EKSTRA
MENÜ

Koronavirüs İlacı

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 314 haberi bulunmuştur.

Koronavirüs İlacı Haberleri

İngiltereden flaş koronavirüs kararı: Trumpın hayatını kurtaran antikor kokteyli için onay verildi

İngiltere'den flaş koronavirüs kararı: Trump'ın hayatını kurtaran antikor kokteyli için onay verildi!

Eski ABD Başkanı Donald Trump koronavirüs salgını konusundaki tavırları ve kararları konusunda büyük eleştirilerin hedefi olmuş, kendisi de virüse yakalanınca dünyada ilk kez onun için kullanılan bir antikor kokteyli sayesinde hastalığı yenmişti. İngiltere, işte bu mucizevi Kovid-19 tedavisi için flaş bir karar vererek gündeme bomba gibi düştü.

18.09.2021Dünya
Son dakika haberi: Koronavirüsün yeni yan etkisi keşfedildi İngiliz bilim insanları virüsün yeni bir zararını keşfetti

Son dakika haberi: Koronavirüsün yeni yan etkisi keşfedildi! İngiliz bilim insanları virüsün yeni bir zararını keşfetti

Koronavirüs (Kovid-19) üzerinde incelemelerde bulunan İngiliz bilim insanları, virüsün yeni bir zararını keşfetti. Bu keşif 'Kovid-19'da yeni yan etki mi bulundu' tartışmalarının fitilini ateşledi.

21.06.2021Dünya
Son dakika haberi... Uğur Şahin’den koronavirüs için korkutan uyarı..

Son dakika haberi... Uğur Şahin’den koronavirüs için korkutan uyarı..

BioNTech'in kurucu ortağı Uğur Şahin'den koronavirüs (Kovid-19) varyantları ile artan vaka sayıları ile ilgili dikkat çeken açıklamalar geldi. Şahin bu durumun salgında 'dördüncü dalga'ya neden olabileceğini savundu.

17.06.2021Dünya
Son dakika haberler: Koronavirüste ezber bozan açıklama...Herkes Çin olarak biliyordu

Son dakika haberler: Koronavirüs'te ezber bozan açıklama...Herkes Çin olarak biliyordu

ABD'de 24 bin kişiden alınan örnekler ile yapılan araştırmanın sonuçları koronavirüsün (Kovid-19) ABD'de bilinenden daha önce ortaya çıktığını ortaya koydu. Bazı uzmanlar ABD'deki salgının Çin için açıklanan resmi rakamdan öncesine denk geldiğini savundu.

16.06.2021Dünya
Son dakika haberi... Koronavirüs ilacı AZD7442den kötü haber

Son dakika haberi... Koronavirüs ilacı 'AZD7442'den kötü haber

İngiltere’deki University College London Hastanesi (UCLH) ile AstraZeneca tarafından testleri yapılan koronavirüs ilacından kötü haber geldi.

15.06.2021Dünya
Son dakika: Sağlık Bakanı Koca duyurmuştu Öğretmenler için bugün itibariyle başladı

Son dakika: Sağlık Bakanı Koca duyurmuştu! Öğretmenler için bugün itibariyle başladı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın aşı açıklaması sonrası bugün itibariyle tüm öğretmenler için yaş sınırlaması olmaksızın aşı uygulaması başladı.

7.06.2021Gündem
Prof. Dr. Derya Unutmaz koronavirüs ilacı için tarih verdi...

Prof. Dr. Derya Unutmaz koronavirüs ilacı için tarih verdi...

Tüm dünyada koronavirüs salgınına karşı aşı ve ilaç çalışmaları devam ederken Prof. Dr. Derya Unutmaz, Covid-19 ilacının yaz ortasında ya da en geç sonbaharda piyasaya çıkacağını düşündüğü söyledi. Prof. Dr. Unutmaz ayrıca, 'Şu anda müthiş bir yarış var virüsle aşılanma arasında. Bizim de önümüzde çok fazla zamanımız kalmadı. Çünkü bu Delta varyantı (Hindistan varyantı) çok hızlı yayılıyor. Onun için aşılanma ile onun önüne geçmemiz lazım. Geçemezsek, gerçekten önümüzdeki bir iki ayı yine çok zor geçirebiliriz.' dedi.

