MENÜ

Kuleli Askeri Lisesi

Kuleli Askeri Lisesi ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Kuleli Askeri Lisesi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 616 Kuleli Askeri Lisesi haberi bulunmuştur.

Kuleli Askeri Lisesi Haberleri

Şehit pilot, 51 yıl aradan sonra anıldı

Şehit pilot, 51 yıl aradan sonra anıldı

BALIKESIR'in Ayvalık İlçesi'nde, 51 yıl önce uçağının düşmesi sonucu şehit olan Türk Hava Kuvvetleri pilotlarından Teğmen Erol Fercan unutulmadı.

23.10.2009Gündem
Kuleli sahilinde poşet içinde mermi bulundu

Kuleli sahilinde poşet içinde mermi bulundu

Üsküdar Kuleli Sahilinde Kuleli Askeri Lisesi yakınlarında temizlik yapan belediye işçileri bir poşet içinde 40'a yakın mermi buldular.

23.10.2009Gündem
Doğum günüm suçluları göreceğim

Doğum günüm suçluları göreceğim

Güngören´de geçen yıl biri hamile 17 kişinin ölümüyle sonuçlanan iki patlamaya ilişkin davanın 2’nci duruşması, dün İstanbul 12´inci Ağır Ceza Mahkemesi´nde yapıldı.

14.10.2009Gündem
Güngörendeki patlamanın duruşmasında olay

Güngören'deki patlamanın duruşmasında olay

Güngören'de 17 kişi ile bir doğmamış bebeğin ölümü, 154 kişinin de yaralanmasıyla sonuçlanan bombalı saldırıya ilişkin 8'i tutuklu 9 sanığın yargılanmasına devam edildi.

14.10.2009Gündem
Güngörendeki patlamanın ikinci duruşması yapıldı

Güngören'deki patlamanın ikinci duruşması yapıldı

GÜNGÖREN'de 27 Temmuz 2008’de biri hamile 17 kişinin ölümü ile sonuçlanan patlamaya ilişkin davanın ikinci duruşmasında gergin anlar yaşandı.

14.10.2009Gündem
51 yıl sonra bulundu

51 yıl sonra bulundu

Balıkesir'in Ayvalık ilçesinde, Çiçek Adası (Balık Adası) açıklarındaki Gümüşlük mevkisinde 1958 yılında devriye görevi yaparken arıza nedeniyle denize düşen 9. Ana Jet Üssü 192. Filo'ya ait 894 numaralı F-84G savaş uçağının enkazı 51 yıl aradan sonra bulundu.

24.09.2009Gündem
Yıldızların ötesinde, hayal tatilleri

Yıldızların ötesinde, hayal tatilleri

Geçen hafta zor(!) bir görevi yerine getirdim. Antalya’da yıldızı bol tesislerdeki yaşamı gözlemleyecektim. Acımasız, rutubetli sıcağa rağmen bu muhteşem tesislerde havuzları, denizi, kumsalı, güneşi, şemsiye gölgeliklerini, restoranları, barları denetledim, insanları gözleyip, rahat para harcayanların tatil alışkanlıkları konusunda ip uçları elde etmeye çalıştım.

12.07.2009Kelebek
Arena’ya çıkanlardan en pahalısı SHAKIRA, en zoru COHEN

Arena’ya çıkanlardan en pahalısı SHAKIRA, en zoru COHEN

Dört yıl önce açılan Kuruçeşme Arena, konser, tiyatro ve stand-up olmak üzere tam 114 etkinliğe ev sahipliği yaptı. Shakira’dan Judas Priest’e, Depeche Mode’dan Leonard Cohen’e kadar dünya starlarını ağırladı. Bir milyon seyirci topladı. İstanbul’daki bütün açıkhava mekanlarına adeta kafa tuttu. Bu sene açıkhava sineması olarak da hizmet vermeye başladı. Peki mekanın büyüsü nereden geliyor? Dört yıl içinde neler yaşandı? Turkcell Kuruçeşme Arena’nın Genel Müdürü Zümrüt Bekçe, “En büyük artımız Allah vergisi manzaramız ve rakibimiz yok” diyor.

