EKSTRA
MENÜ

Kuran

Kuran ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Kuran haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 43.423 Kuran haberi bulunmuştur.

Kuran Haberleri

Her an olabilir diyen Prof. Dr. Mehmet Ceyhandan uyarı: Böyle bir şey gerçekleşmezse...

'Her an olabilir' diyen Prof. Dr. Mehmet Ceyhan'dan uyarı: 'Böyle bir şey gerçekleşmezse...'

Enfeksiyon hastalıkları uzmanı Prof. Dr. Mehmet Ceyhan, 20'nci yüzyılın başından itibaren olan salgınların 2 yıldan önce mutasyonla bittiğini söyledi. Ceyhan, "Bu virüs çok sık mutasyona uğruyor; ama henüz virüsün davranışını değiştirecek mutasyon olmadı. Her an olabilir, bekliyoruz. Böyle bir şey gerçekleşmezse sonbaharı ve kışı da yine salgınla uğraşarak geçireceğiz gibi görünüyor" dedi.

2.09.2020Gündem
Doğu Akdeniz’de ‘gölge oyunu’na tepki: Artık komik kaçıyor

Doğu Akdeniz’de ‘gölge oyunu’na tepki: Artık komik kaçıyor

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, “Biz artık bu gölge oyunundan bıktık. Kendine bile hayrı olmayan bir devleti, Türkiye gibi bölgesel ve küresel bir gücün önüne atıp yem etmeye çalışmak, artık komik kaçmaya başladı” dedi. Erdoğan, dün Cumhurbaşkanlığı’nda düzenlenen Adli Yıl Açılış Töreni’nde özetle şunları söyledi:

2.09.2020Gündem
Antalyada şoke eden vurgun Önce İranda sonra da Türkiyede yaptı...

Antalya'da şoke eden vurgun! Önce İran'da sonra da Türkiye'de yaptı...

İran'da, 'Çiftlik Bank' benzeri organizasyonla çok sayıda kişiyi milyonlarca lira dolandırıp, Türkiye'ye kaçan Mehran Mohammadi, Antalya'da da onlarca kişiyi yaklaşık 20 milyon TL dolandırıp, ortadan kayboldu.

1.09.2020Gündem
Son dakika haberler... Cumhurbaşkanı Erdoğan: Akdeniz ve Egede korsanlığa, haydutluğa asla eyvallah etmeyiz

Son dakika haberler... Cumhurbaşkanı Erdoğan: Akdeniz ve Ege'de korsanlığa, haydutluğa asla eyvallah etmeyiz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Giresun Limanı'nda balıkçılık sezonu açılışına katıldı. "Biz ne hak yeriz ne de hakkımızı yediririz." diyen Erdoğan, "Akdeniz ve Ege'de korsanlığa, haydutluğa asla eyvallah etmeyiz." ifadelerini kullandı. Erdoğan, "Eski sömürgecilerin gazına gelerek Türkiye'ye karşı efelenenlere yakın tarihlerini yeniden okumalarını tavsiye ediyorum." diye konuştu.

31.08.2020Gündem
Hamam Koyu’na doktor eli

Hamam Koyu’na doktor eli

Prof. Dr. Mete Düren ve psikiyatrist Rahşan Düren, Hamam Koyu’nda hayallerini gerçekleştiriyor. Göcek koylarını korumak için Dalaman Kültür Sanat ve Doğa Derneği’ni de kuran Düren çifti, gerçekleştirdikleri yaşam, kültür, sanat ve yeme-içme alanı Adaia’da pandemi döneminde ayda 5 bin misafiri ağırladı. Likya Yolu üzerinde yer alan koyda doğayla iç içe bir yaşam alanı kurdular. Koya güneş enerjisi getirdiler, yol yaptılar, teknelerin uğrak yeri oldular.

