MENÜ

Koronavirüsten Korunma Yöntemleri

Koronavirüsten Korunma Yöntemleri ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Koronavirüsten Korunma Yöntemleri haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 13 Koronavirüsten Korunma Yöntemleri haberi bulunmuştur.

Koronavirüsten Korunma Yöntemleri Haberleri

Evde ve Hareketsizseniz Dikkat Korona Eklemleri de Vuruyor

Evde ve Hareketsizseniz Dikkat! Korona Eklemleri de Vuruyor

Koronavirüs salgını nedeniyle giderek daha da hareketsiz hale gelen yaşam tarzımız, başka rahatsızlıkların da kapımızı çalmasına neden olabilir. Durağan yaşam tarzı ve eklemlerin kötü kullanımına bağlı olarak 40 yaşından sonra ve özellikle kadınlarda daha çok görülen kireçlenme riskine dikkat çeken Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı Dr. Zeynep Sağırkaya, “Kireçlenmeye karşı kilonuzu koruyun, mevcut koşullarınıza en uygun hareket olanaklarını hayatınıza katın. Pilates ve yogaya başlayın” çağrısında bulunuyor.

28.04.2020İyi Yaşam
Koronavirüse Karşı Kaliteli Uyku İçin 5 Öneri

Koronavirüse Karşı Kaliteli Uyku İçin 5 Öneri

Koronavirüs salgınına karşı sağlıklı kalabilmek için kaliteli uykunun önemine  dikkat çeken Nörolog Dr. Öğr. Üyesi Özge A. Kadırhan, sağlıklı uyku için 5 iyileştirici öneride bulundu.

22.04.2020İyi Yaşam
Koronavirüs Sürecinde Sağlam Bir Psikoloji İçin Neler Yapmalıyız

Koronavirüs Sürecinde Sağlam Bir Psikoloji İçin Neler Yapmalıyız?

Tüm dünyada etkili olan koronavirüs salgını ülkemizde de yaşanıyor. Koronavirüs salgını sırasında yayılmayı önlemek amacıyla, bir takım önlemler alınıyor. Bu alınan önlemlerin başında yayılma hızını engellemek için insanları yakın temastan uzak tutmak geliyor. Diğer insanlarla aramıza mesafe koymak, uzak kalmak, sosyal bir varlık olarak bizleri, en çok da sosyalleşmenin önem kazandığı ergenlik çağındaki gençleri etkiliyor.

20.04.2020İyi Yaşam
Evde Yapacağınız Egzersizlerle Koronavirüsten Korunmak Mümkün mü

Evde Yapacağınız Egzersizlerle Koronavirüsten Korunmak Mümkün mü?

Hareketsiz geçen 7-14 günlük dönem içinde vücuttaki kas hacminin yüzde 10 oranında azaldığını ifade eden Doç. Dr. Kerem Alptekin, evde 1 saat aralıklarla 5 dakika yürümenin derin bel kaslarını çalıştırdığını belirterek, korona virüsle mücadelede bağışıklık sistemini güçlendiren egzersizler hakkında bilgi verdi.

2.04.2020İyi Yaşam
Koronavirüs Kaygısını Yenebilirsiniz İşte 9 Etkili İpucu...

Koronavirüs Kaygısını Yenebilirsiniz! İşte 9 Etkili İpucu...

2020... Kimisi ne umutlarla girdi, kimisi neler planladı. Herkesin farklı hayalleri vardı, fakat tek gerçekte birleşmek zorunda kaldık. Dünyayı saran pandemi, koronavirüs!

27.03.2020İyi Yaşam
Koronavirüsle Mücadelede Mümkünse Her Gün Banyo Yapılmalı

Koronavirüsle Mücadelede Mümkünse Her Gün Banyo Yapılmalı

Prof. Dr. Faruk Yorulmaz, koronavirüsle mücadelede mümkünse her gün, hiç olmazsa iki günde bir banyo yapılması gerektiğini söyledi, önemli bilgiler verdi.

23.03.2020İyi Yaşam
Koronavirüs Uyarısı: İnternet Kafeler ve Cep Telefonlarına Dikkat

Koronavirüs Uyarısı: İnternet Kafeler ve Cep Telefonlarına Dikkat

Okulların tatil edilmesiyle öğrenciler vakit geçirmek veya online dersleri izleyebilmek amacıyla internet kafelere daha fazla ilgi göstereceklerine dikkat çeken Prof. Dr. H. Tamer Dodurka, “Farklı kişiler tarafından kullanılan bilgisayarlar, hem solunum havasındaki damlacıklar içindeki virüsün hem de ellerdeki virüsün kolayca tutunabileceği eşyalardandır” dedi.

13.03.2020İyi Yaşam
Koronavirüse Karşı En Koruyucu Maske: Kendi Bağışıklık Sisteminiz

Koronavirüse Karşı En Koruyucu Maske: Kendi Bağışıklık Sisteminiz

Dünyayı etkileyen ve ülkemizde de vaka tespit edilen koronavirüs özelinde önerilerini paylaşan Fitoterapi Uzmanı Dr. Ümit Aktaş, “Bu virüse karşı kişisel hijyen ve bağışıklık sistemi en önemli iki konu. Bağışıklık sisteminiz kuvvetli olursa ve hijyene dikkat ederseniz, korkmanıza gerek yok. En etkili maske, kendi bağışıklık sisteminizdir” dedi.

13.03.2020İyi Yaşam
Koronavirüs Evde İzleme (Karantina) Kuralları

Koronavirüs Evde İzleme (Karantina) Kuralları

Sağlık Bakanlığı koronavirüse karşı '14 gün kuralı'nı uygularken evde dikkat edilmesi gerekenlere ilişkin bilgilendirmede bulundu.

11.03.2020İyi Yaşam
Koronavirüse karşı nasıl korunacağız

Koronavirüse karşı nasıl korunacağız?

Ülkemizde koronavirüsün görülmeye başlamasıyla birlikte korunma yöntemleri ve doğal temizlik malzemelerine ilginin arttığını belirten Dermatolog Dr. Yasemin Fatih Amato; koronavirüsten korunma yöntemlerini sıraladı, ev yapımı deterjan tarifleri paylaştı.

18.03.2020Sağlık
Virüslerin Yaşayabilmesi İçin Canlı Hücrelere İhtiyaç Var

Virüslerin Yaşayabilmesi İçin Canlı Hücrelere İhtiyaç Var

Prof. Dr. Mustafa Tayar, koronavirüsün, öksürme, hapşırma gibi yollarla önce ellere, daha sonra da para, cep telefonu gibi nesnelerle kişiden kişiye bulaştığını belirterek, "Bu kişi elini ağzına götürdüyse, bulaştırdıysa, toplu taşıma aracındaysa bu virüsü almamız çok kolay. Virüsün bulaşma yolu, gıdalar veya Çin'den gelen kargolar değil. Virüslerin yaşayabilmesi için canlı hücrelere ihtiyaç var. Konuşulan biyolojik silah söylemlerini dikkate almadan yapacağımız şey; suya ve sabuna dokunmak" dedi.

12.03.2020İyi Yaşam

Yazar Sonuçları

Koronavirüsten Nasıl Korunuruz?

Hepinizin bildiği gibi, son günlerde gündemimizi koronavirüs oluşturuyor.

7.04.2020