EKSTRA
MENÜ

Koronavirüsten Korunma Yolları

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 43 haberi bulunmuştur.

Koronavirüsten Korunma Yolları Haberleri

Koronavirüse Karşı Diyet Reçetesi

Koronavirüse Karşı Diyet Reçetesi!

Koronavirüsten koruduğu iddiasıyla kamuoyuna yansıyan bir besin ve vitamin takviyelerinin şehir efsanesi olduğunu söyleyen Doç. Dr. Bülent Yaşar, koronavirüse karşı diyet reçetesi verdi.

Kış Aylarında Koronavirüsten Korunmanın Yolları

Kış Aylarında Koronavirüsten Korunmanın Yolları

Dünya 11, Türkiye ise 9 aydır Covıd-19 pandemisi ile mücadele ediyor. Küreselleşen ve küçülen dünyamızda hastalığın çok hızla yayıldığını belirten Göğüs Hastalıkları Uzmanı ve Öğretim Üyesi Doktor Nilüfer Aykaç, tüm salgın hastalıklarda olduğu gibi Covid-19’da da kişisel önlemlerin büyük önem taşıdığını belirtiyor.

9.12.2020İyi Yaşam
T Hücreleri Koronavirüse Karşı Gizli Bağışıklık mı Sağlıyor

T Hücreleri Koronavirüse Karşı Gizli Bağışıklık mı Sağlıyor?

Koronavirüs geçirdikten sonra insanlarda antikor meydana geldiğini ve bazı hastalarda 3-4 ay sonra antikorun iyice azalarak, tamamen kaybolduğunu dile getiren Göğüs Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Ahmet Rasim Küçükusta, “Kovid-19’u yenmiş bir kişi virüsle tekrar karşılaşsa bile T hücreleri ile sağlanan bağışıklık sayesinde korunabilir” dedi.

7.12.2020İyi Yaşam
Koronavirüse Karşı Pul Biberli Çorba Önerisi

Koronavirüse Karşı 'Pul Biberli Çorba' Önerisi

Soğuk havaların vazgeçilmezi çorbanın pandemi döneminde büyük önem taşıdığını belirten Dyt. Gizem Gençyürek “Çorbalara eklenen limon, sirke ve pul biber hem metabolizmayı hızlandırıp, bağırsakların çalışmasına katkı sağlayarak kilo kaybını destekler hem de özellikle koronavirüs ile mücadele ettiğimiz bu günlerde bağışıklığımızı güçlendirmeye dolayısıyla vücut direncini artırmaya yardımcıdır” dedi.

3.12.2020İyi Yaşam
Koronavirüsü Hafif Geçirmek İçin 10 Öneri

Koronavirüsü Hafif Geçirmek İçin 10 Öneri

Koronavirüs sayılarının giderek arttığı bugünlerde maske, sosyal mesafe ve hijyen önlemlerinin yanı sıra güçlü bir bağışıklık sistemine sahip olmak koronavirüsten korunmada önemli bir role sahip.

25.11.2020İyi Yaşam
Bu Gıdalar İle Koronavirüsten Korunun

Bu Gıdalar İle Koronavirüsten Korunun!

Koronavirüs sürecinde hastalığa yakalanmamak ya da hafif atlatmak için beslenme düzeninin nasıl olması gerektiği, son dönemlerde üzerinde sıklıkla durulan konular arasında yer alıyor.

19.11.2020İyi Yaşam
Vitamin Takviyelerine Dikkat Virüsten Korunurken Kansere Yakalanabilirsiniz

Vitamin Takviyelerine Dikkat! Virüsten Korunurken Kansere Yakalanabilirsiniz

Sonbaharla birlikte artmaya başlayan grip vakalarının belirtilerinin koronavirüs ile karıştırabileceği konusunda yetkililer uyarıda bulunurken, yaşanan bu durum bağışıklığını güçlendirmek isteyenleri vitamin haplarına yöneltti. Pandemiyle birlikte vitamin takviyelerinin kullanımlarının büyük oranda artış gösterdiğini söyleyen Prof. Dr. Berrin Pehlivan, vitamin takviyeleri ile ilgili önemli uyarılarda bulundu.

