EKSTRA
MENÜ

Kraliyet Ailesi

Kraliyet Ailesi ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Kraliyet Ailesi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 2.273 Kraliyet Ailesi haberi bulunmuştur.

Kraliyet Ailesi Haberleri

Flaş iddia Prense red cevabı verince gözaltına alındı

Flaş iddia! Prense red cevabı verince gözaltına alındı

Suudi Arabistan’da kraliyet ailesi, bakanlar ve generallere yönelik büyük tasfiye operasyonları sürüyor. Arap basınında günlerdir gündemin birinci maddesini oluşturan olay hakkında birçok iddia bulunuyor. Katar’ın El Cezire Televizyonu’nun tutuklanan prenslerden birine yakın çevrelere dayandırdığı haberine göre, Veliaht Prens Selman, operasyona, başında olduğu “Vizyon 2030 Projesi” kapsamında ülkeye yatırım yapmaya çağırdığı Prens el-Velid bin Talal’dan red yanıtı alması üzerine karar verdi.

9.11.2017Dünya
Suudi Arabistan açıkladı Yeni tutuklama dalgası...

Suudi Arabistan açıkladı! Yeni tutuklama dalgası...

Suudi Arabistan'da sular durulmuyor. Suudi yetkililer Cumartesi gecesi gerçekleşen yolsuzluk operasyonunun ardından bugün yeni bir tutuklama dalgasının başladığı açıkladı.

8.11.2017Dünya
Suudi Arabistandan sular durulmuyor Bu daha başlangıç

Suudi Arabistan'dan sular durulmuyor! "Bu daha başlangıç"

Suudi Arabistan Başsavcısı, Kraliyet Ailesi'nden onlarca ismin, bakanın ve işadamının gözaltına alındığı operasyonları, yolsuzlukla mücadelede "sadece bir başlangıç" diye tanımladı. Öte yandan, Suudi Arabistan Dışişleri Bakanı Adel Al Cubeir, İran’ın müdahalelerinin "komşu ülkelerin güvenliğine zarar verdiğini, uluslararası barış ve güvenliği tehdit ettiğini" ileri sürerek, "Ulusal güvenliğimizi ihlal eden hiçbir şeye izin vermeyeceğiz" uyarısında bulundu. Sosyal medyada ise 2011 yılından prenslerin çekildiği fotoğraf on binlerce kişi tarafından paylaşıldı. Fotoğrafta, Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Salman'ın aynı kareye girdiği prenslerin neredeyse hepsini tutuklattığı görülüyor.

7.11.2017Dünya
Suudi Arabistandan flaş açıklama: Sadece bir başlangıç

Suudi Arabistan'dan flaş açıklama: "Sadece bir başlangıç"

Suudi Arabistan Başsavcısı, Kraliyet Ailesi'nden onlarca ismin, bakanın ve iş adamının gözaltına alındığı operasyonları, yolsuzlukla mücadelede "sadece bir başlangıç" diye tanımladı.

7.11.2017Dünya
Dünya onu konuşuyor... En zengin 100 kişi arasındaydı, gözaltında...

Dünya onu konuşuyor... En zengin 100 kişi arasındaydı, gözaltında...

Haftasonu Suudi Arabistan tarihinin en büyük yolsuzluk operasyonlarından birisi gerçekleştirildi. Aralarında prenslerin ve bakanların da bulunduğu çok sayıda kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınanlar arasında en dikkat çekici olan ise 17 milyar dolarlık servetiyle dünyanın en zengin 100 kişisinden birisi olan Prens El Velid Bin Talal idi. Washington Post ise, "Durmadan dünyayı gezen uluslararası yatırımcı Prens El Velid, veliaht Prens Muhammed bin Selman'ın gözünde bir tehdide dönüşmüş olabilir mi?" sorusunu soruyor.

6.11.2017Dünya
DEAŞ 4 yaşındaki prensi tehdit etti Öldürürüz mesajı

DEAŞ 4 yaşındaki prensi tehdit etti! 'Öldürürüz mesajı'

Şifreli anlık mesaj uygulaması Telegram’da yayınlanan bir mesajda İngiltere Prensi George, terör örgütü tarafından tehdit edildi.

