EKSTRA
MENÜ

Konut Yardımı

Konut Yardımı ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Konut Yardımı haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.322 Konut Yardımı haberi bulunmuştur.

Konut Yardımı Haberleri

SGK kıdem tazminatı hesaplama ekranı: Kıdem tazminatı nasıl hesaplanır

SGK kıdem tazminatı hesaplama ekranı: Kıdem tazminatı nasıl hesaplanır?

Kıdem tazminatının nasıl hesaplandığı araştırılan konular arasında yerini aldı. Bu tazminatı almak isteyen vatandaşlar detayları öğrenmek istiyorlar. Bu sistem, çalışan işçinin hizmet süresi boyunca verdiği emeğin karşılığını almasını sağlayan yasal bir sistemdir. Net ücret, yemek yardımı, kasa tazminatı gibi ödemeler de tazminat hesaplanırken ödemeye dahil edilir. İşte kıdem tazminatı hesaplama ekranı...

16.06.2020Gündem
Kıdem tazminatı nasıl hesaplanır SGK kıdem tazminatı hesaplama ekranı

Kıdem tazminatı nasıl hesaplanır? SGK kıdem tazminatı hesaplama ekranı

Kıdem tazminatı; çalışan işçinin hizmet süresi boyunca verdiği emeğin karşılığını almasını sağlayan yasal bir sistemdir. Her tam çalışma yılı için ödenen kıdem tazminatı tutarı, fesih tarihinde geçerli olan kıdem tazminatı tavanı ile sınırlandırılmıştır. Kıdem tazminatı nasıl hesaplanır? İşte SGK kıdem tazminatı hesaplama ekranı

13.06.2020Gündem
Bakım sektörü koronavirüse karşı tedbirli

Bakım sektörü koronavirüse karşı tedbirli

Almanya’da bakım sektörü koronavirüs salgınına karşı sıkı tedbirler almaya devam ediyor. Huzurevleri ve yaşlı bakım merkezleri dışarıdan ziyaretlere kapatılırken, burada konaklayan yaşlılar, soğuk algınlığı belirtileri göstermeleri halinde daha yoğun bir şekilde gözlem altında alınıyor. Belirtilerin geçmemesi halinde virüs testi ve gerektiğinde tedbiren karantina altına alınma işlemleri devreye giriyor. Peki ama kendi evinde veya huzurevinde yaşamını sürdüren yaşlılar, bakıma muhtaç duruma düşmeleri halinde, bakım derecesinin tespiti için evde yapılan bilirkişi ziyaretleri, salgın ortamında yapılmaya devam ediliyor mu?

12.04.2020Avrupa
Havacılık sektöründe pilot transferleri durdu

Havacılık sektöründe pilot transferleri durdu

Koronavirüs nedeniyle pilot ve kabin görevlilerine ilişkin işe alım ve transferler neredeyse durdu. Çin'de ortaya çıkan koronavirüs havacılık sektörünü olumsuz etkiledi.

5.03.2020Ekonomi
Takviye çocuk parasını kaçırmayın

Takviye çocuk parasını kaçırmayın

Almanya’da dar gelirli ailelere maddi destek amacıyla bir dizi kolaylıklar sağlanıyor. Bunların arasında, ebeveynlerin gelirlerine bakılmaksızın her bir çocuk için devlet tarafından ödenen çocuk parası. Buna ek olarak Almancası ‘Kinderzuschlag’ olan takviye çocuk parası da çocuklu ailelere destek amacıyla verilen bir ödenek.

16.02.2020Avrupa
Hindistanda kızı için sahte doğum günü partisi düzenleyip 23 çocuğu rehin alan adam öldürüldü, eşi linç edildi

Hindistan'da kızı için sahte doğum günü partisi düzenleyip 23 çocuğu rehin alan adam öldürüldü, eşi linç edildi

Hindistan'ın Uttar Pradeş eyaletine bağlı bir köyde, bir yaşındaki kızı için düzenlediği sahte doğum günü partisine giden 23 çocuğu 10 saat boyunca rehin alan bir cinayet zanlısı, polis tarafından öldürüldü. Polisle birlikte eve giren köylülerin de adamın eşini döverek öldürdüğü bildiriliyor.

