EKSTRA
MENÜ

Kudüs

Kudüs ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Kudüs haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 11.116 Kudüs haberi bulunmuştur.

Kudüs Haberleri

Son dakika haberler... Bakan Çavuşoğlundan İsraile sert tepki

Son dakika haberler... Bakan Çavuşoğlu'ndan İsrail'e sert tepki

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, İsrail kırmızı çizgiyi geçerse, İslam ülkeleri olarak bunun sonuçları olacağını İsrail'e göstermek gerektiğini belirterek, "(İsrail'in Filistin topraklarını ilhak planı) Orta Doğu'da kalıcı bir barış için tüm umutları yok edecektir." ifadelerini kullandı.

10.06.2020Dünya
Dışişleri Bakan Yardımcısı Kıran Filistinlilere Yardım İçin İrtibat Komitesi Bakanlar Toplantısına katıldı

Dışişleri Bakan Yardımcısı Kıran "Filistinlilere Yardım İçin İrtibat Komitesi Bakanlar Toplantısı"na katıldı

Dışişleri Bakan Yardımcısı Yavuz Selim Kıran, Türkiye'nin Filistin'e olan desteğinin yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını sürecinde de devam ettiğini, bu desteği gelecekte de sürdüreceklerini bildirdi.

2.06.2020Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABDdeki Müslümanlara seslendi Dünyaya Filistin mesajı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD'deki Müslümanlara seslendi! Dünyaya Filistin mesajı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD'deki Müslümanlara videolu Ramazan Bayramı mesajı gönderdi. Erdoğan, "Filistin topraklarının kimseye peşkeş çekilmesine göz yummayacağız." ifadelerini kullandı.

24.05.2020Gündem
Son dakika haberler: Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalından İsrail’in Batı Şeria’yı İşgal Planı açıklaması

Son dakika haberler: Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın'dan "İsrail’in Batı Şeria’yı İşgal Planı" açıklaması

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, İsrail'in yeni hükümetinin Batı Şeria’daki yerleşim birimleri ve Ürdün Vadisi'ni ilhak edeceğini açıklamasının, İsrail’in işgal politikasının yeni adımı olduğunu bildirdi.

20.05.2020Gündem
Son dakika... İran Corona Virüsü tedbirlerini yumuşatıyor İşte o tarih...

Son dakika... İran Corona Virüsü tedbirlerini yumuşatıyor! İşte o tarih...

İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, ülke genelinde yeni tip Corona Virüsü (Kovid-19) karşı getirilen kısıtlamaların Ramazan Bayramı'ndan sonra kaldırılacağını açıkladı. Ruhani, ülkede virüs tehlikesinin sona ermediğini ancak dünden iyi durumda olduklarını söyledi.

16.05.2020Dünya
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalından Nekbe açıklaması

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın'dan 'Nekbe' açıklaması

CUMHURBAŞKANLIĞI Sözcüsü İbrahim Kalın, Nekbe'nin (Büyük Felaket) 72’nci yılı mesajında, "Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın ifade ettiği gibi Kudüs kırmızı çizgimizdir. Filistin halkının varlığını ve iradesini yok sayan hiçbir planın, Kudüs'ü ve Filistin topraklarını peşkeş çekmeyi hedefleyen hiçbir girişimin meşruiyeti yoktur" dedi.

16.05.2020Gündem
Yüreğimle Aşarım engellilerin sesi oldu

'Yüreğimle Aşarım' engellilerin sesi oldu

Engelliler Haftası dolayısıyla yayınlanan "Yüreğimle Aşarım" şarkısı ve klibi ilgi gördü.

13.05.2020Keyif
Ayasofya ne zaman müze oldu İşte açılacağı iddialarıyla gündeme gelen Ayasofyanın tarihi

Ayasofya ne zaman müze oldu? İşte açılacağı iddialarıyla gündeme gelen Ayasofya'nın tarihi

İletişim Başkanı Fahrettin Altun'un Ayasofya paylaşımı ardından bazı iddialar gündeme geldi'Özledik! Ama az daha sabır. Birlikte başaracağız…' notunu düşen Altun'un bu sözleri 'Ayasofya'nın ibadete açılacağının mesajı' olarak yorumlandı. Bu paylaşım ardından Ayasofya'nın tarihi ile ilgili araştırmalar arttı. Peki, Ayasofya ne zaman müze oldu? İşte açılacağı iddialarıyla gündeme gelen Ayasofya'nın tarihi...

