EKSTRA
MENÜ

Kuru Cilt

Kuru Cilt ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Kuru Cilt haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 5.019 Kuru Cilt haberi bulunmuştur.

Kuru Cilt Haberleri

Vücut Sinyallerine Kulak Verin

Vücut Sinyallerine Kulak Verin

İnanılmaz bir uyarı sistemi olan vücut, birçok sorunu önceden haber veriyor.Mineral ve vitamin eksikliğinde de bu mekanizma devreye giriyor. Kimi zamantırnak kırılması, kimi zaman da sinir bozucu bir kaşıntı, uyarı olarakkarşımıza çıkıyor. Ancak çoğu kimse bu uyarıları ya hafife alıyor ya daanlamını bilmediğinden üstünde durmuyor. İşte bu işaretlerden bazıları:

Kışın Kuruyan Cildinizin Kurtarıcıları

Kışın Kuruyan Cildinizin Kurtarıcıları

Kış mevsimi kuru cilt zamanıdır. Hava sıcaklığı azaldıkça nem de azalır, cildiniz kurumaya ve kaşınmaya başlar. Kendinizi korumak ve cildinizi daha iyi duruma getirmek için aşağıdaki kurtarıcı ipuçlarından yararlanabilirsiniz.

Kışın ciltteki pürüzlere dikkat

Kışın ciltteki pürüzlere dikkat

Kuru cilt, kaşıntılar, çatlamış dudaklar...Kışın cildiniz soğuklara bütün gücüyle , zaman zaman aşırı tepki vererek karşı koyar. Aynı zamanda, çocukların ve yetişkinlerin ciltlerinde pütürcükler meydana gelebilir.Kızarıklıklarla başlayan bu süreç ciltte yanma ve şişkinliklere neden olabilir. Ciltteki çatlaklar enfeksiyonla sonuçlanabilir.

Botox hakkında bilmek istediğiniz her şey

Botox hakkında bilmek istediğiniz her şey

Niye inkar edeyim ki? Bu röportajı her şeyden önce kendim için yaptım. Meraktan ölmek üzereydim çünkü. Bazı kadınların nasıl bu kadar genç, diri ve canlı olabildiklerini bir türlü aklım almıyordu. İlk işareti Gülriz Sururi'den aldım.

8.02.2003Kelebek
Sadece yaşlanma kırıştırmaz

Sadece yaşlanma kırıştırmaz

Yale Üniversitesi Tıp Fakültesi Dermatoloji Kliniği'nde asistan profesör olarak görev yapan Dr. Nicholas Perricone, Prestij Yayınları'ından çıkan ‘‘Kırışıklık Kürü’’ isimli kitabında cildimizle ilgili ne yapmamız ve yapmamamız gerektiğini anlatıyor.

21.02.2003Kelebek
Vücudun sinyallerine kulak verin

Vücudun sinyallerine kulak verin

İnanılmaz bir uyarı sistemi olan vücut, birçok sorunu önceden haber veriyor. Mineral ve vitamin eksikliğinde de bu mekanizma devreye giriyor. Kimi zaman tırnak kırılması, kimi zaman da sinir bozucu bir kaşıntı, uyarı olarak karşımıza çıkıyor.

19.01.2004Kişisel Bakım
Uyanma vakti

Uyanma vakti

Sabahın mahmurluğunu, öğle saatlerinin tembelliğini, akşam iş çıkışının yorgunluğunu atmak için neler yapmanız gerektiğini biliyor musunuz?

16.03.2004Kelebek
Uyanma vakti

Uyanma vakti

Sabahın mahmurluğunu, öğle saatlerinin tembelliğini, akşam iş çıkışının yorgunluğunu atmak için neler yapmanız gerektiğini biliyor musunuz?

11.05.2004Kişisel Bakım
Güzelliği doğal gıdalarla yakalayın

Güzelliği doğal gıdalarla yakalayın

Yaz aylarıyla güzelleşmek isteyen bayanlara tabii gıdaları tavsiye eden uzmanlar, sivilcelere yeşil yapraklı bitkilerin, cilt kuruluğuna zeytinyağı ve kırışıklıklara ise ahududu ve böğürtlen gibi orman meyvelerinin iyi geldiğini belirtiyor.

