EKSTRA
MENÜ
Arşiv

Kraliyet Ailesi

Kraliyet Ailesi ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Kraliyet Ailesi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 2.307 Kraliyet Ailesi haberi bulunmuştur.

Kraliyet Ailesi Haberleri

Dianayı sevenleri anıyor

Diana'yı sevenleri anıyor

Diana'nın ölümünün üzerinden 5 yıl geçti. Mahsun Prenses'in için bu yıl da resmi tören yok. Sevenleri ise Kensington'da toplanıyor.

31.08.2002Dünya
İçine birşey koymuyorlar Çünkü çanaklarım bakmak için

İçine birşey koymuyorlar Çünkü çanaklarım bakmak için

Alev Ebüzziya Siesbye için çok şey söylenebilir. Başarılı bir seramik sanatçısı, beş nesil gazeteci bir ailenin çocuğu, ciddi bir entellektüel...

14.09.2002Gündem
Kraliçe Beatrixin eşi son yolculuğunda

Kraliçe Beatrix'in eşi son yolculuğunda

Hollanda Kraliçesi Beatrix'in eşi Prens Claus için cenaze töreni yapılıyor. Prens Claus, Delft kentindeki bir kilisenin alt katında bulunan aile mezarlığında toprağa verilecek. Yerel saatle 10.00 sıralarında başlayan cenaze töreni nedeniyle Lahey ve Delft kenti çevresindeki bütün otoyollar trafiğe kapatıldı.

15.10.2002Gündem
Kralların faytoncusu

Kralların faytoncusu

"At arabası, ne olacak?" deyip geçmeyin. Metin Demir'in el emeği göz nuru deri koltukları, ABS'si ve CD çalarlı 185 ayrı modeli olan faytonlarını gördükten sonra benim gibi içiniz geçer.

20.10.2002Gündem
Christy’nin oturduğu evi kiralayacak

Christy’nin oturduğu evi kiralayacak

Prens William'ın tanışmak istediği Deniz Akkaya, Londra'da, ünlü top model Christy Turlington'ın evini kiralayacak. Akkaya, Prens'in kendisiyle görüşme talebine kayıtsız olduğunu söylese de kiraladığı ev akıllarda soru işareti yarattı.

25.10.2002Gündem
Kraliçe uşağı kurtardı

Kraliçe uşağı kurtardı

Prenses Diana'ya ait 310 eşya ve belgeyi çalmakla suçlanan ve Ağır Ceza Mahkemesi'nde yargılanan uşak Paul Burrell, Kraliçe 2'nci Elizabeth'in son anda ‘‘Benden izin almıştı’’ diye anımsaması üzerine beraat etti.

2.11.2002Dünya
Aşk mektupları da satılık

Aşk mektupları da satılık

İngiliz Kraliyet ailesi şokta. Bu kez de Prenses Diana'nın eski sevgilisi Binbaşı James Hewitt, aşk mektuplarını satmaya kalkıştı. Hewitt'in mektuplar için 25 trilyon lira istediği öne sürüldü.

15.12.2002Gündem
Dünyayı piyango heyecanı sardı

Dünyayı piyango heyecanı sardı

Dünyanın en yüklü rakamlı Noel piyango ikramiyesinin dağıtıldığı İspanya'da toplam 1.7 milyar euroluk ikramiyelerden kazanma ümidiyle halk biletlerin peşine düşünce hayat neredeyse durdu. ABD'nin 23 eyaletindeki toplam 280 milyon dolarlık Powerball piyango biletleri için uzun kuyruklar oluştu.

25.12.2002Gündem
E-ticarette güvenli Türk çözümü

E-ticarette güvenli Türk çözümü

E-ticaretin güvenlik zaaflarına karşı 3 Türk bilgisayar mühendisinin kurduğu Banksoft, bilgisayara takılacak 20-25 dolarlık bir POS terminali ve çipli kredi kartından oluşan bir çözüm önerdi.