31.08.2020Ekonomi
AK Partili Kurtulmuştan Norveçte Kuran-ı Kerimin yırtılmasına çok sert tepki

AK Parti'li Kurtulmuş'tan Norveç'te Kur'an-ı Kerim'in yırtılmasına çok sert tepki

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, "Norveç'te Kuran’ı Kerim'i yırtarak Müslümanlığa saldıran soysuzlar, Batı’da İslam düşmanlığının hangi noktaya geldiğini açıkça göstermektedir. Bu aşağılık hareketi şiddetle lanetliyor ve telin ediyoruz." ifadelerini kullandı.

30.08.2020Gündem
DİTİB’den Türkçe ve Almanca Kur’an-ı Kerim öğrenme programı

DİTİB’den Türkçe ve Almanca Kur’an-ı Kerim öğrenme programı

Almanya’da Diyanet İşleri Türk İslam Birliği (DİTİB) Akademi tarafından Türkçe ve Almanca hazırlanan Kur’an-ı Kerim öğrenme programı çevrim içi kullanıma sunuldu.

30.08.2020Avrupa
Staj için dijital platform kuracaklar

Staj için dijital platform kuracaklar

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), 2007 yılında kadın girişimci potansiyelinin geliştirilmesi, daha donanımlı hale getirilmesi ve girişimcilik kültürünün gelişmesine öncülük etmek üzere TOBB Kadın Girişimciler Kurulu’nu (KGK) kurdu. TOBB KGK, Türkiye’nin 81 ilinde girişimcilik ekosistemini kadınlar için daha elverişli hale getirmek için her yıl yüzlerce faaliyet gerçekleştiriyor. TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun kadınların iş dünyasında hak ettikleri yeri almalarını sağlamak için kurduğu TOBB KGK sayesinde kadınlar arasında girişimciliğin bir kariyer seçeneği olarak önemi her geçen gün artıyor. 7 bin üyesi ile Türkiye’nin en geniş kadın girişimci ağı olan TOBB KGK’nın kurul üyeleri iş kadınları, profesyonel yöneticiler, girişimcilik konusunda akademik çalışma yapan akademisyenler ile bu sahada bölgesel ya da ulusal ölçekte faaliyet yürüten sivil toplum kuruluşu yöneticilerinden ve girişimciliği destekleyen kamu kurum ve kuruluş temsilcilerinden oluşuyor. Kadın Girişimciler Kurulu’nun Türkiye’nin 81 ilinde temsilcilikleri bulunuyor. TOBB İl Kadın Girişimciler Kurulları seçimle iş başına gelen 15 kişilik yönetim kurulundan oluşuyor. Biz de Hürriyet İK olarak her hafta bir ilimizdeki Kadın Girişimciler Kurulu ile görüşerek kurulların ildeki girişimcilik ekosistemine katkılarını ve KGK yöneticilerinin hikâyelerini anlatıyoruz. Bu hafta Çanakkale’deyiz...TOBB’un katkılarıyla hazırlanmıştır.

30.08.2020Ekonomi
Son dakika haberi: AK Partili Çelik’ten İsveçteki provokasyona sert tepki

Son dakika haberi: AK Partili Çelik’ten İsveç'teki provokasyona sert tepki

Son dakika haberi... AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, İsveç'te Kur'an-ı Kerim yakma provokasyonuna tepki göstererek, "İçinde ırkçı/faşist bir siyasetçinin de olduğu bir grubun İsveç'te Kuran-ı Kerim'e yönelik saygısızlığını lanetliyoruz." ifadesini kullandı.

29.08.2020Gündem
Dışişleri Bakanlığından, İsveçte Kuran-ı Kerim yakma provokasyonuna tepki

Dışişleri Bakanlığı'ndan, İsveç'te Kuran-ı Kerim yakma provokasyonuna tepki

DIŞİŞLERİ Bakanlığı, "Danimarka'dan İsveç'in Malmö kentine gelen İslam düşmanı ırkçı bir sözde siyasetçi ile yandaşlarının Kuran-ı Kerim’e yönelik çirkin tahriklerini en ağır şekilde kınıyoruz" açıklamasını yaptı.

