EKSTRA
MENÜ

Koronavirüs Belirtileri Neler?

Koronavirüs Belirtileri Neler? ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Koronavirüs Belirtileri Neler? haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 75 Koronavirüs Belirtileri Neler? haberi bulunmuştur.

Koronavirüs Belirtileri Neler? Haberleri

4 bin 600 kişilik ‘hayat dedektifleri’.. Virüsün izini sürüyorlar

4 bin 600 kişilik ‘hayat dedektifleri’.. Virüsün izini sürüyorlar

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın “COVID-19’da, vaka hızının düşüşe geçmesindeki en önemli başarı filyasyona ait” sözlerinin ardından tüm gözler bu işi yürüten filyasyon ekiplerine çevrildi. Dünyada sadece Türkiye’nin uyguladığı filyasyonun ne olduğunu öğrenmek için merkezlerine girdik. Türkiye çapında 4 bin 600 kişilik ekip tek tek koronavirüslü hastaların son temas ettiği kişilerin listesini çıkarıyor. Bu kişiler bulunarak ateş, öksürük gibi semptomları olup olmadığı öğreniliyor. Temaslı listesindekiler karantinaya alınarak virüs bulaşmışsa başkalarına da geçmesi önleniyor.

16.04.2020Gündem
Corona virüs aşı ve tedavi var mı Koronavirüs Covid 19 nasıl yayılıyor, belirtileri neler

Corona virüs aşı ve tedavi var mı? Koronavirüs Covid 19 nasıl yayılıyor, belirtileri neler?

Corona virüs tedavisi ve aşı çalışmaları gündemde yer alırken, corona virüsü belirtileri de koronavirüs gelişmelerini yakından takip edenlerin gündeminde yer alıyor. Özellikle korona virüsüyle ilgili uzmanların açıklamalarıyla beraber, korona virüsünden nasıl korunmamız gerektiği de en fazla araştırılan konulardan oldu. Peki, Corona virüs aşı ve tedavi var mı? Koronavirüs Covid 19 nasıl yayılıyor, belirtileri neler? İşte, o konuyla ilgili ayrıntılar...

14.04.2020Gündem
Hastalığı geçirmiş olabilir

Hastalığı geçirmiş olabilir

Her yerde test yapılıyor mu?

Anne ve babaların aradığı yanıtlar

Anne ve babaların aradığı yanıtlar

Çocuklara bulaşabiliyor mu; bulaşırsa semptomları neler? Koronadan çocukları korumak için onların ruh halini de gözardı etmeden ebeveynler ne yapmalı? Hangi yaşta, hangi soruları soruyorlar? İşte uzmanların cevapları ve önerileri......

MEBden önemli bir adım daha Bugün saat 20.00’de başlıyor

MEB'den önemli bir adım daha! Bugün saat 20.00’de başlıyor

Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB), yeni tip koronavirüs (Kovid-19) önlemleri kapsamında okulların kapanmasının ardından, çocukların gelişim sürecinde etkin birer rol model olan velileri pratik bilgilerle desteklemek amacıyla TRT EBA kanallarından yayımlanmak üzere "BİZDEN" isimli veli kuşağı hazırlandı. Bu arada Bakan Selçuk az önce "İlköğretim ve Ortaöğretim Bursluluk Sınavına girecek öğrenciler, 1.dönem müfredat ve kazanımlarından sorumlu olacak" açıklamasını yaptı.

6.04.2020Gündem
Uzaktan eğitimde ‘veli kuşağı’ başlıyor

Uzaktan eğitimde ‘veli kuşağı’ başlıyor

MEB, koronavirüs önlemleri kapsamında okulların kapanmasının ardından, çocukların gelişim sürecinde etkin birer rol model olan velileri pratik bilgilerle desteklemek amacıyla TRT EBA kanallarından yayımlanmak üzere ‘BİZDEN’ isimli veli kuşağı hazırladı. Programın ilk konuğu olan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, 6 Nisan saat 20.00'de evde kalma süreciyle baş etmede farklılık gösteren çocukluk gelişimiyle ilgili bilgiler aktaracak.