29.10.2017Dünya
Kraliçe II. Elizabeth’in McDonald’s’ı var

Kraliçe II. Elizabeth’in McDonald’s’ı var

1953 yılında taç giyerek resmen İngiltere Kraliçesi ilan edilen II. Elizabeth, Tayland Kralı Bhumibol Adulyadej’in geçen yıl ölümünden sonra dünyada en uzun zamandır hüküm süren kraliyet mensubu oldu. Önemli bir servete sahip olan 91 yaşındaki Kraliçe’nin sanat eserlerinden şatolara, arsalardan McDonad’s dükkanlarına kadar da bir çok yatırımı bulunuyor.

25.10.2017Dünya
İngiltereyi karıştıran iddia Kraliyet ailesinin mahrem fotoğrafları çalındı

İngiltere'yi karıştıran iddia! Kraliyet ailesinin mahrem fotoğrafları çalındı

İngiltere’de kraliyet ailesi ve ünlülerin estetik yaptırdığı bir kliniğin dijital hasta dosyaları çalındı. Çalınanlar arasında mahrem fotoğraflar da var

25.10.2017Dünya
Lego’nun başkenti Bıllund

Lego’nun başkenti Bıllund

Karnını doyurduysan Lego restoranından çık. Çıktığın yer Lego Meydanı. Bak tam karşıda, Lego ağacının yanında, Lego mağazası var. Bunların hepsi de tepede Lego House’a bağlanıyor. Biraz yürürsen az sonra sağda Lego Hotel’i göreceksin. Onun ilerisi de zaten Legoland. Lego’nun başkentine hoş geldin.

23.10.2017Seyahat
Tüm zamanların en büyük kadın satranç oyuncusu Judit Polgár... Dâhi doğmadı, dâhi oldu

Tüm zamanların en büyük kadın satranç oyuncusu Judit Polgár... Dâhi doğmadı, dâhi oldu

1991 yılı, Judit Polgár için önemli bir tarihti. O sene, henüz 23 yaşındaki Macar satranç oyuncusu, ‘tarihteki en genç büyük usta’ unvanını elde etmişti ve kısa süre sonra dünyanın bir numarası olacağından adı gibi emindi. Geçen hafta, Dünya Kız Çocukları Günü Konferansı için İstanbul’a gelen Polgár’dan onu sürekli başarıya götüren hikâyesini dinledik...

14.10.2017Hürriyet Pazar
Prenses Diana hakkında konuşulmayan 4 gerçek

Prenses Diana hakkında konuşulmayan 4 gerçek

Büyük ve özellikle de trajik olayların akılda kalıcı olması gibi, Prenses Diana'nın ölümü de neredeyse herkesin çok net hatırladığı bir olaydır. Onun ölüm haberini tüm dünya 31 Ağustos 1997'de aldı. Diana Spencer, gerçekten de insanların kalbinin kraliçesiydi. Bu yüzden milyonlar, onun ölümüyle şaşkına döndü.

5.10.2017Hayat
Göçün 100. yılı Londra’da kutlandı

Göçün 100. yılı Londra’da kutlandı

Kıbrıslı Türklerin Britanya, Türkiye ve dünyanın çeşitli ülkelerine göç etmeye başlamasının 100’üncü yılı, Londra’da düzenlenen gala yemeği ve ödül töreni ile kutlandı.

2.10.2017Dünya
Aksu’dan, Londra’da  ‘kutnu’ defilesi

Aksu’dan, Londra’da ‘kutnu’ defilesi

Kökeni Anadolu Selçukluları’na kadar uzanan, Osmanlı padişahları tarafından da kullanılan, Gaziantep’te el tezgahlarından dokunarak üretilen ‘kutnu’ kumaşı, modacı Bora Aksu’nun düzenleyeceği defileyle Londra’da tanıtılacak. Tanıtıma Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Şahin de katılacak.