7.06.2021Gündem
Prof. Dr. Derya Unutmaz koronavirüs ilacı için tarih verdi

Prof. Dr. Derya Unutmaz koronavirüs ilacı için tarih verdi

Tüm dünyada koronavirüs salgınına karşı aşı ve ilaç çalışmaları devam ederken Prof. Dr. Derya Unutmaz, Covid-19 ilacının yaz ortasında ya da en geç sonbaharda piyasaya çıkacağını düşündüğü söyledi. Prof. Dr. Unutmaz ayrıca, 'Şu anda müthiş bir yarış var virüsle aşılanma arasında. Bizim de önümüzde çok fazla zamanımız kalmadı. Çünkü bu Delta varyantı (Hindistan varyantı) çok hızlı yayılıyor. Onun için aşılanma ile onun önüne geçmemiz lazım. Geçemezsek, gerçekten önümüzdeki bir iki ayı yine çok zor geçirebiliriz.

7.06.2021Haber
Son dakika... Sağlık Bakanlığından koronavirüs ilacı kararı

Son dakika... Sağlık Bakanlığı'ndan koronavirüs ilacı kararı!

Son dakika haberine göre, Sağlık Bakanlığı Kovid-19 tedavi rehberini güncelledi. Karara göre, hem hastanede hem de evde tedavi gören koronavirüs hastalarına hidroksiklorokin etken maddeli ilaç verilmeyecek.

8.05.2021Gündem
Son dakika... Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. İlhandan koronavirüsü evde geçirenlere hayati uyarı

Son dakika... Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. İlhan'dan koronavirüsü evde geçirenlere hayati uyarı!

Sağlık Bakanlığı Toplum Bilimleri Kurulu Üyesi Prof. Dr. Mustafa Necmi İlhan, evde koronavirüs geçirenlere çok önemli uyarılarda bulundu. Prof. Dr. İlhan, Covid-19 hastalarının bazen verilen ilaçları dozunun yüksekliğinden endişe ederek, kullanmadıklarına şahit olduklarını söyleyerek "Bu durum daha sonra vatandaşların daha ağır komplikasyonlar ile yüzleşmelerine, ağır hasta olmalarına ve daha sonra hayatlarını kaybetmesine neden oluyor" dedi.

4.05.2021Gündem
Son dakika: TÜBİTAK Başkanı açıkladı... Ağustos ayında 2 yerli virüs ilacı kullanıma girecek

Son dakika: TÜBİTAK Başkanı açıkladı... Ağustos ayında 2 yerli virüs ilacı kullanıma girecek

TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal aşı ve ilaç çalışmaları hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Mandal, 'Bugün yine geldiğimiz aşamalarda 17 projemizin, 7 tanesi aşı projemiz. 3'ü ön planda giden aşılarımız. Bunlardan birincisi olan VLP aşımızla ilgili yakın zamanda sayın Bakanımız da paylaştılar. Ben ve kendileri faz 1'de gönüllü olmuştu. İnşallah bu haftanın sonunda biz de ikinci dozlarımızı olacağız. Bu ay sonunda da faz 2'ye geçmiş olacağız. Hedef Ağustos ayında iki ilacı da insanlarımızın kullanımına sunulmuş olmasını bekliyoruz.' ifadelerini kullandı.

3.05.2021Gündem
Bilim insanlarından P1 uyarısı: Aşılar etkisiz kalabilir

Bilim insanlarından 'P1' uyarısı: Aşılar etkisiz kalabilir

Brezilya'da Kovid-19'un varyasyonları üzerine çalışmalar yapan bilim insanları P1 varyantının aşılar etkisiz hale getirebileceğini duyurdu.

15.04.2021Dünya
Türk bilim insanı Dr. Serhat Gümrükçüden dünyayı umutlandıran koronavirüs ilacı çalışması

Türk bilim insanı Dr. Serhat Gümrükçü'den dünyayı umutlandıran koronavirüs ilacı çalışması!

Türk bilim insanı Dr. Serhat Gümrükçü, ABD'de yeni tip koronavirüsün 48 saat içinde yok edilmesini sağlayan ilaç çalışması yaptı. Hijack RNA adlı yöntem ile geliştirilen ve hayvan denemeleri başarılı olan sprey şeklindeki ilacın insanlar üzerindeki denemelerine yakında başlanacak. Dr. Serhat Gümrükçü'nün çalışması tıp dünyasına duyuruldu.

