EKSTRA
MENÜ

Kredi Hesaplama

Kredi Hesaplama ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Kredi Hesaplama haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 419 Kredi Hesaplama haberi bulunmuştur.

Kredi Hesaplama Haberleri

Babacan: Sadece MBnin kurla ilgili söylediklerine bakın

Babacan: Sadece MB'nin kurla ilgili söylediklerine bakın

Capital ve Ekonomist dergileri tarafından bu yıl 4'üncüsü düzenlenen "Uludağ Ekonomi Zirvesi", bugün ve yarın kayak ve kış turizminin önemli merkezlerinden Uludağ'da gerçekleştirilecek. Siyasilerden iş dünyasının ünlü isimlerine kadar herkes Uludağ’da olacak. Başbakan Yardımcısı Ali Babacan'ın zirvedeki sözleri ise gündem oldu.

13.03.2015Ekonomi
Bankalar kredi masraf ve tahsilatları Merkez Bankası oranlarına göre belirleyecek

Bankalar kredi masraf ve tahsilatları Merkez Bankası oranlarına göre belirleyecek

Yeni değişikliğe göre bankalar krediler için faiz oranı dışındaki masraf ve tahsilatları serbestçe belirleyemeyecek.

16.11.2014Ekonomi
Bankalarda 26 işlem ücretsiz

Bankalarda 26 işlem ücretsiz

BDDK milyonlarca vatandaşı çok yakından ilgilendiren ve bankaların ücret, komisyon ve masraflarına ilişkin sınırlamalar getiren yönetmelik taslağını hazırladı. Bankalar SMS gönderim,hesap işlemsizlik, hesap cüzdanı yazdırma, banka kartı, hesap açma-kapatma ve dosya masrafı gibi 26 farklı kalemde ücret ve komisyon alamayacak.

21.08.2014Ekonomi
THYnin Miles & Smilesında ‘Mil’im ‘Mil’im hesap

THY'nin Miles & Smiles'ında ‘Mil’im ‘Mil’im hesap

THY, uçtukça kazandıran mil programını yeniledi. Yeni program uzun mesafeyi değil aldığınız biletin sınıfını baz alacak. Böylece uzun uçuşlarda kazanılan yüksek millerde düşmeler yaşanırken, bu Elite ve Elite Plus statüsünü korumayı zorlaştıracak. Diğer yandan Türkiye içi uçuşlarda kısa mesafeler eskiye oranla daha çok mil verecek.

14.08.2014Ekonomi
Özel okullarda puan üstünlüğü önemli

Özel okullarda puan üstünlüğü önemli

Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sistemi resmi liselerin yapısında ciddi değişikliği beraberinde getirdi. Bir nevi resmi okulların karakteri değişti. Anadolu öğretmen liselerinin bir kısmı fen, bir kısmı ise sosyal bilimler lisesine dönüştürüldü. Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü ile Din Öğretimi Genel Müdürlüğü’ne bağlı tüm okulların Anadolu lisesi statüsüne dönüştürülmesiyle artık tüm okul türleri Yerleştirmeye Esas Puan (YEP) ile öğrenci alacak.

31.07.2014Eğitim
Nereden nereye

Nereden nereye

Banker Kastelli olarak tanınan Abidin Cevher Özden'in eşi Mukadder Özden, bankada bulunan 766 bin dolar tutarındaki parasına, oğlu Ali Korkut Özden'in kredisine karşılık bankaca el konulduğunu öne sürerek mahkemeye başvurdu.

28.03.2014Ekonomi
Mustafa Sarıgülün mal varlıklarına haciz

Mustafa Sarıgül'ün mal varlıklarına haciz

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) CHP İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı Mustafa Sarıgül'ün banka hesaplarına ve gayrimenkullerine haciz koydu.

18.01.2014Ekonomi
PARAMI YÖNETEBİLİYORUM

PARAMI YÖNETEBİLİYORUM

Gençlerin Hayatı ‘Paramı Yönetebiliyorum’ ile Değişiyor.

19.05.2013Advertorial
‘BES’te devlet katkısı gecikiyor

‘BES’te devlet katkısı gecikiyor

Devlet katkılı sistemin başlamasıyla bireysel emekliliğe katılım artarken, mart ayı gelmesine rağmen katkının hesaplara geçmemesi endişe yarattı. Yapı Kredi Emeklilik Genel Müdürü Taylan Türkölmez, devlet katkısının mayısta yatacağını açıkladı.

