EKSTRA
MENÜ
Arşiv

Kraliyet Ailesi

Kraliyet Ailesi ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Kraliyet Ailesi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 2.284 Kraliyet Ailesi haberi bulunmuştur.

Kraliyet Ailesi Haberleri

İngiltere, Prensese veda ediyor

İngiltere, Prenses'e veda ediyor

İngiltere Kraliçesi II. Elizabeth'in kızkardeşi Prenses Margaret'in vasiyetine uygun olarak düzenlenen cenaze töreni, 450 özel konuğun katılımıyla Windsor Kalesi'nde yaklaşık bir saat sonra yapılacak.

15.02.2002Gündem
Trikoyu yaşlı imajından kurtardı

Trikoyu yaşlı imajından kurtardı

İdil Tarzi, genç bir tasarımcı olarak Beymen Akademia yarışmasını kazandığında yıl 1995'ti. Aradan geçen 7 yılda o artık kendi alanında söz sahibi bir tasarımcı.

16.02.2002Gündem
İngilterenin en güçlü 300 kişisi

İngiltere'nin en güçlü 300 kişisi

İngiltere'de yayımlanan Sunday Express gazetesi, ülkenin ''en güçlü'' 300 kişisini seçti. Başbakan Tony Blair sıralamada birinci oldu.

17.02.2002Gündem
Ana Kraliçe 20nci yüzyılı başından sonuna yaşadı

Ana Kraliçe 20'nci yüzyılı başından sonuna yaşadı

Ana Kraliçe'nin önceki gün 101 yaşında son nefesini vermesiyle birlikte İngiltere, hayranlık duyduğu çok önemli bir sembolü yitirdi.

31.03.2002Gündem
Ana Kraliçe 20nci yüzyılı başından sonuna yaşadı

Ana Kraliçe 20'nci yüzyılı başından sonuna yaşadı

Ana Kraliçe'nin önceki gün 101 yaşında son nefesini vermesiyle birlikte İngiltere, hayranlık duyduğu çok önemli bir sembolü yitirdi.

31.03.2002Dünya
Ana Kraliçeye yüzyılın en büyük cenaze töreni

Ana Kraliçe'ye yüzyılın en büyük cenaze töreni

Bir hafta önce 101 yaşında ölen, İngiltere Kraliçesi II. Elizabeth'in annesi Ana Kraliçe Elizabeth için yarım yüzyılın en büyük cenaze töreni yapıldı.

5.04.2002Dünya
Westminister Dükü, yine İngilterenin en zengini

Westminister Dükü, yine İngiltere'nin en zengini

The Times, geleneksel 'İngiltere'nin en zenginleri' listesini açıkladı. Yıllık 4.7 milyar sterlinlik geliri ile Westminister Dükü yine İngiltere'nin en zengini unvanını aldı.

7.04.2002Ekonomi
İngiltere, Ana Kraliçeye veda ediyor

İngiltere, Ana Kraliçe'ye veda ediyor

İngiltere Kraliçesi II. Elizabeth'in annesi Ana Kraliçe'nin toprağa verilmeden önce, Londra'nın tarihi Westminister Abbey Katedrali'nde yapılan cenaze ayini sona erdi. Ana Kraliçe'nin naaşı, sadece aile üyelerinin katılacağı bir törenle toprağa verilmek üzere, Windsor'a doğru yola çıkarıldı.

9.04.2002Gündem
Suudiler ABDye rest çekecek

Suudiler ABD'ye rest çekecek

Suudi Arabistan Veliaht Prensi Abdullah'ın, ABD Başkanı George Bush ile bugün yapacağı görüşmede, ''Washington'un İsrail'in askeri politikasına desteğini sürdürmesinin, ABD ile Suudi Arabistan arasındaki stratejik ortaklığı tehdit ettiğini'' açık biçimde ifade edeceği bildirildi.

25.04.2002Dünya
Ana Kraliçenin vasiyeti açıklanıyor

Ana Kraliçe'nin vasiyeti açıklanıyor

İngiltere'de geçen ay ölen Kraliçe II Elizabeth'in annesi Ana Kraliçe'nin vasiyetnamesinin, bu hafta açıklanması bekleniyor. İçeriği, Kraliyet ailesi ve Ana Kraliçe'nin avukatları tarafından bilinen, ancak henüz kamuoyuna açıklanmayan vasiyetnamede, 101 yaşında ölen Ana Kraliçe'nin en önemli malvarlığı olan Londra'daki resmi ikametgahı Clarance House'u, torunu veliaht Prens Charlas'a bırakması bekleniyor.

7.05.2002Gündem
İngilterede 50nci yıl heyecanı

İngiltere'de 50'nci yıl heyecanı

İngiltere Kraliçesi II. Elizabeth'in tahta çıkışının 50. yıldönümü dolayısıyla yapılacak dört günlük resmi kutlama programı bu sabah başladı. Büyük bir hazırlık döneminin sonunda başlayan kutlamaların ilk adımında bu akşam Buckingham Sarayı'nda verilecek klasik müzik konseri bulunuyor. Kraliçe konsere oğlu Prens Charles'ın uzatmalı sevgilisi Camilla Parker Bowles'u da davet etti.