14.04.2021Gündem
Doğuma günler kala koronavirüse yakalanmıştı İyi haber geldi

Doğuma günler kala koronavirüse yakalanmıştı! İyi haber geldi

İstanbul'da yaşayan 35 yaşındaki Selma Yeşilova, 9 ay 5 günlük hamileyken koronavirüse yakalandı. Hastalığının 5'inci gününde doğum sancıları başlayan genç kadın, koronavirüs pozitif halde doğuma alındı. Yoğun önlemlerle gerçekleştirilen doğumda, sağlıklı bir erkek bebek dünyaya getiren Yeşilova, “Herkesin annesi ve kardeşiyle geçirdiği lohusalık sürecini karantinada geçirdim" dedi.

10.04.2021Gündem
İstanbul Havalimanında 6 milyon TLlik operasyon Polis şüphelendi ve...

İstanbul Havalimanı'nda 6 milyon TL'lik operasyon! Polis şüphelendi ve...

Mısır'dan İstanbul Havalimanı'na gelen 4 şüphelinin kaçak yollar kanser ve koronavirüs ilacı getirdikleri tespit edildi. 4 şüpheli gözaltına alınırken piyasa değeri 6 milyon TL olan ilaçlara el konuldu.

26.03.2021Gündem
6 milyon TL’lik ilaçla suçüstü yakalandılar

6 milyon TL’lik ilaçla suçüstü yakalandılar!

Mısır’dan kaçak yollarla kanser ve koronavirüs ilacı getiren şüpheliler İstanbul Havalimanı’nda yakalandı. 4 şüpheli gözaltına alındı. CNN TÜRK muhabiri Tugay Saday ve kameraman Güngör Yılmaz’ın özel haberi.

26.03.2021Haber
Sahte koronavirüs ilacı satmaya çalışan şüpheli yakalandı

'Sahte koronavirüs ilacı' satmaya çalışan şüpheli yakalandı

Gaziantep'te 'sahte koronavirüs ilacı' satmaya çalışan şüpheli kovalamaca sonucu yakalandı.

9.01.2021Gündem
Koronavirüs (koronavirüs) ilacı ne zaman çıkacak Türk bilim insanı duyurdu

Koronavirüs (koronavirüs) ilacı ne zaman çıkacak? Türk bilim insanı duyurdu!

Koronavirüs aşısını bulan Prof. Dr. Uğur Şahin ile eşi Özlem Türeci’nin ardından, Prof. Dr. İbrahim Benter, koronavirüs ilacını bulduğunu açıkladı. ABD'de tıp eğitimi alan ve bu alanda 34 yıl araştırmalar yapan Kıbrıs Türkü Prof. Dr. İbrahim Benter, ürettiği 'ACE2/Angiotensin-(1-7)" isimli sistemle yeni tip koronavirüsün önüne geçebileceğini söyledi. Peki, Koronavirüs (koronavirüs) ilacı ne zaman çıkacak?

17.12.2020Gündem
Prof. Dr. İbrahim Benter kimdir, kaç yaşında Koronavirüs ilacını bulan İbrahim Benterin biyografisi ve hayatı

Prof. Dr. İbrahim Benter kimdir, kaç yaşında? Koronavirüs ilacını bulan İbrahim Benter'in biyografisi ve hayatı

Prof. Dr. İbrahim Benter'in hayatı koronavirüs ilacını bulmasının ardından gündeme geldi. Dünyanın umutla beklediği koronavirüs ilacı, Almanya merkezli biyoteknoloji şirketi Formycon tarafından Prof. Dr. İbrahim Benter’in keşfettiği ve hastalığa karşı önerdiği yöntemi kullanarak ilk kez üretildi. ABD'de tıp eğitimi alan ve bu alanda 34 yıl araştırmalar yapan Benter, 2020 şubat ayında yaptığı açıklamada, "ACE2/Angiotensin-(1-7)" isimli sistemle yeni tip koronavirüsün önüne geçebileceğini söylemişti. Peki, Prof. Dr. İbrahim Benter kimdir, kaç yaşında? İşte, koronavirüs ilacını bulan İbrahim Benter'in biyografisi ve hayatıyla ilgili merak edilenler.

