EKSTRA
MENÜ

Kredi Başvuru

Kredi Başvuru ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Kredi Başvuru haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 3.885 Kredi Başvuru haberi bulunmuştur.

Kredi Başvuru Haberleri

Telefon et kredi kapına gelsin

Telefon et kredi kapına gelsin

Bireysel kredi pazarına iddialı bir giriş yapan Şekerbank, krediyi müşterinin ayağına götürüyor. 4 ay ödemesiz, 48 ay vadeli kredide tüm vadeler için yüzde 1.99 faizin uygulanıyor. Kredide müşteri ziyareti 2 ile 3 iş gününde gerçekleşiyor.

8.05.2007Ekonomi
Burs ve kredi başvuru belgeleri 27 Ekime kadar teslim edilecek

Burs ve kredi başvuru belgeleri 27 Ekim'e kadar teslim edilecek

YURTKUR'a, burs veya kredi almak için başvuran öğrenciler, kendilerinden istenen belgeleri 27 Ekim'e kadar teslim edecekler.

9.10.2006Gündem
Yurt, burs ve kredi başvuruları bugün son

Yurt, burs ve kredi başvuruları bugün son

Halen bir yüksek öğretim kurumuna devam eden ara sınıf öğrencilerinin uzatılan yurt, burs ve kredi başvuru süreleri, bugün sona erecek.

11.08.2006Gündem
Yurt, burs ve kredi başvuru süreleri yarın son

Yurt, burs ve kredi başvuru süreleri yarın son

Halen bir yüksek öğretim kurumuna devam eden ara sınıf öğrencilerinin uzatılan yurt, burs ve kredi başvuru süreleri, yarın sona erecek.

10.08.2006Gündem
Kredi başvuru süreleri uzatıldı

Kredi başvuru süreleri uzatıldı

YÜKSEKÖĞRENİM Kredi ve Yurtlar Kurumu’ndan (YURTKUR) burs ve kredi almaya hak kazanan öğrencilerin belgelerini teslim etme süresi 15 Kasım’a kadar uzatıldı.

31.10.2005Ekonomi

Ziraat, 10 günde 650 trilyonluk nema kredisi verdi

Ziraat Bankası, 9 Şubat’ta başlattığı nema rehinli kredi kapsamında, 10 günde 560 bin kişiye 650 trilyon liralık kredi kullandırdı. Genel Müdür Can Akın Çağlar, kullandırılan kredilerin yüzde 80’inin kredi kartı borcu için kullanıldığını açıkladı.

20.02.2005Ekonomi
Ziraat, 10 günde 650 trilyonluk nema kredisi verdi

Ziraat, 10 günde 650 trilyonluk nema kredisi verdi

Ziraat Bankası Genel Müdürü Can Akın Çağlar’a göre, 9 Şubat’ta başlanan nema rehinli bireysel kredide, 560 bin kişinin aldığı kredi miktarı 650 trilyon lirayı buldu. Kişi başına ortalama kredi ise 1.1 milyar lira oldu.

20.02.2005Ekonomi
Eximbanktan hava nakliyesine kredi

Eximbank'tan hava nakliyesine kredi

Türk Eximbank, uluslararası nakliyat pazarlama kredisinin kapsamını, havayolu ile uluslararası yük taşımacılığını karşılayacak şekilde genişletti.

28.06.2004Ekonomi
McKinsey: Bizi dinleyin milli geliri ikiye katlayın

McKinsey: Bizi dinleyin milli geliri ikiye katlayın

Ulusslararası yönetim danışmanlığı firması McKinsey'in yaptığı çalışmaya göre, Türkiye'nin 10 yıl içinde büyüme hızını yüzde 8.5'e yükseltmesi, 6 milyon ek istihdam yaratması ve kişi başına milli gelirini ikiye katlaması mümkün. McKinsey, önerilerini hükümet yetkililerine anlatacak.

