MENÜ

Küresel Ticaret

Küresel Ticaret ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Küresel Ticaret haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 9.484 Küresel Ticaret haberi bulunmuştur.

Küresel Ticaret Haberleri

Merkez Bankası: Gerekli tedbirler alınmaya devam edilecek

Merkez Bankası: Gerekli tedbirler alınmaya devam edilecek

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Para Politikası Kurulu (PPK) Toplantı Özeti'nde, "Finansal oynaklıklardaki artışın ve toplam talepte öngörülen yavaşlamanın firmaların nakit akışı ve bilançoları üzerindeki etkisi takip edilerek, diğer politikalarla koordineli şekilde gerekli tedbirler alınmaya devam edecektir." ifadeleri kullanıldı.

24.03.2020Ekonomi
Almanya Merkez Bankasından uyarı

Almanya Merkez Bankası'ndan uyarı

Almanya Merkez Bankası Bundesbank, Covid-19 salgını nedeniyle Almanya ekonomisinin durgunluğa girmesinin kaçınılmaz olduğu uyarısı yaptı, ancak, buna karşılık kamu maliyesinin bu olası duruma karşı duracak güçte olduğunun altını çizdi.

24.03.2020Ekonomi
Almanya Merkez Bankası’ndan ‘durgunluk’ uyarısı

Almanya Merkez Bankası’ndan ‘durgunluk’ uyarısı

Almanya Merkez Bankası Bundesbank, Kovid-19 salgını nedeniyle Almanya ekonomisinin durgunluğa girmesinin kaçınılmaz olduğu uyarısı yaptı, ancak, buna karşılık kamu maliyesinin bu olası duruma karşı duracak güçte olduğunun altını çizdi.

24.03.2020Avrupa
Merkez’den 7 tedbir 1 puan indirim

Merkez’den 7 tedbir 1 puan indirim

Merkez Bankası (MB), koronavirüs önlemleri kapsamında, faizlerde 100 baz puan indirim yaptı. Böylece faiz yüzde 10.75’ten yüzde 9.75’e indirildi. Merkez Bankası koronavirüsün ekonomideki etkilerini sınırlamak için de tedbir aldı.

18.03.2020Ekonomi
TİM Başkanı Gülle: Alınan tedbirler, Türkiye ekonomisi ve ihracata önemli bir katkı sağlayacaktır

TİM Başkanı Gülle: Alınan tedbirler, Türkiye ekonomisi ve ihracata önemli bir katkı sağlayacaktır

TİM Başkanı Gülle, "Koronavirüs salgınının uluslararası ticarete yönelik oluşturduğu olumsuz etkilerini azaltmak amacıyla, Merkez Bankası’nın faiz indirimi ve ilave likidite sağlanması kararını memnuniyetle karşılıyoruz." ifadelerini kullandı.

17.03.2020Ekonomi
Son dakika... Merkez Bankası corona virüs nedeniyle erken toplanıp faiz kararını açıkladı

Son dakika... Merkez Bankası corona virüs nedeniyle erken toplanıp faiz kararını açıkladı

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası, koronavirüs nedeniyle Para Politikası Kurulu'nu erken topladı.Banka faizi 100 baz puan düşürdü. Politika faizi yüzde 9.75'e düştü.

17.03.2020Ekonomi
Dünya ticareti her ay küçülürken Türk ihracatı rekor kırdı

Dünya ticareti her ay küçülürken Türk ihracatı rekor kırdı

Türkiye İhracatçılar Meclisi Başkanı İsmail Gülle "Dünya ticareti neredeyse her ay küçülme yaşadı, buna rağmen biz ihracatçılarımızın özverili çabalarıyla ardı ardına rekorlar açıkladık" dedi.

10.03.2020Ekonomi
Türkiye Teknoloji Buluşmaları beşinci yılını doldurdu

Türkiye Teknoloji Buluşmaları beşinci yılını doldurdu

T.C. Ticaret Bakanlığı’nın desteğiyle, TOBB’un himayesinde dijitalleşmelerini ve dünyadaki değişime ayak uydurmalarını sağlamak amacıyla düzenlenen “Türkiye Teknoloji Buluşmaları’’, beşinci yılını doldurdu. TOBB Teknoloji Buluşmaları’nın bu yılki ikinci durağı Ankara oldu.Vodafone Türkiye ve Akbank ana sponsorluğunda, “KOBİ’ler İçin Dijital Dönüşüm, E-ticaret ve E-ihracat” temasıyla gerçekleştirilen etkinlikte işletmelerin dijital skorlarını artırmalarının yolları ile tasarruf ve verimlilik sağlayabilecekleri en yeni teknolojiler ele alındı.