11.01.2003Ekonomi
Buckinghama panik odası

Buckingham'a 'panik odası'

İngiltere Kraliçesi II. Elizabeth'in muhtemel bir El Kaide saldırısına karşı, Windsor Kalesi ve Buckingham Sarayı'nda 1 milyon sterline mal olacak "panik odası" yaptırdığı iddia edildi.

12.01.2003Gündem
Kraliçe panik odası yaptırıyor

Kraliçe panik odası yaptırıyor

İngiltere Kraliçesi II. Elizabeth, El Kaide'nin muhtemel bir terör saldırısında sığınmak için, Windsor Şatosu ve Buckingham Sarayı'nda vergi mükelleflerinin cebinden 1 milyon sterline mal olacak, her şeye dayanıklı duvarlarla çevrilmiş birer ‘‘panik odası’’ yaptırıyor.

12.01.2003Dünya
‘Halk tipi Fiat’ın babası öldü

‘Halk tipi Fiat’ın babası öldü

Türkiye'de Murat 124 adıyla üretilen Fiat 124'ü piyasaya süren, Fiat'ın onursal başkanı Giovanni Agnelli 81 yaşında öldü.

24.01.2003Ekonomi
‘Halk tipi Fiat’ın babası öldü

‘Halk tipi Fiat’ın babası öldü

İtalyan otomotiv endüstrisinin efsanevi ismi, Fiat'ın Onursal Başkanı Giovanni Agnelli, 81 yaşında prostat kanserine yenildi. Agnelli, 45 yaşında başına geçtiği Fiat'ı, halk tipi otomobil de üreten bir kuruluş haline getirerek, büyük bir başarıya imza atmıştı.

24.01.2003Ekonomi
20.yüzyılın en büyük boynuzu

20.yüzyılın en büyük boynuzu

20.yüzyılın en büyük aşkıydı. Modern çağın Antonius ve Kleopatrası idi onlar... Halkının çok sevdiği, genç, yakışıklı Kral 8.Edward dul bir Amerikalı kadına aşık oldu. Tutucu İngiliz kraliyet ailesi ve Kilise bu aşk evliliğine izin vermeyince... kral hiç tereddüt etmeden önce tahtını, sonra ülkesini terk edip gitti. Aşkları 35 yıl boyunca, Dük ölene kadar sürdü. Ama, geçen hafta ortaya çıkan bir belge, bu büyük aşkın aslında daha büyük bir ihanet olduğunu gösterdi. Düşes, uğruna tahtı terk eden adamı çatır çatır boynuzlamıştı...

5.02.2003Kelebek
El Kaidenin kilit adamını uydu telefonu ele verdi

El Kaide'nin kilit adamını uydu telefonu ele verdi

ABD Dışişleri Bakanı Colin Powell'ın BM Güvenlik Konseyi'nde ismini vererek söz ettiği İslamcı terör örgütü El Kaide'nin Irak sorumlusu Ebu Musab El Zarkavi'nin bir yardımcısının Türkiye'de yakalandığı ortaya çıktı.

8.02.2003Dünya
Arap dostu Charles savaşa karşı

Arap dostu Charles savaşa karşı

İngiltere'de Veliaht Prens Charles'ın Irak ile savaşa ve Amerika'ya karşı olduğu ve bu yüzden hükümet ile görüş ayrılığına düştüğü bildirildi.

10.02.2003Gündem
Sarayda skandal

Saray'da skandal

Norveç Veliaht Prensi Haakon ile Prenses Mette-Marit'in kürtajla aldırdığı ikiz bebeklerin eski sevgilisinden olduğu iddia edildi.

12.02.2003Gündem
Sarayda skandal

Saray'da skandal

Norveç Veliaht Prensi Haakon ile evliliği büyük tartışmalar yaratan Prenses Mette-Marit'in kürtajla aldırdığı ikiz bebeklerin eski sevgilisinden olduğu iddia edildi.