31.01.2020Dünya
Almanyadaki Türkleri yakından ilgilendiriyor... ‘Temel emeklilik’ hakkından...

Almanya'daki Türkleri yakından ilgilendiriyor... ‘Temel emeklilik’ hakkından...

Almanya’da CDU/CSU ve SPD’den oluşan büyük koalisyon hükümeti, fakirlik sınırında yaşayan emeklilerin yüzünü güldürecek bir karar aldı. Bu kararla 1.5 milyon kişi ‘temel emeklilik’ uygulamasından faydalanacak.

15.11.2019Avrupa
Konut ve çeyiz hesaplarına benzer alternatif modeller geliyor

Konut ve çeyiz hesaplarına benzer alternatif modeller geliyor

2020 Yılı Cumhurbaşkanlığı Yıllık Programı'na göre, vergi ve makro ihtiyati düzenlemeler yoluyla üretken olmayan yatırımların cazibesi azaltılarak tasarruflar verimli alanlardaki yatırımlara yönlendirilecek.

5.11.2019Ekonomi
Konut hesabına asgari ödeme düzenlemesi

Konut hesabına asgari ödeme düzenlemesi

Konut hesabına yapılacak asgari ödeme tutarı her yılın başında yeniden değerleme oranına göre artırılacak.

25.10.2019Ekonomi
THK Üniversitesi Çin’den iki havayolu şirketine pilot yetiştirecek

THK Üniversitesi Çin’den iki havayolu şirketine pilot yetiştirecek

Havacılık sektöründe her geçen yıl büyüyen ve 20 yıl içinde 100 binden fazla yeni pilota ihtiyaç duyan Çin Halk Cumhuriyeti dünya genelinde pilot transferleri yaparak kokpit açığını kapatmaya çalışıyor. Çinli şirketler pilot ihtiyacını karşılamak adına havacılık sektörünün hızla geliştiği Türkiye’yi de radarına aldı. 2011 yılında kurulan Türk Hava Kurumu (THK) Üniversitesi, Çin’den 2 havayolu şirketine pilot yetiştirmek üzere ön mutabakat sağladı. THK Genel Başkanı ve THK Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Ahmet Bertan Nogaylaroğlu, “Dünyanın her noktasında görev yapabilecek mezunlar yetiştireceğiz” dedi.

29.06.2019Eğitim
Tüm çalışanları ilgilendiriyor Kıdem tazminatınızı böyle artırabilirsiniz

Tüm çalışanları ilgilendiriyor! Kıdem tazminatınızı böyle artırabilirsiniz

Kıdem tazminatını artırmak mümkün. Eğer yol, yemek, yakacak, prim gibi yardımlar düzenli olarak yapılıyorsa, bunlar kıdem tazminatı hesabına eklenir. ‘Ramazan kolisi’ yardımı bile kıdem tazminatını yükseltir.

11.03.2019Ekonomi
Kaliforniyadaki yangının bilançosu korkunç

Kaliforniya'daki yangının bilançosu korkunç

ABD'nin Kaliforniya eyaletinde 8 Kasım'da başlayan ve pazar sabahı itibarıyla tamamen kontrol altına alındığı açıklanan yangının bilançosu artmaya devam ediyor.

27.11.2018Dünya
Bir yıllık mücadelenin sonunda kazandı

Bir yıllık mücadelenin sonunda kazandı

Türkiye kökenli Avusturya vatandaşı Çiğdem Schiller, Avusturya basınına yaptığı açıklamada, Salzburg Göç, Vatandaşlık ve Nüfus Dairesi tarafından çifte vatandaş olduğu gerekçesiyle hakkında başlatılan vatandaşlıktan çıkartılma işlemine karşı verdiği mücadeleyi kazandığını söyledi.