29.08.2020Dünya
Son dakika haberler... İstanbulda müthiş tören... Cumhurbaşkanı Erdoğandan robotlu açılış

Son dakika haberler... İstanbul'da müthiş tören... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan robotlu açılış

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, MESS Teknoloji Merkezi'nde düzenlenen Teknoloji Odaklı Sanayi Hamlesi: MESS Teknoloji Merkezi ve 40 Fabrika Açılış Töreni'nde açıklamalarda bulunuyor. "Kovid salgınında birçok ülke durgunluk yaşarken, Türk ekonomisi toparlanma sürecini başarıyla yürütüyor." diyen Erdoğan, "Ne özel sektörümüz ne de kamu kuruluşlarımız yatırımlarına ara vermedi, vermiyor." ifadelerini kullandı. Erdoğan, merkezin açılışını Boston Dynamics firmasının 'Spot' isimli dünyanın en gelişmiş robotunun getirdiği tabletten yaptı.

29.08.2020Gündem
Son dakika haberler... Bahçeliden flaş sözler: Yunanistan ateşle oynuyor... Merkel Haçlı çağrısı yaptı

Son dakika haberler... Bahçeli'den flaş sözler: Yunanistan ateşle oynuyor... Merkel Haçlı çağrısı yaptı

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, yazılı açıklama ile gündemi değerlendirdi. "Ateşle oynayan Yunanistan, kışkırtan Fransa, kazanana oynamak üzere kurulan kumar masasına oturanlar ise tanıdık ve bildik ülkelerdir." diyen Bahçeli, "Almanya Şansölyesi Merkel’in tüm AB ülkelerini Yunanistan’ın yanında yer almaya daveti esasen bir Haçlı çağrısıdır." ifadelerini kullandı.

29.08.2020Gündem
Büyük Taarruz şehitlerine selam

Büyük Taarruz şehitlerine selam

30 Ağustos Zafer Bayramı öncesi Zafer Haftası anmalarla devam ederken, dün de Afyonkarahisar’da Büyük Taarruz’un 13’üncü ve 20’nci Alay şehitleri için tören yapıldı.

29.08.2020Gündem
Son dakika haberler... Cumhurbaşkanı Erdoğandan Şule Yüksel Şenler mesajı

Son dakika haberler... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Şule Yüksel Şenler mesajı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Twitter hesabından "Mücadeleci ruhu, azmi ve kararlılığıyla, ülkemizin gençlerine beslediği derin muhabbetle gönüllerimizde taht kuran, kıymetli fikir insanı, gazeteci ve yazar Şule Yüksel Şenler Hanımefendi’yi vefatının yıl dönümünde rahmetle, saygıyla yâd ediyorum."mesajını paylaştı.

28.08.2020Gündem
Dümbüllü’nün kavuğu Şevket Çoruh’a: Öğrenince ağladım

Dümbüllü’nün kavuğu Şevket Çoruh’a: Öğrenince ağladım

Rasim Öztekin, geleneksel Türk tiyatrosunun önemli bir sembolü olan kavuğu Şevket Çoruh’a devredeceğini açıkladı. Çoruh, Öztekin’in kararını duyunca sevinç gözyaşlarına engel olamadığını söyledi: “Duyduğumda 15 dakika kendime gelemedim. Oturup ağladım.”

28.08.2020Magazin
Emin İsminin Anlamı Nedir Emin Ne Demek

Emin İsminin Anlamı Nedir? Emin Ne Demek?

Emin, Türk isimleri içerisinde sıklıkla kullanılan bir erkek ismidir. Farklı anlam ve özellikleri vardır. Ayrıca telaffuz açısından da çok kolay bir isimdir. Emin isminin anlamının taşıdığı özellikleri öğrenerek bu isme sahip kişiler hakkında daha detaylı bilgi edinilebilir.

