EKSTRA
MENÜ

Korona Vakaları

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 225 haberi bulunmuştur.

Korona Vakaları Haberleri

TRT 1 yayın akışında Acemi Anneler dizisi neden yok, bitti mi Dikkat çeken detaylar

TRT 1 yayın akışında Acemi Anneler dizisi neden yok, bitti mi? Dikkat çeken detaylar

Acemi Anneler dizisinin 10 Mayıs tarihli bölümde yer almaması soru işaretlerine neden oldu. Hafta içi her gün aynı saatte izleyicilerle buluşan Acemi Anneler, bu haftaki akışta bulunmuyor. Peki, TRT 1 yayın akışında Acemi Anneler dizisi neden yok, bitti mi?

10.05.2021Televizyon
AB zirvesinin gündemi patent

AB zirvesinin gündemi patent

Avrupa Birliği (AB) ülkeleri liderleri, dün Portekiz’de başlayan ve 10 yıllık sosyal politikalarını belirleyecekleri iki günlük zirvede, aşılarla ilgili fikri mülkiyet haklarını koruyan patentlerin kaldırılması konusunu da gündeme aldı.

8.05.2021Dünya
Fenerbahçe Bekoya Vesely müjdesi Sertaç Komsuoğlu tarih verdi

Fenerbahçe Beko'ya Vesely müjdesi! Sertaç Komsuoğlu tarih verdi

Fenerbahçe Beko Basketbol Takımı'ndan sorumlu yönetim kurulu üyesi Sertaç Komsuoğlu, takımın son durumu ile ilgili açıklamalarda bulundu. Komsuoğlu, Jan Vesely'nin CSKA Moskova serisinin 3. maçında parkelere döneceğini söyledi.

19.04.2021Basketbol
Testle müşteri alma uygulaması perakendeyi vurdu

Testle müşteri alma uygulaması perakendeyi vurdu

Almanya’da artan yeni korona vakaları nedeniyle Berlin eyaletinin geçen hafta çarşamba başlattığı perakende alışveriş yerlerini kapatmak yerine hızlı testle müşteri alma uygulaması alışverişe olan ilgiyi azalttı.

6.04.2021Avrupa
Türkiye cesur davrandı

Türkiye cesur davrandı

Berlin’de yaşayan Türklerin ‘Başhekim’ olarak adlandırdığı Dr. İsmail Nevzat Tuncay’la, salgını, alınan önlemleri ve aşıyı konuştuk. Almanya ile Türkiye’nin uyguladığı tedavi yöntemlerini de değerlendiren Dr. Tuncay, bazı durumlarda Türkiye’nen cesur davrandığını ve koronavirüse yakalanan hastaların kontrolü için aile hekimlerini yönlendirdiğini, Almanya’da ise hastaların kendilerini biraz terk edilmiş hissettiğini söyledi.

25.02.2021Avrupa
Münih fuarı mayısa ertelendi

Münih fuarı mayısa ertelendi

Aralarında çok sayıda Türk şirketinin de bulunduğu 50 bin katılımcılı ve dünyanın en büyük fuarlarından biri olan Münih Fuarı, bazı etkinliklerini ikinci kez ertelemek zorunda kaldı.

22.02.2021Avrupa
Vaka sayılarında artış olan Orduda sokaklarda yoğunluk

Vaka sayılarında artış olan Ordu'da sokaklarda yoğunluk!

Sağlık Bakanlığı, 'covid19.saglik.gov.tr' adresinde Türkiye haritası üzerinden yayımlanan verilere göre, 8-14 Şubat 2021 tarihleri arasında Covid-19 vaka sayılarının oransal olarak en fazla olduğu iller sıralamasında üçüncü sırada yer alan Ordu’da cadde ve sokaklarda insan yoğunluğu olduğu görüldü. Ordu Üniversitesi Tıp Fakültesi Aile Hekimliği Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Özgür Enginyurt, sosyal mesafe kuralına uyulmaması nedeniyle vakalarda artış yaşandığını belirtti.

