EKSTRA
MENÜ

Kösem Sultan Kitabı

Kösem Sultan Kitabı haberleri sayfasında güncel ve son dakika Kösem Sultan Kitabı hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 34 Kösem Sultan Kitabı haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Kösem Sultan Kitabı Haberleri

Şimdi ne izleyeyim

Şimdi ne izleyeyim

“Kösem Sultan” dizisini bitiren Cardi B., attığı tweet de “O kadar çok kabus gördüm ki, sanırım Kösem’in nasıl öldüğünü izleyerek tam uyuyamadım. Şimdi ne izleyeyim, Türkler” diye sordu.

11.08.2020Televizyon
Kösem Sultana Vildan Atasever de katıldı

Kösem Sultan'a Vildan Atasever de katıldı

Muhteşem Yüzyıl Kösem’e Vildan Atasever de katılıyor.

10.03.2016Magazin
Solmaz Kâmuran’ın romanı ‘Kösem’de gerçekler anlatılıyor

Solmaz Kâmuran’ın romanı ‘Kösem’de gerçekler anlatılıyor

Hayata Anastasia adıyla Tinos Adası’nda başladı. Saraya köle gittiğinde henüz 13’ündeydi. Şimdi, Osmanlı’nın en güçlü kadını olarak anılıyor. Mahpeyker Kösem Sultan... Elimizde tek bir resmi bile olmayan Kösem Sultan, ismiyle müsemma, ömrü boyunca ‘öncü lider’ olmuş. Hikâyesiyse, Solmaz Kâmuran’ın romanı ‘Kösem’de anlatılıyor. Yazarla bu vesileyle bir araya geldik; hem kitabını hem de yakın zamanda kaybettiği eşi gazeteci-yazar Çetin Altan’ı konuştuk.

18.12.2015Hayat
Tarihçi Özlem Kumrular’ın iddiası: Kösem, Ahmed’in nikâhlı eşiydi

Tarihçi Özlem Kumrular’ın iddiası: Kösem, Ahmed’in nikâhlı eşiydi

İktidar hırsı, entrika, aşk ve gözyaşı... Onun döneminin en kısa özeti. Yedi saltanat gördü, devlet yönetiminde bulundu, mücevherleri çok sevdi.... Kösem Sultan’ı aynı isimli kitapla bu sefer Doç. Dr. Özlem Kumrular kaleme aldı. Diziyi ekranda izlemeye 10 dakikadan fazla tahammül edemediğini söyleyen Kumrular’la hem ekrandaki hem de tarihteki Kösem’i konuştuk. Bu kitapta gün yüzüne çıkmamış bilgiler var...

21.11.2015Keyif
Özlem Kumrular: Kösem Sultanın senarist kadrosu kendi bildiğini okumuş

Özlem Kumrular: Kösem Sultan'ın senarist kadrosu kendi bildiğini okumuş

Özlem Kumrular: “Tarih dizilerini kurgusal aşk istila etmiş durumda. Türkiye’de aşksız 15 dakika ayakta duramaz o dizi. Kösem çok büyük hatalarla dolu. Milyonların hafızasına yanlış bilgiler çakılıp kalıyor. Bırakın tarihi tarihçiler yazsın.”

20.11.2015Keyif
Çukur son bölüm sonrası 12. yeni bölüm fragmanında Yamaçın çöküşü

Çukur son bölüm sonrası 12. yeni bölüm fragmanında Yamaç'ın çöküşü

Çukur son bölümün ardından yeni bölüm fragmanı ile izleyicilerin karşısına çıktı. Son bölümde büyük ümitler bağladığı para kaynağını elinden kaybeden Yamaç, eşi Sena'nın da evi terk etmesi sonrasında büyük bir çöküşün içerisine girmiştir. Peki, Çukur 12. yeni bölüm fragmanında neler yaşanacak? İşte, Çukur yeni bölüm fragmanı ve son bölümden bazı bilgiler

8.01.2018Televizyon
Çukur dizisi oyuncuları kimdir Çukur dizisinin oyuncu kadrosu ve karakter biyografisi

Çukur dizisi oyuncuları kimdir? Çukur dizisinin oyuncu kadrosu ve karakter biyografisi

Çukur dizisi oyuncularının kim olduğu birçok dizisever tarafından en çok merak edilen ve araştırılan konular arasında gündemdeki yerini korumaya devam ediyor. Ekranlarda geçtiğimiz hafta başlayan Çukur dizisinin oyuncu kadrosunda birbirinden renkli ve deneyimli isimler yer alıyor. Aras Bulut İynemli ve Dilan Çiçek Deniz'in başrollerinde yer aldığı dizi ilk bölümüyle heyecan fırtınası yaratmıştı. Peki, Çukur dizisi oyuncuları kimdir? İşte, Çukur dizisinin oyuncu kadrosu ve karakter biyografisi.