6.04.2020Eğitim
Konjonktivit nedir Konjonktivit Corona virüsü belirtisi mi

Konjonktivit nedir? Konjonktivit Corona virüsü belirtisi mi?

ABD'li doktorlar, bir göz hastalığı olan konjonktivitin tüm dünyayı tehdit eden Corona virüsün yeni bir belirtisi olabileceğini açıkladı. ABD'li doktorlar, 1099 Koronavirüs hastasının 19'unda konjonktivit tespit edildiğini belirtti. Açıklama ardından Konjonktivit ile ilgili araştırmalar hız kazandı. Peki, Konjonktivit nedir?Corona virüsü belirtileri neler? Konjonktivit Corona virüsü belirtisi mi?

29.03.2020Gündem
Covid 10- Corona virüs belirtileri neler Corona virüsünün( koronavirüs) belirgin semptomları ve bulaşma yolları

Covid 10- Corona virüs belirtileri neler? Corona virüsünün( koronavirüs) belirgin semptomları ve bulaşma yolları

Corona virüsü (COVID-19) belirtileri neler? Covid-19 nasıl bulaşır? Corona virüsü ne zaman bitecek? Tüm dünyada tehdit oluşturan ve can almaya devam eden corona virüsü ile ilgili pek çok soru var. En çok sorulan ise virüsün belirtileri ve bulaşma yolları. Uzmanlar bu süreçte çok fazla yanlış yargının olduğuna dikkat çekiyor ve vatandaşları uyarıyor. İşte corona virüsünün belirgin semptomları ve bulaşma yolları hakkında ayrıntılı bilgiler.

26.03.2020Gündem
Corona virüsü nasıl anlaşılır, teşhis edilir Corona virüsünün belirtileri neler koronavirüs tedavisi var mı

Corona virüsü nasıl anlaşılır, teşhis edilir? Corona virüsünün belirtileri neler koronavirüs tedavisi var mı?

Çin'in Hubey eyaletine bağlı Vuhan kentinde ortaya çıkan ve birçok ülkeye yayılan yeni tip Corona Virüsü (Kovid-19) dünya genelinde bulaştığı kişi sayısı 423 bini aştı. Çin'de yayılım hızı yavaşlayan virüs; ABD, İspanya, İtalya, Almanya ve Fransa gibi ülkelerde ise hızla yayılmaya devam ediyor. Genellikle griple benzer belirtilere sahip olan corona virüsünün nasıl anlaşıldığı ve nasıl belirti verdiği ile teşhisinin nasıl yapıldığı vatandaşlarca araştırılıyor. Öte yandan corona virüsü tedavisi de merak edilen konular arasında. Peki, Corona virüsü nasıl anlaşılır, teşhis edilir? Corona virüsünün belirtileri neler koronavirüs tedavisi var mı?

25.03.2020Gündem
Corona virüsü belirtileri neler Koronavirüs nasıl bulaşır ve anlaşılır İşte korona virüs aşısı bilgileri

Corona virüsü belirtileri neler? Koronavirüs nasıl bulaşır ve anlaşılır? İşte korona virüs aşısı bilgileri

Tüm dünyada hızla yayılmaya devam eden corona virüsü hakkında yeni veriler gelmeye devam ederken belirtileri ve testiyle ilgili çalışmalar da sürüyor. Corona virüsü belirtileri hakkında yapılan son çalışmalar bazı yeni tip corona virüs (Covid-19) hastalarının koku ve tat alma duyularını kaybettiğini gözler önüne serdi. Peki, Salgın hastalık Corona Virüsü belirtileri neler? Koronavirüs nasıl anlaşılır? Korona virüsü nasıl bulaşır? Sağlık Bakanlığı tarafından hazırlanan online corona virüsü testi ile ilgili detaylar...

24.03.2020Gündem
Google, özel koronavirüs sayfasını tüm dünyanın kullanımına sundu

Google, özel 'koronavirüs' sayfasını tüm dünyanın kullanımına sundu

Google, koronavirüse karşı bir süredir üzerinde çalıştığı özel sayfayı tüm dünyanın kullanımına sundu. İşte Google'ın gözünden koronavirüs salgınında son durum...

