EKSTRA
MENÜ

Kraliyet Ailesi

Kraliyet Ailesi ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Kraliyet Ailesi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 2.283 Kraliyet Ailesi haberi bulunmuştur.

Kraliyet Ailesi Haberleri

Kraliçe Elizabethin 7 kuğusu vurularak öldürüldü

Kraliçe Elizabeth'in 7 kuğusu vurularak öldürüldü

İngiltere'nin Kent bölgesinde bir anne-baba kuğuyla 5 yavrusu havalı tüfekle öldürüldü. Kuğuların "Kraliçe'nin malı" olmaları ve "müesses nizamı" temsil etmeleri nedeniyle öldürüldüğü öne sürüldü.

3.12.2018Dünya
Altı aylık peri masalı: Hüsran büyük

Altı aylık peri masalı: Hüsran büyük!

İngiliz kraliyet ailesi geçtiğimiz mayıs ayındaki düğünden sonra her şeyin çok daha iyiye gideceğini düşünüyordu. Aileye alışılmışın dışında bir gelin geliyordu. Amerikalı, daha önce evlenip boşanmış, üstelik melez.

1.12.2018Magazin
Meghan, Katei hüngür hüngür ağlattı

Meghan, Kate'i hüngür hüngür ağlattı

Dünyada milyonlarca kişinin gözleri her ikisi de "moden çağın külkedileri" olarak nitelendirilen Kate Middleton ile Meghan Markle üzerine çevrildi. Ama bu kez ne giydiklerini ya da saçlarını nasıl taradıklarını incelemek değil amaç. Yollarının neden ayrıldığını anlamaya çalışmak.

FOTOĞRAFLAR: BACKGRID USA, BACKGRID UK

30.11.2018Magazin
ABD basını hedefe Trump ve Selmanı oturttu

ABD basını hedefe Trump ve Selman'ı oturttu

ABD'nin Washington Post gazetesinde yayımlanan makalede, Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman’ın pozisyonunun zayıflamasının Suudi Arabistan'da ve Ortadoğu'da istikrarı artıracağı değerlendirmesi yapıldı. USA Today ise cinayetin yedinci haftasında Trump yönetiminin bu cinayete karşı hala tutarlı bir cevap veremediğini, oluşan dış politika krizine çözüm aradığını yazdı.

20.11.2018Dünya
Her sabah kural yıkıyor

Her sabah kural yıkıyor

Birleşik Krallık’ta Kensington Sarayı’ndan bir kaynak, Prens Harry ile evliliğinin altıncı ayında Sussex Düşesi Meghan Markle hakkında daha önce duyulmamış bilgiler verdi.

19.11.2018Dünya
Suikast timini Veliaht Prensin danışmanı yönetiyordu iddiası

Suikast timini Veliaht Prens'in danışmanı yönetiyordu iddiası

Wall Street Journal, Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman'ın basın danışmanlığını yapan Suud el-Kahtani'nin Kaşıkçı'nın öldürülmesi için İstanbul'a gönderilen suikast timinin yöneticisi olduğunu ileri sürdü.

3.11.2018Dünya
Özel ekip kurdu Sofra büyüyor

Özel ekip kurdu! Sofra büyüyor

Müdavimleri arasında İngiliz Kraliyet ailesi de bulunan, yeme içme dünyasının ‘şapkadan tavşan çıkaran adamı’ Hüseyin Özer, 2019 başında Londra’ya iki yeni restoran açıyor. Özer, İngiltere dışında da başta İstanbul olmak üzere yeni restoranlar planlıyor.

1.11.2018Avrupa
Kral’ın kardeşi Riyad’a geri döndü

Kral’ın kardeşi Riyad’a geri döndü

SUUDİ gazeteci Cemal Kaşıkçı’nın öldürülmesi sonrasında Suudi Kraliyet Ailesi’nde şimdiye kadarki en kayda değer gelişmenin yaşandığını belirten Amerikan New York Times gazetesi, altı yıldır daha çok Londra’da yaşayan ve ülkeye dönmekten kaygı duyan Kral Selman’ın hayattaki tek öz kardeşi Prens Ahmed bin Abdülaziz’in ülkeye döndüğünü yazdı.

31.10.2018Dünya
Koruyucu pelerin

Koruyucu pelerin

PRENS Harry (34) ve eşi Meghan Markle’ın (37) 16 gün süren Pasifik turu sona erdi. İkili resmi ziyaretleri kapsamında 76 etkinliğe katılırken kraliyet ailesinin yeni gelini kıyafetleri ve sempatik tavırlarıyla ilgi çekti. Hamile olduğu açıklanan Meghan’ın iyice belirginleşen karnı, ziyaret boyunca İngiliz basınının gündemindeydi.