28.02.2003Ekonomi
Arsa fiyatları çıldırdı İşte alırken dikkat edilmesi gerekenler...

Arsa fiyatları çıldırdı! İşte alırken dikkat edilmesi gerekenler...

İnsanlar pandemi sonrası büyük şehirlerden uzakta doğayla iç içe yaşamak istiyor. Durum böyle olunca da yazlık bölgelerdeki arsalarda adeta talep patlaması yaşanıyor. Ancak arsa almak uzmanlık gerektiriyor! Alım sürecinde nelere dikkat etmek lazım, fiyatlarda ne kadarlık bir artış yaşandı? Uzmanlar hurriyet.com.tr’ye anlattı…

14.04.2021Ekonomi
Son dakika haberi: Kabine toplantısı sonrası alınan kararlar Kısmi kapanma, şehirler arası seyahat yasağı ve uzaktan eğitim

Son dakika haberi: Kabine toplantısı sonrası alınan kararlar! Kısmi kapanma, şehirler arası seyahat yasağı ve uzaktan eğitim

Son dakika haberi... Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kabine Toplantısı sonrası tüm Türkiye'nin beklediği yeni koronavirüs tedbirlerini açıkladı. Erdoğan konuşmasında, ramazan ayında kısmi kapanma uygulanacağını belirterek, "Ramazan ayının ilk 2 haftasında tedbirleri biraz daha sıkılaştırarak kısmi kapanma uygulamasına geçiyoruz. 2 haftalık dönemde beklediğimiz durumda iyileşme olmazsa çok daha kalıcı kararlar alabiliriz" ifadelerini kullandı.

14.04.2021Gündem
İTO Başkanı Avdagiçten kur ve faiz açıklaması

İTO Başkanı Avdagiç'ten kur ve faiz açıklaması

İstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı Şekib Avdagiç "Ticari kredi faizleri 19 ayın ardından yeniden yüzde 21-23 bandına çıktı. Türkiye ekonomisinin potansiyeli, yüksek kur ya da yüksek faizden birini seçmeyi hak etmiyor. Hem yüksek kur hem de yüksek faizi birlikte yaşamayı ise hiç mi hiç hak etmiyor" dedi.

9.04.2021Ekonomi
Üniversite öğrencisinin ‘Work and Travel’ zaferi

Üniversite öğrencisinin ‘Work and Travel’ zaferi

Geçen yaz ABD’ye Work and Travel programı kapsamında gitmek isteyen binlerce öğrenci ortada kaldı. Pandemi nedeniyle ABD’deki işleri iptal edilen çok sayıda öğrenciden biri olan Zehra Kahraman, aracı firmaya verdiği ön ödemeyi alamayınca Tüketici Hakem Heyeti’ne başvurdu. Heyet, ödenen paranın iadesine karar verdi. Karar, aynı durumda olan 10 bin kadar öğrenci için emsal niteliğinde.

9.04.2021Ekonomi
Maradonanın miras krizi büyüyor Kızları suç duyurusunda bulundu, avukatının bürosu arandı

Maradona'nın miras krizi büyüyor! Kızları suç duyurusunda bulundu, avukatının bürosu arandı

Dünya futbolunun efsane ismi Diego Armando Maradona'nın ölümünün ardından mirasıyla ilgili yaşanan gerilim devam ediyor. Maradona'nın kızları Dalma ve Gianinna efsane ismin avukatı Matias Morla hakkında suç duyurusunda bulunurken, Morla yaptığı açıklamada Maradona'nın kızlarını suçladı.

7.04.2021Futbol
Ücretsiz uygulamalara dikkat: Kişisel verileriniz hedef olabilir

Ücretsiz uygulamalara dikkat: Kişisel verileriniz hedef olabilir

Mobil uygulama mağazalarında ilgi gören ücretsiz uygulamalardan bazıları, kötü niyetli kişiler tarafından geliştiricisinden satın alınıp kullanıcıların kişisel verilerini ele geçirme amacıyla kullanılıyor.

