MENÜ

Köşe Balık

Köşe Balık ile ilgili tüm haberleri, son dakika Köşe Balık haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Köşe Balık haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 969 Köşe Balık haberi bulunmuştur.

Köşe Balık Haberleri

Toroğlu’na soruyor : “Terlik giyer misiniz”

Toroğlu’na soruyor : “Terlik giyer misiniz?”

Ahmet Tulgar çok kısa bir süre (beni çabuk kovdular çünkü) Milliyet’ te köşedaşım oldu, ama (uzaktan da olsa) arkadaşlığımız hep sürdü. Milliyet gazetesinde yayımlanan yazılarını ve röportajlarını iki ayrı kitapta derledi Ahmet. Birincisinin adı ‘Tam Yakalandığımız Yerden’, ikincisinin ‘Mahallede herkes kahramandır”.

11.08.2004Kelebek
MEDYADAN : Magazin haberleri

MEDYADAN : Magazin haberleri

Kot üstüne gecelik modası nekine - Erkeğin evde hizmetçisi, yatakta fahişesi derken... - Ün yarışına girmek kovalasın sizi - Yüzünü sivilceler basmışmış - Ajda Pekkan’ın karmaşık aşkı - Sinan Çetin ‘Ben çektim, siz çekmeyin’ demiş - Kadırgalılar sarışın olur, değil mi - Çağla Şıkel neden iyi tanımadığı erkeklerle birlikte oluyormuş - Türk kadını niye 40’ından sonra seks istemiyormuş... ve diğer magazin haberleri.

29.08.2004Kelebek
MEDYADAN : Genel konular

MEDYADAN : Genel konular

İnsanın içini üzen bir fotoğraf - “Güzelliğe, güzel sanatlara, zarafete ve şıklığa önem veren Terazi burcundan olan bakanımız” kimmiş, tahmin edin - Önce defin, sonra cenaze namazı mı - Ölmez ölmüş - Acaba Başbakan, Nazlı Ilıcak’ın “Türk basınını AB’ye gammazla” tavsiyesini tuttu mu - Zina tartışmalarında Başbakan ve AKP kadar Türk basını da sınıfta kaldı - 1 Ocak’tan sonra “çift etiket” kullanmayan esnaf yanacakmış, sanki bir tanesini kullandılar da - İlahiyat Dekanı’na okurların sorduğu sorulara bak, Türkiye’nin geleceğine olan inancın artsın... ve sair alıntılar

26.09.2004Gündem
MEDYADAN : Magazin haberleri

MEDYADAN : Magazin haberleri

Şok’un Türk ailelerine büyük hizmeti: Erkeklerden seks tüyoları - Hande Ataizi de ‘sadece duygusal’ bir ‘boşanma gerçekleştirmiş’ - ‘Ünlü manken’ arazi fiyatlarını nasıl arttırmış - Sinemanın en baba babaları - Affınıza sığınarak, 69 cesur seks sorusundan no. 39 - Altı aylık rutin bakım yaptıran ‘ünlü’ - Misafire hakaret adetten midir - Dizi istemezük - Zampara erkeklere bulunmaz bahane - Aykırı olacağım diye yırtınmaya değer mi? vs...

17.10.2004Kelebek
Elbede marjinal bir Türk

Elbe'de marjinal bir Türk

Behçet Safa adını resimle çok yakından ilgilenenlerin dışında pek bilen yoktur Türkiye’de. Ancak soyadı bir çağrışım yapabilir. Evet, ressam Behçet Safa, ünlü yazar Peyami Safa’nın yeğeni.

30.10.2004Kelebek
Yıldızlara bakmadan asla

Yıldızlara bakmadan asla

Burçlardan ya da astroloji haritalarından bahsedilirken hangimiz kulak kabartmadık? ‘Yıldızım barışmadı’ lafını kullanmadık? İşte astroloji böyle bir şey, siz isteseniz de istemeseniz de bir yolunu bulup hayatınıza giriyor. Avrupalıların yüzde 52’si astrolojiyi bilim olarak kabul ederken, Amerika’da 70 milyon insan güne falını okuyarak başlıyor. En fazla satan kitaplar astroloji kitapları; internetteki 3 milyonun üzerindeki astroloji sitesini yılda 120 milyon insan ziyaret ediyor.

13.11.2004Kelebek
Ankara’nın en iyi 10 restoranı

Ankara’nın en iyi 10 restoranı

Hürriyet Cuma’nın en iyi 10 listeleri, zaman zaman tek bir kent ya da bölgeye de odaklanıyor. Son on yılda yiyecek-içecek kültürünün çarpıcı bir şekilde geliştiği başkent, ayrı bir listeyi çoktan hak ediyordu. Hürriyet Ankara Bürosu, başkentli gurmeler, mutfak kültürü uzmanları ve yemek yazarlarından oluşan bir jüriye Ankara’nın en iyi 10 lokantasını sordu. Ortaya geniş bir yelpaze çıktı: Merkez Lokantası da, Budakaltı, Kalbur gibi kendine özgü mekanlar da, İtalyan ve Uzakdoğu restoranları da var listede. Hilton Oteli’nin ünlü Marco Polo’su ise birinci oldu.

2.12.2004Seyahat
Özgür kadın Gülay kasabada fena halde olay

Özgür kadın Gülay kasabada fena halde olay

Ne Erdemir, ne özelleştirme. Karadeniz Ereğlisi’nde varsa yoksa Gülay Yaman. 32 yaşında. Çok güzel ve dul. Hakkındaki dedikodunun bini bir para. Altın günlerinde, çarşıda pazarda, erkek erkeğe muhabbetlerde konu hep o. Bitmek bilmeyen bir iştahla konuşuluyor.