13.02.2003Dünya
Unilever: Türkiye bizim için Kraliyet tacı gibi

Unilever: Türkiye bizim için Kraliyet tacı gibi

Unilever Eş Başkanı Anthony Burgmans, ‘‘Türkiye bizim için Kraliyet Ailesi'ndeki taç kadar önemli’’ dedi. Unilever'in Küresel Dondurma Operasyonu Başkanı Robert Polet de, Türkiye'nin ‘parlayan bir yıldız’ olduğunu söyledi.

7.03.2003Ekonomi
19 terörist Usame bin Ladinden emir aldı

19 terörist Usame bin Ladin'den emir aldı

CIA'nın ihbarıyla harekete geçen Suudi yetkililerin, 17 Suudi Arabistan'lı, bir Kuveytli ve bir Irak, Kuveyt, Kanada pasaportu taşıyan teröristi aradığı ve başlarına 50 bin dolar ödül koydu. Teröristlerin El Kaide lideri Usame bin Ladin'den doğrudan emir aldığı ileri sürülüyor.

13.05.2003Dünya
Iraka New Yorklu emniyet müdürü

Irak'a New York'lu emniyet müdürü

Irak'taki kaotik durum devam ederken 11 Eylül krizi döneminde New York Emniyet Müdürü olan Bernard B.Kerik (47) Irak'ın yeniden yapılanmasında sorumlu L.Paul Bremer'e danışman atandı.

16.05.2003Dünya
Bush 2-5 Haziranda Mısır, Ürdün ve Katarda

Bush 2-5 Haziran'da Mısır, Ürdün ve Katar'da

ABD Başkanı George Bush'un, 2-5 Haziran tarihleri arasında Mısır, Ürdün ve Katar'ı ziyaret edeceği bildirildi.

28.05.2003Gündem
Gayri resmi çocuk 74’ünde prens oldu

Gayri resmi çocuk 74’ünde prens oldu

İspanya Eski Kralı Alfonso XIII'ün aktris metresi Carmen Ruiz'den dünyaya gelen oğlu 74 yaşındaki Leandro Ruiz Moragas, sonunda muradına erdi ve Prens olarak nitelendirme hakkını resmen kazandı.

31.05.2003Gündem

Yazar Sonuçları

Kralların faytoncusu

Denizli'den yola koyulup eski yoldan ‘‘radar kapanları’’na düşmeden Sarayköy'e geldiğinizde girişteki minik köprüden sonra hemen soldaki toprak yola girerseniz, Muammer Aksoy Caddesi'ne çıkarız.

20.10.2002

Diana’nın hırsız uşağını kraliçenin dokunulmazlığı kurtardı

Bizim bazı milletvekilleri gibi dokunulmazlığı sorgulanan biri daha var; İngiltere Kraliçesi İkinci Elizabeth.

16.11.2002

Duvardan yatağa

ÇETİN Altan yine o güzel üslubuyla bir zamanlar eski köşk bahçelerinin alçak duvarları üstünde yaşanan flörtlerden söz etmiş.

2.02.2003

Farklı bir insan: Leonardo da Vinci

ÇOCUĞUMUZ Rönesans devrinin başlarında yaşamış Leonardo da Vinci'yi ressam olarak bilir. Gülüşüyle ve ellerinin duruşuyla meşhur Mona Lisa'yı bilmeyen yoktur. Son Yemek (Last Supper) freski Hıristiyan dünyasının yarattığı sanat şaheserlerindendir.

2.03.2003

Saray áşığı Kral Ludwig deli miydi?

Herrenchimsee Sarayı'nda gördüğünüz şaşaaya inanamıyorsunuz. Kral Ludwig bir adanın üzerine inşa edilmiş olan bu sarayda topu topu 10 gün kalmıştı. On gün yaşanmış bu saraya harcanan emeğe hayret ediyor, sonra ‘‘Kral Ludwig hakikaten bir deli miydi?’’ diye düşünüyorsunuz.

19.04.2003