11.05.2020Gündem
Kudüsün Işıkları belgeseline dijital prömiyer

'Kudüs'ün Işıkları' belgeseline dijital prömiyer

YouTube üzerinden 9 Mayıs'ta dijital prömiyeri gerçekleştirilecek ödüllü belgesel, bir grup Filistinli çocuğun günlük hayatından kesitler sunarak, Kudüs'teki özel bir günün yirmi dört saatini kayıt altına alıyor.

8.05.2020Keyif
Hz. Zekeriya Kimdir Hazreti Zekeriya (A.s) Hayatı (Kıssası), Mesleği, Mucizeleri Ve İlgili Ayetler

Hz. Zekeriya Kimdir? Hazreti Zekeriya (A.s) Hayatı (Kıssası), Mesleği, Mucizeleri Ve İlgili Ayetler

Hz. Zekeriya; kendi kavmi tarafından Allah’tan istenen, yine onlar tarafından zulme uğrayan ve sonunda da şehit edilen bir peygamberdir. Bu kapsamda Hz. Zekeriya kimdir, hayatı nasıldır ve Hz. Zekeriya’nın mucizeleri nelerdir gibi sorular sıkça karşımıza çıkmaktadır. Sizler için Zekeriya peygamberin hayatını ve tüm mucizelerini detaylı bir şekilde araştırıp, derledik.

5.05.2020Ramazan Özel
Hz. Üzeyir Kimdir Hazreti Üzeyir (A.s) Hayatı (Kıssası), Mesleği, Mucizeleri Ve İlgili Ayetler

Hz. Üzeyir Kimdir? Hazreti Üzeyir (A.s) Hayatı (Kıssası), Mesleği, Mucizeleri Ve İlgili Ayetler

Hz. Üzeyir, öldükten sonra tekrar diriltildiği için kıyamet sonrası yaşanacak yeniden yaradılışın bir örneği olarak görülmektedir. 100 sene ölü kaldığı rivayet edilen Hz. Üzeyir hakkında; HZ. Üzeyir kimdir, Hz. Üzeyir’in hayatı nasıldı ve mesleği neydi gibi sorular ortaya atılmaktadır. Sizler için Üzeyir peygamberin hayatını, mucizelerini ve diğer tüm detayları hazırladık.

4.05.2020Ramazan Özel
Hz. Süleyman Kimdir Hazreti Süleyman (A.s) Hayatı (Kıssası), Mesleği, Mucizeleri Ve İlgili Ayetler

Hz. Süleyman Kimdir? Hazreti Süleyman (A.s) Hayatı (Kıssası), Mesleği, Mucizeleri Ve İlgili Ayetler

Hz. Süleyman Filistin'de doğmuş ve yaşamış olan bir nebidir. Hz. Süleyman gerek yaşayış biçimi ile gerekse de mucizeleri ile tarihte ki en önemli peygamberlerden biridir. Son günlerde de Hz. Süleyman hakkında internet üzerinden sıkça araştırma yapılmaktadır. Özellikle Hz. Süleyman kimdir? Hazreti Süleyman (A.S) hayatı (kıssası), mesleği ve mucizeleri ile ilgili ayetler internette sıkça araştırılan başlıca başlıklardır. İşte Hz. Süleyman'a dair bütün bilgiler.

4.05.2020Ramazan Özel
Hz. İshak Kimdir Hazreti İshak (A.s) Hayatı (Kıssası), Mesleği, Mucizeleri Ve İlgili Ayetler

Hz. İshak Kimdir? Hazreti İshak (A.s) Hayatı (Kıssası), Mesleği, Mucizeleri Ve İlgili Ayetler

Peygamberler, Allahü Teala'nın emir ve yasaklarını Allah'ın emri ile insanlara bildirmekle, haber vermekle görev elçilerdir. Değerli peygamberlerden biri olan Hz. İshak yaşamı, mesleği, mucizeleri ile merak edilen Peygamberlerden biridir. Bu amaçla Hz. İshak kimdir? Hazreti İshak (A.S) hayatı (kıssası), mesleği, mucizeleri ve ilgili ayetleri derledik.

