EKSTRA
MENÜ

Küf

Küf ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Küf haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.060 Küf haberi bulunmuştur.

Küf Haberleri

Kış alerjinizden  nasıl kurtulursunuz

Kış alerjinizden nasıl kurtulursunuz?

Dışardaki polenler kışın gelmesiyle birlikte yol oldu. Bu sefer de evlerimizde saklanan alerjenler başa bela. Soğuk havada sık sık burun çekme sıkıntısı yaşıyorsanız, işte yardımcı olabilecek birkaç ipucu...

18.02.2017Sağlık
Spor ayakkabılarınızı nasıl temizlemelisiniz

Spor ayakkabılarınızı nasıl temizlemelisiniz?

Spor yapmanın dışında da sıkça kullanılan ayakkabılar yoğun kullanım sonucu oluşan kirlenme ve koku gibi etkilere maruz kalabiliyor. Peki spor ayakkabılar nasıl temizlenir?

18.11.2016Stil
Japonlar alıyor, kilogramı 85-100 dolar

Japonlar alıyor, kilogramı 85-100 dolar

Dünyanın en pahalı yiyecekleri arasında gösterilen ve Türkiye'de sedir ormanlarından toplanan matsutake mantarı, kilogramı ortalama 85-100 dolardan Japonya'ya ihraç ediliyor.

1.11.2016Gündem
Plaj çantaları ile yazın en trendy kadını siz olun

Plaj çantaları ile yazın en trendy kadını siz olun

Plaj çantası seçimi yaparken, satın alacağınız çantanın sağlam ve dayanıklı materyallerden üretilmiş olmasına dikkat ederken, bir yandan da plajın keyfini çıkarın!

27.09.2016Stil
2017 yalıtım  yılı olacak

2017 yalıtım yılı olacak

Enerjinin yüzde 34’ünün konutlarda kullanıldığı ülkemizde bu enerjinin yüzde 80’inin ısıtma amaçlı tüketildiğini belirten Persan Çatı, Cephe ve Yalıtım Sistemleri Genel Müdürü Salih Ürün, “2017’de yalıtımı olmayan bina kalmayacak” dedi.

23.08.2016Ekonomi
Muş’un taşı Avrupa’ya ihraç ediliyor

Muş’un taşı Avrupa’ya ihraç ediliyor

MUŞ’ta doğal taş kesimi ve işlemeciliği yapan Biltaş Beton Şirketi, ürettiği taşları Avrupa ülkelerine ihraç ediyor. Firma sahibi Kerem Aydoğdu, Muş taşının ısı yalıtımı özelliği olması nedeniyle Avrupa ülkelerinde büyük talep gördüğünü belirtti.

18.08.2016Ekonomi
Araç kliması hakkında bilinmeyenler

Araç kliması hakkında bilinmeyenler!

Uzmanlar, klima gazı hakkında bilinmeyen ve yanlış uygulanan konularda araç sahiplerini uyarıyor. Hayatımızın büyük bir bölümünün içinde geçtiği otomobillerde klima kullanımının önemine değinen uzmanlar, klima bakımının yapılmaması durumunda çeşitli arızalar ve sağlık sorunlarının oluşabileceğini belirtiyorlar.

10.08.2016Ekonomi
Bağışıklık yükseltilmezse 2 çocuktan birinde “alerjik rinit” görülecek

Bağışıklık yükseltilmezse 2 çocuktan birinde “alerjik rinit” görülecek

Dünya Alerji Organizasyonu’nun raporlarına göre, son 10 yılda özellikle Avrupa’da alerjik hastalıklardan biri olan alerjik rinitin görülme sıklığı hızla yükseliyor.

1.08.2016Sağlık
Her iki çocuktan birinde Alerjik rinit görülecek

Her iki çocuktan birinde 'Alerjik rinit' görülecek!

Son 10 yılda alerjik rinitin görülme sıklığı hızla yükseliyor.