30.10.2017Televizyon
Çukur dizisi oyuncuları kimdir Çukur dizisi ilk bölümüyle bu akşam başlıyor

Çukur dizisi oyuncuları kimdir? Çukur dizisi ilk bölümüyle bu akşam başlıyor!

Çukur dizisi oyuncularının kim olduğu birçok dizisever tarafından en çok merak edilen ve araştırılan konular arasında gündemdeki yerini korumaya devam ediyor. Ekranlarda bu akşam yayınlanmaya başlayacak olan Çukur dizisinin oyuncu kadrosunda birbirinden deneyimli ve renkli isimlerin yer alması izleyicilerin dikkatini çekti. Peki, Çukur dizisi oyuncuları kimdir?

23.10.2017Televizyon
Kadınlar Saltanatı’nın iki kahramanıyla tanışın

Kadınlar Saltanatı’nın iki kahramanıyla tanışın

‘Haremde Tahta Kuranlar’, Kadınlar Saltanatı döneminin sultanlarından Nurbanu ve Safiye’nin hikâyesi. Özlem Kumrular çok sayıda tarihi belgeye dayanarak iki valide sultanın dönemindeki Osmanlı’yı anlatıyor.

11.05.2017Kitap Sanat
Padişahlar tarihi mücevherlerden sorulur

Padişahlar tarihi mücevherlerden sorulur

“Osmanlı İmparatorluğu’nun ihtişamı mücevherlerinde gizlidir” diyor ‘İstanbul Yıldızı’nın yazarı Gül İrepoğlu. Bu kitapta, saklı cevherlerin pırıltısıyla aydınlanan Osmanlı’nın hikâyesi anlatılıyor. Kanuni’nin miğferinden Kösem Sultan’ın küpelerine uzanan bir yolculuk...

16.06.2014Hayat
Kendimi sultan sanmaya başladım

Kendimi sultan sanmaya başladım

TRT, “Muhteşem Yüzyıl”ın karşısına “Nakşidil Sultan” dizisiyle çıkıyor. Dizide, padişahın kalbini fetheden Nakşidil’i canlandıran Tuvana Türkay, “Dönem işi çok büyülü, kendimi gerçekten sultan zannetmeye başladım. Ama annem ‘bacaklarını kırarım’ diyerek beni gerçek hayata döndürdü” diyor.

20.01.2011Kelebek
En uzun adam MRa sığmadı

En uzun adam MR'a sığmadı

Türkiye'nin en uzun kişi Kösem'in 3 hastaneye başvurmasına rağmen kilosu nedeniyle MR'ı çekilemedi.

14.02.2008Sağlık
Japonyadan kapkaççıların resmini gönderip yakalattı

Japonya'dan kapkaççıların resmini gönderip yakalattı

Türkiye'yi anlatan kitaplarına bir yenisini eklemek için 4 ay önce İstanbul'a gelen Türk dostu Japon kadın yazar Sachiko Shibusawa, iki kapkaççının saldırısına uğradı. İçinde fotoğraf makinesi ve bir miktar parasının bulunduğu çantasını kaptıran Shibusawa, cebinde unuttuğu hafıza kartında daha önce çektiği fotoğrafları bilgisayarına aktarırken, kendisini soyan kapkaççıların da fotoğrafını çektiğini farketti. Shibusawa'nın fotoğrafları zarfla gönderdiği Türk polisi derhal harekete geçerek iki kapkaççıyı dün gece düzenlediği operasyonla yakaladı.

10.12.2007Gündem
Ebru ve oğluyla parkta bir gün

Ebru ve oğluyla parkta bir gün

Ebru Şallı Tan, biricik oğlu Beren'i yere göğe sığdıramıyor. Ebru Şallı, yaşadıklarını ve bir gününü anlattı.