Rasim Öztekin, Hasan Efendinin kavuğunu Şevket Çoruh’a teslim edecek

Rasim Öztekin, Hasan Efendi'nin kavuğunu Şevket Çoruh’a teslim edecek

Kel Hasan Efendi, İsmail Dümbüllü, Münir Özkul, Ferhan Şensoy gibi Geleneksel Türk Tiyatrosu’nun ve tuluat sanatının ustalarının taşıdığı kavuğun son sahibi Rasim Öztekin, kavuğu Şevket Çoruh’a devredeceğini açıkladı.

27.08.2020Magazin
949 yıl sonra Ahlat’ta

949 yıl sonra Ahlat’ta

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Türklere Anadolu’nun kapılarını açan Malazgirt Zaferi’nin 949. yıldönümünde Bitlis’in Ahlat ilçesinde düzenlenen etkinliklere katıldı. Erdoğan’a TBMM Başkanı Mustafa Şentop ile MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli de eşlik etti.

26.08.2020 Gündem
Karahanlılar Devleti tarihi - Karahanlılarlar Kuruluşu, Kurucusu, Hükümdarları, Sınırları Ve Yıkılışı hakkında özet bilgi

Karahanlılar Devleti tarihi - Karahanlılarlar Kuruluşu, Kurucusu, Hükümdarları, Sınırları Ve Yıkılışı hakkında özet bilgi

Karahanlı soyundan gelenler tarafından kurulan Karahanlı Devleti, Orta Asya'da kurulmuş, günümüz Doğu Türkistan sınırlarında MS 840-1212 tarihleri arasında hüküm sürmüş bir devlettir. Bu makalemizde sizler için tarih sahnesine İslamiyet'i resmî din olarak kabul eden ilk devlet olma unvanıyla geçen Karahanlı Devleti'nin kuruluşunu, kurucusunu ve diğer hükümdarlarını, devletin ulaştığı sınırları, tarihteki önemini ve yıkılış sebeplerini derledik.

25.08.2020Sözlük
Göktürk Devleti tarihi - Göktürklar Kuruluşu, Kurucusu, Hükümdarları, Sınırları Ve Yıkılışı hakkında özet bilgi

Göktürk Devleti tarihi - Göktürklar Kuruluşu, Kurucusu, Hükümdarları, Sınırları Ve Yıkılışı hakkında özet bilgi

Büyük Hun İmparatorluğu döneminde Orta Asya’da göçebe hayatı yaşayan Türkler, Hun İmparatorluğunun yıkılmasıyla birlikte Göktürk Devletini kurarak yerleşik düzene geçmişlerdir. Orta Asya’da Türk medeniyetinin ve kültürünün temelini atan bu devlet hakkında detaylı bilgiyi sizler için derledik.

25.08.2020Sözlük
Fatimi Devleti tarihi - Fatimiler Kuruluşu, Kurucusu, Hükümdarları, Sınırları Ve Yıkılışı hakkında özet bilgi

Fatimi Devleti tarihi - Fatimiler Kuruluşu, Kurucusu, Hükümdarları, Sınırları Ve Yıkılışı hakkında özet bilgi

Başkenti Tunus'ta yer alan Mehdiye şehri olan ve 909 yıllarında tarih sahnesine çıkan Fatimiler Devleti, pek çok önemli olaya tanıklık etmiş bir devlettir. Merak uyandıran Fatimi Devleti tarihini, kurucusu, kuruluşu, hükümdarları, sınırları ve yıkılışı hakkında tüm detayları derledik.

25.08.2020Sözlük
Endülüs Devleti tarihi - Endülüs Devleti Kuruluşu, Kurucusu, Hükümdarları, Sınırları Ve Yıkılışı hakkında özet bilgi

Endülüs Devleti tarihi - Endülüs Devleti Kuruluşu, Kurucusu, Hükümdarları, Sınırları Ve Yıkılışı hakkında özet bilgi

Kelime anlamı olarak ''Vandalların Ülkesi'' anlamına gelen Endülüs 711-1492 yılları arasında İspanya'da Müslümanların egemenliği altındaki bölgelere genel olarak verilen isimdir. Endülüs Devleti tarihteki en ihtişamlı dönemini Emeviler Devri'nde yaşamıştır. Bu makalede İspanya'da uzun yıllar egemenlik kuran Endülüs Devleti'nin tarihini, kuruluşunu, hükümdarlarını, sınırlarını ve devletin yıkılışını sizler için titizlikle derledik.