18.09.2020İyi Yaşam
Koronavirüse Karşı Güçlü Bağışıklık İçin 5 Beslenme Önerisi

Koronavirüse Karşı Güçlü Bağışıklık İçin 5 Beslenme Önerisi

Bağışıklık sistemini güçlendirmek, vücudu pek çok hastalığa karşı dirençli hale getiriyor ve koruyuculuk sağlıyor. Koronavirüsle mücadelede de immün sisteminin sağlıklı bir şekilde çalışması gerekiyor. Güçlü bir bağışıklık için yaşamın bir parçası haline gelebilecek doğru diyet ve dengeli beslenme düzeni belirlemek bu süreçte önem kazanıyor.

Mevsim Geçişinde Koronavirüsten Nasıl Korunmalıyız

Mevsim Geçişinde Koronavirüsten Nasıl Korunmalıyız?

Dünyanın salgınla savaştığı şu günlerde, özellikle sonbahara geçiş yaparken bağışıklık sistemini güçlendirerek koronavirüsten korunmak için fiziksel aktivite, dengeli beslenmek ve en önemlisi sosyal mesafeye kuralına uymamız gerekiyor. Diyetisyen Fatmagül Öztürk, mevsim geçişinde koronavirüsten nasıl korunacağımızı anlatıyor.

21.08.2020İyi Yaşam
Koronavirüs Gençleri de Etkiliyor: Obeziteye Neden Olabilir mi

Koronavirüs Gençleri de Etkiliyor: Obeziteye Neden Olabilir mi?

Pandemi sürecinde son haftalarda sevindirici haberlerin de geldiğini hatırlatan Göğüs Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Ali Metin Görgüner, Amerika’da yapılan bir araştırmaya dikkat çekti, “Bu çalışmada yoğun bakıma alınan hastaların genç ve obezite hastası olduğu tespit edildi. 265 hastanın yüzde 58’i erkek olarak belirlendi” dedi.

Yüze Kolonya Sürmek Virüsten Korur mu

Yüze Kolonya Sürmek Virüsten Korur mu?

Koronavirüs nedeniyle dezenfektan ve kolonya kullanımı çok yaygın bir hale geldi. Virüs nedeniyle eller için kullanılan bu ürünler bazen yüz için de kullanılıyor. Bu ürünlerden biri de kolonya. Peki, yüze kolonya sürmek doğru mu? Dermatoloji Uzmanı Dr. Öğr. Üyesi Gürkan Yardımcı anlatıyor.

4.05.2020İyi Yaşam
Pandemi Günlerinde Gıda Hijyeni Nasıl Sağlanmalı

Pandemi Günlerinde Gıda Hijyeni Nasıl Sağlanmalı?

Ramazan ayının da başlamasıyla birlikte market ve pazar alışverişleri de artış gösterdi. Satın alınan gıdalardaki bulaş riskiyle ilgili açıklamalarda bulunan Mikrobiyolog Dr. İpek Ada, pandemi günlerinde gıda hijyeni ile ilgili merak edilen soruları yanıtladı.

29.04.2020İyi Yaşam
Covid-19’u Basit Bir Grip Gibi Geçirmek Mümkün, Ama...

Covid-19’u Basit Bir Grip Gibi Geçirmek Mümkün, Ama...

"Bahar geldi diye orman, deniz havasında olmayalım lütfen. Zorunlu olmayan herkes sosyal hayatının fişini çeksin ve evinde beklesin!” diyen Göğüs Hastalıkları Uzmanı Doç. Dr. Hacer Kuzu Okur, virüsle savaşta bir başka önemli noktanın daha altını çiziyor: Ağzımızı yıkamak!

28.04.2020İyi Yaşam
Koronavirüs Sürecinde Sağlıklı Beslenmenin Anahtarı 3 çeyrek modeli

Koronavirüs Sürecinde Sağlıklı Beslenmenin Anahtarı '3 çeyrek' modeli

Koronavirüse karşı korunmada bireysel ve fiziksel ortamın hijyeni, bağışıklık sisteminin güçlü tutulması, beslenmenin yeterli ve dengeli olması, düzenli fiziksel aktivite ve dinlendirici bir uyku çok önemli. Dr. Öğretim Üyesi Leyla Tevfikoğlu Pehlivan, yeni tip koronavirüs salgını sürecinde güçlü bir bağışıklık elde etmek için beslenmede '3 çeyrek' modeline uyulması gerektiğini söyledi, önemli bilgiler verdi.

Koronavirüse Pastilli Savunma: Virüsün Akciğere İnmesini Engelliyor

Koronavirüse Pastilli Savunma: Virüsün Akciğere İnmesini Engelliyor

Doğru bitkisel karışımlarla koronavirüsün boğazdan akciğere inmeden etkisiz hale getirilebileceğini belirten Doç. Dr. Engin Celep, “İçerisinde şeker bulundurmayan doğru bitkilerden üretilmiş pastiller virüsün boğazdan akciğerlere inmesini yüzde 80 oranında engelliyor” dedi.

