EKSTRA
MENÜ

Kurban Bayramı Tatili Ne Zaman

Kurban Bayramı Tatili Ne Zaman ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Kurban Bayramı Tatili Ne Zaman haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 441 Kurban Bayramı Tatili Ne Zaman haberi bulunmuştur.

Kurban Bayramı Tatili Ne Zaman Haberleri

Kurban Bayramında sokağa çıkma yasağı olacak mı Kurban Bayramı ne zaman (arefe günü tatil mi) İşte son gelişmeler

Kurban Bayramı'nda sokağa çıkma yasağı olacak mı? Kurban Bayramı ne zaman (arefe günü tatil mi)? İşte son gelişmeler

Temmuz ayının son günlerine doğru 2020 Arefe ve Kurban Bayramı tarihi için araştırmalar hız kazandı. Yılın ikinci dini bayramı olma özelliğini taşıyan Kurban Bayramı'yla ilgili en çok merak edilen konulardan biri de tatil süresi. Diyanet İşleri Başkalığı'nın 2020 dini günler takvimine göre, Kurban Bayramı bu sene temmuz ayı sonu ve ağustos başında idrak edilecek. Peki, Kurban Bayramı tatili ne zaman başlayıp kaç gün sürecek? İşte, 2020 Kurban Bayramı tarihleri ve arefe günü..

22.07.2020Gündem
2020 Kurban Bayramı tarihi ne zaman

2020 Kurban Bayramı tarihi ne zaman?

Kurban Bayramı'nın tarihine yönelik araştırmalar ay sonunun yaklaşması nedeniyle yoğun şekilde sorgulanıyor. Bu yıl koronavirüs salgınının gölgesinde geçecek Kurban Bayramı, İslam coğrafyasında coşkuyla idrak edilecek. Vatandaşlar da bayram tatilinin başlayacağı tarihi ve Kurban Bayramı'nın başlayacağı tam tarihi öğrenmek istiyor. Peki, Kurban Bayramı ne zaman? Kurban Bayramı tatili ne zaman başlayacak?

9.07.2020Gündem
Kurban Bayramı arifesi tatil mi 2020

Kurban Bayramı arifesi tatil mi 2020?

Kurban Bayramı arifesi tatil mi sorusu son günlerin araştırılan konuları arasında yer almaya devam ediyor. Resmi tatil takviminde arife günü ile birlikte toplam 4 buçuk gün tatil olarak görülen Kurban Bayramı, arife günü tam gün olarak tatil sayılıp sayılmayacağı ile gündemde yer alıyor. Peki, Kurban Bayramı arifesi tam gün mü tatil olacak? İşte, o sorunun cevabı

8.07.2020Gündem
2020 Kurban Bayramı ne zaman

2020 Kurban Bayramı ne zaman?

Bu yılın Kurban Bayramı hakkındaki tarih araştırmaları son günlerde hız kazandı. Her yıl olduğu gibi 2020'de de ibadetlerini eksiksiz yapmak isteyen pek çok vatandaş, Kurban Bayramı'nın bu yıl denk geldiği tarihleri sorguluyor. Peki, 2020 Kurban Bayramı ne zaman? Kurban Bayramı tatili ne zaman başlayacak?

8.07.2020Gündem
Kurban Bayramı 2020 tatili kaç gün Kurban Bayramı tatili ne zaman başlıyor

Kurban Bayramı 2020 tatili kaç gün? Kurban Bayramı tatili ne zaman başlıyor?

Kurban Bayramı tatili ne zaman başlıyor sorusu araştırılan konular arasında yerini aldı. Kurban, sözlükte yaklaşmak, Allah’a yakınlaşmaya vesile olan şey anlamlarına gelmektedir. Müslümanlar her yıl Ramazan Bayramı’nın ardından Kurban Bayramı’nı heyecanlı bekliyorlar. Bu yıl bayramın arefe günü 30 Temmuz Perşembe günü olacak.

16.06.2020Gündem
Kurban Bayramı tatili ne zaman 2020 Kurban Bayramı ne zaman idrak edilecek

Kurban Bayramı tatili ne zaman? 2020 Kurban Bayramı ne zaman idrak edilecek?

Bu yıl Kurban Bayramı'nın ne zaman olacağını merak eden vatandaşlar, 2020 Kurban Bayramı hakkında internette araştırma yapmaya başladı. Bu yıl Kurban Bayramı'nın ne zaman olacağını merak eden vatandaşlar, 2020 Kurban Bayramı hakkında internette araştırma yapmaya başladı. Peki, Kurban Bayramı ne zaman idrak edilecek?

