EKSTRA
MENÜ

Kurdeşen

Kurdeşen ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Kurdeşen haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 287 Kurdeşen haberi bulunmuştur.

Kurdeşen Haberleri

Deri ruhun aynası

Deri ruhun aynası

İstanbul Üniversitesi (İÜ) İstanbul Tıp Fakültesi Dermatoloji Anabilim Dalı öğretim üyesi ve klinik psikolog Dr. Reyhan Mülayim, derinin insan psikolojisini bir ayna gibi yansıttığını belirterek, bu nedenle de meydana gelen deri hastalıklarının yüzde 70'inin psikolojik kökenli olduğunu bildirdi.

4.02.2002Gündem
Arı sokmasına dikkat

Arı sokmasına dikkat !

Yaz aylarında özellikle açık alanlarda sıklıkla karşılaşılan arılar, bazı kişileri sokması halinde ölüme bile yol açacak anaflaktik şoka neden olabiliyor.

21.07.2002Gündem
Eleştirmenden yumuşak erotizm sürprizi

Eleştirmenden yumuşak erotizm sürprizi!

Benim ekipten Şenay Ordu, aylarca uğraştıktan sonra erkek kardeşini birlikte sinemaya gitmek için ikna etti. Filmi de kendi seçti. Eleştirmenlerin “romantik komedi” olarak tavsiye ettikleri bir filme gittiler. Film biraz “fazla” romantik çıktı...

21.07.2002Kelebek
Prezervatif alerjisi cinsel hayatı etkiliyor

Prezervatif alerjisi cinsel hayatı etkiliyor

Halk arasında prezervatif alerjisi olarak bilinen durum aslında kişinin prezervatifin yapıldığı kauçuk maddesine duyduğu alerjiden ibaret. Tıpta " lateks alerjisi" diye adlandırılan bu durum, prezervatifli cinsel ilişkiyi imkansız kılar.

Cilt problemlerinin nedenini ruh sağlığında arayın

Cilt problemlerinin nedenini ruh sağlığında arayın!

Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi (GÜTF) Psikiyatri Anabilim Dalı'nda yapılan bir çalışma, cilt hastalıklarının büyük bölümünün psikolojik kaynaklı olduğunu ortaya koydu.

Hayat kurtaran sıvı: Serum...

Hayat kurtaran sıvı: Serum...

Pek çok rahatsızlığın ortadan kaldırılmasında uygulanan serum tedavisi, çoğu kez hayat kurtarıcı rol oynuyor... Peki serumun neden yapıldığını kaçımız biliyoruz acaba?

Arı deyip geçmeyin

Arı deyip geçmeyin

İstanbul Üniversitesi (İÜ) Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Göğüs Hastalıkları Anabilim Dalı öğretim üyesi Prof. Dr. Ahmet Rasim Küçükusta, yaz aylarında sıklıkla karşılaşılan arı sokmasının bazı kişilerde ölüme yol açabilecek ''anaflaktik şoka'' (vücudun tamamını ilgilendiren alerji) neden olabileceğini söyledi.

4.06.2003Gündem
Bitki Dünyası

Bitki Dünyası

Günümüzde beslenmeden kozmetiğe kadar pek çok alanda, özellikle de hastalıkların önlenmesi ve tedavisi konusunda doğaya dönüş akımı yaşanıyor. Yapay yolla elde edilen ilaçların her geçen gün yeni bir yan etkisinin bulunması, insanları bitkisel ürünlere yöneltiyor.

Egzersiz alerjisi dikkat gerektirir

Egzersiz alerjisi dikkat gerektirir

Sayısı her geçen gün artan alerjik hastalıklara eklenen egzersiz alerjisi 1970’lerde tanımlanmaya, 1980’lerden sonra tıp literatüründe yer almaya başladı. Egzersiz alerjisi olasılığı, yemek yedikten sonra veya bir ilaç alındıktan sonra artıyor.

31.03.2004Kelebek
Egzersiz alerjisine dikkat

Egzersiz alerjisine dikkat!

Sayısı her geçen gün artan alerjik hastalıklara eklenen egzersiz alerjisi 1970'lerde tanımlanmaya, 1980'lerden sonra tıp literatüründe yer almaya başladı. Egzersiz alerjisi olasılığı, yemek yedikten sonra veya bir ilaç alındıktan sonra artıyor.

