EKSTRA
MENÜ

Koycegiz

Koycegiz haberleri sayfasında güncel ve son dakika Koycegiz hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 2.730 Koycegiz haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Köyceğiz'in tarihi M.Ö. 3400 yıllarına kadar uzanır. Bu yörede varlık gösteren ilk uygarlık Karyalılardır. Sonra sırasıyla İskitler, Asurlular, İyonyalılar, Dorlar, Akalar, Persler, Hellenler, Seleykoslar, Romalılar, Selçuklular, Menteşeoğulları ve Osmanlılar yöreye hakim olmuştur.

Köyceğiz'in tarihi ile ilgili ilk bilgileri tarihçi Herodot, Coğrafyacı Strabon ve İngiliz Arkeolog Hoskin vermektedir.

M.Ö. 2000 yıllarında Yunanlar ve Akaların deniz yolu ile Ege kıyılarına çıkmaları ile sahilde yeni koloniler kurulmuş, iç kısımlarda ise Karyalıların kolonileri ile gelişim sağlanmıştır. Böylece ilçe M.Ö. 1000 yıllarında oldukça iyi bir konuma gelmiştir. Köyceğiz Gölü'nün Akdeniz'le birleştiği yerde Kaunos şehri Karya'nın önemli limanlarından ve ticaret merkezlerinden biri olmuştur. Akropol, ünlü mabetler ile Harab ve Susan Kaleleri önemli tarihi eserlerdir.

Devamı...

Koycegiz Haberleri

Sarı yazın tadını çıkarabileceğimiz en güzel 10 adres

Sarı yazın tadını çıkarabileceğimiz en güzel 10 adres

Kavurucu sıcaklar bitti, deniz tam kıvamında ve sahillerdeki kalabalık yerini sakinliğe bıraktı. Eğer sessiz, huzurlu bir tatile çıkmak istiyorsanız en doğru zaman. Türkiye’de eylül-ekim aylarında yaşanan ‘sarı yaz’da denize girebileceğimiz, doğanın tadını çıkarabileceğimiz adresleri jürimize sorduk, en güzel 10 seçeneği sıraladık.

19.09.2021Seyahat
Muğlada 11 noktada çıkan orman yangınları kontrol altına alındı

Muğla'da 11 noktada çıkan orman yangınları kontrol altına alındı

Muğla'da yıldırım düşmesi sonucu 11 ayrı noktada çıkan orman yangınları, havadan ve karadan müdahaleyle kontrol altına alındı.

15.09.2021Gündem
Muğlada 13 noktada orman yangını Tamamı kontrol altına alındı

Muğla'da 13 noktada orman yangını! Tamamı kontrol altına alındı

Muğla'da yıldırım düşmesi sonucu 13 ayrı noktada çıkan orman yangınları, havadan ve karadan müdahaleyle kontrol altına alındı.

14.09.2021Gündem
Muğla Orman Bölge Müdürü: 15 günlük yangınlarda 52 bin hektar alan zarar gördü

Muğla Orman Bölge Müdürü: 15 günlük yangınlarda 52 bin hektar alan zarar gördü

Muğla Orman Bölge Müdürü Yasin Yaprak, Muğla'nın 9 ilçesindeki orman yangını sürecini ve yürütülen çalışmaları basın toplantısıyla değerlendirdi. Müdür Yaprak, 15 günlük yangınlarda 52 bin hektar alanın zarar gördüğünü, bu alanların imara açılmasının mümkün olmadığını söyledi.

13.09.2021Gündem
Muğladaki orman yangınlarının acı bilançosu

Muğla'daki orman yangınlarının acı bilançosu!

Muğla Orman Bölge Müdürü Yasin Yaprak, Muğla’nın 9 ilçesindeki orman yangını sürecini ve yürütülen çalışmaları basın toplantısıyla değerlendirdi. Müdür Yaprak, 15 günlük yangınlarda 52 bin hektar alanın zarar gördüğünü, bu alanların imara açılmasının mümkün olmadığını söyledi.

13.09.2021Gündem
Bunu asla yapmayın... Vakalar arttı, caretta carettalar insanları ısırıyor… Neden agresifleştiler

'Bunu asla yapmayın...' Vakalar arttı, caretta carettalar insanları ısırıyor… Neden agresifleştiler?

