EKSTRA
MENÜ

Konut Kredisi Faiz Oranı

Konut Kredisi Faiz Oranı ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Konut Kredisi Faiz Oranı haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 718 Konut Kredisi Faiz Oranı haberi bulunmuştur.

Konut Kredisi Faiz Oranı Haberleri

Gayrimenkul raporu yayımlandı Yüzde 221lik artış yaşandı

Gayrimenkul raporu yayımlandı! Yüzde 221'lik artış yaşandı

Rapora göre, 2019 yılının ilk yarısında toplam 505 bin olan konut satışı, 2020 yılının aynı döneminde 624 bin adede ulaşarak yüzde 23,5’lik bir artış sağladı. 2020 yılının ilk yarısı itibarıyla 226 bin adede ulaşan ipotekli konut satışında, 2019’un aynı dönemine göre yüzde 221’lik artış yaşandı.

2.09.2020Ekonomi
12 ay ertelemeli konut kredisi başvurusu nasıl yapılır Vakıfbank Ziraat Bankası Halkbank faiz oranları

12 ay ertelemeli konut kredisi başvurusu nasıl yapılır? Vakıfbank Ziraat Bankası Halkbank faiz oranları

Kamu bankalarının başlattığı konut kredisi kampanyası, salgın nedeniyle durgunluk yaşanan gayrimenkul sektöründe hareketlenmeye sebep oldu. Türkiye tarihinin en düşük konut kredi faiz oranları, Vakıfbank, Ziraat Bankası ve Halkbank gibi kamu bankaları tarafından vatandaşlara sunulacak. 12 ay ertelemeli olarak başlayacak ödemeleri ile de cazip olan konut kredisi için başvuru şartlarının neler olduğu ve belirlenen faiz oranları vatandaşlar tarafından sorgulanıyor. Yapılan açıklamaya göre, 15 yıla kadar vadelerde, birinci el/sıfır konutlar için aylık yüzde 0,64, ikinci el konutlar için aylık yüzde 0,74 faiz oranı ile finansman imkanı sunulacak.

6.07.2020Ekonomi
Ziraat Bankası konut kredisi faiz oranı: 0,64den başlayan Vakıfbank Halkbank kredi oranları

Ziraat Bankası konut kredisi faiz oranı: 0,64'den başlayan Vakıfbank Halkbank kredi oranları

Konut kredisi için 1 yıl geri ödemesiz olmak üzere 180 ay vade imkanı tanıyacak olan Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank, 2 Haziran itibariyle kampanyalarını kullanıma açtı. Konut kredisi faiz oranları sıfır konutlar için 0,64, ikinci el konutlar için ise 0,74'ten geçerli olacak olan konut kredisi için banka şubelerinden bilgi alınabilecek. Peki, 100 bin liralık bir konut kredisi kullanımı halinde ne kadar geri ödeme yapılacak? İşte, Vakıfbank Halkbank Ziraat Bankası konut kredisi faiz oranları ve Kamu Denetçiliği Kurumu (KDK) Başkanı Şeref Malkoç'ın konut fırsatçıları için yaptığı uyarılar

5.06.2020Ekonomi
Halkbank kredi faiz oranları hesaplama: Halkbank kredi faiz oranları konut, taşıt, ihtiyaç kredi faiz oranları

Halkbank kredi faiz oranları hesaplama: Halkbank kredi faiz oranları konut, taşıt, ihtiyaç kredi faiz oranları

Halkbank kredi faiz oranları araştırılan konular arasında yerini aldı. Dün yapılan açıklamada yeni desteklerin hayata geçirileceği duyuruldu. 2 Haziran’dan itibaren konut kredisi faiz oranı 0,64, 5 Haziran’dan itibaren yerli üretim yapan anlaşmalı firmalardan sıfır km binek araç (motosiklet dahil) veya ticari araç satın alacak bireysel/kurumsal müşteriler firmalar ile yapılan anlaşmalar bazında değişmek üzere taşıt kredisi faiz oranı %0,49 - %0,69 olacak. İşte detaylar…

2.06.2020Ekonomi
Vakıfbank konut kredisi faiz oranı ve ödeme tablosu 0,64 oranlı konut kredisi imkanı

Vakıfbank konut kredisi faiz oranı ve ödeme tablosu! 0,64 oranlı konut kredisi imkanı

Ev sahibi olma hayalini taşıyan binlerce vatandaşın merakla araştırdığı Vakıfbank konut kredisi faiz oranı, internet üzerinden araştırılmaya devam ediliyor. 0,64 faiz oranı ile kredi kullandırım imkanı tanıyan Vakıfbank, 180 ay vade ve 1 yıl geri ödemesiz kredi imkanı ile dikkat çekiyor. Peki, Vakıfbank konut kredisi faiz oranı ile ödeme tablosu nasıl şekilleniyor? İşte, sıfır konutlarda 0,64, ikinci el konutlarda 0,74 faiz oranı ile dikkat çeken Vakıfbank konut kredisi hakkında detaylı bilgiler

