EKSTRA
MENÜ

Küresel Gıda Fiyatları

Küresel Gıda Fiyatları haberleri sayfasında güncel ve son dakika Küresel Gıda Fiyatları hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 777 Küresel Gıda Fiyatları haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Küresel Gıda Fiyatları Haberleri

Merkez Bankası: İyileşmenin sürmesi beklenmektedir

Merkez Bankası: İyileşmenin sürmesi beklenmektedir

Merkez Bankası Para Politikası özetinde "Net ihracatın yıllık büyümeye güçlü katkısının ve cari dengedeki iyileşme eğiliminin sürmesi beklenmektedir" açıklaması yer aldı.

19.06.2019Ekonomi
PPK özeti: Ekonomide dengelenme devam ediyor

PPK özeti: Ekonomide dengelenme devam ediyor

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Para Politikası Kurulu (PPK) toplantı özetinde, "Son dönemde açıklanan veriler ekonomideki dengelenme eğiliminin devam ettiğini göstermektedir." ifadelerine yer verildi.

30.04.2019Ekonomi
Son dakika... Merkez Bankası enflasyon raporunu açıkladı

Son dakika... Merkez Bankası enflasyon raporunu açıkladı

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Başkanı Murat Çetinkaya yılın ikinci enflasyon raporuna ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Çetinkaya, "2019 yılının ilk çeyreğinde iktisadi faaliyette bir önceki döneme göre kısmi bir toparlanma gözlenmiştir." dedi.

30.04.2019Ekonomi
Merkez Bankasından dengelenme mesajı

Merkez Bankası'ndan dengelenme mesajı

Merkez Bankası Para Politikası Kurulu Toplantı Özeti'ni yayımladı.

13.03.2019Ekonomi
Bakan Pakdemirli: Türkiye bir tarım ülkesi olarak iddiasını sürdürüyor

Bakan Pakdemirli: Türkiye bir tarım ülkesi olarak iddiasını sürdürüyor

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli "Türkiye bir tarım ülkesi olarak iddiasını sürdürmektedir ve her geçen gün hedeflerini büyütmektedir. Tarım, ekolojinin, biyolojinin, iktisadın kesişim merkezidir ve bu merkez, başlı başına stratejik bir sektördür" dedi.

8.03.2019Ekonomi
Çinin 2019 ekonomik büyüme hedefi yüzde 6-6.5

Çin'in 2019 ekonomik büyüme hedefi yüzde 6-6.5

Çin Başbakanı Li Kıçiang "2019 ekonomi büyüme hedefi yüzde 6 ile 6,5 arasında" dedi.

5.03.2019Ekonomi
Yeni başkan Kaslowski

Yeni başkan Kaslowski

TÜSİAD’ın dün gerçekleşen 49. genel kurulunda Simone Kaslowski başkan seçildi. Tuncay Özilhan’ın tekrar YİK Başkanı olarak seçildiği genel kurulda Ömer Koç da ilk kez TÜSİAD yönetiminde görev alarak YİK Başkan Yardımcısı oldu.

21.02.2019Ekonomi
Son dakika... Bakan Albayrak: Faizlerde düşüş devam edecek

Son dakika... Bakan Albayrak: Faizlerde düşüş devam edecek

Son dakika... Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, İzmir'de 'Adım Adım Ekonomi İzmir' toplantısında açıklamalarda bulundu. Bakan Albayrak; "Bu faizler iyi ama yeterli değil, daha da düşecek inşallah" dedi.

15.02.2019Ekonomi
Dünya çapında süt, yağ ve şeker fiyatları yükseldi

Dünya çapında süt, yağ ve şeker fiyatları yükseldi

Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü, gıda fiyatlarındaki değişimi analiz etti.

7.02.2019Ekonomi
Gıda terörüyle boğazımıza kastediliyor

Gıda terörüyle boğazımıza kastediliyor  

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, gıda terörü yorumlarına katıldığını dile getirerek “Ocak ayında gıda fiyatları aynı kalsa yıllık enflasyon yüzde 18.85’e düşüyordu. Gıda fiyatları ile ilgili spekülasyon yapanların araştırılmasını istedim. Birileri bunu spekülatif olarak kullanıyor” diye konuştu.