19.02.2021Gündem
Korona ölümlü bisiklet kazalarını artırdı

Korona ölümlü bisiklet kazalarını artırdı

Almanya’nın Bavyera eyaletindeki trafik istatistik rakamlarını açıklayan İçişleri Bakanı Joachim Herrmann (CSU), ölümlü bisiklet ve motosiklet kazalarının hissedilir ölçüde artış gösterdiğini söyledi.

19.02.2021Avrupa
‘Biraz daha dişimizi sıkalım’

‘Biraz daha dişimizi sıkalım’

Almanya Sağlık Bakanı Jens Spahn, alınan sıkı önlemler sonucu koronavirüste hafif olumlu bir eğilim elde edildiğini söylerken, Prof. Lothar Wieler ise “Eğer kararlı devam edersek, başarırız. Biraz daha dişimizi sıkalım” dedi.

22.01.2021Avrupa
Bakımevinde yangın... 1 kişi öldü çok sayıda...

Bakımevinde yangın... 1 kişi öldü çok sayıda...

Almanya’nın başkenti Berlin’de yaşlı ve bakım yurdunda çıkan yangında bir kişi öldü, çok sayıda kişi yaralandı.

20.01.2021Avrupa
Almanya tam kapanma yolunda

Almanya tam kapanma yolunda

Almanya hızla tam kapanmaya doğru gidiyor. Hükümet kapalı kapılar ardında sokağa çıkma yasağını, otobüs ve tren seferlerinin durdurulmasını görüşüyor. Kasım ve aralık aylarında alınan sıkı önlemler, hedeflenen korona vakaları ve ölü sayısını düşürmeye yetmedi.

15.01.2021Avrupa
Aşıda lojistik kaos Dünya hedeflerin gerisinde kaldı

Aşıda lojistik kaos! Dünya hedeflerin gerisinde kaldı

Dünyada aşı dağıtımında işler pek planlandığı gibi gitmiyor. Aşı konusunda üretim ve lojistik yetersizlikler aşılama planında geriye düşülmesine neden oluyor.

3.01.2021Dünya
Koronaloji: Salgınla geçen bir yıl

Koronaloji: Salgınla geçen bir yıl

Ateş, kuru öksürük, yorgunluk, tat ve koku kaybı, nefes darlığı, göğüs ağrısı... Ağır bir grip mi bu, yoksa henüz adı konulmamış bir solunum yolu hastalığı mı? Peki ya çaresi... Yaklaşık bir yıl önce kendimizi bu belirtiler ve soruların ortasında bulduk. 2020 insanlığın yaşadığı en zor yıllardan biri olarak tarihe geçti. İşte salgının başından bu yana yaşadıklarımızın özeti...

Pandemiyle geçen bir tam yıl...

Pandemiyle geçen bir tam yıl...

Ateş, kuru öksürük, yorgunluk, tat ve koku kaybı, nefes darlığı, göğüs ağrısı... Ağır bir grip mi bu, yoksa henüz adı konulmamış bir solunum yolu hastalığı mı? Peki ya çaresi... Yaklaşık bir yıl önce kendimizi bu belirtiler ve soruların ortasında bulduk. 2020 insanlığın yaşadığı en zor yıllardan biri olarak tarihe geçti! İşte salgının başından bu yana yaşadıklarımızın özeti...

27.12.2020Hürriyet Pazar
Doktorlardan ‘hasta sınıflandırma yasası’ talebi

Doktorlardan ‘hasta sınıflandırma yasası’ talebi

Almanya’da Yoğun ve Acil Tıp Birliği (DIVI) Başkanı Uwe Janssens, hastanelerde yoğun bakımdaki sınırlı durumun ocak ayında da devam edeceği uyarısında bulundu ve hasta sınıflandırma yasası çıkarılmasını talep etti. Janssens, sorunun yatak yetersizliğinden değil, personel eksikliğinden kaynaklandığını vurguladı.