25.08.2020Sözlük
Emevi Devleti tarihi - Emeviler Kuruluşu, Kurucusu, Hükümdarları, Sınırları Ve Yıkılışı hakkında özet bilgi

Emevi Devleti tarihi - Emeviler Kuruluşu, Kurucusu, Hükümdarları, Sınırları Ve Yıkılışı hakkında özet bilgi

Bir Arap kavmi olan Emeviler, İslamiyet'in gelişmesi ve yayılmasında önemli bir role sahip olmuşlardır. Çölün ortasına inşa ettikleri Elhamra Sarayı ile adını duyurmuş olan Emeviler, Hz. Muhammed Dönemi’nde başlayan ilmi gelişmeleri devam ettirmişlerdir. Bu makalemizde İslam tarihinde bu denli önemli bir yere sahip olan Emevi Devleti'nin kuruluşunu, kurucusunu, hükümdarlarını, ulaşmış olduğu sınırları ve devletin yıkılışını sizler için derledik.

25.08.2020Sözlük
Bizans İmparatorluğu (Doğu Roma) tarihi - Bizans Devleti Kuruluşu, Kurucusu, Hükümdarları, Sınırları Ve Yıkılışı hakkında özet bilgi

Bizans İmparatorluğu (Doğu Roma) tarihi - Bizans Devleti Kuruluşu, Kurucusu, Hükümdarları, Sınırları Ve Yıkılışı hakkında özet bilgi

Doğu Roma İmparatorluğu tarihte bilinen diğer adı ile Bizans İmparatorluğu, tarih kitapları yanında pek çok tarihi filme ve esere konu olmuş, uzun ömürlü mutlakıyetle yönetilen, coğrafi konumu dikkat çeken büyük bir imparatorluktur. Bu imparatorluğun tarihine, kuruluşundan yıkılışına dair tüm detaylar.

25.08.2020Sözlük
Cengiz Coşkun: Bir gün Sultan Alparslan’ı oynayacağımı hissediyordum

Cengiz Coşkun: Bir gün Sultan Alparslan’ı oynayacağımı hissediyordum

Dönem projelerinin aranılan yüzlerinden Cengiz Coşkun, savaş meydanlarında kılıç sallamaya devam ediyor. “Fetih 1453” ve “Diriliş Ertuğrul”un sevilen yıldızı, “Malazgirt 1071” filminde de başrolü üstlendi. Coşkun sinemaseverlerin karşısına Sultan Alparslan olarak çıkacak. Bir zamanlar basketbol sahalarında top çevirip NBA hayalleri kuran, tesadüf eseri podyumlara adım atıp Londra’da resmen “Bay vücut” olan Coşkun’la hayatının dönüm noktalarını, en unutulmaz “dönem”lerini konuşmak için buluştum.

25.08.2020Magazin
Gamescom başlıyor: World of Warcraft Shadowlands sürprizi

Gamescom başlıyor: World of Warcraft Shadowlands sürprizi

Blizzard Entertainment'ın geliştirdiği çevrimiçi rol yapma oyunu World of Warcraft, Gamescom 2020'de sürpriz yapıyor. Afterlives adlı animasyon serisinde, oyunun yeni genişleme paketi Shadowlands'deki Ahitler (Covenants) ekrana geliyor.

25.08.2020Teknoloji
8. Sınıf Din Kültürü Ve Ahlak Bilgisi Kureyş Suresi Ve Anlamı konu anlatımı

8. Sınıf Din Kültürü Ve Ahlak Bilgisi Kureyş Suresi Ve Anlamı konu anlatımı

Kuran-ı Kerim'in 106. suresi olan Kureyş Suresi Mekke'de indirilmiştir. Tin Suresinden sonra nazil olmuştur. Peygamberimizin kabilesi olan Kureyş'e seslendiği için bu ismi almıştır. 8. sınıflar Kureyş Suresini ve anlamını açıkladık.

