EKSTRA
MENÜ

Kpss Lisans Sınavı

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 757 haberi bulunmuştur.

Kpss Lisans Sınavı Haberleri

KPSS Lisans sınavı ne zaman İşte 2021 KPSS oturumu hakkında son bilgiler

KPSS Lisans sınavı ne zaman? İşte 2021 KPSS oturumu hakkında son bilgiler

ÖSYM, 2021- Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) A Grubu ve Öğretmenlik (genel yetenek-genel kültür ve eğitim bilimleri) sınavı oturumlarına girecek adayların sınav giriş belgelerini erişime açtı. Bu gelişme sonrası KPSS oturum tarihi merak konusu oldu. Peki, KPSS Lisans sınavı ne zaman?

27.07.2021Gündem
KPSS Lisans sınavı ne zaman İşte 2021 KPSS başvuru ve sınav takvimi

KPSS Lisans sınavı ne zaman? İşte 2021 KPSS başvuru ve sınav takvimi

Kamuda personel olmak isteyen vatandaşların katılım sağlayacağı 2021 KPSS'de heyecanlı bekleyiş devam ediyor. ÖSYM tarafından düzenlenecek olan sınavın başvuruları bir süre sonra başlayacak. ÖSYM sınav takviminin belli olmasının ardından, adaylar KPSS sınavı ile ilgili araştırmalarına hız verdi. Peki, Lisans KPSS sınavı ne zaman yapılacak?

27.01.2021Gündem
KPSS 2020 ne zaman İşte ÖSYMnin açıkladığı KPSS lisans tarihi

KPSS 2020 ne zaman? İşte ÖSYM'nin açıkladığı KPSS lisans tarihi

Ağustos ayına kısa bir süre kalmasıyla birlikte memur olma hayali kuran yüz binlerce kişi, 2020 yılında yapılacak olan KPSS hakkında bilgi sahibi olmak için internette araştırma yapıyor. KPSS 2020'nin ne zaman yapılacağı ÖSYM tarafından yayımlanan sınav takvimiyle beraber netlik kazanmış oldu. Peki, lisans KPSS ne zaman yapılacak? KPSS 2020 ne zaman?

12.07.2020Gündem
KPSS başvuruları ne zaman başlayacak 2020 KPSS sınavları ne zaman

KPSS başvuruları ne zaman başlayacak? 2020 KPSS sınavları ne zaman?

Lisan, önlisans ve ortaöğretim düzeyine göre ayrı ayrı düzenlenen KPSS, bu yıl koronavirüsü salgınından etkilenen sınavlar arasında yer alıyor. Her yıl yüz binlerce adaya yönelik düzenlenen sınavın bu yılki etapları için geri sayım başladı. Peki, KPSS başvuruları ne zaman? KPSS lisans sınavı ne zaman yapılacak?

6.06.2020Gündem
KPSS başvuru tarihleri belli oldu mu KPSS lisans sınavı ne zaman yapılacak

KPSS başvuru tarihleri belli oldu mu? KPSS lisans sınavı ne zaman yapılacak?

Kamuda memur olmanın ön koşullarından biri olan KPSS sınavı, ÖSYM'nin düzenlediği diğer sınavlar gibi Corona virüsü salgını tedbirleri kapsamında ertelendi. Her mezuniyet durumuna göre farklı oturumlarda düzenlenen sınavın, özellikle üniversite mezunları için olan 2020 KPSS Lisans etabı için araştırmalar hız kazandı. Peki, KPSS lisans sınavı ne zaman yapılacak? KPSS başvuru tarihleri belli oldu mu?

31.03.2020Gündem
2020 KPSS lisans sınavı ne zaman 2020 KPSS başvuru sınav takvimi

2020 KPSS lisans sınavı ne zaman? 2020 KPSS başvuru sınav takvimi

2020 yılı KPSS sınavının tarihini merak eden vatandaşlar araştırmalarını sürdürmeye devam ediyor. Özellikle dört yıllık üniversite mezunu vatandaşlara yönelik düzenlenecek 2020 Lisans KPSS sınavının tarihi araştırılıyor. Peki, 2020 KPSS lisans sınavı ne zaman?