Sevimli görüntüsüyle dikkat çeken caretta carettalar, son zamanlarda ısırma haberleriyle gündemde yerini alıyor. Oldukça uysal ve çekingen bilinen bu hayvanların ısırma eylemini gerçekleştirmesi ise akıllarda soru işaretleri oluşturuyor. Caretta carettaların insanları ısırmasının sebebi yine insanlar mı? Uzmanlar hurriyet.com.tr'ye anlattı...

13.09.2021Gündem
Son dakika: Meteorolojiden sıcaklık haritası Son 50 yılın en sıcak 6ncı Ağustosu

Son dakika: Meteoroloji'den sıcaklık haritası! Son 50 yılın en sıcak 6'ncı Ağustos'u

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün 2021 yılı Ağustos ayı sıcaklık analiz raporuna göre, son 50 yılın en sıcak 6'ncı Ağustos'u kayıtlara geçti. En yüksek sıcaklık, 47,5 derece ile Cizre'de yaşandı. Büyük yangınların yaşandığı Manavgat, Marmaris başta olmak üzere Ege ve Akdeniz'de 22 noktada yeni ekstrem (maksimum) sıcaklık oluştu.

12.09.2021Gündem
Borç yapılandırmasında başvuru ve ödeme süreleri uzatıldı mı Borç yapılandırmasında son gün ne zaman İşte o tarihler

Borç yapılandırmasında başvuru ve ödeme süreleri uzatıldı mı? Borç yapılandırmasında son gün ne zaman? İşte o tarihler

Vergi ve diğer bazı borçların yapılandırılmasına ilişkin düzenlemeler içeren 7326 sayılı Kanun'dan yararlanmak için başvuru ve ilk taksit ödeme süresi bir ay uzatıldı.

7.09.2021Ekonomi
Muğlada yanan özel bölgeler için ekolojik kurtarma operasyonu

Muğla'da yanan 'özel bölgeler' için ekolojik kurtarma operasyonu

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Muğla'da orman yangınlarından etkilenen Datça Bozburun ve Köyceğiz Dalyan Özel Çevre Koruma Bölgesi'nde, biyoçeşitlilik zarar tespiti ve alanların restorasyonu için çalışma başlattı. Tabiat Varlıklarını Koruma Genel Müdürlüğü Araştırma ve Tescil Daire Başkanı Ümit Turan "Türkiye'de ilk kez yapılan bu ekolojik restorasyon ve kurtarma operasyonu, türlerin kaybolma riskini ortadan kaldıracak. Ekiplerimiz 360 ağaç üzerinde çalışma yürütmekte" dedi.

5.09.2021Gündem
Hayat, yanan alanlara dönüyor

Hayat, yanan alanlara dönüyor

İki hafta öncesine kadar Marmaris’te, Antalya’da ve Bodrum’da dev yangınlarla mücadele ediyorduk. Neyse ki bu felaket geride kaldı. Şimdi biliminsanları bu alanları gözlemleyerek gelecek için dersler çıkarıyor: “Zamanla, doğa kendini onardıkça alageyikler, karakulak, vaşak veya kurt gibi canlılar da bu alanlara dönecektir.”

29.08.2021Hürriyet Pazar
Borç yapılandırmasında başvuru ve ödeme süreleri uzatıldı mı İşte belirlenen tarihler

Borç yapılandırmasında başvuru ve ödeme süreleri uzatıldı mı? İşte belirlenen tarihler

Vergi ve diğer bazı borçların yapılandırılmasına ilişkin düzenlemeler içeren 7326 sayılı Kanun'dan yararlanmak için başvuru ve ilk taksit ödeme süresi bir ay uzatıldı.

27.08.2021Gündem
Son dakika: İzmirin Menderes ve Urla ilçelerinde yangın

Son dakika: İzmir'in Menderes ve Urla ilçelerinde yangın

İzmir'in Menderes ve Urla ilçelerinde çıkan orman ve makilik yangınlarına havadan ve karadan müdahale ediliyor. Yangınlara ekiplerin müdahalesi sürüyor.

20.08.2021Gündem
Muğla Köyceğizde orman yangını

Muğla Köyceğiz'de orman yangını

Muğla'nın Köyceğiz ilçesinde çıkan orman yangınına müdahale ediliyor.

20.08.2021Haber
Köyceğizde orman yangını Ekipler müdahale ediyor

Köyceğiz'de orman yangını! Ekipler müdahale ediyor

Muğla'nın Köyceğiz ilçesinde çıkan orman yangını havadan müdahaleyle kontrol altına alınmaya çalışılıyor.