3.03.2020Teknoloji
Ekonomiye güven 21 ayın zirvesine çıktı

Ekonomiye güven 21 ayın zirvesine çıktı

Ekonomik güven endeksi, şubatta geçen yılın aynı ayına göre 14 puan artışla 21 ayın zirvesi olan 97,5'i gördü.

29.02.2020Ekonomi
Son dakika... Gümrük kapılarında yoğun önlem Bakan Pekcan açıkladı: Dezenfekte edildi

Son dakika... Gümrük kapılarında yoğun önlem! Bakan Pekcan açıkladı: Dezenfekte edildi

Bakan Pekcan, "(Yeni tip koronavirüse karşı) Bütün gümrük kapılarımızı dezenfekte ettik. Kapılardaki kontrolümüz had safhada, her türlü önlemi aldık" açıklamasında bulundu.

26.02.2020Ekonomi
Facebook İstasyona o da ortak oldu

Facebook İstasyon'a o da ortak oldu

Ticaret Bakan Yardımcısı Rıza Tuna Turagay, "Türkiye'de sosyal medya çok sık kullanılıyor, şirketlerin kullanımı yüzde 55 ama hala sosyal medyayı istenen ölçüde kurumsal bazda kullanamıyoruz, o yüzden bu girişimcilik ofisleri çok önemli." dedi.

25.02.2020Teknoloji
ICC Girişimcilik Merkezi İstanbul Bölge Ofisi açıldı

ICC Girişimcilik Merkezi İstanbul Bölge Ofisi açıldı

ICC Girişimcilik Merkezi İstanbul Bölge Ofisi'nin açılışında konuşan TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu, "ICC Girişimcilik Merkezi İstanbul Bölge Ofisi ile küresel düzeyde ICC'nin tüm networku İstanbul'a gelmiş oluyor.

24.02.2020Ekonomi
56. Münih Güvenlik Konferansı başlıyor

56. Münih Güvenlik Konferansı başlıyor

Bu yıl 30 hükümet ve devlet başkanıyla yaklaşık 70 ülkeden dışişleri ve savunma bakanının katılımıyla bugün başlıyor. Küresel ve bölgesel güvenlik konuları ele alınacağı liderlerin yoğun ilgi gösterdiği 3 günlük konferansın açılışını Almanya Cumhurbaşkanı Frank-Walter Steinmeier yapacak. Türkiye’den Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun katılacağı konferansa, Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Almanya Dışişleri Bakanı Heiko Mass, İran Dışişleri Bakanı Cevad Zarif, Almanya Savunma Bakanı Annegret Kramp-Karrenbauer, Kanada Savunma Bakanı Harjit Sajjan ve Singapur Savunma Bakanı Ng Eng Hen de iştirak edecek.

14.02.2020Avrupa
TOBB ve Vodafone, Antalyalı KOBİ’lere dijital dönüşümü anlattı

TOBB ve Vodafone, Antalyalı KOBİ’lere dijital dönüşümü anlattı

T.C. Ticaret Bakanlığı’nın desteğiyle, TOBB’un himayesinde KOBİ’lerin iş yapma şekillerinde ve rekabet koşullarında dijitalleşmelerini ve ile dünyadaki değişime ayak uydurmalarını sağlamak amacıyla düzenlenen Türkiye Teknoloji Buluşmaları’nın bu yılki ilk durağı Antalya oldu. “KOBİ’ler İçin Dijital Dönüşüm, E-ticaret ve E-ihracat” temasıyla gerçekleştirilen etkinlikte işletmelerin dijital skorlarını artırmalarının yolları ile tasarruf ve verimlilik sağlayabilecekleri en yeni teknolojiler ele alındı.