14.02.2020Gündem
KPSS lisans sınavı sonuçları ÖSYM tarafından ne zaman açıklanacak İşte belirlenen tarih

KPSS lisans sınavı sonuçları ÖSYM tarafından ne zaman açıklanacak? İşte belirlenen tarih!

KPSS lisans sınavı sonuçlarının ne zaman açıklanacağı binlerce kişi tarafından araştırılan ve sorgulanan konular arasında yer almaya devam ediyor. Kamuya personel alımı için yapılan KPSS sınavının ardından adaylar sınav sonuçlarının hangi tarihte açıklanacağını merak ediyordu. Sonuçlar için tarih belli oldu. Peki, KPSS lisans sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak?

14.08.2018Eğitim
KPSS lisans sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak

KPSS lisans sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak?

KPSS lisans sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak sorusu sınava katılım sağlayan yüz binlerce kişi tarafından sorgulanmaya devam ediyor. ÖSYM tarafından geçtiğimiz günlerde gerçekleştirilen KPSS sınavının ardından, sonuçların açıklanacağı tarih merak edilme başlandı. Peki, KPSS lisans sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak?

26.07.2018Gündem
KPSS 2022 lisans ve ön lisans tarihi açıklandı mı Gözler ÖSYM sınav takvimine çevrildi

KPSS 2022 lisans ve ön lisans tarihi açıklandı mı? Gözler ÖSYM sınav takvimine çevrildi

KPSS'nin ne zaman yapılacağı ile ilgili araştırmalar hız kazandı. KPSS oturumları ÖSYM tarafından gerçekleştiriliyor. Geçtiğimiz yıl KPSS lisans başvuruları 28 Mayıs tarihinde başladı ve 14 Haziran'da sona erdi. İlk oturum olan Genel Yetenek Genel Kültür oturumu ise 1 Ağustos tarihinde yapıldı. Peki, KPSS 2022 lisans ve ön lisans tarihi açıklandı mı?

13.10.2021Gündem
KPSS 2022 lisans ve ön lisans başvuru tarihleri bekleniyor Gözler ÖSYMye çevrildi

KPSS 2022 lisans ve ön lisans başvuru tarihleri bekleniyor! Gözler ÖSYM'ye çevrildi

KPSS’ye girmek isteyen adaylar, 2022 yılına az bir zaman kala ÖSYM tarafından yayımlanacak olan başvuru ve sınav tarihlerini araştırmaya başladılar. KPSS başvuruları her yıl belirli tarihlerde alınıyor. En son 2020 yılında düzenlenen ön lisans oturumu önümüzde yıl da yapılacak. Peki, KPSS lisans ve ön lisans ne zaman yapılacak?

21.09.2021Gündem
KPSS ne zaman yapılacak Gözler 2022 KPSS  lisans ve ön lisans başvuru tarihlerinde

KPSS ne zaman yapılacak? Gözler 2022 KPSS lisans ve ön lisans başvuru tarihlerinde

KPSS’nin ne zaman yapılacağı araştırılan konular arasında yer alıyor. KPSS başvuruları her yıl ÖSYM tarafından alınıyor. Lisans, ön lisans ve ortaöğretim oturumlarına adaylar mezuniyet durumlarına göre giriyorlar. 2022 yılında ön lisans oturumu da düzenlenecek. Peki, KPSS ne zaman yapılacak? İşte detaylar

16.09.2021Gündem
KPSS sonuçları ne zaman açıklanacak KPSS 2021 sonuçları için tarih açıklandı

KPSS sonuçları ne zaman açıklanacak? KPSS 2021 sonuçları için tarih açıklandı

KPSS sonuçlarının ne zaman açıklanacağı, ÖSYM başvuru ve sınav takvimi ile belli oldu. Memur olmak isteyenlerin girdiği merkezi bir sınav olan KPSS’de lisans oturumların ağustos ayında tamamlandı. ÖSYM, KPSS sonuçlarının eylül ayı içerisinde açıklanacağını duyurdu ve tarih bilgisini verdi. Peki, KPSS sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte konu hakkında merak edilenler…

10.09.2021Gündem
KPSS Önlisans ne zaman yapılacak İşte KPSS takviminde son durum

KPSS Önlisans ne zaman yapılacak? İşte KPSS takviminde son durum

Üniversitelerin iki yıl eğitim veren ön lisans bölümlerinden mezun vatandaşlar ve lise diploması aldıktan sonra eğitim hayatını noktalayan vatandaşlar, ÖSYM'nin kendi düzeylerine yönelik düzenleyeceği KPSS sınavının tarihlerini sorguluyor. Peki, KPSS Önlisans ne zaman yapılacak?

