MENÜ

Kuleli Askeri Lisesi

Kuleli Askeri Lisesi ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Kuleli Askeri Lisesi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 588 Kuleli Askeri Lisesi haberi bulunmuştur.

Kuleli Askeri Lisesi Haberleri

ALSye başvurular başladı

ALS'ye başvurular başladı

Türk Silahlı Kuvvetleri Askeri Liseler ile Bando Astsubay Hazırlama Okulunda Öğretim Görecek Öğrencileri Seçme Sınavı (ALS) başvuruları başladı.

20.02.2012Gündem
Yarbayın sır ölümü

Yarbayın sır ölümü

66. Zırhlı Tugay Komutanlığı’nda görevli Yarbay Aşkın Öğreten, 31 Ocak’ta Fenerbahçe Orduevi’nde otomobilinde başından yaralı halde bulundu, ancak kurtarılamadı. Yarbay’ın ölümü intihar sanıldı. Ancak olaydan günler önce askeri savcılığa görev yaptığı birimle ilgili yolsuzlukların olduğunu iddia etmesi, ölümünü şüpheli hale getirdi.

22.02.2012Gündem
Boğazda 2. W-Collection heyecanı

Boğaz'da 2. W-Collection heyecanı

İlki geçen yıl düzenlenen W-Collection Sailing Cup, İstanbul Boğazı’nda 12 Mayıs Cumartesi günü ikinci heyecana ev sahibi olacak.

8.05.2012Spor
O HÜKÜMET İÇİN NE DÜŞÜNÜYORSA BEN DE AYNISINI DÜŞÜNÜYORUM

'O HÜKÜMET İÇİN NE DÜŞÜNÜYORSA BEN DE AYNISINI DÜŞÜNÜYORUM'

Ergenekon Davası'nda eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral Hilmi Özkök tanık olarak dinlendi. Özkök, dün 2003'teki toplantıda 'muhtıra' sözünün geçtiğini belirtti, bugün söyleyen komutanın Aytaç Yalman olduğunu açıkladı. İfadesinde çarpıcı bir iddiada da bulunan Özkök, ''ABD, Irak tezkeresi için bizden siyasi baskı istedi, yapmadık'' dedi. Özkök'e eski genelkurmay başkanlarından İlker Başbuğ da soruldu. Özkök, Başbuğ için 'düzgün bir insan' tanımını yaptı ve ''Aramızda hükümet konusunda bir görüş ayrılığı yoktu'' ifadelerini kullandı. Bu arada İlker Başbuğ, dün olduğu gibi bugün de duruşma salonunda hazır bulundu. İfade verme işlemi saat 10.00'da başlayan Özkök, saat 14.55'te Silivri'den ayrıldı.

3.08.2012Gündem
Düzgün insan

Düzgün insan

İstanbul 13’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen Ergenekon davasının 214’üncü oturumunda tanık olarak ifadesi alınan eski Genelkurmay Başkanı Hilmi Özkök, “muhtıra” kelimesinin bir toplantıda dönemin Kara Kuvvetleri Komutanı Aytaç Yalman tarafından dile getirildiğini söyledi.

3.08.2012Gündem
Boğaz’da balık tutma rehberi

Boğaz’da balık tutma rehberi

Amatör balıkçıların İstanbul kıyılarını cümbüş yerine çevirmesinin nedeni, her türlü melanete rağmen denizin hâlâ ikramda kusur etmemesi. Muhabbete eşlik eden iyot kokusu ve manzara da cabası. Siz de hazırsanız, haydi rastgele, Boğaz’da balığa çıkıyoruz!

17.08.2012Kelebek
Ergenekon sürecinde yazıp çizmek zor

Ergenekon sürecinde yazıp çizmek zor

Harp Okulu’nu bitirdikten sonra Güneydoğu’ya gitti; dağlarda savaştı. Sonra gazeteciliğe başladı ve bölgede yaşadıklarını öyküleştirdi: Nefes filmi. Ardından ‘Anadolu Kartalları’ filminin senaryosu geldi, Hakan Evrensel şimdi yeni bir senaryo hazırlığında.

18.08.2012Kelebek
Kayıp Şehir’in yakışıklıları

Kayıp Şehir’in yakışıklıları

Kanal D’nin yeni sezondaki iddialı dizilerinden “Kayıp Şehir”, Londra’da oyunculuk eğitimi alan İlker Kaleli ile Arnavutluk doğumlu Nik Xhelilaj’i birlikte kamera karşısına geçirdi. Kaleli dizide Karadeniz’den İstanbul’a göçen Toptaş ailesinin fırlama genci İrfan’ı, Xhelilaj da onun ağırbaşlı, sorumluluk sahibi kardeşi Kadir’i canlandırıyor.