23.03.2020Teknoloji
Son dakika haberler: Sağlık Bakanı adına onlarca sahte hesap Corona virüsünde vaka sayılarında son durum...

Son dakika haberler: Sağlık Bakanı adına onlarca sahte hesap! Corona virüsünde vaka sayılarında son durum...

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, corona virüsü ile ilgili son dakika gelişmelerini Twitter'dan paylaştı. Bakan Koca yaptığı açıklamada, "Hasta sayımız 947’ye ulaştı. Bugüne dek toplam 21 can kaybımız var" dedi. Öte yandan Sağlık Bakanlığı, Türkiye’de koronavirüslü vaka sayısının artmaması için çaba gösterirken, bir yandan da bilgi kirliliği ile uğraşıyor. Sağlık Bakanı Koca hakkında onlarca sahte sosyal medya hesabı açıldı.

22.03.2020Gündem
Koronavirüsün gözlerdeki belirtisine dikkat Kızarıklık ve şişlik varsa…

Koronavirüsün gözlerdeki belirtisine dikkat! Kızarıklık ve şişlik varsa…

Gözlerle koronavirüs arasındaki ilişkiyi, koronavirüsü göz yoluyla almamak için neler yapmamız gerektiğini ve koronavirüsün gözlerde yol açtığı belirtileri, Göz Hastalıkları Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Banu Coşar anlattı.

16.03.2020Sağlık
El dezenfektanı nasıl yapılır

El dezenfektanı nasıl yapılır?

Tüm dünyada hızla yayına koronavirüs nedeniyle hijyen pazarına yönelik rağbet arttı, marketlerde raflar boşaldı. Hal böyle olunca internette ‘el dezenfektanı nasıl yapılır’ sorusu herkes tarafından merak edilir oldu. Peki, evde el dezenfaktanı nasıl yapılır, hangi malzemeler gerekli?

Dünyada Kovid-19 alarmı Virüs yayılıyor

Dünyada Kovid-19 alarmı! Virüs yayılıyor

Çin’de ortaya çıkan ölümcül yeni tip koronavirüs ‘Kovid-19’ salgınının başka ülkelerde de yayılma hızı arttı. Dünya genelindeki vaka sayısı Çin dahil 36 ülke ve bölgede yaklaşık 80 bini buldu. 2593’ü Çin’de olmak üzere can kaybı 2629’a çıktı. İran’dan sonra hastalık komşu Irak’ta da tespit edildi. İtalya’da can kaybı yediye çıkarken AB alarma geçti.

25.02.2020Dünya
SON DAKİKA: Corona virüsü vahim rakama ulaştı Coronavirusde Türkiye ve Dünyada son durum

SON DAKİKA: Corona virüsü vahim rakama ulaştı! Coronavirus'de Türkiye ve Dünyada son durum

Dünyayı sarsan corona virüsü ile ilgili son dakika gelişmeleri yaşanmaya devam ediyor. Pek çok kişinin hayatını kaybetmesine neden olurken dünya çapında tedirginlik yaratan corona virüsünde her geçen gün vaka sayısı artıyor. Yetkililer, corona virüsü nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısının 1370'e yükseldiğini duyurdu. Öte yandan Japonya'da, yeni tip corona virüs (Kovid-19) salgını nedeniyle karantinaya alınan yolcu gemisinde, 44 kişide daha virüs tespit edildi. Japonya'da ilk koronavirüs ölümü gerçekleşti. Peki, corona virüsü nedir? Coronavirüs belirtileri neler? Corona virüsü Türkiye’ye sıçradı mı?

13.02.2020Dünya
Corona virüsünde ölü sayısı yükseliyor Corona virüsü aşısı ne zaman bulunacak Coronavirüs tedavisi var mı

Corona virüsünde ölü sayısı yükseliyor! Corona virüsü aşısı ne zaman bulunacak? Coronavirüs tedavisi var mı?