9.09.2021Gündem
KPSS sonuçları ne zaman açıklanacak ÖSYM takvimi üzerinde belirlendi

KPSS sonuçları ne zaman açıklanacak? ÖSYM takvimi üzerinde belirlendi

KPSS sonuçları ne zaman açıklanacak sorusu Eylül ayının içerisine girilmesiyle birlikte gündemde yer almaya başladı. Kamu kurumlarında memur olmak için ön şartlardan olan KPSS'ye katılan yüz binlerce vatandaş, geçtiğimiz günlerde düzenlenen sınavın ardından sonuçlara odaklandı. Memur adayları şimdi ÖSYM'den gelecek haberleri bekliyor. İşte, 2021 Lisans KPSS sonuçlarında son durum...

3.09.2021Gündem
KPSS sonuçları ne zaman açıklanacak ÖSYMden net tarih bilgisi

KPSS sonuçları ne zaman açıklanacak? ÖSYM'den net tarih bilgisi

KPSS sonuçları ne zaman açıklanacak sorusu ile gündemde yer alıyor. Kamu kurumlarında memur olmak için ön şartlardan olan KPSS'ye katılan yüz binlerce vatandaş, geçtiğimiz günlerde düzenlenen sınavın ardından sonuçlara odaklandı. Memur adayları şimdi ÖSYM'den gelecek haberleri bekliyor. İşte, 2021 Lisans KPSS sonuçlarında son durum...

27.08.2021Gündem
2021 KPSS yorumları... Adaylar KPSS sorularını değerlendiriyor - Sınav nasıldı, zor muydu (İşte en çok konuşulan sorular)

2021 KPSS yorumları... Adaylar KPSS sorularını değerlendiriyor - Sınav nasıldı, zor muydu? (İşte en çok konuşulan sorular)

Adaylar KPSS sorularını değerlendiriyor. Binlerde memur olma hayali kuran adayın katılım sağladığı KPSS'de genel yetenek-genel kültür oturumu tamamlandı. Söz konusu sınavın ardından, " KPSS lisans sınavı soruları zor muydu, kolay mıydı?" konusu adaylar tarafından tartışma konusu oldu. Bazı adaylar sınavın zor olduğunu belirtirken bazıları ise iyi puan alacaklarını dile getirdiler. İşte 2021 2021 KPSS yorumları...

1.08.2021Gündem
KPSS ne zaman İşte 2021 Lisans KPSS sınav tarihi

KPSS ne zaman? İşte 2021 Lisans KPSS sınav tarihi

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından uygulanacak olan KPSS'nin 2021 lisans etabı için heyecanlı bekleyiş devam ediyor. Başvuruların tamamlanmasının ardından gözler bu kez 2021 KPSS Lisans sınavına çevrildi. Peki, 2021 KPSS Lisans sınavı ne zaman?

13.07.2021Gündem
Lise KPSS sınavı ne zaman KPSS Ortaöğretim bu yıl var mı İşte en son bilgiler

Lise KPSS sınavı ne zaman? KPSS Ortaöğretim bu yıl var mı? İşte en son bilgiler

Kamu Personel Seçme Sınavı lisans düzeyi başvuruları alınmaya başlandı. ÖSYM'nin internet sitesinde yer alan duyuruya göre, lisans düzeyinde gerçekleştirilecek KPSS'nin Genel Yetenek-Genel Kültür ile Eğitim Bilimleri oturumları için başvurular online olacak. Bu gelişmenin ardından şimdi de Ortaöğretim KPSS başvuruları gündem oldu. Peki, Lise KPSS sınavı ne zaman? KPSS Ortaöğretim bu yıl var mı?