31.10.2018Dünya
Madrid’i Madridli gibi gezmek…

Madrid’i Madridli gibi gezmek…

Avrupa’nın genel tanımı bu şehirde kesinlikle. Düzen, eğlence, ucuzluk ve medeniyet. Hepsi toplanınca Madrid ortaya çıkıyor derse biri ona inanın. Yerinde gördüm, deneyimledim. Üçüncü kez gittiğim Madrid’de artık bir Madridli gibi düşünebiliyorum. Hadi bu güzel başkentte neler var kısa kısa bakalım...

31.10.2018Seyahat
Halktan biriyle evlenen Prenses Ayako unvanını kaybetti

Halktan biriyle evlenen Prenses Ayako unvanını kaybetti

Prenses Ayako halktan birisiyle evlendiği için unvanını kaybetti.

29.10.2018Dünya
Türkiye’nin en şık erkeği kim

Türkiye’nin en şık erkeği kim?

Başak Dizer Tatlıtuğ, Ceylan Atınç ve Aslı Barış’tan oluşan Moda Konseyi araştırdı: Ülkemizin en iyi giyinen erkekleri kimler?

27.10.2018Magazin
Kremlinden ABDye nükleer anlaşma yanıtı

Kremlin'den ABD'ye nükleer anlaşma yanıtı

Kremlin, nükleer silah anlaşmasından çekilme niyetini duyuran ABD ve Cemal Kaşıkçı ile ilgili açıklamalarda bulundu.

23.10.2018Dünya
Eski çalışanları İngiliz Kraliyet ailesinin sırlarını açıkladı

Eski çalışanları İngiliz Kraliyet ailesinin sırlarını açıkladı

Kraliyet ailesi üyeleri ne yer ne içer? Saray'ın eski şefi Darren McGrady hepsini bir bir açıkladı...

Suudi Arabistandan açıklama: Kaşıkçı konsoloslukta yaşanan arbedede öldü

Suudi Arabistan'dan açıklama: Kaşıkçı konsoloslukta yaşanan arbedede öldü

Suudi Arabistan dün, İstanbul Başkonsolosluğu’na 2 Ekim’de girdikten sonra kaybolan gazeteci Cemal Kaşıkçı’nın öldürüldüğünü açıkladı. Kaşıkçı’nın konsoloslukta yaşanan arbedede yaşamını yitirdiği belirtilirken, olayla ilgili 18 kişi tutuklandı. Gelişmeler üzerine Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdülaziz, istihbarat servisini yeniden yapılandıracaklarını duyurdu.

19.10.2018Dünya
Tüm oklar ona döndü: Dikkat çeken detaylar

Tüm oklar ona döndü: Dikkat çeken detaylar

Suudi gazeteci ve Washington Post gazetesi yazarı Cemal Kaşıkçı'nın kayboluşuyla haberlere yer veren ABD ve Fransız basını, son günlerde tüm okları Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed Bin Selman'a çevirerek, eleştirel yayınlar yapmaya başladı. Öte yandan İngiliz dış istihbarat servisi MI6’nın eski başkanı John Sawers, delillerin, Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı’nın öldürülmesi emrinin çok büyük ihtimalle Veliaht Prens Muhammed bin Selman tarafından verildiğini gösterdiğini söyledi.

19.10.2018Dünya
İngiltere Kraliyet Ailesinde bekaret krizi

İngiltere Kraliyet Ailesi'nde bekaret krizi

The Royal House of Windsor adlı bir belgeselde, Prens Charles ve Camilla'nın geçmişte neden evlenemediğine dair ilginç bir iddia ortaya atıldı.

18.10.2018Dünya
Kraliyet ailesi karıştı: Bunu kızıma niye yaptınız

Kraliyet ailesi karıştı: Bunu kızıma niye yaptınız!

İngiliz kraliyet ailesi bu aralar çok hareketli günler yaşıyor. Her ne kadar ardı ardına düğün, bebek gibi mutlu olaylar yaşansa da yine de ailenin bazı üyeleri arasındaki gerilim bitmiyor. Geçen hafta sonu Kraliçe 2. Elizabeth'in ortanca oğlu Prens Andrew ile Sarah Ferguson'ın kızı Prenses Eugenie'nin düğününde tüm dünyanın gözü ailenin üzerindeydi. Daha iki gün geçmişti ki bu kez bir başka haber geldi: Geçtiğimiz mayıs ayında evlenen Prens Harry ile Meghan Markle ilk bebeklerini bekliyordu.