2.06.2020Ekonomi
Düşük faizli kredi hesaplama ekranı: Konut kredisi faiz oranı ile hesaplama sayfası

Düşük faizli kredi hesaplama ekranı: Konut kredisi faiz oranı ile hesaplama sayfası

Düşük faizli kredi hesaplama işlemi için akıllı telefonları ya da bilgisayarlarının başına geçen pek çok vatandaş, faiz oranı girerek kredi hesaplama ekranına ulaşmak istiyor. Henüz 2 Haziran tarihinde kredi kullanımını gerçekleştirecekleri için sistemlerine kredi hesaplama tanımlamasını yapmayan kamu bankaları, hafta içerisinde kredi hesaplama ekranlarını aktif hale getirecek. Peki, bu aşamada resmi taşıt, ihtiyaç ve konut kredisi hesaplama ekranına nasıl ulaşılır? İşte, birkaç adımda o detaylar

2.06.2020Ekonomi
Kamu bankalarından tarihin en düşük konut kredi faiz hamlesi

Kamu bankalarından tarihin en düşük konut kredi faiz hamlesi

Türkiye tarihinin en düşük konut kredi faiz oranları, yüzde 0,64 ile kamu bankaları tarafından yarından itibaren vatandaşlara sunulacak.

1.06.2020Ekonomi
Ziraat Bankası, Vakıfbank, Yapı Kredi konut kredisi faiz oranları ne kadar İşte konut kredisi hesaplama ekranı

Ziraat Bankası, Vakıfbank, Yapı Kredi konut kredisi faiz oranları ne kadar? İşte konut kredisi hesaplama ekranı

Bankaların konut kredisi faiz oranları ile ilgili yaptıkları açıklamalar, ev almak isteyen vatandaşlar tarafından yakından takip ediliyor. Konu ile ilgili son açıklama Yapı Kredi’den geldi. Yapı Kredi’nin sunduğu bu fırsattan faydalanmak isteyenlerin kredi tutarı üst limiti olmadan, 120 aya kadar tüm vadelerde aylık yüzde 0,89 faiz oranlı konut kredisi kullanılabileceği açıklandı. İşte Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Yapı Kredi konut kredisi faiz oranları...

21.04.2020Ekonomi
ING konut kredi faizlerini düşürdü

ING konut kredi faizlerini düşürdü

Yeni kampanya ile 12 aydan 120 aya kadar tüm vadelerde konut kredisi faiz oranı yüzde 0,98'e indi.

13.11.2019Ekonomi
Konut kredisi faiz oranı nasıl hesaplanıyor Bankaların güncel konut kredisi tutarları ne kadar oldu

Konut kredisi faiz oranı nasıl hesaplanıyor? Bankaların güncel konut kredisi tutarları ne kadar oldu?

Devlet bankalarında arka arkaya yapılan faiz indirimleri sonrası, ev sahibi olmak isteyen vatandaşların konut faiz oranı hesaplamasıyla ilgili araştırmaları hız kazandı. Bankalardan gelen indirim haberlerine göre faiz miktarı şuan için 0,99 liradan işlem görüyor. Peki, konut kredisi faiz oranı nasıl hesaplanıyor? İşte bankaların güncel konut kredisi tutarları ve konuyla ilgili tüm detaylar.

25.09.2019Ekonomi
16 Eylül 2019 konut kredisi faiz oranları İndirim sonrası krediler ne kadar oldu

16 Eylül 2019 konut kredisi faiz oranları! İndirim sonrası krediler ne kadar oldu?

Konut kredisi faiz oranları kapsamında Vakıfbank, Ziraat Bankası ve Halkbank gibi kamu bankalarındaki kredilerin ne kadar olduğunu merak eden vatandaşlar, internet üzerinden araştırmalarına başladı. Peki, hangi bankalarda krediler ne kadar olacak? İşte, Merkez Bankası'nın faizleri düşürmesinin ardından 16 Eylül 2019 tarihli bankalardaki güncel kredi faiz oranları hakkında bazı bilgiler

16.09.2019Ekonomi
Konut kredisi faiz oranları ne kadar oldu İşte bankaların konut kredisi faiz oranlarında son durum

Konut kredisi faiz oranları ne kadar oldu? İşte bankaların konut kredisi faiz oranlarında son durum

Bankalarda gelen peş peşe açıklamalarda beraber konut kredisi faiz oranları vatandaşlar tarafından merak konusu oldu. Ev almayı bekleyen vatandaşlar bankaların faiz oranlarını yeni günde de araştırmaya devam etti. Peki, konut kredisi faiz oranları ne kadar oldu? Bankalarda faiz oranları nasıl şekillendi? İşte, bankaların faiz indirimlerinde son durum.

