EKSTRA
MENÜ

Kulak Burun Boğaz Hastalıkları

Kulak Burun Boğaz Hastalıkları ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Kulak Burun Boğaz Hastalıkları haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.572 Kulak Burun Boğaz Hastalıkları haberi bulunmuştur.

Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Haberleri

Enfeksiyon ellerde

Enfeksiyon ellerde!

Günde yaklaşık 500 kez farkında olmadan yüzümüze dokunduğumuzu ve hastalık yapan mikroorganizmaları ellerimizden yüzümüze taşıdığımızı biliyor musunuz? Kulak-Burun-Boğaz Hastalıkları Uzmanı Yrd. Doç. Dr. Denizhan Dizdar, konuyla ilgili önemli uyarılarda bulundu.

23.02.2018Sağlık
Okullar ne zaman kapanacak Yaz tatili ne zaman başlayacak İşte 2018 tatil günleri

Okullar ne zaman kapanacak? Yaz tatili ne zaman başlayacak? İşte 2018 tatil günleri

Okullar ne zaman kapanacak, yaz tatili ne zaman başlayacak soruları milyonlarca öğrencinin gündeminde yer alan konular arasında yer almaya devam ediyor. Sömestr tatilini bitirip yeniden eğitim ve öğretime geçen öğrenciler bu yıl oldukça yoğun bir sene geçirecekler. Yoğun sınav temposundan kurtulup artık tatil yapmaya başlamak isteyen öğrenciler, MEB tarafından belirlenen tatil takvimini sorguluyorlar. İşte, İşte 2018 yılı tatil günleri.

6.02.2018Gündem
Okullar ne zaman kapanacak Yaz tatili ne zaman

Okullar ne zaman kapanacak? Yaz tatili ne zaman?

5 Şubat pazartesi itibariyle sömestr tatili sona erdi, tatile doyamayan öğrenciler şimdiden 'Okullar ne zaman kapanacak? Yaz tatili ne zaman?' gibi soruları gündeme taşıdı. Milli Eğitim Bakanlığı'nın yayımladığı 2017-2018 iş takvimine göre bu yıl öğrenciler ve öğretmenler, haziran ayında bir eğitim- öğretim dönemini daha geride bırakmış olacak. İşte okulların kapanış tarihine ilişkin net bilgi!

4.02.2018Eğitim
Okullar açılırken öğrencilerin uyku düzenine dikkat

Okullar açılırken öğrencilerin uyku düzenine dikkat!

Tüm Uyku Tıbbı ve Teknologları Derneği (TUTDER) Genel Başkanı Doç. Dr. Vural Fidan, çocukların sömestr tatilinde edindiği geç kalkma alışkanlığını okullar başlamadan önce tekrar düzene sokmanın, başarıyı etkileyen sağlıklı uyku için son derece önemli olduğunu söyledi.

3.02.2018Eğitim
Sağlık Bakanlığından önemli adım Artık acil servislerde...

Sağlık Bakanlığı'ndan önemli adım! Artık acil servislerde...

Sağlık Bakanlığı’nın yayımladığı genelgeyle acil servislerde düzen değişecek. Öncelikle klinik hastaların bakımı acillerden yapılmayacak, acil servislerde mesai kaydırma veya vardiya polikliniği uygulaması yapılacak, kısa müşahedeler iki saati geçmeyecek.

31.01.2018Ekonomi
Sağlık Bakanlığı’ndan Acil Servis genelgesi

Sağlık Bakanlığı’ndan 'Acil Servis' genelgesi

SAĞLIK Bakanlığı, Hürriyet'in haberi sonrası acil servislerde yaşanan yoğunluğun ve sorunların çözümü için genelge yayınladı. Buna göre, yoğun bakımlarda yatak sorunun çözümü için ara bakım üniteleri oluşturulacak. Acillerde Mesai Kaydırma veya Vardiya Branş Polikliniği Uygulaması yapılacak, kısa müşahedeler iki saati geçmeyecek şekilde planlanacak. Klinik hastaların bakımı acillerde engellenecek. Sağlık Bakanı Ahmet Demircan, imzasıyla yayınlanan genelgede, özellikle acil servisleri dolup taşan 63 hastanenin düzenlemeleri daha hızlı yapması istedi.