FOTOĞRAFLAR:AFP, AP, REUTERS, BACKGRID UK, BACKGRID USA, INSTAGRAM, TWITTER

16.10.2018Magazin
Hiçbir düğünü kaçırmıyorlar: Küçük yaşta tecrübe kazandılar

Hiçbir düğünü kaçırmıyorlar: Küçük yaşta tecrübe kazandılar

İngiliz kraliyet ailesi son zamanlarda düğünden düğüne koşuyor kelimenin tam anlamıyla. Bu törenlerde de gelin ile damat kadar ilgi çeken başka konuklar da var. Biri Prens William'ın eşi Kate Middleton, diğeri de Prens Harry'nin beş ay önce evlendiği Meghan Markle. Ama hepsi bir yana ailenin katıldığı törenlerde bazen onları bile gölgede bırakan iki kişi var: Prens George ve Prenses Charlotte.

FOTOĞRAFLAR: AFP, AP, REUTERS, BACKGRID USA, BACKGRID UK

13.10.2018Magazin
Bu kez cesur adımlar attı: Dünyanın gözü Londradaki kraliyet düğününde

Bu kez cesur adımlar attı: Dünyanın gözü Londra'daki kraliyet düğününde

İngiliz kraliyet ailesi bir yıl içinde ikinci büyük düğüne hazır. Kraliçe 2. Elizabeth'in torunu Prenses Eugenie ile Jack Brooksbank bugün evleniyor. Windsor Şatosu'ndaki nikah öncesi de konuklar birer birer mekana ulaşmaya başladı. Sinema yıldızlarından ünlü şarkıcılara, tanınmış TV yüzlerinden modellere tören tam anlamıyla bir yıldızlar geçidine dönüştü. Sert rüzgar yüzünden konuklar zorlu anlar da yaşadı.

FOTOĞRAFLAR: AP, AFP, REUTERS 

12.10.2018Magazin
Ünlü oyuncudan şok iddia: Tuvalet yasak, ped kullanın

Ünlü oyuncudan şok iddia: Tuvalet yasak, ped kullanın

İngiliz kraliyet ailesi yeni bir düğüne hazırlanıyor. Ama geçtiğimiz mayıs ayında gerekleşen Prens Harry ve Meghan Markel'ın evlilik töreninin fırtınası da hala dinmedi. Gündemdeki yerini koruyan bu düğünle ilgili şaşırtıcı bir iddia ortaya atıldı.

11.10.2018Magazin
Mutluluğu diyetisyende  buldu

Mutluluğu diyetisyende buldu

İngiliz Kraliyet ailesi üyesi Prens Harry ile evlenen Amerikalı oyuncu Meghan Markle’ın eski kocası Trevor Engelson da evlendi.

10.10.2018Dünya
Prenses Eugenie kimdir, müstakbel eşi Jack Brooksbank kim

Prenses Eugenie kimdir, müstakbel eşi Jack Brooksbank kim?

İngiliz Kraliyet Ailesi, gündemde yer almaya devam ediyor. Prens Andrew’in eski eşi Sarah Ferguson’dan olan küçük kızı Prenses Eugenie’nin, sevgilisi Jack Brooksbank’le 12 Ekim Cuma günü görkemli bir törenle evlenecek. Prenses Eugenie'in düğününde koruma ve güvenlik hizmetleri dahil 35 milyon sterlin harcanması bekleniyor. Peki, Prenses Eugenie kimdir, müstakbel eşi Jack Brooksbank kim?

10.10.2018Magazin
Dünyada bir gün daha  geçirebilmesi için milyarlarca yıldızı feda  etmeye hazırım

Dünyada bir gün daha geçirebilmesi için milyarlarca yıldızı feda etmeye hazırım

Düşünün: Anne tarafından neredeyse her üye, sanat tarihine iz bırakmış. Baba tarafı kraliyet ailesi üyesi. Anılarınızda neler olurdu? Dünyaca ünlü ressam Fahrelnissa Zeid’in oğlu, devrik Irak hanedanından Prens Ra’ad bin Zeid anlattı: “Yaşadıklarım kolay değildi. Ama hayat dediğin mücadeledir.”