14.02.2020Teknoloji
Alman ekonomisi 4üncü çeyrekte sabit kaldı

Alman ekonomisi 4'üncü çeyrekte "sabit kaldı"

Geçen yılın üçüncü çeyreğinde güçlü kalan özel sektör ve kamu harcamalarının son çeyrekte ivme kaybetmesi ise dikkati çekti.

14.02.2020Ekonomi
Bakan Pekcandan gümrük birliği vurgusu

Bakan Pekcan'dan gümrük birliği vurgusu

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan "Hırvatistan'ın AB dönem başkanlığı vesilesiyle AB ile Türkiye'nin Gümrük Birliği Anlaşması'nın güncellenmesine ilişkin katkılarını son derece önemsiyoruz. Bu anlaşmayı günümüz ekonomik koşullarına adapte etmemiz gerekiyor" dedi.

11.02.2020Ekonomi
Alman sanayiciler, 2020de zayıf bir küresel ekonomi bekliyor

Alman sanayiciler, 2020'de zayıf bir küresel ekonomi bekliyor

Almanya'da sanayiciler, küresel ekonomide ters esen rüzgarların devam etmesinden dolayı küresel ekonomide bu yıl yüzde 3’lük bir artış beklediklerini bildirdi.

7.02.2020Ekonomi
İhracatta yıl boyunca yeni rekorlar gelecek

İhracatta yıl boyunca yeni rekorlar gelecek

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Sektörler Konseyi Üyesi Rüstem Çetinkaya, ihracatta rekorla başlanan yeni yılın devamında da yeni rekorların görüleceğini söyledi. Çetinkaya, mevcut durumda ihracat ve dış ticaret için en büyük riskin ise corona virüsü olduğunu ifade etti.

4.02.2020Ekonomi
Bakan Pekcan: Türkiye bu büyük felaketin yaralarını en kısa sürede saracaktır

Bakan Pekcan: Türkiye bu büyük felaketin yaralarını en kısa sürede saracaktır

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, "(Elazığ merkezli deprem) Allah’ın izniyle Türkiye, bu büyük felaketin yaralarını birlik, beraberlik, dayanışma içinde en kısa sürede saracaktır. Depremde hayatlarını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyorum" dedi.

25.01.2020Ekonomi
Küresel ticaret 2020’de yüzde 2,3 büyüyecek

Küresel ticaret 2020’de yüzde 2,3 büyüyecek

Birleşmiş Milletler Ticaret ve Kalkınma Konferansı (UNCTAD) tarafından hazırlanan Dünya Ekonomik Durumu ve 2020 Beklentileri Raporu'na göre, küresel ticaret büyümesinin 2020’de kısıtlı toparlanmayla yüzde 2,3, 2021’de ise yüzde 3,2 seviyesine çıkması bekleniyor.

22.01.2020Ekonomi
Euro Bölgesinde şirketlerin kredi talebi geçen yılın son çeyreğinde düştü

Euro Bölgesi'nde şirketlerin kredi talebi geçen yılın son çeyreğinde düştü

Euro Bölgesi'nde, şirketlerin net kredi talebi geçen yılın 4'üncü çeyreğinde beklenmedik şekilde 6 yıldan beri ilk defa düştü.

21.01.2020Ekonomi
Küresel mal ve hizmet ticaretindeki büyüme 2020’de yüzde 1,9a ulaşacak

Küresel mal ve hizmet ticaretindeki büyüme 2020’de yüzde 1,9'a ulaşacak

Dünya Bankası Grubu tarafından hazırlanan “Küresel Ekonomik Beklentiler” raporuna göre, 2018 yılında yüzde 4 olan küresel mal ve hizmet ticaretindeki büyüme geçen yıl yüzde 1,4'e geriledi, 2020 yılında ise yüzde 1,9'a ulaşacak.

20.01.2020Ekonomi
Almanya ekonomisi güç mü kaybediyor

Almanya ekonomisi güç mü kaybediyor?

Geçen yıl büyümesi hız kesen Avrupa’nın en büyük ekonomisi Almanya için 2020’li yılların “altın yıllar” olmayabileceği belirtiliyor.

18.01.2020Ekonomi
Ticaret Bakanlığı potansiyel ihracatçılara mentor olacak

Ticaret Bakanlığı potansiyel ihracatçılara "mentor" olacak

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, geçen yıl aralık ayı itibarıyla 20 ilde potansiyel ihracatçıların tespitine yönelik çalışma başlattıklarını belirterek, "Firmalarla bire bir temasa geçip onların ihracatçı olması için mentorluk yapacağız. Onları da ihracatçı ailesinin ferdi yapmak için çalışacağız" dedi.

