EKSTRA
MENÜ

Kurban Pazari

Kurban Pazari haberleri sayfasında güncel ve son dakika Kurban Pazari hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 907 Kurban Pazari haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Kurban Pazari Haberleri

Kurban pazarlarında son gün yoğunluğu

Kurban pazarlarında son gün yoğunluğu

İzmir’de, kurbanlıkların satıldığı hayvan pazarlarında arife günü hareketlilik arttı. Bayram öncesi son gün kurban ibadetini yerine getirmek isteyenlerle satıcılar arasında sıkı pazarlıklar yapılırken, elindeki tüm hayvanların satışını tamamlayanlar ise pazardan mutlu ayrıldı.

19.07.2021Ekonomi
11 yaşındaki Nehirin kurban pazarında sıkı pazarlığı kamerada

11 yaşındaki Nehir'in kurban pazarında sıkı pazarlığı kamerada

İzmir'in Gaziemir ilçesinde 11 yaşındaki Nehir Şazi'nin kurban pazarlığı izleyenleri gülümsetirken, o anlar sosyal medyada en çok izlenen videolar arasına girdi.

6.07.2021Haber
İzmirde yeşillik alanı kaçak döküm sahasına çevirdiler

İzmir'de yeşillik alanı kaçak döküm sahasına çevirdiler

İZMİR'in Gaziemir ilçesindeki yeşil alana kaçak dökülen moloz ve hafriyat, çevre kirliliği yarattı. Tepki gösteren vatandaşlar, çözüm istedi.

10.02.2021Gündem
Ankarada kurban kesiminde bildik görüntüler

Ankara'da kurban kesiminde bildik görüntüler

ANKARA'da bayramın ilk günü birçok kişi tüm uyarılara rağmen kurbanlarını, belediyenin belirlediği kesim alanları dışında yol kenarlarında, sağlıksız koşullarda kesti.

31.07.2020Gündem
Son dakika... Kurban pazarında bıçaklı kavga kamerada

Son dakika... Kurban pazarında bıçaklı kavga kamerada

Son dakika haberleri... Tuzla'da kurban pazarında iki grup arasında çıkan bıçaklı kavgada 3 kişi yaralandı.

31.07.2020Haber
150 kiloluk kurbanlık koç, 4 bin 500 TLye satışa çıkarıldı

150 kiloluk kurbanlık koç, 4 bin 500 TL'ye satışa çıkarıldı

Çanakkale’nin Ayvacık ilçesinde kurulan Kurban Pazarı’nda satılığa çıkarılan 150 kiloluk koç, görenleri şaşırttı. 4 bin 500 TL'ye alıcı bekleyen koç, Kurban Pazarı'nın da gözdesi oldu.

30.07.2020Gündem
Bilecikte ‘tokalaşmatik’ ile kurban pazarlığı

Bilecik'te ‘tokalaşmatik’ ile kurban pazarlığı

BİLECİK’te kurban pazarına, pazarlık sırasında el temasını önlem amacıyla tahtadan, iki tarafı el şeklinde yapılan ‘tokalaşmatik’ kuruldu.

29.07.2020Kurban Bayramı
Gümüşhane’de Kurban Bayramı öncesi ‘kene’ ve ‘koronavirüs’ tedbirleri arttı

Gümüşhane’de Kurban Bayramı öncesi ‘kene’ ve ‘koronavirüs’ tedbirleri arttı

GÜMÜŞHANE’nin Kelkit ilçesinde, yaklaşan Kurban Bayramı öncesi, Kırım Kongo Kanamalı Ateşi (KKKA) ve koronavirüs vakaları nedeniyle tedbirler arttırılırdı. Pandemi nedeniyle ilaçlanan kurban pazarlarına getirilen kurbanlıklar, birçok kontrolden geçirilirken, hayvanların aşıları ve kesime uygun olup olmadığı da denetleniyor. Kurban sahipleri ise ateşleri ölçülerek pazar alınana alınıyor.

28.07.2020Gündem
1 ton 330 kiloluk boğa Paşa, 32 bin liraya satılık

1 ton 330 kiloluk boğa 'Paşa', 32 bin liraya satılık

KOCAELİ’nin Darıca ilçesinde, 1 ton 330 kilo ağırlığındaki boğa 32 bin TL’den satışa çıkarıldı. Simental cinsi boğa, heybetiyle ilgi çekti.

27.07.2020Kurban Bayramı
İzmirde kurban pazarı denetiminde sopayla kurban pazarlığı

İzmir'de kurban pazarı denetiminde sopayla kurban pazarlığı

İZMİR Tarım ve Orman Müdürü Mustafa Özen, Karşıyaka'daki bir kurbanlık hayvan satış yerine giderek hem hijyen hem de koronavirüs kontrolleri yaptı. Özen, tokalaşmak yerine sopayla pazarlık yapma yönetimini de temsili olarak gerçekleştirdi.