29.09.2018Hürriyet Pazar
Belçika rapçi Beltran’ı ülkesine vermeyecek

Belçika rapçi Beltran’ı ülkesine vermeyecek

Belçika, şarkılarında İspanya Kralı’na hakaret ettiği, terörü övdüğü ve tehditte bulunduğu gerekçesiyle aldığı 3.5 yıl hapis cezasının infazından bir gün önce kaçan rapçi Jose Miguel Arenas Beltran’ı İspanya’ya iade etmeyeceğini açıkladı.

18.09.2018Avrupa
Milyoner Sör, 30-40 yaşlarında, 1,65ten uzun, silah kullanmasını bilen eş arıyor

Milyoner Sör, 30-40 yaşlarında, 1,65'ten uzun, silah kullanmasını bilen eş arıyor

Milyoner bir iş insanı olan 72 yaşındaki aristokrat İngiliz Sör Benjamin Slade, televizyon programına çıkarak harcama sınırı olmayan bir kredi kartı verebileceği eş aradığını söyledi.

8.09.2018Avrupa
Kraliyette Yemen çatlağı

Kraliyette Yemen çatlağı

Suudi Prensi Ahmed bin Abdülaziz el Suud’un İngiltere’nin başkenti Londra’da Suudi hükümetini protesto eden göstericilerle Yemen’deki savaşa ilişkin yaptığı konuşma ‘ortalığı karıştırdı.’

6.09.2018Dünya
Magazin dünyasının kraliyet ailesi tatilde

Magazin dünyasının "kraliyet ailesi" tatilde

Sahip oldukları servet, popülerlikleri ve gösterili hayatları nedeniyle "magazin dünyasının kraliyet ailesi" olarak nitelendirilen Beckham ailesi, Elton John ve eşi David Furnish ile birlikte tatile çıktı.

3.09.2018Magazin
O ülkeyi üzen yangın Devlet Başkanı Twitterdan duyurdu

O ülkeyi üzen yangın! Devlet Başkanı Twitter'dan duyurdu

Brezilya'nın Rio de Janaerio şehrindeki, ülkenin en büyük ve en tarihi müzelerinden Ulusal Müze'de yangın çıktı.

3.09.2018Dünya
Takma isim kullanıp internette sırlarını paylaşıyormuş

Takma isim kullanıp internette sırlarını paylaşıyormuş 

 Kurallar gereği İngiliz kraliyet ailesi üyelerinin sosyel medya hesabı kullanması yasak. Ama iddialara göre bazı üyeler takma isimlerle internetteki bazı sosyal medya sitelerine üye oldu. Kim olduklarını açık etmeden diğer üyelerle rahat rahat paylaşımda bulunuyorlar. Bunlardan biri de Kate Middleton.

1.09.2018Magazin
Bakmayın aynı elbiseyi birkaç kez giydiğine... Parayı böyle harcıyormuş

Bakmayın aynı elbiseyi birkaç kez giydiğine... Parayı böyle harcıyormuş

Kate Middleton'ı "tutumlu düşes" olarak biliyorsunuz değil mi? Emin misiniz? Çünkü gerçek pek de öyle değil. Her ne kadar zaman zaman aynı kıyafetleri giyip kamuoyu karşısına çıksa da bir çift çizmeyi 10 yıl boyunca ayağından çıkarmasa da Middleton pek de öyle tutumlu değil.

30.08.2018Magazin
Prens öyle bir karar verdi ki: Bebek geldi geliyor

Prens öyle bir karar verdi ki: Bebek geldi geliyor

Aşklarının başından beri bütün dünyanın meraklı bakışlarını üzerlerinde hisseden Prens Harry ve Meghan Markle için durum hala değişmedi. Şimdi herkes onlardan bir bebek haberi bekliyor. Prens Harry'nin kararı da bu konudaki beklentileri yükseltti.

7.08.2018Magazin
Dünyada sadece Bursada yetişiyor Kraliyet Ailesi bile peşinde

Dünyada sadece Bursa'da yetişiyor! Kraliyet Ailesi bile peşinde

Dünyada sadece Bursa'da yetişen siyah incir kilogramı 7 liradan İngiltere, Almanya, Fransa, Japonya ve Çin'e ihraç edilmeye başlandı. Siyah incir üreticisinin en büyük sıkıntısı şirketlerin kafalarına göre uyguladığı fiyat politikası...

7.08.2018Ekonomi
İsveçte kraliyet tacı ve asası müzeden çalındı

İsveç'te kraliyet tacı ve asası müzeden çalındı

İsveç Devlet Televizyonu'un haberine göre İsveç'in Başkenti Stockholm'e 120 kilometre uzaklıkta bulunan Strangas Şehri'nin merkezinde bulunan Strangas Katedrali'nde olan müzeden çok kıymetli kraliyet tacı çalındı.

