EKSTRA
MENÜ

Kredi Kayıt Bürosu

Kredi Kayıt Bürosu ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Kredi Kayıt Bürosu haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 245 Kredi Kayıt Bürosu haberi bulunmuştur.

Kredi Kayıt Bürosu Haberleri

Findeks acentelere doping etkisi yaptı

Findeks acentelere doping etkisi yaptı

Birkaç ay önce Kredi Kayıt Bürosu (KKB) ile Türkiye Sigorta Acenteleri Federasyonu’nun (TÜSAF) imzaladığı protokol sayesinde; Findeks ürün ve hizmetlerini satma yetkisine sahip olan acenteler, işe sıkı sarıldı.

15.01.2021Sigorta
‘Hayal Edin Gerçekleştirelim’ sosyal inovasyon fikir yarışması üniversiteli gençlerin başvurularını bekliyor

‘Hayal Edin Gerçekleştirelim’ sosyal inovasyon fikir yarışması üniversiteli gençlerin başvurularını bekliyor

Kredi Kayıt Bürosu tarafından bu yıl sekizincisi düzenlenen, üniversite öğrencilerine yönelik ilk ve en uzun soluklu proje fikirleri yarışması olan ‘Hayal Edin Gerçekleştirelim’ Sosyal İnovasyon Proje Fikirleri Yarışması yeni dönem başvurularını açtı. Öğrencilerin, finansal teknoloji, sağlık ve tarım alanında proje fikirleriyle başvurarak birbirinden değerli ödülleri kazanma fırsatı bulacağı yarışmaya www.hayaledingerceklestirelim.com adresinden 10 Ocak 2021 tarihine kadar başvuru yapılabilecek.

15.12.2020Ekonomi
Son dakika... Bankacılardan skandal Müşteri bilgilerini satmışlar

Son dakika... Bankacılardan skandal! Müşteri bilgilerini satmışlar

39 banka çalışanının, müşterilerin kredi kayıt bilgilerini oto galerici, emlakçı gibi firma ve kişilere el altından sattığı ortaya çıktı. Skandal olay sonrası bazı çalışanlar hakkında dava açıldı.

7.09.2020Ekonomi
Koronavirüs günlerinde mahalle sakinleri için dijital uygulama

Koronavirüs günlerinde mahalle sakinleri için dijital uygulama

Boğaziçi Üniversitesi öğrencileri Umut Ulaş Tarhan ve Ferkan Yaman’ın geliştirdiği mobil uygulama projesi, mahalle kültürünü dijital ortamda yeniden canlandırmayı amaçlıyor. Yerel olarak küçük esnaftan alışveriş yapma ve kullanıcılar arasında iletişim kurmaya imkân tanıyan "Mahall" projesi, Kredi Kayıt Bürosu (KKB) tarafından bu yıl yedincisi düzenlenen “Hayal Edin Gerçekleştirelim Sosyal İnovasyon Proje Fikirleri Yarışması”ndan Findeks Özel Ödülü'nü kazandı. Gençlerse, Koronavirüs salgını döneminde projelerinin öneminin daha da iyi anlaşılacağı görüşünde. Ancak uygulamanın tam anlamıyla hayata geçmesi için desteğe ihtiyaçları var.

6.05.2020Teknoloji
Yapay zeka tabanlı Akıllı Arı Kovanı Takip Sistemi projesi ödül aldı

Yapay zeka tabanlı Akıllı Arı Kovanı Takip Sistemi projesi ödül aldı

Kredi Kayıt Bürosu tarafından bu yıl 7.’si gerçekleştirilen Türkiye’de üniversite öğrencilerine yönelik düzenlenen Hayal Edin Gerçekleştirelim Sosyal İnovasyon Proje Fikirleri Yarışması’nın kazananları açıklandı. Covid-19 salgınından dolayı evde kalınan bu dönemde yarışmanın yarı final ve final aşamaları dijital platform üzerinden yapıldı. Ön elemede değerlendirilen 100 proje, dijital platformda proje sahipleri tarafından jüri üyelerine anlatıldı. İlk olarak 10 proje finalist olarak belirlendi, ardından da kazananlar yine dijital platformda yapılan sunumlara göre seçildi.

28.04.2020Teknoloji
KKB ile TÜSAF anlaştı

KKB ile TÜSAF anlaştı

Sigorta acenteleri Findeks ürün ve hizmetlerini müşterilerine sunabilecekler.

