EKSTRA
MENÜ

Koy

Koy ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Koy haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 55.241 Koy haberi bulunmuştur.

Koy Haberleri

KKTCde kaçak göçmen operasyonu

KKTC'de kaçak göçmen operasyonu

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Sahil Güvenlik Komutanlığı nefes kesen iki operasyona imza atarak adaya kaçak yollardan girmeye çalışan 24 düzensiz göçmeni yakaladı. Sahil Güvenlik Komutanlığı’na gelen bilgiler üzerine Polis Genel Müdürlüğü ile birlikte ortak operasyon düzenlendi.

19.12.2020Dünya
Uzmanlar uyardı… Kabuklu deniz mahsullerindeki gizli tehlike

Uzmanlar uyardı… Kabuklu deniz mahsullerindeki gizli tehlike!

İzmir’de çok tüketilen kabuklu deniz mahsullerindeki gizli tehlikeye karşı Beslenme Uzmanı Deniz Zünbülcan, uyarılarda bulundu. Zünbülcan, “Kabuklu deniz mahsullerini tüketirken dikkatli olmalıyız. Başta midye olmak üzere kabuklu deniz canlıları, kadmiyum, arsenik gibi ağır metaller içeriyor. Aşırı tüketimde kansere neden olabiliyor.”

18.12.2020Sağlık
Monet tablosuna konu olan İtalyan köyü: Dolceaqua

Monet tablosuna konu olan İtalyan köyü: Dolceaqua

İtalya'nın Fransa sınırındaki Dolceacqua, Val Nervia tepelerinde yer alan şirin bir köy. Cenova'nın 120 kilometre güneybatısında ve Imperia'nın 35 kilometre batısındaki köy, 20.2 kilometrekarelik bir alana yayılmış ve 2 binin biraz üzerinde nüfusu var.

18.12.2020Gezi
Edirnede uzay çadırı kuruldu

Edirne'de uzay çadırı kuruldu

Edirne'nin Meriç ilçesinde, köy muhtarlıklarının destekleriyle planetaryum (uzay çadırı) kuruldu.

18.12.2020Teknoloji
İstanbulda 1. grup mezarlara zam yapıldı

İstanbul'da 1. grup mezarlara zam yapıldı

Karacaahmet, Nakkaştepe, Zincirlikuyu, Aşiyan gibi 1. Grupta yer alan mezarlıklarda boş mezar yeri bedeli 34 bin liradan 37 bin 400 liraya yükseltildi. Gasilhane, tahta tabut, cenaze tabut örtüsü, cenaze defin işlemleri ve İstanbul dışına nakil gibi hizmetler ücretsiz olarak verilmeye devam edecek.

18.12.2020Ekonomi
Kabuklu deniz mahsulleri aşırı tüketilirse kansere sebep olabilir

'Kabuklu deniz mahsulleri aşırı tüketilirse kansere sebep olabilir'

İZMİR’de çok tüketilen kabuklu deniz mahsullerindeki gizli tehlikeye karşı Beslenme Uzmanı Deniz Zünbülcan, uyarılarda bulundu. Zünbülcan, “Kabuklu deniz mahsullerini tüketirken dikkatli olmalıyız. Başta midye olmak üzere kabuklu deniz canlıları, kadmiyum, arsenik gibi ağır metaller içeriyor. Aşırı tüketimde kansere neden olabiliyor”.

18.12.2020Sağlık
Bilim insanları akciğer zarı kanserine neden olan geni buldu

Bilim insanları akciğer zarı kanserine neden olan geni buldu

Türk, Japon ve ABD'li bilim insanlarından oluşan ekip, 5 yıl süren çalışma sonunda "BLM+/-" adlı gen mutasyonu olan kişilerde asbest temasıyla akciğer zarı kanserinin gelişme riskinin daha yüksek olduğunu tespit etti.

18.12.2020Tekno
YGA Zirvesi’ne rekor katılım

YGA Zirvesi’ne rekor katılım

Çift kanatlı girişimcilik ekosistemi YGA’nın bu yıl 20’ncisini düzenlediği YGA Zirvesi ilk kez dijitale taşındı. Zirvenin, Türkiye’de kapalı platformdaki en çok katılımın yaşandığı etkinlik olduğu ve 11 bin 401 farklı ekrandan izlendiği açıklandı.