15.09.2017Dünya
Prens Henrik’e bunama teşhisi konuldu

Prens Henrik’e bunama teşhisi konuldu

Danimarka Kraliyet Basın Bürosu tarafından Kraliçe 2. Margrethe adına yayımlanan açıklamada, 83 yaşındaki Prens Henrik’e bunama teşhisi konulduğu belirtildi.

7.09.2017Dünya
Ben her zaman asiydim, sadece anlamamışlardı

Ben her zaman asiydim, sadece anlamamışlardı

“Prensle evlendi ve sonsuza kadar mutlu yaşadı” klişesini yerle yeksan eden hüzünlü gözler kapanalı az buz değil, 20 yıl oldu. Ama hâlâ hakkında konuşmaya doyamıyoruz. 31 Ağustos 1997’de Paris’te şaibeli bir kazaya kurban giden Lady Diana, yeni yayımlanan belgeselde, peri masalının iç yüzünü anlatıyor.

26.08.2017Hürriyet Pazar
Fit prens

'Fit' prens

BODRUM'a 15 yakını ile birlikte tatile gelen Suudi Arabistan Kraliyet Ailesi'ne mensup Prens el Velid bin Tallal bin Abdülaziz el Suud, önceki gün yaptığı bisiklet turunun ardından Göltürkbükü'nde denize girdi, fitness hocaları ve korumaları eşliğinde 2 saat yürüdü.

15.08.2017Gündem
İki yılda üç Suudi prensi ortadan kayboldu

İki yılda üç Suudi prensi ortadan kayboldu!

BBC Türkçe'nin haberine göre son iki yılda yaşamlarını Avrupa'da sürdüren üç Suudi prens ortadan kaybolmasının ardından, prenslerin akıbeti yavaş yavaş belli olmaya başladı. Suudi hükümetini eleştiren açıklamalar yapan bu üç prensin her birinin kaçırılarak uçakla Suudi Arabistan'a götürüldüğüne ilişkin deliller bulunduğu açıklandı.

15.08.2017Dünya
Flaş iddia... Prens Charles 3 yıl sonra Kral olacak

Flaş iddia... Prens Charles 3 yıl sonra Kral olacak

1952’den beri tahtta bulunan 92 yaşındaki İngiltere Kraliçesi II. Elizabeth’in 95 yaşına geldiğinde emekli olup tahtı oğlu Prens Charles’a bırakacağı iddia edildi

15.08.2017Dünya
300 bavul ve 30 bisikletle Bodruma geldi, 20 loca kapattı

300 bavul ve 30 bisikletle Bodrum'a geldi, 20 loca kapattı

BODRUM’a 15 yakını ile birlikte tatile gelen Suudi Arabistan Kraliyet Ailesi’ne mensup Prens El Velid Bin Tallal Bin Abdülaziz El Suud, bugün öğle saatlerinde 33 derece sıcakta bisikletle gezinti yaptı.

14.08.2017Gündem
Prenses Diananın özel görüntüleri yayımlandı

Prenses Diana'nın özel görüntüleri yayımlandı

İngiltere kraliyet tahtının varisi Galler Prensi Charles'ın eski eşi Prenses Diana'nın, 1992-1993 yıllarında kaydedilen özel açıklamaları, "Channel 4" televizyonunda yayımlandı. Görüntülerde 1997'de geçirdiği trafik kazasında yaşamını yitiren Diana'nın, evlilik hayatına ilişkin açıklamaları yer alıyor.

7.08.2017Dünya
Kraliçe’nin cevabı travmaya yol açmış

Kraliçe’nin cevabı travmaya yol açmış

İngiltere kraliyet tahtının varisi Galler Prensi Charles’ın eski eşi Prenses Diana’nın, 1992-1993 yıllarında kaydedilen özel açıklamaları, Channel 4 televizyonunda yayımlandı.

7.08.2017Dünya
Kraliçe beni kral yapmadı vasiyetimdir; Birlikte gömmeyin

Kraliçe beni kral yapmadı vasiyetimdir; Birlikte gömmeyin

DANİMARKA Kraliçesi Margrethe’ın (77) eşi Prens Henrik (83) kendisine ‘Kral’ unvanı verilmediği için eşi ile aynı yere defnedilmeyi reddetti.