28.05.2021Gündem
Ön Lisans KPSS başvuruları ne zaman İşte KPSS başvurularında son bilgiler

Ön Lisans KPSS başvuruları ne zaman? İşte KPSS başvurularında son bilgiler

Kamu Personel Seçme Sınavı lisans düzeyi başvuruları alınmaya başlandı. ÖSYM'nin internet sitesinde yer alan duyuruya göre, lisans düzeyinde gerçekleştirilecek KPSS'nin Genel Yetenek-Genel Kültür ile Eğitim Bilimleri oturumları için başvurular online olacak. Bu gelişmenin ardından şimdi de Ön Lisans KPSS başvuruları gündem oldu. Peki, Ön Lisans KPSS başvuruları ne zaman?

28.05.2021Gündem
Lisans KPSS başvuruları ne zaman başlayacak İşte 2021 ÖSYM KPSS takvimi

Lisans KPSS başvuruları ne zaman başlayacak? İşte 2021 ÖSYM KPSS takvimi

Kamuda memur olmak için katılım sağlanan KPSS'nin 2021 Lisans oturumları toplam 3 etapta sona erecek. Bu yılki sınava katılım sağlamak için günlerdir hazırlanan yüz binlerce üniversite mezunu aday, başvuru takviminin ne zaman işlemeye başlayacağını merak ediyor. Peki, 2021 KPSS başvuruları ne zaman başlayacak?

27.05.2021Gündem
KPSS başvuruları ne zaman, hangi tarihte başlayacak İşte ÖSYMnin yayınladığı tarihler

KPSS başvuruları ne zaman, hangi tarihte başlayacak? İşte ÖSYM'nin yayınladığı tarihler!

KPSS başvuru ve sınav tarihi, ÖSYM tarafından yayımlanan sınav takvimi ile belli oldu. Bu yıl KPSS’de lisans oturumu düzenlenecek. Adaylar başvurularını kurum tarafından yayımlanan başvuru kılavuzuna göre yapacaklar. KPSS’nin ilk oturumu 1 Ağustos’ta düzenlenecek. Peki, KPSS başvurusu ne zaman başlayacak?

27.05.2021Gündem
Lisans KPSS başvuruları ne zaman başlayacak 2021 ÖSYM KPSS takvimi ve detaylar..

Lisans KPSS başvuruları ne zaman başlayacak? 2021 ÖSYM KPSS takvimi ve detaylar..

Kamuda memur olmak için katılım sağlanan KPSS'nin 2021 Lisans oturumları toplam 3 etapta sona erecek. Bu yılki sınava katılım sağlamak için günlerdir hazırlanan yüz binlerce üniversite mezunu aday, başvuru takviminin ne zaman işlemeye başlayacağını merak ediyor. Peki, 2021 KPSS başvuruları ne zaman başlayacak?

26.05.2021Gündem
Lisans KPSS başvuruları ne zaman başlayacak İşte 2021 ÖSYM KPSS takvimi

Lisans KPSS başvuruları ne zaman başlayacak? İşte 2021 ÖSYM KPSS takvimi

Kamuda memur olmak için katılım sağlanan KPSS'nin 2021 Lisans oturumları toplam 3 etapta sona erecek. Bu yılki sınava katılım sağlamak için günlerdir hazırlanan yüz binlerce üniversite mezunu aday, başvuru takviminin ne zaman işlemeye başlayacağını merak ediyor. Peki, 2021 KPSS başvuruları ne zaman başlayacak?

25.05.2021Gündem
Lisans KPSS başvuruları ne zaman başlayacak İşte 2021 ÖSYM KPSS takvimi

Lisans KPSS başvuruları ne zaman başlayacak? İşte 2021 ÖSYM KPSS takvimi

Kamuda memur olmak için katılım sağlanan KPSS'nin 2021 Lisans oturumları toplam 3 etapta sona erecek. Bu yılki sınava katılım sağlamak için günlerdir hazırlanan yüz binlerce üniversite mezunu aday, başvuru takviminin ne zaman işlemeye başlayacağını merak ediyor. Peki, 2021 KPSS başvuruları ne zaman başlayacak?