17.12.2020Gündem
Son dakika haberi: Önce aşı şimdi de korona ilacında Türk keşfi

Son dakika haberi: Önce aşı şimdi de korona ilacında Türk keşfi

Son dakika haberi.. Koronavirüs aşısını bulan Prof. Dr. Uğur Şahin ile eşi Özlem Türeci’nin ardından bir Türk daha COVID-19’a çare oldu. Almanya merkezli biyoteknoloji şirketi Formycon, Prof. Dr. İbrahim Benter’in keşfettiği ve hastalığa karşı önerdiği yöntemi kullanarak ilk COVID-19 ilacını üretti.

16.12.2020Dünya
Europolden sahte koronavirüs aşısı uyarısı

Europol'den sahte koronavirüs aşısı uyarısı!

Avrupa Polis Teşkilatı (Europol), kısa bir süre içinde birçok ülkede uygulanmaya başlaması beklenen koronavirüs aşıları ile ilgili olarak, sahtecilik ve dolandırıcılık uyarısında bulundu.

5.12.2020Dünya
Son dakika haberi: Koronavirüs ilacı tehlikeli mi Osman Müftüoğlu anlattı Yeni tedbirler, sosyal medyanın yanlışları ve dahası..

Son dakika haberi: Koronavirüs ilacı tehlikeli mi? Osman Müftüoğlu anlattı! Yeni tedbirler, sosyal medyanın yanlışları ve dahası..

Son dakika haberi.. Prof. Dr. Osman Müftüoğlu, yeni salgın önlemlerini doğru bulduğunu söyledi. Vatandaşları uyaran Osman Hoca, “Eğer bunlara da uymazsak çok daha acı reçetelere katlanmak zorunda kalacağız. Benden söylemesi” dedi. İşte Osman Müftüoğlu'nun anlatımıyla koronavirüs ilacı, yeni tedbirler, pandemide sosyal medyanın yanlışları ve dahası..

2.12.2020Gündem
Uzmanlar uyardı: Pozitifler ilaçlarını kullansın

Uzmanlar uyardı: Pozitifler ilaçlarını kullansın

Koronavirüs tedavisinde kullanılan Hidroksiklorokin ve Favipiravir ilaçları tartışma konusu oldu. Dünyada ve Türkiye’de bu ilaçların işe yaramadığı iddiaları gündeme geldi. Ancak uzmanlar, “Testi pozitif çıkanlar, doktor verdiyse mutlaka ilaçlarını kullansın” diyor...

29.11.2020Gündem
İstanbul Havalimanındaki kaçak koronavirüs ilacı operasyonu kamerada

İstanbul Havalimanı'ndaki kaçak koronavirüs ilacı operasyonu kamerada

İstanbul Havalimanı polisi, düzenlediği operasyon ile Özbekistan'dan gelen iki kadın yolcuda, koronavirüs tedavisinde kullanılan özel şişesinde (flakon) 23 adet 'Remdesivir' adlı kaçak ilaç ele geçirdi. ABD Başkanı Donald Trump'ın tedavisinde de kullanıldığı bilinen ilaçlara el konulurken, yolcular hakkında yasal işlem başlatıldı. Polisin operasyonu güvenlik kameralarına saniye saniye yansıdı.

20.11.2020Haber
Son dakika... İstanbul Havalimanından koronavirüs ilacı operasyonu Böyle yakalandılar...

Son dakika... İstanbul Havalimanı'ndan koronavirüs ilacı operasyonu! Böyle yakalandılar...

İstanbul Havalimanı polisi, düzenlediği operasyon ile Özbekistan'dan gelen iki kadın yolcuda, koronavirüs tedavisinde kullanılan özel şişesinde (flakon) 23 adet 'Remdesivir' adlı kaçak ilaç ele geçirdi. ABD Başkanı Donald Trump'ın tedavisinde de kullanıldığı bilinen ilaçlara el konulurken, yolcular hakkında yasal işlem başlatıldı. Polisin operasyonu güvenlik kameralarına saniye saniye yansıdı.