31.01.2018Ekonomi
Soğuk algınlığını atlatma rehberi

Soğuk algınlığını atlatma rehberi

Hava değişimleri ve ısınıp soğuyan havalar soğuk algınlığına davetiye çıkarıyor. Soğuk algınlığı geçirildiği hissedildiği anda hemen ilaca başvuruluyor.

23.01.2018Sağlık
400 doktora reklam uyarısı

400 doktora reklam uyarısı

İstanbul Tabip Odası, hastalarıyla ilgili sosyal medya paylaşımları ve etikdışı reklam faaliyetleri nedeniyle 400 doktora uyarı mektubu yolladı. 600 doktora mektup da yolda. En fazla uyarıyı plastik ve estetik cerrahi ile kulak burun boğaz hastalıkları uzmanları aldı. Haberin diğer ayrıntıları şöyle:

21.01.2018Gündem
Sinüzit nedir Sinüzit belirtileri, sinüzit tedavisi

Sinüzit nedir? Sinüzit belirtileri, sinüzit tedavisi

Günümüzde “sinüzit” yerine “rinosinüzit” olarak da tanımlanan rahatsızlığın gelişmesi enfeksiyonlar dışında oldukça nadir. Uzun süreli ilaç tedavisine yanıt vermeyen hastalarda ya da uygun tedaviye rağmen sık tekrarlayan enfeksiyon ataklarında ameliyat düşünülebiliyor.

4.01.2018Sağlık
Boğaz ağrısına ne iyi gelir Boğaz ağrısına iyi gelen bitkiler

Boğaz ağrısına ne iyi gelir? Boğaz ağrısına iyi gelen bitkiler

Hava değişimiyle birlikte en sık görülen problemlerden biri de boğaz ağrısı oldu. Oluşabilecek daha büyük sağlık sorunlarının önüne geçmek isteyen vatandaşlar, boğaz ağrısının tedavisinde destekleyici olabilecek besinleri ve bitkileri araştırıyor. Peki boğaz ağrısına ne iyi gelir?

24.10.2017Sağlık
Sonbahar mutsuzluğunuzun sebebi sinüzit olabilir

Sonbahar mutsuzluğunuzun sebebi sinüzit olabilir!

Sonbaharda tekrarlayan baş ağrısı, halsizlik, depresif ruh hali, nefes alma problemi, uyuma zorluğu, mide bulantısı, ağız kokusu gibi sorunların kaynağı sinüzit olabilir. Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Uzmanı Doç. Dr. Gürkan Kayabaşoğlu, sinüzit ilgili merak edilen tüm detayları açıkladı.

10.10.2017Sağlık
Yeni sezon virüsleri vizyonda

Yeni sezon virüsleri vizyonda

Mevsim dönümüyle soğuk algınlığı virüsleri etkili olmaya başladı. Genellikle üst solunum yollarında etkili olan mevsim virüsleri yatağa düşürüyor. Aşısı bulunmayan bu hastalık etkenlerine karşı korunmak için bağışıklık sistemini güçlü tutmak gerekiyor.

26.09.2017Gündem
Kulak çubuğu ile kulağınızı temizlediğinizi sanmayın

Kulak çubuğu ile kulağınızı temizlediğinizi sanmayın

Kulak içini kurcalamaya çalışmak, kulak pamuğu gibi yabancı cisimlerle içini temizlemek kulağın kendi kendini temizleme mekanizmasını bozarak temizlemek yerine kirlerin birikmesine yol açıyor. Kulak Burun Boğaz Uzmanı Yrd. Doç. Dr. Deniz Kaya bilgiler verdi…

4.07.2017Sağlık
Korku hipnozu

Korku hipnozu

MEDYADA yeni bir salgın var. “Yeni bir darbe olacak...”,  “Terör örgütü orada eylem yapacak”, “Son dakika: Ankara’da bomba ihbarı” gibi haber ve yazılar, hemen her medya kuruluşuna yayıldı. Bir terör eylemi ya da saldırı olacağını neredeyse “muştulayan” başlıkları görmediğimiz gün olmuyor.

18.06.2017OkurTemsilcisi
Doktor firarda

Doktor firarda

Burun estetiği yapan kulak-burun-boğaz hastalıkları uzmanı Op. Dr. Bekir Sivri, muayenehanesini kapatıp sırra kadem bastı. Ameliyatlarını planladığı ve bazılarından kapora aldığı 300 hastası doktorun peşine düştü.