22.05.2021Gündem
KPSS ne zaman yapılacak KPSS 2021 başvuru ve sınav tarihi açıklandı

KPSS ne zaman yapılacak? KPSS 2021 başvuru ve sınav tarihi açıklandı

KPSS başvuru ve sınav tarihleri ile ilgili ÖSYM tarafından açıklama yapıldı. ÖSYM sınav takvimi içerisinde merkezi sınavların ne zaman yapılacağı açıklanıyor. Bu yıl KPSS’de lisans oturumu düzenlenecek. Lisans mezunu olan adaylar için başvurular mayıs ayında başlayacak. Peki, KPSS ne zaman yapılacak?

23.04.2021Gündem
2021 KPSS başvuruları ne zaman İşte Lisans Ön Lisans ve Ortaöğretim KPSS takviminden güncel tarihler

2021 KPSS başvuruları ne zaman? İşte Lisans Ön Lisans ve Ortaöğretim KPSS takviminden güncel tarihler

Kamu Personeli Seçme Sınavı'nın (KPSS) 2021 yılında yapılacak oturumlarına yönelik araştırmalar sürüyor. Memur olmak için KPSS'ye hazırlanan lisans mezunu yüz binlerce vatandaş, KPSS'nin 2021 yılında yapılacağı tarihler ve KPSS başvuru süreci hakkında bilgi almak istiyor. Peki, 2021 KPSS başvuruları ne zaman başlayacak?

19.04.2021Gündem
2021 KPSS başvuruları ne zaman başlayacak İşte Lisans KPSS başvuru ve sınav takvimi

2021 KPSS başvuruları ne zaman başlayacak? İşte Lisans KPSS başvuru ve sınav takvimi

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı'nca (ÖSYM) yapılacak KPSS Lisans oturumu, memur adaylarının gündeminde yer alıyor. Kamu kurumlarda istihdam edilmek isteyen vatandaşların katılım sağladığı KPSS'nin başvuru ve sınav tarihleri bu hususta araştırılıyor. Peki, 2021 KPSS başvuruları ne zaman başlayacak?

16.04.2021Gündem
2021 KPSS başvuruları ne zaman başlayacak İşte Lisans KPSS başvuru ve sınav takvimi

2021 KPSS başvuruları ne zaman başlayacak? İşte Lisans KPSS başvuru ve sınav takvimi

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı'nca (ÖSYM) yapılacak KPSS Lisans oturumu, memur adaylarının gündeminde yer alıyor. Kamu kurumlarda istihdam edilmek isteyen vatandaşların katılım sağladığı KPSS'nin başvuru ve sınav tarihleri bu hususta araştırılıyor. Peki, 2021 KPSS başvuruları ne zaman başlayacak?

15.04.2021Gündem
2021 Lisans KPSS başvuruları ne zaman KPSS sınavı ne zaman yapılacak

2021 Lisans KPSS başvuruları ne zaman? KPSS sınavı ne zaman yapılacak?

Kamu Personeli Seçme Sınavı'nın (KPSS) 2021 yılında yapılacak oturumlarına yönelik araştırmalar sürüyor. Memur olmak için KPSS'ye hazırlanan lisans mezunu yüz binlerce vatandaş, KPSS'nin 2021 yılında yapılacağı tarihler ve KPSS başvuru süreci hakkında bilgi almak istiyor. Peki, KPSS başvuruları ne zaman başlayacak? 2021 KPSS Lisans oturumu ne zaman?

5.04.2021Gündem
Lise KPSS sınavı ne zaman İşte KPSS Ortaöğretim oturumu hakkında bilgi

Lise KPSS sınavı ne zaman? İşte KPSS Ortaöğretim oturumu hakkında bilgi

KPSS Ortaöğretim sınavının yapılacağı tarih, sınava yönelik hazırlıklarını sürdüren binlerce kişi tarafından merak ediliyor. Öte yandan lise mezunlarına yönelik düzenlenecek olan KPSS Ortaöğretim sınavının başvuru tarihi de sorgulanıyor. Peki, Lise KPSS sınavı ne zaman?

