MENÜ

Küçük Ev

Küçük Ev ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Küçük Ev haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 25.991 Küçük Ev haberi bulunmuştur.

Küçük Ev Haberleri

Avrupalının evindeki küçük ev aletleri Made in Türkiye olacak

Avrupalının evindeki küçük ev aletleri "Made in Türkiye" olacak

Ev ve Mutfak Eşyaları Sanayicileri ve İhracatçıları Derneği Başkan Vekili Talha Özger "Türkiye en çok yüzde 35'lik oranla elektrikli küçük ev aletleri ihraç ediyor. Avrupalı firmalar pandemi nedeniyle tedarik zincirlerini değiştiriyor. Ülke olarak bu bölgedeki fırsatları iyi değerlendirir ve kalıcı olursak hem sektörümüze hem de ülkemizin cari açığının kapanmasına ciddi katkımız olur" dedi.

8.09.2020Ekonomi
Avrupalının evindeki küçük ev aletleri Made in Türkiye olacak

Avrupalının evindeki küçük ev aletleri "Made in Türkiye" olacak

Ev ve Mutfak Eşyaları Sanayicileri ve İhracatçıları Derneği (EVSİD) Başkan Vekili Talha Özger, Türkiye'nin ev ve mutfak eşyaları sektöründe ürün grupları bazında yüzde 35'lik payla en fazla elektrikli küçük ev aletleri ihraç ettiğini belirterek, "Avrupalının evindeki küçük ev aletleri Made in Türkiye olacak." dedi.

8.09.2020Ekonomi
Limak Enerjiden Enerji Danışmanı uygulaması

Limak Enerji'den 'Enerji Danışmanı' uygulaması

Bursa, Balıkesir, Yalova ve Çanakkale'de 5 milyon kişiye hizmet veren Limak Enerji, 'Enerji Danışmanım' projesiyle enerjinin tasarruflu kullanılması konusunda vatandaşları bilinçlendiriyor. Şirket, proje kapsamında ziyaret ettiği ev ve iş yerlerinde hem genel tasarruf çalışmaları hem de özel durumlara göre verimlilik sağlama önerilerini aktarıyor.

6.09.2020Ekonomi
Bitkiler büyürken elektrik üretilebilecek

Bitkiler büyürken elektrik üretilebilecek

İstanbul'da bir üniversitenin Genetik ve Biyomühendislik Bölümü ile Enerji Sistemleri Mühendisliği Bölümü ortak çalışması bitki gelişiminden sürdürülebilir elektrik enerjisi üretilebiliyor. Aynı proje tarımda bitkiler büyürken elektrik enerjisi üretimine de imkan sağlıyor. Elektrik üretimi için özel alana, tesis veya üretim ünitesi kurulmasına gerek duyulmuyor

3.09.2020Teknoloji
Güvenlik kameraları yapay zeka teknolojisiyle akıllanıyor

Güvenlik kameraları yapay zeka teknolojisiyle akıllanıyor

Yapay zeka teknolojisi hayatımızda pek çok 'şey'e dokunmaya başladı; bunlardan biri de kameralar... Yapay zeka teknolojisini arkasına alan bu kameralar telefonlarda çok daha iyi görüntüler elde edilmesini sağlarken, güvenlik kameraları dahi yapay zeka teknolojisini kullanmaya başladı.

21.08.2020Teknoloji
Küçük Evin annesine özenen Trabzonlu kadının el sanatlarıyla süslediği restoranı ilgi görüyor

'Küçük Ev'in annesine özenen Trabzonlu kadının el sanatlarıyla süslediği restoranı ilgi görüyor

Restoranın sahibi Zeynep Çakıcı Bal, "Belgemi aldıktan sonra projemi KOSGEB'e sundum. Aldığım kredi sayesinde iş yerimi açtım. Eşim ve ailem bana çok yardımcı oldu. İş yerimin tabelasından vazosuna kadar hepsini el emeğimizle kendimiz yaptık" dedi.