9.06.2017Gündem
CHPli Bozkurttan yeni iddia... Hastaneden ve ilk sağlık müdürlüğünden açıklama...

CHP'li Bozkurt'tan yeni iddia... Hastaneden ve ilk sağlık müdürlüğünden açıklama...

Referandumda ’Evet oyu verecekleri denize dökeceğini’ söylediği için büyük tepki gören CHP Konya Milletvekili Hüsnü Bozkurt'tan dikkat çeken iddia. Bozkurt, 88 yaşındaki annesi Fahire Bozkurt'u 2.5 yıldır tedavi gördüğü Konya’daki özel hastaneden, hastane üzerinde kamuoyu baskısı olduğu gerekçesiyle çıkardığını söyledi.Fahire Bozkurt, ambulansla İstanbul’daki özel bir hastaneye gönderildi. Konuyla ilgili hem hastaneden hem de Bozkurt'tan açıklamalar geldi. Hastanenin genel müdürü Dr. Esat Mehmet Arslan yaptığı açıklamada "Hüsnü beyin kendi sosyal medya sayfasında açıklaması var. Hastasını taburcu etmek istediler. Biz de bugün taburcu ettik" dedi. Konuyla ilgili İl Sağlık Müdürlüğü'nden de açıklama geldi.

13.04.2017Gündem
Aciller bile acillik oldu

Aciller bile acillik oldu

Sağlık Bakanlığı’nın verilerine göre, hastanelerin acil servislerine yapılan başvurulardaki artışın önüne geçilemiyor. 2011 yılında acile başvuru sayısı 95 milyona yakınken, 2015 yılında bu rakam yaklaşık 111 milyon. Bu yığılma gerçek acil hastalara zamanında ve doğru müdahaleyi zorlaştırıyor.

3.03.2017Gündem
Burnundan taş çıktı Tam 10 santimetre...

Burnundan taş çıktı! Tam 10 santimetre...

Hatay'da, nefes alamama ve burun tıkanıklığı şikayetiyle hastaneye başvuran kişinin burnundan çıkan taş doktorları bile şaşırttı. Tıpta nadir görünen ve "rinolit" denilen burun taşının büyüklüğünün ise 10 santimetre olduğu öğrenildi.

6.02.2017Gündem
Emmanuel Adebayor kimdir, kaç yaşındadır

Emmanuel Adebayor kimdir, kaç yaşındadır?

Medipol Başakşehir Emmanuel Adebayor transferi ile spor gündemine damga vuran bir hamleye imza attı. Hücum bölgesine yıldız isim Emmanuel Adebayor transfer eden İstanbul temsilcisi spor severlerde büyük merak uyandırdı. Peki Emmanuel Adebayor kimdir, kaç yaşındadır? İşte transfer haberlerine damga vuran oyuncunun yaşı ve kariyer bilgileri

31.01.2017Spor Arena

Yazar Sonuçları

Su keyfi kulağınıza vurmasın

Uzun süre havuz ve denizde kalınması kulak sorunlarına zemin hazırlayabiliyor. Bilhassa kirli havuzlara dikkat. Zira kirli havuzlar dış kulak enfeksiyonlarına yol açabiliyor.

14.08.2017
Burun estetiği ameliyatları nasıl yapılıyor

Burun estetiği ameliyatları nasıl yapılıyor?

Burun estetiği ameliyatı hakkında açıklamalarda bulunan Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Uzmanı Op. Dr. Yusuf Can, ameliyatın yapılış aşamasını anlatıyor.

16.03.2017
Kronik orta kulak iltihabı ve kulak zarının delinmesi

Kronik orta kulak iltihabı ve kulak zarının delinmesi

Kronik orta kulak iltihabı hakkında bilgiler veren Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Uzmanı Op. Dr. Yusuf Can, kulak zarının delinmesi olayına değiniyor.

6.03.2017
Çocuklarda kışın ciddi bir sorun bademcik

Çocuklarda kışın ciddi bir sorun bademcik

Bademcik ve geniz etinin boğazda dilin arka kısmında bulunan yapılar olduğunu belirten Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Uzmanı Op. Dr. Yusuf Can, çocuklarda bademcik sorununu anlatıyor.

10.02.2017