6.06.2020Gündem
2020 Kurban Bayramı tatili ne zaman başlayacak Kurban Bayramı ne zaman

2020 Kurban Bayramı tatili ne zaman başlayacak? Kurban Bayramı ne zaman?

Geçtiğimiz günlerde idrak edilen Ramazan Bayramı'nın ardından Kurban Bayramı'na yönelik sorgulamalar hız kazandı. Hem uzakta olan ailelerini ziyaret edecek olan hem de yurt içi veya dışında tatil planları yapan vatandaşlar, Kurban Bayramı tarih aralıklarını sorguluyor. Peki Kurban Bayramı ne zaman? 2020 Kurban Bayramı tatili ne zaman başlayacak?

4.06.2020Gündem
Kurban Bayramı ne zaman 2020 Kurban Bayramı tatili ne zaman

Kurban Bayramı ne zaman? 2020 Kurban Bayramı tatili ne zaman?

Ramazan Bayramı'nın tamamlanması ile birlikte, İslam dininde bir diğer bayram olan Kurban Bayramı'nın tarihine odaklanıldı. Dini vecibelerini yerine getirmek isteyen pek çok vatandaş, 2020 yılında Kurban Bayramı'nın denk geleceği tarihi sorguluyor. Peki, Kurban Bayramı ne zaman?

28.05.2020Gündem
Kurban Bayramı ne zaman 2020 Kurban Bayramı tatili ne zaman

Kurban Bayramı ne zaman? 2020 Kurban Bayramı tatili ne zaman?

Kurban Bayramı tatili için plan yapmak isteyen vatandaşlar, Diyanet İşleri Başkanlığı'nın yayımladığı tarih detaylarını araştırmaya başladı. İslam dininin buyrukları arasında yer alan Kurban Bayramı, bu yıl da huşu içerisinde idrak edilecek. Peki, Kurban Bayramı ne zaman? 2020 Kurban Bayramı tatili ne zaman?

19.03.2020Gündem
2020 Kurban Bayramı ne zaman Kurban Bayramı tatili ne zaman

2020 Kurban Bayramı ne zaman? Kurban Bayramı tatili ne zaman?

Dini vecibelerini yerine getirmek ve 2020 yaz tatili programlarına şimdiden yön vermek isteyen vatandaşlar, geçtiğimiz ağustos ayında idrak edilen Kurban Bayramı'nın 2020 yılı için idrak edileceği tarihi sorguluyor. Peki, 2020 Kurban Bayramı ne zaman? Kurban Bayramı tatili ne zaman?

12.02.2020Gündem
2020 Kurban Bayramı ne zaman Kurban Bayramı tatili ne zaman

2020 Kurban Bayramı ne zaman? Kurban Bayramı tatili ne zaman?

Yeni yıla girmemizle en çok merak edilen konulardan biri de Kurban Bayramı'nın ne zaman olacağı oldu. 2020 Kurban Bayramı'nın hangi tarihlere denk geldiğini merak eden vatandaşlar, bir yandan da bu yıl Kurban Bayramı'nda kaç gün tatil yapılacağını sorguluyor. Peki, 2020 Kurban Bayramı ne zaman? Kurban Bayramı tatili ne zaman?

2.01.2020Gündem
Kurban Bayramı ne zaman 2020 Kurban Bayramı tatili ne zaman

Kurban Bayramı ne zaman? 2020 Kurban Bayramı tatili ne zaman?

2020 Kurban Bayramı'nın ne zaman başlayacağını merak eden kişiler şimdiden araştırmalara başladı. Yaz tatili planları ile Kurban Bayramı tatilini birleştirmek isteyen vatandaşlar, bu yıl Kurban Bayramı'nda kaç gün tatil olacağını ve Kurban Bayramı'nın hangi aya denk geldiğini sorgulamaya başladı. Peki, Kurban Bayramı ne zaman? 2020 Kurban Bayramı tatili ne zaman?

24.12.2019Gündem
Kurban Bayramı tatili ne zaman bitecek Resmi kurumlar ne zaman açılacak

Kurban Bayramı tatili ne zaman bitecek? Resmi kurumlar ne zaman açılacak?