20.08.2021Gündem
Son dakika haberi Erdoğan duyurdu: Yüz yüze eğitim ve konser, tiyatro, sinema, seyahat gibi toplu faaliyetlerde PCR testi zorunlu

Son dakika haberi! Erdoğan duyurdu: Yüz yüze eğitim ve konser, tiyatro, sinema, seyahat gibi toplu faaliyetlerde PCR testi zorunlu

Son dakika haberi... Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında 13.50'de başlayan Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı sona erdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan toplantıda masaya yatırılan konular hakkında açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Yanan ormanlarımız, Anayasamızın 169. maddesine uygun şekilde tekrar canlandırılacak, tarım ve turizm dahil kesinlikle başka amaç için kullanılmayacaktır." ifadelerini kullandı. Erdoğan, Meclis'in açılmasıyla birlikte sosyal medya düzenlemesinin gündeme getirileceğini belirtti. Ayrıca Erdoğan, "Okullarda 6 Eylül'de yüz yüze eğitim başlamasıyla, henüz aşı olmamış öğretmen ve diğer personelin haftada en az 2 defa PCR testi yaptırmasını isteyeceğiz. Aşı olmayan üniversite öğrencilerimizin ve çalışanlarımızdan da düzenli PCR testi yaptırmalarını talep edeceğiz. Uçak ve şehirlerarası yolculuk, konser, sinema gibi toplu faaliyetler için de zorunlu PCR testi uygulamalarını devreye alacağız." dedi.

19.08.2021Gündem
İzmirde son dakika deprem mi oldu 2021 En son ne zaman ve nerede deprem oldu 19 Ağustos Kandilli son depremler listesi

İzmir'de son dakika deprem mi oldu 2021? En son ne zaman ve nerede deprem oldu? 19 Ağustos Kandilli son depremler listesi

İzmir son dakika deprem Kandilli verilerine yansıdı. Kandilli Rasathanesi'nin son depremler listesine göre, 3.4 büyüklüğünde deprem meydana geldi. AFAD ise depremin büyüklüğünü 3.6 olarak duyurdu. Bölgede yaşanan deprem kısa süreli paniğe neden olurken vatandaşlar da İzmir'de deprem mi oldu? sorusunun yanıtını almak için 19 Ağustos son depremler listesine odaklandı. Kandilli Rasathanesi tarafından yayımlanan son depremler aracılığıyla bilgi edinebilen vatandaşlar, dilerlerse rasathanenin son depremler haritası ile de detayları öğrenebiliyor. Peki, en son nerede deprem oldu? İşte, 19 Ağustos son depremler listesi...

19.08.2021Gündem
Callisto Gençlik yardıma koşuyor

Callisto Gençlik yardıma koşuyor

Callisto, Güneş Sistemi’nin en büyük gezegeni olan Jüpiter’in uydusu. Araştırmalara göre, Callisto’nun özellikle 100 km’yi aşan derinliklerinde sıvı durumda su bulunma olasılığı var, bu da uydunun üzerinde yaşam olasılığını gösteriyor. Ulaşılması zor bir yere ulaşmaya ve yaşamın mümkün olduğu yeni bir düzene atıfta bulunan bir gurup liseli de kurdukları sosyal sorumluluk ve gönüllük girişimine ‘Callisto’ adını verdi.

18.08.2021Eğitim
Biran Damla Yılmazdan örnek davranış

Biran Damla Yılmaz'dan örnek davranış

Oyuncu Biran Damla Yılmaz, geçtiğimiz gün sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla takdir topladı. İki köpeği olan ve uzun zamandır köpeklerine kardeş arayan oyuncu, yangından kurtulan bir canı sahiplenerek yeni can dostunu bulduğunu açıkladı.

17.08.2021Televizyon
Muğladaki orman yangını... Polonyalı pilot yaşadıklarını anlattı

Muğla'daki orman yangını... Polonyalı pilot yaşadıklarını anlattı

Muğla'da orman yangınlarıyla mücadeleye helikopterle destek veren Polonyalı ekip, söndürme çalışmaları sırasında yaşadıklarını anlattı. Pilot Marcin Gwizoowski ise Polonya'da bu büyüklükte bir yangınla hiç karşılaşmadıklarını, coğrafyadan kaynaklanan nedenlerden yangını kontrol altına almakta gerçekten zorluk yaşadıklarını belirtti.