4.05.2020Ramazan Özel
Hz. Davut Kimdir Hazreti Davut (A.s) Hayatı (Kıssası), Mesleği, Mucizeleri Ve İlgili Ayetler

Hz. Davut Kimdir? Hazreti Davut (A.s) Hayatı (Kıssası), Mesleği, Mucizeleri Ve İlgili Ayetler

Hazreti Davut ismi Kuran’da da geçen bir peygamberdir. Peygamberler arasında kitap verilmiş olanlardan biri olduğu için birçok kişi Hazreti Davud’un hayatını merak etmektedir. Hazreti Davud’un hayatı nasıl geçti? Hazreti Davud’un mesleği, mucizeleri nelerdir. Hazreti Davut ile ilgili sorulan tüm soruların yanıtlarını derledik.

4.05.2020Ramazan Özel
İngiliz Yüksek Mahkemesi, hükümetin emeklilik fonu düzenlemesini haksız buldu

İngiliz Yüksek Mahkemesi, hükümetin emeklilik fonu düzenlemesini haksız buldu

İngiliz Yüksek Mahkemesi, hükümetin yerel emeklilik planlarına ilişkin yatırımların İngiliz dış savunma politikası ile çelişemeyeceğine yönelik kararının uygun olmadığına hükmetti.

2.05.2020Ekonomi
Hz. Ömer (R.a) Kimdir Hz. Ömerin Hayatı, Halifelik Dönemi Ve Sözleri

Hz. Ömer (R.a) Kimdir? Hz. Ömer'in Hayatı, Halifelik Dönemi Ve Sözleri

Dört halifeden biri olan Hz. Ömer kimdir? Adaletli oluşu ve cesurluğu ile bilinen Hz. Ömer (r.a.) hayatı nasıl geçmiştir? İşte Hz. Ömer (r.a.) halifelik dönemi, hayatı, çocukluğu, kim olduğu ile ilgili bilgiler ve kendisinin söylemiş olduğu sözleri sizler için derledik.

30.04.2020Ramazan Özel
İsrailde skandal corona virüs iddiası

İsrail'de skandal corona virüs iddiası

İsrail'in tanınan hahamlarından Chaim Kanievsky'e yakınlığı ile bilinen bir dernek, 3 bin yeni İsrail şekeli (yaklaşık 5 bin 800 Türk lirası) bağışta bulunanların "Yeni tip koronavirüse (Kovid-19) yakalanmayacakları" iddiasında bulundu.

18.04.2020Dünya
Rum Suresi Oku - Rûm Suresi Anlamı, Tefsiri, Türkçe ve Arapça Okunuşu (Diyanet Meali)

Rum Suresi Oku - Rûm Suresi Anlamı, Tefsiri, Türkçe ve Arapça Okunuşu (Diyanet Meali)

Rum Suresi mushaftaki sıralamada otuzuncu, iniş sırasına göre seksen dördüncü sûredir. İnşikak sûresinden sonra, Ankebût sûresinden önce Mekke’de inmiştir. 17. âyetinin Medine’de nâzil olduğuna dair bir rivayet de vardır (nüzûl sebebi için bk. 2-6. âyetlerin tefsiri). Peki, Rum Suresi anlamı ve fazileti nedir? Rum Suresi Türkçe ve Arapça okunuşu nasıldır? Sizler için Rum Suresi Diyanet meali ile tefsiri ile ilgili tüm detayları bir araya getirdik.

17.04.2020Namaz Sureleri
Virüs can almaya devam ediyor İşte son 24 saatte dünyada yaşanan gelişmeler

Virüs can almaya devam ediyor! İşte son 24 saatte dünyada yaşanan gelişmeler

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) bulaşan kişi sayısı dünya genelinde 2 milyon 146 bine ulaşırken, iyileşenlerin sayısı 545 bin, can kaybı ise 144 bine çıktı.