29.07.2016Sağlık
Derin Fikirlere muhteşem final

Deri'n Fikirler'e muhteşem final

Ege Deri ve Deri Mamulleri İhracatçıları Birliği tarafından Türkiye'de deri endüstrisinin tasarım ve üretim kalitesini simgeleyen ürün kimliğini desteklemek amacıyla bu yıl Doğal İzler teması ile düzenlenen "6. Deri'n Fikirler Deri Tasarım ve Üretim Yarışması" defileli final ile sonuçlandı. Yarışmanın birincisi tasarımcı Müge Tuğru ve mühendis Özden Cansöz oldu.

4.06.2016Ege
Petrol türevli  malzemelere dikkat

Petrol türevli malzemelere dikkat

YALITIM sektöründe kullanılan ürünlerin sağlıklı olması gerektiğinin altını çizen Persan Çatı, Cephe, Yalıtım Sistemleri Genel Müdürü Salih Ürün, “Petrol türevli yalıtım malzemeleri ile kaplanan binalar tehlike saçıyor.

25.05.2016Ekonomi
Ödüllü Isırgan

Ödüllü Isırgan

Namık Kemal Üniversitesi Sinema Topluluğu tarafındandüzenlenen Namık Kemal Üniversitesi, Üçüncü Kısa Film Yarışması’nın kazananıIsırgan oldu. Yönetmenliğini Uğur Hakan Hacıoğlu ve Eda Güney’in yaptığı"Isırgan" filmi birinci, Buse Hilmioğlu'nun yönetmenliğini yaptığı"Küf" ikinci, Enes Deme'nin yönettiği “Ben Ağlamayayım da KimlerAğlasın?" filmi ise üçüncü oldu.

25.05.2016Ekran
Hangi öksürük neyin habercisi

Hangi öksürük neyin habercisi?

Öksürük bir hastalık değil, çeşitli sağlık sorunlarının belirtisidir.

Çocuklar alerji mevsiminden daha çok etkileniyor

Çocuklar alerji mevsiminden daha çok etkileniyor

Alerjik nezle ile ilgili bilmeniz gereken her şey bu yazıda…

BAFTA ödüllerinin en rüküş kadınları

BAFTA ödüllerinin en rüküş kadınları

Bu yıl 62’incisi düzenlenen British Academy Television Awards (BAFTA) ödülleri Londra’nın başkenti tarihi Royal Opera House’da düzenlenen görkemli bir törenle sahiplerini buldu. Kırmızı halı birbirinden şık bayanlarla dolup taştı ama herkes için bunu söylemek mümkün olmadı. Sizler için bu sene BAFTA ödüllerinde sınıfta kalan kırmızı halı stillerini derledik.

9.05.2016Stil
Küf neden rengarenktir

Küf neden rengarenktir?

Küfün rengarenk olmasında pigmentlerin etkisi nedir? Pigmentlerin koruma sağlaması küfün rengarenk olmasını sağlar mı? Küf neden rengarenktir? Sorularınızın cevabı haberimizde..

4.05.2016Gündem
Bahar İle Birlikte Gelen Alerjiye Dikkat

Bahar İle Birlikte Gelen Alerjiye Dikkat!

Medical Park Gaziosmanpaşa Hastanesi Göğüs Hastalıkları Uzmanı Dr. Baykal Ertürk, alerjik tepkimeleri anlattı.

Tüm canlıların en önemli organ sistemi

Tüm canlıların en önemli organ sistemi

Prof. Dr. Nerin Nadir Bahçeciler Önder, 29 Nisan Dünya İmmünoloji Günü dolayısıyla tüm canlı türlerinin en önemli ve hayati organ sistemi immün sistem ve immünoloji ile ilgili farkındalık ve bilinci artırmak amacıyla açıklamalarda bulundu.

