EKSTRA
MENÜ

Kum

Kum ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Kum haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 13.949 Kum haberi bulunmuştur.

Kum Haberleri

Deniz Akkayadan çarpıcı açıklamalar: Ölümsüz olmak için kendime bu kadar iyi bakıyorum

Deniz Akkaya'dan çarpıcı açıklamalar: Ölümsüz olmak için kendime bu kadar iyi bakıyorum

Manken, oyuncu ve sunucu Deniz Akkaya, herkeste farklı duygular uyandıran bir kadın. Kimine göre gelmiş geçmiş en güzel kadınlardan, kimine göre bir estetik abidesi. “Mükemmel anne” diyen de var, “kötü ebeveyn” diyen de... Kariyeri boyunca hep tartışmaların, polemiklerin konusu, hatta odağında oldu. Acaba evinde nasıl biri? Nasıl âşık oluyor? Pişmanlıkları var mı? İnsan egzoz kokusunu neden sever? Cevapları ikilemli sorularda...

21.06.2021Magazin
Bir başka yükselen trend köyde tatil... 4 bölge ve 11 şehirden harika 15 köy…

Bir başka yükselen trend köyde tatil... 4 bölge ve 11 şehirden harika 15 köy…

Türkiye sadece şehir merkezleriyle değil köyleriyle de zengin bir ülke. Üstelik bazıları ya denizin kenarında ya da denize sadece birkaç kilometre uzaklıkta… Peki bu yaz hem denize girilebilecek hem de doğa ile iç içe köyde yaşanabilecek adresler hangileri? Uzmanlar 4 bölge ve 11 şehirden harika 15 köyü hurriyet.com.tr’ye anlattı…

20.06.2021Gündem
Muhafazakâr Reisi, yeni cumhurbaşkanı

Muhafazakâr Reisi, yeni cumhurbaşkanı

İran’da ‘sipariş’ diye anılan cumhurbaşkanlığı seçimlerinin beklendiği gibi galibi Yargı Erki Başkanı İbrahim Reisi oldu. Aşırı muhafazakâr kanattan olan 60 yaşındaki Reisi, dini lider Ayetullah Hamaney’e yakın bir isim. Peygamber soyundan gelmesi sebebiyle siyah türbanlı. ABD’nin ise yaptırım listesinde.

20.06.2021Dünya
Atletizm nedir Atletizm branşları ve dalları nelerdir

Atletizm nedir? Atletizm branşları ve dalları nelerdir?

Koşma, zıplama gibi hareketler insan doğasında var olan aktivitelerdir. Bu tip konularda üstün ve yetenekli olan kişiler genelde Atletizm söz konusu olduğunda çok daha başarılı olurlar. Atletizm pek çok türe ve dala sahiptir. İşte, merak edilen tüm detaylar.

15.06.2021Araştırma
Palandökendeki Kum-Çakıl ocağına 5 yıllığına işletme ruhsatı verilecek

Palandöken'deki Kum-Çakıl ocağına 5 yıllığına işletme ruhsatı verilecek

Erzurum İli Palandöken İlçesi Güzelyurt Mahallesi sınırları içerisinde Devletin hüküm ve tasarrufu altında bulunan Kum-Çakıl Ocağına, 2886 sayılı Devlet İhale Kanununun 45 inci maddesine göre Açık Teklif Usulü ile 5 (beş) yıl süreli olarak işletme ruhsatı verilecek.

14.06.2021Ekonomi
Macron, Barkhane Operasyonunu sonlandırarak çıkmazdan kurtulmak istiyor

Macron, Barkhane Operasyonu'nu sonlandırarak çıkmazdan kurtulmak istiyor

Fransa'nın Sahraaltı Afrika'da Barkhane Operasyonu'nun sonlandırılması kararında, yaklaşan cumhurbaşkanlığı seçimleri, artan Fransa karşıtlığı ve Fransa'nın bölgede bir paradoksun içine sürüklenmekten kaçmaya çalışmasının etkili olduğu belirtiliyor.

13.06.2021Dünya
Türkiyede ücretsiz plajlar da var İşte 4 bölge ve 13 şehirden seçtiğimiz 18 harika plaj...