25.08.20208. SINIF
8. Sınıf Din Kültürü Ve Ahlak Bilgisi Asr Suresi Ve Anlamı konu anlatımı

8. Sınıf Din Kültürü Ve Ahlak Bilgisi Asr Suresi Ve Anlamı konu anlatımı

Mekke döneminde inen Asr Suresi, toplam 3 ayetten oluşur. Kuran-ı Kerim'in en kısa surelerinden biridir. Asr, ikindi, uzun vakit ve çağ gibi anlamlara gelir. 8. sınıflar için Asr Suresini ve anlamını açıkladık.

24.08.20208. SINIF
KPSS lisans sınavı ne zaman İşte ÖSYMnin verdiği tarih

KPSS lisans sınavı ne zaman? İşte ÖSYM'nin verdiği tarih!

Kamuya bağlı kurumlarda memur olarak çalışma hayali kuran kişilerin başvuru yaptığı KPSS'nin lisans düzeyi sınavı için nefesler tutuldu. Aylardır sınavda yüksek puan almak adına yoğun şekilde çalışan vatandaşlar, eylül ayına kısa bir süre kala, sınavın yapılacağı tarihi öğrenmek istiyor. Peki, Lisans KPSS ne zaman?

24.08.2020Gündem
Elektrikli otomobilde maliyet savaşları

Elektrikli otomobilde maliyet savaşları

Çinli elektrikli araç üreticisi Nio’dan bir atılım: ‘Batarya kiralama sistemi’. Konu ile ilgili Hürriyet’e özel demeç veren TOGG CEO’su Gürcan Karakaş: “Değiştirilebilir batarya konusunu biz de değerlendirdik. Ancak bu sistem maliyeti düşürmez, aksine arttırır.”

24.08.2020Ekonomi
Savunma sanayisinde üst aşamaya geçmeliyiz

'Savunma sanayisinde üst aşamaya geçmeliyiz'

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, “Önümüzdeki dönemde hedefimiz, insansız ve otonom deniz araçlarının da dahil olduğu kara, hava ve deniz unsurlarımızın müşterek görev icra edeceği bir seviyeye ulaşmaktır. Savunma sanayisinde bir üst aşamaya artık geçmemiz gerekiyor” dedi.

24.08.2020Gündem
7. Sınıf Din Kültürü Ve Ahlak Bilgisi Tutum Ve Davranışlar konu anlatımı

7. Sınıf Din Kültürü Ve Ahlak Bilgisi Tutum Ve Davranışlar konu anlatımı

Sergilediğimiz tutum ve davranışlar bizim nasıl bir insan olduğumuzun göstergesidir. Ailemizde ve öğretmenlerimizle iletişim kurarken her zaman nazik olmalıyız. Arkadaşlık ilişkilerimiz ise her zaman saygı çerçevesinde olmalı. 7. sınıflar için tutum ve davranışlar konusunu ayrıntılı bir şekilde anlattık.

23.08.20207. SINIF
7. Sınıf Din Kültürü Ve Ahlak Bilgisi Güzel Ahlak konu anlatımı

7. Sınıf Din Kültürü Ve Ahlak Bilgisi Güzel Ahlak konu anlatımı

Dinimizin gerekliliklerinden biri de güzel ahlaklı olmaktır. Bunun için konuşurken sözlerimize, çevremizde iletişim kurarken de davranışlarımıza dikkat etmeliyiz. Bir mümin hem yaptığı ibadetlerle hem de güzel ahlakıyla etrafındakilere örnek olmalıdır. 7. sınıf öğrencileri için güzel ahlak konusunu detaylı bir şekilde anlattık.