20.11.2020Gündem
Rusyadan koronavirüs ilacı açıklaması

Rusya'dan koronavirüs ilacı açıklaması

Rusya'da (Covid-19) hastalarının tedavisinde kullanılan 3 ilacın eczanelerde satışına izin çıktığı bildirildi. İlaçlardan Areplivir'in eczanede satış fiyatının bin 200 TL olacağı ifade edildi.

19.09.2020Dünya
Son dakika haberi: Koronavirüste sevindiren gelişme... Covid-19u öldüren madde bulundu

Son dakika haberi: Koronavirüste sevindiren gelişme... Covid-19'u öldüren madde bulundu!

Dünya koronavirüs salgını karşısında diz çökmüş durumda. Dünyaya yayılan Covid-19 salgınından her gün artan vaka sayıları, ölümler ve ikinci dalga haberleri gelmeye devam ediyor. Bir yandan Covid-19'a karşı aşı geliştirme çalışmaları devam ederken İngiltere'den gelen bir son dakika haberi umutları artırdı.

26.08.2020Dünya
Gebze Teknik Üniversitesi koronavirüs ilacı için sona yaklaştı

Gebze Teknik Üniversitesi koronavirüs ilacı için sona yaklaştı

Gebze Teknik Üniversitesinde yeni tip koronavirüs tedavisinde yaygın kullanılan "Favipiravir" ilacının sentezi ve üretimine yönelik geliştirilen yöntemler, proje ortağı Milli Savunma Bakanlığına sunulacak.

7.08.2020Teknoloji
Koronavirüsün ilacını bulduk demişlerdi Vakalar 2’ye katlandı…

Koronavirüsün ilacını bulduk demişlerdi! Vakalar 2’ye katlandı…

Madagaskar'ın başkenti Antananarivo'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vaka sayılarının artması nedeniyle iki buçuk ay sonra yeniden karantina uygulamasına gidileceği bildirildi.

6.07.2020Dünya
DSÖden deksametazo açıklaması: Deksametazon nedir Corona virüsü (koronavirüs) ilacı deksametazon hakkında bilgiler

DSÖ'den deksametazo açıklaması: Deksametazon nedir? Corona virüsü (koronavirüs) ilacı deksametazon hakkında bilgiler

İngiltere'de yapılan bir araştırma ‘deksametazon’ bir ilacın ağır korona virüs hastaları üzerinde etkisini ortaya koydu. Kapsamlı araştırma 'deksametazon' adlı ucuz ve kolayca bulunabilen bir ilacın ağır corona virüsü (koronavirüs) hastalarının kurtarılmasına yardımcı olabileceği aktarıldı. Peki, deksametazon nedir? Corona virüsü (koronavirüs) ilacı deksametazon hakkında bilgiler

17.06.2020Gündem
DSÖden koronavirüs ilacı açıklaması: Umut veren ilaç ölümleri azaltabilir

DSÖ'den koronavirüs ilacı açıklaması: Umut veren ilaç ölümleri azaltabilir

İngiltere'de koronavirüs (Covid-19) ilacı için yapılan kapsamlı bir araştırma "deksametazon" adlı ucuz ve kolayca bulunabilen bir ilacın ağır koronavirüs hastalarının kurtarılmasına yardımcı olabileceğini ortaya koydu. İlaç fiyatının ucuzluğuyla dikkat çekiyor.

17.06.2020Dünya
Corona virüsü (koronavirüs) aşısı ne zaman çıkacak  Türkiye ve Rusyadan kritik adım

Corona virüsü (koronavirüs) aşısı ne zaman çıkacak? Türkiye ve Rusya'dan kritik adım

Corona virüsü aşısı ne zaman bulunacak? Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgınında bilim insanlarının aşı çalışmaları devam ediyor. Ülkelerin aşı çalışmaları devam ederken, Türkiye ve Rusya'dan umutlandıran açıklama geldi. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Rusya Federasyonu Sağlık Bakanı Mikhail Murashko arasında yapılan görüşmeyle, Covid-19 aşısı geliştirme konusunda işbirliği ve ortak klinik çalışmalara başlama kararı alındı. İşte, korona virüs aşı ve ilaç tedavisiyle ilgili bilgiler.

2.06.2020Gündem

DSÖ'den flaş hamle! Tüm dünyanın konuştuğu o ilacın kullanımı askıya alındı

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Genel Direktörü Dr. Tedros Adhanom Ghebreyesus, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) hastalarının tedavilerinde kullanılan "Hidroksiklorokin" isimli ilacın denemelerinin "güvenlik endişeleri" nedeniyle geçici olarak askıya alındığını bildirdi.