Türkiye'de ücretsiz plajlar da var! İşte 4 bölge ve 13 şehirden seçtiğimiz 18 harika plaj...

Yaz tatili dendi mi akla hemen Bodrum, Çeşme ve Alaçatı gibi popüler tatil beldeleri geliyor. Yalnız buralardaki beach club ve plajların giriş ücretleri pandemiyle birlikte iyice artmış durumda… Türkiye’nin başka yerlerinde de beş kuruş para ödemeden girebileceğiniz, hizmetlerden çok ucuza faydalanabileceğiniz plajlar bulunuyor. Peki en güzelleri hangileri? Uzmanlar hurriyet.com.tr’ye anlattı.

12.06.2021Gündem
Balıkesirde korkutan görüntü Müsilajın ardından... Denize girmek intihar gibi..

Balıkesir'de korkutan görüntü! Müsilajın ardından... 'Denize girmek intihar gibi..'

Balıkesir'in sahilleri kirlilik ve müsilaj nedeniyle sarıdan siyaha döndü. Bandırma Kent Konseyi Başkanı Dr. Murat Ergöz, soruna acil çözüm bulunması gerektiğini söylerken "Yüzmeyi Bandırma Körfezi'nde öğrendik fakat şu an Bandırma'da denize girmek intihar gibi bir şey. Mümkün değil" dedi. Öte yandan Yalova'da feribot seferlerinin yapıldığı Altınova ve Çiftlikköy'de deniz yüzeyini yeniden kaplayan müsilaj, dronla havadan görüntülendi.

11.06.2021Gündem
Biyom Nedir, Kaça Ayrılır Biyom Çeşitleri, Özellikleri Ve Örnekleri

Biyom Nedir, Kaça Ayrılır? Biyom Çeşitleri, Özellikleri Ve Örnekleri

Biyom, geniş ekosistemleri tanımlamak amacı doğrultusunda kullanılan biyolojik bir terimdir. Benzer iklim tiplerinin görülmesinin söz konusu olduğu bölgelerde yaşayan canlı grupları için de aynı terim kullanılmaktadır. Merak eden okurlar için Biyom nedir, kaça ayrılır? Biyom çeşitleri, özellikleri ve örneklerini derledik.

9.06.2021Araştırma
Kafur Nedir, Nasıl Kullanılır Kafurun Faydaları Nelerdir, Ne İşe Yarar Kafur Hangi Hastalıklara İyi Gelir

Kafur Nedir, Nasıl Kullanılır? Kafurun Faydaları Nelerdir, Ne İşe Yarar? Kafur Hangi Hastalıklara İyi Gelir?

Kafur bitkisi, defnegiller familyası içinde yer alıyor. Bu bitki en çok Çin Halk Cumhuriyeti, Japonya ve Tayland bölgelerinde yetiştiriliyor. Dünyadaki en yaşlı ağaçların pek çoğu kafur ağacıdır. Kafur nedir, nasıl kullanılır? İşte, merak edilen tüm detaylar.

9.06.2021Araştırma
Evde öğrenme

Evde öğrenme

Okul öncesi dönem, bilişsel, sosyal-duygusal, fiziksel, dil gelişimi alanında önemli değişimlerin yaşandığı, gelişimin hızlı ve en yoğun olduğu kritik bir dönemdir. Bu dönemde edinilen temel bilgi, beceri ve alışkanlıkların çocuğun gelecek yaşamını etkileyecek olması nedeniyle bu dönemde gelişimi destekleyici etkinlikler ayrı bir öneme sahip. Okul öncesi dönem çocuklarının çok yönlü ve bütüncül olarak gelişimini besleyen en önemli uğraşı ve gereksinimi oyundur. Çocukların oyunları sırasında kullandıkları materyaller ise öğrenmelerini ve gelişimsel alanlara yönelik becerilerini destekler.

9.06.2021Eğitim
Patara Plajı nerede İşte Patara Plajının özelliği

Patara Plajı nerede? İşte Patara Plajı'nın özelliği

Patara plajlarından 2 bin kamyon kum çalındığını öne sürülmüştü. Antalya’daki Patara antik kentinden kum çalındığı iddiası hakkında Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ndan bir açıklama geldi. Bakanlıktan yapılan açıklamada söz konusu alanın antik kentin dışında olduğu bildirildi. Peki, Patara Plajı nerede? İşte Patara Plajı'nın özelliği nedir?