16.08.2021Gündem
Tehlikeli kısır döngü... Zemin sıcaklığı artıyor Bu ne anlama geliyor

Tehlikeli kısır döngü... Zemin sıcaklığı artıyor! Bu ne anlama geliyor?

Ülkemizde zemin sıcaklığı artıyor. Manavgat'ta yangın sırasında 95 dereceyi bulan zemin, ısındıkça birbirini tetikleyen sorunlara neden oluyor. Detaylar haberimizde...

14.08.2021Gündem
Yangın bölgelerinde sel olur mu Uzmanlar anlattı...

Yangın bölgelerinde sel olur mu? Uzmanlar anlattı...

Son birkaç hafta içinde ülkemizin Batı kesimlerinde büyük yangınlar yaşandı. Sadece Muğla’da 66 bin hektar alanın kül olduğu yangınlardan sonra uzmanlar yeni tehlikelere dikkat çekti. Bunlarda biri de sel tehlikesi...

13.08.2021Gündem
Marmariste yangında hayatını kaybeden Şahin Akdemirin ailesini alevlerin söndürülmesi rahatlattı

Marmaris'te yangında hayatını kaybeden Şahin Akdemir'in ailesini alevlerin söndürülmesi rahatlattı

Muğla'nın Marmaris ilçesindeki orman yangınında yaşamını yitiren gencin ailesi, alevlerin söndürülmesinin ardından oğullarının mezarı başında dua etti.

13.08.2021Haber
Marmaristeki yangında yardım ederken hayatını kaybeden Şahin Akdemirin acılı babası konuştu

Marmaris'teki yangında yardım ederken hayatını kaybeden Şahin Akdemir'in acılı babası konuştu

Şahin Akdemir 25 yaşındaydı. Marmaris'te çıkan orman yangınına gönüllü olarak yardım etti. Motosikletine alabildiği kadar içme suyu alıp itfaiye ekiplerine taşıdı. Ancak bölgeden ayrılmaya çalışırken kaza yaptı, yaralanan Şahin Akdemir alevlerin arasında kalarak hayatını kaybetti. Akdemir'in ailesi, alevlerin söndürülmesinin ardından oğullarının mezarı başında dua etti. Acılı baba Ali Akdemir, "Bu ateş beni, Marmaris’te yaktı. Allah'ın izniyle bu yangın söndü, kontrol altına alındı. Şahin'im bu vatan için canını verdi. Onun için gururlu ve onurluyum. Oğlum yangınların söndürülmüş olduğunu görseydi, herkesten daha çok sevinirdi. Küçük oğlumla Köyceğiz'deki yangında bir böcek yanmasın, ağaç yanmasın diye 10 günden beri aynı mücadeleyi verdik. Oğlum gibi şehit olmayı tercih ederim'' dedi.

13.08.2021Gündem
Son halka da kontrol altında

Son halka da kontrol altında

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, orman yangınlarının tamamının kontrol altına alındığını açıkladı.

13.08.2021Gündem

Son dakika: Bakan Pakdemirli duyurdu: Büyük yangınların hepsini söndürdük

Türkiye'de 15 gündür çeşitli yerlerde çıkan orman yangınlara ilişkin müjdeli haberi Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli duyurdu. Bakan Pakdemirli sosyal medya hesabından "Ülkemizde gerçekleşen büyük yangınların hepsini söndürmüş olduk" mesajını paylaştı.

12.08.2021Gündem
Orman yangınlarında son durum Köyceğiz yangını kontrol altında; Bucakta 7 mahalle tahliye edildi, 6 kişi gözaltında

Orman yangınlarında son durum! Köyceğiz yangını kontrol altında; Bucak'ta 7 mahalle tahliye edildi, 6 kişi gözaltında

Türkiye'nin orman yangınlarıyla mücadelesi sürüyor. Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli Burdur'un Bucak ilçesinde çıkan yangınla ilgili, "Burdur Bucak yangınında 21 ev zarar gördü ve 7 mahalle tahliye edildi, tahliye edilen kişi sayısı 200'ü aştı." dedi. Öte yandan Muğla'nın Köyceğiz ilçesinden iyi haber geldi. Köyceğiz'deki orman yangını 14 gün sonra kontrol altına alındı.