28.09.2012Kelebek
Askeri liseler engelleniyor

Askeri liseler engelleniyor

Urla'daki kamp, Harp Okulu öncesi askeri ve sivil liselerden gelenlerin 42 günlük intibak eğitimi aldığı yer. Son iki yıldır bu kampta dayanamayıp ayrılan öğrenciler örgütlenip çok önemli iddialar ortaya attı. 'Kendi var adı yok' şok mangasında özellikle askeri okuldan gelenlere ağır psikolojik baskı uygulanıyordu.

28.09.2012Gündem
Karate aşığı Hakkı Koşar

Karate aşığı Hakkı Koşar

Türk halkını karate ile tanıştıran, federasyonun kurulmasını sağlayan ve çok sayıda sporcu yetiştiren Hakkı Koşar, tüm aile bireylerini de bu branşa yönlendirerek, büyük başarılara imza attı.

26.10.2012Spor
Son dönemde yaşadıklarım çok acı, çok yaralayıcı

Son dönemde yaşadıklarım çok acı, çok yaralayıcı

Kimine göre Hilmi Özkök ile darbeyi önledi, kimine göre arkadaşlarına sırt çevirdi. “Kendimle kavgamı bitirdim” diyen emekli Orgeneral Aytaç Yalman, her şeyin üzerine müzikle sünger çekti.

22.12.2012Kelebek
Kuleli Askeri Lisesinde yangın

Kuleli Askeri Lisesi'nde yangın

Üsküdar'daki Kuleli Askeri Lisesi'nde çıkan yangın kısa sürede söndürüldü.

16.01.2013Gündem
Girişimci liselilere TÜBİTAK’tan ödül

Girişimci liselilere TÜBİTAK’tan ödül

Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK), girişimci lise öğrencilerinin başarılı iş fikirlerini ödüllendirdi.

30.05.2013Eğitim
Harbiyenin yabancı misafirleri

Harbiye'nin yabancı misafirleri

Kara Harp Okulu'da 20'ye yakın ülkeden 191 misafir asker öğrenci eğitim görüyor.

1.07.2013Eğitim
Çengelköy’de acil kamulaştırma

Çengelköy’de acil kamulaştırma

Çengelköy’deki ışıklar kaldırılıp, Boğaziçi Köprüsü yönüne olan trafik tek yönlü olacak. Boğaz trafiğini rahatlatmak için 61 parselde 2 metrekareden 197 metrekareye kadar istimlak yapılacak.

6.07.2013Ekonomi
Ben Veli Küçük

'Ben Veli Küçük'

Ergenekon davasında 2 kez ağırlaştırılmış müebbet ve 117 yıl hapis cezasına çarptırılan emekli Tuğgeneral Veli Küçük, 1972'de Şırnak'ta İlçe Jandarma Bölük Komutanlığı sırasında Jandarma Genel Komutanlığı'na yazdığı raporda TRT'nin Kürtçe radyo yayın yapmasını önermiş.

20.11.2013Gündem
Çalmışlar saklamışlar

Çalmışlar saklamışlar

Emekli Albay Levent Göktaş’ın bürosunda bulunduğu öne sürülen ve Ergenekon’un en önemli delilleri arasında sayılan 51 No’lu DVD’yle ilgili çok önemli ayrıntı ortaya çıktı. İzmir’deki Askeri Casusluk davasının tutuksuz sanığı albay, “O DVD’den çıktığı ileri sürülen ‘çok gizli’ bilgi ve bazı harekat planlarını içeren belgeler Özel Kuvvetler Komutanlığı içerisindeki bir bilgisayardan çalınmış. O bilgisayar muhafaza altına alındı ancak adli bir işlem yapılmadı. Olay gizli tutuldu” dedi. Genelkurmay ise kendilerinde böyle bir belge ve bilginin olmadığını açıklamıştı.

15.02.2014Gündem
İlker Başbuğ Sessiz Çığlık eyleminde

İlker Başbuğ Sessiz Çığlık eyleminde

Dün cezaevinden tahliye edilen eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ, özgürlüğünün ilk gününde Beşiktaş’ta tutuklu asker yakınlarına destek olmak için ‘Sessiz Çığlık’ eylemine katıldı. Binlerce kişi Başbuğ'a destek veriyor. Beşiktaş'ta trafik de durma noktasına geldi.

8.03.2014Gündem
Vardiya onda

Vardiya onda

Eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral İlker Başbuğ, özgürlüğünün ilk gününde 76’ncısı düzenlenen ‘Sessiz Çığlık’ eylemine katılarak, Vardiya Bizde Platformu’na destek verdi.

