EKSTRA
MENÜ

Kulaak

Kulaak ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Kulaak haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 14 Kulaak haberi bulunmuştur.

Kulaak Haberleri

Gençlerde işitme problemleri artıyor

Gençlerde işitme problemleri artıyor!

Son araştırmalar gençler arasında işitme problemlerinin son yıllarda ciddi oranda arttığını gösteriyor. Uzmanlar bu durumu gençlerin daha yüksek sesle ve özellikle de kulaklıkla dinlemelerine bağlıyorlar.

Kanser tedavisinde yeni yöntem: Tomoterapi

Kanser tedavisinde yeni yöntem: Tomoterapi

Türkiye'de her yıl 150 bine yakın insan kansere yakalanıyor. Tedavide büyük aşamalar kaydedilse de, milyonlarca insan bu hastalığın pençesinden kurtulamıyor.

Benim adetlerim neden düzensiz

"Benim adetlerim neden düzensiz?"

Adet düzensizliği sorununun altında, aslında düzenli adet görseler de psikolojik olarak şartlandıkları için her ay aynı günlerde adet görmeyi beklemekten kaynaklanan bir eğilim vardır.

Kışın kilo alıyorum diyenlere öneriler

"Kışın kilo alıyorum" diyenlere öneriler

Memorial Hastanesi Beslenme ve Diyet Bölümü'nden Dyt. Yeşim Çelik,"Metabolizmanın kışa hazırlanması ve kış mevsimine girerken kilo kontrolü için dikkat edilmesi gereken noktalar" hakkında bilgi verdi.

Kanseri beslemeyin

Kanseri beslemeyin!

Kansere yakalanmayla yeme alışkanlığı arasındaki ilişki kuvvetli...

Yüksek nem kulağı vuruyor

Yüksek nem kulağı vuruyor!

Yüksek nemin yol açtığı terleme, önlem alınmadığı takdirde kulak hastalıklarını tetikleyerek işitme kaybına neden olabiliyor.

Baş dönmesinin nedeni kulaklar

Baş dönmesinin nedeni kulaklar!

Baş dönmesi her yaşta görülebilen bir rahatsızlık. Hastalığın tedavisinde başarılı sonuçlar alınıyor.

Kulağınız ağrıdığında...

Kulağınız ağrıdığında...

Kulağınız ağrıdığında neler yapmanız gerektiğini biliyor musunuz?

Yüzerken kulağa dikkat

Yüzerken kulağa dikkat!

Yüzerken veya duş alırken kulağınıza su kaçırmamaya özen gösterin!

Serinlemek kabusunuz olmasın

Serinlemek kabusunuz olmasın!

Serinlemek isterken havuz veya deniz suyunun kulağa kaçmasıyla dış kulakta veya orta kulakta iltihaplanma meydana gelebiliyor.

Kulak zarınız zarar gördüyse

Kulak zarınız zarar gördüyse

Orta kulak enfeksiyonları, barotravma denilen basınç değişiklikleri, kulağa sokulan yabancı cisimler, kulak zarının delinmesine yol açan başlıca etkenler.

Kulak çınlamasını hafife almayın

Kulak çınlamasını hafife almayın!

Kulak çınlaması ve uğultusu, başlangıçta önemsenmediğinde süreklilik gösteren ve kesin tedavi edilemeyen bir hastalık haline gelebiliyor. Bu sebeple kulak çınlaması hafife alınacak bir sağlık sorunu değil.

Ortakulak iltihabına dikkat

Ortakulak iltihabına dikkat!

Havuzları temizlemek için kullanılan maddelerdeki kimyasallara karşı alerjisi bulunanlarda, dış kulak yolunda kaşıntı ve akıntının ortaya çıktığı bildirildi.

Uçuş sırasında kulaklarınızı koruyun

Uçuş sırasında kulaklarınızı koruyun

Uçak yolculuğu sırasındaki ani basınç değişiklikleri,yolculuk sırasında en sık görülen kulak problemlerine neden oluyor. Kulak problemleri, her ne kadar basit bir sorun olarak görülse de, gerekli önlemler alınmadığı takdirde işitme kayıplarına bile neden oluyor.