19.08.2020Seyahat
Küçük Evin annesine özendi, restoranını el işleriyle süsledi

Küçük Ev'in annesine özendi, restoranını el işleriyle süsledi

Trabzon'un Maçka ilçesinde yaşayan Zeynep Çakıcı Bal, KOSGEB'den aldığı krediyle açtığı restoranda sergilediği kendi ürettiği el sanatları ve bir zamanların çok izlenen dizisi "Küçük Ev"in anne karakteri gibi giyindiği kıyafetleriyle dikkat çekiyor.

18.08.2020Nerede Ne Yenir
Salgın süreci aile ilişkilerini nasıl etkiledi

Salgın süreci aile ilişkilerini nasıl etkiledi?

Pandemi sürecinde aile ilişkilerinin nasıl etkilendiği ve sürecin aile içi sorunlara etkisiyle ilgili bir araştırmayı gerçekleştiren Fen Edebiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Hasan Hüseyin Taylan ve Sosyal Hizmet Bölüm Başkanı Doç. Dr. İsmail Barış, konuyla ilgili önemli noktalara değindi, araştırma sonuçlarını paylaştı.

12.08.2020İlişkiler
Bakan Albayrak, bayram öncesi esnafa ve vatandaşa müjdeyi açıkladı: Kira stopajı ve KDV’de indirim

Bakan Albayrak, bayram öncesi esnafa ve vatandaşa müjdeyi açıkladı: Kira stopajı ve KDV’de indirim

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, bayram öncesinde başta esnaf olmak üzere tüm vatandaşlara müjdesi olduğunu bildirerek, pek çok faaliyet ve hizmette uygulanacak vergi indirimlerini açıkladı. Albayrak’ın yaptığı açıklamaya göre kira stopajı ve KDV’de indirime gidildi. Düğün organizasyonundan bakım onarım tamire kadar geniş bir yelpazede yüzde 10’a varan indirimler uygulanacak.

31.07.2020Ekonomi
Son dakika haberi: Bakan Albayrak Twitterdan duyurdu Bayram öncesi müjdemiz var

Son dakika haberi: Bakan Albayrak Twitter'dan duyurdu! 'Bayram öncesi müjdemiz var'

Son dakika haberine göre; Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, bayram öncesinde başta esnaf olmak üzere tüm vatandaşlara müjdesi olduğunu bildirerek, pek çok faaliyet ve hizmette uygulanacak vergi indirimlerini açıkladı. Bakan Albayrak tarafından açıklanan yeni vergi indirimlerinin detayları Resmi Gazete'de yayımlandı. Buna göre, yeni tip koronavirüsten (Kovid-19) etkilenen ekonomik faaliyetlere destek sağlanması amacıyla çok sayıda hizmet kolunda katma değer vergisi (KDV) oranlarında yıl sonuna kadar geçerli olmak üzere indirime gidildi.

30.07.2020Ekonomi
Mutfak eşyaları sektöründe V tipi büyüme yaşanıyor

Mutfak eşyaları sektöründe V tipi büyüme yaşanıyor

Ev ve Mutfak Eşyaları Sanayicileri ve İhracatçıları Derneği (EVSİD) Başkanı Burak Önder, salgın sürecinde daralma yaşayan sektörün haziranda yüzde 33'lük artış kaydettiğini belirterek, "Firmalarımızın kapasite oranları yüzde 100'e yaklaşmış durumda. Ağustos siparişleri hazırlanıyor." ifadelerini kullandı.

17.07.2020Ekonomi
Türkiyede e-ticaret hacmi 136 milyar lirayı buldu

Türkiye'de e-ticaret hacmi 136 milyar lirayı buldu

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, Türkiye'de elektronik ticaret (e-ticaret) hacminin 2019 yılı itibarıyla 136 milyar lira olarak gerçekleştiğini belirterek, "Bu senenin ilk 5 ayında, özellikle de Kovid-19 salgını sürecinde e-ticaret hacmi, geçen senenin aynı dönemine göre yüzde 48 artışla 63,3 milyar lira olarak gerçekleşti." dedi.

26.06.2020Teknoloji
Maskeye sakal engeli

Maskeye sakal engeli

Oyuncu Bülent İnal önceki gün İstinyePark’da hızlı bir alışveriş turu yaptı.