8.11.2018Avrupa
Ev almak ve yuva kurmak isteyenler desteğe koştu

Ev almak ve yuva kurmak isteyenler desteğe koştu

Devlet desteği ile yuva kurmak ya da ev sahibi olmak isteyenler için uygulanan Çeyiz Hesabı ve Konut Hesabı kapsamında 38 bin 356 kişi hesap açtı. u hesaplarda 30 Eylül tarihi itibariyle toplam 115 milyon 382 bin 663 lira para birikti.

25.10.2017Ekonomi
ABD yeni kasırga Irmaya hazırlanıyor

ABD yeni kasırga Irma'ya hazırlanıyor

ABD'nin Meksika Körfezi kıyılarında yaşayanlar, Harvey kasırgasının yaralarını henüz saramadan, hafta sonu gelmesi beklenen yeni kasırga Irma nedeniyle hazırlıklara başladı.

5.09.2017Dünya
Devletten ilk evini alana 15 bin lira

Devletten ilk evini alana 15 bin lira

Devlet ilk evini alacaklara 'konut hesabı' açmaları şartıyla 15 bin liraya kadar destek veriyor.

28.04.2017Ekonomi
Ev alana destek dönemi başlıyor

Ev alana destek dönemi başlıyor

Konut alacak vatandaşa devlet desteği uygulaması 26 Ağustos’ta başlıyor. Konut hesabı açan vatandaşın birikimine yüzde 20 katkı gelecek. Söz konusu katkı 15 bin TL’yi geçemeyecek ve sistemde en az 3 yıl kalma şartı aranacak.

22.08.2016Ekonomi
Devlet desteğiyle konut almak isteyenler dikkat

Devlet desteğiyle konut almak isteyenler dikkat!

Devlet katkısıyla konut almak isteyenler, 26 Ağustos Cuma gününden itibaren bankalarda konut hesabı açtırabilecek. Konut hesabı açıp asgari 3 yıl hesaba düzenli ödeme yapan vatandaşlara, konut edinim tarihinde, birikimin yüzde 20'sine varan oranda devlet katkısı sunulacak. Söz konusu katkı 15 bin lirayı geçemeyecek. Konut hesabı ödemeleri aylık ya da 3 aylık olarak yapılabilecek. Aylık ödemelere ilişkin alt sınır 250 lira, üst sınır ise 2 bin 500 lira olarak belirlendi.Hesaba, bir defaya mahsus olmak üzere açılışta 30 bin lirayı aşmayacak bir tutar yatırılabilecek.

22.08.2016Ekonomi
Bir çadırda 8 kişilik aile

Bir çadırda 8 kişilik aile

AYDIN'da çadırda yaşayan Karataş ailesi için Kaymakamlık tarafından ilçe merkezinde sosyal konut tahsis edildi. Aile, besledikleri hayvanlardan dolayı çevreye rahatsızlık verdikleri gerekçesi ile evden çıkarıldı.

17.05.2016Ege
Ev alacaklara verilen 15 bin TL devlet desteğinin şartları nelerdir

Ev alacaklara verilen 15 bin TL devlet desteğinin şartları nelerdir?

Hükümet tarafından ilk defa ev alacaklar için önemli bir düzenleme yapıldı. İlk kez ev alacak olup konut hesabı açtıracak olan vatandaşlara devlet tarafından 15 bin TL hibe veriliyor. Peki, konut yardımının şartları nelerdir? Kimler 15 bin liralık konut yardımını alabilir? Tüm detayları haberimizde bulabilirsiniz...