10.05.2007Kelebek
İstanbulun bilinmeyen yüzü

İstanbul'un bilinmeyen yüzü

İstanbul sevdalısı Haldun Hürel, İstanbul'un kitabını yazdı. İstanbul'u 7 yıl boyunca Rumelifeneri'nden Bakırköy'e kadar karış karış gezen, yaklaşık 20 kilometrelik surlarını içten ve dıştan yürüyerek dolaşan, taşlarına dokunan, resimlerini çizen Hürel, kitabında, okurları yaklaşık 2600 yıllık bu yaşlı kentte ilginç bir yolculuğa çıkarıyor.

14.01.2005Gündem
MEDYADAN : Magazinimtrakımsı

MEDYADAN : Magazinimtrakımsı

Virsa Lisi ile Serdar Devrim başbaşa - İbo ile Petek Dinçöz çok gizli görüşmek için nerede bir araya gelmiş, bilin - Porno filmler için altyapısı olan oyuncu - Benim kariyerim ve kişiliğim var, diyen manken - Mehmet Ali Erbil’in Huysuz Virjin’den öğrenebileceği bir şey mesela -Rüyasında insanın neden dudağı uçuklar - Herkes layık olduğu televizyonu seyreder ve sair abuk sabuk magazin alıntıları...

26.09.2004Gündem

Yazar Sonuçları

Bir erkek itirafnamesi ‘Erkek Denizinde Kadın Gemiler’

Yazar Tayfun Timoçin son kitabı ‘Erkek Denizinde Kadın Gemiler’ ile toplumsal cinsiyet eşitsizliği üzerine Hititlerden Osmanlı’ya varan, mitolojik öykülerden Türk destanlarına uzanan bir yolculuğa çıkarıyor bizleri. Üstelik ‘bir erkek itirafnamesi’ dediği kitabında, eskinin ‘en erkek’ dünyası kabul edilen denizde, bugün dümene geçmiş ve kendi rotalarını belirlemiş 14 kadın da erkek ve kadın ilişkileri üzerine söz alıyor.

1.05.2019

Büyük bir felaketin eşiğindeyiz durum gerçekten de çok sıkıntılı

Korkarım Fatih Altaylı bundan böyle beni gördüğü yerde yolunu değiştirip arkasına bakmadan kaçacak.

14.12.2015

Kıvanç çok iyi herif ama ekranda göründüğü kadar yakışıklı değil!

Hayatının ilk yılları, Yeşilçam filmleri atmosferindeki gibi herkesin birbiriyle yardımlaştığı, tüm çocukların mahallenin öz evladı sayıldığı sıcacık bir ortamda geçmiş.

7.11.2015

Sahte yazılar

ÖNCE bir düzeltme ve özürle başlayayım.

28.11.2011

Muhteşem yüzyıl, muhteşem evler 2

Dizi ve evler muhteşem olunca, bir haftaya sığmadı. Sizden gelen e-postalar da evlerin dekorasyonunda neo-Osmanlı stiline gerçekten çok ilgi olduğunu gösterince, geçmişin basit, zarif ve vakur mekanlarında dolaşmaya bu hafta da devam etmeye karar verdik.

30.09.2011

Uluslararası yelken ehliyeti veren 16 yaşındaki İzmirli

Yedi yaşında yelkene başlayan İzmirli İdil Bayar, tecrübeli yelkencilerin uzak yol hikayelerini dinleyerek büyük denizleri hayal etmeye başlamış. Hayalini geçen yıl gerçekleştiren İdil, 16 yaşında Atlantik’i geçerek kırılması zor bir rekor elde etti. Takım sporu olan yelkenle kişiliğinin de geliştiğini söyleyen İdil’in şimdiki planı Pasifik Okyanusu’nu geçmek...

26.02.2011

Payitaht’tan taşraya Osmanlı coğrafyası

Osmanlı coğrafyasının genişliği, yaygınlığı konusunda bölük pörçük rakamlar, bilgiler belleğimizde dağınık biçimde varolmuştur. Ama bunların hangi kıtalarda hangi kentleri, hangi idari birimleri kapsadığı konusu, toplu biçimde Necdet Sakaoğlu’nun 20. Yüzyıl Başında Osmanlı Coğrafyası kitabında sergileniyor.

1.02.2008

Yıldıznameler

Hürriyet’te yarından itibaren ‘Padişahların Yıldız Falları’ başlığıyla iki gün devam edecek bir yazı dizisi yayınlayacağım.

12.11.2005