4.07.2009Kelebek
Times Meydanı’na çim kaplı şezlong koyan Türk

Times Meydanı’na çim kaplı şezlong koyan Türk

Değer Cengiz, Mimar Sinan Üniversitesi Mimarlık Bölümü mezunu bir endüstri tasarımcısı. Son 10 yıldır New York’ta yaşıyor. 5 yıldır kendi tasarım stüdyosunda, masadan çiçek sulama aracına, sandalyeden taşınabilir odaya kadar her şeyi tasarlıyor. Bizim ruhumuz duymuyor ama işleri New York’ta çok ses getiriyor.

3.07.2009Kelebek
Kuleli Askeri Lisesi müze olabilir iddiasına Bakanlıktan yanıt

'Kuleli Askeri Lisesi müze olabilir' iddiasına Bakanlık'tan yanıt

Kültür ve Turizm Bakanlığından yapılan açıklamada, Genelkurmay Başkanlığı ve Milli Savunma Bakanlığı ile Topkapı'da İç Tedarik Komutanlığı'nın depo olarak kullandığı tescilli binalar dışındaki herhangi bir yapı konusunda henüz bir talep ve görüşme yapılmadığı bildirildi.

17.06.2009Gündem
Belgesi olmayan balıkçı rastgele olta sallayamayacak

Belgesi olmayan balıkçı rastgele olta sallayamayacak

Meclis'teki kanun tasarısına göre, amatör balıkçılar, nehirler, göller, barajlar ve denizlerde avlanabilmek için kısa süreli eğitime tabi tutulacak. Avlanma teknikleri, sezonlar, yasaklar ve balık avcılığı eğitiminden sonra kendilerine belge verilecek.

30.05.2009Ekonomi
Kuleliyi sarsan şok ölüm

Kuleli'yi sarsan şok ölüm

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin en köklü okulları arasında yer alan ve yıllardır harp okullarına subay adayı yetiştiren Kuleli Askeri Lisesi’nde, bir öğrenci kuleden düşerek can verdi.

26.05.2009Gündem
Hollywooddan yıldız yağdı

Hollywood'dan yıldız yağdı

Dünyaca ünlü Amerikalı şarkıcı Mariah Carey ve Hollywood'un ünlü ismi Richard Gere, Azeri asıllı Rus işadamı Telman İsmailov tarafından yaptırılan 5 yıldızlı Mardan Palace Oteli'nin açılışına katılmak üzere Antalya'ya geldi.

23.05.2009Gündem
Türkiye fikri hür vicdanı hür gençlerin

Türkiye fikri hür vicdanı hür gençlerin

Ankara 19 Mayıs Stadı’ndaki törende konuşan Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu, Atatürk’ün 19 Mayıs’ta modern Türkiye’nin temellerini attığını belirtti. "Onun dediği gibi Cumhuriyet, fikri hür vicdanı hür insanlar istiyordu" dedi.

19.05.2009Gündem
Dünyanın konuştuğu otel 23 Mayısta açılıyor

Dünya'nın konuştuğu otel 23 Mayıs'ta açılıyor

Azeri asıllı Rus iş adamı Telman İsmailov'un Antalya Kundu'da inşa ettirdiği Mardan Palace Antalya Oteli, 23 Mayıs gecesi düzenlenecek törenle açılacak. Açılış törenine dünyaca ünlü sanatçılar da katılacak.

17.05.2009Ekonomi
Veli Küçükten ilginç hatıra

Veli Küçük'ten ilginç hatıra

Davanın tutuklu sanığı Veli Küçük bugün salonda şaşırtıcı bir anısını anlattı. Küçük henüz Kuleli Askeri Lisesi öğrencisiyken Yassıada’da yapılan duruşma salonuna ilk giren kişilerden biriymiş. Küçük, salonda yapılan tatbikatta arkadaşlarıyla birlikte sanık, tanık ve izleyici bölümlerine oturmuş. Davanın 77. oturumunda tutuklu sanık Kemal Kerinçsiz savunmasının 11. gününe devam etti.