23.12.2020Avrupa
Korkutan artış durmuyor

Korkutan artış durmuyor

Almanya’da yeni korona vakaları ve ölü sayısındaki yükseliş devam ediyor. Tabipler Birliği Başkanı Andreas Gassen, aşı olmak isteyenler aşılandıktan sonra tedbirlerin kalkmasını istedi. Gassen, “Aşı olmak istemeyen ise koronaya yakalanma hatta ölmeyi göze almak zorunda” dedi.

17.12.2020Avrupa
ABD’de aşılama bugün

ABD’de aşılama bugün

ABD, koronavirüs aşılama sürecine bugün başlıyor. Aşı dağıtım sürecinden sorumlu General Gustave Perna, 3 milyon doz aşının hafta sonu ülkenin çeşitli bölgelerine dağıtıldığını, bugün 145 noktada aşının mevcut hale geleceğini, yarın ise 425 bölgeye daha aşı sevkıyatı yapılacağını açıkladı.

14.12.2020Dünya
Yıldırım hızıyla uzlaşma: Ve Almanya çarşamba kapanıyor

Yıldırım hızıyla uzlaşma: Ve Almanya çarşamba kapanıyor

Almanya patlayan korona vakaları ve ölü sayıları üzerine yıldırım hızıyla kapanma kararı aldı. 1 saat bile sürmeyen Merkel’le eyalet başbakanları görüşmesinden okullar, kreşler ve iş yerleri 16 Aralık’tan 10 Ocak tarihine kadar kapanma kararı çıktı. Merkel ayrıca aşı tarihi verdi. Bavyera, Saksonya ve Thüringen eyaletlerinde gece dışarı çıkma yasağı geliyor.

13.12.2020Avrupa
Her şey bugün belli olacak

Her şey bugün belli olacak

Koronavirüs salgınında ikinci dalgada sınıfta kalan Almanya, şimdi hızla ve tüm Almanya genelinde tam karantinaya girecek. Korona vakaları ve ölümlerin hızla artışa geçmesi üzerine Başbakan Angela Merkel eyalet başbakanlarıyla bugün olağanüstü bir zirve gerçekleştirecek.

13.12.2020Avrupa
Almanya’da vaka sayısı 1 milyonu aştı

Almanya’da vaka sayısı 1 milyonu aştı

Almanya’da korona vakaları 1 milyonu aşarken, bir günde ölenlerin sayısı ise 426 kişiye ulaşarak rekor kırdı.

27.11.2020Avrupa
Almanyada koronavirüs ölümleri rekor kırdı

Almanya'da koronavirüs ölümleri rekor kırdı!

Koronavirüste ikinci dalgada zorlanan Almanya'da ölü sayısı bir günde 410'la rekor kırdı. AB Sağlık İdaresi Almanya'nın mevcut önlemlerle vaka artışını önleyeceğinden endişeli.

25.11.2020Dünya
Aktif vakalar korkutuyor

Aktif vakalar korkutuyor

Almanya’da korona vakaları hafta sonu da yüksek seviyede seyretti. Pazar günü her sağlık idaresi vaka sayısını Robert Koch Enstitüsü’ne bildirmiyor. Pazar günü vaka sayısı 10 bin 864 oldu.

23.11.2020Avrupa
Test sayıları düşürüldü... İşte Almanya’daki son durum...

Test sayıları düşürüldü... İşte Almanya’daki son durum...

Almanya’da salgın hastalıklardan yetkili Robert Koch Enstitüsü, günlük koronavirüs vaka sayılarını açıkladı.

22.11.2020Avrupa
2020de Rusların tercihi Türkiye oldu

2020'de Rusların tercihi Türkiye oldu

Rusya Federal Güvenlik Servisi (FSB) Sınır Hizmetleri İdaresi verilerine göre Rusların yüzde 98'i Türkiye'yi tercih etti. Türkiye'ye temmuz- eylül döneminde gelen 1.1 milyon Rus turistin 1 milyon 831'i Antalya'yı seçti. Bu yıl 15 Kasım'a kadar kente gelen Rus turist sayısı 1 milyon 460 bin oldu. Koronavirüs salgınının turizme ağır darbe vurduğu 2020 yılında, üçüncü çeyrekte yurt dışına turistik sefer gerçekleştiren Rusların yüzde 98'inin Türkiye'yi tercih ettiği belirlendi. FSB Sınır Hizmetleri İdaresi verilerine göre, temmuz-eylül aylarını içeren dönemde Türkiye, toplam 1.1 milyon Rus turist ağırladı. Bu sayının 1 milyon 831'i ise Antalya'ya geldi