11 Ağustos'ta başlayan Kurban Bayramı dolayısıyla, hastanelerin acil servisleri dışındaki poliklinikleri, PTT şubeleri, nüfus müdürlükleri ve pek çok kamu kurumu çalışmıyor. Bayramın üçüncü gününü idrak eden vatandaşlar, bayram tatilinin biteceği ve resmi kurumların çalışmaya başlayacağı tarihi öğrenmek istiyor. Peki, resmi kurumlar ne zaman açılacak?

13.08.2019Gündem
Kurban Bayramı tatili ne zaman bitecek Bayram tatili kaç gün

Kurban Bayramı tatili ne zaman bitecek? Bayram tatili kaç gün?

İslam dünyası, dünyanın dört bir yanında Kurban Bayramı'nı kutluyor. Müslümanlar, sabahın erken saatlerinde bayram namazı için camilere akın etti. Dört gün sürecek bayram sonrası resmi tatilin ne zaman biteceği vatandaşlar tarafından araştırılıyor. Peki, Kurban Bayramı tatili ne zaman bitecek?

11.08.2019Gündem
Kurban Bayramının ilk günü ne zaman Bayram tatili 9 gün olacak mı

Kurban Bayramı'nın ilk günü ne zaman? Bayram tatili 9 gün olacak mı?

Kurban Bayramı'na sayılı günler kala, vatandaşların gündemine tatil ve bayram günleri gelmeye başladı. Kurban Bayramı'nın geçtiğimiz Ramazan Bayramı'nda olduğu gibi 9 gün tatil olup olmayacağını merak edenler, resmi açıklamayı bekliyor. Özellikle memlekete gitmeyi planlayanlar, arefe ve bayram günlerini öğrenmek istiyor. Peki, Kurban Bayramı'nın ilk günü ne zaman? Bayram tatili 9 gün olacak mı? İşte, 2019 Kurban Bayramı tatiline ilişkin detaylar...

2.08.2019Gündem
Kurban Bayramı tatili ne zaman Kurban Bayramı tatili belli oldu mu 2019 resmi tatil günleri

Kurban Bayramı tatili ne zaman? Kurban Bayramı tatili belli oldu mu? 2019 resmi tatil günleri

Kurban Bayramı'nın yaklaşmasıyla beraber, bayrama yönelik araştırmalar da vatandaşlar tarafından başladı. Bu sene Kurban Bayramı'nın ne zaman idrak edileceğini öğrenmek isteyenler, aynı zamanda bayram tatiline yönelik yapılacak açıklamaya kilitlenmiş durumda. Peki, Kurban Bayramı tatil günleri belli oldu mu? Kurban Bayramı ağustosun kaçında? İşte, o konu hakkında bilgiler.

23.07.2019Gündem
Kurban Bayramı tatili ne zaman başlıyor Tatil kaç gün olacak

Kurban Bayramı tatili ne zaman başlıyor? Tatil kaç gün olacak?

Geçtiğimiz günlerde Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'ın 2019 yılı vekalet yoluyla kurban kesim bedelini açıklamasının ardından, yılın ikinci dini bayramı olan Kurban Bayramı tarihi ve tatil günleri, son zamanlarda internette sıklıkla araştırılmaya başlandı. Özellikle kurbanlık almayı planlayan vatandaşlar, 2019 Kurban Bayramı'nin hangi güne denk geleceğini merak ediyor. İşte, Kurban Bayramı tatil günleri ve tarihi ile ilgili bilgiler.

6.07.2019Gündem
Kurban Bayramı ne zaman ve ayın kaçında Bayram kaç gün sürecek

Kurban Bayramı ne zaman ve ayın kaçında? Bayram kaç gün sürecek?

Kurban Bayramı kaç gün sürecek ve ne zaman başlayacak sorusu, temmuz ayının ilk haftasının sonuna yaklaşılırken vatandaşların sıkça sorduğu sorular olmaya başladı. Kurban Bayramı planlarını şimdiden yoluna koymak isteyen gençlerin merakla araştırdığı tarih detayı, Diyanet İşleri Başkanlığı'nın dini günler takviminde yer aldı. Peki, Kurban Bayramı kaç gün sürecek? Bayram tatili ayın kaçına denk gelecek? İşte, ibadetlerin yerine getirileceği o ay hakkında bazı bilgiler

3.07.2019Gündem
Kurban Bayramı tatili kaç gün olacak Kurban Bayramı ne zaman

Kurban Bayramı tatili kaç gün olacak? Kurban Bayramı ne zaman?