Alerjiler hakkında bilmek istediğiniz her şey

Alerjiler hakkında bilmek istediğiniz her şey

Son yıllarda artış gösteren hastallıklardan biri de allerji... Çağımızın hastalığı..Medeniyet arttıkça, toplumlar hijyene önem vermeye başladıkça allerjik vakalar da artmaya başlıyor.

Alerjiler hakkında her şey

Alerjiler hakkında her şey

Son yıllarda artış gösteren hastallıklardan biri de allerji... Çağımızın hastalığı..Medeniyet arttıkça, toplumlar hijyene önem vermeye başladıkça allerjik vakalar da artmaya başlıyor.

Arı sokması deyip geçmeyin

Arı sokması deyip geçmeyin

Çoğu insanın ciddiye almadığı arı sokmaları, böbrek, kalp kası ve damar iltihaplarına yol açabilir, hatta bazı durumlarda ölüme de neden olabilir

Alerjiye aşı tedavisi

Alerjiye aşı tedavisi

Alerjik hastalıklar en sık görülen kronik hastalıklardan biri. Hastanın hayat kalitesini bozar. Ayrıca alerjik astım ve alerjik şok (anafilaksi) gibi bazı alerjik hastalıklar ölüme yol açabilir. 90 yılı aşkın süredir kullanılmakta olan aşı tedavisi, günümüzde daha etkili ve güvenli olarak uygulanıyor.

27.09.2004Kelebek
Alerjilerden kurtulma zamanı

Alerjilerden kurtulma zamanı

Alerjik hastalıklar en sık görülen kronik hastalıklardan biri. Hastanın hayat kalitesini bozar.

Peugeot ve Citroenin DNAları artık bu merkezde çözülecek

Peugeot ve Citroen'in DNA'ları artık bu merkezde çözülecek

Geçtiğimiz hafta benim için oldukça yorucu bir haftaydı. İlk olarak yeni Ford Focus'un İtalya'nın Siena şehrinde gerçekleşen uluslararası deneme sürüşüne katıldım. 33 yaşında bir Türk gencinin tasarladığı yeni Focus'un testinden sonra Frankfurt aktarmalı Paris'e geçerek Fransız PSA Peugeot ve Citroen grubunun yeni tasarım merkezinin açılışında buldum kendimi. Yorucu diyorum, çünkü bu söylediklerimin hepsi üç güne sığdı.

12.10.2004Gündem
Gizli alerjilere dikkat

Gizli alerjilere dikkat!

Yüzük, tenis topu, deniz yatağı, prezervatif, istiridye, deodorant...

Soğuk havada hasta olmamanın yolları

Soğuk havada hasta olmamanın yolları

Tüm yurdu etkisi altına alan soğuk hava hastalıklarıda beraberinde getiriyor.

Yazar Sonuçları

Zenginliğin sefaleti

Nişantaşı'nda vitrinlere bakınıp tıngır mıngır yürürken kendisi ve camları kara bir Mersedes azmanı yanımda durdu. Arabanın içinden fırlayan sinek siklet biri ‘‘Oğuz'cuğum!..’’ diye naralanıp boynuma zıpladı.

11.08.2001

Detokslanmaya hazır mısınız?

Bahara keyifle girdiğimiz bu günler bedeninizde kıştan kalan toksinleri temizlemek için en iyi zamandır. Eğer detoks testini dikkatle yaparsanız size en uygun detoks sürecini daha kolay seçebilirsiniz.

10.05.2003

Kurdeşen

Futbol tuhaf bir oyun. Dün gece maçın 65. dakikasında, yani kaptan Bülent'in oyundan atıldığı o dakikaya kadar sahada futbol oynayan ekip konumundaki G.Antep golü bulduğunda, biri çıkıp da Galatasaray bu maçı kazanır deseydi! önce suratına boş boş bakıp, sonra da, ‘‘Arkadaşı en yakın ruh ve sinir hastalıkları hastanesine kaldıralım lütfen’’ derdim.

17.08.2003

Denktaş hükümet ile oyun oynuyor

ÖNCE şu iki sözü hatırlayalım: Erdoğan, Davos görüşmesinde Kofi Annan'a ‘‘boşlukta kalan noktaların kendisi tarafından doldurulabileceğini’’ söylememiş miydi?

6.02.2004

Reçetesiz de iyileşebilirsiniz

Bazı sağlık sorunlarınızdan reçete kullanmadan kurtulabilirsiniz. Yeterli ve dengeli beslenip bazı besin destekleri ve bitkilerden yararlanarak sağlığınızı daha iyi hale getirebilirsiniz.

30.10.2004