17.01.2020Ekonomi
Pekcan’dan FAS çağrısı

Pekcan’dan FAS çağrısı

FAS’ın, sahip olduğu canlı ekonomi, stratejik konum ve Afrika’ya giriş kapısı olma nitelikleriyle Türkiye’nin önemli ortaklarından biri olduğunu ifade eden Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, Türk yatırımcıların bu ülkede daha fazla yatırım yapmasını beklediklerini söyledi.

16.01.2020Ekonomi
Ticaret Bakanı Pekcandan Fasta karşılıklı yatırım çağrısı

Ticaret Bakanı Pekcan'dan Fas'ta karşılıklı yatırım çağrısı

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan "Fas, sahip olduğu canlı ekonomisi, stratejik konumu, Afrika'ya giriş kapısı olma niteliğiyle Türkiye'nin önemli ortaklarından biri, Türk yatırımcıları açısından yeni pazar imkanları sunuyor” dedi.

15.01.2020Ekonomi
Almanya ekonomisi 2019da güç kaybetti

Almanya ekonomisi 2019'da güç kaybetti

Ülkenin GSYH'si piyasa beklentileri paralelinde yüzde 0,6'lık artış kaydederken son 6 yılın da en zayıf büyüme performansı olarak kayıtlara geçti.

15.01.2020Ekonomi
2019 yılında işlem adetleri yükseldi

2019 yılında işlem adetleri yükseldi

KPMG Türkiye Danışmanlık Bölümü bu yıl ilk kez hazırladığı “KPMG Perspektifinden Birleşme ve Satın Alma Trendleri 2019” Raporu’nu açıkladı. Rapora göre; Türkiye’de işlem sayısı bir önceki yıla kıyasla artış gösterdi. 2020 yılı için iyimser beklenti korunuyor, ekonomide kademeli iyileşme ile işlem hacimlerinin artacağı öngörülüyor.

6.01.2020Ekonomi
İhracatta rekor yılı: Türkiye 2019’da 180.5 milyar dolar ihracatla 2018 rekorunun da üstüne çıktı

İhracatta rekor yılı: Türkiye 2019’da 180.5 milyar dolar ihracatla 2018 rekorunun da üstüne çıktı

Küresel ticaret artışındaki düşüşe rağmen Türkiye, ihracatını en çok arttıran ülkeler arasında yer aldı. Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, “Tüm zorluklara rağmen Türkiye 2018’deki rekorun da üzerine çıkarak yüzde 2.4 artışla 180.5 milyar dolar ihracat gerçekleştirdi” dedi.

4.01.2020Ekonomi
Son dakika... Bakan Pekcan açıkladı: Cumhuriyet tarihinin en büyük rakamı

Son dakika... Bakan Pekcan açıkladı: Cumhuriyet tarihinin en büyük rakamı

Son dakika... Bakan Pekcan, "Dış ticaret büyümeye 4,7 puanlık rekor katkı sağladı. Bu Türkiye'de 18 yılda görülen dış ticaretin ülke büyümesine en büyük katkısıdır. 2019'da 3,2 milyar lira destek verdik. Bu Cumhuriyet tarihinin büyük ihracat destek rakamı. 2020'de bunu 3,8 milyar liraya çıkaracağız" açıklamasında bulundu.

3.01.2020Ekonomi
DTÖ, çeyrek asırlık tarihinin en büyük krizlerinden birine hazırlanıyor

DTÖ, çeyrek asırlık tarihinin en büyük krizlerinden birine hazırlanıyor

Dünya Ticaret Örgütü, ABD'nin muhalefeti, ticaret savaşları ve bölgesel ticaret anlaşmalarının gölgesinde kuruluşunun 25. yılına giriyor. DTÖ'nün Temyiz Organı'nda görev yapan üç hakimden ikisinin görev sürelerinin sona ermesi ve yeni atamaların ABD tarafından engellenmesi nedeniyle DTÖ'ye uyuşmazlık gerekçesiyle gelen davaların çözümü önemli oranda zorlaşacak.