EÜye güzellik merkezi

EÜ'ye güzellik merkezi

Ege Üniversitesi (E.Ü) bünyesinde cilt bakım ve güzellik merkezi açıldı.

12.11.2004Kelebek
Doğal maskelerle güzelleşin

Doğal maskelerle güzelleşin

Gelin bu haftayı kendinize ayırın. Çoktandır ihmal ettiğiniz cildinize besleyici bir maske hazırlayın.

Benim güzel cildim

Benim güzel cildim

Kimimizin cildi kurudur, bazılarımızın yağlı, büyük çoğunluğumuzun karmadır. Tabii bu sıfatlar alnımızda yazmaz. Ayrıca bu cilt tipleri her zaman tek bir özellik içinde sınırlı kalmaz.

17.03.2005Kişisel Bakım
Sağlıklı zayıflayın

Sağlıklı zayıflayın

"Kilo kaybedeceğim" derken sağlığınızı kaybetmeyin!

Cilt hastalıklarında artış

Cilt hastalıklarında artış

Kış aylarının gelmesiyle cilt rahatsızlıklarının görülme sıklığı artıyor.

Kışın cilt hastalıkları artıyor

Kışın cilt hastalıkları artıyor!

Kış mevsiminin gelmesiyle birlikte cilt rahatsızlıklarının görülme sıklığı da artıyor.

Sağlıksız diyetlere uyarı

Sağlıksız diyetlere uyarı

Sağlık Bakanlığı, sağlıksız zayıflama diyetleri konusunda halkı uyardı.

Acil durum bakımları

Acil durum bakımları

Fazla güneşlenmekten kuruyan saçlar, soyulan bir cilt, aşırı sıcaklardan kaynaklanan sivilceler... İşte böylesi tatsızlıklarla nasıl savaşacağınızı ve acil durumlarda nelerin yardımcı olabileceğini Seninle Dergisi araştırdı.

22.06.2006Kelebek
Diyetler sizi kandırmasın

Diyetler sizi kandırmasın

Son zamanlarda çıkan diyetler insanları zayıflatsa da sonradan kilolar geri alınıyor. Uzmanlar bu tip diyetlerden uzak durulması gerektiğini vurgularken bilimsel diyetlerin üzerinde duruyorlar.

Bakanlıktan zayıflama formülü

Bakanlık'tan zayıflama formülü

Sağlık Bakanlığı rejim yaparak zayıflamak isteyen vatandaşlara, “porsiyonu azaltarak günde 6 öğün yemek yeyin” önerisinde bulundu. Zayıflama diyetlerinin bireye özgü olması gerektiğini bildiren Bakanlık, vatandaşlara şu uyarılarda bulundu: <1+>Yeni

23.08.2006Kelebek
Kışın cildiniz özen ister

Kışın cildiniz özen ister!

Kış aylarında cilt rahatsızlıklarının görülme sıklığı da artıyor. Rüzgar, düşük nem, kirli hava ve kapalı ortamlarda daha uzun süre vakit geçirme zorunluluğu hem sivilcelerin hem de sedef, egzama gibi cilt hastalıklarının artmasına neden oluyor.

Küçük meyveler en iyi kırışıklık savaşçıları

Küçük meyveler en iyi kırışıklık savaşçıları

Yeme alışkanlıklarının cilt yaşlanması üzerindeki etkisiyle ilgili araştırmalar sağlıklı beslenmenin cilt üzerindeki etkisini ortaya koydu.

1.12.2006Kelebek
Cilt bakımının püf noktaları

Cilt bakımının püf noktaları

Siz de soğuk kış günlerinde yıpranan cildinizi doğru bakım yöntemleri ile koruyabilirsiniz.

18.02.2007Kişisel Bakım
Cilt tipiniz hangisi

Cilt tipiniz hangisi?