17.04.2009Gündem
Kuleli mezunu Arnavut gazete ilanından bulduğu Nobel’e genel müdür oldu

Kuleli mezunu Arnavut gazete ilanından bulduğu Nobel’e genel müdür oldu

Ulkar Holding’e bağlı Nobel İlaç’ı, Arnavutluk’ta gazete ilanıyla şirkete giren Kuleli mezunu Indrıt Tershana yönetiyor. Tershana, "Türkiye, ülkemizde asker ve polis teşkilatının eğitimine destek veriyor. Bu kapsamda ben de Kuleli Askeri Lisesi’ni bitirdim" dedi. Ulkar CEO’su Ahmet Ünlü, Makedonya ve Kosova’yı da Tershana’ya bağladıklarını söyledi.

31.03.2009Ekonomi
Gazilerle Niyazilerin öyküsü

Gazilerle Niyaziler'in öyküsü

Yazar Şenol Onay hiciv romanı Horgeneral'in ardından Gazilerle Niyaziler ile bir kez daha okuruyla buluşuyor. Biri şöhretli futbolcu diğeri kurmay yüzbaşı olan ikiz kardeşlerin inanılmaz serüvenlerini anlatıyor. Onay, Türkiye'nin gündeminden hiç düşmeyen terör ve futbol konularanı mizahi bir dille ele alıyor.

17.03.2009Kelebek
Yücel Kalınyazgan kimdir

Yücel Kalınyazgan kimdir

1940 Yılında, Pınarbaşı Kayseri’de doğdu. 1959 Yılında Bursa Işıklar Askerî Lisesi’nden mezun oldu.

23.12.2008Gündem
Bahattin Tatışı kaybettik

Bahattin Tatış'ı kaybettik

İzmir'de eğitimin duayeni Bahattin Tatış vefat etti. 15 gündür solunum yetmezliği yaşayan ve evinde dinlenen Tatış, rahatsızlığının artması sonucu kaldırıldığı Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Kardiyoloji Kliniği'nde yapılan müdahelelere karşın yaşamını yitirdi.

26.10.2008Gündem
Gidişi de mısraları gibi ihtişamlıydı

Gidişi de mısraları gibi ihtişamlıydı

Türk şiirinin temel taşları arasında yer alan ve 94 yaşında hayata veda eden Fazıl Hüsnü Dağlarca dün dostlarının dudaklarından dökülen şiirleri ve duygulu veda sözcükleriyle son yolculuğuna uğurlandı.

20.10.2008Gündem
Uzun yaşamışsın derler bana...

Uzun yaşamışsın derler bana...

Türk şiirinin asırlık çınarı Dağlarca artık yok. Ama şiiri mağrur bir dağ gibi sonsuza dek kalacak.

15.10.2008Gündem
Abramovichin Antalyaya İstanbulu inşa etti

Abramovich'in Antalya'ya İstanbul'u inşa etti

Rus işadamı Roman Abramovich'in yapımı aşamasında Azeri asıllı Rus milyarder Telman İsmailov'dan satın aldığı belirtilen Antalya'daki Mardan İstanbul Palas ekimde açılıyor.

14.09.2008Ekonomi
Ölüm bile ayıramadı

Ölüm bile ayıramadı

Kuleli Askeri Lisesi sınavına birlikte giren ve kardeş gibi olan Furkan Şentürk ile Murat Ağca, Güngören’deki hain saldırıda can vermişti. İki yakın arkadaş birer gün arayla Güngören Mezarlığı’nda yan yana toprağa verildi. Furkan’ın babası Mustafa Şentürk, Başbakan’a "Onları ayırmayın" dediğini söyledi.