20.11.2020Seyahat
‘Sosyal temas daha fazla sınırlandırılmalı’

‘Sosyal temas daha fazla sınırlandırılmalı’

Bavyera Eyalet Başbakanı Markus Söder, vakaların yayılmasını önlemek için sosyal temasın daha fazla sınırlandırılmasını, okullarda alternatif ders imkânları üzerinde düşünülmesi gerektiğini söylerken Mecklenburg Vorpommer Eyalet Başbakanı Manuela Schwesig, yuva ve okulların kesinlikle açık kalmasını istedi.

16.11.2020Avrupa
Karantinada gevşeme yok, restoranların kapanmasına tepki var

Karantinada gevşeme yok, restoranların kapanmasına tepki var

Almanya’da kısmi karantina tedbirlerine rağmen korona vakaları yükselmeye devam ediyor. Pazartesi toplanacak olan korona zirvesinden kısmi karantinada gevşeme yerine yeni ek önlemler bekleniyor. Ancak restoranların kapalı olmasına tepkiler artıyor.

13.11.2020Avrupa
Sıkı önlemlere rağmen vakalar kontrol altına alınamıyor

Sıkı önlemlere rağmen vakalar kontrol altına alınamıyor

Almanya’da 2 Kasım’dan beri sıkı kurallar uygulanmasına rağmen vakaların artışı durmuyor. Buna göre Robert Koç Entitüsü son 24 saatte vaka sayısını 15 bin 332 olarak açıkladı. Artan vakalar arasında öğretmen ve öğrencilerin olması velileri endişelendiriyor.

10.11.2020Avrupa
Başhekim Dr. Günay Kalender: ‘Gençlerin sorumsuzluğu yoğun bakımı doldurdu’

Başhekim Dr. Günay Kalender: ‘Gençlerin sorumsuzluğu yoğun bakımı doldurdu’

Vivantes Hastaneleri’nin Kalp ve Damar Hastalıkları Başhekimi Dr. Günay Kalender Berlin’de artan vakaların gençlerin sorumsuz davranmasından kaynaklandığını belirterek, “Sağlık Senatörü Dilek Kalaycı durumu önceden görüp önlemler için harekete geçti. Onun önerileri tam anlamıyla dinlenseydi vaka sayısı açısından Berlin bu kadar sorun yaşamazdı. Sayın Kalaycı ağustostan itibaren sürekli doğru uyarılar yaptı” dedi.

27.10.2020Avrupa
Peş peşe kötü haberler geliyor... Koronavirüs Avrupayı sallıyor

Peş peşe kötü haberler geliyor... Koronavirüs Avrupa'yı sallıyor

83 milyon nüfusuyla Avrupa’nın en kalabalık ülkesi Almanya’da önceki gün 11 bin 287 vaka ile günlük vaka rekoru kırıldı. İspanya, vakaların 1 milyonu aştığı ilk Avrupa ülkesi olurken, Çekya ikinci kez karantina ilan etti.

23.10.2020Dünya
Almanya’da tehlikeli yükseliş: Bir günde 1000 arttı

Almanya’da tehlikeli yükseliş: Bir günde 1000 arttı

Almanya’da korona vakaları bir günde 1000 artarak, nisan ayından beri en yüksek sayı olan 5 bin 132’ye ulaştı. 10’larda seyreden ölü sayısı bir anda 43’e yükseldi. Yoğun bakımda yatanların sayısı da artışa geçti.