16.03.2016Gündem
Birden fazla evi olanlar her durumda vergi ödeyecek

Birden fazla evi olanlar her durumda vergi ödeyecek

Hükümet, 2016 Bütçe Tasarısı’nın ardından uzun zamandan beri beklemede olan Yeni Gelir Vergisi Kanun Tasarısı’nı gündeme taşıma kararı aldı. 2013’de TBMM’ye sevk edilen, kadük olduktan sonra yenilenen, yeni Gelir Vergisi Kanunu için start veriliyor. Tasarının alt komisyona gönderileceği, Maliye Bakanlığı’nın önergeleriyle güncel taleplere göre yenileneceği bildirildi. Yeni düzenleme birden fazla evi olanların evlerini sattıklarında her türlü vergi ödemesi şartını getirecek.

2.03.2016Ekonomi
15 bin lira konut yardımı şartları nelerdir Kimler konut yardımı alabilir

15 bin lira konut yardımı şartları nelerdir? Kimler konut yardımı alabilir?

Devlet tarafından ilk defa ev alacaklar için önemli bir düzenleme yapıldı. İlk kez ev alacak olup konut hesabı açtıracak olan vatandaşlara devlet tarafından 15 bin TL hibe veriliyor. Peki, konut yardımının şartları nelerdir? Kimler 15 bin liralık konut yardımını alabilir? Tüm detayları haberimizde bulabilirsiniz...

29.02.2016Gündem
15 bin liralık konut yardımı nasıl alınacak

15 bin liralık konut yardımı nasıl alınacak

Kendisine ait konutu olmayanların (7 Nisan 2015 tarihi itibariyle) konut alımlarında devlet katkısı alma koşulları belli oldu. Konut hesabı açıp asgari 3 yıl düzenli ödeme yapanlar, ödeme tutarlarına bağlı olarak, konut satın alınca 15 bin TL’ye kadar devlet katkısı alacak. Uygulama 6 ay sonra başlayacak.

26.02.2016Ekonomi
Aileniz hayırlı bir eş bulamazsa bize başvurun

'Aileniz hayırlı bir eş bulamazsa bize başvurun'

AK Parti'nin Şanlıurfa mitinginde konuşan Başbakan Ahmet Davutoğlu, gençlere seslendi. Gençlere yönelik istihdam ve girişimcilik projelerini anlatan Davutoğlu, "Şimdi işiniz, maaşınız var, aşınız var. Ne kaldı? Eş kaldı eş. Biz bu toprakların insanlarının bereketlenmesini istiyoruz, çoğalmasını ama aynı zamanda iş güç sahibi olmasını da istiyoruz. Eş lazım dediğinizde önce annenize, babanıza gideceksiniz inşallah onlar size hayırlı bir eş bulacak. Bulamazsa bize başvuracaksınız" dedi.

22.10.2015Gündem
İşsiz gençlere zoraki kamp

İşsiz gençlere zoraki kamp

İngiltere’de hükümet genç işsizliğine karşı üç hafta süreli eğitim kampı programı başlatmaya hazırlanıyor. 18-21 yaş arası gençlere bu kamplarda özgeçmiş hazırlama, mülakat teknikleri, iş başvurusu yapma gibi dersler verilecek.

17.08.2015Dünya
Çalışan emeklinin maaşına 50 TL’lik fark

Çalışan emeklinin maaşına 50 TL’lik fark

YENİ bir düzenleme ile ‘çalışan emeklilerin’ maaşından yapılan yüzde 15’lik kesinti yüzde 10’a indirildi. Emekli lehine bu iyileştirme maaşa 50 TL artış getirecek. Bağ-Kur’lu esnaf da işçisinden daha düşük prim ödeyebilecek.

25.04.2015Ekonomi
İşverene de işçiye de sıkı takip

İşverene de işçiye de sıkı takip

YAZI dizimizde işçi sağlığı ve güvenliği, sosyal güvenlik ve aile yaşamına katkı sağlayacak çeyiz, doğum ve konut yardımı gibi gerek işverenler gerekse çalışanlar yönünden getirilen ve ciddi yaptırımları içeren yasal düzenlemeleri ve emeklilerimize yapılan zam ile ilgili detayları ele alacağız.

22.04.2015Ekonomi
Benimle evlenir misin

Benimle 'ev'lenir misin?