18.12.2020Ekonomi
Kabak tatlısını tahinli yedi — Vallahi kuru-pilav yedim

'Kabak tatlısını tahinli yedi' — 'Vallahi kuru-pilav yedim'

TBMM’deki bütçe görüşmelerinde AK Parti ve CHP’nin atışma konusu bu kez ‘kabak tatlısı’ydı. AK Partili Cora, CHP’li Öztunç’a “Fakirlik edebiyatı yapıyor ama kendisi de kabak tatlısını tahinli yedi” dedi. Öztunç kendisini “Vallahi kabak tatlısı değil kuru-pilav yedim” diye savundu.

18.12.2020Gündem
Zabıta nedir, ne iş yapar ve nasıl olunur Zabıta olma şartları, maaşları ve iş imkanları

Zabıta nedir, ne iş yapar ve nasıl olunur? Zabıta olma şartları, maaşları ve iş imkanları

Güvenlik insan hayatının en önemli olgularından birisi olmaktadır. Gerek şehirlerde, gerek kasabalarda gerekse köy ve mezralarda güvenliği sağlamakla görevli bulunan idareler bulunmaktadır. Zabıtaları ne işlerle görevli oldu ve ortalama maaşları ile ilgili ayrıntılı bilgileri sizler için derledik.

18.12.2020Meslekler
Subay nedir, ne iş yapar ve nasıl olunur Subay olma şartları, maaşları ve iş imkanları

Subay nedir, ne iş yapar ve nasıl olunur? Subay olma şartları, maaşları ve iş imkanları

Subaylık son günlerde artan talep doğrultusunda son derece tutulan mesleklerden biri haline gelmiştir. Özellikle erken emeklilik gibi avantajlarından dolayı sık tercih edilmektedir. Peki, subayların maaşı ve iş koşulları nasıldır? Bu gibi soruların cevabını sizler için derledik.

18.12.2020Meslekler
Isparta’da sular altında kalan köy evlerinde seyirlik görüntüler

Isparta’da sular altında kalan köy evlerinde seyirlik görüntüler

Isparta’nın Sütçüler ilçesinde Kasımlar Barajı inşaatının ardından Darıbükü köyünün bir bölümü sular altında kaldı. Bölgede yeni evlerin inşa edilmesiyle köylülerin bıraktığı eski evler, seyirlik görüntüler oluşturdu.

17.12.2020Seyahat
Yılan korkusu yaşayan aileye yeni ev yapıldı

Yılan korkusu yaşayan aileye yeni ev yapıldı

Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde yılan istilası üzerine evlerini terk edip köydeki yakınlarının evinde kalan 6 kişilik Ataş ailesi, 4 ay sonra geri döndü. Ancak yılan korkusu devam eden aileye yakınları ve köylülerin desteğiyle yeni bir ev yapıldı. Yeni evlerinde rahat bir nefes alan aile, ilk kez huzurla uyuyabildiklerini söyledi.

17.12.2020Haber
Hakkaride yılanlı ev kabusu İstila ettiler

Hakkari'de yılanlı ev kabusu! İstila ettiler

Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde yılan istilası üzerine evlerini terk edip köydeki yakınlarının evinde kalan 6 kişilik Ataş ailesi, 4 ay sonra geri döndü. Ancak yılan korkusu devam eden aileye yakınları ve köylülerin desteğiyle yeni bir ev yapıldı. Yeni evlerinde rahat bir nefes alan aile, ilk kez huzurla uyuyabildiklerini söyledi.

17.12.2020Gündem
Muhtar nedir, ne iş yapar ve nasıl olunur Muhtar olma şartları, maaşları ve iş imkanları

Muhtar nedir, ne iş yapar ve nasıl olunur? Muhtar olma şartları, maaşları ve iş imkanları

Yapılacak seçimler doğrultusunda muhtar olmak ile beraber, pek çok mahalle için büyük bir öneme sahip meslekler içerisinde gelir. Birçok kişi nasıl muhtar olabileceği konusunda internet üzerinden bilgi almaya çalışıyor. Peki, muhtar nedir, ne iş yapar ve nasıl olunur? Muhtar olma şartları, maaşları ve iş imkanları hakkında merak edilenler.

17.12.2020Meslekler
Midyatlı şehidin adı, 4 bin kitaplı kütüphanede yaşayacak

Midyatlı şehidin adı, 4 bin kitaplı kütüphanede yaşayacak

DİYARBAKIR'da 10 yıl önce terör saldırısında şehit olan Jandarma Onbaşı Salih Albayrak'ın adı, anne ve babası tarafından Mardin'in Midyat ilçesinde yaptırılan 4 bin kitap kapasiteli kütüphanede yaşayacak.