8.03.2014Gündem
Başlangıç sessiz çığlık

Başlangıç sessiz çığlık

Eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral İlker Başbuğ, özgürlüğünün ilk gününde 76’ncısı düzenlenen ‘Sessiz Çığlık’ eylemine katılarak, Vardiya Bizde Platformu’na destek verdi.

9.03.2014Gündem
Genç mucitler İstanbul’da yarıştı

Genç mucitler İstanbul’da yarıştı

Türkiye’de fen bilimleri alanındaki yetenekli lise öğrencilerinin önünü açmak amacıyla düzenlenen “23. Uluslararası Araştırma Projeleri Yarışması”nın ödülleri sahiplerini buldu. MEF Eğitim Kurumları tarafından düzenlenen yarışmada fizik alanında İzmir Büyükçiğli Özel Türk Koleji Anadolu Lisesi, kimya alanında İzmir Konak Vali Vecdi Gönül Anadolu Lisesi ve biyoloji alanında Tekirdağ Belediyesi Anadolu Öğretmen Lisesi öğrencileri birincilik elde etti. Yarışmaya yurtdışından katılan projeler arasında yapılan değerlendirme sonucunda ise fizik alanında Slovenya, kimya alanında Polonya, biyoloji alanında ise Makedonya birincilik ödülünün sahibi oldu.

22.05.2014Eğitim
Kuleli Askeri Lisesi mezunları diplomalarını aldı

Kuleli Askeri Lisesi mezunları diplomalarını aldı

Kuleli Askeri Lisesi 168. Dönem Mezunları'nın diplomaları törenle verildi. 177'si Türk, 10'u Azeri, 4'ü Kazak,2'si Afgan,1'i Kıbrıslı ve 1'i Arnavut olmak üzere 195 öğrenci mezun oldu.

11.07.2014Gündem
Inge De Bruijin gözyaşlarına boğuldu

Inge De Bruijin gözyaşlarına boğuldu

Asya Kıtası’ndan Avrupa Kıtası’na geçilen İstanbul Boğazı’ndaki yüzme yarışması bugün yapıldı. Down Sendromlu milli yüzücü Caner Erkin'in yarışı sırasında, yarışmayı izlemeye gelen Olimpiyatların Kraliçesi lakabıyla anılan Inge De Bruijin gözyaşlarını tutamadı.

21.07.2014Futbol
Boğazın suları engel tanımaz

Boğazın suları engel tanımaz

Yarışa katılmaya hak kazanmanın, bizzat yarışmaktan zor olduğu ender müsabakalardan biri olan Kıtalararası Yüzme Yarışı’na 6’ncı kez katılarak bir anlamda ‘Altılıyı’ buldum. Fakat yarış esnasında fotoğraf çekmeye kendimi fazla kaptırınca, yarışı unuttum; 1 saatlik yarışı 1 saat 51 dakikada bitirdim.

24.07.2014Hayat
Şair Bekir Sıtkı Erdoğan, vefat etti

Şair Bekir Sıtkı Erdoğan, vefat etti

"Hancı" ve "Kışlada Bahar" isimli şiirleriyle tanınan Şair Bekir Sıtkı Erdoğan, 88 yaşında vefat etti.

25.08.2014Gündem
Tam 32 sene evden dışarı çıkartılmamış engelliler tanıdım

Tam 32 sene evden dışarı çıkartılmamış engelliler tanıdım

Keşke o sabah, siz de orada olsaydınız...Benim gördüklerimi siz de görebilseydiniz...Siz de benim gibi ağlarken gülmeye başlayabilirdiniz...

Doğan Güreş vefat etti

Doğan Güreş vefat etti

21. Eski Genelkurmay Başkanı emekli orgeneral Doğan Güreş vefat etti. Güreş, bir süredir GATA’da tedavi görüyordu. Güreş, 88 yaşındaydı.

14.10.2014Gündem
Eski Genelkurmay Başkanı Doğan Güreş kimdir

Eski Genelkurmay Başkanı Doğan Güreş kimdir?

Eski Genelkurmay Başkanı emekli orgeneral Doğan Güreş vefat etti. Güreş, bir süredir GATA’da tedavi görüyordu. Güreş, 88 yaşındaydı.

14.10.2014Gündem
Geriye o sözler kaldı: Tak emrediyor şak yapıyoruz

Geriye o sözler kaldı: Tak emrediyor şak yapıyoruz

PKK ile mücadelenin en sert döneminde görev yapan ve bir dönemin en çok tartışılan isimleri arasında bulunan eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral Doğan Güreş (88), dün tedavi gördüğü Gülhane Askeri Tıp Akademisi’nde yaşamını yitirdi.