25.05.2020Dünya
DSÖden Kovid-19 aşısı ve ilacı açıklaması: Bilim insanları Kovid-19 aşısı ve ilaçları için son hızda çalışıyor

DSÖ'den Kovid-19 aşısı ve ilacı açıklaması: "Bilim insanları Kovid-19 aşısı ve ilaçları için son hızda çalışıyor"

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Genel Direktörü Tedros Adhanom Ghebreyesus, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) için bilim insanlarının aşı, ilaç ve diğer teknolojileri geliştirmek adına "son hızda" çalıştığını belirttti.

15.05.2020Dünya
Corona virüs (koronavirüs) ilacı ne zaman çıkacak Bakan Varanktan son dakika açıklama

Corona virüs (koronavirüs) ilacı ne zaman çıkacak? Bakan Varank'tan son dakika açıklama

Corona virüs ilaç ve aşı çalışmalarında tüm dünyada yeni gelişmeler yaşanırken, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank'tan corona virüs ilacıyla ilgili son dakika açıklama geldi. Bakan Varank canlı yayında yaptığı açıklamada, corona virüs ilacının çıkacağı tarihi duyurarak, "Böylece şu anda ithal ettiğimiz, dışarıya bağımlı olduğumuz bir ilacı, yerli sentezle üretmeye başlayacağız." açıklamasında bulundu. Peki, corona virüs ilacı ne zaman üretilecek? Corona virüs aşısı bulundu mu? İşte, corona virüs ilacında son durum.

15.05.2020Gündem
Yerli koronavirüs ilacının üretildiği fabrikaya DHA girdi

Yerli koronavirüs ilacının üretildiği fabrikaya DHA girdi

İletişim Başkanı Fahrettin Altun'un açıkladığı "yerli koronavirüs ilacı"nın üretildiği fabrikayı ilk kez görüntülendi. Firmanın CEO'su İç Hastalıkları Uzmanı Dr. Hakan Koçak, "İlk hedefimiz Türkiye'nin ihtiyacını karşılamak. Sağlık Bakanlığı'na 300 bin doz bağışlıyoruz. Daha sonra Sağlık Bakanlığı uygun görürse, talep gelen Avrupa ülkelerine de ihraç edebiliriz" dedi.

15.05.2020Gündem
Yerli koronavirüs ilacının üretildiği fabrikayı DHA görüntüledi

Yerli koronavirüs ilacının üretildiği fabrikayı DHA görüntüledi

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun'un açıkladığı "yerli koronavirüs ilacı"nın üretildiği fabrikayı ilk kez görüntülendi. Firmanın CEO'su İç Hastalıkları Uzmanı Dr. Hakan Koçak, "İlk hedefimiz Türkiye'nin ihtiyacını karşılamak. Sağlık Bakanlığı'na 300 bin doz bağışlıyoruz. Daha sonra Sağlık Bakanlığı uygun görürse, talep gelen Avrupa ülkelerine de ihraç edebiliriz" dedi.

15.05.2020Haber
Yerli koronavirüs ilacının üretildiği fabrikaya DHA girdi

Yerli koronavirüs ilacının üretildiği fabrikaya DHA girdi

İletişim Başkanı Fahrettin Altun'un açıkladığı "yerli koronavirüs ilacı"nın üretildiği fabrikayı ilk kez görüntülendi. Firmanın CEO'su İç Hastalıkları Uzmanı Dr. Hakan Koçak, "İlk hedefimiz Türkiye'nin ihtiyacını karşılamak. Sağlık Bakanlığı'na 300 bin doz bağışlıyoruz. Daha sonra Sağlık Bakanlığı uygun görürse, talep gelen Avrupa ülkelerine de ihraç edebiliriz" dedi.

15.05.2020Gündem
TÜBİTAK Başkanı Mandaldan koronavirüs ilacı açıklaması

TÜBİTAK Başkanı Mandal'dan 'koronavirüs ilacı' açıklaması

TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal, Kovid-19 tedavisine yönelik ilaç geliştirme çalışmalarıyla ilgili haziranda müjdeli haberlerinin olabileceğini belirtti.