4.08.2017Dünya
Veliaht prens Türk teknesinde

Veliaht prens Türk teknesinde

Danimarka Veliaht Prensi ailesiyle birlikte Ege’de tatil yapıyor.

3.08.2017Dünya
İngiltere Başbakanı Mayin dikkat çeken görüntüsü

İngiltere Başbakanı May'in dikkat çeken görüntüsü

Britanya Kraliyet Ailesi, Passchendaele Muharebesi'nde hayatını kaybeden İngiliz ve Alman askerlerinin Belçika'da bulunan mezarlığını ziyaret etti. Ziyarette hazır bulunan Başbakan Theresa May, Kraliyet Ailesi'nden Prens Charles, Galler Prensi William ve eşi Kate Middleton ile tokalaşırken eğilmesi objektiflere böyle yansıdı.

31.07.2017Dünya
Katar Emiri Thani davayı kazandı, turist bulunan otelini tahliye ettirdi

Katar Emiri Thani davayı kazandı, turist bulunan otelini tahliye ettirdi

Muğla'nın Marmaris ilçesinde bulunan, Katar Kraliyet Ailesi üyesi (Emir) Şeyh Nasser Ahmed Ali A.Al Thani'ye ait 5 yıldızlı otel tahliye edildi. 400 turistin kaldığı otelin tahliye işleminin Al Thani’nin 7 yıldır otelin işletmeciliğini yapan Güney Yıldızı Otelcilik’e açtığı davayı kazanmasıyla gerçekleştiği belirtildi.

26.07.2017Haber
Katarlı Şeyh davayı kazandı, turist bulunan otelini tahliye ettirdi

Katarlı Şeyh davayı kazandı, turist bulunan otelini tahliye ettirdi

Muğla'nın Marmaris ilçesinde bulunan, Katar Kraliyet Ailesi üyesi (Emir) Şeyh Nasser Ahmed Ali A.Al Thani'ye ait 5 yıldızlı otel tahliye edildi. 400 turistin kaldığı otelin tahliye işleminin Al Thani’nin 7 yıldır otelin işletmeciliğini yapan Güney Yıldızı Otelcilik’e açtığı davayı kazanmasıyla gerçekleştiği belirtildi.

26.07.2017Ekonomi
Prens George 4 yaşında... İşte yeni fotoğrafı

Prens George 4 yaşında... İşte yeni fotoğrafı

İngiltere’de sevimliliğiyle kalpleri fetheden Prens George’un bugün kutladığı dördüncü yaş günü şerefine yeni bir fotoğrafı yayınladı.

22.07.2017Dünya
Büyük Göç filminin oyuncuları kimler

Büyük Göç filminin oyuncuları kimler?

2014 yılında vizyona giren Büyük Göç filminin oyuncuları ve konusu merak ediliyor. Peki filmin oyuncuları ve başrol karakterleri kimler? İşte Büyük Göç filminin oyuncu kadrosu ve filmin konusu

12.07.2017Televizyon
Prens Harry’nin oyuncu sevgilisi gelinlik aldı

Prens Harry’nin oyuncu sevgilisi gelinlik aldı

Sevilen dizilerden The Suits'te oynayan Meghan Markle ile 1 yıldır beraber olan Prens Harry'nin yakın zamanda evleneceği iddia edildi.