29.04.2016Sağlık
Anne adayları yaz mevsiminde nasıl beslenmeli

Anne adayları yaz mevsiminde nasıl beslenmeli?

Serinlemek için asitli içecekler yerine sütlü ya da meyveli olanları tercih edin.

Evcil hayvanlar alerjiye neden olabilir

Evcil hayvanlar alerjiye neden olabilir

Günümüzde gelişen teknoloji ile birlikte alerjik hastalıklarda da artış gözleniyor. Bu artışa sebep olan faktörler toplu yaşam, kapalı ve tozlu ortamlarda fazla vakit geçirme, ev içinde kuş, kedi, köpek gibi evcil hayvan beslenmesi, hazır gıdalarda, yiyecek ve içeceklerde kimyasal katkı maddesi kullanılması, çevre ve hava kirliliğindeki artış, ozon tabakasının delinmesine bağlı zararlı güneş ışınları, artan şehir yaşamı, sigara.

26.04.2016Sağlık
O kabus başlıyor

O kabus başlıyor

İZMİR Ekonomi Üniversitesi Tıp Fakültesi İç Hastalıkları Öğretim Üyesi Doç. Dr. Dilek Ersil Soysal, bahar aylarında artan alerjik hastalıklarla ilgili uyarılarda bulundu.

25.04.2016Ege
Alerjinin erken teşhisi astımı önlüyor

Alerjinin erken teşhisi astımı önlüyor

Doç. Dr. İsmet Bulut, alerjik sorunların erken dönemde teşhis ve tedavisiyle sonraki süreçte yaşanabilecek daha ciddi sorunların önlenebildiğini söyledi.

22.04.2016Sağlık
Bahar aylarında en sık görülen 6 hastalık

Bahar aylarında en sık görülen 6 hastalık

Önemli olan hastalık kapıyı çalmadan önlem almak!

19.04.2016Sağlık
Pamuk içerisinde istiridye mantarı üretiyor

Pamuk içerisinde istiridye mantarı üretiyor

Antalya'nın Kemer ilçesinde yaşayan Sakin Çelik, pamuk içinde istiridye mantarı üretiyor. İstiridye mantarı üreticisi Çelik: - "Senede dört defa ekim yapabiliyoruz. Her ekimden sonra yaklaşık 25 ton, yıllık da yaklaşık 100 ton ürün alabiliyoruz. Kışın güzel bir istihdam sağlıyor" dedi.

5.04.2016Ekonomi
‘Alerji mevsimi’ geldi

‘Alerji mevsimi’ geldi

Yeşillenen ağaçlar, açan çiçekler, yüzünü giderek daha çok göstermeye başlayan güneş, baharı müjdeliyor. Ancak bahar bazıları için bu kadar da güzel değil. Onlar bu ayları daha çok, hapşırık, burun akıntısı, göz sulanması ile birlikte anıyor, alerji mevsimi olarak tanımlıyor. Baharda alerjik belirtilerin başlıca nedenleri olarak şubat-mart aylarında ağaç, nisan-mayıs-haziranda çimen, haziran-kasım arası ise polenler gösteriliyor. İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi İç Hastalıkları Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Suna Büyüköztürk, alerjiye karşı alınabilecek en temel yaklaşımın o alerjenden uzak durmak olduğunu söylüyor. Prof. Dr. Büyüköztürk, Hürriyet’in sorularını yanıtladı.

2.04.2016Eğitim
Astımı olanlar bunlara dikkat etmeli

Astımı olanlar bunlara dikkat etmeli

Astım hastalığı olan kişilerin hastalığının evrelerinde bazı hususlara dikkat etmeleri gerekmektedir. Uzmanlar, özellikle astım hastalarının üzüntü ve stres nedeniyle atak geçirebildikleri konusunda uyarıyor.

1.04.2016Sağlık
Bahar alerjisi nasıl geçer

Bahar alerjisi nasıl geçer?