17.02.2020Ekonomi
KMH nedir, KMH hesabına başvuru yapmak gerekir mi KMH faizi nedir

KMH nedir, KMH hesabına başvuru yapmak gerekir mi? KMH faizi nedir?

Kredili mevduat hesabı (KMH) nedir sorusu banka işlemleri yapan vatandaşlar tarafından merak ediliyor. Peki KMH hesabının özellikleri nelerdir, bu işlemi yapabilmek için başvuru yapılmasına gerek oluyor mu? İşte detaylar

11.12.2019Gündem
2019’da da ‘en iyi’ 100 FinTech şirketi arasına girdi

2019’da da ‘en iyi’ 100 FinTech şirketi arasına girdi

CRIF, finans sektörü teknoloji tedarikçilerinin en detaylı değerlendirildiği IDC Fintech Rankings 2019 sıralamasında 50’nci oldu.

29.11.2019Teknoloji
2020’ye dijital dönüşüm projeleriyle hazırlanıyor

2020’ye dijital dönüşüm projeleriyle hazırlanıyor

Dünyanın ilk Dijital İş Platformu ile şirketlere dijital dönüşüm yolculuğunda rehberlik eden Software AG, Türkiye ve bölgesinde iş ortaklarıyla birlikte projelere imza attığı 2019 yılında yüzde 125 büyüme kaydetti.

12.11.2019Teknoloji
Kamuda gelir dönüşümü

Kamuda "gelir" dönüşümü

Hükümet, açıkladığı Yeni Ekonomi Programı çerçevesinde kamu maliyesinde gelir performansının yükseltilmesi için teşvik ve destek sistemini sadeleştirecek, performans esaslı bütçelemeyi hayata geçirecek.

30.09.2019Ekonomi
Kredi Kayıt Bürosu Genel Müdürü Akdeniz: Türkiyede bireylerin kredi notu ortalaması bin 413e yükseldi

Kredi Kayıt Bürosu Genel Müdürü Akdeniz: Türkiye'de bireylerin kredi notu ortalaması bin 413'e yükseldi

Kredi Kayıt Bürosu Genel Müdürü Kasım Akdeniz "Son 2 yıllık trende baktığımızda, Ağustos 2017 itibarıyla bireylerin kredi notu ortalaması bin 407 idi, bugün itibarıyla bin 413, hafif bir yükselme var. Findeks üye sayısında 3,1 milyon üyeye ulaştık, gerçek kişi üyelerin yüzde 81'i erkek, yüzde 19'u da kadın" dedi.

27.09.2019Ekonomi
Ukrayna Merkez Bankası, Turkcell güvenlik teknolojilerini inceledi

Ukrayna Merkez Bankası, Turkcell güvenlik teknolojilerini inceledi

Ukrayna Merkez Bankası heyeti Turkcell'in güvenlik alanında geliştirmiş olduğu teknolojileri yerinde deneyimleyip incelemek için İstanbul'a geldi.

12.07.2019Teknoloji
TİSK’in yarışmasında büyük ödül Coca-Cola’nın

TİSK’in yarışmasında büyük ödül Coca-Cola’nın

TÜRKİYE İşveren Sendikaları Konfederasyonu’nun (TİSK) Kurumsal Sosyal Sorumluluk Ödülleri’ni (KSS) 2018 yılında kazanan şirketler belli oldu. Büyük Ödülü Coca-Cola Türkiye’nin “Geleceğin Tarımı” projesi aldı. Ödül alan şirketler arasında Danone, Mercedes-Benz ve Arçelik de yer aldı.

1.06.2019Ekonomi
Üniversite öğrencilerinden Can Saati projesi

Üniversite öğrencilerinden "Can Saati" projesi

Karabük Üniversitesi (KBÜ) öğrencileri, yorgunluk ve uyku nedeniyle meydana gelen kazaları engelleyecek "Can Saati" adını verdikleri bileklik projesi hazırladı.

9.05.2019Teknoloji
ADÜ İletişim Fakültesine proje ödülü

ADÜ İletişim Fakültesine proje ödülü

Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü dördüncü sınıf öğrencisi Neslihan Özcan, Kredi Kayıt Bürosu'nun düzenlediği 'Hayal Edin Gerçekleştirelim' adlı sosyal sorumluluk proje yarışmasında 'Müze Müze Anadolu' isimli projesiyle ödül kazandı.