Tasarrufları arttırmak ve biriken konut stokunu eritmek için hükümetin vereceği konut teşvikinin ayrıntıları belli olmaya başladı. Yeni evlilikleri teşvik etmeyi amaçlayan hükümet ilk kez ev sahibi olacakların 3 yıllık tasarrufuna yüzde 10, 4 yıla yüzde 12, 5 yıla ise yüzde 15 katkı sağlayacak.

29.01.2015Ekonomi
Atina mitingine katılım yüksek oldu

Atina mitingine katılım yüksek oldu

Yunanistan anamuhalefet Radikal Sol Koalisyon (SYRİZA) lideri Aleksis Çipras, "Tarih, vatanımızın kapısını vuruyor. Ülke, SYRİZA'nın kapısını vuruyor. Pazar günü halkın tarihi bir zaferi olacaktır. Korku sona erdi. Umut ulaştı ve hiç kimse durduramayacak" dedi.

23.01.2015Avrupa
Hartz-IV yerine konut yardımı

Hartz-IV yerine konut yardımı

Asgari ücret sayesinde birçok aile Hartz-IV almaktan kurtulacak ve bununla birlikte konut yardımı alma hakkına sahip olacak.

17.04.2014Gündem
Kentsel Dönüşümde siz sordunuz, Bakanlık cevapladı

Kentsel Dönüşüm'de siz sordunuz, Bakanlık cevapladı

Kentsel Dönüşüm yazı dizisi kapsamında hurriyet.com.tr/sorusor bölümüne gönderdiğiniz soruları Çevre ve Şehircilik Bakanlığı yanıtladı.

6.07.2012Ekonomi
Türkiye’de günde 4 dolarla geçinen 370 bin kişi var

Türkiye’de günde 4 dolarla geçinen 370 bin kişi var

Devlet Bakanı Hayati Yazıcı, “Dünyadaki 7 milyar insanın 1.5 milyarı günde 1 doların altında gelirle geçimini sağlamak zorunda kalıyor. Bizde bu durumda tek bir kişi yok. Dünyadaki yoksulluk kriterlerini dikkate aldığımızda, günlük 4 doların altında geçinmek zorunda kalan kişi sayısı Türkiye’de 370 bin civarındadır. Hedefimiz 2023’de bu sayıyı da sıfıra indirmektir” dedi.

7.02.2011Ekonomi
Bahçeli seçim beyannamesini açıkladı

Bahçeli seçim beyannamesini açıkladı

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Ankara Anadolu Gösteri Merkezi'nde 14:50'de kürsüye geldi. Bahçeli, seçim beyannamesi konuşmasını 17:05'te tamamladı. "İktidara geldiğimizde 2019 yılı sonunda kişi başına düşen milli gelir 19 bin lira olacak." diyen Bahçeli, Başbakan Erdoğan'ın ilham kaynağının MHP olduğunu söyledi.MHP lideri Bahçeli konuşmasının ardından MHP’ye yeni katılan üyeleri bir bir kürsüye davet etti. MHP’ye katılanlar arasında, futbol sahalarından tanınan sürpriz bir isim de vardı. Kariyerinde, Beşiktaş, Fenerbahçe ve Galatasaray’da da oynamış olan Saffet Sancaklı MHP’ye katıldı. İşte Bahçeli'nin konuşmasından satır başları:

28.01.2011Gündem
Sigortada Damping dönemi

Sigortada Damping dönemi

Rekabet, sigorta primlerini düşürdü.

22.12.2010Advertorial
Mardinde 43 aileye konut

Mardin'de 43 aileye konut

Toplu Konut İdaresi'nin (TOKİ) Mardin'de, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı'nın da desteği ile dul ve çok çocuklu 43 aileye konut yapacağı belirtildi.

2.09.2010Ekonomi
ABDde işsizliği gözler önüne seren tablo

ABD'de işsizliği gözler önüne seren tablo

ABD'de toplam 455 kişilik konut yardımı için 13 binden fazla kişinin başvurması, dünyanın Süper Gücü'nde yaşanan ekonomik sıkıntıları tüm gerçekliğiyle gözler önüne serdi.