Doğanın canlanması ile birlikte havada uçuşan polenlerin ve tozların artması hapşırma, gözlerde sulanma gibi alerjik reaksiyonlara yol açabilir.

28.03.2016Sağlık

Yazar Sonuçları

Turşulasak mı?

Boğazım şiş, ateşim bir türlü düşmüyor, karın acıkmasını bırakın, yemek görmeye tahammülüm yok.

15.02.2017

Hüzünlü bir Ortaçağ güzeli: Polonya

Ortasından nehir geçen tüm Avrupa kentleri gibi Krakovi’nin de ortaçağdan kalma bir meydanı var. Bütün yollar ve eski evlerin sıralandığı dar sokaklar, kemerli sütunlarla çevrili bu meydana çıkıyor. Ve burası Avrupa’nın en büyük meydanı…

26.01.2017

Bitkilerin sağlığını Türk malı "biyo-kontrol ajanı" koruyacak

Türk bilim insanları bitki sağlığından yangın, hatta bilgisayar güvenliğine kadar bize yardımcı olmak için başarılı işlere imza atıyor. Bugünkü iyi haberlerimizde bakın neler var…

11.12.2016

Rutubet, astım nöbetlerini tetikliyor!

Bilimsel çalışmalar rutubetin çocuklarda solunum bulgularına yol açtığını gösteriyor.

16.08.2016

Mantara dikkat

MANTAR deyip geçmeyin. Saçlı ve saçsız deride, kılda ve tırnaklarda oluşan yüzeysel olan bu enfeksiyonlar, hastada hayati tehlike yaratmasa da şekil ve görünüm bozukluğu nedeniyle rahatsız ediyor. Uzmanlara göre, etken genellikle dermatofit cinsi küf mantarları. Dermatofitler içinde üç cins ve bunlara ait 40’tan fazla tür bulunuyor. Çoğu insan ve hayvanlarda hastalık oluşturuyor.

30.07.2016

Hasta bir mahkûm, suçu ne olursa olsun insan değil midir?

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, “Biz hapiste hasta yatan PKK’lıya da gittik, DHKP-C’liye de, İslami kesimden mahkûmlara da gittik” dedi diye kıyamet koptu.

10.06.2016
Emziren kadınlar, brokoli tüketimine dikkat

Emziren kadınlar, brokoli tüketimine dikkat!

Anne sütünün verimliliğini artırmak için beslenme düzeni nasıl olmalı?

20.05.2016

Nasıl daha zinde olabiliriz

Zindelik mühim bir konu. Kendini bitkin, halsiz, tükenmiş hisseden hiç kimse mutlu olmaz, keyifli bir hayat sürmez. İşte bu nedenle 20 maddelik bir “zindelik reçetesi” hazırladım…

28.04.2016

Temel Reis neden ıspanak yer?

Temel reis akıllı adammış, ıspanakta hayat var. Mutfağınızda bu süper besine daha sık ve bol yer açın. Sadece pişmişinden değil, çiğinden de faydalanın.

25.04.2016

Bahar alerjisini yenmenin 5 yolu

Çiçekler açtı, doğa uyandı ama alerji mevsimi de başladı. Polen en büyük düşmanınız değil: Evinizdeki hava kalitesinin dışardakine göre 5 kat daha kötü olabileceğini biliyor muydunuz? İşte bu yazı alerji sorunu geçirmeden atlatmanın yolları...

16.04.2016

Bahar alerjileri erken başladı

Gözlerde sulanma, burun akması, hapşırma, öksürme, gözlerde kaşıntı gibi belirtilerle kendini gösterir.

4.04.2016

Çöl kumları yine akciğer sağlığını tehdit ediyor!

Çöl tozu solumak çocuklarda astım nöbeti ile hastane başvurularını arttırmaktadır. Astım nöbetlerindeki bu artış toz fırtınasından sonraki 5-6 güne kadar devam etmektedir.

28.03.2016