7.06.2021Gündem
Son dakika: Patara antik kentindeki iddialar endişelendirmişti Bakanlıktan açıklama geldi

Son dakika: Patara antik kentindeki iddialar endişelendirmişti! Bakanlıktan açıklama geldi

Antalya’daki Patara antik kentinden kum çalındığı iddiası hakkında Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ndan bir açıklama geldi. Bakanlıktan yapılan açıklamada söz konusu alanın antik kentin dışında olduğu bildirildi.

7.06.2021Gündem
Avcılar ve Başakşehiri kaçak hafriyat döküm alanına çevirenler kamerada

Avcılar ve Başakşehir'i kaçak hafriyat döküm alanına çevirenler kamerada

AVCILAR ve Başakşehir'de kaçak hafriyat tepelerinin oluşmasına neden olanlar güvenlik kamerasına yansıdı.

7.06.2021Haber
Son dakika: Patara antik kentindeki iddialar endişelendirmişti Bakanlıktan açıklama geldi

Son dakika: Patara antik kentindeki iddialar endişelendirmişti! Bakanlıktan açıklama geldi

Antalya’daki Patara Antik Kenti’nden kum çalındığı iddiası hakkında Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ndan bir açıklama geldi. Bakanlıktan yapılan açıklamada söz konusu alanın antik kentin dışında olduğu bildirildi.

7.06.2021Haber
Ata Demirerden ’müsilaj’ mesajı

Ata Demirer'den ’müsilaj’ mesajı

Yaz aylarını Çanakkale’nin turizm cenneti Bozcaada ilçesinde geçiren oyuncu Ata Demirer, Kuzey Ege Denizi’nden müsilaj görüntülerini sosyal medya hesabından, "Dünyanın en güzel denizlerinden biri Kuzey Ege Denizi'nde işte salya, müsilaj. Suyun içinde insan var, buyurun mesajıyla paylaştı. Bozcaadalı balıkçılar ise, ada çevresinde deniz üzerinde az miktarda görülse de, dipteki müsilajın yoğunluğuna dikkat çekerek, avlanamaz hale geldiklerini söyledi.

7.06.2021Magazin
Bavyera’yı sel vurdu

Bavyera’yı sel vurdu

Almanya’nın Bavyera eyaletinde üç gündür aralıksız süren sağanak yağış, hayatı olumsuz etkiledi. Yağmur eyaletin değişik bölgelerinde taşkınlara neden oldu, evlerin bodrum katlarında su baskınları yaşandı. Ağaçların devrildiği bazı yollarda trafik durma noktasına geldi.

7.06.2021Avrupa
Hakan Aysev: Ortaokulda müzikten kalan bir çocuktum

Hakan Aysev: Ortaokulda müzikten kalan bir çocuktum

Hayat gerçekten sen planlar yaparken başına gelenlerden ibaret: Aslında basketbolcu olmak istiyormuş. Ne alaka; kendini Pavarotti’yle makarna tarifleri paylaşırken bulmuş! İkilemli sorularda bu hafta “operanın gülümseyen yüzü” Hakan Aysev var.

7.06.2021Magazin
Kum, demir, beton, çimento ve tuğla satın alınacak

Kum, demir, beton, çimento ve tuğla satın alınacak

Esenler Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü Yol Bakım Amirliği’nde kullanılmak üzere kum, çimento, beton, demir ve tuğla alınacak.

6.06.2021Ekonomi
Mavinin en güzel 10 tonu…

Mavinin en güzel 10 tonu…

Mavi Bayraklı plaj; yüzme suyu kalitesi, çevre yönetimi, çevre eğitimi ve can güvenliği kriterlerinde yüksek standartları yakalayan yüzülebilir alanları tanımlıyor. İspanya ve Yunanistan’dan sonra 519 taneyle dünyanın en çok bu unvana sahip plajı Türkiye’de. Jürimiz Türkiye’nin en güzel ve sosyal mesafeye uygun 10 Mavi Bayraklı plajını anlattı.