7.04.2021Teknoloji
Bankacılık sektöründe yeni bir çağ açılıyor

Bankacılık sektöründe yeni bir çağ açılıyor

Uygulanmaya 1 Mayıs’ta başlanacak olan “Uzaktan Müşteri Edinim Sistemi”, bankacılık sektöründe yeni bir çağ başlatıyor. Bu yeni sistem ile bankalar ve fintechler başta olmak üzere finansal kuruluşlar, yazılı olarak yapmak zorunda oldukları sözleşmeleri artık müşteri ile yüz yüze gelmeden, uzaktan kimlik doğrulama teknolojisi ile gerçekleştirebilecek.

5.04.2021Ekonomi
Mahkemeden emsal karar... Kredi çekerken onay vermeyenler buna dikkat

Mahkemeden emsal karar... Kredi çekerken onay vermeyenler buna dikkat!

Kredi çekerken hayat sigortasına onay vermeyen Fatih Kaymak, banka ile anlaşamayınca soluğu mahkemede aldı. Mahkeme bankayı üzen, Kaymak'ı ise sevindiren emsal kararı açıkladı.

4.04.2021Ekonomi
ATO, kredi koşulunda iyileştirme bekliyor

ATO, kredi koşulunda iyileştirme bekliyor

Ankara Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran, koronavirüs salgını nedeniyle finansman sıkıntısı yaşayan reel sektöre en büyük desteği aralarında Halkbank’ın da bulunduğu kamu bankalarının verdiğini belirterek, “Üyelerimizin başvuru şartlarının yumuşatıldığı koşullarla sağlanacak yeni kredi talepleri var” ifadesini kullandı.

4.04.2021Ekonomi
Yapılandırmada 2. taksitte son gün 31 Mart

Yapılandırmada 2. taksitte son gün 31 Mart

Kamuya olan vergi ve idari para cezası gibi borçlarını yeniden yapılandıranların, uygulamadan yararlanabilmeleri için 2. taksit tutarlarını 31 Mart’a kadar ödemeleri önem taşıyor.

28.03.2021Ekonomi
Milyonlarca kişiyi ilgilendiren borç yapılandırma için son gün 31 Mart

Milyonlarca kişiyi ilgilendiren borç yapılandırma için son gün 31 Mart

Kamuya olan borçlarda yapılandırmasında ikinci taksit için son ödeme tarihi 31 Mart. Taksitlendirme yapan kişilerin yapılandırmasının bozulmaması için ödemelerini gerçekleştirmesi gerekiyor.

27.03.2021Ekonomi
MEB’den Dijital Eğitim Platformu

MEB’den Dijital Eğitim Platformu

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, "Dünya Bankası ile yaptığımız projede, 'seç-beğen-izle' formatında, isteyen herkesin istediği alanda eğitim alabileceği, büyük bir dijital platform kuruyoruz. Bu platformla 7'den 70'e herkes, istediği yüz binlerce eğitim içeriğine kolay ve ücretsiz erişim sağlayabilecek. Eğitimlerin, Mesleki Yeterlilik Kurumundan onaylanarak sertifikalandırılabilmesi gündeme gelecek. Bu yılın eylül ayında, yani yeni eğitim-öğretim döneminde liselerdeki bazı derslerin ya da ortaokuldaki bazı seçmeli derslerin hangilerinin uzaktan verilebileceğiyle ilgili bir ön değerlendirme yapıldı. Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı da uzaktan eğitimle verilecek derslerin hangileri olacağına çalışıyor" dedi.