1.01.2020Ekonomi
Ekonomiye güven 1.5 yılın zirvesinde

Ekonomiye güven 1.5 yılın zirvesinde

Enflasyon ve faizlerdeki düşüş ile azalan jeopolitik risklerin etkisiyle ekonomiye güven arttı. Ekonomik güven endeksi aralık ayında bir önceki aya göre 11.8 puan artarak son 1.5 yılın zirvesi olan 93.8’e yükseldi.

31.12.2019Ekonomi
Küresel serbest ticaret en çok ABD, Çin ve Almanyaya kazanç sağlıyor

Küresel serbest ticaret en çok ABD, Çin ve Almanya'ya kazanç sağlıyor

Alman Bertelsmann Vakfı araştırmasına göre, ABD, Çin ve Almanya, Dünya Ticaret Örgütü (DTÖ) üyeliği ve serbest ticaretten en çok kazanan ülkeler olarak belirlendi.

30.12.2019Ekonomi
ASO Başkanından asgari ücret önerisi

ASO Başkanı'ndan asgari ücret önerisi

ASO Başkanı Nurettin Özdebir "Asgari ücretle ilgili önerim şu: Sanayi siciline kayıtlı imalat sanayi işletmelerinde çalışanların asgari ücret seviyesindeki gelir vergisi, SGK primi çalışan payı ve işsizlik sigortası çalışan payını devlet almasın, bu fark doğrudan çalışana ödensin" dedi.

25.12.2019Ekonomi
Bakan Pekcandan 2020 mesajı

Bakan Pekcan'dan 2020 mesajı

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan "2020 yılının küresel ekonomide daha rahat bir yıl olacağını ve Türkiye için de başarılı yıl olacağını öngörüyoruz" dedi.

21.12.2019Ekonomi
İş dünyası 2020ye umutla bakıyor

İş dünyası 2020'ye umutla bakıyor

Türk ekonomi ve iş dünyasının temsilcileri zorlu geçen 2019 yılının ardından 2020 yılının daha pozitif geçeceğini ve Türkiye'nin yeniden yüzde 5 seviyelerinde bir büyüme performansına ulaşabileceğini düşünüyor.

20.12.2019Ekonomi
Bakan Pekcan tarih verdi İki önemli uygulama hayata geçecek

Bakan Pekcan tarih verdi! İki önemli uygulama hayata geçecek

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan yaptığı açıklamada, "Sınır kapılarındaki araç trafiğinin yönetilmesi ve düzenlenmesine ilişkin Randevulu Sanal Sıra Sistemi uygulamasını 2020 yılı içinde kara sınır kapılarında hayata geçirmeye başlayacağız. İthalatta Yerinde Gümrükleme uygulamasını 2020 yılı içinde hayata geçireceğiz." ifadelerini kullandı.

13.12.2019Ekonomi
Almanyanın büyüme tahmini düşürüldü

Almanya'nın büyüme tahmini düşürüldü

Bundesbank, ülkenin bu yıl ve gelecek yıl için büyüme tahminini sırasıyla yüzde 0,5 ve yüzde 0,6 olarak revize etti.

13.12.2019Ekonomi
Ifo, Alman ekonomisi için resesyon beklemiyor

Ifo, Alman ekonomisi için resesyon beklemiyor

Ifo, Almanya için büyüme beklentisini 2019'da yüzde 0,5 ve 2020'de yüzde 1,1'de tutarken, 2021 için yüzde 1,4'ten yüzde 1,5'e yükseltti.

12.12.2019Ekonomi
Son dakika... Fed kritik faiz kararını açıkladı

Son dakika... Fed kritik faiz kararını açıkladı

ABD Merkez Bankası Fed faizi yüzde 1.50-1.75 oranında sabit bıraktı.

11.12.2019Ekonomi
Son dakika haberi... Bakan Albayrak: Düşmeden, yıkılmadan yolumuza devam ediyoruz

Son dakika haberi... Bakan Albayrak: Düşmeden, yıkılmadan yolumuza devam ediyoruz

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Meclis'tki bütçe görüşmelerinde konuştu. Albayrak, "Güçlüyüz, çünkü tarihin en büyük 3 kur saldırısına rağmen düşmeden, yıkılmadan yolumuza devam ediyoruz." ifadelerini kullandı.