Kurban Byaramı tatili için geri sayım başlarken, bayram tatilinin kaç gün olacağı da gündemdeki yerini almaya başladı. Yılın ikinci dini bayramı olan Kurban Bayramı, Diyanet'in yayınladığı takvime göre, bu sene ağustos ayı içerisinde idrak edilecek. Peki, Kurban Bayramı tatili kaç gün olacak? Kurban Bayramı ne zaman? İşte, Diyanet'in bilgisi doğrultusunda 2019 Kurban Bayramı tarihi.

1.07.2019Gündem
2018 Kurban Bayramı tatili ne zaman bitiyor

2018 Kurban Bayramı tatili ne zaman bitiyor?

Kurban Bayramı 21 Ağustos Salı günü itibariyle başladı. 9 günlük uzun bir tatil imkanı yakalayan vatandaşlar, haftanın son iş gününün yaklaşmasıyla birlikte son gün sorgulamaları yapıyor. Peki, Kurban Bayramı tatili ne zaman bitecek?

21.08.2018Gündem
Kurban Bayramı tatili ne zaman hangi gün başlıyor Bayram tatili hangi gün bitecek

Kurban Bayramı tatili ne zaman hangi gün başlıyor? Bayram tatili hangi gün bitecek?

Aylardır üzerine planlar yapılan Kurban Bayramı için artık sadece sayılı gün kaldı. Ramazan Bayramı'nın hafta sonuna denk gelmesi nedeniyle uzun tatil planını Kurban Bayramı'na saklayan vatandaşlar heyecanla resmi takvimi bekliyordu. Beklenen açıklama geçtiğimiz günlerde geldi. Peki, Kurban Bayramı ne zaman başlayacak? İşte 2018 Kurban Bayramı takvimi

17.08.2018Gündem
Kurban Bayramı ne zaman kaç gün Tatilciler için sefer müjdesi

Kurban Bayramı ne zaman kaç gün? Tatilciler için sefer müjdesi

Kurban Bayramı için günler kalırken vatandaşların bilet telaşı devam ediyor. Çalışma hayatı dolayısıyla farklı şehirlerde ikamet etmek zorunda olan binlerce kişinin memleketlerini ziyaret edeceği Kurban Bayramı ne zaman sorusuna cevap aradı son günlerde, sorgulamalar da devam ediyor. Peki, Kurban Bayramı ne zaman başlayacak ve tatil kaç gün olacak? İşte, binlerce kişinin merakla araştırdığı Kurban Bayramı ne zaman sorusu hakkında Diyanet İşleri Başkanlığı'ndan alınan detaylı bilgiler ve gündemdeki bazı haberler

3.08.2018Gündem
Kurban Bayramı ne zaman idrak edilecek 2018 Kurban Bayramı tatili ne zaman

Kurban Bayramı ne zaman idrak edilecek? 2018 Kurban Bayramı tatili ne zaman?

2018 Kurban Bayramı için geri sayım sürüyor. Tatil planlarını şimdiden şekillendirmek isteyen vatandaşlar ve dini vecibelerini yerine getirecek olan vatandaşlar, şimdiden Kurban Bayramı'nın ne zaman olduğuna dair sorgulama yapmaya başladı. Peki, Kurban Bayramı ne zaman? Kurban Bayramı ne zaman idrak edilecek?

11.07.2018Gündem
30 Ağustos resmi tatil mi Kurban Bayramı hangi gün başlıyor

30 Ağustos resmi tatil mi? Kurban Bayramı hangi gün başlıyor?

30 Ağustos resmi tatil mi sorusu ile yarının tatil olup olmadığını merak eden vatandaşlar, Kurban Bayramı ne zaman, hangi gün başlıyor konusunun detaylarını sorguluyor. Kurban Bayramı tatili ne zaman, hangi gün başlıyor konusuna alacakları cevaba göre planlarını yönlendirecek olan vatandaşlar, detayları merak ediyor. Peki, 30 Ağustos resmi tatil mi olacak? İşte, bayram tatili ne zaman hangi gün başlıyor sorusunun cevabı

29.08.2017Gündem
Bayram tatili ne zaman başlıyor Kurban Bayramında yasaya uymayana 50 bin TL ceza

Bayram tatili ne zaman başlıyor? Kurban Bayramı'nda yasaya uymayana 50 bin TL ceza!