22.03.2021Eğitim
Milli Eğitim Bakanı Selçuk, Çok büyük bir proje diyerek duyurdu

Milli Eğitim Bakanı Selçuk, 'Çok büyük bir proje' diyerek duyurdu

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, "Dünya Bankası ile yaptığımız projede, 'seç-beğen-izle' formatında, isteyen herkesin istediği alanda eğitim alabileceği, büyük bir dijital platform kuruyoruz" dedi. Platformun çok büyük bir proje olduğunu ve Dünya Bankası'ndan alınan büyük bir bütçe ile hayata geçirileceğini belirten Bakan Selçuk, "Bu platform ile 7'den 70'e herkes, istediği yüz binlerce eğitim içeriğine kolay ve ücretsiz erişim sağlayabilecek" diye konuştu.

22.03.2021Gündem
İlave istihdam kredisi nedir ve kimler yararlanacak İlave istihdama 100 bin TL kredi

İlave istihdam kredisi nedir ve kimler yararlanacak? İlave istihdama 100 bin TL kredi!

İlave istihdam kredisi, ekonomi reform paketinin açıklanması ile ekonomi gündeminde öne çıkan başlıklardan oldu. Çalışma hayatına yönelik önemli düzenlemeleri içeren pakette ilave istihdam finansman desteği şartları da belli oldu. İlave istihdam finansman desteğinden, 17 Mayıs’ta bitecek olan nakdi ücret desteği alan işyerleri de yararlanabilecek. Her ilave istihdam için Kredi Garanti Fonu kefaletiyle 100 bin TL’lik krediye erişim imkanı sağlanacak. İşte, ilave istihdam destek kredisi başvuru şartları ve konuyla ilgili ayrıntı bilgiler...

19.03.2021Ekonomi
Garanti Bankası Genel Müdürü Recep Baştuğ, bankaların 2020’de önemli bir sınavı başarıyla geçtiğini söyledi: Sektör olarak sağlıklı yapımızı koruyoruz

Garanti Bankası Genel Müdürü Recep Baştuğ, bankaların 2020’de önemli bir sınavı başarıyla geçtiğini söyledi: 'Sektör olarak sağlıklı yapımızı koruyoruz'

Bankacılık sektörünün düzenleyici otoritelerle uyum içinde koordine olarak çok büyük bir sınavdan başarıyla geçtiğine dikkat çeken Garanti Bankası Genel Müdürü Recep Baştuğ, “Çok güçlü kredi büyümesi, önemli miktarda yapılandırmalar ve düşük faizlerle hem bireyler hem reel sektör muazzam desteklendi. Özel bankalar da elini taşın altına koydu. 2020’de özel bankaların toplam TL kredi portföyü yüzde 32, TL tüzel kredileri yüzde 34 büyüdü” dedi.

17.03.2021Ekonomi
Melek İpek ağlayarak savunmasını yaptı Mahkeme salonu buz kesti

Melek İpek ağlayarak savunmasını yaptı! Mahkeme salonu buz kesti

ANTALYA'da çıplak bir şekilde işkence görüp, kendisini ölümle tehdit eden 12 yıllık eşi Ramazan İpek'i (36) öldüren Melek İpek (31), ilk kez hakim karşısına çıktı.Ağlayarak ifade veren Melek İpek, ''Artık utanmadan, korkmadan tüm yaşadıklarımı anlatmak istiyorum.'' dedi. İpek, Ramazan İpek'in, götürdüğü gölette kendisine saldırıp bekaretini bozduğunu belirterek, 'Beni çok sevdiğini ve ayrılmamam için bunu yaptığını söyledi' dedi. İpek ayrıca daha evlenmeden şiddet görmeye başladığını belirtti. Mahkeme heyeti, sanık Melek İpek’in tutukluluğunun devamına karar verdi.

15.03.2021Gündem
Haklarımızı biliyor muyuz

Haklarımızı biliyor muyuz?

Azami tamir süresi kaç gün? Yetkili servisin değiştirdiği parçalar için ek garanti süresi veriliyor mu? Hangi durumlarda tazminat isteyebiliriz? 15 Mart Dünya Tüketici Hakları Günü vesilesiyle hatırlatmak istedik.