17.06.2020Magazin
Kredilerde fatura şartı

Kredilerde fatura şartı

Kamu bankalarının başlattığı kredi paketleri içinde yer alan sosyal hayatı destek kredilerinde satın alınacak ürünün faturası bankaya verilmek zorunda olacak. Taahhütname de firmalardan alınacak.

15.06.2020Ekonomi
‘Süper kredide’ seçenek çok

‘Süper kredide’ seçenek çok

Kamu bankalarının devreye aldığı ‘Sosyal Hayatı Destek’, ‘Tatil Destek’, ‘Taşıt Kredisi’ ve ‘Konut Kredisi’ kredi paketlerinin ayrıntıları belli oldu. Kamu bankalarının internet sitelerinde yer alan açıklamalara göre müşteriler tercihlerine göre ödemesiz dönemleri daha kısa tutabilecek. Ödemesiz dönemler kısa tutulursa taksit tutarları ve toplam geri ödeme daha düşük olacak. Konut kredisinde her müşteri bir kez yararlanabilecek.

3.06.2020Ekonomi
Son dakika... Dev kredi kampanyasına iki banka daha katıldı

Son dakika... Dev kredi kampanyasına iki banka daha katıldı

Konut, taşıt, turizm ve ihtiyaç kredisi kampanyasına Ziraat Katılım ve Vakıf Katılım bankaları da dahil oldu

2.06.2020Ekonomi
Süper kredi paketi

Süper kredi paketi

Kamu bankaları normalleşme süreciyle birlikte 4 yeni kredi paketini açıkladı.

2.06.2020Ekonomi
Son dakika... Bakan Albayraktan açıklama Tarihin en düşük faizli kredi paketi...

Son dakika... Bakan Albayrak'tan açıklama! Tarihin en düşük faizli kredi paketi...

Kamu bankaları ihtiyaç, konut, taşıt, turizm için kredi paketi açıkladı. Konut alımlarında 12 ay geri ödeme olmazken taşıt kredilerinde de düşük faizler öne çıktı. Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, "Normalleşme döneminde vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını geniş bir yelpazede karşılamak, yerli üretimi desteklemek ve tüm sektörlerde hareketlenmeyi sağlamak amacıyla kamu bankalarımızın devreye aldıkları 4 ayrı finansman paketi milletimize hayırlı ve uğurlu olsun" açıklamasında bulundu.

1.06.2020Sigorta
E-ticarette adeta 5 yıl sonrasının dinamiklerine geçiş yaptık

'E-ticarette adeta 5 yıl sonrasının dinamiklerine geçiş yaptık'

Koronavirüs salgını sonrası tüm dünyada pek çok sektör olumsuz etkilenirken, pek çok kişi de evinden çalışmaya başladı. Alışveriş alışkanlıkları değişime uğrarken e-ticarette kurallar yeniden yazılıyor. Bu süreci yakından takip eden Teknosa Genel Müdürü Bülent Gürcan, pandemi sürecinde teknoloji ürünlerinin satışının nasıl etkilendiğini, mağazaların kapatılmasıyla dijital mağazacılığın etkisini Hürriyet'e anlattı.

22.05.2020Teknoloji
A101 21 Mayıs 2020 aktüel ürünler kataloğu içerisinde Samsung ürünleri ön planda yer alıyor

A101 21 Mayıs 2020 aktüel ürünler kataloğu içerisinde Samsung ürünleri ön planda yer alıyor

A101 21 Mayıs aktüel ürünler kataloğu içerisindeki Samsung ürünleri, teknolojiseverlerin dikkatini çekecek. Birbirinden farklı ürünlerin listelendiği A101 21 Mayıs 2020 kataloğu içerisinde telefon ve televizyon dikkat çekiyor. Samsung A2 Core cep telefonunu 799 liradan satışa sunan A101, 21 Mayıs 2020 aktüel ürünler kataloğu içerisinde yer alan Samsung marka 40 inç LCD televizyona ise 1.999 TL'den yer verecek. Galaxy Buds kablosuz kulaklığın 499 TL'den yer bulduğu katalogda, ev eşyaları, küçük ev aletleri ve iç çamaşırı gibi pek çok kategoride ürün yer alıyor. İşte, A101 21 Mayıs 2020 aktüel ürünler kataloğu içerisinde yer alan ürünler