26.03.2021Gündem
Lise KPSS sınavı ne zaman İşte KPSS Ortaöğretim oturumu hakkında bilgi

Lise KPSS sınavı ne zaman? İşte KPSS Ortaöğretim oturumu hakkında bilgi

KPSS Ortaöğretim sınavının yapılacağı tarih, sınava yönelik hazırlıklarını sürdüren binlerce kişi tarafından merak ediliyor. Öte yandan lise mezunlarına yönelik düzenlenecek olan KPSS Ortaöğretim sınavının başvuru tarihi de sorgulanıyor. Peki, Lise KPSS sınavı ne zaman?

25.03.2021Gündem
KPSS 2021 ne zaman yapılacak ÖSYM sınav takvimi ile belli oldu

KPSS 2021 ne zaman yapılacak? ÖSYM sınav takvimi ile belli oldu

KPSS başvuruları her yıl ÖSYM tarafından belirtilen tarihlerde alınıyor. Memur olmak isteyen adaylar bu tarihlerde işlemlerini gerçekleştiriyorlar. KPSS’de bu yıl adaylar lisans oturumlarına girecekler. Başvurular mayıs ayında başlayacak. İşte 2021 KPSS tarihi hakkında yapılan açıklama

11.03.2021Gündem
DHBT sınavı ne zaman Ertelenen 2020 DHBT oturumu için geri sayım

DHBT sınavı ne zaman? Ertelenen 2020 DHBT oturumu için geri sayım

2020-Kamu Personel Seçme Sınavı Din Hizmetleri Alan Bilgisi Testi (DHBT) için alınan erteleme kararının ardından, yeni sınav tarihi belli olmuştu. 2020'de ertelenen diğer ÖSYM oturumları ardı ardına tamamlanırken, şimdi ise DHBT sınavı gündeme geldi. Peki, DHBT sınavı ne zaman?

5.03.2021Gündem
Lise KPSS sınavı ne zaman İşte 2021 KPSS oturumları hakkında detaylar

Lise KPSS sınavı ne zaman? İşte 2021 KPSS oturumları hakkında detaylar

Kamu kurumlarında memur olarak istihdam edilecek lise mezunu vatandaşların belirlenmesinde önemli bir faktör olan Ortaöğretim KPSS için araştırmalar sürüyor. Söz konusu sınav için başvuru takvimini sorgulayan vatandaşlar, ÖSYM'nin açıklamalarını inceliyor. Peki, Lise KPSS sınavı ne zaman?

3.03.2021Gündem
DHBT sınavı ne zaman İşte ertelenen 2020 DHBT sınavının yapılacağı tarih

DHBT sınavı ne zaman? İşte ertelenen 2020 DHBT sınavının yapılacağı tarih

Ertelenen 2020 ALES/2, 21 Şubat tarihinde düzenlendi. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığınca (ÖSYM), 21 Şubat'ta yapılan Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı'nın (2020-ALES/2) ardından şimdi de ertelenen 2020 DHBT sınavı gündeme geldi. Peki, DHBT sınavı ne zaman?

23.02.2021Gündem
Adalet Bakanlığı duyurdu: Zabıt katibi alımı için önemli açıklama Zabıt katibi başvuru şartları neler olacak

Adalet Bakanlığı duyurdu: Zabıt katibi alımı için önemli açıklama! Zabıt katibi başvuru şartları neler olacak?

Zabıt Katibi alımı için başvuru duyurusunda bulunan Adalet Bakanlığı, kadro detaylarını daha sonra açıklayacak. KPSS puanı ile yapılacak olan Zabıt katibi alımı için detaylar Adalet Bakanlığı internet sitesi üzerinden yayımlanacak. Peki, zabıt katibi alımı için başvuru şartları neler olacak? İşte, o konu hakkında merak edilen bazı bilgiler

22.02.2021Gündem
KPSS 2021 ne zaman yapılacak Gözler KPSS başvuru tarihlerinde

KPSS 2021 ne zaman yapılacak? Gözler KPSS başvuru tarihlerinde

KPSS başvuruları her yıl belirli tarihlerde alınıyor. ÖSYM sınav takvimine göre merkezi olarak düzenlenecek KPSS’nin 2021 başvuru ve sınav tarihleri belli oldu. Bu yıl sınavda sadece lisans oturumları düzenlenecek. KPSS başvuruları mayıs ayında başlayacak. İşte ÖSYM tarafından açıklanan tarihler