Lonca Girişimcilik Merkezi altıncı döneme 12 startup ile başlıyor

Lonca Girişimcilik Merkezi altıncı döneme 12 startup ile başlıyor

Kuveyt Türk’ün yeni fikirleri destekleyip geliştirerek ülke ekonomisine kazandırmak amacıyla hayata geçirdiği Lonca Girişimcilik Merkezi’nde altıncı dönem programı başladı. Genel ve FinTech olmak üzere iki kategoride başvuruların alındığı altıncı dönemde, 400’e yakın başvuru arasından seçilen 12 girişimci ekibe, altı aylık eğitimin yanı sıra 40 bin TL’ye kadar hibe ve Ar-Ge desteği gibi imkânlar da sunulacak.

12.03.2021Teknoloji
Mahkemeden öğrenciler için çok önemli emsal karar

Mahkemeden öğrenciler için çok önemli emsal karar

Kahramanmaraş'ta yaşayan D.U., üniversitede okurken Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü'nden aldığı bursun hazırlık sınıfında başarısız olduğu gerekçesiyle krediye çevrilmesi nedeniyle açtığı davayı kazandı. D.U.'nun avukatı Muhammed Burak Hurç, temyiz üzerine dosyayı inceleyen Ankara Bölge İdare Mahkemesi 4'üncü İdari Dava Dairesi’nin, yerel mahkemenin kararını onayarak 18 bin 486 TL krediyi iptal ettiğini belirterek, "Bu karar, kesin ve emsal nitelikli bir karardır" dedi.

12.03.2021Gündem
MSÜ geç başvuruları başladı İşte geç başvuru ücreti ve ödenecek bankalar

MSÜ geç başvuruları başladı! İşte geç başvuru ücreti ve ödenecek bankalar

MSÜ sınavı için geç başvurular bugün yapılabilecek. ÖSYM, 2021 Milli Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı geç başvurularının bugün yapılabileceğini duyurdu. İşte, geç başvuru ücreti ve ödenecek bankalar...

3.03.2021Gündem
YKS başvuruları ne zaman bitiyor 2021 YKS başvuru ücreti için son tarih yaklaşıyor

YKS başvuruları ne zaman bitiyor? 2021 YKS başvuru ücreti için son tarih yaklaşıyor!

YKS başvurularında son tarih, adayların gündeminde yer almaya devam ediyor. ÖSYM tarafından üniversiteye giriş kapsamında TYT, AYT ve YDT olmak üzere üç oturum halinde organize edilecek olan söz konusu 2021 YKS sınavında, adaylar başvurularını T.C kimlik numaraları ile beraber AİS ekranı üzerinden yapacaklar. Her bir oturum için 90 TL olarak belirlenen YKS sınav ücreti, üniversite sınavı kılavuzunda yer alan bankalara yatırılacak. İşte, başvurular için son tarih ve 2021 YKS başvuru ücreti ile ilgili bilgiler.

2.03.2021Gündem
YKS adayları dikkat Başvuru için son gün

YKS adayları dikkat! Başvuru için son gün

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM), 2021 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (2021-YKS) başvuruları için uyarıda bulundu. Sınav için yapılacak başvuruları 2 Mart 2021 saat 23.59’da sona ereceği belirtildi.

1.03.2021Eğitim
Vergi borcu ödeme ekranı KYK, SGK, MTV vergi borcu yapılandırma ödemeleri için son tarih yaklaşıyor

Vergi borcu ödeme ekranı! KYK, SGK, MTV vergi borcu yapılandırma ödemeleri için son tarih yaklaşıyor

Vergi borcu ödeme işlemi, yapılandırma başvurusunun 1 Şubat tarihinde tamamlanmasının ardından başladı. KYK, SGK, MTV gibi borçları kapsayan vergi borcunu yapılandıranlar, e devlet ya da Gelir İdaresi Başkanlığı'nın vergi borcu ödeme ekranı üzerinden peşin veya ilk taksit ödemelerini gerçekleştirecekler. Yapılandırılan borcun tamamının belirlenen tarihe kadar ödenmesi halinde, gecikme zammı ve gecikme faizi yerine hesaplanan Yİ-ÜFE tutarından ayrıca yüzde 90 indirim sağlanacak. İşte, vergi borcu ödeme ekranı ve konuyla ilgili bilgiler.