Güzellik merkezlerinde ya da parfümerilerde hangi bakım ve temizleme ürünlerini kullanmanız gerektiğini soruyor musunuz?

Rastgele değil ihtiyacınıza göre seçin

Rastgele değil ihtiyacınıza göre seçin

Size uygun, doğru makyaj malzemesi veya cilt ürünü seçmenin ilk koşulu, cildinizi tanımak. Böylece rastgele ürün almak yerine, ihtiyaçlarınıza yönelik seçim yapabilirsiniz. En zor tercihlerden biri fondöten seçimi. Robert Jones, Makyajla Yenilenin adlı kitabında cildi tanımanın, ihtiyaçlarını anlamanın, doğru fondöteni seçmenin ipuçlarını veriyor.

13.04.2007Kelebek
Vücudunuz size ne söylüyor

Vücudunuz size ne söylüyor?

Her gün aynaya bakıp saçınızı tarayabilir, makyaj yapabilirsiniz ama yine de yüzünüzün size gönderdiği sağlık sinyallerini gözden kaçırabilirsiniz. İşte size sağlığınızla ilgili vücudunuzun size verdiği tam 11 ipucu...

20.04.2007Kişisel Bakım
6 adımda güzelleşin

6 adımda güzelleşin

Her kadının hayali güzel bir görünüme sahip olmaktır. Siz de genç ve güzel görünmek istiyorsanız bu altı ipucunu dikkate almalısınız:

31.05.2007Kelebek

Yazar Sonuçları

Kaşıntı bazen bezdirici olur

Görünürde hiçbir neden yokken sırtınız kaşınmaya başlar. Ne yapacağınızı şaşırırsınız. Hele işyerindeyseniz, sırtınızdaki kaşıntıya dayanmak zorundasınız.

10.06.2003

İyi arkadaşların iyi anne-babaları

Son yıllarda pek görüşmesek bile Zeynep Şanlı (ki artık Gözlükçü olmasına rağmen bende hálá eski soyadıyla kaldı) en eski ve iyi arkadaşlarımdan biri.

19.03.2004

Bana sorabilirsiniz

Tüm dünyada gerek sağlık gerekse güzellik konusunda doğal ürünlere dönüş var. Zaten birçok tıbbi kozmetiğin de hammaddesi doğadan karşılanıyor.

5.04.2005

Çillere limon suyu mor gözlere patates

Sevgili Kelebek okurları, ben çocukluğumdan bugüne kadar anneannemin bitki kökleri ve çiçek bahçesi içinde büyüdüm.

5.05.2005

Diyet size özel olmalı

Şişmanlık, Dünya Sağlık Örgütü (WHO) tarafından, "Vücutta fazla miktarda yağ birikmesi sonucu ortaya çıkan ve mutlaka tedavi edilmesi gereken bir sağlık sorunu" olarak tanımlanıyor.

30.04.2006

Vücudun onlara ihtiyacı var

BESİN TAKVİYELERİYoğun hayat temposu, stres, düzensiz beslenme, uykusuzluk, alkol, sigara...

16.05.2006

Sivilcelerimi antibiyotik de kurutmuyor

Suna Hanım, ben 20 yaşındayım. Üç senedir sivilcelerim için tedavi görüyorum.

15.06.2006

Sizin cilt tipiniz hangisi

Güzellik merkezlerinde ya da parfümerilerde hangi bakım ve temizleme ürünlerini kullanmanız gerektiğini soruyor musunuz?

4.03.2007

Evlilik konusunda çok kararsızım, akıl istiyorum

Sevgili Güzin Abla, yazılarınızı merakla izleyen bir okurunuzum.

15.05.2007

Dikkat! Mideniz de felç olabilir

Organlarımızın çoğunun ne iş yaptığını, nasıl çalıştığını doğru dürüst bilmiyoruz. Onların sorunlarının, problemlerinin, ikazlarının çoğu kez farkına bile varmıyoruz.

5.09.2007