14.10.2020Avrupa
Geceleme yasağına isyan: ‘Davalar yolda’

Geceleme yasağına isyan: ‘Davalar yolda’

Almanya’da korona vakalarında tehlikeli artış devam ederken, ülke içindeki riskli bölgelerden seyahat edenlere getirilen geceleme yasağı yoğun tepkilere yol açtı.

12.10.2020Avrupa
Almanya kapanma yolunda

Almanya kapanma yolunda!

Almanya'da korona vakaları hız kesmedi. Günlerdir yükseliş devam ediyor. Başkent Berlin mart ayındaki kısıtlamalara geri dönüyor. Robert Koch Enstitüsü halkı salgına karşı korunmada aktif olmaya çağırdı.

7.10.2020Dünya
Almanyada kırmızı alarm: Berlin marta dönüyor

Almanya'da kırmızı alarm: Berlin marta dönüyor

Almanya’da korona vakalarının hız kesmeden yükselişe geçmesi, kısıtlamalara geri dönme tehlikesini gündeme getirdi. Ülkede birçok şehirde ikaz seviyesi kırmızı seviyesine çıkarılarak, kahveler, barlar ve lokantalar başkent Berlin’de 23.00 ile 06.00 arasında, Frankfurt’ta ise saat 22.00 ile 06.00 arasında kapalı tutulması kararlaştırıldı. Robert Koch Enstitüsü halkı salgına karşı korunmada aktif olmaya çağırdı.

7.10.2020Avrupa
Eyaletler arası kurallar karmaşası

Eyaletler arası kurallar karmaşası

Almanya’da federal ve eyalet yönetimleri arasında salgın hastalıklara karşı alınan önlemler farklılık gösteriyor. Ülke dışından riskli bölgelerden gelenlere ülke genelinde 14 gün karantina şartı bulunuyor. Ancak ülke içinden riskli bölgelerden gelenlere karşı önlemler eyaletten eyalete değişiyor. Her eyalet kendi yetkisini kullanıyor.

6.10.2020Avrupa
Yiğit Marcus Aral: Demet Akalın, Şevval’in annesi yaşında

Yiğit Marcus Aral: Demet Akalın, Şevval’in annesi yaşında

Ev partilerinde korona vakaları çıkmasına rağmen davet vermeye devam eden 2018 Miss Turkey güzeli Şevval Şahin ve sevgilisi Yiğit Marcus Aral önceki gün Cihangir’de görüntülendi.

26.09.2020Magazin
Alman virolog uyardı: ‘Salgın asıl şimdi başlıyor’

Alman virolog uyardı: ‘Salgın asıl şimdi başlıyor’

Korona salgını son günlerde hem Avrupa’da hızla yükselişe geçti. Fransa ve İspanya’da her gün 10 binin üzerinde insan koronavirüse yakalanıyor. Vakaların artmasıyla ölü sayısı da yükseliyor. Johns Hopkins Üniversitesi’nin verilerine göre dünya çapında koronavirüse yakalananların sayısı 31.7 milyonu, ölenlerin sayısı ise 975 bin 163’ü geçti.

24.09.2020Avrupa
Kabinede ikinci karantina

Kabinede ikinci karantina

Almanya’da yükselen korona vakaları kabineye de sıçradı. Yakın korumasının Kovid-19 testi pozitif çıkan Dışişleri Bakanı Heiko Maas dün karantinaya girmişti. Bugün de Ekonomi Bakanı Peter Altmaier ev karantinasında olduğunu duyurdu.

24.09.2020Avrupa
Merkezi yerlere ateş ölçme servisleri

Merkezi yerlere ateş ölçme servisleri

Almanya, Avrupa ülkelerinde de korona vakalarının artması üzerine yeni önlemlere hazırlanıyor. Federal Sağlık Bakanı Jens Spahn, sonbahar ve kış için yeni bir korona stratejisi uygulayacaklarını açıkladı.

21.09.2020Avrupa
Hepsi ayrı telden çalıyor

Hepsi ayrı telden çalıyor

Avrupa Birliği koronayla mücadelede birbirinden farklı önlemler ve kurallar uyguluyor. AB Dönem Başkanı Almanya tüm AB’de geçerli tek tip uygulama istiyor. Ama AB ülkeleri ayrı telden çalıyor.