24.07.2020Kurban Bayramı
Kurban pazarlığında ilginç yöntemin adı: Tokalaşmatik

Kurban pazarlığında ilginç yöntemin adı: Tokalaşmatik

Bilecik’te kurban pazarına, pazarlık sırasında tokalaşmayı önlemek amacıyla tahtadan 2 ucu el şeklinde yapılan ‘tokalaşmatik’ kuruldu.

21.07.2020Gündem
Sosyal mesafeli pazarlıklar başladı

Sosyal mesafeli pazarlıklar başladı

Korona virüs salgını bu sene tüm hayatı olduğu gibi Kurban Bayramını da değiştirdi. Salgına karşı önlem almak için hayvan pazarlarında satıcılar ile alıcılar artık el ele sıkışarak uzun süre pazarlık yapamıyor. Taraflar onun yerine bir sopanın iki ucundan tutarak hayvan pazarlığı yapıyor.

17.07.2020Kurban Bayramı
Sanal kurban pazarına yoğun ilgi

Sanal kurban pazarına yoğun ilgi

KORONAVİRÜS salgını online alışverişe olan ilginin artmasına neden olurken, yaklaşan Kurban Bayramı öncesi kurbanlıkları da internetten satılmaya başlandı. Küçük ve büyükbaş binlerce kurbanlık, internet ortamında alıcısını bekliyor.

17.07.2020Kurban Bayramı
1.2 tonluk danayı 17 bin 500 liraya sattılar

1.2 tonluk danayı 17 bin 500 liraya sattılar

Kurban Bayramına sayılı günler kalırken, İzmir'in Aliağa ilçesinde de ‘Paşa’ isimli 1 ton 200 kiloluk dana 17 bin 500 liraya alıcı buldu.

25.07.2019Ekonomi
44 dönümlük Cumhuriyet Parkı 29 Ekim’de açılıyor

44 dönümlük Cumhuriyet Parkı 29 Ekim’de açılıyor

Maltepe Belediyesi, yıllardır kurban kesim alanı olarak atıl durumda bulunan 44 dönümlük araziye, Anadolu Yakası’nın en büyük parkını yaptı. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları kapsamında açılışı yapılacak olan parkta, yeşil alanın yanı sıra, yapay bir göl, seyir terası, koşu ve yürüyüş parkurları ile 500 kişilik anfi tiyatro bulunuyor.

24.10.2018Ekonomi
FETÖcüler kurban pazarında

FETÖ'cüler kurban pazarında!

Gözünü milletin hayır için kestiği kurbanlara diken FETÖ’nün, örgüt üyelerini öğrenci kılığında kurban pazarlarına saldığı tespit edildi. Güvenlik güçleri yurt genelinde kurban satış pazarlarında önlem aldı.

20.08.2018Gündem
İstanbul’a gelen kurbanlıkların satışı başladı

İstanbul’a gelen kurbanlıkların satışı başladı

Anadolu'nun çeşitli illerinden kamyonlara yüklenerek dün gece İstanbul'a giriş yapan kurbanlıklar, belediyelerin kurban pazarlarında satışa sunulmaya başladı.

6.08.2018Ekonomi
Çadırlar toplanıyor... Dün 1200 TLye satıldı, bugün 500 TLye düştü

Çadırlar toplanıyor... Dün 1200 TL'ye satıldı, bugün 500 TL'ye düştü

Kurban Bayramı'nın 2'nci gününde hayvan satış alanlarında büyükbaş hayvan besicileri çadırlarını toplarken, küçükbaş hayvan besicilerinin kurbanlıkları ellerinde kaldı. Fiyatların 400-500 lira civarında düştüğünü söyleyen besiciler, kurbanlıkları yine de satamadıklarından dertli.

2.09.2017Gündem
İstanbulda boğa alarmı Kilometrelerce kaçtı, iki ilçeyi birbirine kattı

İstanbul'da boğa alarmı! Kilometrelerce kaçtı, iki ilçeyi birbirine kattı

İstanbul Fatih Mevlanakapı Kurban Pazarı’ndan kaçan bir kurbanlık boğa, kilometrelerce koşarak geldiği Zeytinburnu’nda 3 kişiyi yaraladı. Dehşet saçan boğanın, kırmızı renkli bir motosikletin üstünde tepindiği, bir iş yerinin camlarını kırıp içeriye daldığı anlar ve mahalle sakinlerinin yaşadığı tehlike aksiyon güvenlik kameralarına yansıdı.

22.08.2017Haber
Kurbanlıklarda karaborsa korkusu.. Kurban fiyatları şuan ne kadar

Kurbanlıklarda karaborsa korkusu.. Kurban fiyatları şuan ne kadar?

Adana'da kurbanlık koyun ve keçi satıcıları henüz kurban bayramı gelmeden hayvanların çoğunun satıldığını vurgulayarak, küçükbaşların bayramda kara borsaya düşebileceğini bildirdi. Peki Türkiye genelinde kurban fiyatları bu yıl ne kadar? İşte bazı illerde kurban fiyatları

22.08.2017Ekonomi