EKSTRA
MENÜ

Kredi Hesaplama

Kredi Hesaplama ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Kredi Hesaplama haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 408 Kredi Hesaplama haberi bulunmuştur.

Kredi Hesaplama Haberleri

MTV 2020 ödeme ve sorgulama ekranı: MTV hesaplama işlemi nasıl yapılır

MTV 2020 ödeme ve sorgulama ekranı: MTV hesaplama işlemi nasıl yapılır?

MTV ödeme ve sorgulama ekranı, ikinci taksit ödemelerinin başlamasının ardından yoğun ilgi görüyor. Motorlu taşıtlar vergisinin (MTV) birinci taksit ödemesi 31 Ocak Cuma gününe kadar yapılmıştı. İkinci taksit ödemeleri için ise son gün 31 Temmuz olarak açıklandı. Peki MTV ödeme ve hesaplama nasıl yapılır? İşte merak edilen soruların yanıtları…

2.07.2020Ekonomi
MTV ödeme ekranı: 2020 MTV hesaplama nasıl yapılır İşte MTV borç ödeme bilgileri

MTV ödeme ekranı: 2020 MTV hesaplama nasıl yapılır? İşte MTV borç ödeme bilgileri

MTV ödeme ve sorgulama ekranı, MTV ikinci taksit ödemeleri devam ederken gündemde yer alıyor. Yılda iki defa ödenen motorlu taşıtlar vergisinin ikinci taksit ödemelerinde son tarih yaklaşırken, 2020 MTV borcu hesaplama işlemi https://ivd.gib.gov.tr/ adresi üzerinden gerçekleşecek. Araç sahiplerini ilgilendiren MTV 2. taksit ödemelerinde bankalar müşterilerine kredi imkanı da sağlayacak. İşte, 2020 Temmuz ayı MTV borcu ödeme işlemiyle ilgili ayrıntılar...

16.07.2020Ekonomi
MTV ödemesinde son gün ne zaman Motorlu Taşıtlar Vergisi 2. taksit ödeme hesaplama 2020

MTV ödemesinde son gün ne zaman? Motorlu Taşıtlar Vergisi 2. taksit ödeme hesaplama 2020

MTV ödemeleri alınmaya devam ediyor. Temmuz ayı itibarıyla başlayan Motorlu Taşıtlar Vergisi’nin ikinci taksit ödemelerinde son tarih yaklaşırken, MTV ödeme ve hesaplama işlemleri gündemdeki yerini koruyor. Tüm araç sahiplerini ilgilendiren MTV ödemeleri www.gib.gov.tr internet adresi üzerinden kredi kartlarıyla, vergi dairesi aracılığıyla yapılabilecek. Peki, MTV ödeme son gün ne zaman? İşte, 2020 MTV 2. taksit ödeme hesaplama ekranı ve MTV borç sorgulama...

22.07.2020Ekonomi
Son Dakika Haberi | TFFden harcama limiti açıklaması

Son Dakika Haberi | TFF'den harcama limiti açıklaması

Türkiye Futbol Federasyonu, tartışılan harcama limitleri konusunda bir açıklama yaptı. Açıklamada, "Kulüp Lisans ve Finansal Fair Play Talimatı, Federasyonumuzun öncülüğünde, Kulüpler Birliği, Türkiye Bankalar Birliği, diğer paydaşlar ve UEFA'nın katılımıyla yapılan uzun süren istişareler, çalışmalar ve ortak mutabakat sonucunda uygulamaya konulmuştur. Talimatın yenilenmesi bizzat UEFA tarafından tavsiye edilmiştir. Hatta UEFA, kulüplerimize Talimat'ın yayınlanması ve finansal borçların yeniden yapılandırılması şartıyla Avrupa Kupaları'nda oynama izni vermiştir. Bu çerçevede Federasyonumuz kulüplerimizin Avrupa'ya gidebilmeleri için Takım Harcama Limitleri'ni de içeren talimatı uygulamaya koymuştur." ifadeleri kullanıldı.

5.08.2020Futbol
Fenerbahçe Yöneticisi Alper Pirşen: Bu harcama limiti uygulamasını bir şekilde deleceğiz...

Fenerbahçe Yöneticisi Alper Pirşen: "Bu harcama limiti uygulamasını bir şekilde deleceğiz..."

Fenerbahçe Yönetim Kurulu Üyesi Alper Pirşen, Türkiye Futbol Federasyonu'nun takım harcama limitleri ile ilgili yaptığı açıklamanın komedi olduğunu söyledi.

6.08.2020Futbol

Yazar Sonuçları

Arkadan dolanan kulübe çifte denetim

Türkiye Futbol Federasyonu’nun belirlediği harcama limitlerini aşmak için kulüplerin izlediği bazı yöntemlerin mercek altına alındığı ifade ediliyor. Böyle bir durumda iki ayaklı denetim mekanizması devreye girecek. Halka açık şirketler manipülasyon iddiasıyla SPK denetimine tabi tutulacak. Vergi kaybı iddialarıyla yapılacak vergi denetim kurulu soruşturmaları sonucunda futbolcular da ağır cezalar alabilecek.

10.08.2020

Geleceğimiz algoritmalara mı emanet?

İngiltere’de pandemi nedeniyle okula gidemeyen öğrencilerin mezuniyet notu bir algoritmayla hesaplandı. Sistem, elit okullardaki öğrencilere yüksek, devlet okullarındakilere düşük notlar verdi. Neyse ki öğrencilerin başarısını öğretmenleri bildiği için skandal kendiliğinden ifşa oldu. Ama işleyişini kimsenin bilmediği algoritmalar insanlığın kaderini ne şekilde etkileyecek?

23.08.2020

Erken ödeme yapan veliye KDV iadesi

Özel okulların çoğunluğunda kayıt işlemi de, ödeme işlemleri de tamamlanmıştı zaten.

8.09.2020