1.06.2002Gündem
Altın yıldönümüne altın araba

Altın yıldönümüne altın araba

Tahta çıkışının 50. yıl kutlamalarınınfinalinde Buckingham Sarayı'dan "altın araba" ile çıkan Kraliçe II.Elizabeth, eşi Edinburgh dükü Prens Philip ile birlikte halkını selamladı. Kutlamaların son gününde Kraliyet ailesinin bütün üyeleri, Buckingham Sarayı'ndan kendilerine tahsis edilen bir otobüsle ayrıldı.Kraliçe'nin birinci dereceden yakınları olan çocukları ve torunları ise Sarayı atlı arabalarla terketti.

4.06.2002Gündem
Daily Express: Prens Charles ifade verecek

Daily Express: "Prens Charles ifade verecek"

İngiltere'de yayınlanan bulvar gazetelerinden Daily Express, Prenses Diana'nın 1997 yılında trafik kazası sonucunda yaşamını yitirdiği Paris'te gelecek yıl yeni bir soruşturma açılacağını ve Prens Charles'ın da bu soruşturmada ifade vermesinin isteneceğini öne sürdü.

12.06.2002Gündem
Selamlık defilesi

Selamlık defilesi

Ünlü modacı Cemil İpekçi'nin asistanı Erol Albayrak'ın Osmanlı estetiğiyle ‘‘club’’ kültürünü birleştirdiği ‘‘Selamlık 2002’’ adlı defilesi, Tophanei Amire'de yapıldı.

14.06.2002Gündem
Kraliyet Ailesinin konuşmaları internette

Kraliyet Ailesi'nin konuşmaları internette

İngiltere'de telsiz sevdalısı Paul Wey, kraliyet ailesi ile Başbakan Tony Blair'in korumalarının telsiz konuşmalarını yakalamayı başararak, bu konuşmaların içeriklerini ya da frekanslarını internette bir sitede yayınladı.

25.06.2002Gündem
İspanya ile Fas arasında ada gerginliği

İspanya ile Fas arasında ada gerginliği

Fas Kralı 6'ncı Muhammed bu haftasonu dünya evine girmeye hazırlanırken, askerlerinin İspanya'ya ait ‘‘Perejil’’ (Maydanoz) isimli bir adacığa bayrak dikmesi nedeniyle söz konusu ülkeyle çatışmanın eşiğine geldi.

12.07.2002Dünya
Ferrari yarış kazanıyor Fiat ‘çıkış yolu’ arıyor

Ferrari yarış kazanıyor Fiat ‘çıkış yolu’ arıyor

İngiliz The Guardian Gazetesi, Formula 1 yarışlarından yola çıkarak, İtalyan Fiat ve patronu Agnelli Ailesi'nin analizini yaptı. Gazete, ‘‘Schumacher belki bugün yarışı kazanacak. Ama, Ferrari'nin bağlı olduğu Fiat'ı kurtarmaya yetmeyecek. Fiat, bu hafta masaya oturacak’’ yorumu yaptı.

20.07.2002Ekonomi
Suudiler, Amerikadan 200 milyar dolar çekti

Suudiler, Amerika'dan 200 milyar dolar çekti

11 Eylül saldırıları sonrasında, Arap dünyasına ‘terörist’ damgası vuran ABD hükümeti, Suudi Arabistanlı yatırımcıları kaçırıyor. ABD'de toplam 600 milyar dolarlık yatırımı olduğu tahmin edilen Suudiler, kısa sürede 200 milyar dolarlık yatırımlarını geri çekti.

21.08.2002Ekonomi
Kraliçe tatilde

Kraliçe tatilde

Pek çok kraliyet ailesi üyesi ağustos ayını tatile ayırdı. Ürdün'ün 31 yaşındaki genç kraliçesi Rania ile eşi Kral Abdullah da üç çocuklarıyla birlikte 'tatilciler kervanına' katıldı. Kraliçe Rania ve Kral Abdullah, Fransa'nın tatil beldesi Saint Paul de Vence'de yoğun politik gündemin yorgunluğundan uzaklaşmaya çalışıyor.

23.08.2002Spor Arena
Dianayı sevenleri anıyor

Diana'yı sevenleri anıyor

Diana'nın ölümünün üzerinden 5 yıl geçti. Mahsun Prenses'in için bu yıl da resmi tören yok. Sevenleri ise Kensington'da toplanıyor.

31.08.2002Dünya

Yazar Sonuçları

Türk Şehitliği ve Ressam Hidayet'in garip öyküsü

KAHİRE

DÜN SABAH
Kahire Türk Şehitliği'nin açılış törenindeydim. Açılışta Türkiye Kültür Bakanı İstemihan Talay ve Milli Güvenlik Kurulu Genel Sekreteri Org. Tuncer Kılınç konuştu.

1.04.2002

Önce kadınlar ve çocuklar

TOPESTO, ne zaman başladığını şimdi hatırlayamadığım, ne zaman biteceğini kendisinin de bilmediği tatilini sürdürüyor.

2.08.2002