29.04.2019Kampüs
“Karekodlu çek” kullanımı ATO’da tanıtıldı

“Karekodlu çek” kullanımı ATO’da tanıtıldı

“Karekodlu çek” sistemi, kullanımı ve faydaları Ankara Ticaret Odası (ATO) üyelerine tanıtıldı. ATO Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran, “Karekodlu çek, ticaret hacminin artması ve buna bağlı olarak üretim ve istihdam artışında hayati önem taşıyor” dedi.

5.12.2018Ekonomi
Asgari ödeme tutarı nedir

Asgari ödeme tutarı nedir?

Asgari ödeme tutarı, kredi ya da kredi kartı kullanan vatandaşların karşılaştığı terimler arasında yer almaktadır. Aylık ödenmesi gereken tutara göre belirli bir oranda bulunan asgari ödeme tutarı, kalan tutarın faizli bir şekilde gelecek aya devrolmasına neden olmaktadır. İşte, asgari ödeme tutarı nedir ve kredi kartının asgarisi yatırılmazsa ne olur sorusunun cevabı

4.12.2018Ekonomi
Sahte çeki anlama yöntemini öğrendiler

Sahte çeki anlama yöntemini öğrendiler

Tekirdağ’ın Çerkezköy ilçesinde iş dünyası temsilcilerine Türkiye’de çek kullanımının önemi, sahte çek anlama yöntemi ve yeni düzenlemelerle ilgili bilgi verildi.

14.11.2018Ekonomi
Kredi Sicili Temizlenebilir Mi

Kredi Sicili Temizlenebilir Mi?

Geçmişte ödemediğiniz ya da ödemesini geciktirdiğiniz kredi ve kredi kartı borçları, gelecekteki bankacılık ve kredi başvurusu işlemlerinde önünüze çıkabiliyor. Peki kredi sicili temizlenebilir mi?

26.10.2018Ekonomi
Sosyal sorumluluk yarışması başlıyor

Sosyal sorumluluk yarışması başlıyor

Üniversite öğrencilerine yönelik düzenlenen sosyal sorumluluk proje fikirleri yarışması ‘Hayal Edin Gerçekleştirelim’in yeni dönem başvuruları başladı. Gençler çevre, eğitim, finansal okuryazarlık, kültür-sanat, sağlık-spor ve toplumsal olmak üzere toplam altı farklı kategoride yarışacak. 10 bin TL ödüllü yarışmanın son başvuru tarihi ise 15 Şubat.

11.10.2018Eğitim
Hayal Edin Gerçekleştirelim heyecanı yeniden başlıyor

Hayal Edin Gerçekleştirelim heyecanı yeniden başlıyor

Türkiye’de üniversite öğrencilerine yönelik düzenlenen en kapsamlı sosyal sorumluluk proje fikirleri yarışması ‘Hayal Edin Gerçekleştirelim’in yeni dönem başvuruları başladı. Üniversite öğrencilerinin sosyal sorumluluk konularında farkındalıklarını ve toplumsal sorunlara karşı duyarlılıklarını artırmak amacıyla Kredi Kayıt Bürosu tarafından düzenlenen sosyal sorumluluk yarışmasının altıncı yılında da gençler Çevre, Eğitim, Findeks Finansal Okuryazarlık, Kültür-Sanat, Sağlık-Spor ve Toplumsal olmak üzere toplam 6 farklı kategorideki projelerle 15 Şubat 2019 tarihine kadar başvuruda bulunabilecek.

8.10.2018Kampüs
Kredi başvurusu için kredi notu neden önemli

Kredi başvurusu için kredi notu neden önemli?

Kredi notu, kredi puanı ya da kredi skoru olarak adlandırılan kredi geçmişi, kredi çekmek isteyenler için oldukça önemli. Peki kredi başvurunuzun onaylanıp onaylanmamasında büyük rol oynayan kredi geçmişiniz neden bu kadar önemli?

8.08.2018Ekonomi
KMH nedir KMH hesabının ne özellikleri nelerdir

KMH nedir? KMH hesabının ne özellikleri nelerdir?

KMH nedir sorusu banka hesabı bulunan birçok kişi tarafından sorgulanan ve araştırılan konular arasında yer alıyor. KMH hesabı, ihtiyaç kredisinden farklı olarak limiti önceden belirlenmiş ve hesabınıza tanımlanmış olan bir nakit paradır. Peki, KMH hesabının ne özellikleri nelerdir?

6.07.2018Gündem
Kredi notunuz sıfırsa...