12.05.2020Teknoloji
Son dakika: Koronavirüse karşı yerli ilaç ‘TR-C 19’da son durum

Son dakika: Koronavirüse karşı yerli ilaç ‘TR-C 19’da son durum!

Dünyayı sarsmaya devam eden koronavirüse (COVID-19) karşı etkili ilaç olması planlanan, laboratuvar ortamında virüsü nötralize ederek etkisiz hale getiren yerli ve milli üretimli ‘TR-C 19’un ruhsatlandırılmasıyla ilgili hazırlık süreci de başladı.

10.05.2020Gündem
TR-C 19 nedir TR-C 19 koronavirüste etkili mi

'TR-C 19' nedir? 'TR-C 19' koronavirüste etkili mi?

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bilim Kurulu Toplantısı sonrası açıklama yaptı. Koca açıklamasında koronavirüste kullanılması beklenen TR-C 19 ilacıyla ilgili değerlendirmeleri paylaştı. Koca'nın açıklaması sonrası TR-C 19 ile ilgili araştırmalar hızlandı. Peki, 'TR-C 19' nedir? 'TR-C 19' koronavirüste etkili mi? İşte, ayrıntılar.

6.05.2020Gündem
Corona virüsü (koronavirüs) aşısı ve ilacı bulundu mu Ercüment Ovalıdan korona ilacı açıklaması

Corona virüsü (koronavirüs) aşısı ve ilacı bulundu mu? Ercüment Ovalı'dan korona ilacı açıklaması

Dünyanın beklediği Coronavirüs aşısı için yanıt Türkiye'den geldi. Bir süredir aşı üzerinde çalıştığı bilinen Prof. Dr. Ercüment Ovalı, 1 aydır üzerinde çalıştıkları Koronavirüs ilacı hakkında sevindirici bir açıklama yaptı. Prof. Dr. Ercüment Ovalı, Dornaz Alfa adını verdiği ilaç ile tedavinin ivme kazanabileceğini söyleyerek, 23 Nisan'da açıklamayı düşündükleri ilaç adının, insanların bir an önce faydalanabilmesi için 16 Nisan tarihinde açıklama kararı aldıklarını söyledi. İşte, Koronavirüs aşısı ya da ilacı olarak açıklanan Dornaz Alfa hakkında detaylı bilgiler

17.04.2020Gündem
Prof. Dr. Ercüment Ovalı kimdir Ercüment Ovalı kaç yaşında ve nereli

Prof. Dr. Ercüment Ovalı kimdir? Ercüment Ovalı kaç yaşında ve nereli?

Koronavirüs tedavisi üzerine ekibi ile birlikte bir süredir laboratuvarda çalışmalar yürüten Prof. Dr. Ercüment Ovalıdan heyecanlandıran açıklama geldi. Koronavirüs aşısı geliştirmek için ekibiyle birlikte laboratuvarda kendini karantinaya alan Prof. Dr. Ercüment Ovalı, bu gelişmenin ardından ülkenin gündemindeki isim oldu. Çalışmaları Sağlık Bakanlığı'nca onaylanan ve Twitter hesabından son dakika açıklaması yapan Prof. Dr. Ercüment Ovalı'nın kim olduğu ve kariyeri vatandaşlar tarafından araştırıldı. Peki, Ercüment Ovalı kimdir? Ercüment Ovalı kaç yaşında?

17.04.2020Gündem
Corona ilacı olabilecek Dornaz Alfa ilacı nedir Prof.Dr. Ercüment Ovalı duyurdu

Corona ilacı olabilecek Dornaz Alfa ilacı nedir? Prof.Dr. Ercüment Ovalı duyurdu!