16.04.2020Dünya
Mescid-i Aksa hakkında önemli koronavirüs kararı

Mescid-i Aksa hakkında önemli koronavirüs kararı

Kudüs İslami Vakıflar Konseyi, işgal altındaki Doğu Kudüs’te bulunan Mescid-i Aksa’nın yeni tip koronavirüs (Kovid-19) ile mücadele tedbirleri kapsamında ramazan ayında da ibadete açılmayacağını duyurdu.

16.04.2020Dünya
Nahl Suresi Oku - Nahl Suresi Anlamı, Tefsiri, Türkçe ve Arapça Okunuşu (Diyanet Meali)

Nahl Suresi Oku - Nahl Suresi Anlamı, Tefsiri, Türkçe ve Arapça Okunuşu (Diyanet Meali)

Nahl Suresi Mekke döneminde inmiştir. 128 âyettir. Sûre, adını 68. âyette geçen “en-Nahl” kelimesinden almıştır. “en-Nahl” bal arısı demektir. Sûrede başlıca, kâinatta Allah’ın varlığını ve birliğini gösteren deliller, vahiy, öldükten sonra dirilme gibi konular yer almaktadır. İşte, Nahl Suresi anlamı, tefsiri, Türkçe ve Arapça okunuşu bilgileri

14.04.2020Namaz Sureleri
İsrailde Corona Virüsten ölenlerin sayısı 103e yükseldi

İsrail'de Corona Virüsten ölenlerin sayısı 103'e yükseldi

İsrail'de yeni tip Corona Virüs (Kovid-19) nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 103'e, vaka sayısı ise 10 bin 878'e yükseldi.

12.04.2020Dünya
Maide Suresi Oku - Mâide Suresi Anlamı, Tefsiri, Türkçe ve Arapça Okunuşu (Diyanet Meali)

Maide Suresi Oku - Mâide Suresi Anlamı, Tefsiri, Türkçe ve Arapça Okunuşu (Diyanet Meali)

Maide suresinin anlamı ve okunuşu araştırılıyor. Medine döneminde inen Maide suresi 12. ayetten oluşuyor. Sûre, adını 112. ve 114. âyetlerde yer alan “mâide” (sofra) kelimesinden almıştır. Sûrede başlıca; verilen sözlerin yerine getirilmesi, İsrailoğullarının sözlerinde durmamaları, Hıristiyanların yanlış inançları, dünyaya düşkünlükleri ve yolsuzlukları, Müslümanlar için bazı talimat, uyarı ve dinî hükümler konu edilmektedir. İşte Maide suresinin Türkçe ve Arapça okunuşu...

11.04.2020Namaz Sureleri
Saffat Suresi Oku - Saffat Suresi Anlamı, Tefsiri, Türkçe ve Arapça Okunuşu (Diyanet Meali)

Saffat Suresi Oku - Saffat Suresi Anlamı, Tefsiri, Türkçe ve Arapça Okunuşu (Diyanet Meali)

Saffat suresi, En‘âm sûresinden sonra, Lokman sûresinden önce Mekke’de inmiştir. Saffat suresini okumak isteyen Müslümanlar, Türkçe ve Arapça anlamını da öğrenmek istiyorlar. Sure tüm kaynaklarda aynı isimle anılmaktadır. 1. âyette geçen ve “sıra sıra dizilenler, saf tutanlar” anlamına gelen bu kelime, ağırlıklı yoruma göre melekleri ifade etmektedir. İşte Saffat suresinin tefsiri, meali ve okunuşu…

İsra Suresi Oku - İsra Suresi Anlamı, Tefsiri, Türkçe ve Arapça Okunuşu (Diyanet Meali)

İsra Suresi Oku - İsra Suresi Anlamı, Tefsiri, Türkçe ve Arapça Okunuşu (Diyanet Meali)

İsra Suresi, mushaftaki sıralamada on yedinci, iniş sırasına göre ellinci sûredir. İsra Suresi Oku içeriğimizde İsra suresinin tefsiri, Türkçe ve Arapça okunuşunun yanı sıra diyanet mealine ulaşabilirsiniz. İşte İsra Suresi anlamı, tefsiri, Türkçe ve Arapça Okunuşu...

