EKSTRA
MENÜ

Konya Ovası

Konya Ovası ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Konya Ovası haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 664 Konya Ovası haberi bulunmuştur.

Konya Ovası Haberleri

AK Parti yönetimine Erdoğan damgası

AK Parti yönetimine Erdoğan damgası

Davutoğlu'nun Genel Başkan olarak girdiği AKP'nin 5. Olağan Kongresi'nde, parti yönetiminin en etkili organı olan Merkez Karar ve Yürütme Kurulu'nda (MKYK) çok büyük değişim yaşandı. 31 yeni ismin girdiği listede Cumhurbaşkanı Erdoğan'a çok yakın isimler dikkat çekti. Erdoğan'ın A takımındaki Efkan Ala gibi isimlerin yanı sıra, Davutoğlu'na karşı liste çıkaracağı söylentileri çıkan Saray'ın danışmanı Binali Yıldırım ile Erdoğan'ın damadı Berak Albayrak da listeye girdi.

12.09.2015Gündem
Hopada acı bilanço açıklandı

Hopa'da acı bilanço açıklandı

Artvin'in Hopa, Arhavi ve Borçka ilçelerindeki sel felaketinin hasar tespit çalışmalarının ilk sonuçları açıklandı. Artvin Valisi Kemal Cirit, 8 kişinin hayatını kaybettiği, 3 kişinin kaybolduğu, 27 kişinin yaralandığı, 6 binanın yıkıldığı, 17'si ağır, 11'i orta olmak üzere 239 konutun hasar gördüğü sel afetinden, toplam 1434 kişinin etkilendiğini belirtti. Bölgede metrekareye düşen 255 kilogram yağışın Konya Ovası'nı bile göle çevireceğini iddia eden Vali Cirit, yaşananın doğal afet olduğunu, ancak insan ve kamudan kaynaklı hatalar da bulunduğunu vurguladı.

31.08.2015Gündem
Tahıl ambarında bereket yılı

Tahıl ambarında "bereket yılı"

"Türkiye'nin tahıl ambarı" olarak nitelendirilen ve 2,2 milyon hektar tarım arazisi bulunan Konya'da, hasadı devam eden hububatta yüksek verim, üreticinin yüzünü güldürüyor. Konya, Türkiye ekmeklik buğday üretiminin yaklaşık yüzde 11'ini karışılıyor.

27.07.2015Ekonomi
Konyaya 300 kişilik öğrenci yurdu

Konya'ya 300 kişilik öğrenci yurdu

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nca Konya'nın Kulu ilçesine yaptırılan 300 kişilik öğrenci yurdu, Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü’ne teslim edildi.

28.05.2015Eğitim
CHP’nin Mega projesine değerlendirmeler

CHP’nin "Mega projesi"ne değerlendirmeler

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun açıkladığı "Merkez Türkiye" projesinde Anadolu’da kurulacağı söylenen ’Mega Kent’le ilgili detaylı bilgi verilmedi. Sadece Anadolu’da olacağı, Kuzey’de Samsun ve Trabzon limanlarıyla Güney’de de Mersin ve İskenderun limanlarıyla entegre olacağı bilgisi verildi.

22.05.2015Ekonomi
Mavi Tünel projesi hayata geçti

Mavi Tünel projesi hayata geçti

Türkiye'nin GAP'tan sonra en büyük sulama yatırımı olan Konya Ovası Projesi kapsamında çalışmaları yürütülen "Mavi Tünel" ile Akdeniz'e dökülen sular, ovaya akmaya başladı.

22.05.2015Ekonomi
Başbakan Ahmet Davutoğlu: Kobani’de dökülen Kürt kanı benim kanım

Başbakan Ahmet Davutoğlu: Kobani’de dökülen Kürt kanı benim kanım

BAŞBAKAN Ahmet Davutoğlu, CHP ve HDP’nin halkı dininden kopartmak istediğini öne sürerek, “Kobani’de dökülen her Kürt kanı, benim kanımdır. Suriye’den gelenler ister Türk, ister Kürt olsun, ayırım gözetirsem, Allah bu canı bizden alsın” dedi.

6.05.2015Gündem
Konyaya 300 kişilik öğrenci yurdu

Konya'ya 300 kişilik öğrenci yurdu

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Yapı İşleri Genel Müdürlüğü, Konya'nın Hadim ilçesinde 300 öğrenci kapasiteli yurt kampüsünün yapımını tamamladı.

7.04.2015Eğitim

Yazar Sonuçları

Taksim Meydanı nasıl olacak?

İki yıl önce Taksim Meydanı’nın trafiğe kapalı yeni düzenlemesi bitmiş, ama meydanın üst kısmı olduğu gibi bırakılmıştı.

13.08.2015