16.12.2020Güncel
Sabancı Vakfı 13. Filantropi Semineri’nde sosyal değişim için teknolojinin rolü ele alındı

Sabancı Vakfı 13. Filantropi Semineri’nde sosyal değişim için teknolojinin rolü ele alındı

Sabancı Vakfı’nın 2007 yılından bu yana sivil toplum alanındaki yeni yaklaşımları tartışmak amacıyla düzenlediği Filantropi Semineri, 13. yılında “Herkes Online mı?” başlığı ile Sabancı Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Güler Sabancı ev sahipliğinde ilk kez online gerçekleşti.

16.12.2020Güncel
Son dakika haberleri... Terkos Gölünde su çekilince tarihi yol ortaya çıktı Roma döneminden kalma...

Son dakika haberleri... Terkos Gölü'nde su çekilince tarihi yol ortaya çıktı! Roma döneminden kalma...

İstanbul'da yaşanan kuraklık nedeniyle barajlardaki su sevileri düşüyor. Son günlerde etkili olan yağışlar barajlarda bir puanlık artışı bile sağlayamadı. İstanbul'un önemli barajlarından Terkos Gölü'nde çekilen sular nedeniyle tarihi yol ortaya çıktı. İlk inlemede Roma döneminden kalmış olabileceği belirtilen yolla ilgili konuşan Çatalca Kültür ve Turizm Derneği Başkanı Ahmet Rasim Yücel "Terkos Gölü kuraklık nedeniyle boşalınca bu tarihi yol ortaya çıktı. Bu tarihi yolun tescillenmesini ve kültür varlıklarımız arasındaki yeri almasını istiyoruz." dedi.

16.12.2020Gündem
Yürekler ağza geldi... Artvinde köprüden tehlikeli geçiş

Yürekler ağza geldi... Artvin'de köprüden tehlikeli geçiş

ARTVİN'in Yusufeli ilçesi Irmakyanı köyüne ulaşımın sağlandığı, 50 metre uzunluğundaki ahşap köprünün halatlarından bazıları koptu. Araç geçişine kapatılan köprü, tehlikeye rağmen yaya olarak kullanılıyor. Köylüler, köprünün onarılmasını istiyor.

16.12.2020Gündem
Çocuklarda öz güven gelişimini destekleyici oyunlar

Çocuklarda öz güven gelişimini destekleyici oyunlar

Bireyin kendi yeteneklerini ve duygularını tanıması, kendini sevmesi ve kendine güvenmesi olarak tanımlanan özgüven, pek çok beceri gibi erken çocukluk döneminden itibaren gelişiyor. "Yapılan pek çok araştırma demokratik anne baba tutumunun çocukların özgüven duygularının gelişiminde olumlu bir etkisi olduğunu ortaya koymuştur' diyen Rehber ve Psikolojik Danışman Betül Aşık, çocukların özgüven gelişimini destekleyici oyunlar konusunda öneriler verdi.

İstanbulun yanı başındaki en güzel kış adresleri

İstanbul'un yanı başındaki en güzel kış adresleri

İstanbul'un yanı başında kışın beyaz örtünün kapladığı doğanın içinde güzel vakit geçirecek birçok alternatif var. İşte o yerler...

15.12.2020Seyahat
97 yıl önce terk edilen Hayalet köy kış aylarında da puslu güzelliğiyle ilgi çekiyor

97 yıl önce terk edilen 'Hayalet köy' kış aylarında da puslu güzelliğiyle ilgi çekiyor

Muğla'nın Fethiye ilçesinde 97 yıl önce mübadele ile Rumların boşalttığı ve günümüzde "hayalet köy" olarak da anılan Kayaköy Ören Yeri'nde, kış aylarında da bölgede etkili olan sisle birlikte oluşan güzel manzara ziyaretçilerin ve fotoğrafçıların ilgisini çekiyor.

15.12.2020Seyahat
Çankırıda, kayıp yaşlı kadını arama çalışmaları sürüyor

Çankırı'da, kayıp yaşlı kadını arama çalışmaları sürüyor

ÇANKIRI'da, 14 gün önce odun kırmak için evinden çıkan ve kendisinden bir daha haber alınamayan Sevim Yıldırım'ı (75) arama çalışmalarına devam ediliyor.

14.12.2020Gündem
Bursada kuraklıktan Çınarlı gölet  kurudu

Bursa'da kuraklıktan Çınarlı gölet kurudu

Bu yıl yaşanan aşırı kuraklıktan dolayı bir sulama göleti daha kurudu.