13.09.2019Ekonomi
Ziraat Bankası’ndan enflasyona endeksli konut kredisi

Ziraat Bankası’ndan enflasyona endeksli konut kredisi

Ziraat Bankası, konut sahibi olmak isteyen müşterilerine avantaj sağlayacak “Enflasyona Endeksli Konut Kredisi” ürününü bugün itibariyle kullanıma sunuyor.

17.06.2019Ekonomi
Konutta 120 ay 0.98 faiz fırsatı

Konutta 120 ay 0.98 faiz fırsatı

Ziraat Bankası konut kredi faizini düşürmek için konut sektörü ile işbirliği yaptı.

15.12.2018Ekonomi
Son dakika... Ziraat Bankasından konut kredisi kampanyası

Son dakika... Ziraat Bankası'ndan konut kredisi kampanyası

Ziraat Bankası'ndan konut kredisinde faiz oranını yüzde 1,78'e düşürdü. Ziraat Bankası ile çalışan inşaat firmalarından konut alımlarında faiz yüzde 0,98 olacak. 120 aya kadar vade ile 500 bin liraya kadar kredi verilecek.

14.12.2018Ekonomi
Yüzde 1i geçti 8,5 yılın zirvesine çıktı

Yüzde 1'i geçti! 8,5 yılın zirvesine çıktı

Konut kredisi faizleri, mart sonu itibarıyla aylık yüzde 1,23 ile son 8,5 yılın zirvesini gördü. Konut kredisi faiz oranında son bir yıldaki artış 120 ay vadeli 100 bin liralık krediye 26 bin 280 lira ilave yük getiriyor.

12.04.2018Ekonomi
Konut alacaklar dikkat 20 ayın zirvesine çıktı...

Konut alacaklar dikkat! 20 ayın zirvesine çıktı...

Bankaların tüketicilere sunduğu en düşük oranlı konut kredisi faizi aylık yüzde 1,15 ile son 20 ayın en yüksek rakamına ulaştı. FETÖ'nün 15 Temmuz'daki darbe girişimi sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın çağrısıyla düşmeye başlayan konut kredisi faiz oranları son bir yıldır her ay artıyor.

13.02.2018Ekonomi
Kredi faizleri 8 ayda 150-300 baz puan arttı

Kredi faizleri 8 ayda 150-300 baz puan arttı

Son 8 aylık dönemde konut kredisi faizleri 150 baz puan, ihtiyaç kredisi faizleri 240 baz puan, ticari kredi faizleri 275 baz puan ve taşıt kredisi faizleri 300 baz puan yükseldi.

12.09.2017Ekonomi
Konut kredisi aylık taksidi arttı

Konut kredisi aylık taksidi arttı

FED’in açıklamaları Türkiye’de konut kredisi oranlarını vurdu. 100 bin TL'lik kredide 120 aylık vadede aylık taksit 60 TL arttı.

9.07.2013Ekonomi
Konutta yatırıma yabancı kaldılar

Konutta yatırıma yabancı kaldılar

TÜRKİYE’de gayrimenkul yatırımları geçen yılın aynı ayına göre yüzde 7 oranında azalarak 165 milyon dolara kadar geriledi. Türkiye’de konut sektörüne olan yabancı ilgisi de geçtiğimiz yıllara göre düştü.

22.03.2013Ekonomi
Zirve satışa sunuluyor

Zirve satışa sunuluyor

Varyap Grand Tower'ın zirvesinde yer alan en gözde daireler bu ay içinde satışa sunuluyor.

5.05.2011Advertorial
Finansbank ve Yapı Kredi de faizleri artırdı

Finansbank ve Yapı Kredi de faizleri artırdı

Merkez Bankası'nı takiben dün Garanti Bankası'nın faizleri artırmasının ardından bugün de Finansbank ve Yapı Kredi faiz oranlarını artırdı.

26.01.2011Ekonomi
Biz kumar oynamıyoruz

Biz kumar oynamıyoruz

Merkez Bankası Başkanı Durmuş Yılmaz, Merkez Bankası’nın risk aldığı ve kumar oynadığına yönelik eleştirilere cevap vererek, rasyonel davrandıklarını söyledi.

26.01.2011Ekonomi
TEB faiz oranlarını indirdi

TEB faiz oranlarını indirdi

Türk Ekonomi Bankası (TEB) konut, taşıt ve ihtiyaç kredisi faiz oranlarını düşürdü.