21.05.2020Ekonomi
Koronavirüs sürecinde e-ticaret çözümlerine ilgi yüzde 1400 arttı

Koronavirüs sürecinde e-ticaret çözümlerine ilgi yüzde 1400 arttı

CezeriSoft Genel Müdürü Osman Söyler, "Salgın süreciyle birlikte daha önce internetten satışı olmayan işletmelerin e-ticaret çözüm ve uygulamalarına ilgisi yılın ilk 4,5 ayında, 2019'un aynı dönemine göre yüzde 1400 arttı." ifadesini kullandı.

20.05.2020Teknoloji
BİM 13 Mayıs 2020 aktüel ürünler kataloğu BİM 15 Mayıs 2020 kataloğu yerine pek çok ürünle yayında

BİM 13 Mayıs 2020 aktüel ürünler kataloğu BİM 15 Mayıs 2020 kataloğu yerine pek çok ürünle yayında!

BİM aktüel ürünler kataloğu bugün pek çok ürüne ev sahipliği yapacak. Türkiye'nin dört bir yanına aynı anda ürünlerini gönderen BİM, aktüel ürünler kataloğu ile bu ürünlerini listelemeye devam ediyor. 15 Mayıs BİM aktüel ürünler kataloğu yerine bu hafta 13 Mayıs 2020 BİM aktüel ürünler kataloğu ile vatandaşların karşısına çıkan işletme, bunun nedenini ise hafta sonu uygulanacak olan sokağa çıkma yasağı olarak açıklıyor. Peki, BİM 13 Mayıs 2020 aktüel ürünler kataloğu içerisinde neler var? İşte, cep telefonu, küçük ev aletleri ve ev eşyaları ile birlikte merak edilen ürünler

13.05.2020Ekonomi
İthalata ek vergi geldi

İthalata ek vergi geldi

Hükümet, 21 Nisan’da 3 bin kalem ürüne getirdiği ek ithalat vergisinin ardından yeni bir kararla 750’ye yakın ürüne daha yüzde 1.9 ila yüzde 30 arasında ek vergi getirdi.

13.05.2020Ekonomi
Anneler Günü nedeniyle daha çok online alışveriş yapılacak

Anneler Günü nedeniyle daha çok online alışveriş yapılacak

Online araştırma şirketi DORinsight tarafından yapılan ‘Anneler Günü’ başlıklı araştırma, koronavirüs salgını sebebiyle tüketici davranışlarına dair dikkat çeken sonuçlar ortaya koydu.

8.05.2020Teknoloji
5 adımda daha temiz bir mutfak için ipuçları

5 adımda daha temiz bir mutfak için ipuçları

Dağınık mutfaklarda yemek yapmak hem zor hem de keyifsiz. Birkaç tüyo ile mutfağınızı temiz tutabilir, işinizi kolaylaştırabilirsiniz.

7.05.2020Evdehayat
Koronavirüs günlerinin parlayan teknolojileri

Koronavirüs günlerinin parlayan teknolojileri

Korona tedbirleri sürecinin devam etmesi tüketicilerin teknoloji kullanımı ve online ortamda kalma sürelerini artırırken, bu eğilim teknoloji ürünlerinin satışlarına olumlu yönde yansımaya devam ediyor.İncehesap.com’un verdiği bilgilere göre salgın döneminde tıbbi malzeme, mobil cihazlar, PC’ler, televizyonlar, küçük ev aletleri ve kişisel bakım cihazları, e-ticaret şirketleri için avantajlı ürün grupları haline geldi.

7.05.2020Teknoloji
A101 aktüel ürünler kataloğu 7 Mayıs 2020 - A101de bu hafta neler var

A101 aktüel ürünler kataloğu 7 Mayıs 2020 - A101'de bu hafta neler var?