29.07.2008Gündem
Oğlum daha tıraş bile olmamıştı

Oğlum daha tıraş bile olmamıştı

Güngören Menderes Caddesi’nde önceki gün meydana gelen patlamada 14 yaşındaki okul arkadaşları Murat Ağca ve Furkan Şentürk yaşamını yitirdi.

28.07.2008Gündem
Fazıl Hüsnü Dağlarcanın durumu ciddi

Fazıl Hüsnü Dağlarca'nın durumu ciddi

Türk edebiyatının kilometre taşlarından Fazıl Hüsnü Dağlarca'nın sağlık durumu ciddiyetini koruyor.

11.07.2008Gündem
Emekli Org. Tolon ve Eruygur gözaltında

Emekli Org. Tolon ve Eruygur gözaltında

Eski 1. Ordu Komutanı emekli Orgeneral Hurşit Tolon ile Atatürkçü Düşünce Derneği Başkanı emekli Orgeneral Şener Eruygur, sabah saatlerinde Ergenekon operasyonu kapsamında askeri lojmanlarda gözaltına alındı. Emekli Orgeneral Hurşit Tolon'un evinde sabah saatlerinde başlayan arama yaklaşık 4 saat sonra sona erdi.Tolon ve Eruygur, İstanbul'a getirilmek üzere Ankara Emniyet Müdürlüğünden çıkartıldı.

2.07.2008Gündem
Askeri liseler 5 yıla çıktı

Askeri liseler 5 yıla çıktı

Genelkurmay Başkanlığı, harp okullarına öğrenci hazırlayan Türk Silahlı Kuvvetleri Askeri Liseleri’ndeki öğrenim süresini dört yıldan beş yıla çıkardı. Hazırlanan yeni müfredatla askeri liselere hazırlık sınıfı eklendi.

30.05.2008Eğitim
Kuleli’nin ’cool mareşali’ydi

Kuleli’nin ’cool mareşali’ydi

Derin felsefi ve sosyolojik tahlilleriyle tanınan, Kuleli’de öğrenciyken en yakın arkadaşlarının ’cool (havalı) görünümü’ nedeniyle ’Mareşal’ diye seslendiği Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral İlker Başbuğ’un, dört ay sonra görevi Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt’tan devralması bekleniyor. Portreler dizisini sürdüren Tempo Dergisi, bu hafta da Genelkurmay Başkanı adayı Orgeneral İlker Başbuğ’un portresini çizdi.

8.05.2008 Gündem
Çılgın Azeriden lüks ve ihtişamda sınır tanımayan otel

Çılgın Azeri'den lüks ve ihtişamda sınır tanımayan otel

Azeri asıllı Rus işadamı Telman İsmailov’un Antalya Aksu’da inşa ettirdiği 24 bin metrekarelik havuzu, 80 bin euroluk antika koltukları, 2 bin 500’er metrekarelik kral daireleri bulunan, Mardan İstanbul Palace oteli Mayıs sonu açılıyor. Sadece çatal bıçak takımlarına 17 milyon dolar harcandığı belirtilen otel, lüks ve ihtişamda dünyanın sayılı otellerinden biri olacak.

30.04.2008Gündem
Türkeş anılacak

Türkeş anılacak

MHP’nin kurucu lideri Alparslan Türkeş ölümünün 11. yıldönümünde mezarı başında düzenlenecek törenle anılacak.

3.04.2008Gündem
Sahaf ve yazar Sami Önal hayatını kaybetti

Sahaf ve yazar Sami Önal hayatını kaybetti

İstanbul’un Kadıköy ilçesinin en ünlü sahaflarından biri olan, sahaflığının yanısıra, yazdığı kitaplarla da tanınan Sami Önal, dün İsviçre’de geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetti.

26.02.2008Gündem
Devlet kurumları kapıştı köşkler çürümeye başladı

Devlet kurumları kapıştı köşkler çürümeye başladı

Boğaziçi’nde benzersiz bir tarih, kültür ve doğa hazinesi olarak günümüze gelen Vahideddin köşkleri, devlet kurumları arasındaki anlaşmazlık yüzünden kaderleriyle baş başa kaldı. Kurumlar arası anlaşmazlık yüzünden, köşkleri aslına uygun restore ederek otel yapmak üzere kiralayan şirketin de eli kolu bağlı durumda.