Dünyada hızla yaygınlaşan corona virüsüyle ilgili son gelen bilgilere göre ölü sayısı 213’e ulaştı. Dünya Sağlık Örgütü başta olmak üzere dünyada önlemler başlarken corona virüsü tedavisiyle ilgili yeni bir gelişme yaşandı. Şimdiye kadar tedavisi bulunmayan corona virüsü aşısıyla ilgili Pasteur Enstitüsü'nden bilim insanları, coronavirüsü tedavisinde kullanılması adına bir aşı geliştirmeye çalıştıklarını açıkladı. Peki corona virüsü nasıl yayılıyor? Corona virüsü aşısı ne zaman bulunacak? İşte, corona virüsü tedavisi var mı sorusunun yanıtını arayanlar için merak edilen bilgiler.

31.01.2020Gündem

Aksaray'da 'coronavirüs' alarmı devam ediyor! Gözlem altındalar...

Aksaray'da, öksürük ve bulantı şikayetleriyle hastaneye kaldırılan, 10'u Çinli turist, 2'si Türk 12 kişi, 'coronavirüs' şüphesi ile tedbir amaçlı gözlem altında tutuluyor. Sağlık Bakanlığı'na gönderilen kan örneği sonuçlarının beklendiği, herhangi bir bulguya rastlanmazsa 12 kişinin taburcu edileceği belirtildi. 

28.01.2020Gündem
Virüs salgınında bunlara dikkat

Virüs salgınında bunlara dikkat

DÜNYA Sağlık Örgütü (DSÖ), Çin’de ortaya çıkan 2019-nCoV adlı virüse ilişkin bilgilendirme yaptı.

26.01.2020Dünya
SARS virüsü nedir SARSın tedavisi var mı

SARS virüsü nedir? SARS'ın tedavisi var mı?

SARS virüsü nedir sorusu birçok kişi tarafından merak edilen ve araştırılan konular arasında yer almaya başladı. Şiddetli akut solunum yolu sendromu olarak bilinen SARS virüsünün detayları merak ediliyor. Peki, SARS virüsü nedir? SARS'ın tedavisi var mı?

7.08.2018Sağlık
Şiddetli akut solunum yolu sendromu (SARS) nedir SARS belirtileri

Şiddetli akut solunum yolu sendromu (SARS) nedir? SARS belirtileri

İnsanların ağzından, öksürme, hapşırma sonucu çıkan damlacıklar yoluyla veya yakından konuşma sonucu bulaşan ve 2000'li yılların başında dünya genelinde ciddi bir paniğe neden olan SARS hastalığı vatandaşlar tarafından araştırılıyor. SARS'ın nasıl bulaştığını ve altında yatan nedenleri merak eden vatandaşlar, SARS hakkında internette araştırma yapıyor. Peki, SARS nedir? SARS belirtileri neler?

13.07.2018Gündem

Yazar Sonuçları

Salgın döneminde yolcu hakları ve sağlığımızı koruma yolları

Milyonlarca insan evlerine kapanmış bile olsa kimi iş gereği zorunluluktan, kimi salgından uzaklaşma umuduyla yollara düşüyor. Peki bu olağanüstü dönemde bizi her türlü riskten ve kayıptan koruyacak haklarımız neler? En önemlisi, bu süreçte yaptığımız yolculuklarda sağlığımızı nasıl koruyabiliriz?

30.03.2020

Koronavirüs Salgınında Evden Çalışmak Mümkün mü?

Koronavirüsin sağlık üzerindeki etkileri sürüyor ve yeni önlemeler alınmaya devam ediyor. Maçlar seyirsiz oynanıyor, okullar tatil ediliyor, kamu kurumları önlemler alıyor. Peki özel sektörde çalışanlar ne yapacak? Herkes önlem alırken bu işin hukuki boyutunu Avukat Emel Özbek anlattı.

15.03.2020

Koronada pandemi riski var mı

Çin’de ortaya çıkan ve tüm dünyada 2 bin 700’den fazla ölüme neden olan yeni tip koronavirüse (Kovid-19) dair bilinmesi gereken ne varsa sizler için derledik.

27.02.2020

Soğuk algınlığı ve gripten nasıl korunalım?

soğuk algınlığı ve grip farklı hastalıklar mı, önleme ve tedavide ne yapmalıyız, çocuklarımızı nasıl korumalıyız?

9.10.2015