14.12.2020Haber
Bursada kuraklık alarmı 40 yıldır ilk defa yaşandı

Bursa'da kuraklık alarmı! 40 yıldır ilk defa yaşandı

Bu yıl yaşanan aşırı kuraklıktan dolayı bir sulama göleti daha kurudu. Göletin kurulduğu yıldan itibaren bu mevsimde ilk defa bu kadar kurak kaldığını belirten Çınarlı köyünün muhtarı Yaşar Yıldız, "Yaşım 55. İlk defa bu mevsimde böyle kuraklık görüyorum" dedi.

14.12.2020Gündem
116 yaşında corona virüsü yenen Fatma nine: Sağlıklı yaşamın sırrı köyde yaşamak

116 yaşında corona virüsü yenen Fatma nine: Sağlıklı yaşamın sırrı köyde yaşamak

ARTVİN'de 11 çocuk ve 31 torunu bulunan Fatma Akyüz (116), yakalandığı corona virüs(koronavirüsü) yenerek sağlığına kavuştu. Hemen köyüne dönen Akyüz, "Allah bana uzun ömür verdi ve yaşadım, şükürler olsun. Köyün suyu, havası her şeyi güzel, uzun ve sağlıklı yaşamanın sırrı köyde yaşamak" dedi.

14.12.2020Güncel
Koronavirüsü yenen Burdur Belediye Başkanı Ercengiz, 40 gün sonra görevinin başında

Koronavirüsü yenen Burdur Belediye Başkanı Ercengiz, 40 gün sonra görevinin başında

Koronavirüs tedavisi tamamlanıp, sağlığına kavuşan Burdur Belediye Başkanı CHP'li Ali Orkun Ercengiz, 40 gün sonra görevine tekrar başladı.

14.12.2020Gündem
MEB bütçesi TBMM’de kabul edildi

MEB bütçesi TBMM’de kabul edildi

TBMM Genel Kurulunda, MEB’in 2021 yılı bütçe görüşmeleri yapıldı. Bakan Ziya Selçuk’un da bir konuşma yaptığı görüşmeler sonrasında MEB’in bütçesi kabul edildi.

14.12.2020Eğitim
Muğlada fırtına tekneleri karaya sürükledi

Muğla'da fırtına tekneleri karaya sürükledi

Muğla’da iki gündür etkili olan yağış ve fırtına hayatı olumsuz etkiledi. Menteşe’nin Akbük sahilinde gece saatlerinde şiddetini arttıran lodos, koydaki bazı tekneleri karaya sürükledi.

14.12.2020Gündem
İstanbula kar ne zaman yağacak Meteoroloji uyardı İşte 14 Aralık MGM il il hava durumu tahminleri

İstanbul'a kar ne zaman yağacak? Meteoroloji uyardı! İşte 14 Aralık MGM il il hava durumu tahminleri!

Hava durumu tahminleri Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan değerlendirmeler ile belli oldu. Yurt genelinde soğuk havalar etkisini gösterirken Erzincan'da bir süredir etkili olan kar yağışı nedeniyle Refahiye'de 5, Kemaliye ilçesinde 1 olmak üzere toplam 6 köy yolu ulaşıma kapandı. Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde de kar yağışı kenti beyaza bürüdü. Meteoroloji'den yapılan açıklamada Mersin ve Antalya'da kuvvetli yağışın etkili olacağı bildirildi. Peki, bugün hava nasıl olacak? İşte, MGM 14 Aralık il il hava durumu tahminleri.

14.12.2020Gündem
Kaçak kazıda yakalananlara kısıtlamayı ihlalden 15 bin 750 lira ceza

Kaçak kazıda yakalananlara kısıtlamayı ihlalden 15 bin 750 lira ceza

Sivas'ın Suşehri ilçesinde jandarma ekiplerince kaçak kazı yaparken yakalanan 5 kişiye, sokağa çıkma kısıtlamasını ihlalden toplamda 15 bin 750 lira para cezası kesildi.

13.12.2020Gündem
Son dakika haberi: Bakan Selçuktan yüz yüze eğitim ve tablet açıklaması 200 bin tablet dağıtılacak

Son dakika haberi: Bakan Selçuk'tan yüz yüze eğitim ve tablet açıklaması! 200 bin tablet dağıtılacak

Son dakika haberine göre; Yüz yüze eğitimle ilgili açıklama yapan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, "Bir an önce yüz yüze eğitime geçilmesi için şartların olgunlaşmasını bekliyoruz." dedi. Ayrıca 21 Aralık tarihine kadar 200 bin tablet, 2021 Ocak ortasına kadar ilave 300 bin tabletin dağıtılacağını duyurdu.