Bayram tatili ile 2017 Kurban Bayramı'nı yakınlarının yanında geçirecek olan on binlerce vatandaş, tatilin hangi gün başlayacağı ve kaç gün olacağı sorusunu yöneltmeye başladı. İdari izin ile birlikte toplam 10 günlük tatil yapacak olan kamu çalışanları, bayram tatilini bu izin çerçevesinde değerlendirecek. Peki, Kurban Bayramı tatili ne zaman başlayacak, hangi gün sonra erecek? İşte, konuyla ilgili detaylı bilgiler

26.08.2017Gündem
Kurban Bayramı tatili için telaş başladı Bayram tatili ne zaman başlıyor

Kurban Bayramı tatili için telaş başladı! Bayram tatili ne zaman başlıyor?

Dini vecibelerin yerine getirileceği Kurban Bayramı tatili için geri sayım devam ediyor. Yurt genelinde birçok kişinin ziyaretler dolayısıyla seyahate çıkacağı bayram tatili, Bakanlar Kurulu kararı ile 10 güne çıkarıldı. İdari izin ile birlikte kamu çalışanları için 10 güne çıkarılan Kurban Bayramı tatili, planlarını çizmek isteyen vatandaşlar tarafından merakla araştırılıyor. Peki, Kurban Bayramı tatili ne zaman hangi gün başlıyor? İşte, konuyla ilgili detaylı bilgiler

24.08.2017Gündem
Bayram tatili kaç gün Kurban Bayramı ne zaman hangi gün başlıyor

Bayram tatili kaç gün? Kurban Bayramı ne zaman hangi gün başlıyor?

Kurban Bayramı hangi gün başlıyor sorusu, tatil planlarını şekillendirecek vatandaşlar tarafından araştırılmaya başlandı. Dini vecibelerin yerine getirilip ziyaretlerin gerçekleşeceği bu günler için araştırmalarını sürdüren vatandaşlar, Kurban Bayramı tatili ne zaman başlıyor sorusuna cevap aradı. Peki, Bakanlar Kurulu kararı sonrası 10 güne çıkarılan Kurban Bayramı hangi gün başlıyor? İşte, detaylı bilgiler

22.08.2017Gündem
Kurban Bayramı tatili kaç gün olacak Kurban Bayramı ne zaman İşte 2017 yılı dini takvimi

Kurban Bayramı tatili kaç gün olacak? Kurban Bayramı ne zaman? İşte 2017 yılı dini takvimi

Kurban Bayramı tatilinin kaç gün olacağını sorgulamaya başlayan vatandaşlar şimdiden tatil planlarını yapmaya başladılar. Tüm Müslüman alemi tarafından büyük bir öneme sahip olan Kurban Bayramı için geri sayım başladı. Kurban Bayramı ne zaman idrak edilecek soruları vatandaşlar tarafından en çok araştırılan konular arasında yer almaya başladı. Dini vazifelerini yerine getirmek için bekleyen vatandaşlar, Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yayımlanan dini takvime göre Kurban Bayramının tarihini öğrenebiliyor. Peki, Kurban Bayramı tatili kaç gün olacak? Kurban Bayramı ne zaman? İşte 2017 yılı dini takvimi

24.07.2017Gündem
Kurban Bayramı ne zaman, kaç gün olacak 2017 Kurban Bayramı tarihi

Kurban Bayramı ne zaman, kaç gün olacak? 2017 Kurban Bayramı tarihi

Kurban Bayramı ne zaman sorusuna cevap arayan vatandaşlar, İslam dini için büyük önem arz eden bu tarihin ne zamana denk geleceğini sorgulamaya başladı. Kurban Bayramı ne zaman sorusuna alacakları cevap ile birlikte tatil planlarını da şekillendirecek olan vatandaşlar, sorgulamalarına devam ediyor. Peki, Kurban Bayramı ne zaman idrak edilecek? İşte, Kurban Bayramı tarihi ve detayları

21.07.2017Gündem
2017 Kurban Bayramı tarihi Diyanet, Kurban Bayramı ne zaman sorusunu yanıtladı

2017 Kurban Bayramı tarihi! Diyanet, Kurban Bayramı ne zaman sorusunu yanıtladı!

Kurban Bayramı ne zaman sorusu milyonlarca kişinin merak ettiği konular arasında yer aldı. Diyanet İşleri Başkanlığı'nın yayımladığı dini günler takviminin önemli bir kısmını oluşturan Kurban Bayramı, tarihi ile merak ediliyor. Dini vazifelerin yerine getirileceği bu özel günde, akraba ziyaretleri gerçekleştirilecek. Peki, Kurban Bayramı ne zaman idrak edilecek? İşte, konuyla ilgili detaylı bilgiler

20.07.2017Gündem
Kurban Bayramı ne zaman 2017 Kurban Bayramı tatili kaç gün sürecek

Kurban Bayramı ne zaman? 2017 Kurban Bayramı tatili kaç gün sürecek?