8.07.2017Dünya
Suudi prens ve prensesler Bodrumda

Suudi prens ve prensesler Bodrum'da

MUĞLA'nın Bodrum İlçesi'ne 75 metrelik süper lüks yatla gelen Suudi kraliyet ailesine mensup prens ve prensesler, cennet kentin tadını çıkarmaya başladı. Jet-ski yapıp bir beach club'ta eğlenmeye giden kraliyet ailesi mensuplarına, korumalar jet-ski ve zodyak botlarla eşlik ederken, yata ise kimse yaklaştırılmadı.Yunanistan'ın Mikanos Adası'ndan dün (cuma) sabah önce Yalıkavak, ardından Torba Koyu'na gelen Suudi Arabistan kraliyet ailesi üyelerinden prens Waleed Bin Abrahuel Al-İbrahim ile prens kardeşleri Halid Bin İbrahim El İbrahim ve Abdulaziz Bin İbrahim El İbrahim ile prensesler Ameerah Al Taweel ve Sara Bin Talal Bin Abdulaza Al Saud cennet kentte demir attı. Kraliyet ailesine ait 75 metrelik ultra lüks 160 milyon dolar değerindeki 'Mogambo' isimli yat dikkat çekti.

1.07.2017Haber
Suudi prens ve prensesler ultra lüks yatla Bodrum’a geldi

Suudi prens ve prensesler ultra lüks yatla Bodrum’a geldi

BODRUM’a 75 metrelik süper lüks yatla gelen Suudi kraliyet ailesine mensup prens ve prensesler, cennet kentin tadını çıkarmaya başladı. Jet-ski yapıp bir beach club’ta eğlenmeye giden kraliyet ailesi mensuplarına, korumalar jet-ski ve zodyak botlarla eşlik ederken, yata kimse yaklaştırılmadı.

1.07.2017Gündem
Suudi prens ve prensesler Bodrum’da tatilde

Suudi prens ve prensesler Bodrum’da tatilde

Bodrum'a 75 metrelik süper lüks yatla gelen Suudi kraliyet ailesine mensup prens ve prensesler, cennet kentin tadını çıkarmaya başladı. Jet-ski yapıp bir beach club’ta eğlenmeye giden kraliyet ailesi mensuplarına, korumalar jet-ski ve zodyak botlarla eşlik ederken, yata kimse yaklaştırılmadı. Akşam Yalıkavak’taki ünlü bir restoranda yemeğe giden ailenin gelen 5 bin 280 Euro’luk hesaba 500 Euro bahşiş bırakarak ayrıldıkları belirtildi.

1.07.2017Gündem
Suudi Prense biat töreni

Suudi Prense 'biat' töreni

Suudi Arabistan'ın yeni Veliaht Prensi Muhammed bin Selman için Mekke'de biat töreni yapıldı.

22.06.2017Dünya
Genç veliahta seleften biat

Genç veliahta seleften biat

Suudi Arabistan Kralı Selman, İran’la gerilim, Katar krizi, düşük petrol fiyatları ile mücadele ettiği bir dönemde yeğeni Muhammed bin Nayif’i azledip oğlu Muhammed bin Selman’ı (32) veliaht prens yaptı. Suudi televizyonları genç Prens’in selefi Nayif’in (57) elini öperken görüntülerini yayınladı. Prens Nayif ise yeni veliahta bağlılık sözü verdi.

21.06.2017Dünya
Düşes aşka geldi

Düşes aşka geldi

İngiliz kraliyet ailesi dün bütün günü ünlü Ascot yarışlarında geçirdi. Prens Charles ve karısı Camilla Parker Bowles, hatta Kate Middleton'ın annesi Carole Middleton'ın da hazır bulunduğu etkinliğin en çok dikkat çeken konuğu ise yine Cambridge Düşesi oldu.

21.06.2017Magazin
Matadorun feci sonu

Matadorun feci sonu

Matador Ivan Fandino, boğa güreşinde vücuduna aldığı boynuz darbesiyle öldü. En son geçen sene Barrio isimli matador hayatını kaybetmişti.

18.06.2017Dünya
Matador Fandino boynuz darbesiyle öldü

Matador Fandino boynuz darbesiyle öldü

İspanyol matador Ivan Fandino, aldığı boynuz darbesiyle öldü. Fandino’nun Fransa’nın güneyindeki Aire Sur L’Adour Arenası’nda düzenlenen boğa güreşi sırasında aldığı boynuz darbesi nedeniyle öldüğü duyuruldu.