5.01.2008Gündem
Şükran plaketi

Şükran plaketi

Sanat yaşamında 41. yılını kutlayan Dilek Türker'e, TKV tarafından şükran plaketi verildi.

24.11.2007Gündem
Asker olacaktı

Asker olacaktı

Beşiktaş Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, 14 yaşında başarılı bir ortaokul öğrencisiyken askeri okul sınavlarına girip Maltepe Askeri Lisesi'ni kazandı. Kulak iltihabı nedeniyle subay olma hayalini gerçekleştiremeyen genç çalıştırıcı, futbol topuyla şekillendirdiği hayatında başarı basamaklarını emin adımlarla çıkıyor.

27.10.2007Futbol
10 milyon dolarlık ’eğitim’ yarattı

10 milyon dolarlık ’eğitim’ yarattı

Annesi ve babası dahil ailesinde 13 memur olan Baybars Altuntaş, lise ikinci sınıfta hanutçuluktaki tatlı paranın büyüsüne kapıldı ve girişimci oldu.

1.10.2007Kelebek
Komutandan Atatürkçülük vurgusu

Komutandan Atatürkçülük vurgusu

30 Ağustos tarihinde emekliye ayrılacak olan Orgeneral Fethi Tuncel, 1. Ordu Komutanlığı görevini Orgeneral İsmail Koçman'a törenle teslim etti.

17.08.2007Gündem

Aynı yerde şehit düştüler

Hakkari’nin Yüksekova İlçesi Yeşiltaş Köyü’ndeki Sınır Jandarma Bölük Komutanlığı yolu üzerine PKK’lı teröristlerin patlattığı mayınla Gümüşhane doğumlu Üsteğmen Çağlar Canbaz dün 28. doğum gününde şehit düştü.

7.08.2007Gündem

Yazar Sonuçları

Uçaklara sertifika veren Türk

ABD’de sertifikasyon işlemlerini Federal Havacılık Dairesi adına yetkili, 10 ayrı dalda uzmanlaşmış, 1700 uçak mühendisi yapıyor.

27.06.2009

Radyolar bitiyor mu? Tüm radyoların toplam geliri 113 milyon

Geçen hafta Cem Hakko’ya CNN Türk ekranında konuşurken sordum bu soruyu...

18.06.2009

Aslında ne oldu?

ODATV haber sitesinden Barış Terkoğlu’nun analizi çok önemli. Bakın ne diyor Terkoğlu:

17.06.2009

Cerrah’ın hataları ve başarıları

İSTANBUL Emniyet Müdürü Celalettin Cerrah’ın terfi ettirilerek görevinden alınması uzun süredir yapılması gereken bir işti.

12.06.2009

Vegas’la başlayan hayal dünyası sahillerin çehresini değiştiriyor

2008 yılı son çeyreği itibarıyla küresel kriz karşısında en az kaygı taşıyan sektörlerden biri turizmdi.

23.05.2009

İzmir güzel şeyleri hak ediyor

ORDUDAN sonra profesyonel yöneticilikle başladığı gazetecilik serüveni.

19.12.2008

MHP’nin 40 yıldır bitmeyen derdi

Türban serbestisinin önünü açan Anayasa değişikliğine MHP’nin destek vermesi bazı çevreleri şaşırttı. Görünen o ki, bu kesimler MHP’nin tarihini, düşünsel dünyasının oluşumunu pek bilmiyor.

23.02.2008

Behçet Aysan Şiir Ödülü Salih Bolat’ın

SİVAS’ta yakılan iyi şair Behçet Aysan’ın anısına Türk Tabipler Birliği’nce düzenlenen Behçet Aysan Şiir Ödülü bu yıl Salih Bolat’ın Kanıt kitabına verildi.

6.11.2007