19.02.2021Gündem
2020 DHBT sınavı ne zaman yapılacak Ertelenen sınav tarihi ve detaylar

2020 DHBT sınavı ne zaman yapılacak? Ertelenen sınav tarihi ve detaylar

Ertelenen 2020 DHBT sınavının ne zaman yapılacağı, Diyanet İşleri Başkanlığı kadrolarında görev almak isteyen binlerce vatandaşın gündeminde yer alıyor. 2020-KPSS DHBT sınavının yeni uygulama tarihi, söz konusu sınava katılım sağlayacak adaylar tarafından sorgulanıyor. Peki, 2020 DHBT sınavı ne zaman yapılacak?

18.02.2021Gündem
2020 DHBT sınavı ne zaman yapılacak Ertelenen sınav o tarihte uygulanacak

2020 DHBT sınavı ne zaman yapılacak? Ertelenen sınav o tarihte uygulanacak

Ertelenen 2020 DHBT sınavının ne zaman yapılacağı, Diyanet İşleri Başkanlığı kadrolarında görev almak isteyen binlerce vatandaşın gündeminde yer alıyor. 2020-KPSS DHBT sınavının yeni uygulama tarihi, söz konusu sınava katılım sağlayacak adaylar tarafından sorgulanıyor. Peki, 2020 DHBT sınavı ne zaman yapılacak?

17.02.2021Gündem
2021 KPSS ne zaman İşte Lisans KPSS başvuru ve sınav takvimi

2021 KPSS ne zaman? İşte Lisans KPSS başvuru ve sınav takvimi

2021 KPSS'de heyecanlı bekleyiş devam ediyor. Kamuda personel olmak isteyen vatandaşların katılım sağlayacağı KPSS oturumları, bu yıl da belirlenen tarihlerde ÖSYM tarafından organize edilecek. ÖSYM tarafından düzenlenecek olan sınavın başvuruları için kısa bir süre kaldı. Peki, 2021 KPSS Lisans sınavı ne zaman? KPSS başvuruları ne zaman başlayacak?

16.02.2021Gündem
KPSS Ortaöğretim sınavı ne zaman 2021de lise KPSS yapılacak mı İşte son açıklamalar ve belirlenen takvim

KPSS Ortaöğretim sınavı ne zaman? 2021'de lise KPSS yapılacak mı? İşte son açıklamalar ve belirlenen takvim

Devlet memuru olarak kamuya bağlı kurum ve kuruluşlarda çalışma hayali kuran lise mezunu vatandaşlar, 2021'de KPSS Ortaöğretim sınavının ne zaman yapılacağını sorgulamaya başladı. Söz konusu sınava katılım sağlamayı düşünen vatandaşlar, ÖSYM 2021 Takviminin yayımlanması ile birlikte araştırmalarına hız verdi. Peki, KPSS Ortaöğretim sınavı ne zaman? 2021'de lise KPSS yapılacak mı?

12.02.2021Gündem
KPSS başvurusu ne zaman yapılacak 2021 KPSS başvuru tarihleri

KPSS başvurusu ne zaman yapılacak? 2021 KPSS başvuru tarihleri

KPSS başvuruları 2021 yılında da yoğun ilgi görüyor. Memur olmak isteyen adaylar ÖSYM tarafından belirtilen tarihlerde başvurularını gerçekleştiriyorlar. KPSS başvuruları bu yıl mayıs ayında başlayacak. İşte ÖSYM tarafından yayımlanan takvime göre 2021 sınav ve başvuru tarihleri

2.02.2021Gündem
Ertelenen DHBT sınavı ne zaman İşte ÖSYMnin verdiği tarih

Ertelenen DHBT sınavı ne zaman? İşte ÖSYM'nin verdiği tarih

2020-Kamu Personel Seçme Sınavı Din Hizmetleri Alan Bilgisi Testi (DHBT) için alınan erteleme kararının ardından, yeni sınav tarihi belli oldu. Ertelenen 2020 DHBT sınavının ne zaman yapılacağı yeni yılla birlikte, Diyanet İşleri Başkanlığı kadrolarında görev almak isteyen binlerce vatandaşın gündeminde yer alıyor. KPSS'nin 2020 DHBT sınavına girecek olan vatandaşlar, ÖSYM'nin gerçekleştireceği bu sınavın tarihini merak ediyor. Peki, ertelenen DHBT sınavı ne zaman yapılacak?