13.12.2020Gündem
Bartın’daki lojman davası, Almanya’ya taşındı

Bartın’daki lojman davası, Almanya’ya taşındı

Almanya’nın Aşağı Saksonya eyaletine bağlı Lehrte kasabasına 7 yaşında gelip, birçok alanda 1100 kişiyi istihdam eden KURT GmbH’nin sahibi Hasan Kurtuluş, ikâmet ettiği mahkemeden gelen telefonla şoke olduğunu söyledi.

13.12.2020Avrupa
Faylara fısıldayan adam

Faylara fısıldayan adam

Dört yaşında yetim kaldı. Okuma yazma bilmeyen annesiyle güç koşullar içinde büyüdü. Dönemin ruhuna uygun, ‘idealist’ bir genç olarak hayali mühendis olmaktı. Çalıştı, başardı… Bugün Türkiye’nin en tanınan jeoloji uzmanlarından biri. Prof. Dr. Naci Görür ile buluşup bu sefer onun kişisel jeolojik tarihini inceledik. Bize kerpiç evlerden oluşan Elazığ’daki çocukluğunu, 60’ların İstanbul’unda onu şaşırtan şeyleri, taşların fısıltısıyla jeolojik çağlar arasında yaptığı zaman yolculuklarını anlattı...

13.12.2020Gündem
Tokat’ta kablo hırsızları 6 köyü internetsiz bıraktı

Tokat’ta kablo hırsızları 6 köyü internetsiz bıraktı

Tokat’ın Erbaa ilçesinde 2 kişi, internet kablolarını baltayla keserken jandarma ekiplerince suçüstü yakalandı. 2 kişinin kestiği kablolar nedeniyle ilçede 6 köy internetsiz kaldı.

12.12.2020Gündem
Son dakika... Kiralarda düzenleme mesajı... Cumhurbaşkanı Erdoğan: Kabineden sonra açıklayacağız

Son dakika... Kiralarda düzenleme mesajı... Cumhurbaşkanı Erdoğan: Kabineden sonra açıklayacağız

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Gaziantep Düzbağ İçme Suyu İsale Hattı ve Doğanpınar Barajı açılış törenine canlı bağlantı ile katıldı. "Üretimi ve istihdamı sürdürmek için gereken her tedbiri aldık." diyen Erdoğan, "Çiftçiyi, esnafı asla unutmadık. Bunun yanında kiralarda vesaire düzenlemeye gidiyoruz. Onları da Kabine Toplantımızın ardından açıklayacağız." diye konuştu. Erdoğan daha sonra ise Manisa-Akhisar çevre yolu açılış törenine katıldı. "Yatırım düşmanlığına anlam vermek mümkün değildir." diyen Erdoğan, CHP'yi eleştirerek, "Yeter ki yatırımcı Türkiye'ye gelmesin... Yahu yatırımın rengi, ırkı olur mu? Yatırım Avrupa'dan gelince güzel, Katar'dan gelince kötü mü?" ifadelerini kullandı.

12.12.2020Gündem
Domuz sürüsü köye indi

Domuz sürüsü köye indi!

Sivas'ın İmranlı ilçesinde yol kenarına inen domuz sürüsü cep telefonu kamerası ile görüntülendi.

12.12.2020Gündem
Şehidin anısına kütüphane

Şehidin anısına kütüphane

Şanlıurfa'da 2016 yılında şehit olan Jandarma Er Murat Gözal'ın babası ve annesi Mardin'in Artuklu ilçesi Mahmut Esat Atay İlkokul ve Ortaokulu'nda yaptırdığı kütüphaneye şehit oğullarının ismini verdi.

12.12.2020Eğitim
Köksal Babanın hayali gerçek oldu

Köksal Baba'nın hayali gerçek oldu

Kendine has hareketleriyle kısa sürede sosyal medyada fenomen olmayı başaran ve takipçi sayısı ile bir çok ünlü siyasetçi, sanatçı ve futbolcuyu geride bırakan 'Köksal Baba' lakaplı Köksal Bektaşoğlu hayali olan kırmızı kamyonete kavuştu. Birçok kesiminin sosyal medya üzerinden tanıdığı Trabzonlu 45 yaşındaki Köksal Bektaşoğlu namı diğer ‘Köksal Baba’nın hayatı belgesele taşındı.