Önceki akşam Dornaz Alfa adıyla Prof. Dr. Ercüment Ovalı'nın duyurduğu ilaç, Coronavirüs salgınının tedavisi açısından dikkat çekiyor. Coronavirüs ilacı olabileceği hususunda bazı gelişmelerin yaşandığı Dornaz Alfa ilacı, Prof. Dr. Ercüment Ovalı'nın yaptığı duyurunun ardından tedavide yeni bir boyut açtı. Kistik fibroz hastalarının akciğerlerindeki viskoziteyi azaltan Dornaz Alfa, salgıların temizlenmesine olanak sağlıyor. Peki, Dornaz Alfa nedir ve Koronavirüs ilacı niteliği taşıyan bu gelişme hakkında son durum nedir? İşte, Dornaz Alfa ilacı hakkında detaylı bilgiler

17.04.2020Sağlık
Ünlü isimler sahte koronavirüs ilacı tanıtmıştı Üretici firma sahibi konuştu

Ünlü isimler sahte koronavirüs ilacı tanıtmıştı! Üretici firma sahibi konuştu

Ünlü isimler ruhsatsız sahte bir vitamin hapının koronavirüse iyi geldiğini söyleyerek reklamını yapmış, şikayetler artınca Bakanlık harekete geçip ürünle ve tanıtımı gerçekleştiren ünlü isimlerle ilgili ilgili soruşturma başlatmıştı. Sözde koronavirüse iyi geldiği iddia edilen ilacın üreticisi iddialarla ilgili açıklamalarda bulundu. Cüney Akacacı ortaya atılan iddialarla ilgili Kanal D Haber'e konuştu. Akacacı, reklamlardan kendisinin haberi olmadığını belirterek, tanıtım yapan ünlüleri cahil olmakla suçladı.

24.03.2020Gündem
Ünlü isimler sahte koronavirüs ilacı tanıtmıştı Üretici firma sahibi konuştu

Ünlü isimler sahte koronavirüs ilacı tanıtmıştı! Üretici firma sahibi konuştu

Ünlü isimler ruhsatsız sahte bir vitamin hapının koronavirüse iyi geldiğini söyleyerek reklamını yapmış, şikayetler artınca Bakanlık harekete geçip ürünle ve tanıtımı gerçekleştiren ünlü isimlerle ilgili ilgili soruşturma başlatmıştı. Sözde koronavirüse iyi geldiği iddia edilen ilacın üreticisi iddialarla ilgili açıklamalarda bulundu. Cüney Akacacı ortaya atılan iddialarla ilgili Kanal D Haber'e konuştu. Akacacı, reklamlardan kendisinin haberi olmadığını belirterek, tanıtım yapan ünlüleri cahil olmakla suçladı.

24.03.2020Haber
Çarpıcı araştırma sonucu: Yılan zehri Kovid-19a çare olabilir

Çarpıcı araştırma sonucu: Yılan zehri Kovid-19'a çare olabilir!

Neredeyse iki yıldır hayatımızda olan ve tüm dünyaya yayılarak hayatlarımızı kâbusa çeviren koronavirüs salgını konusunda araştırmalar sürüyor. Hali hazırda Kovid-19'a karşı elimizdeki en büyük silah aşılar ancak bilim insanları virüsle savaşacak ilaç geliştirmek için çalışmaya devam ediyor. Brezilya'dan konuyla ilgili ilginç bir araştırma sonucu geldi...

3.09.2021Dünya
İlaç içirmek hastalıktan beter

İlaç içirmek hastalıktan beter!

Yaz salgını var, 2.5 yaşındaki Lorin de çok ateşlendi. Çocuk dediğiniz hastalanır elbette ama üzülmemek elde değil. Bir de ilaç içirme faslı var ki insanı hastalıktan bile daha çok tüketiyor.

Yazar Sonuçları

Turizm sektörü 2021'de nasıl olacak?

Turizm sadece Türkiye’nin değil tüm dünya ülkelerinin bacasız sanayisi ve sektörün her alanında milyonlarca insan ekmek yiyor, aile geçindiriyor. Yaklaşık bir senedir içinde bulunduğumuz sıkıntılı süreç tüm turizm camiasını yormuş durumda. Yılın son günle-rinde umutlar 2021’e taşınırken herkesin merakla cevap aradığı soru yeni yılda turizm sektörünün nasıl olacağı?

6.12.2020

Ceyhun Ailesi’ni, babasını tanır mısınız?

DOKUZ kişinin öldürüldüğü Hanau cinayetleri ile ilgili yürüyüşlerin birinde bir Türk yanımıza yaklaştı ve “Viyana büyükelçiliğine atanan, eski SPD, Yeşiller milletvekili, şimdinin Viyana büyükelçisi Ozan Ceyhun’u tanır mısınız?” diye sordu.

27.02.2020