7 Mayıs A101 aktüel ürünler kataloğu satışı gününde de ilgi görmeye devam ediyor. A101 aktüel ürünlerde bu hafta indirimli olarak küçük ev aletleri, mutfak gereçleri, teknolojik ürünlerin yanı sıra Anneler Günü için özel ürünler yer alıyor. Peki, A101'de bu hafta neler var? İşte 7 Mayıs 2020 Perşembe A101 aktüel ürünler kataloğu

7.05.2020Ekonomi
Boyun Tutulmalarını Önlemek İçin Alışkanlıklarınızdan Kurtulun

Boyun Tutulmalarını Önlemek İçin Alışkanlıklarınızdan Kurtulun!

Yeni tip koronovirüs (Covid-19) salgını sebebiyle pek çok şirketlerin evden çalışma sistemine geçtiği günlerde dünyanın her yerinde insanlar bu yeni sisteme uyum sağlamaya çalışıyor. Bu durumun ruhsal sorunların yanı sıra hareketsizlik nedeniyle birçok bedensel soruna da yol açtığını söyleyen Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Doç. Dr. Mustafa Ersin Nuzumlalı, boyun ve sırt ağrılarını en aza indirecek önerilerini paylaştı.

30.04.2020İyi Yaşam
Marketlere yoğun ilgi İşte en çok satın alınan ürünler

Marketlere yoğun ilgi! İşte en çok satın alınan ürünler

Sokağa çıkma kısıtlamalarının gelmesiyle birlikte marketlerde satılan ürünlere yoğun ilgi oluştu. Gıdadan kişisel bakım ürünlerine kadar birçok grupta ürünler yok satmaya başladı. CarrefourSA’nın Genel Müdürü Kutay Kartallıoğlu, stoklarının bulunduğunu ve vatandaşların dezenfekte edilmiş ve sosyal mesafesi korunmuş marketlerde alışveriş yaptığını söyledi.

27.04.2020Ekonomi
Düğün alışverişleri online mecralara kaydı

Düğün alışverişleri online mecralara kaydı

Züccaciyeciler Derneği Başkanı Mesut Öksüz "Evlenecek çiftlerin büyük çoğunluğu düğün hazırlıklarına en az 6 ay önce başlıyor. Bu nedenle şu anda mağazalarımıza gelemeyen çiftler, online üzerinden ürün alımlarını gerçekleştiriyor" dedi.

25.04.2020Ekonomi
“Karantinada ebeveynler de tükenmeye başladı”

“Karantinada ebeveynler de tükenmeye başladı”

Dünyayı etkisi altına alan salgın nedeniyle milyonlarca insan Türkiye’de de evlerine kapandı. Bu süreçte aile içi iletişimde zaman zaman krizler yaşanırken Psikiyatrist Doç. Dr. Sevcan Karakoç, ailelerin çocuklarıyla daha çok zaman geçirmek ve bağ kurmak için bunu değerlendirmesi gerektiğini belirtti.

24.04.2020Sağlık
İş dünyasına dijital eğitim

İş dünyasına dijital eğitim

Koronavirüs günlük hayatımız kadar iş hayatımızı da etkiledi. Birçok kurum evden çalışma modeline geçerken yeni döneme ayak uydurmak isteyenler dijital eğitime yöneldi. Dijital eğitim ajansı Digitallica’nın kurucusu Emre Güleçoğlu “İçinde bulunduğumuz uzaktan çalışma ve yeni normale hazırlık kapsamında verilen eğitimler arttı. Beden ve ruh sağlığı eğitimleri, yöneticiler için uzaktan ekipleri ve işleri yönetmek, çalışanlar için evden çalışmaya yönelik bilgilendirmeler, psikoloji başlığı altında belirsizlikten kaynaklı endişeleri yönetme, teknik olarak uzaktan toplantı araçlarının kullanımına yönelik eğitimler ilgi görüyor” dedi.

20.04.2020Ekonomi
Kenan Sipahi: Ülkemde olmak isterim ama...

Kenan Sipahi: "Ülkemde olmak isterim ama..."

