MENÜ

Köy Okulu

Köy Okulu ile ilgili tüm haberleri, son dakika Köy Okulu haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Köy Okulu haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 3.038 Köy Okulu haberi bulunmuştur.

Köy Okulu Haberleri

Üniversite öğrencileri minik kalplere dokundu

Üniversite öğrencileri minik kalplere dokundu

Samsun'un Havza ilçesinde, üniversite öğrencileri tarafından bir köy okulu yenilendi ve öğrencilerinin ihtiyaçları da giderildi.

17.04.2018Kampüs
Eğitimin süper anneanneleri

Eğitimin süper anneanneleri

İstanbul’da kendilerine ‘Anneanneler Grubu’ adını veren kadınlar, 200’ü aşkın okulda yaklaşık 10 bin öğrenciye yardım ulaştırıyor. Oyuncak, atkı, bere örüp çocuklara yollayarak başladıkları yardım kampanyalarına 7 bin 500 kişiden destek geldi. İlmikleri eğitim için atan ‘Anneanneler Grubu’ bununla da yetinmeyip üç yıl içinde Bitlis ve Mardin’de iki okul yaptırdı. Şimdi hedefleri bir eğitim köyü oluşturmak.

7.04.2018Eğitim
Köy okulu öğrencileri mikroskopla tanıştı

Köy okulu öğrencileri mikroskopla tanıştı

Bodrum İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü destekleriyle iki öğretmen tarafından hazırlanan ‘Öğretmenim, mikroskoba dokunabilir miyim’ projesi kapsamında birçok öğrenci, ilk kez fen bilimleri deneylerini mikroskopla yapmaya başladı.

27.03.2018Eğitim
Üniversitelilerden köy okuluna destek

Üniversitelilerden köy okuluna destek

Üniversite öğrencileri, ‘Güneş Köyden Doğuyor’ projesi kapsamında Çorum'daki Yaylabaşı Köyü İlkokulu'nda öğrencilerle sosyal aktiviteler yaptı, fiziki imkânlarını iyileştirdikleri okula kütüphane kazandırdı.

21.03.2018Eğitim
Okul formalı müdür

Okul formalı müdür

Bursa’nın Orhaneli ilçesinde Erenler İlk-Ortaokulu Müdür vekili Bayram Yiğitbaşı, öğrencilerine forma giyme alışkanlığı kazandırmak ve onlarla empati kurabilmek için haftanın bir günü okula forma giyerek geliyor ve gün boyu formalı olarak görev yapıyor. Yiğitbaş, "Tabii ki herkesin imkânları eşit olmuyor. Kılık kıyafet açısından fazla şansı olmayan öğrencilerimiz mevcut. Bu uygulamamda ki bir diğer amaç da forma giyme alışkanlığı kazandırmak ve empati kurmak, çocuklar açısından düşünebilmekti" dedi.

21.03.2018Eğitim
Alev öğretmen, okulu eve çevirdi

Alev öğretmen, okulu eve çevirdi

Kars’ın merkez Azat köyünün sınıf öğretmeni Alev Sungur’un eve çevirdiği okuldan öğrenciler ayrılmak istemiyor. Okulun kalorifer kazan dairesindeki atıl bir odayı da ‘Hayal Kütüphahesi’ne dönüştüren Alev öğretmen, öğrencilerle oyun oynayıp, şarkılar söylüyor.

5.03.2018Eğitim
ÇYDD 29 yaşında

ÇYDD 29 yaşında

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’nin (ÇYDD) kuruluşunun 29’uncu yıl dönümü nedeniyle düzenlediği toplantıda konuşan ÇYDD Başkanı Prof. Dr. Aysel Çelikel, “Çalışmalarımıza, Ergenekon davaları nedeniyle dahi ara vermedik” diyerek 29 yılda 102 bin 554 öğrenciye burs verildiğini belirtti.

27.02.2018Eğitim
Arakanda 5 yeni toplu mezar bulundu

Arakan'da 5 yeni toplu mezar bulundu

Myanmar'ın Arakan eyaletinde Müslüman nüfusa yönelik katliamın boyutlarını gözler önüne seren 5 yeni toplu mezar tespit edildi.

1.02.2018Dünya
Üniversiteliler harçlıklarıyla minikleri ‘ısıttı’

Üniversiteliler harçlıklarıyla minikleri ‘ısıttı’

Muş Alparslan Üniversitesi’nden (MŞÜ) bir grup öğrenci, okul harçlıkları ve topladıkları yardımlarla aldıkları kışlık ayakkabı ve montları, köy okullarında eğitim gören çocuklara hediye etti.

13.01.2018Eğitim
Köy okulu öğretmeni, çocukları tenisle tanıştırdı

Köy okulu öğretmeni, çocukları tenisle tanıştırdı

Diyarbakır'ın Lice ilçesine bağlı Üçdamlar köyünde beden eğitimi öğretmenliği yapan Aydınlı Kezban Angın, öğrencilerini Türkiye Tenis Federasyonu’nun desteği sayesinde tenisle buluşturdu.