10.03.2013Ekonomi
SPK halka arz kurallarında değişikliğe gitti

SPK halka arz kurallarında değişikliğe gitti

SPK, payların ilk halka arzı ile payları borsada işlem gören şirketlerin bedelli ve bedelsiz sermaye artırımlarında uygulanacak kurallarda değişiklik yaptı.

13.02.2013Ekonomi
Cari açık out enflasyon in

Cari açık out enflasyon in

MERKEZ Bankası Başkanı Erdem Başçı, 2012’de cari açığın beklenenden daha düşük gerçekleşeceğine dikkat çekerek, “2013’te yüzde 5 cari açık oranı mümkün mü, evet olabilir. Bundan sonra cari açık daha az konuşulacak, odak enflasyonda olacak” dedi.

29.01.2013Ekonomi
SAP ile düşünce hızını yakalayın

SAP ile düşünce hızını yakalayın

SAP... Dünyanın en büyük yazılım şirketlerinden biri olan SAP, beş eski IBM çalışanı tarafından Almanya'da kurulan bir şirket... 120'den fazla ülkede aktif olarak yazılımlarını pazarlayan şirketin yönetim kurulu üyesi Dr. Vishal Sikka, hurriyet.com.tr'ye konuştu, verileri saniyeler içinde işleyebilen SAP HANA çözümünü anlattı.

15.01.2013Teknoloji
Kredinizi yapılandırırken bunlara dikkat edin

Kredinizi yapılandırırken bunlara dikkat edin

Şu sıralara yüzbinlerce tüketicinin gündeminde konut kredilerinin yapılandırılması konusu bulunuyor. Öncelikle, konut kredisi yeniden yapılandırılırken erken ödeme ücreti, yeni kredi dosya masrafları ve her iki kredi faiz oranı arasındaki farka göre bir hesaplama yapılması gerekir. Uzmanlar yynı bankada yeniden yapılandırmanın daha avantajlı olacağı uyarısı yapıyor.

8.01.2013Ekonomi
Türkiye dünyaya öncülük ediyor

Türkiye dünyaya öncülük ediyor

Enpara.com’a bir ayda 20 bin müşteri 700 milyon TL geldi

14.11.2012Advertorial
Bankaların karı artıyor

Bankaların karı artıyor

İstanbul Menkul Kıymetler Borsası'nda (İMKB) işlem gören bankaların konsolide olmayan dönem net karı 2012 ilk altı ayında 2011 yılının aynı dönemine göre yüzde 3,98 oranında artarak 8,4 milyar liradan 8,7 milyar dolara yükseldi.

15.08.2012Ekonomi
Öğrenim ve Katkı Kredisi borç yapılandırması

Öğrenim ve Katkı Kredisi borç yapılandırması

Öğrenim ve Katkı Kredisi borçlarını ödemeyenler bu tutarları ödemeleri gereken tarihten itibaren geç ödeme zammı ile 4 ay içerisinde ödemeleri şartıyla yapılandırma sistemine geri dönebilecek.

25.07.2012Gündem
Bireysel emeklilikte yeni dönem

Bireysel emeklilikte yeni dönem

Cumhurbaşkanı Gül'ün onayladığı kanunla vergi indirimi sistemi yerine devlet katkısı getiriliyor.

28.06.2012Ekonomi
Bireysel emeklilik sistemi değişiyor

Bireysel emeklilik sistemi değişiyor

Bireysel Emeklilik Sistemi'nde (BES) değişiklik yapan yasa tasarısı, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda kabul edildi.

30.05.2012Ekonomi
Dünyanın en büyük riski lidersizlik

'Dünyanın en büyük riski lidersizlik'

Experian Day 2012 etkinliğinde konuşan Prof. Dr. Emre Alkin, “Dünyanın en büyük riski lidersizliktir. Bu anlamda baktığımızda, siyasi iradenin ajandası da bir diğer önemli risktir” dedi.

29.05.2012Ekonomi
“Piyasalar Türkiyeye kredi derecelendirme şirketlerinden çok güveniyor”

“Piyasalar Türkiye'ye kredi derecelendirme şirketlerinden çok güveniyor”

Boğaziçi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Ekonomi Bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. Burak Saltoğlu, piyasaların Türkiye'ye kredi derecelendirme kuruluşlarından daha fazla güvendiğini belirterek, “Türkiye'nin CDS'leri AB ülkeleri CDS'lerinden daha güvenli” dedi.

2.04.2012Ekonomi
Yargıdan kredi kullananlara iyi haber

Yargıdan kredi kullananlara iyi haber

Ankara 7. Tüketici Mahkemesi, faiz oranları düşünce bankadan aldığı konut kredisini yeniden yapılandırmak için başvuran kişiden “erken ödeme ücreti” ve “ödeme planı değişikliği” adı altında para alınmasını haksız buldu.