6.06.2021Seyahat
Müsilaj (Deniz salyası) Adriyatik Denizi’nden Ege ve Marmaraya uzandı

Müsilaj (Deniz salyası) Adriyatik Denizi’nden Ege ve Marmara'ya uzandı

Marmara denizinin dibine çöken deniz salyası, bilimsel adıyla müsilaj yarattığı korkunç görüntü ve denizdeki doğal hayata karşı yarattığı büyük tehditle son günlerin en önemli gündem maddesi olmaya devam ediyor. Son 200 yılda Adriyatik Denizi’nde sıkça görülen deniz müsilajının zaman içinde başka denizlere de yayıldığı ve dünya denizlerinde de büyük tehlike yarattığını belirten uzmanlar önemli uyarılarda bulunuyor.

5.06.2021Haber
Son dakika haberi... Kritik rapor yayınlandı: Müsilaj (Deniz salyası) Adriyatik Denizi’nden Ege ve Marmaraya uzandı

Son dakika haberi... Kritik rapor yayınlandı: Müsilaj (Deniz salyası) Adriyatik Denizi’nden Ege ve Marmara'ya uzandı!

Marmara denizinin dibine çöken deniz salyası, bilimsel adıyla müsilaj yarattığı korkunç görüntü ve denizdeki doğal hayata karşı yarattığı büyük tehditle son günlerin en önemli gündem maddesi olmaya devam ediyor. Son 200 yılda Adriyatik Denizi’nde sıkça görülen deniz müsilajının zaman içinde başka denizlere de yayıldığı ve dünya denizlerinde de büyük tehlike yarattığını belirten uzmanlar önemli uyarılarda bulunuyor.

5.06.2021Dünya
Tüketici alışkanlıkları değişti

Tüketici alışkanlıkları değişti!

Alışveriş Merkezleri ve Yatırımcıları Derneği (AYD) Başkanı Prof. Dr. Hüseyin Altaş, tüketici alışkanlıklarının pandemi döneminde değiştiğini belirterek, "Nokta atışı gelip alışveriş yapıp gidiyorlar." dedi.

3.06.2021Ekonomi
Akşener: Allahın evi kirli hesapların evi haline getirilemez

Akşener: Allah'ın evi kirli hesapların evi haline getirilemez

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, "Allah'ın evi böyle kirli hesapların evi haline getirilemez. Sözde din adamları cumhuriyetimizin kurucusuna lanet okuyor. Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü bir kez daha minnetle anıyorum" dedi.

2.06.2021Gündem
Caretta yuvalama alanına ATV ile girdiler O anlar kamerada

Caretta yuvalama alanına ATV ile girdiler! O anlar kamerada

Antalya'nın Manavgat ilçesinde caretta caretta yuvalarının bulunduğu sahile yasak olmasına rağmen ATV ile girdiler. ATV ile girenleri bölgede koruma çalışması yapan gönüllüler tarafından uzaklaştırdı. Deniz Kaplumbağaları Akdeniz Fokları Kum Zambakları Koruma ve Yaşatma Derneği (DEKAFOK) Kurucu Başkanı Seher Akyol, bu kişiler hakkında jandarmaya şikayette bulunduklarını söyledi. Akyol, ''Yumurtalar korunmazsa üzerinden ağır araç, vasıta veya darbe görürlerse diri diri ölüyorlar'' dedi.

1.06.2021Haber
Yasak dinlemeyip ATV ile girdiler Peşinden koşup çıkardılar

Yasak dinlemeyip ATV ile girdiler! Peşinden koşup çıkardılar

Antalya'nın Manavgat ilçesinde caretta caretta yuvalarının bulunduğu sahile yasak olmasına rağmen ATV ile girdiler.  ATV ile girenleri bölgede koruma çalışması yapan gönüllüler tarafından uzaklaştırdı. Deniz Kaplumbağaları Akdeniz Fokları Kum Zambakları Koruma ve Yaşatma Derneği (DEKAFOK) Kurucu Başkanı Seher Akyol, bu kişiler hakkında jandarmaya şikayette bulunduklarını söyledi. Akyol, ''Yumurtalar korunmazsa üzerinden ağır araç, vasıta veya darbe görürlerse diri diri ölüyorlar'' dedi.