6.01.2018Eğitim
87 öğrenciye robotik kodlama eğitimi

87 öğrenciye robotik kodlama eğitimi

Niğde’de ‘Oku, Düşün, Uygula, Neticelendir’ projesi kapsamında 87 öğrenciye Robotik Kodlama eğitimi verilecek.

2.01.2018Eğitim
Türkiye’den öğretmen hikayeleri: Sobayı yakan da var, okulu boyayan da

Türkiye’den öğretmen hikayeleri: Sobayı yakan da var, okulu boyayan da

24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle Türkiye’nin dört bir yanında farklı öğretmen hikayeleri geliyor. Bunlar arasında köy okullarında öğretmenliğin yanı sıra soba yakıp öğrencilerini bekleyen de var, önce aileleri okula alıştırıp sonra çocukları eğitime kazandıran da var.

23.11.2017Eğitim
Bir sınıf yaratmak

Bir sınıf yaratmak

Başöğretmeniz Mustafa Kemal Atatürk’ün, "Öğretmenler, yeni nesil sizin eseriniz olacaktır" sözü ülkenin geleceğini inşa eden biz öğretmenlere büyük görevler verdiğinin kanıtıdır. Bu görevimizi yaparken karşılaşacağımız birtakım sorunlar olacak. Köy okullarında bu sorunlar ve yetersizlikler biraz daha baş gösteriyor.

20.11.2017Eğitim
Öğrencilerin devamsızlık sorununu oyunla çözdü

Öğrencilerin devamsızlık sorununu oyunla çözdü

Samsun’un Havza ilçesi Ortaklar mahallesindeki Ortaklar İlkokulu’nda öğrencilerin devamsızlığı oyunla aşıldı. İlkokul öğretmeni Ahmet Çiftçi, derslerinde teknoloji ve oyunu kullanarak öğrencilerin devamsızlık sorununu çözdü.

10.11.2017Eğitim
Köy okulu bahçesinde bilim

Köy okulu bahçesinde bilim

Gerçekleştirdiği farklı projelerle çocuklara nitelikli eğitim desteği sağlayan Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV), Lloyd’s Register Vakfı ile birlikte hayata geçirdiği Bilim Ateşböceği sayesinde Aksaray’da çocuklara bilimi sevdiriyor. Projeyle bilime karşı olumlu tutuma sahip bireylerin yetiştirilmesi amaçlanıyor.

27.10.2017Eğitim
Bu nasıl iş Veliler okulda görünce şok oldu

Bu nasıl iş! Veliler okulda görünce şok oldu

İzmir Bergama’da bir ortaokulda hizmetli olan M.Ç., kenevir yetiştirmek ve uyuşturucu kullanmaktan 1 yıl hapis cezası aldığı ortaya çıkınca işten atıldı. Okul müdürünü de darp eden M.Ç., 2 yıl sonra İŞKUR kanalıyla yeniden aynı okulda görevlendirildi. Veliler isyanda ediyor.

27.10.2017Gündem
Köy okulu öğretmenleri sınıflarını kışa hazırladı

Köy okulu öğretmenleri sınıflarını kışa hazırladı

Muş'un köylerinde görev yapan öğretmenler, öğrencilerinin üşümemesi için sınıfta soba kurarak okullarını kışa hazırlıyor.

24.10.2017Eğitim
Kars’a yeni okul

Kars’a yeni okul

İş adamı ve Ümit Kalko Vakfı (ÜKV) Mütevelli Heyeti Başkanı Ümit Kalko, bir takım ziyaretlerde bulunmak ve yaptıracağı bir okulun temel atma törenine katılmak üzere yaklaşık 150 iş adamıyla Kars’a gitti.

14.10.2017Eğitim

Yazar Sonuçları

Çeeeek bi Adana kebap...

Satır kullanmak zor. Ritm ile hafif vurarak kavisinde beşik gibi, ahenkle sallarken eti kıyacaksın. Aynı anda ‘Adana’nın yolları taştan, sen çıkardın kebap beni baştan’ türküsünü mırıldanacaksın. Bol kırmızı biberi cömertçe çalışacak ve elinle bi güzel yoğuracaksın. Yassı şişe eti güzelce sıkacaksın. Kömürü sık sık yelleyeceksin. Kebabı lavaşın arasına yorgan gibisarıp çekeceksin. Adana’da işte tam da bunları, kebabın hasını yaptım...

24.04.2018

Yoksul çocuklara motosikletiyle yardım taşıyor

İlker Kül’ün üç tutkusu var: Çocuklar, motosiklet ve fotoğraf çekmek.

24.01.2018

Güçlü kadınlar kenti Kars’ın popüler olması tesadüf değil

KARS yıllardır nüfusunun çok üstünde turist ağırlayan bir kent.

20.01.2018

Memleketimden ödül aldım

Memleketim Gümüşhane’ye, “9. Lames Şenliği”nin davetlisi olarak gittim. Zigana Köyü’nde düzenlenen bu şenlikte bir de “Gümüşhane’nin ilham veren kadını” ödülünü aldım.

14.10.2017