23.08.20207. SINIF
7. Sınıf Din Kültürü Ve Ahlak Bilgisi Felak Suresi Ve Anlamı konu anlatımı

7. Sınıf Din Kültürü Ve Ahlak Bilgisi Felak Suresi Ve Anlamı konu anlatımı

Felak Suresi Kuran-ı Kerim'in 113. suresidir. Toplam 5 ayetten oluşur. Nas Suresi ile birlikte ''Muavvizeteyn'' adını almıştır. Türkçede ''iki koruyucu'' anlamına gelir. Nas ve Felak sureleri cinlere ve görünmeyen düşmanlara karşı birlikte okunur. 7. sınıflar için Felak suresini ve anlamını açıkladık.

23.08.20207. SINIF
6. Sınıf Din Kültürü Ve Ahlak Bilgisi Nasr Suresi Ve Anlamı konu anlatımı

6. Sınıf Din Kültürü Ve Ahlak Bilgisi Nasr Suresi Ve Anlamı konu anlatımı

Kuran-ı Kerim'in en son indirilen suresi olan Nasr Suresi üç ayetten oluşmaktadır. Nasr'ın sözlük anlamı zaferdir. Kutsal kitabımızdaki en kısa surelerden biri olduğu için ezberlenip günlük ibadetlerde okunabilir. 6. sınıflar için Nasr Suresini ve anlamını açıkladık.

23.08.20206. SINIF
6. Sınıf Din Kültürü Ve Ahlak Bilgisi Hz. Muhammedin Medine Dönemi konu anlatımı

6. Sınıf Din Kültürü Ve Ahlak Bilgisi Hz. Muhammed'in Medine Dönemi konu anlatımı

Medine’nin İslam tarihinde önemli bir yeri vardır. Çünkü Mekkeli kafirlerin zulmü altında ezilen Müslümanlara kapılarını açmıştır. Bu yüzden Peygamber Efendimizin hayatında da önemli rol oynar. Peygamberimizin ve Müslümanların Medine’ye hicretleriyle Medine dönemi başlamıştır. Bu dersimizde Medine Döneminde olan gelişmeleri öğreneceksiniz.

23.08.20206. SINIF
Fenerbahçe Teknik Direktörü Erol Buluttan transfer itirafı Kısa zamanda açıklanacak

Fenerbahçe Teknik Direktörü Erol Bulut'tan transfer itirafı! 'Kısa zamanda açıklanacak'

Fenerbahçe Teknik Direktörü Erol Bulut, basın mensuplarıyla bir sohbet toplantısı gerçekleştirdi ve transfer itiraflarında bulundu.

23.08.2020Futbol
Son dakika haberi... Cumhurbaşkanı Erdoğandan Giresundaki sel felaketiyle ilgili açıklama

Son dakika haberi... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Giresun'daki sel felaketiyle ilgili açıklama

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Giresun'daki sel felaketinde 5 kişinin hayatını kaybettiğini söyledi. Bakanların ve vekillerin bölgede inceleme yaptığını belirten Erdoğan, ''Bakanlarımın bana söylediği 'Biz bunu yaşamadık' diyorlar. O kadar ağır bir felaket...'' ifadelerini kullandı.

23.08.2020Gündem
Giresundaki selde şehit olan uzman çavuş Onur Kıranın ailesine acı haber ulaştı

Giresun'daki selde şehit olan uzman çavuş Onur Kıran'ın ailesine acı haber ulaştı

Giresun'daki sel felaketinde şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Onur Kıran'ın (23) acı haberi, Çanakkale'nin Eceabat ilçesindeki ailesine verildi. Kıran'ın baba evinin bulunduğu apartman ve çevresi Türk bayrakları ile donatıldı.

23.08.2020Gündem
İş adamı cinayeti böyle çözüldü Öldürmem karşılığında 2 milyon Euroya anlaştım

İş adamı cinayeti böyle çözüldü! 'Öldürmem karşılığında 2 milyon Euro'ya anlaştım'

Kayseri'de, kiralık katil Emrah Yıldırım (26) tarafından öldürülen çimento firması sahibi Orhan Adıbelli (49) cinayetini Kayseri polisinin, 750 saat mobese görüntüsü inceleyerek ve 270 kişiyle yüz yüze görüşme yaparak çözdüğü ortaya çıktı.