1.06.2021Gündem
Dereler yeniden Saldaya akacak

Dereler yeniden Salda'ya akacak

Türkiye’nin Maldivleri olarak anılan Salda Gölü’nü kurtarmak için ileri kademe kanalizasyon sistemi kurulumunda sona yaklaşıldı. Proje sayesinde atıklar arıtılarak tarımsal sulamada kullanılacak ve Salda’yı besleyen dereler de yeniden gölü beslemeye başlayacak.

1.06.2021Gündem
Akasya Asıltürkmen: Para insan seçer herkesi sevmez hazır değilsen perişan olursun

Akasya Asıltürkmen: Para insan seçer herkesi sevmez hazır değilsen perişan olursun

İkilemli soruların konuğu oyuncu ve fenomen Akasya Asıltürkmen. Türkiye’de kadın olmanın zorluğunu cesaretle göğüsleyebilmiş biri. Aile, hayat gibi konularda şaşırtıcı bir dinginlik sahibi: “Unutmadıysan affedememişsindir” diyor. Aşk ve mutluluk konularındaysa buz gibi bir bilgelik sergiliyor: “Affetmeden unutamazsın.” Bazı konularda çok keskin: “Beyaz yalan yoktur”... Bazı konularda dost gibi acı söylüyor: “Kalbini tamir et”.

31.05.2021Magazin
Türkiye’de uygun fiyatlı 10 tatil rotası… 200 liradan başlıyor

Türkiye’de uygun fiyatlı 10 tatil rotası… 200 liradan başlıyor!

Türkiye, hem deniz hem de doğaseverlere oldukça fazla seçenek sunuyor. 5-6 günlük gezi rotaları planlayarak olabildiğince uygun fiyatlara tatil yapmak mümkün. Üstelik pandemiyle birlikte fiyatlar oldukça artmışken... Peki nerelere gitmeli, neler yapmalı? Uzmanlar 'yol gösterdi.'

30.05.2021Gündem
Marmaris’teki en güzel sığınak: Selimiye

Marmaris’teki en güzel sığınak: Selimiye

Bir yeri tek kelimeyle özetlemek mümkün mü? O yer Selimiye Köyü ise evet. Gidenler bilir; Selimiye eşittir huzur demektir. Tüm yorgunluğunuzu sıfırlamak için burada birkaç gün geçirmeniz yeterli. Ancak sanmayın ki Selimiye’de gezilecek, görülecek yer yok.

30.05.2021Seyahat
Türk futboluna bomba gibi düşen mektup için ilk açıklama İlk imza Ahmet Nur Çebiden

Türk futboluna bomba gibi düşen mektup için ilk açıklama! İlk imza Ahmet Nur Çebi'den

Süper Lig’de son 8 haftanın araştırılması talebini içeren mektubun bir kulüp başkanının teklifiyle gündeme geldiğini belirten Saraç, “Bu talebin yönetim kurulunda imzaya açılmasını isteyip ilk imzayı atan ve mektubun Futbol Federasyonu’na gönderilmesi talimatını veren kişi sayın başkanımız Ahmet Nur Çebi’dir” dedi.

29.05.2021Futbol
Son Dakika haberi: Rivaya bomba gibi düşen mektup Galatasaray, UEFAya başvurdu... Aboubakar, Billong, Beşiktaş ve Hatayspor...

Son Dakika haberi: Riva'ya bomba gibi düşen mektup! Galatasaray, UEFA'ya başvurdu... Aboubakar, Billong, Beşiktaş ve Hatayspor...

Süper Lig bitti, üzerinden de iki hafta geçti. Yeni umutlar, yeni transferler, yeni sezon heyecanı derken Riva’ya adeta bomba gibi bir mektup düştü. Beşiktaş Başkanı’nın “Ölene dek araştıracağım” dediği Karagümrüklü futbolcuların sevinç gösterisi ile bazı yönetici, teknik adam ve futbolcuların ortaya attığı iddiaların araştırılması için TFF’ye başvuran kulüpler, Etik Kurulu’nu göreve çağırdı. Öte yandan Galatasaray, Beşiktaş’ın 7-0 kazandığı Hatayspor maçı öncesi iki takımın Kamerunlu futbolcuları Aboubakar ile Billong arasındaki görüşmelerin incelenmesini talep etti.