İsrail salgında oldubittiye kalkıyor

İsrail salgında oldubittiye kalkıyor

Arap Birliği, İsrail’in Filistin topraklarını ilhak etmek ve Yahudi yerleşim birimleri inşaatlarını genişletmek için koronavirüs salgınını fırsata çevirmeye çalıştığını belirtti.

9.04.2020Dünya
Tin Suresi Oku - Tin Suresi Anlamı, Tefsiri, Türkçe ve Arapça Okunuşu (Diyanet Meali)

Tin Suresi Oku - Tin Suresi Anlamı, Tefsiri, Türkçe ve Arapça Okunuşu (Diyanet Meali)

Tin suresi anlamı, Türkçe ve Arapça okunuşu ile Müslümanların araştırdığı surelerden birisidir. Diyanet İşleri Başkanlığı'nın yayımladığı Tin Suresi tefsiri ile birlikte sure hakkında detaylı bilgi edinebilen Müslümanlar, hem Tin suresini okuyup hem de anlamını görebiliyor. İşte, Tin Suresi Türkçe ve Arapça okunuşu ve anlamı hakkında detaylı bilgiler

Sokaklarda insan yok, dünya alarmda

Sokaklarda insan yok, dünya alarmda

Tüm dünyadaki vaka sayısı bir milyonu aştı. Hayatını kaybedenlerin sayısıysa 55 binin üzerinde. Sağlık sistemlerini işler halde tutmak isteyen hükümetler, vatandaşlarından evlerinde kalmalarını talep etti. Tüm dünyadan fotoğraflar bu talebe olumlu yanıt verildiğini gösteriyor.

Filistinde Kovid-19 vaka sayısı 217ye yükseldi

Filistin'de Kovid-19 vaka sayısı 217'ye yükseldi

İşgal altındaki Batı Şeria ile abluka altındaki Gazze Şeridi'nde, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vaka sayısı 217'ye çıktı.

4.04.2020Dünya
Efsane besteci Penderecki’ye veda

Efsane besteci Penderecki’ye veda

‘Bir Leh Requiem’i’, ‘Lacrimosa’ gibi görkemli eserlere imza atan, 2013 yılında İstanbul Müzik Festivali tarafından yaşam boyu başarı ödülüne değer görülen günümüzün en büyük bestecilerinden Polonyalı Krzysztof Penderecki, Kraków kentinde 86 yaşında hayata veda etti.

31.03.2020Kitap Sanat
Akdamarın dünyaca ünlü kilisesi

Akdamar'ın dünyaca ünlü kilisesi

Van Gölü'nün ikinci büyük adası olan Akdamar, doğal güzelliklerinin yanı sıra üzerine inşa edilen tarihi kiliseyle de ünlü.

31.03.2020Seyahat
Filistinde koronavirüs vaka sayısı 116ya yükseldi

Filistin'de koronavirüs vaka sayısı 116'ya yükseldi

İşgal altındaki Batı Şeria ile abluka altındaki Gazze Şeridi’nde yeni tip koronavirüs (Kovid-19) toplam vaka sayısı 116’ya çıktı.

30.03.2020Dünya
Kuveyt ve Filistinde Kovid-19 vakaları arttı

Kuveyt ve Filistin'de Kovid-19 vakaları arttı

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vaka sayısı Kuveyt'te 266'ya, Filistin'de ise 115'e yükseldi.

30.03.2020Dünya
İsrailde Kovid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 15e yükseldi

İsrail'de Kovid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 15'e yükseldi

İsrail'de yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 15'e çıktı.

29.03.2020Dünya

Yazar Sonuçları

Papa ziyareti sırasında çıkan bir Ayasofya yazısı

Dışişleri Bakanlığı önceki gün bir açıklama yaptı...

13.06.2020

Ayasofya mozaikleri ne olacak?

Artık herkes görüyor ki Ayasofya’nın ibadete açılması önünde hukuki açıdan hiçbir engel yok. “Batı’da İslamafobiyi arttırır”, “Cuma cami olsun, pazar kilise” diyen aklı evveller de var, Ayasofya’nın ibadete açılmasını Kudüs’teki Mescid-i Aksa ve Batı ülkelerindeki camilerin durumu ile kıyaslayan da...