Kurban Bayramı araştırmaları günler öncesinden başladı. Hem kurban ibadetini yerine getirmek isteyen hem de tatil planı için bayramı seçen vatandaşlar 2017 dini günler takvimini araştırıyor. Kurban Bayramı tatilinin de kaç gün süreceği bayramla ilgili merak edilen bir diğer konu. Peki Kurban Bayramı ne zaman, vatandaşlar kaç gün tatil yapacak?

19.07.2017Gündem
Kurban Bayramı tatili ne zaman 2016 (Kurban Bayramında kaç gün tatil olacak)

Kurban Bayramı tatili ne zaman 2016? (Kurban Bayramı'nda kaç gün tatil olacak?)

Kurban Bayramı tatili ne zaman son günlerin yanıtı en çok merak edilen sorulardan biri oldu. Kurban Bayramı tatili için plan yapmak isteyen vatandaşlar sabırsızlıkla tatilin kaç gün olacağını merak ediyor. Başbakan yardımcısı Numan Kurtulmuş yaptığı açıklamada bayram tatilinin 9 gün olabileceğini işaret etti.

18.08.2016Gündem
2016 Kurban Bayramı ne zaman

2016 Kurban Bayramı ne zaman?

Kurban Bayramının ilk günü pazartesiye denk geliyor.

17.08.2016Etkinlikler
2016 Kurban Bayramı ne zaman Bayram tatili kaç gün olacak

2016 Kurban Bayramı ne zaman? Bayram tatili kaç gün olacak?

Kurban Bayramı tatili ne zaman? Kurban Bayramı tatilinin yaklaşması ile birlikte vatandaşlar bayram tatili 9 gün olacak mı, sorusuna yanıt arıyorlar. Ramazan Bayramı'nda yapılan 9 günlük tatilin Kurban Bayramı için de yapılması bekleniyor. Peki Kurban Bayramı ne zaman? İşte 2016 Kurban Bayramı tatili ve detaylar..

8.08.2016Gündem
Kurban Bayramı ne zaman (Kurban Bayramı tatili kaç gün olacak, Bakandan açıklama)

Kurban Bayramı ne zaman? (Kurban Bayramı tatili kaç gün olacak, Bakan'dan açıklama)

Kurban Bayramı tatili ne zaman sorusu son günlerin yanıtı en çok merak edilen sorularından biri oldu. Kurban Bayramı tatilinin 9 gün olmasını bekleyen vatandaşlar için ilk müjdeli açıklama Nabi Avcı'dan geldi. Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı dün katıldığı bir televizyon programında gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu. Kurban Bayramı tatiline de değinen Avcı tatilin Ramazan Bayramı tatili gibi 9 gün olabileceğine işaret etti. Kurban Bayramı tatilinin 10-18 Eylül tarihinde olması bekleniyor.

3.08.2016Gündem
Kurban Bayramı tatili kaç gün olacak (Kurban Bayramı tatili ne zaman)

Kurban Bayramı tatili kaç gün olacak? (Kurban Bayramı tatili ne zaman)

Kurban Bayramı tatili ne zaman sorusu son günlerin yanıtı en çok merak edilen sorularından biri oldu. Kurban Bayramı tatilinin 9 gün olmasını bekleyen vatandaşlar için ilk müjdeli açıklama Nabi Avcı'dan geldi. Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı dün katıldığı bir televizyon programında gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu. Kurban Bayramı tatiline de değinen Avcı tatilin Ramazan Bayramı tatili gibi 9 gün olabileceğine işaret etti.

3.08.2016Gündem
Kurban Bayramı tatili ne zaman başlıyor Bayram tatili kaç gün olacak

Kurban Bayramı tatili ne zaman başlıyor? Bayram tatili kaç gün olacak?

Kurban Bayramı tatili kaç gün olacak merak konusu. Ramazan Bayramı'nda yapılan 9 günlük tatilin ardından Kurban Bayramı için de 9 günlük tatilin müjdesi verilecek mi? Nabi Avcı Kurban Bayramı tatili ile ilgili konuştu. İşte Kurban Bayramı tatili ne zaman ve kaç gün olacak sorusunun yanıtı için ilk açıklamalar..