27.01.2021Gündem
Ertelenen DHBT sınavı ne zaman İşte ÖSYMnin verdiği tarih

Ertelenen DHBT sınavı ne zaman? İşte ÖSYM'nin verdiği tarih

2020-Kamu Personel Seçme Sınavı Din Hizmetleri Alan Bilgisi Testi (DHBT) için alınan erteleme kararının ardından, yeni sınav tarihi belli oldu. Bu gelişmenin ardından söz konusu sınav tarihi merak ediliyor. Peki, Ertelenen DHBT sınavı ne zaman yapılacak?

26.01.2021Gündem
KPSS ne zaman yapılacak KPSS 2021 başvuru ve sınav tarihi açıklandı

KPSS ne zaman yapılacak? KPSS 2021 başvuru ve sınav tarihi açıklandı

KPSS başvuru ve sınav tarihi ile ilgili açıklama yapıldı. ÖSYM sınav takvimi içerisinde yayınlanan tarihlerde memur olmak isteyenler 2021 KPSS için başvurularını yapacaklar. KPSS’nin ne zaman yapılacağı sınava girmek isteyen adaylar tarafından yoğun ilgi görüyor. Başvurular mayıs ayında alınmaya başlanılacak. İşte KPSS oturumlarının yapılacağı tarihler ve detaylar…

26.01.2021Gündem
KPSS branş sıralamaları güncellendi

KPSS branş sıralamaları güncellendi

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün, 2020 Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) lisans, önlisans ve ortaöğretim branş bazında sıralamaların güncellendiğini duyurdu.

21.01.2021Eğitim
DHBT sınavı ne zaman İşte en son gelişmeler

DHBT sınavı ne zaman? İşte en son gelişmeler

Ertelenen 2020 DHBT sınavının ne zaman yapılacağı yeni yılla birlikte, Diyanet İşleri Başkanlığı kadrolarında görev almak isteyen binlerce vatandaşın gündeminde yer alıyor. KPSS'nin 2020 DHBT sınavına girecek olan vatandaşlar, ÖSYM'nin gerçekleştireceği bu sınavın tarihini merak ediyor. Peki, DHBT sınavı ne zaman?

19.01.2021Gündem
DHBT sınavı ne zaman İşte en son gelişmeler

DHBT sınavı ne zaman? İşte en son gelişmeler

Ertelenen 2020 DHBT sınavının ne zaman yapılacağı yeni yılla birlikte, Diyanet İşleri Başkanlığı kadrolarında görev almak isteyen binlerce vatandaşın gündeminde yer alıyor. KPSS'nin 2020 DHBT sınavına girecek olan vatandaşlar, ÖSYM'nin gerçekleştireceği bu sınavın tarihini merak ediyor. Peki, DHBT sınavı ne zaman?

18.01.2021Gündem
DHBT sınavı ne zaman İşte en son gelişmeler

DHBT sınavı ne zaman? İşte en son gelişmeler

Yeni yılla birlikte, geçtiğimiz dönemin ertelenen DHBT sınavı da gündeme geldi. 2020-Kamu Personel Seçme Sınavı Din Hizmetleri Alan Bilgisi Testi (DHBT) için alınan erteleme kararının ardından, yeni sınav tarihi araştırılıyor. Normal şartlarda 2020-KPSS DHBT 27 Aralık'ta uygulanacaktı. Peki, DHBT sınavı ne zaman?

12.01.2021Gündem
2021 KPSS ne zaman Lisans KPSS başvuru ve sınav tarihi araştırılıyor

2021 KPSS ne zaman? Lisans KPSS başvuru ve sınav tarihi araştırılıyor!

Memur adayları bu yıl da KPSS oturumlarına katılmak için gün sayıyor. Sınava hazırlıklarını sürdüren memur adayları bir yandan da sınavın ne zaman yapılacağını ve KPSS 2021 başvuru tarihlerini araştırmaya devam ediyor. Peki, 2021 KPSS ne zaman?

7.01.2021Gündem