27.01.2012Ekonomi
Kredi faizleri patladı 100 bin liralık ev 140 bin liraya çıktı

Kredi faizleri patladı 100 bin liralık ev 140 bin liraya çıktı

Konut kredilerinde 2011 başında aylık ortalama yüzde 0,78 seviyelerinde olan faiz oranı Aralık 2011'de yüzde 1,27 seviyelerine yükselirken, artış sonrasında Aralık 2011'de 100 bin lira konut kredisi alan bir tüketici 60 ayda toplamda 17 bin lira, 120 ayda da 40 bin lira civarında daha fazla ödeme yapmış olacak.

6.01.2012Ekonomi
Tüm bordrolama süreçleri outsource ediliyor

Tüm bordrolama süreçleri outsource ediliyor

Bilgi teknolojileri sektöründe hizmet veren Unite BT’nin PayNRoll projesi ile şirketler insan kaynakları departmanı hizmetlerini tamamen dışarıdan alabiliyor. PayNRoll içerisinde bordro danışmanları, çağrı merkezi çalışanları da bulunuyor. Yani çalışanlar, insan kaynakları departmanlarına sordukları tüm soruları çağrı merkezini arayarak sorabiliyor.

Kargo artık çok kolay

Kargo artık çok kolay!

Kargolarınızı, kolayca ve indirimli göndermek mümkün. Nasıl mı?

28.12.2011Advertorial
AB dağılırsa biz de çakılırız

AB dağılırsa biz de çakılırız

Bilgi Üniversitesi İktisat Fakültesi Dekanı Prof.Dr Ege Yazgan, euro bölgesindeki krizin çözümü konusunda iyimser olduğunu, aksi takdirde Türkiye’nin ‘yere çakılma’ tehlikesi yaşayabileceğini söyledi. Yazgan, genel görüşün aksine TL’de kalmanın uzun vadede çok doğru olmadığını da belirtti.

9.12.2011Ekonomi
Kredilerde yavaşlama sürüyor

Kredilerde yavaşlama sürüyor

Bankacılık sektöründe kredi büyümesindeki yavaşlama devam ediyor.

11.11.2011Ekonomi
Bankada hesabı olanlar bu ücretlere dikkat

Bankada hesabı olanlar bu ücretlere dikkat

Son yıllarda bir çok kez gündeme gelen ve bazı vatandaşların yargıya taşıdığı bankaların hesap işletim ücretleri, yıllık 44 lira ile 86 lira arasında değişiyor. Kredi kartı sahipleri ise yılda 10 lira ile 55 lira arasında “kredi kartı üyelik ücreti” ödüyor.

20.09.2011Ekonomi
BDDKdan faiz şokuna yeni rasyo

BDDK'dan faiz şokuna yeni rasyo

Bankacılık hesaplarında yer alan bilanço içi ve bilanço dışı pozisyonlardan kaynaklanan faiz oranı riskinin standart şok yöntemiyle ölçülmesine ve değerlendirilmesine ilişkin usul ve esaslar belirlendi. Buna göre, bankacılık hesaplarından kaynaklanan faiz oranı riski standart rasyosu yüzde yirmiyi aşamayacak.

23.08.2011Ekonomi
ABD’den S&P’ye ‘not indirirken nasıl hesapladın’ sorgusu

ABD’den S&P’ye ‘not indirirken nasıl hesapladın’ sorgusu

ABD’nin Sermaye Piyasası Düzenleme Kurulu (SEC), ABD’nin kredi notunu ilk kez düşüren uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Standard and Poor’s (S&P) ile ilgili soruşturma başlattı.

15.08.2011Ekonomi
ABDde SEC, S&P ile iligili soruşturma başlattı

ABD'de SEC, S&P ile iligili soruşturma başlattı

ABD'de Sermaye Piyasası Düzenleme Kurulu (SEC), BD'nin kredi notunu düşüren uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Standard and Poor's (S&P) ile ilgili soruşturma başlattı.

15.08.2011Ekonomi
‘S&P’nin başında edebiyatçı var’ tartışması çıktı

‘S&P’nin başında edebiyatçı var’ tartışması çıktı

ABD’nin ‘AAA’ olan kredi notunu ‘AA’ya düşüren S&P’nin Genel Müdürü John Chambers, bir anda dünyanın en çok konuştuğu yöneticilerden biri oldu. ABD’nin notunu ilk indiren yönetici olarak finans tarihine geçen Chambers’ın, eğitim durumu da ayrı bir tartışma konusu açtı.