27.07.2016Gündem
2015 Kurban Bayramı tatili kaç gün olacak, hangi günlere denk geliyor

2015 Kurban Bayramı tatili kaç gün olacak, hangi günlere denk geliyor?

Merakla beklenen karar açıklandı. Resmi kararla bayram tatili 9 gün oldu. Peki, 2015 yılının bu Kurban Bayramı tatili ne zaman başlayacak ve ne zaman bitecek? Kurban Bayramı kaç gün olacak, hangi günlere denk gelecek? İşte detaylar...

16.09.2015Kelebek
Kurban Bayramı’nda kaç gün tatil

Kurban Bayramı’nda kaç gün tatil?

Tatil 9 güne uzatıldı mı?

15.09.2015Etkinlikler
Son dakika haberi: Okullar ne zaman açılacak Milli Eğitim Bakanı Selçuk duyurdu

Son dakika haberi: Okullar ne zaman açılacak? Milli Eğitim Bakanı Selçuk duyurdu

Son dakika haberi... Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın başkanlık ettiği Koronavirüs Bilim Kurulu "eğitim" gündemiyle bir araya gelen toplantı sona erdi. Bilim Kurulu toplantısı sonrası Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk açıklama yaptı. Selçuk, "31 Ağustos'ta uzaktan eğitim başlayacak. Yüz yüze eğitim 21 Eylül'de geçilecek. İsteyen özel okullar 17 Ağustos'tan itibaren uzaktan eğitime başlayabilecek." dedi.

13.08.2020Gündem
Bayram ne zaman bitiyor İşte bayram tatilinin biteceği tarih

Bayram ne zaman bitiyor? İşte bayram tatilinin biteceği tarih

Müslümanların iki bayramından biri olan Kurban Bayramı, bu yıl 31 Ağustos Cuma günü başladı. Bayramlaşmaya devam eden vatandaşlar, bir yandan da Kurban Bayramı'nın ve tatilin sona ereceği tarihi araştırıyor. Vatandaşlar bu sene Kurban Bayramı'nda arefe günü ile birlikte 4,5 gün bayram tatili yapacak. Peki, bayram ne zaman bitecek, bayram tatili ayın kaçında sona erecek?

3.08.2020Gündem
Son dakika haberler... Bakan Soyludan dönüş yolundaki tatilcilere uyarı

Son dakika haberler... Bakan Soylu'dan dönüş yolundaki tatilcilere uyarı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, dönüş yolundaki tatilcilere uyarılarda bulundu. "Bayram müddetince, arefe gününden bugüne kadar şu saate kadar toplam 45 vatandaşımız hayatını kaybetti." diyen Soylu, "Eğer kendinize uyku borcu olduğunuzu düşünüyorsanız lütfen bunu direksiyon başında ödemeyin. Bu bayramda dikkat etmemiz gereken birçok husus vardı ama bir husus daha var. Lütfen şerit ihlalleri yapmayın." ifadelerini kullandı. Soylu, "Sabah erken vakitlerde Hakkari'de 6 vatandaşımızın göller bölgesinde uçurumdan aşağı yuvarlanarak hayatını kaybettiğini duyunca başıma bir ağrı girdi ve hala çıkmadı." diye konuştu.

3.08.2020Gündem
Noterler ne zaman açılacak Kurban Bayramı tatili noterlerin açılış tarihi bilgisi 2020

Noterler ne zaman açılacak? Kurban Bayramı tatili noterlerin açılış tarihi bilgisi 2020

Noterler ne zaman açılacak? Kurban Bayramı nedeniyle, 30 Temmuz arefe günü kamu kurum ve kuruluşlarında öğleden sonra bayram tatili başladı. Bu sene 31 Temmuz-3 Ağustos tarihleri arasında idrak edilecek olan Kurban Bayramı'nda, noterlerde işlemlerini tamamlayacak olanlar, noter çalışma saatlerine odaklandı. Resmi tatilin bitmesinin ardından devlet dairelerinde olduğu gibi noterler de hizmet vermeye başlayacak. İşte, 2020 Kurban Bayramı tatili noterlerin açılış tarihi..