Kredi notunuz sıfırsa...

Kredi kullanmak isteyen pek çok insanın ortak problemi kredi başvurularının olumsuz yanıtlanması. Bankalardan gelen red cevabının sebebi farklı farklı olsa da bankalar krediye onay verirken genelde kişinin kredi notuna bakıyor.

22.06.2018Ekonomi
Üniversitelinin projesine iki ödül

Üniversitelinin projesine iki ödül

ADÜ İletişim Fakültesi 3’üncü sınıf öğrencisi Buse Yılmaz, ‘Hayal Edin Gerçekleştirelim’ projesiyle Türkiye Kredi Kayıt Bürosu’nun düzenlediği sosyal sorumluluk yarışmasına katıldı. Yılmaz, jüri tarafından ikinciliğe, sosyal medya oylamasında ise birinciliğe layık görüldü.

21.04.2018Eğitim
Çiftçiye sezon öncesi karşılıksız çek uyarısı

Çiftçiye sezon öncesi "karşılıksız çek" uyarısı

Kredi Kayıt Bürosu Genel Müdürü Kasım Akdeniz, her yıl çok sayıda çiftçinin karşılıksız çekle dolandırıldığını belirterek, bunu engellemek için uygulanan karekod sisteminin riski yaklaşık yüzde 80 azalttığını, üreticinin bu sistemin farkında olması gerektiğini belirtti.

28.03.2018Ekonomi
BDDK Başkanı Akben’den önemli açıklamalar

BDDK Başkanı Akben’den önemli açıklamalar

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu (BDDK) Başkanı Akben, yıl içinde milli bir kredi derecelendirme kuruluşu kurmayı hedeflediklerini söyledi.

12.03.2018Ekonomi
Boğaziçi Üniversitesi’nden tarım platformu

Boğaziçi Üniversitesi’nden tarım platformu

BOĞAZİÇİ Üniversitesi İnovasyon ve Rekabet Odaklı Kalkınma Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi bünyesinde kurulan Yenilikçi Tarım ve Gıda İşletmeciliği Platformu, Boğaziçi Üniversitesi’nde düzenlenen ‘Tarım ve Gıda Değer Zincirinde Yenilikçi Teknolojiler Konferansı’nda tanıtıldı.

24.02.2018Ekonomi
Üniversitenin desteğiyle tarımda inovasyon ivme kazanacak

Üniversitenin desteğiyle tarımda inovasyon ivme kazanacak

Boğaziçi Üniversitesi Yenilikçi Tarım ve Gıda İşletmeciliği Platformu; “Tarım ve Gıda Değer Zincirinde Yenilikçi Teknolojiler Konferansı”nda tanıtıldı. Platform, tarım sektöründe çiftçiden akademiye, sivil toplum kuruluşlarından özel sektörde farklı alanlardaki şirketlere kadar tüm paydaşların bir araya gelip tarımda yeni bir dünyayı kurgulayacağı, açık iletişimin olduğu bir ortam sağlayacak.

23.02.2018Kampüs
Kredi Sicilinizi Bu Yöntemle Temizleyebilirsiniz

Kredi Sicilinizi Bu Yöntemle Temizleyebilirsiniz!

Geçmişte ödemediğiniz ya da ödemesini geciktirdiğiniz kredi ve kredi kartı borçları, gelecekteki bankacılık ve kredi başvurusu işlemlerinde önünüze çıkabiliyor. Peki kredi sicili temizlenebilir mi?

7.02.2018Kredi
Kredi Sicilinizi Bu Yöntemle Temizleyebilirsiniz

Kredi Sicilinizi Bu Yöntemle Temizleyebilirsiniz!

Geçmişte ödemediğiniz ya da ödemesini geciktirdiğiniz kredi ve kredi kartı borçları, gelecekteki bankacılık ve kredi başvurusu işlemlerinde önünüze çıkabiliyor. Peki kredi sicili temizlenebilir mi?

5.02.2018Kredi
Kredi başvurusu için kredi geçmişi neden önemli

Kredi başvurusu için kredi geçmişi neden önemli?

Kredi notu, kredi puanı ya da kredi skoru olarak adlandırılan kredi geçmişi, kredi çekmek isteyenler için oldukça önemli. Kredi başvurunuzun onaylanıp onaylanmamasında büyük rol oynayan kredi geçmişiniz neden bu kadar önemli?

