EKSTRA
MENÜ

Konya Ovası

Konya Ovası ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Konya Ovası haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 661 Konya Ovası haberi bulunmuştur.

Konya Ovası Haberleri

Anadoluya adanan hayat...

Anadolu'ya adanan hayat...

Keşif ve fotoğrafla geçen bir hayat: Cüneyt Oğuztüzün bir bankanın teftiş kurulu başkanlığını bırakıp 1994 yılında Atlas’a geldi ve ondan sonraki hayatını Anadolu’ya adadı. 20 yıl boyunca 500 bin kilometre yol kat ederek Asya’dan Akdeniz’e uzanan bu yarımadayı karış karış keşfedip okurlarına 150’ye yakın benzersiz konu sundu. Anadolu'da öyle bir fotoğraf çekti ki...

9.01.2017Seyahat
Kar yağışı çiftçileri sevindirdi

Kar yağışı çiftçileri sevindirdi

Türkiye'nin tahıl ambarı olarak bilinen Konya Ovası'nda kurak geçen üretim sezonunun ardından, yılın son günlerindeki yoğun kar yağışı çiftçileri sevindirdi.

31.12.2016Ekonomi
Kalkınma Bakanlığı 2017-2019 Dönemi Genelgesi yayımlandı

Kalkınma Bakanlığı 2017-2019 Dönemi Genelgesi yayımlandı

Kalkınma Bakanlığının 2017-2019 dönemi yatırım programı hazırlıklarıyla ilgili genelgesinde, sektörel bazda eğitim, sağlık, bilim, teknoloji, ulaştırma, sulama, içme suyu ve kanalizasyon yatırımlarına, bölgesel bazda ise Güneydoğu Anadolu Projesi, Doğu Anadolu Projesi, Konya Ovası Projesi ve Doğu Karadeniz Projesi kapsamındaki yatırımlar başta olmak üzere, ekonomik ve sosyal altyapı projelerine öncelik verileceği bildirildi.

6.10.2016Ekonomi
Türkiyenin geleceğine 138 milyar lira yatırım

"Türkiye'nin geleceğine 138 milyar lira yatırım"

"Türkiye'nin geleceği için yatırım yapıyoruz" sloganıyla önemli projelere imza atan Orman ve Su İşleri Bakanlığı, son 14 yılda 138 milyar liralık yatırım gerçekleştirdi. Orman ve meteoroloji yatırımlarına da önemli bütçeler ayıran bakanlık, bu süreçte 3,5 milyar fidanı toprakla buluşturdu, 133 şehirde 250 bal ormanı kurdu, milli park sayısını 40'a, tabiat parkı sayısını da 210'a çıkardı

2.09.2016Ekonomi
672 sayılı KHK yayınlandı  İşte ihraç edilen kamu çalışanlarının listesi...

672 sayılı KHK yayınlandı! İşte ihraç edilen kamu çalışanlarının listesi...

Resmi Gazete’de yer alan 672 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile terör örgütleri lehine faaliyette bulunduğuna karar verilen çok sayıda kişi görevden alındı. Buna göre, Emniyet Genel Müdürlüğü, Jandarma Genel Komutanlığı, Sahil Güvenlik Komutanlığı ve kamu kurumlarındaki çok sayıda kişi görevlerinden alındı. Ayrıca Kamudaki işlerine son verilenlerden 28 bin 163'ü Milli Eğitim Bakanlığı, 2 bin 18'i Sağlık Bakanlığı ve bağlı kuruluşları, 733'ü Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ve bağlı kuruluşları, bin 519'u Diyanet İşleri Başkanlığı, 439'u Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı personelinden oluşuyor.

2.09.2016 Gündem
Buğday rekoltesi düştü, kalite yükseldi

Buğday rekoltesi düştü, kalite yükseldi

Türkiye'nin "tahıl ambarı" olarak nitelendirilen Konya Ovası'nda buğday rekoltesi geçen yıla kıyasla geriledi, ancak ürünün protein miktarı arttı.