8.08.2011Ekonomi
S&P ABDnin kredi notunu düşürdü

S&P ABD'nin kredi notunu düşürdü

Kredi derecelendirme kuruluşu Standard & Poor’s, dünyanın en büyük ekonomisi ABD’nin AAA olan kredi notunu düşürdü. Büyük Buhran da dahil bir çok kriz geçiren ABD'nin notu hiç düşürülmemişti. Bu kararla, ABD hükümeti, şirketleri ve tüketicileri için borçlanma daha maliyetli hale gelebilir. ABD Hazine Bakanlığına göre ise karar 'hatalı'.

6.08.2011Ekonomi
Bakanlar Merkezin önlemlerini değerlendirdi

Bakanlar Merkez'in önlemlerini değerlendirdi

Merkez Bankası'nın dün ve bugün art arda aldığı kritik kararlara birçok tepki gelirken en ilginci Ekonomi Bakanı Zafer Cağlayan'dan geldi. Çağlayan, "Merkez Bankası yönetimi, faiz artırımı konusunda goygoya fazla gelmedi” dedi.

5.08.2011Ekonomi
İhtiyaç kredisi 76 milyar lirayı aştı BDDK ‘daha çok ihtiyat’ uyarısı yaptı

İhtiyaç kredisi 76 milyar lirayı aştı BDDK ‘daha çok ihtiyat’ uyarısı yaptı

Taşıt ve konut kredileri hız kesmesine karşın 5 ayda yüzde 22 artarak 76.35 milyar liraya ulaşan ihtiyaç kredilerinde karşılık oranlarını artıran BDDK, bu kredilerde teminat alınmadan uzun vade-düşük taksit uygulandığına dikkat çekti. Tüketici kredisi kullanandan ve bankalardan ‘daha fazla ihtiyat’ isteyen BDDK, genel karşılık oranlarının artırılmasının uygun olduğunu savundu.

20.06.2011Ekonomi
BDDK, tüketici, taşıt ve konut kredisine ‘karşılık’ freni koydu

BDDK, tüketici, taşıt ve konut kredisine ‘karşılık’ freni koydu

Kredilerdeki genişlemeye yönelik seçim sonrası atılması beklenen adımların ilkini Bankacılık Düsenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) arttı.

18.06.2011Ekonomi
BRICSten rezerv para çağrısı

BRICS'ten rezerv para çağrısı

Brezilya, Rusya, Hindistan, Çin ve Güney Afrika'dan oluşan BRICS ülkeleri Çin'in Sanya kentinde bir günlük zirve düzenledi.

14.04.2011Ekonomi
Sigortada Damping dönemi

Sigortada Damping dönemi

Rekabet, sigorta primlerini düşürdü.

22.12.2010Advertorial
Yumurta alım gücü arttı

Yumurta alım gücü arttı

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, 2011 yılı bütçesinin TBMM Genel Kurulu’na sunuşunda bir konuşma yaptı.

13.12.2010Ekonomi
Borsada bütün işlem yasakları kalkıyor

Borsada bütün işlem yasakları kalkıyor

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), bugüne kadar haklarında işlem yasağı getirilen -tüm gerçek ve tüzel kişilerin işlem yasaklarını, lisans yasaklarını 1 Ekim 2010 tarihi itibariyle kaldıracak.

30.09.2010Ekonomi
ŞİMDİ MORTGAGE ZAMANI

ŞİMDİ MORTGAGE ZAMANI

Faizler yükselebilir elinizi çabuk tutun. Ev sahibi olabilirsiniz. Bu fırsatı kaçırmayın.

26.05.2010Advertorial

Yazar Sonuçları

Finansal kesimin büyümeye katkısında soru işaretleri

Finansal kesimin milli gelir büyüme oranına katkısı 2010 başlarında yüzde 10’lardan 2014 ilk çeyreğinde yüzde 40’a çıktığı görülüyor.

22.06.2014

Kartta BARIŞ şart

ŞU anda kredi kartı borcunu ödeyemeyen, 1 milyon 590 bin 304 kişi var.

20.08.2013

2 ve 3’ün 1/4’ü kaç eder

BİLİN bakalım, 2 ve 3’ün 1/4’ü kaç eder?

21.01.2012

Emekliye bir maaş promosyon balonu

BALON diyoruz çünkü yok böyle bir şey!..

29.06.2010

Türk sigorta sektöründe yabancı sermayenin payı

GEÇENLERDE sigorta sektörünün birkaç üst düzey yöneticisi ile sohbet ediyoruz.

20.06.2010