12.12.2020Güncel
Karadenizin çalışkan kadınlarını, pandemi de durduramadı

Karadeniz'in çalışkan kadınlarını, pandemi de durduramadı

Karadeniz'de çalışkanlıkları ile bilinen yöre kadınları, koronavirüs salgınında da boş durmuyor, yazın olduğu gibi kışın da girdikleri tarlalarında organik ürünleri yetiştiriyor. Yaşamın zorluklarını aşmak ve evlerinin geçimini sağlamak için her alanda kendini gösteren kadınlar, çalışma azimleriyle de örnek oluyor.

12.12.2020Gündem
İstifa edip organik tarıma başlayan da var hayalindeki seramik atölyesini kuran da

İstifa edip organik tarıma başlayan da var hayalindeki seramik atölyesini kuran da

Pandemi hepimizin alışkanlıklarını değiştirdi. Virüsten korunmak için bazı rutinlerimizi rafa kaldırdık. Sosyal hayat dijitalleşti, bazılarımız evden çalışıyor. Ama bu dönemde daha büyük, daha köklü değişiklikler yapanlar da oldu. Sizi yaşları, meslekleri, şehirleri farklı beş örnekle tanıştıracağız. Kim bilir, belki de bazılarımız için ilham kaynağı olurlar.

Bir zamanlar çok popüler olan şimdi pek fazla kişinin bilmediği 5 kasaba

Bir zamanlar çok popüler olan şimdi pek fazla kişinin bilmediği 5 kasaba

Dünyada terk edilmiş birçok kasaba ya da şehirler var. Bu terk edilmiş kasaba ve şehirler sanki devasa zaman kapsülleri gibiymiş gibi hissettiriyor. Sizin için en ilginç olanları listeledik.

11.12.2020Seyahat

Yazar Sonuçları

Kabinlerin Nusr’et’i

Şu anda bütün DJ’ler işsizlikten kırılırken sanki “Kabinlerin Nusr’et’i” gibi... Üzerinde bir DJ’le asla bağdaştıramayacağınız bir Nuri Alço robdöşambrıyla ultra lüks dairesini tanıttığı videosu sosyal medyanın gündeminde. Gelin, kim bu DJ Burak Yeter, yakından tanıyalım.

18.12.2020

Bozcaada karşısında üç medeniyetin kesiştiği saklı bir köy:  Kemallı

Bozcaada karşısında bulunan 700 yıllık tarihi Kemallı köyü, Roma dönemine ait Alexandria Troas Antik Kenti ile komşu konumda yer alıyor. Kemallı'yı, Romalıların, Selçukluların ve Osmanlıların tarihte kesiştiği organik yaşam köyü şeklinde özetlemek mümkün. Size biraz bu güzel köyden bahsedeceğim.

15.12.2020

Yeni yıl için ekonomik ve el yapımı yeni yıl süsleri

Benim için yeni yıl demek; sevdiğim kişiler ile bir masanın etrafında birlikte olmak demek. Özenerek hazırlanan yemekler, aileyle, dostlarla gece yarısına kadar kahkahalar atıp, herkesin yüzünde gülümseme olan bir gece demek...

15.12.2020

Tatilcilerin fotoğraf çektirmek için yarıştığı yer: Dont Mahallesi ( Muğla)

Fethiye-Denizli Karayolu'nun 60 ve 65’inci kilometreleri arasındaki mahallenin giriş ve çıkışlarındaki belde tabelaların da çok ilginç bir isime denk geliyorsunuz:  Dont. Geçen ay Kaş’tan Denizli’ye giderken tabelasını görüp hemen durup acaba Amerika topraklarına mı girdim diye düşündüm. Daha öncesinde ‘Dont’ diye bir yer duymadım, böyle köy mü olur? Ortaköy olur, Bozköy olur en fazla Yeşilköy falan olur Dont nedir? Bu köyden geçenler girişteki bu levhaları gördüklerinde bir an frene basıp araçlarını yolun kenarına çekip, cep telefonlarını alıp bu anı ölümsüzleştiriyorlar. İşte size Dont Mahallesi hakkında bilgi…

15.12.2020

Hayalet mutfaklar dönemi

Yurtdışında okuyanlar bilirler, üniversite yurtlarının büyük bir bölümünün mutfağı ortaktır. Öğrenciler de bu tam teçhizatlı mutfakta kendi yemeklerini yaparlar.

12.12.2020