20.04.2020İyi Yaşam
Koronavirüse Karşı Ev Temizliğini Nasıl Yapmalıyız

Koronavirüse Karşı Ev Temizliğini Nasıl Yapmalıyız?

Koronavirüs salgını, tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de önemli bir sağlık sorunu olmaya devam ediyor. Peki zorunlu olmadıkça evden çıkmadığımız bu günlerde, evimizi nasıl temizlemeliyiz? Astımlı ve alerjik çocukların, bu temizlikten etkilenmemesi için nelere dikkat edilmesi gerekiyor? Çocuk Alerjisi ve İmmünoloji Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Ahmet Akçay, açıkladı.

17.04.2020İyi Yaşam
Koronavirüs Alışveriş ya da Kargo Paketlerinden Bulaşır mı

Koronavirüs Alışveriş ya da Kargo Paketlerinden Bulaşır mı?

Koronavirüs salgını sürecinde herkesin aklındaki sorulardan biri de alışveriş için kullanılan poşetlerden, paketli gıdalardan ya da kargo paketlerinden bulaş riski taşıyıp taşımadığı… Riskin ancak kirli ellerle buruna, ağza ve göze dokunulduğunda olduğunu belirten Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı, Uzm. Dr. M. Kadir Göktürk, bu çerçevede alınması gereken önlemlere dair önemli bilgiler veriyor.

14.04.2020İyi Yaşam
Karantina Günlerinde Ruh Sağlığını Korumak İçin 15 Öneri

Karantina Günlerinde Ruh Sağlığını Korumak İçin 15 Öneri

Koronavirüs salgınıyla birlikte evden çıkamadığımız şu günlerde yeme ve uyku alışkanlıklarında değişiklikler olabiliyor. Konsantrasyon zorlukları, kendi sağlığı ve yakınları hakkında endişe, korku, depresyon, kaygı gibi ruh sağlığı sorunlarında da artış görülebiliyor. Psikolog Prof. Dr. Aylin İlden Koçkar, karantina günlerinde ruh sağlığını korumak için 15 öneride bulundu.

13.04.2020İyi Yaşam
Bakteri ve Virüslerden Kurtulmak İçin Kıyafetler Kaç Derecede Yıkanmalı

Bakteri ve Virüslerden Kurtulmak İçin Kıyafetler Kaç Derecede Yıkanmalı?

Koronavirüste el hijyeni kadar önemli bir nokta daha var; kıyafetlerin doğru temizlenmesi. Hangi sıcaklık mikropları öldürür? Bakteri ve virüslerden kurtulmak için kıyafetler kaç derecede yıkanmalı? Dermatolog Uzm. Dr. Şale Kutsal Yılmaz soruları yanıtlıyor...

10.04.2020İyi Yaşam
Ürün Paketlerini Çamaşır Suyu İle Yıkamak Doğru mu

Ürün Paketlerini Çamaşır Suyu İle Yıkamak Doğru mu?

Koronavirüs ile mücadelede hepimiz hijyen seviyesini en üste çıkardık. Marketten aldığımız ürünleri temizlemeden yerleştirmiyor, kıyafetlerimizi hemen makineye atıyoruz. Peki ürün paketlerini çamaşır suyu ile yıkamak doğru mu? Prof. Dr. Galip Ekuklu, anlatıyor...

9.04.2020İyi Yaşam
Karantina Günlerinde Psikolojiyi Korumanın Üç Yolu: İletişim, Hareket ve Uyku

Karantina Günlerinde Psikolojiyi Korumanın Üç Yolu: İletişim, Hareket ve Uyku

Dünya Sağlık Örgütü’nün 11 Mart 2020 tarihinde COVID-19 salgınını pandemi ilan etmesinden beri insanlık olağan dışı günlerden geçiyor. Bu dönemde karşılaşılan önemli zorluklardan biri de ruh sağlığını koruyabilmek. Doç. Dr. Adil Sarıbay, bu dönemde beklentilerimizi yeniden ayarlamamız ve günlük rutinimizi korurken ekstra verimli olmak için kendimize baskı uygulamamamız gerektiğini vurguluyor.

9.04.2020İyi Yaşam
Güçlü Bağışıklık Sisteminin Nükleer Yakıtı: Bal ve Pekmez

Güçlü Bağışıklık Sisteminin 'Nükleer Yakıtı': Bal ve Pekmez!