3.09.2020Avrupa
Münih’te korona alarmı: Alkol yasaklanıyor

Münih’te korona alarmı: Alkol yasaklanıyor

Almanya’nın Münih kentinde korona vakalarının hızla artışa geçmesi üzerine belediye kamuda alkol yasağı kararı aldı.

25.08.2020Avrupa
Eyaletler arası korona önlemleri kavgası

Eyaletler arası korona önlemleri kavgası

Almanya’da korona vakaları endişe verici yükselişini sürdürüyor. Bazı eyaletler tek tip kurallardan yana çıkarken, bazıları ise her eyaletin vaka sayısına göre kendi kurallarını koymasından yana.

23.08.2020Avrupa
‘Riskli bölgeden dönen test parasını ödesin’

‘Riskli bölgeden dönen test parasını ödesin’

Almanya’nın Kuzey Ren Eyalet Başbakanı Armin Laschet, karantina ihlalini çok sıkı takibe alacaklarını açıkladı. Kurallara uymayanların kasıtlı olarak başkalarının sağlığını tehlikeye attığını belirten Laschet, 25 bin Euro’ya kadar para cezası öngörüldüğünü ve cezaları uygulamaya başlamak için harekete geçeceklerini söyledi.

23.08.2020Avrupa
Asıl sorun tatilden dönüşler

Asıl sorun tatilden dönüşler

Almanya’da korona vakaları artışa geçti. Herkes tedirgin. Çünkü kışı korona kâbusuyla çok tedirgin ve gergin geçirdik. Yaza girerken vakalar düşünce derin bir nefes aldık, tatil için sevindik. Ama şimdi tatil dönüşleriyle vakalar yeniden tehlikeli biçimde yükselmeye başladı. Bu gelişme hepimizi endişelendiriyor. Çünkü korku dolu bir sonbahar ya da bir kış geçirmek istemiyoruz. Peki ama bu tırmanış nereden kaynaklanıyor?

21.08.2020Avrupa
Sayı her geçen gün artıyor...

Sayı her geçen gün artıyor...

Almanya’da temmuz ayı başından itibaren korona vakalarında artışın önü alınamıyor. Robert Koch Enstitüsü’nün verilerine göre son 24 saat içinde 1510 yeni vaka kaydedildi.

19.08.2020Avrupa
Almanya da alarmda

Almanya da alarmda

Almanya'yı ikinci korona dalgası korkusu sardı.

19.08.2020Dünya
Merkel’den ‘korona kurallarına uyun’ çağrısı

Merkel’den ‘korona kurallarına uyun’ çağrısı

Başbakan Angela Merkel, korona vakalarının yükselmesine karşı halkı kurallara uymaya çağırdı.

18.08.2020Avrupa

Yazar Sonuçları

Porno izleyen erkek ağır kusurlu

Yalan söyleyecek değilim; erkeklerin ‘erkek’ muhabbetine, birbirlerine gönderdikleri cinsel içerikli mesajlara, bu mesajlar, video ve fotoğraflarla dolu WhatsApp gruplarına fena halde gıcığım.

7.01.2021

Sigaranın yasak olduğu her yerde yeme-içme de kısıtlansın

Zaten çoğunun önünde alışveriş torbası yok. Yani bir ihtiyacını gidermek, alışveriş için de gelmemiş. Gezmeye gelmiş AVM’ye. Gelmişken pikniğini de içinde yapıyor. Öyle bir AVM aşkı...

25.11.2020

Van’a dağ başı mı dediniz? Orada bir durunuz...

Çoğumuzun depremle, yıkık binalarla hatırladığı Van, aslında Doğu’nun şaşırtıcı derece ileri şehirlerinden biridir. Keşke İstanbul’dan “yazıp tutmak” yerine senaristler bir kez olsun gidip görmüş olsalardı.

16.09.2020

Her telden

İnce ne demiş:

15.08.2020