23.08.2020Gündem
Sivasspor TD Rıza Çalımbay: 21 takımlı lig çok zor olacak...

Sivasspor TD Rıza Çalımbay: "21 takımlı lig çok zor olacak..."

Yeni sezon hazırlıkları kapsamında çalışmalarını Bolu Gerede’de sürdüren Süper Lig ekibi Sivassspor’da teknik direktör Rıza Çalımbay, Demirören Haber Ajansı’na (DHA) özel açıklamalarda bulundu.

23.08.2020Futbol

Yazar Sonuçları

Soylu: ‘DEAŞ Ayasofya’ya eylem planlıyordu’

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile DEAŞ’ın sözde Türkiye emirinin yakalandığını açıklamasından kısa bir süre sonra görüştüm.

2.09.2020

Malazgirt’te büyük buluşma

Anadolu’nun fethinin 949’uncu yıldönümü coşkuyla kutlandı. 25-26 Ağustos tarihlerinde gerçekleşen “Malazgirt 949. Yıl Kutlamaları”nı yerinde izleme şansını yakalayanlardan biri de bendim...

28.08.2020

Şenay Lambaoğlu ‘Müzik İyileştirir’le Dinleyiciye İyi Geliyor

Şenay Lambaoğlu’nu tanıdığım ilk şarkısı ‘Ah Ne Hoş’tu. Dinlerken ne hoş bir ses ne hoş bir şarkı diye diye bir baktım ki bütün şarkılarını dinlemişim. Kendisi bir caz sanatçısı ve ben ne zaman bir müzisyeni çok sevsem onun cazla bir bağı olduğunu fark ediyorum. Bu da cazın gücü olmalı. Şenay Lambaoğlu yaptığı ‘Başka Türlü Bir Şey’ albümüyle de kendisinde iz bırakan şarkıları yeniden yorumlamış. Bu arada sanatçı ‘Bir Caz Gecesi Rüyası’ konserleri serisi kapsamında 30 Ağustos akşamı Beykoz Kundura Fabrikası’nda, 1 Eylül’de de Bodrum Kalesi’nde sevenleriyle buluşuyor. Şenay Lambaoğlu’nun yeni şarkısı ‘Müzik İyileştirir’ vesilesi ile güzel bir röportaj yaptık.

27.08.2020

Köpeğiniz sizi taklit ediyor

Köpek davranışları yıllardır çeşitli araştırmaların konusu olmuştur. Onların davranışlarını anlamak, yönlendirmek, değiştirmek, sosyalleştirmek oldukça emek isteyen bir iştir. Aslında köpeğiniz sizi taklit eder. Sert, agresif, şiddet eğilimli davranışlarınıza aynı şekilde cevap verir. Dışarıya yönelik bu tür davranışları da sizinle beraber yapar. Mutlu, sosyal, diğer insanlarla dengeli ilişki kuran, çevresine saygılı bir birey değilseniz köpeğinizden bunları beklemeyin.

25.08.2020

Bir gün Sultan Alparslan’ı oynayacağımı hissediyordum

Dönem projelerinin aranılan yüzlerinden Cengiz Coşkun, savaş meydanlarında kılıç sallamaya devam ediyor. “Fetih 1453” ve “Diriliş Ertuğrul”un sevilen yıldızı, “Malazgirt 1071” filminde de başrolü üstlendi. Coşkun sinemaseverlerin karşısına Sultan Alparslan olarak çıkacak. Bir zamanlar basketbol sahalarında top çevirip NBA hayalleri kuran, tesadüf eseri podyumlara adım atıp Londra’da resmen “Bay vücut” olan Coşkun’la hayatının dönüm noktalarını, en unutulmaz “dönem”lerini konuşmak için buluştum.

25.08.2020

Üç bakana bravo

Üç bakanın sel felaketinin vurduğu Giresun’un Dereli ilçesinde bir mahallede mahsur kalan vatandaşlarla görüşmek için iş makinesinin kepçesinde gittikleri bir görüntü var.

24.08.2020