28.05.2021Futbol
Zülfü Livaneli’den bir deniz romanı

Zülfü Livaneli’den bir deniz romanı

“İlkgençlik yıllarımdan beri bir deniz romanı yazma hayalim vardı” diyen Zülfü Livaneli, ‘Balıkçı ve Oğlu’ ile bu hayalini gerçeğe dönüştürdü. Ege’nin sakin sularında geçen roman, deniz tutkusunun yanı sıra çağımızın kanayan yarası göçmenlik sorunundan çevre felaketine pek çok konuyu edebiyatın gündemine getiriyor.

27.05.2021Kitap Sanat
Substrat Nedir Substrat Özellikleri Ve Görevleri Nelerdir

Substrat Nedir? Substrat Özellikleri Ve Görevleri Nelerdir?

Substar, genellikle biyokimya alanında kullanılan bir terimdir. Substar, büyük ya da küçük yapılı enzimler nedeni ile işlenmiş madde anlamına gelir. Substar, vücudun biyokimyasal sürecindeki ilerleyiş durumunu hızlandırır. Bu madde, ayrışan ya da birleşen maddelere verilen isimdir. Substrat nedir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

26.05.2021Araştırma
Karışım Nedir Karışım Maddeleri Nelerdir Kaça Ayrılır

Karışım Nedir? Karışım Maddeleri Nelerdir? Kaça Ayrılır?

İlkokuldan beri fen bilgisi derslerinde öğrencilere karışımlar anlatılmaktadır. Hayatınızın birçok yerinde karışımlarla karşılaşmanız mümkündür. Karışımlar kimya alanında oldukça önemli rol oynamaktadır. Karışımlar farklı sınıflara ayrılmaktadır. Karışım nedir? Neye karışım denmektedir? Karışımlar kaça ayrılır? Karışım maddeleri nelerdir? Karışım nasıl oluşur? Karışımlar ile ilgili merak edilenleri sizler için derledik.

26.05.2021Araştırma
Mısır, tazminat miktarını indirdi

Mısır, tazminat miktarını indirdi

Süveyş Kanalı'nı tıkayarak dünya deniz ticaretini olumsuz yönde etkileyen Evergiven gemisinden tazminat isteyen Mısır miktarı 916 milyon dolardan 550 milyon dolara indirdi.

26.05.2021Haber
Mısır, Evergivenden istediği tazminatı düşürdü

Mısır, Evergiven'den istediği tazminatı düşürdü

Süveyş Kanalı'nı tıkayarak dünya deniz ticaretini olumsuz yönde etkileyen Evergiven gemisinden tazminat isteyen Mısır miktarı 916 milyon dolardan 550 milyon dolara indirdi.

26.05.2021Ekonomi
Hasan Sabbah kimdir, ne zaman ve nasıl öldü İşte Hasan Sabbahın tarihi hayatı

Hasan Sabbah kimdir, ne zaman ve nasıl öldü? İşte Hasan Sabbah'ın tarihi hayatı

Hasan Sabbah'ın hayatı popüler dizi Uyanış Büyük Selçuklu ile bir kez daha gündeme geldi. 1046 ile 1054 yılları arasında İran'ın Kum şehrinde yaşadığı rivayet olunan Hasan Sabbah, İran'daki Nizari-İsmaili Devleti'nin kurucusu olarak tarihte yer alıyor. Hasan Sabbâh’ın bir dönem Selçuklu Veziri Nizâmülmülk ile Ömer Hayyâm’ın arkadaşı olduğu bazı kaynaklarda bilinirken, Yemen'in güneyinde hüküm süren Himyeri krallarının soyuna mensup olduğunu kendi kitabı Sergüzeşt-i Seyyidinâ'da anlatıyor. Peki, Hasan Sabbah kimdir, ne zaman ve nasıl öldü? İşte, Hasan Sabbah'ın tarihi hayatı hakkında Diyanet Vakfı'ndan alınan resmi bilgiler.