2.08.2020Gündem
PTT ve bankalar ne zaman açılıyor, bayram tatili 2020 kaç gün Banka ve PTT mesai saatleri

PTT ve bankalar ne zaman açılıyor, bayram tatili 2020 kaç gün? Banka ve PTT mesai saatleri

PTT ve bankalar ne zaman açılıyor 2020? Kurban Bayramı tatili 30 Temmuz arefe günü öğleden sonra başladı. Bayram idrak edilmeye devam ederken, kamu kurum ve kuruluşlarının kapalı olduğu resmi tatil süresinin biteceği tarih gündeme geldi. Banka ve PTT hizmetlerinden faydalanacak olan vatandaşlar, Kurban Bayramı tatilinin biteceği tarihe odaklandı. İşte, banka ve PTT'lerin bayram sonrası mesai başlama saatiyle ilgili detaylı bilgiler..

1.08.2020Gündem
Kurban Bayramı ne zaman, bayram tatili kaç gün İşte 2020 Kurban Bayramı tarihi

Kurban Bayramı ne zaman, bayram tatili kaç gün? İşte 2020 Kurban Bayramı tarihi

Kurban Bayramı için geri sayım başladı. Yılın ikinci bayramı heyecanla bekleniliyor. Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yayımlanan takvime göre dini gün ve ayların idrak edileceği tarihler belli oluyor. Bayram temmuz ayının sonunda başlayıp dört gün boyunca devam edecek. Kardeşlik bağlarının güçlendiği, manevi iklimin dört bir yanı sardığı bayramın arefesi 30 Temmuz tarihine denk geliyor. İşte 2020 Kurban Bayramı tarihi...

30.07.2020Gündem
Yola çıkacaklar dikkat İşte TEM’de son durum…

Yola çıkacaklar dikkat! İşte TEM’de son durum…

TEM Otoyolu Kocaeli geçişinde Kurban Bayramı için memleketlerine giden tatilciler, yoğunluk oluşturdu.

29.07.2020Gündem
Kurban Bayramı ne zaman, bayram tatili kaç gün İşte 2020 Kurban Bayramı tarihi

Kurban Bayramı ne zaman, bayram tatili kaç gün? İşte 2020 Kurban Bayramı tarihi

Kurban Bayramı için geri sayım başladı. Yılın ikinci bayramı heyecanla bekleniliyor. Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yayımlanan takvime göre dini gün ve ayların idrak edileceği tarihler belli oluyor. Bayram temmuz ayının sonunda başlayıp dört gün boyunca devam edecek. Kardeşlik bağlarının güçlendiği, manevi iklimin dört bir yanı sardığı bayramın arefesi 30 Temmuz tarihine denk geliyor. İşte 2020 Kurban Bayramı tarihi...

29.07.2020Gündem
Köprü ve otoyollar ne zaman ücretsiz Resmi Gazetede yayımlandı

Köprü ve otoyollar ne zaman ücretsiz? Resmi Gazete'de yayımlandı!

Kurban Bayramı tatili süresince Karayolları Genel Müdürlüğü sorumluluğundaki köprü ve otoyollardan geçişler ile belediyelerce yürütülen toplu taşıma hizmetlerinin ücretsiz olmasına ilişkin Cumhurbaşkanı Kararı Resmi Gazete'de yayımlandı. Peki, köprü ve otoyollardan ücretsiz geçiş ne zaman başlayacak?

29.07.2020Gündem

Kurban Bayramı ne zaman, bayram tatili kaç gün sürecek? 2020 Kurban Bayramı tarihi

Kurban Bayramı için geri sayım başladı. Yılın ikinci bayramına sayılı günler kala vatandaşlar, Kurban Bayramı ne zaman, tatili kaç gün sorularına yanıt arıyorlar. Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından her yıl dini gün ve ayların yer aldığı takvim yayınlanıyor. Müslümanlar bu takvime göre ibadetlerini yerine getiriyorlar. İşte 2020 Diyanet takvimine göre Kurban Bayramı tarihi...

26.07.2020Gündem
Gözler Kurban Bayramı takviminde: Kurban Bayramı ne zaman, bayram tatili kaç gün

Gözler Kurban Bayramı takviminde: Kurban Bayramı ne zaman, bayram tatili kaç gün?

Kurban Bayramı takvimine yönelik araştırmalar son gün artış gösterdi. Diyanet İşleri Başkanlığı'nın senenin başında yayınladığı 'dini günler listesi'ne göre Kurban Bayramı sayılı gün sonra idrak edilecek. Dört gün boyunca kurban ibadetlerini gerçekleştirebilecek olan vatandaşlar, tatil süresini merak ediyor. Peki, Kurban Bayramı ne zaman, bayram tatili kaç gün sürecek?

24.07.2020Gündem