7.02.2019Ekonomi
Cari açık 2019da düşüşünü sürdürecek

Cari açık 2019'da düşüşünü sürdürecek

Cari işlemler açığının, ekonomideki yeniden dengelenme sürecinde başlayan düşüşünü 2019'da da sürdürmesi bekleniyor. Ekonomi yönetiminin aldığı tedbirlerle makro ekonomik verilerin yeniden dengelenme sürecine girmesinin ilk meyvesi cari işlemler tarafında alınırken, ihracatın rekorlar kırmaya devam etmesi, bu alandaki gelecek dönem beklentilerinin de iyimser tarafta yer almasını sağlıyor.

31.01.2019Ekonomi
Son dakika... Merkez Bankası yıl sonu enflasyon tahminini açıkladı

Son dakika... Merkez Bankası yıl sonu enflasyon tahminini açıkladı

Merkez Bankası Başkanı Murat Çetinkaya, Sheraton Ankara Otel'de "Enflasyon Raporu 2019-I" konusunda bilgilendirme toplantısını gerçekleştiriyor.

30.01.2019Ekonomi
Fiyat istikrarına yönelik riskler devam ediyor

'Fiyat istikrarına yönelik riskler devam ediyor'

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Para Politikası Kurulu (PPK) toplantı özetinde, temel mal grubu enflasyonundaki düşüşte, Türk lirasındaki (TL) değer kazancı ve iç talepteki zayıflamanın etkili olduğunun değerlendirildiği belirtildi.

23.01.2019Ekonomi
Kritik enflasyon rakamları açıklandı

Kritik enflasyon rakamları açıklandı

Tüketici Fiyatları Endeksi (TÜFE) Aralık'ta giyim ve ayakkabı ile akaryakıt fiyatlarındaki düşüşün etkisiyle ulaştırma grubu öncülüğünde beklentilerin üzerinde yüzde 0.4 azaldı.

3.01.2019Ekonomi
Son dakika... Devlet Bahçeliden grup toplantısında önemli mesajlar

Son dakika... Devlet Bahçeli'den grup toplantısında önemli mesajlar

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli partisinin grup toplantısında konuştu. Bahçeli konuşmasında, Meksika’da düzenlenen Ampute Dünya Futbol Turnuvası final maçında penaltı kaçırdıktan sonra “Türk milleti hakkını helal etsin” diyen takım kaptanı Gazi Osman Çakmak’a seslendi. Devlet Bahçeli, “Kahraman kardeşim müsterih ol bizim sende hakkımız yoktur ama senin bizlerde hakkın pek çoktur. Hakkını helal etmesi gereken biri varsa o da sensin ve arkadaşlarındır. Sizin bu millet için yaptığınız fedakarlıkları unutursak kanımız kurusun” dedi.

6.11.2018Gündem
Resmen uçmuş 1 yılda fiyatı en fazla artan  ürün yüzde 192 ile uçak bileti oldu

Resmen uçmuş! 1 yılda fiyatı en fazla artan ürün yüzde 192 ile uçak bileti oldu

Yüzde 24.52 ile 15 yılın rekorunu kıran yıllık tüketici enflasyonunda hangi ürünlerin etkili olduğunu anlamak için Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerinden yararlanarak geçen yıla göre fiyat değişimlerine baktık. Zam şampiyonluğunda birincilik yüzde 192 fiyat artışı ile uçak biletinde. Onu yüzde 120.3 artışla karpuz, yüzde 117 ile kombi ve fiyatı yüzde 109 artan yani ikiye katlanan domates takip ediyor.