Her kahvaltıda mutlaka bağışıklık sistemini güçlendiren süt ve süt ürünleri, yumurta, bal ya da pekmez gibi gıdaların bulundurulmasını öneren Doç. Dr. İsmail Özkaya, bunların yanında C vitamini ve protein ağırlıklı ürünlerin de tüketilmesini tavsiye etti.

8.04.2020İyi Yaşam
Eller Her Yıkama Sonrası Nemlendirilmeli

Eller Her Yıkama Sonrası Nemlendirilmeli

Bütünlüğü bozulan derinin her türlü virüs ve bakteriler için giriş yolu oluşturabileceğini söyleyen Dermataloji Uzmanı Dr. Figen Akın “Her el yıkama sonrası mutlaka derinin kuruluğunu önlemek amacıyla nemlendirici kullanın” dedi, el temizliğinde dikkat edilmesi gerekenleri anlattı.

Karantina Günlerinde Kilo Almanızı Engelleyecek 9 Öneri

Karantina Günlerinde Kilo Almanızı Engelleyecek 9 Öneri

Koronavirüs, enfeksiyonu nedeniyle büyük çoğunluğumu evde karantina günlerini yaşıyoruz. Evde geçirilen boş zamanları doldurmak, geçen zamanı güzelleştirmek ve olumsuz duygularla başa çıkmak gibi birçok etken yemek yemeyi ön plana çıkarıyor.

Gıda Alışverişinde Koronavirüsten Korunmanın Yolları

Gıda Alışverişinde Koronavirüsten Korunmanın Yolları

Gıda ve beslenme alanındaki bilgi kirliliğinin önüne geçme amacıyla kurulan Gıda Aydınlatma Platformu gıda alışverişlerinde koronavirüsten korunma yöntemlerini derlediği bir açıklama yayımladı.

1.04.2020İyi Yaşam
Koronavirüsten Korunmak İçin Ayakkabı ve Terlik Temizliği Nasıl Olmalı

Koronavirüsten Korunmak İçin Ayakkabı ve Terlik Temizliği Nasıl Olmalı?

Koronavirüs tüm dünyada olduğu gibi Türkiye'de de gündeme oturdu. İnternette ve sosyal medyada yer alan bilgi kirliliği ise, insanların kafasının karışmasına neden oluyor.  Prof. Dr. Birol Baytan ayakkabı ve terlik temizliğini bu süreçteki önemine değindi.

30.03.2020İyi Yaşam
D Vitamini Eksikliği Nelere Yol Açar

D Vitamini Eksikliği Nelere Yol Açar?

Koronavirüsten korunmak adına bağışıklık sistemini güçlendiren antioksidan içeriği yüksek besinlerin tüketilmesi gerektiğini belirten Beslenme ve Diyetetik Uzmanı Dr. Öğr. Üyesi Ülkü Demirci, D vitamini takviyesinin önemine dikkat çekti, “Güneş ışınından yeterli yararlanamayan, vücudunda D vitamini düzeyi düşük olan kişilerin solunum yolları enfeksiyonlarına yakalanma riski daha yüksek” dedi.

30.03.2020İyi Yaşam
İzolasyonun Getirdiği Travmaya Dikkat: Evde Zamanı Verimli Geçirin

İzolasyonun Getirdiği Travmaya Dikkat: Evde Zamanı Verimli Geçirin

Türk insanı Akdenizli kimliğine sahiptir, kalabalığı sever. Bu da koranavirüs salgını nedeniyle uygulanan sosyal izolasyona uyum sağlamakta güçlük çekebileceğimiz anlamına geliyor. Dr. Fatoş Altınbaş, izolasyonda yaşanabilecek travmalara dikkat çekti, evde zamanı verimli geçirmenin yollarını anlattı.

30.03.2020İyi Yaşam
Korona Evlilikleri de Tehdit Ediyor

Korona Evlilikleri de Tehdit Ediyor

Koronavirüs nedeniyle evde geçirilen zaman arttıkça çiftler arasında çatışmalar da artıyor. Bu süreçte Çin’de ve Amerika’da boşanma oranlarının arttığı belirtiliyor. Yrd. Doç. Dr. Klinik Psikolog Sinem Cankardaş, “Evde uzun sürelerin birlikte geçirildiği bu stresli süreçte, çiftlerin birbirine sevgilerini ve takdirlerini ifade etmeleri gerekli. Özellikle çatışma anlarında, virüs salgını sürecinde yaşanan endişe, korku, stres ve suçluluk duygularının beklenen duygular olduğunu çiftler birbirlerine ifade etmeli ve birbirlerini suçlamamalı” diyor.