26.08.2016Ekonomi
İşte özelleştirme yolu açılan 100 kuruluş

İşte özelleştirme yolu açılan 100 kuruluş

100’den fazla kamu kurum ve kuruluşunu özelleştirme kapsamına alan pakete ilişkin tartışmalar sürüyor. Ekonomi bürokratları yasa çıktıktan sonra tüm kurumların taşınmazlarını bildireceğini ve bunların özelleştirme kapsamına alınacağını belirtirken MHP Samsun Milletvekili Erhan Usta maddenin hükümetin ekonomiye kaynak arayışının bir parçası olduğunu söyledi.

15.08.2016Ekonomi
Doğaya olan tutkunun sergisi

Doğaya olan tutkunun sergisi

HAYATA bir de gazeteci ve fotoğraf sanatçısı Recep Peker Tanıtkan'ın objektifinden bakmak isteyenler, 1 Ağustos'a kadar Bodrum Gümbet Mor Sanat'ta Semra Gönül ev sahipliğinde düzenlenen "Renklerin ve Işığın Dansı" isimli sergiyi ziyaret edebilir. Serginin açılışına eski Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı İmren Aykut, merhum Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın Basın Danışmanı Gazeteci Can Pulak, Bodrum Mutfak Sanayi Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Güneri ile çok sayıda davetli katıldı.

28.07.2016Ege
KOP tamamlandığında 11 milyon dekar alan suya kavuşacak

KOP tamamlandığında 11 milyon dekar alan suya kavuşacak

Orman ve Su İşleri Bakanlığı Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü tarafından yürütülen ve ülkemizin en büyük ikinci sulama yatırımı olan Konya Ovası Projesi’nde (KOP) çalışmalar bütün hızıyla devam ediyor. Türkiye’nin prestij projesi olma özelliği taşıyan KOP tamamlandığında 11 milyon dekar zirai arazi suya kavuşacak.

28.04.2016Ekonomi
Sebzede Rusya açığını İsrail kapatacak

Sebzede Rusya açığını İsrail kapatacak

Rusya Federasyonu'nun, uçak krizinin ardından Türkiye'den alımları durdurması nedeniyle zor bir sezon geçiren sebze üreticileri, İsrail'in Türkiye'den sebze almasının ardından rahat bir nefes aldı.

12.04.2016Ekonomi
Başbakan Davutoğlundan gece yarısı genel kurul sürprizi

Başbakan Davutoğlu'ndan gece yarısı genel kurul sürprizi

2016 Bütçe Kanun Tasarısı görüşmelerinin dördüncü turunda Adalet Bakanlığı, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ile Kalkınma Bakanlığının bütçeleri TBMM’de kabul edilirken, Başbakan Ahmet Davutoğlu oylama esnasında Genel Kurula gelerek oylama işlemine katıldı.

2.03.2016Gündem
Bakan Yılmaz: Meclisin 1 saat çalışmasının maliyeti 600 bin TL

Bakan Yılmaz: Meclis'in 1 saat çalışmasının maliyeti 600 bin TL

Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, kabaca bir hesap yapıldığında Meclis’in 1 saatlik çalışmasının 600 bin liralık bir maliyet getirdiğini söyledi. Bakan Yılmaz, bu nedenle iç tüzük değişikliğinin önemli olduğunu kaydetti.

1.03.2016Gündem
Suya hasret bitiyor

Suya hasret bitiyor

Konya’da 1 milyar 171 milyon liralık yatırımla baraj, sulama, taşkın koruma, ağaçlandırma, ormancılık, milli park ve meteoroloji hizmetlerinden oluşan 42 tesisin törenine katılan Başbakan Davutoğlu Konya Ovası Projesi ile suya olan hasretin biteceğini belirtti.

24.02.2016Ekonomi

Yazar Sonuçları

Da da da dannnn!

TABİİ bu bir gazete köşe yazısı olduğu için ses efekti yapamıyoruz.

3.11.2016

TOKİ, Çorlu’nun 4’te 1’ini istiyor

TOKİ’nin Trakya’ya ‘tecavüz’üne çok üzgünüz.

10.06.2016