11.12.2019Ekonomi
Türk savunma sanayi şahlandı

Türk savunma sanayi şahlandı

2018 küresel ticaret raporu Türkiye’nin savunma sanayindeki atağının sürdüğünü ortaya koydu. Dünya genelinde silah ticareti yüzde 4.6 arttı. Türkiye’den ise ilk 100 şirket arasında Aselsan ve Türk Havacılık ve Uzay Sanayii yer aldı. İki şirketin satışları yüzde 22 arttı, 2.8 milyar dolara çıktı.

10.12.2019Dünya
Müslümanlar zekâtı verse İslam ülkelerinde fakir kalmaz

Müslümanlar zekâtı verse İslam ülkelerinde fakir kalmaz

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan İslam İşbirliği Teşkilatı üyesi 46 ülkenin temsilcilerine, “İslam İşbirliği Teşkilatı nüfusunun yüzde 21’i, yani 350 milyon kişi, aşırı yoksulluk şartlarında hayata tutunmaya çalışıyor. En zengin İslam ülkesi ile en yoksulu arasındaki gelir farkı 200 katı aşıyor. Müslümanlar zekâtı verecek olsa, İslam ülkelerinde fakir kalmaz” diye seslendi.

9.12.2019Gündem
Emtia piyasaları petrol fiyatları resmi kısıntı açıklaması beklenirken düştü

Emtia piyasaları petrol fiyatları resmi kısıntı açıklaması beklenirken düştü

Petrol fiyatları, Petrol İhraç Eden Ülkeler Örgütü ve Rusya'nın (OPEC+) üretimi günlük 500 bin varil daha azaltmasının resmi olarak açıklaması öncesinde geriledi.

6.12.2019Ekonomi
İtalyan Ticaret Odası Derneğinden Türkiyeye yatırım çağrısı

İtalyan Ticaret Odası Derneği'nden "Türkiye'ye yatırım" çağrısı

İtalyan Ticaret Odası Derneği Başkanı Livio Manzini, "Türk ekonomisinde fırsatlar kendini göstermeye başladı. Türkiye'ye yatırım yapmanın tam zamanı ve bu tren kaçırılmamalı." dedi.

4.12.2019Ekonomi
Son dakika... Kasım ayı ihracat rakamları açıklandı

Son dakika... Kasım ayı ihracat rakamları açıklandı

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan Kasım ayı dış ticaret verilerini açıkladı. Kasım'da ihracat 16.21 milyar dolar olarak gerçekleşti.

2.12.2019Ekonomi
Son dakika... Merkez Bankası: Faiz oranları geriledi, enflasyondaki düşüş ön plana çıktı

Son dakika... Merkez Bankası: Faiz oranları geriledi, enflasyondaki düşüş ön plana çıktı

Merkez Bankası, Kasım ayıyla ilgili Finansal İstikrar Raporu'nu yayınladı. Raporda, "Enflasyondaki düşüş ve beklentilerdeki iyileşme ön plana çıkarken, döviz kuru oynaklıkları azaldı, faiz oranları belirgin geriledi" denildi.

29.11.2019Ekonomi
İslam Kalkınma Bankası Türkiyede çeşitli anlaşmalar imzaladı

İslam Kalkınma Bankası Türkiye'de çeşitli anlaşmalar imzaladı

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan “İslam Kalkınma Bankası ile Türk Eximbank arasındaki mutabakat zaptı, hem kredi hem de sigorta desteği sunacak” dedi.

28.11.2019Ekonomi
TCMB Başkanı Uysal: İhracattaki güçlenme cari dengeyi iyileştiriyor

TCMB Başkanı Uysal: İhracattaki güçlenme cari dengeyi iyileştiriyor

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Başkanı Murat Uysal "İhracattaki güçlü seyrin de cari dengedeki iyileşmeye önemli katkı verdiğini belirtmeliyim" dedi.

27.11.2019Ekonomi
Moodys, Almanyanın bankacılık sistemi görünümünü negatife çevirdi

Moody's, Almanya'nın bankacılık sistemi görünümünü "negatife" çevirdi

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Moody's, Almanya'nın bankacılık sistemi görünümünü "durağandan" "negatife" çevirdi.

21.11.2019Ekonomi