30.03.2020Evlilik
Korona Günlerinde Kilo Almamak İçin Ne Yapmalı

Korona Günlerinde Kilo Almamak İçin Ne Yapmalı?

Koronavirüs nedeniyle kendimizi evlerimizde izole ettiğimiz şu günlerde, kilo almamaya da dikkat etmek gerekiyor. Prof. Dr. Y. Birol Saygı, “Koronalı günlerde mutfakla aramıza mesafe koyarak yani mutfak ziyaretlerimizi seyrekleştirerek, ev içinde yapabileceğimiz maksimum fiziksel aktiviteyi yapmamız gerekir" dedi, evde kilo almamak için önerilerde bulundu.

Koronavirüs Sindirim Yoluyla Bulaşmıyor

Koronavirüs Sindirim Yoluyla Bulaşmıyor

Enfeksiyon ve Klinik Mikrobiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Ceylan, "Bu virüs dışkıda bulunmakla birlikte su ve sindirim sistemimizden bulaşmamaktadır" dedi.

26.03.2020İyi Yaşam
Koronavirüse Karşı Beslenmede 14 Altın Kural

Koronavirüse Karşı Beslenmede 14 Altın Kural

Uzman Diyetisyen Büşra Atmaca, dünyayı etkisi altına alan koronavirüsten korunmak için doğru beslenmenin 14 altın kuralı olduğunu belirterek, "Virüs toplum sağlığı açısından tehlikeli olma özelliğini kaybedene kadar hijyen kurallarına azami özen gösterilmeli, mecbur kalmadıkça evlerden çıkılmamalı. Bir süre böyle yaşamak sanırım tercihten öte bir zorunluluk olarak kabul edilmeli” dedi.

Bu Sayılar Koronavirüs Riskini Düşürüyor: 20 Saniye, 2 Litre, 1.5 Metre...

Bu Sayılar Koronavirüs Riskini Düşürüyor: 20 Saniye, 2 Litre, 1.5 Metre...

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüsle ilgili bilim insanlarından tedaviye yönelik umut veren haberler geliyor. Araştırmalar tüm yoğunluğuyla devam etse de, koronavirüse (Covid -19) karşı korunma yöntemlerini uygulamak yaşamsal öneme sahip. Uzmanların her fırsatta dile getirdikleri korunma önerilerinin etkili olmasında, bunların süre ve sıklığına dikkat etmek ise kilit rol üstleniyor! Örneğin; elleri 20 saniye boyunca yıkamak, sosyal ortamda en az 3-4 adım mesafesini korumak gibi! Peki, koronavirüse karşı hangi önlemleri hangi sıklıkta ve ne kadar süre yapmalıyız?

24.03.2020İyi Yaşam
Son dakika haberler: Sağlık Bakanı adına onlarca sahte hesap Corona virüsünde vaka sayılarında son durum...

Son dakika haberler: Sağlık Bakanı adına onlarca sahte hesap! Corona virüsünde vaka sayılarında son durum...

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, corona virüsü ile ilgili son dakika gelişmelerini Twitter'dan paylaştı. Bakan Koca yaptığı açıklamada, "Hasta sayımız 947’ye ulaştı. Bugüne dek toplam 21 can kaybımız var" dedi. Öte yandan Sağlık Bakanlığı, Türkiye’de koronavirüslü vaka sayısının artmaması için çaba gösterirken, bir yandan da bilgi kirliliği ile uğraşıyor. Sağlık Bakanı Koca hakkında onlarca sahte sosyal medya hesabı açıldı.

22.03.2020Gündem
Son dakika haberi: Koronadan korunma rehberi Paketli ürünü evde yıkayın

Son dakika haberi: Koronadan korunma rehberi! Paketli ürünü evde yıkayın

Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Yeşim Taşova, ‘Marketten aldığımız paket ürünlerde virüs var mı, sebze meyveleri nasıl yıkamalıyız, asansöre, otobüse binince ne yapmalıyız, kıyafetlerimizde virüs var mı’ gibi herkesin aklındaki sorulara yanıt verdi. İşte koronavirüsten korunma yolları:

20.03.2020Gündem
Korona Psikolojisini Doğa Yürüyüşüyle Yenin

Korona Psikolojisini Doğa Yürüyüşüyle Yenin

2020 yılı yaşanan deprem, çığ gibi doğal afetler, kazalar, göçler ve son olarak tüm insanlığı tedirgin eden küresel koronavirüs salgını nedeniyle son yılların en ‘travmatik’ yılı olarak başladı. Bu travmadan insanların nasıl kurtulabileceği konusunda Uzman Psikolog Müge Olgun da önerilerde bulundu.