İspanya'nın Real Betis Basketbol Takımı'da forma giyen Kenan Sipahi, kulüp yönetiminin isteği doğrultusunda yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgının bitişini bu ülkede bekliyor.

18.04.2020Basketbol
A101 aktüel ürünler kataloğu tam liste - A101 16 Nisan aktüel ürünler kataloğu

A101 aktüel ürünler kataloğu tam liste - A101 16 Nisan aktüel ürünler kataloğu

A101 aktüel ürünler kataloğu içerisinde yer alan ürünler bugün itibariyle Türkiye'nin dört bir yanında satışta. 'Aldın aldın' kampanyası olarak paylaşılan A101 aktüel ürünler kataloğunda bu hafta teknolojik ürünlerin yanı sıra Ramazan'a özel olarak sunulan gıda çeşitleri dikkat çekiyor. İşte A101 16 Nisan aktüel ürünler kataloğu ve katalogdaki bazı ürünlerin içerikleri...

16.04.2020Ekonomi
Philips Online Satış Mağazası kapılarını açtı

Philips Online Satış Mağazası kapılarını açtı

Philips Türkiye, Kişisel Sağlık portföyündeki ürünlerinin satılacağı online mağazasını açtı.

13.04.2020Teknoloji
Koronavirüs salgını sektörleri nasıl etkiledi

Koronavirüs salgını sektörleri nasıl etkiledi?

Deloitte Danışmanlık ekibi tarafından hazırlanan “Küresel Covid-19 Salgını’nın Türkiye’de Farklı Kategorilere Etkileri Raporu”na göre, uzaktan eğitim ve çalışma, ulusal market zincirleri, sağlıklı ürünler ve hobi siteleri etkileşimlerini artırırken; özel sağlık kurumları, havayolu şirketleri, emlak ve otomobil satışları, otel ve konaklama şirketleri ile kültür sanat faaliyetleri salgından negatif yönde en çok etkilenen kategoriler oldu.

10.04.2020Teknoloji
1.9 milyon kişiyi rahatlatacak erteleme

1.9 milyon kişiyi rahatlatacak erteleme

Vergi ertelemesinden yararlanacak 16 sektör belirlendi. Ayrıca çiftçi, terzi, manav, avukat gibi 1.9 milyon gelir vergisi mükellefi de ertelemeden yararlanacak. Beyannameler 27 Temmuz’da verilecek, vergi ödemeleri ise ekim, kasım ve aralık aylarının son haftası yapılabilecek.

25.03.2020Ekonomi
Vergi ertelemesinden yararlanacak sektörler

Vergi ertelemesinden yararlanacak sektörler

Kovid-19 salgını nedeniyle gelir vergisi, stopaj ve KDV ödemelerinin 6 ay erteleneceği sektörler belirlendi.

20.03.2020Ekonomi
Son dakika... GİBden vergi ödemelerine erteleme açıklaması

Son dakika... GİB'den vergi ödemelerine erteleme açıklaması

Gelir İdaresi Başkanlığı, koronavirüs nedeniyle doğrudan etkilenen mükelleflerin Nisan, Mayıs ve Haziran aylarında ödemeleri gereken muhtasar ve KDV ödemelerine ilişkin 6 ay erteleme çalışmalarına başlandığını duyurdu.

19.03.2020Ekonomi
Japon yapıştırıcısı nasıl çıkar Donmuş japon yapıştırıcısını elden çıkarma yöntemi

Japon yapıştırıcısı nasıl çıkar? Donmuş japon yapıştırıcısını elden çıkarma yöntemi

Japon yapıştırıcısı şu an piyasanın günlük olarak kullanılan en güçlü ve önemli ürünlerinden biridir. Bir kere cilde temas etti mi farklı küçük parçaları deriye güçlü biçimde yapıştırabilir. O yüzden pek çok insan Japon yapıştırıcı nasıl çıkar merak ediyor. İşte donmuş Japon yapıştırıcısını elden çıkarma yöntemi.