14.10.2014Gündem
Mahir Kaynak hayatını kaybetti

Mahir Kaynak hayatını kaybetti

Eski Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) mensubu Mahir Kaynak (81), evinde hayatını kaybetti. Kaynak, kendisini anlatırken ''Benim çok sırrım yoktur ama bu konuda asla konuşmam'' demişti.

14.02.2015Gündem
Nuri Elibol, Tokatta AK Partiden milletvekilliği aday adaylığını açıkladı

Nuri Elibol, Tokat'ta AK Parti'den milletvekilliği aday adaylığını açıkladı

İhlas Medya Ankara Grup Başkanı ve Türkiye Gazetesi Ankara Temsilcisi Nuri Elibol, memleketi Tokat’ta AK Parti’den milletvekilliği aday adayı olduğunu açıkladı.

18.02.2015Gündem
Öğrenciler projeleri ile yarıştı

Öğrenciler projeleri ile yarıştı

Türkiye’nin farklı illerinde ya da farklı ülkelerdeki okullarda eğitim gören öğrenciler, topluma fayda sağlayacak birbirinden yaratıcı icatlar üreterek, yarıştılar.

2.05.2015Eğitim
Bu dondurma şifalı, protez hareketli

Bu dondurma şifalı, protez hareketli

Radyasyondan koruyucu ve termal konfor sağlayan pilot üniforması tasarımı, iki bitki özünden yanık iyileştirici sprey, şifalı dondurma, mimik kontrollü protez kol... Bunlar liseliler arasında düzenlenen ‘Uluslararası Araştırma Projeleri’nde dereceye giren icatlardan sadece birkaçı.

8.05.2015Eğitim
Dağdan indi CEO oldu

Dağdan indi CEO oldu

Kuleli’den ABD’nin ünlü askeri akademisi West Point’e giden, mezun olup Güneydoğu dağlarından terörist kovalayan Teğmen Cem Hacıoğlu, şimdi ABD’nin en önemli gaz firmalarından birinin CEO’su.

16.05.2015Ekonomi

Yazar Sonuçları

Tam 32 sene evden dışarı çıkartılmamış engelliler tanıdım

Keşke o sabah, siz de orada olsaydınız...

Benim gördüklerimi siz de görebilseydiniz...

24.12.2011

Baharda güzel bir gün

19 Mayıs’ı her düşündüğümde şöyle bir hatıra canlanıyor aklımda: 19 Mayıs törenlerinden kaçmışım. Ve provaların yapıldığı stadyumun yanındaki spor salonunda güreş antrenmanı izliyorum. 16-18 yaş arası erkekler. Mayolu. Grekoremen sanırım. Balkan şampiyonasına da hazırlanıyor olabilirim. O an mesleki kariyerlerini incelemekten daha çok önem verdiğim şeyler vardı.

13.01.2012

Mevzular arası trekking

BİR HÜZÜN KARŞILAŞTIRMASI
Yok hayır, alışamadım.

19.02.2012

19 Mayıs bu haliyle daha güzel

Önceki yıllarda stadları doldurup Kuleli Askeri Lisesi öğrencilerinin kule kurmalarını hayranlıkla izlerdik. Bugün getirilen yeni düzenlemeler, toplumun katılımını yaygınlaştırma açısından, çok daha yararlı...

18.05.2012

Her eve lazım

Mustafa Karabağlı anlattı, biz dinledik. İşte ayrıntılar...

15.02.2013

Yerel mi, genel mi?

YEREL seçim mi, genel seçim mi anlayamadan, bir acayip seçim daha geçirdik!

1.04.2014

Balyoz zindanında bir Top Gun

SİVAS’ta doğmuş.

Bir Anadolu çocuğu...

15.10.2014

Ağrı çekmek kader değil

Sevgili okurlar, bu hafta konumuz ‘ağrı tedavisi’ yani ‘algoloji.’ Hayatımızın en azından bir döneminde mutlaka ağrı çekmişizdir.

17.10.2014

Öğretmenler Günü kutlu olsun

Bütün dünyada Öğretmenler Günü 5 Ekim’de kutlanır. Bizde ise 24 Kasım’da... Bizi bu dünyaya hazırlayıp yetiştiren sevgili öğretmenlerimizi sevgiyle anıyor, kutsal ellerinden öpüyoruz. Bu vesileyle okurumun öğretmeniyle ilgili anısını sizlerle paylaşıyorum.

23.11.2014

Silivri madalyalı komutan

MADALYALARI saymakla bitmiyor.

17.01.2015

Homongolos siyaset!

OKUR Mehmet Necati Güngör yazıyor:

8.04.2015