26.02.2021Ekonomi
YDS başvurusu nasıl yapılır Başvuru kılavuzu yayımlandı

YDS başvurusu nasıl yapılır? Başvuru kılavuzu yayımlandı

YDS başvuru kılavuzu ÖSYM tarafından yayımlandı. 2021 YDS/1 başvuruları 25 Şubat tarihinde başladı. İşlemler 8 Mart’a kadar yapılabilecek. YDS başvuru ücreti ödemesi için ise son gün 9 Mart. Adaylar, başvuru bilgilerinin sisteme kaydını yaptıktan sonra sınav ücretini süresi içinde yatırarak başvurularını tamamlayacaklar. İşte detaylar

26.02.2021Gündem
YDS başvurusu nasıl yapılır Başvuru kılavuzu yayımlandı

YDS başvurusu nasıl yapılır? Başvuru kılavuzu yayımlandı

YDS başvuru kılavuzu ÖSYM tarafından yayımlandı. 2021 YDS/1 başvuruları 25 Şubat tarihinde başladı. İşlemler 8 Mart’a kadar yapılabilecek. YDS başvuru ücreti ödemesi için ise son gün 9 Mart. Adaylar, başvuru bilgilerinin sisteme kaydını yaptıktan sonra sınav ücretini süresi içinde yatırarak başvurularını tamamlayacaklar. İşte detaylar

25.02.2021Gündem
Son dakika... Halkbanktan TÜRSAB üyesi seyahat acentelerine finansman desteği

Son dakika... Halkbank'tan TÜRSAB üyesi seyahat acentelerine finansman desteği

Halkbank Genel Müdürü Osman Arslan, TÜRSAB üyesi seyahat acentelerine 100 bin liraya kadar finansman desteği sağlayacaklarını söyledi.

24.02.2021Ekonomi
İlk taksit için son tarih 1 Mart

İlk taksit için son tarih 1 Mart

Borç yapılandırmasının bozulmaması için ilk taksit ödemesinin 1 Mart’a kadar yapılması gerekiyor. Tutarın bu tarihe kadar peşin ödenmesi halinde, Yİ-ÜFE oranında hesaplanan tutardan ayrıca yüzde 90, idari para cezalarında ise yüzde 25 indirim uygulanacak.

24.02.2021Haber
İlk taksit için son tarih 1 Mart

İlk taksit için son tarih 1 Mart

Borç yapılandırmasının bozulmaması için ilk taksit ödemesinin 1 Mart’a kadar yapılması gerekiyor. Tutarın bu tarihe kadar peşin ödenmesi halinde, Yİ-ÜFE oranında hesaplanan tutardan ayrıca yüzde 90, idari para cezalarında ise yüzde 25 indirim uygulanacak.

24.02.2021Ekonomi
Vergi borcunu yapılandıranlar dikkat Ödeme yapmayı unutmayın

Vergi borcunu yapılandıranlar dikkat! Ödeme yapmayı unutmayın

Vergi borçlarını yapılandırarak taksitlendiren mükellefler için ödeme süreci başladı. 1 Mart'a kadar ilk taksit tutarı ödenmezse yapılandırma bozuluyor.

23.02.2021Ekonomi

Yazar Sonuçları

Bilgisayarda sona kalan öğretmen dona kalıyordu

HER öğretmene bir bilgisayar kampanyasında 6 bin öğretmenin son dakikayı beklemesi, Vakıfbank şubelerinde yığılmaya yol açtı.

4.09.2005