11.12.2004Kelebek
Yengeç, Aslan ve Başak

Yengeç, Aslan ve Başak

Erkek arkadaşınızın nasıl eğleneceğiniz merak ediyor musunuz?

16.12.2004Aşk
Medyadan : MAGAZİN

Medyadan : MAGAZİN

Yazılı basının, 2004’ün ilk 10 ayında en çok bahsettiği sanatçı Hülya Avşar’mış ama “reytingi” 2003’e göre düşmüş. Eh, Türk magazin basınının en çok Hülya Avşar’dan, İbrahim Tatlıses’ten, Cem Yılmaz’dan bahsetmesi, Türk magazin okurunun bu haberleri okuması normal, Fazıl Say, Arif Sağ yahut Kerem Görsev çıksaydı şaşardım.

26.12.2004Seyahat
Türkiyenin 2005 falı

Türkiye'nin 2005 falı

Türkiye’nin yeni yıldaki durumunu incelemeden önce geçmişine bir göz atmak gerekiyor, çünkü Astroloji’nin altın kuralına göre, yaşananlar yaşanacakların aynasıdır. Türkiye’nin geçmişinde göz önüne alınması elzem olan ve çok önemli kilometre taşları olarak kabul etmemiz gereken 14 önemli olay var; Yeni bir yılı yorumlarken, salt Türkiye Cumhuriyeti’nin doğumu olarak kabul edilen 29 Ekim 1923’ün değil, Astroloji’nin progresif yani ilerleyen, genişleyen ve evrimleşen bir bilgi sistemi olarak algılanması koşuluyla, önemli olayların tümünün değerlendirilmesi gereklidir.

27.12.2004Gündem

Yazar Sonuçları

Afiyet olsun!

‘YEMEKTE aşk olduğunu keşfettim, başka hiçbir yerde kalmamış olsa da. Sindirim sistemim dayandığı sürece bu aşkın peşinden gideceğim.’

24.07.2004

Beyaz gecelerin şehri Bergen

Norveç, Tanrı’nın boş bir vaktine denk getirip detay çalıştığı adeta dantel gibi bir ülke. Her şey o kadar güzel ve şiirsel ki kendinizi bir ressamın tuvaline ya da bir şairin şiirine dalmış gibi hissediyorsunuz. İşte bu Norveç’in başkent Oslo’dan sonra ikinci büyük şehri Bergen. Türkiye standartlarına göre adeta bir kasaba. Ama yazın ‘Beyaz Geceler’ dedikleri güneşin her daim gülümsediği günleri çok ilginç bir deneyim yaşatıyor insana.

8.08.2004

Uludağ yaz yalnızı

Sıcak bunaltınca kendimi Uludağ’ın zirvesindeki soğuk rüzgarların kucağına attım. Daha sonra ‘Kış Güzeli’ni yalnızlığı ile baş başa bırakıp, hüzünlü bir geçmişi olan Tirilya’da eski sokakları arşınladım.

14.08.2004

Kedi paranoyası

Bilge Karasu’ya... Kedisiz ve kitapsız bir ummandaki dostuma...

4.09.2004

Uyum yasaları bitti, sıra uyumsuzluk yasalarında

AKP ilginç bir parti. Biraz demiryolu ve tren gibi. Hızlı, güçlü bir lokomotifleri var. Direksiyonda nereye gitmek istediğini bilen bir makinist var.

9.09.2004

Haram, müeyyide ve Bahçeli’nin şaşkınlığı

OLAYLAR, korkutucu bir mecraya doğru akmaya başladı.

‘Popülist’ ve ‘basit’ politika anlayışının geleceği istasyon belliydi.

12.09.2004

Işık Ulkesi’ne yolculuk

Sonbahar iyice bastırmadan kıyılarımızı son bir kez daha ‘teftiş’ ettim. Önce Kaş civarında antik Likya Yolu’nda yürüdüm.

2.10.2004

Benim sambacım işini bilir

Pirelli’nin ‘çıplak kızlarıyla’ dillere destan takvimlerinin 2005 baskısının galası için bir haftadır Rio De Janerio’daydım.

26.11.2004

Da Vinci Şifresini sevenlere tavsiye

13 yıl aradan sonra ilk defa gittiğim Şanlıurfa’nın ‘Dergah Platformu’ denilen bölgesini gezerken hissettiğim ilk duygu şu oldu:

‘Da Vinci Şifresi’ kitabının yarattığı mistik iklimden etkilenen bir insan Şanlıurfa’yı mutlaka çok sevecektir.

Özellikle Balıklı Göl’ün bulunduğu bölgeden.

26.11.2004

Yeni yıla selam, işimize devam

Türkiye açısından toplum olarak Avrupa’ya odaklanmış olarak eski yılı geride bırakıp bir yenisine girdik. Türkiye ‘AB’ dedi ama iş bitmedi.

1.01.2005

Akvaryum gibi denize dalmak, çölde safari yapmak, kumar oynamak, hepsi birarada ŞARM-EL ŞEYH

1967’deki Mısır-İsrail savaşı esnasında, İsrailliler tarafından askeri amaçlarla kurulan ve 1980’lerde birbiri ardına açılan otellerle turizmin hizmetine soyunan Şarm-el Şeyh, İstanbul’dan sadece iki buçuk saatlik uçuş mesafesinde. Arapça ‘Şeyhin Koyu’ anlamına gelen bu yerleşim, dalgıçlardan kumar düşkünlerine kadar her türlü turistin ihtiyacına cevap veren; güneşin 12 ay boyunca cömertliğini esirgemediği bir cennet.

9.01.2005