24.05.2021Gündem
Deniz Türkali: Cilve olsun flört olsun

Deniz Türkali: Cilve olsun flört olsun

Kendisi oyuncu ve müzisyen. Babası yazar Vedat Türkali. Kardeşi yönetmen Barış Pirhasan. Eşleri İtalyan şarkıcı Ernesto Casalini ve 50 yıl hayatı paylaştığı yönetmen Atıf Yılmaz. Öz kızı Zeynep Casalini, cici kızı ressam Kezban Arca Batıbeki... Deniz Türkali’nin sanat, aşk ve aktivizm dolu hayatına konuk oluyoruz.

24.05.2021Magazin

Yazar Sonuçları

Güzel yaşadım güzel öleyim

Manken, oyuncu ve sunucu Deniz Akkaya, herkeste farklı duygular uyandıran bir kadın. Kimine göre gelmiş geçmiş en güzel kadınlardan, kimine göre bir estetik abidesi. “Mükemmel anne” diyen de var, “kötü ebeveyn” diyen de... Kariyeri boyunca hep tartışmaların, polemiklerin konusu, hatta odağında oldu. Acaba evinde nasıl biri? Nasıl âşık oluyor? Pişmanlıkları var mı? İnsan egzoz kokusunu neden sever? Cevapları ikilemli sorularda...

21.06.2021

ANTALYA GÜNEŞİ BOŞA GİTMESİN

GEÇEN hafta cumartesi günü Hürriyet’in manşetinde “Güneş topla Türkiye için” başlığıyla Karapınar Güneş Enerjisi Santrali vardı.

14.06.2021

Kavala’dan Thassos Adası'na 2  

Geçen haftaki Kavala yazımda Kavala ve Thassos Adası’nın bize sandığınızdan uzak olmadığını, sabah erken saatte çıkacağınız bir yolculukla öğle saatlerinde adada kahve leyfi yapabileceğinizi vurgulamış, önce Kavala’yı anlatmıştım. Bu haftada Thassos (Taşöz) Adası notları ile karşınızdayım.

13.06.2021

Mutluluklar

Barış Demirel’in ilk solo albümü ‘Mutluluklar’ Gülbaba Records etiketiyle geçtiğimiz hafta yayımlandı.

9.06.2021

SAND SURFING İÇİN HAZIR MISIN BURSA

Geçtiğimiz hafta ailecek yakın zaman öncesine kadar dünyanın en iyi 2. Çim Kayağı Tesisleri seçilen (Demirtaş ilçesinde Demirtaş Barajı yanında) alana gezmeye gittik.

8.06.2021

Sand surfing için hazır mısın Bursa

Geçtiğimiz hafta ailecek yakın zaman öncesine kadar dünyanın en iyi 2. Çim Kayağı Tesisleri seçilen (Demirtaş ilçesinde Demirtaş Barajı yanında) alana gezmeye gittik.

8.06.2021

Kumsalda gözlerinize zarar verebilecek 8 hatalı davranış

Yazın gelmesiyle çoğumuzun hayali deniz ve güneş. Ancak kumsalda göz sağlığımız için kaçınmamız gereken yaygın hatalar var...

7.06.2021

Ortaokulda müzikten kalan bir çocuktum

Hayat gerçekten sen planlar yaparken başına gelenlerden ibaret: Aslında basketbolcu olmak istiyormuş. Ne alaka; kendini Pavarotti’yle makarna tarifleri paylaşırken bulmuş! İkilemli sorularda bu hafta “operanın gülümseyen yüzü” Hakan Aysev var.

7.06.2021

Para insan seçer herkesi sevmez hazır değilsen perişan olursun

İkilemli soruların konuğu oyuncu ve fenomen Akasya Asıltürkmen. Türkiye’de kadın olmanın zorluğunu cesaretle göğüsleyebilmiş biri. Aile, hayat gibi konularda şaşırtıcı bir dinginlik sahibi: “Unutmadıysan affedememişsindir” diyor. Aşk ve mutluluk konularındaysa buz gibi bir bilgelik sergiliyor: “Affetmeden unutamazsın.” Bazı konularda çok keskin: “Beyaz yalan yoktur”... Bazı konularda dost gibi acı söylüyor: “Kalbini tamir et”.

31.05.2021