16.03.2020İyi Yaşam
Koronavirüse Karşı Beslenme Reçetesi

Koronavirüse Karşı Beslenme Reçetesi

Koronavirüsten korunmak için öncelikle bağışıklık sisteminin güçlü tutulması gerektiğini belirten Beslenme ve Diyetetik Uzmanı Berkin Özyılmaz Kırcalı, önemli tavsiyelerde bulundu.

Koronavirüs Psikolojiyi de Etkiliyor

Koronavirüs Psikolojiyi de Etkiliyor!

Tüm dünyayı sarsan koronavirüs, yayılmaya devam ediyor. Bu virüsün varlığı ve bulaşma endişesi insanların sosyal yaşamını ve psikolojisini de fazlasıyla etkiyor. Psikiyatrist Yrd. Doç. Dr. Rıdvan Üney konu hakkında bilgiler verdi.

28.02.2020İyi Yaşam
Koronavirüs Salgınında Ev İçi Bulaş Riskine Dikkat

Koronavirüs Salgınında 'Ev İçi Bulaş' Riskine Dikkat!

Koronavirüs salgınının artmasında ev içi bulaş riskinin büyük rol oynadığını belirten Prof. Dr. Muhammed Emin Akkoyunlu, "Birlikte yaşayan aileler arasında yüksek bulaş oranları görüyoruz. Belki de salgının büyük bir kısmını oluşturuyorlar. Maske ve sosyal mesafeyi mümkünse ev içinde de sürdürmeliyiz. ‘Zaten biz aynı evde yaşıyoruz’ sözü belki de ev içi bulaşın en önemli nedenlerini oluşturuyor” dedi.

16.11.2020İyi Yaşam
Eskişehir’de koronavirüs vakaları artıyor

Eskişehir’de koronavirüs vakaları artıyor

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın vaka sayısı en çok yükselen kentler arasında açıkladığı Eskişehir’de, tedbirlere uyulmaması tedirgin ediyor. Mart ayından bu yana 150 kadar kişinin koronavirüs nedeniyle hayatını kaybettiği şehirde, yaklaşık 4 bin kişinin de evinde tedavi gördüğü öğrenildi.

22.10.2020Gündem
Önümüzdeki kış mevsimine dikkat Aynı anda hem grip hem de koronavirüs tehlikesi

Önümüzdeki kış mevsimine dikkat! Aynı anda hem grip hem de koronavirüs tehlikesi

Her öksürük ya da boğaz ağrısı, koronavirüs belirtisi değil! Bu belirtiler gribe de işaret ediyor olabilir. Peki, koronavirüsü gripten nasıl ayırt ederiz? Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Meral Sönmezoğlu, “Önümüzdeki kış mevsiminde çok sayıda benzer vaka göreceğimiz tahmin ediliyor ama iki hastalığı birlikte geçirecek vakalar olmasından da endişe duyuluyor” dedi ve konuyla ilgili merak edilenleri yanıtladı.

3.09.2020Sağlık
Ruh Sağlığını ‘Koronadan’ Koruma Rehberi

Ruh Sağlığını ‘Koronadan’ Koruma Rehberi

Dünyayı saran koronavirüs salgını, yalnızca beden değil ruh sağlığını da tehdit ediyor. Klinik Psikolog Yrd. Doç. Dr. Sinem Cankardaş, ruh sağlığını ‘koronadan’ koruma rehberini anlattı.

19.03.2020İyi Yaşam

Yazar Sonuçları

Koronavirüs Karşısında En Önemli Önlemlerden Birini Göz Ardı Ederek Zayıf Düşüyoruz!

2020’de tüm dünyanın ortak problemi olan Covid-19 sayılarında her geçen gün artış yaşanıyor ve önlemler arttırılıyor. İlk günden beri de alınabilecek önlemlerin başında bağışıklık sistemimizi kuvvetli tutmamız söyleniyor. Gelgelelim bir yandan uzmanların söyledikleri doğrultusunda bağışıklığımızı güçlendirmeye, kendimizi korumaya çabalarken diğer yandan bağışıklık sistemimize farkında bile olmadan büyük zarar veriyoruz.

13.11.2020