12.08.2021Gündem
Bakan Pakdemirli, Muğla Köyceğiz yangınının kontrol altına alındığını duyurdu

Bakan Pakdemirli, Muğla Köyceğiz yangınının kontrol altına alındığını duyurdu

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, 14 gündür devam eden Muğla'nın Köyceğiz ilçesindeki yangının kontrol altına alındığını duyurdu. Ayrıca Burdur'un Bucak ilçesindeki yangınla ilgili 6 kişinin gözaltında olduğunu açıkladı.

11.08.2021Haber
Son dakika haberi: Bakan Pakdemirli duyurdu Köyceğiz ve Manavgat yangınları kontrol altında

Son dakika haberi: Bakan Pakdemirli duyurdu! Köyceğiz ve Manavgat yangınları kontrol altında

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, 14 gündür devam eden Muğla'nın Köyceğiz ilçesindeki yangının kontrol altına alındığını duyurdu. Ayrıca Burdur'un Bucak ilçesindeki yangınla ilgili 6 kişinin gözaltında olduğunu açıkladı.

11.08.2021Gündem
Muğla yangınlarında 62 mahalle ve 38 bin 715 kişi tahliye edildi

Muğla yangınlarında 62 mahalle ve 38 bin 715 kişi tahliye edildi

Muğla'nın Marmaris ilçesinin ardından Köyceğiz, Milas, Bodrum, Kavaklıdere, Seydikemer, Menteşe, Yatağan, Dalaman ve Fethiye’deki orman yangınlarında 62 mahallede 13 bin 768 hane ve 38 bin 715 kişi tahliye edildi. Yangın ekiplerine destek veren bir kişi yaşamını yitirirken, 746 kişi hastanelere sevk edildi, 7 kişinin tedavisi ise devam ediyor. Söndürme çalışmalarına 12 bin 352 personel, 2 bin 870 araç, 7 uçak, 39 helikopter, 2 İHA ve 66 TOMA ile Sahil Güvenlik Komutanlığı, Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü, Denizcilik Genel Müdürlüğü ve Deniz Kuvvetleri Komutanlığı ekipleri katıldı.

11.08.2021Gündem
Son dakika... Burdur, Manavgat, Kaş, Adana ve Uşakta yangın paniği Bucakta yangın ilerliyor

Son dakika... Burdur, Manavgat, Kaş, Adana ve Uşak'ta yangın paniği! Bucak'ta yangın ilerliyor

Burdur'un Bucak ilçesinde ormanlık alanda, Kaş'ta ise sazlık alanda yangın çıktı. Yangınlara müdahale edilirken son kötü haber Uşak'tan geldi. Uşak'ın Ulubey ilçesinde çıkan yangına ekipler müdahale ediyor. Bucak'ta çıkan yangının duman ve külleri 74 kilometre uzaklıktaki Antalya'ya ulaştı. Rüzgar nedeniyle yangında havaya savrulan küller, Antalya'da şehir merkezinin üzerinden ev ve iş yerlerine yağdı. Kentin üzeri tamamen dumanla kaplandı. Diğer yandan Antalya-Isparta Karayolu, Antalya yönünden Kuzey Çevre Köprülü Kavşağı’ndan, Isparta yönünden ise Ağlasun Kavşağı’ndan çift yönlü trafiğe kapatıldı. Öte yandan Manavgat'taki yangının kontrol altına alındığı öğrenildi. Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, ''Bucak yangını tehlikeli. Yanan evler, boşaltılan evler var'' dedi.

11.08.2021Gündem
Köyceğiz yangınıyla mücadele sürüyor

Köyceğiz yangınıyla mücadele sürüyor

Muğla'nın Köyceğiz ilçesinde 29 Temmuz'da başlayan orman yangını, Denizli'nin Beyağaç ilçesi sınırına yaklaşık 5 kilometre kadar yaklaştı. Yangının Beyağaç'taki anıt ağaçların da olduğu karaçam ormanına sirayet etmemesi için ekipler büyük çaba sarf ediyor. Beyağaç Belediye Başkanı Mustafa Akçay, ''Beyağaç mülki sınırına kuş uçuşu 5 kilometre yaklaşan yangının bugün kontrol alınacağını düşünüyoruz'' dedi.