13.08.2010Gündem
ABDde işsizliği gözler önüne seren tablo

ABD'de işsizliği gözler önüne seren tablo

ABD'de toplam 455 tane kişilik konut yardımı için 13 binden fazla kişinin başvurması, dünyanın Süper Gücü'nde yaşanan ekonomik sıkıntıları tüm gerçekliğiyle gözler önüne serdi.

13.08.2010Gündem
Dünya ekonomi basınından manşetler- 30 Mart

Dünya ekonomi basınından manşetler- 30 Mart

İşte dünyanın önde gelen basın organlarının ekonomi alanında bugünkü manşetleri ve öne çıkardıkları haberler

30.03.2010Gündem
CNNMoney - 30 Mart

CNNMoney - 30 Mart

- Yatırımcılar Google hissesi satıp, Baidu’ya yatırıyor
- ABD’den 600 milyon dolarlık konut yardımı yolda

30.03.2010Gündem
Selzedelere kredi müjdesi

Selzedelere kredi müjdesi

Sel felaketinde binaları ağır ve orta hasar görenlere uzun vadeli kredi sağlanacak.

14.09.2009Gündem
Yardım isteyenler ‘yalan makinesine’ bağlanacak

Yardım isteyenler ‘yalan makinesine’ bağlanacak

Türkiye'de lüks arabası, katı bile olanlar yeşil kart almıştı. Ama İngiltere'de bırakın kişinin bankadan, vergi dairesinden, polisten araştırılması, yardım isteyenler yalan makinesine bile bağlanacak.

5.12.2008Dünya
Fahişe için bir milyon Euro çaldı

Fahişe için bir milyon Euro çaldı

Alman Konut Yardım Dairesi Müdürü Helmut W., áşık olduğu Feyza Z.’ye 581 bini devlet kasasından, geri kalanı kendi cebinden toplam 1 milyon Euro para havale etti. Bu paralarla lüks bir genelev açan Feyza Z. ise iflas ettikten sonra Türkiye’ye yerleşti.

14.10.2008Dünya

Yazar Sonuçları

Şehit ailelerine verilecek eve neden ‘hayır’ dediler

Büyükşehir Belediye Meclisi’nde iki gün önce bir emsal artışı karara bağlandı. Ancak, bugüne kadar getirilen emsal artışlarından biraz farklıydı. Emsal artışıyla, 200 şehit yakını birer ev sahibi olacaktı. Olacak da; önerge Meclis’te oy çokluğuyla kabul edildi.

12.01.2017

‘Sarı Melekler’, 15 milyon lira borçla Türkiye’den gitti

81 ilde anlaşmalı olduğu 5 bin çilingir, camcı, tesisat ve servis istasyonun yanı sıra 1800 çekiciye hizmet veren “Sarı Melekler” adlı yol yardım kuruluşu ADAC, 15 milyon TL borç takarak, Türkiye’den çekilme kararı aldı. ADAC Almanya’nın basın sözcüsü Dieter Wirsich, “3 Aralık 2010 itibariyle ADAC Türkiye’nin çağrı merkezini kapatıp iflasını istedik” dedi.

2.01.2011

Evlenen, askere giden veya 15 yıl çalışana kıdem tazminatı

KIDEM tazminatı konusu, yaklaşık 10 milyon işçiyi ilgilendirdiği için son derece önemli.

12.05.2010

2.4 milyar TL’lik konut yardımı krize çözüm paketine girer mi

17 ŞUBAT 2009 Atina... Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Nazım Ekren, Ziraat Bankası’nın Atina şubesinin açılışı sonrası, şubenin bulunduğu binaya komşu otelde, bir yandan dün TBMM’den geçen "mini paket"i anlatıyor, diğer taraftan sorularımızı yanıtlıyor.

19.02.2009