4.10.2018Ekonomi
Ekonomistler, enflasyon rakamlarını değerlendirdi

Ekonomistler, enflasyon rakamlarını değerlendirdi

Halk Yatırım Araştırma Direktörü Banu Kıvci Tokalı, enflasyonun eylülde piyasa beklentisinin oldukça üzerinde gerçekleştiğini belirterek, "Yüksek aylık artışta, sadece hızlanan gıda fiyat artışının değil, dayanıklı tüketim malları başta olmak üzere kurda yaşanan sert yükselişin önemli boyutta yansımasının etkili olduğunu görüyoruz." dedi.

3.10.2018Ekonomi
Merkez Bankası PPK toplantı özeti açıklandı

Merkez Bankası PPK toplantı özeti açıklandı

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Para Politikası Kurulu (PPK) toplantı özetinde, yıllık enflasyondaki artışın alt gruplar geneline yayıldığı, enflasyondaki yükselişin ana sürükleyicilerinin döviz kuru gelişmeleri doğrultusunda temel mal ve enerji grupları olduğu bildirildi.

20.09.2018Ekonomi
MB: Büyüme hızı dengelenme sürecine girdi

MB: Büyüme hızı dengelenme sürecine girdi

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Para Politikası Kurulu (PPK) toplantı özetinde, iç talep koşullarının etkisinin azalacağının öngörüldüğü, enflasyon ve enflasyon beklentilerinin bulunduğu yüksek seviyelerin ise fiyatlama davranışları üzerinde risk oluşturmaya devam ettiği bildirildi.

31.07.2018Ekonomi
Tarım ve Orman Bakanlığından ihracatı arttıracağız açıklaması

Tarım ve Orman Bakanlığından 'ihracatı arttıracağız' açıklaması

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, tarım ürünlerinin Latin Amerika ülkelerine ihracatını artırmaya yönelik çalışmalara destek vereceklerini belirterek, "Bu pazarlar artık Türkiye'ye uzak pazarlar değil. Girişimcilerimizin buraya daha çok gelmelerini arzu ediyorum." ifadesini kullandı.

29.07.2018Ekonomi
Enflasyon verisine doların tepkisi böyle oldu

Enflasyon verisine doların tepkisi böyle oldu

Dolar kuru yeni güne 4.61 TL'den başlarken; beklentilerin üzerinde gelen enflasyon verisi sonrası 4.62 TL seviyesinden, 4.68 TL'nin üzerine yükseldi. Dolar kuru şu dakikalarda 4.65 TL'de hareket ederken, Euro kuru 5.43 TL'de bulunuyor. Küresel ticaret savaşları piyasalar tarafından takip edilmeye devam ediyor.

3.07.2018Ekonomi
Gündem ekonomi

Gündem ekonomi

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve yeni hükümetin ilk gündemi ekonomide çözüm bekleyen sorunlar. Çift haneli enflasyondan cari açığa, yüksek döviz kurundan mali disipline yeni ekonomi yönetimi yoğun günler geçirecek. Ayrıca ekonomi yönetimi de takip edilecek.

24.06.2018Ekonomi
Son dakika... Merkez Bankasından flaş açıklamalar

Son dakika... Merkez Bankası'ndan flaş açıklamalar

Merkez Bankası Para Politikası Kurulu’nun (PPK) toplantı özetinde enflasyon görünümünde belirgin bir iyileşme ve hedeflerle uyum sağlanana kadar para politikasındaki sıkı duruşun kararlılıkla sürdürüleceğini belirtildi. Ayrıca enflasyon beklentilerinin, fiyatlama davranışları ve enflasyonu etkileyen diğer unsurlardaki gelişmelerin yakından izlenerek ihtiyaç duyulması halinde ilave parasal sıkılaştırma yapılabileceği vurgusu yapıldı.

30.05.2018Ekonomi

Yazar Sonuçları

Faiz indirimi olasılığı güçlendi

Yoğun gündem ile piyasalar yön bulmaya çalışıyor.

5.05.2019

Yabancı olumlu havayı gördü

Döviz kurlarındaki düşüşte tepki alımları görülüyor, borsada olumlu hava korunuyor. Yabancı yatırımcı da yılın ilk ayında borsada 798 milyon dolarlık net alım yaptı.

10.02.2019