1.08.2018Dünya
İngiliz kadın sabah yatağında pitonla uyandı

İngiliz kadın sabah yatağında pitonla uyandı!

İngiltere’de kimliği açıklanmayan bir kadın hafta içi sabah saatlerinde uyandığında yatağının yanında yaklaşık bir metrelik bir kraliyet pitonuyla karşılaşınca hayatının şokunu yaşadı.

30.07.2018Dünya
Bu kurallara uymayan yandı

Bu kurallara uymayan yandı!

İngiliz Kraliyet ailesi üyelerinin uymak zorunda olduğu tuhaf kuralları biliyor musunuz? Mesela Kraliyet rüzgâr kazalarına karşı ne tür önlem alınmasını istiyor? Kraliyet ailesinin tuhaf ayrıntılarla dolu hayatını daha yakından tanımak için sizi böyle alalım.

28.07.2018Magazin
Yoksul bir kenar mahallede doğdu şimdi milyon dolarlık yatlarda tatil yapıyor

Yoksul bir kenar mahallede doğdu şimdi milyon dolarlık yatlarda tatil yapıyor

Müzik dünyasının kraliyet ailesi olarak bilinen Beyonce ve eşi Jay Z, lüks tatillerini sürdürüyor. Birlikte çıktıkları On The Run 2 turnesine kısa bir mola veren çift, son olarak İtalya'nın gözde tatil beldelerinden Ponza'da görüntülendi.

25.07.2018Magazin
Tapınak cenneti: Bangkok

Tapınak cenneti: Bangkok

Güneydoğu Asya’nın sömürgeleştrilememiş tek ülkesi olarak gösterilen ve bu yüzden 'Özgürlükler Ülkesi' olarak da adlandırılan Tayland’ın başkenti Bangkok, yaklaşık 500 tapınağıyla oldukça görkemli. İşte size Bangkok’un tapınaklarına ilişkin gezi rehberi…

24.07.2018Seyahat

Yazar Sonuçları

Dış politika gelişmeleri ve Kaşıkçı cinayeti

Geçen hafta dış politika alanında arka arkaya önemli gelişmeler oldu. Dikkatler doğal olarak Rusya Devlet Başkanı Putin’in Türkiye’ye gelmesi nedeniyle Türkiye-Rusya ilişkileri üzerindeydi. Türkiye Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ise ABD’de idi. New York’ta Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Antonio Guterres, Vaşington’da ise ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo ile görüştü.

22.11.2018

Huzurlu ve sakin: Oslo

Norveç’in başkenti ve en büyük şehri Oslo… Sadece siyasi açıdan değil, ekonomik ve kültürel açıdan da Norveç’in merkezi. Başkent ve ‘en büyük şehir’ olarak bahsetsek de aslında Oslo, diğer İskandinav başkentlerine ve Batı Avrupa şehirlerine kıyasla küçük bir kent. Şehrin huzuru ve insanların sakinliği de tam olarak buradan geliyor.

13.11.2018

Madrid’i Madridli gibi gezmek…

Avrupa’nın genel tanımı bu şehirde kesinlikle. Düzen, eğlence, ucuzluk ve medeniyet. Hepsi toplanınca Madrid ortaya çıkıyor derse biri ona inanın. Yerinde gördüm, deneyimledim. Üçüncü kez gittiğim Madrid’de artık bir Madridli gibi düşünebiliyorum. Hadi bu güzel başkentte neler var kısa kısa bakalım...

31.10.2018

Almanya ile yeni denklem: ‘Hem iş yapalım, hem eleştiri...’

CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan’ın geçen hafta Almanya’ya yaptığı ziyareti, 2014 yılında Cumhurbaşkanı seçilmesinden bu yana Batı Avrupa ülkelerinde gerçekleştirdiği gezilerden farklı kılan çok önemli bir yönü var.

1.10.2018

Hafta sonu kaçamağı

HANİ olur da bir gün romantik bir yere gitmek istersiniz...

19.09.2018

Tapınak cenneti: Bangkok

Güneydoğu Asya’nın sömürgeleştrilememiş tek ülkesi olarak gösterilen ve bu yüzden 'Özgürlükler Ülkesi' olarak da adlandırılan Tayland’ın başkenti Bangkok, yaklaşık 500 tapınağıyla oldukça görkemli. İşte size Bangkok’un tapınaklarına ilişkin gezi rehberi…

23.07.2018