Sessiz Katil belgeseli ne zaman yayınlanacak İşte TLC 5-6 Mart yayın akışı

Sessiz Katil belgeseli ne zaman yayınlanacak? İşte TLC 5-6 Mart yayın akışı

TLC’nin bu haftaki yayın akışında corona virüsü belgeseli dikkat çekti. ‘Tüm dünyaya yayılan bu virüs çağımızın en büyük salgını olabilir mi?’ sorusuyla yola çıkan belgesele 'Sessiz Katil' ismi verildi. Peki, Corona virüsü belgesi ne zaman, saat kaçta yayınlanacak? İşte TLC 5-6 Mart yayın akışı...

5.03.2020Televizyon
Züccaciye sektörü Almanyada hedef büyüttü

Züccaciye sektörü Almanya'da hedef büyüttü

Züccaciyeciler Derneği (ZÜCDER) Başkanı Mesut Öksüz, Avrupa'nın en büyük züccaciye ve hediyelik eşya fuarı Ambiente Frankfurt'ta önemli bir katılımla boy gösterdiklerini belirterek, "İhracatımızda yaklaşık 400 milyon dolarla ikinci ülke olan Almanya'ya, fuar sayesinde ihracatımızı yüzde 20 artırmayı amaçlıyoruz." ifadesini kullandı.

12.02.2020Ekonomi
Rüyada ev görmek ne anlama gelir Rüyada eski ve yeni ev görmenin tabiri

Rüyada ev görmek ne anlama gelir? Rüyada eski ve yeni ev görmenin tabiri

Rüyada ev görmek, kişinin günlük yaşantısında huzura ereceği manasına gelir. Rüyada görülen evin yeni olması ise kişinin mutlu bir haber almasına, sevinmesine işaret ediyor. İşte rüyada ev görmek hakkında merak edilen tüm detaylar...

14.01.2020Rüya Tabirleri
2019’da akıllı telefon yine açık ara şampiyon

2019’da akıllı telefon yine açık ara şampiyon

MediaMarkt, 2019 yılında Türkiye’de en çok satılan ürünleri açıkladı. Verilere göre Türkiye’deki tüketiciler en çok akıllı telefonları tercih ederken; fotoğraf özelliği belirleyici oldu.

9.01.2020Teknoloji
Teknolojik atıklar eğitime dönüşüyor

Teknolojik atıklar eğitime dönüşüyor

Evlerde, iş yerlerinde, okullarda… Dört bir yanımızda eskiyen, bozulan veya ömrünü tamamlayan teknolojik atıklar var ve bu atıklar artık çöp değil, ‘’Eğitime Dönüştür” kampanyasıyla çocukların geleceği!

16.12.2019Teknoloji
Beyaz eşya sektörünün cirosu yüzde 13,7 arttı

Beyaz eşya sektörünün cirosu yüzde 13,7 arttı

Büyük beyaz eşya sektörünün cirosu bu yılın üçüncü çeyreğinde 5,7 milyar liraya ulaştı.

15.12.2019Ekonomi
‘Yılı yüzde 12’lik hedefin altında kapatabileceğiz’

‘Yılı yüzde 12’lik hedefin altında kapatabileceğiz’

Kasım ayı enflasyon verileri beklentiler doğrultusunda geldi. Dün açıklanan rakamlara göre TÜFE aylık bazda yüzde 0.38 artarken, yıllık enflasyon yüzde 10.56 oldu. Böylece çift haneye tekrar geri dönüldü.

4.12.2019Ekonomi

Yazar Sonuçları

Üçüncü şahıslar...

İstanbul’un çok uzaklarındayız...

11.07.2020

Elektrik faturasına koronavirus bulaştı!

BEDAŞ verilerine göre 16 Mart-14 Nisan 2020 döneminde, 15 Şubat-15 Mart 2020 dönemine göre meskenlerde elektrik tüketimindeki artış ortalama yüzde 15’leri buldu. Koronavirüs ile birlikte büyük oranda evde kaldığımız bu süreçte günlük laptop kullanımı ortalama 8 saate, fırın kullanımı haftada 3’e, su ısıtıcısı kullanımı günde 24-25 dakikaya ve tost makinesi kullanımı haftada 5’e çıkınca faturalar da kabardı.

1.05.2020