11.08.2021Haber
Son dakika... Muğlanın Köyceğiz ilçesindeki yangında son durum Alevler Denizli sınırına yaklaştı

Son dakika... Muğla'nın Köyceğiz ilçesindeki yangında son durum! Alevler Denizli sınırına yaklaştı

Muğla'nın Köyceğiz ilçesinde 29 Temmuz'da başlayan orman yangını, Denizli'nin Beyağaç ilçesi sınırına yaklaşık 5 kilometre kadar yaklaştı. Yangının Beyağaç'taki anıt ağaçların da olduğu karaçam ormanına sirayet etmemesi için ekipler büyük çaba sarf ediyor. Beyağaç Belediye Başkanı Mustafa Akçay, ''Beyağaç mülki sınırına kuş uçuşu 5 kilometre yaklaşan yangının bugün kontrol alınacağını düşünüyoruz'' dedi.

11.08.2021Gündem
Milas kontrol altına alındı

Milas kontrol altına alındı

Muğla'nın Milas ilçesindeki orman yangını 11. günde kontrol altına alındı.

11.08.2021Gündem
Erdoğan’dan ‘yangın’ talimatı: Hiç hesapsız yaraları sarın

Erdoğan’dan ‘yangın’ talimatı: Hiç hesapsız yaraları sarın

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, kurmaylarına yangından etkilenen bölgelerle ilgili “Hiçbir para hesabı yapmadan yaraları saralım. Bize düşen ne ise yapacağız. Yangından etkilenen aileleri tek tek dinleyin” talimatı verdi.

11.08.2021Gündem
Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Milastaki yangının kontrol altına alındığını açıkladı

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Milas'taki yangının kontrol altına alındığını açıkladı

Son dakika haberine göre Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, 11 gündür devam eden Muğla'nın Milas ilçesindeki yangının kontrol altına alındığını açıkladı.

10.08.2021Haber
Son dakika haberi... Bakan Pakdemirli duyurdu... Milas ve Bodrum yangınları kontrol altında

Son dakika haberi... Bakan Pakdemirli duyurdu... Milas ve Bodrum yangınları kontrol altında

Son dakika haberine göre Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, 11 gündür devam eden Muğla'nın Milas ilçesindeki yangının kontrol altına alındığını açıkladı. Bakan Pakdemirli İlerleyen saatlerde Bodrum yangının da kontrol altına alındığını duyurdu.

10.08.2021Gündem
Son dakika. Bakan Pakdemirli: Kanser gibi görünmeyen yerlerden çıkabilen yangınla karşı karşıyayız

Son dakika. Bakan Pakdemirli: Kanser gibi görünmeyen yerlerden çıkabilen yangınla karşı karşıyayız

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, orman yangınlara ilişkin son durum hakkında basın toplantısı düzenledi. Pakdemirli Milas'taki yangın ile ilgili olarak, 'Kanser gibi görünmeyen yerlerden, bir noktadan çıkabilen, devam eden bir yangınla karşı karşıyayız.' dedi.

10.08.2021Gündem
Son dakika: Muğlanın Köyceğiz ilçesindeki yangına müdahale sürüyor Bodrumda çıkan yangına müdahale ediliyor... İşte son durum...

Son dakika: Muğla'nın Köyceğiz ilçesindeki yangına müdahale sürüyor! Bodrum'da çıkan yangına müdahale ediliyor... İşte son durum...

Muğla'nın Köyceğiz ilçesinde makilik alanda başlayıp ormana sıçrayan yangını söndürme çalışmaları 13'üncü günde devam ederken rüzgarın şiddetiyle öğle saatlerinde Alibaba Dağı eteklerinde yangın büyüdü. Farklı noktalara sıçrayan yangın nedeniyle gökyüzünü dumanlar kapladı. DHA muhabiri Tolga Tahçı, CNN Türk canlı yayınında ''Yavaş yavaş kontrol altına alınmaya başladı o tutuşan bölgeler.'' dedi. Bunun yanı sıra Muğla'nın Bodrum ilçesindeki otluk ve makilik alanda yangın çıktı. Yangını söndürmek için ekipler çalışma başlattı.

10.08.2021Gündem
Son dakika: Bakan Pakdemirli duyurdu Ezine yangını kontrol altında

Son dakika: Bakan Pakdemirli duyurdu! Ezine yangını kontrol altında

Tarım ve Orman Bakanı Pakdemirli sabah saatlerinde başlayan Çanakkale Ezine yangınının kontrol altına alındığını duyurdu.