18.06.2017Dünya
‘Türkiye ile güçlü ilişkimizden gurur duyuyoruz’

‘Türkiye ile güçlü ilişkimizden gurur duyuyoruz’

Katar Emiri Şeyh Tamim es Sani’nin kuzeni, Prens Şeyh Suhaim bin Khalid es Sani, Doha’daki meclisinde Hürriyet’e özel açıklamalarda bulundu. Kraliyet ailesi mensubu ve Katar’ın en güçlü işadamlarından Prens es Sani, Katar-Türkiye ilişkilerinden gurur duyduklarını belirterek, Türkiye’de yeni yatırımlar yapacaklarını söyledi.

14.06.2017Dünya
Taylandda krala ihanet suçundan 35 yıl hapis

Tayland'da "krala ihanet" suçundan 35 yıl hapis

Tayland'da bir kişiye "krala ihanet" suçundan 35 yıl hapis cezası verildi.

9.06.2017Dünya
Suud, BAE, Bahreyn ve Mısır dan ortak bildiri: Katara karşı yeni hamle

Suud, BAE, Bahreyn ve Mısır 'dan ortak bildiri: Katar'a karşı yeni hamle

Suudi Arabistan, BAE, Bahreyn ve Mısır ortak bildiri yayınladı. Bildiride Katar'daki 59 kişi ve 12 kuruluşun "terörle irtibatlı" olduğu iddia edildi. Reuters listede Dünya Müslüman Alimler Birliği Başkanı Yusuf el-Karadavi'nin de yer aldığını açıkladı. Mısırlı olan Karadavi, Müslüman Kardeşler'in (İhvan) liderlerinden biri olarak biliniyor.

8.06.2017Dünya
Trump’tan Katar mesajı: Ziyaretim  işe yaradı

Trump’tan Katar mesajı: Ziyaretim işe yaradı

7 ülkenin Katar’a abluka uygulama kararının ardından arabuluculuk girişimleri sürerken ABD Başkanı Trump da Twitter’dan konuyla ilgili paylaşım yaptı. Riyad’a yaptığı ziyarete atıf yapan Trump, radikal ideolojiye mali yardımın sonlanması gerektiğini söylediğinde liderlerin kendisine Katar’ı işaret ettiğini belirtti. Trump, “Kral ve 50 ülkeyle Suudi Arabistan ziyareti daha şimdiden işe yaradı. Belki de bu, terörizm dehşetinin sonunun başlangıcı olacaktır” diyerek tecrit kararına destek verdi. İngiliz Financial Times (FT) gazetesi ise Körfez ülkelerinin Katar’la tüm ilişkileri kesmesine neden olan olayın nisan ayında Doha yönetimi tarafından El Kaide bağlantılı eski adı Nusra Cephesi olan “Tahrir el Şam” örgütü ile İran destekli Şii milislere yapılan toplam 1 milyar dolarlık fidye ödemesi olduğunu yazdı.

6.06.2017Dünya
FT: Kriz 1 milyar dolar fidye yüzünden

FT: Kriz 1 milyar dolar fidye yüzünden

İngiliz Financial Times (FT) gazetesi, Körfez ülkelerinin Katar’la tüm ilişkileri kesmesine neden olan olayın nisan ayında Doha yönetimi tarafından El Kaide bağlantılı eski adı Nusra Cephesi olan “Tahrir el Şam” örgütü ile İran destekli Şii milislere yapılan toplam 1 milyar dolarlık fidye ödemesi olduğunu yazdı.

6.06.2017Dünya

Yazar Sonuçları

Aşk ve dostluk üzerine her şey

Bu haftanın sürprizi yine klasiklerden geliyor. Pedro Almodóvar’ın Oscarlı başyapıtı “Annem Hakkında Her Şey”, duygusal ve ilham veren hikâyesiyle haftanın en iyi seçeneği. Noomi Rapace’li bilimkurgu “Yedinci Hayat”, Bruce Willis’li aksiyon “İlk Kurşun”, vasat korku filmi “İçerdeki Şeytan” ve serinin dördüncü filmiyle “Siccin 4”, haftanın diğer seçenekleri...

31.08.2017