31.01.2018Kredi
Karekodlu çeke kayıt sistemi özelliği geldi

Karekodlu çeke kayıt sistemi özelliği geldi

Kredi Kayıt Bürosu Genel Müdürü Kasım Akdeniz, "Karekodlu Çek'e yeni bir özellik olarak geliştirdiğimiz Karekodlu Çek Kayıt Sistemi sayesinde çeki keşide edip alacaklısına verdikten sonra yetkilisini değiştiren kurumların 'bu imza sahibi yetkili değil' itirazları artık ortadan kalkacak." dedi.

10.01.2018Ekonomi
Görme engelliler için sesli soru bankası

Görme engelliler için 'sesli soru bankası'

2017 yılında her 3 görme engelli öğrenciden 1’i üniversiteye Sesli Soru Bankası’yla hazırlandı. Kredi Kayıt Bürosu, Eğitimde Görme Engelliler Derneği ve İstanbul Üniversitesi ortaklığıyla üniversiteye hazırlanan, görme engelli gençler için hayata geçirilen ‘Sesli Soru Bankası’ projesinin dördüncü fazının sonunda, 10.000’i aşkın soru seslendirilerek görme engellilerin erişebileceği kütüphanelere hazır hale getirildi.

8.01.2018Kampüs
Engelliler üniversiteye Sesli Soru Bankası’yla hazırlandı

Engelliler üniversiteye Sesli Soru Bankası’yla hazırlandı

2017 yılında her 3 görme engelli öğrenciden 1’i üniversiteye Sesli Soru Bankası’yla hazırlandı. Kredi Kayıt Bürosu, Eğitimde Görme Engelliler Derneği ve İstanbul Üniversitesi ortaklığıyla üniversiteye hazırlanan, görme engelli gençler için hayata geçirilen ‘Sesli Soru Bankası’ projesinin dördüncü fazının sonunda, 10.000’i aşkın soru seslendirilerek görme engellilerin erişebileceği kütüphanelere hazır hale getirildi.

8.01.2018Teknoloji
Üniversitelilerin hayalleri yarışıyor

Üniversitelilerin hayalleri yarışıyor

‘Hayal Edin Gerçekleştirelim’ yarışmasına, iki ayda 200’den fazla proje sunuldu. Büyük ödülü kazanan proje sahibinin, 10 bin TL para veya yurtdışı eğitim alma imkanı olacak.

26.12.2017Eğitim
Üniversitelilerin hayalleri sınır tanımıyor

Üniversitelilerin hayalleri sınır tanımıyor

Kredi Kayıt Bürosu’nun üniversitelilerin sosyal sorumluluk proje fikirleriyle yarıştığı ‘Hayal Edin Gerçekleştirelim’ yarışmasına iki ayda 200’den fazla proje sunuldu.

26.12.2017Kampüs
Nesnelerin İnterneti ve ezber bozan yeni yetenekleri

Nesnelerin İnterneti ve ezber bozan yeni yetenekleri

IDC Türkiye’nin düzenlediği “Nesnelerin İnterneti, Büyük Veri ve Analitik Konferansı” için bir araya gelen ülkenin önde gelen kurumlarının üst düzey BT Yöneticileri ve Veri Bilimcileri, en son trend ve teknolojileri tartıştı. 14 Aralık Perşembe günü Wyndham Grand Levent’te “Dijital İkiz’in ABC’si” teması altında gerçekleşen konferansta, 200’den fazla katılımcı, veriyi, insanları ve süreçleri yönetmede entegre yaklaşımlarla bu alandaki güncel teknolojiler tartıştı.

20.12.2017Teknoloji

Yazar Sonuçları

KOBİ alacağına devlet desteği

Yeni modelin adı Devlet Destekli Alacak Sigortası. Sigortayı, yıllık cirosu 125 milyon TL’nin altında olan KOBİ’ler yaptıracak. Kurulacak sigorta havuzunu Halkbank’ın iştiraki olan Halk Sigorta idare edecek. İşletmeler, sigorta poliçesini bankalara teminat olarak verecek.

16.11.2018

Devlet destekli alacak sigortası

KOBİ’ler sattıkları malın bedelini tahsil edememe riskine karşı alacak sigortası yaptıracak. Uygulamayı Halkbank’ın iştiraki olan Halk Sigorta yürütecek. Primleri Hazine belirleyecek. KOSGEB imkânlarından faydalanan KOBİ’ler için zorunlu olacak. Düzenlemenin seçim öncesi çıkması bekleniyor.

27.05.2018