10.08.2021Gündem
Son dakika... Muğla Seydikemerde orman yangını

Son dakika... Muğla Seydikemer'de orman yangını

Muğla'nın Seydikemer ilçesinde ormanlık alanda çıkan yangın kontrol altına alındı.

10.08.2021Gündem
Muğlada 65 bin hektar yandı Karakulak ve yaban kedisi ormanı yok oluyor

Muğla'da 65 bin hektar yandı! Karakulak ve yaban kedisi ormanı yok oluyor

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi'nden Dr. Yasin İlemin, Muğla yangınlarında kızılçam ağırlıklı 65 bin hektarın yandığını açıkladı. İlemin, karakulak yaşam alanının yüzde 20'sinin, yaban kedisi habitatının ise tamamen yok olduğunu söyledi.

10.08.2021Gündem
Orman yangınları ile gelen tehlike 6 saatte bir değiştirilmeli

Orman yangınları ile gelen tehlike! '6 saatte bir değiştirilmeli'

Ege ve Akdeniz kıyılarını tehdit eden orman yangınları, hava kirliliğine yol açması sonucu akciğer sağlığı açısından da risk oluşturuyor. Havaya saçılan partikül ve gazlardan korunmak için maske kullanımı uyarısında bulunan Göğüs Hastalıkları Uzmanı Dr. Ahmet Selvi, “Partikülden korunmada N95 adı verilen maskeler daha etkili. Bunların 6 saatte bir değiştirilmesi gerekli” dedi.

10.08.2021Gündem
Muğlanın Köyceğiz ilçesinde yangınla mücadele

Muğla'nın Köyceğiz ilçesinde yangınla mücadele!

Muğla'nın Köyceğiz ilçesinde, makilik alanda başlayıp, ormana sıçrayan yangını söndürme çalışmaları, 13'üncü günde de sürdürülüyor. Alevlerin sarp ve vadinin yer aldığı alanda olması, karadan çalışmayı olumsuz etkilerken, havadan yoğun olarak müdahale ediliyor. DHA muhabiri Tolga Taşçı, "Alevler hala devam ediyor ve zaman zaman da büyüyebiliyor. Alevlerin olduğu bölgeye karadan ulaşmak neredeyse imkansız" dedi. Bunun yanı sıra Muğla'nın Ula ilçesi ve Antalya'nın Kaş ilçesinde çıkan yangınlar söndürüldü.

10.08.2021Haber

Yazar Sonuçları

Bir sanat şehri ORDU

Kültür sanat eksenli gezilerimi hızla sürdürüyorum. Geçen hafta sonu da Ordu’daydım. Ordu bir sanat şehri olmayı başarıyor. Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’e yaptıkları çalışmaları sordum:

15.09.2021

Sosyal medyada Singapur modeli

Bodrum’daki, Köyceğiz’deki, Gündoğmuş’taki, Marmaris’teki yangınlar devam ederken, sosyal medyadan “Arkadaşlar durum vahim, molotof düzeneği bulundu hâlâ ciddiyeti kavrayamayanlar var, iç savaş var şu an cayır cayır yakılıyoruz, yetkililer artık devreye girsin ölümüz mü çıkacak buradan” paylaşımları yapıldı.

7.09.2021

Hande Yener’e otostop çektirten İzmir trafiği

BÜYÜK şehirlerimiz artık gerçekten çok büyük...

18.08.2021

Kabuslara tek çare: Umutlar kırılmasın

DOSTLAR, arada içi daralır insanın, gülümsemeye bile neden bulamaz ya... Bugünlerde çoğumuz o ruh halinin eşiğinde, içinde gibiyiz sanki. Daha geçenlerde memleketin yangın yeri olmasını izliyorduk endişeyle. Ormanlar cayın cayır yandı. Manavgat, Bodrum, Marmaris, Köyceğiz çok zarar gördü. “Tarihin en büyük orman yangını” diye anılacak. Dokuz da can yitirdik. Dilerim son büyük yangın olur.

17.08.2021

Ben geldim

İki haftalık mecburi bir ayrılıktan sonra tekrar beraberiz.

17.08.2021

Deniz 100 metre girdiğinde

KÜRESEL ısınmayla deniz seviyesi 1 metre yükselirse İzmir ve İstanbul gibi kıyı şehirlerinde denizin 100 metre içeri gireceğini söylüyor Boğaziçi Üniversitesi İklim Politikaları Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Levent Kurnaz.

16.08.2021