12.06.2020

Gözden kaçanlar

Önce bir konuya açıklık getirelim.

11.06.2020

Kahinler ve peygamberler

Sözlüklerde aynı kavramı karşılayan sözcükler bunlar. İyi ama nasıl olur?

6.06.2020

Haçlı seferlerinin iyi tarafları

İki asırlık Haçlı dönemi, Doğuda olmasa da Batıda epey olumlu etki yarattı. İşin kutsal tarafı ise fiyaskodan öteye gidemedi.

30.05.2020

Bu haçlılar neden sefer etti?

 Haçlı seferlerinin motivasyonu sadece dinsel değildi.

23.05.2020

Maske düştü!

ABD Başkanı Trump, alışageldiğimiz liderlere benzemiyor. Malum kendisi işinsanı, yani tüccar. Siyasette de tüccar zihniyetiyle hareket ediyor, açıksözlü ve cesur hatta pervasız haller sergiliyor.

20.05.2020

Koronavirüs sürecinde anketler ne gösteriyor?

Koronavirüs sadece sağlık alanında etkili oluyor diye düşünüyorsanız, yanılıyorsunuz.

20.05.2020

İstanbul olmasa olmazlardı

Kudüs ve Venedik’in en büyük ortak yanları, hamurlarında bolca “İstanbul” olması.

16.05.2020

Kendisiyle baş başa kalanlar

Karantina, sokağa çıkma yasağı derken belki de hiç olmadığımız kadar ‘kendimizle’ vakit geçiriyoruz. Hz. Peygamber de ramazanın son on gününde ‘itikâf’ adı verilen bir ‘izolasyon’ süreci yaşardı.

14.05.2020

Kutsal Akdenizli: Zeytin

Zeytin ağacı kutsaldır. İnanmayan Kitap’a baksın. Ve biz, çatır çatır kesiyoruz onları!

9.05.2020

‘Hiç ibret alınsaydı...’

Şair, insanoğlunun gafletini ne güzel özetlemiş: “Geçmişten adam hisse kaparmış... Ne masal şey! Beş bin senelik kıssa yarım hisse mi verdi? Tarihi ‘tekerrür’ diye tarif ediyorlar. Hiç ibret alınsaydı, tekerrür mü ederdi?”

6.05.2020

Ermeni aşı kabak tadı verdi!

Her 24 Nisan’da hop oturup hop kalkarız! Zira o gün, ABD Başkanı’nın 1915 olayları için konuşacağı gündür. Her yılki mutat konuşmasında kullanacağı ifadeye dikkat kesiliriz. 1915 olayları için ‘soykırım’ ifadesini sarf etmemesi için adeta yırtınırız!

27.04.2020

Covbusters*

İçinde bulunduğumuz süreçte sağlık çalışanları çok kıymetli ve özverili bir mücadele veriyor. Ne yapsak, nasıl teşekkür etsek eksik kalır... Mücadelelerinin karşılığı olamaz fakat geçen hafta ufak bir teşekkür olarak sağlık çalışanlarını sayfalarımızda misafir etmeye başlamıştık. Bu hafta da devam ediyoruz. İşte, Ankaralı sağlık çalışanlarının zorlu mücadelesinden umut dolu kareler ve satırlar:

14.04.2020

Tarihi şehir Mardin'de gezilecek yerler

Tarihi İpek Yolu’nda, verimli Mezopotamya topraklarının üstünde yer alan Mardin’i onlarca farklı din, mezhep ve kültürlere ev sahipliği yapmış bir kent olarak tanıyoruz. Manastırları, misafirperverliği, telkârisi, kiliseleri, camileriyle günümüzde bir turizm şehri olan Mardin gezi yazısı sizlerle…

31.03.2020

Doğu-Batı halleri... Çatışma mı, etkileşim mi?

Batıdaki doğuya, doğudaki de batıya yürüdü, hepsi bu. Ama karşılaşmaları çatışma mı yoksa etkileşim mi, bunu bize bakış açımız söyler.

28.03.2020