20.01.2009Ekonomi
Yapı Kredi kredi faizlerini indirdi

Yapı Kredi kredi faizlerini indirdi

Yapı Kredi, Konut, Taşıt, ve Bireysel İhtiyaç Kredisi faiz oranlarında indirim yaptı. <1>Yeni

15.01.2009Ekonomi
Konut kredi faizleri tepetaklak

Konut kredi faizleri tepetaklak

Son dönemde faizlerde yaşanan düşüş konut kredi faizlerini de hızla aşağı çekiyor.

9.01.2009Ekonomi
Yapı Krediden faiz indirimi

Yapı Kredi'den faiz indirimi

Yapı Kredi Bankası, konut, kampanyalı taşıt ve bireysel ihtiyaç kredisi faiz oranlarında indirime gitti.

8.01.2009Ekonomi
Ziraat Bankasından faiz oranlarına indirim

Ziraat Bankası'ndan faiz oranlarına indirim

Ziraat Bankası tarafından, finansal piyasalarda yaşanan gelişmeler göz önüne alınarak, bireysel kredi faiz oranlarında, bugünden geçerli olmak üzere indirime gidildi.

7.01.2009Ekonomi
Fortis, konut kredisi faizini düşürdü

Fortis, konut kredisi faizini düşürdü

Fortis, konut kredisine uyguladığı faiz oranlarında indirim yaptı.

25.09.2008Ekonomi
TEB, kredi faiz oranlarını indirdi

TEB, kredi faiz oranlarını indirdi

Türk Ekonomi Bankası (TEB), konut, taşıt ve ihtiyaç kredisi faiz oranlarını indirdi. TEB’de konut kredisi faiz oranı 1.49, taşıt kredisi faiz oranı 1.55, ihtiyaç kredisi faiz oranı ise 1.84’e geriledi.

11.04.2008Gündem
Konut kredisi faizi 17 ay sonra 1’in altında

Konut kredisi faizi 17 ay sonra 1’in altında

KONUT kredilerine talebi yeniden canlandırmak isteyen bankalar, geçen yıl mayıs ayından bu yana ilk kez faizi yüzde 1’in altına indirdi. 17 ay sonra konut kredi faizlerinde yüzde 1’in altına ilk inen banka İş Bankası olurken, önümüzdeki günlerde diğer bankaların da benzer faiz indirimi yapması bekleniyor.

2.11.2007Ekonomi
Millennium Banktan  faiz indirimi

Millennium Bank'tan faiz indirimi

Millennium Bank, YTL cinsinden bireysel kredi faiz oranlarında indirime gitti.

26.09.2007Gündem
Yapı Krediden faiz indirimi

Yapı Kredi'den faiz indirimi

Yapı Kredi Bankası, konut kredisi, sıfır kilometre taşıt kredisi, motosiklet kredisi, bireysel ihtiyaç kredisi ve eğitim kredisi faiz oranlarında indirim yaptı.

9.08.2007Ekonomi
Bankalar faiz indirim yarışına girdi

Bankalar faiz indirim yarışına girdi

Tek parti hükümeti ile birlikte piyasalarda oluşan bahar havası faizleri de etkiliyor. Bankalar arka arkaya kredi faizlerini indirirken, bu sürecin önümüzdeki dönemde de devam etmesi bekleniyor.

24.07.2007Ekonomi
Faizde ilk işaret Halk Bankasından

Faizde ilk işaret Halk Bankası'ndan

Tek parti hükümetinin devamı ile birlikte piyasalardaki olumlu hava, faizleri de etkiliyor. Piyasadaki tahvil ve bono faizlerinin gerilemesinin ardından şimdi de bireysel kredi faizleri inmeye başladı.

24.07.2007Ekonomi
Yapı Kredi, konut kredisi faizlerini düşürdü

Yapı Kredi, konut kredisi faizlerini düşürdü

Yapı Kredi, konut kredisi faizlerinde değişiklik yaptı.

17.07.2007Dünya
Yapı Kredi konut faizlerini düşürdü

Yapı Kredi konut faizlerini düşürdü

Yapı Kredi Bankası, konut kredisi faizlerinde değişiklik yaptı.

23.05.2007Gündem
Konut alacaklara iki iyi haber

Konut alacaklara iki iyi haber

Konut faizinde bir sınır daha kırıldı. Kredi faizi yüzde 1,40'ın altına indi. Üzerinde çok konuşulan mortgage'ta da yeni bir sayfa açılıyor. İpotekli konut sistemi mortgage kapsamında yapılacak işlemlerde banka ve sigorta muamele vergisi istisnası geliyor.

12.04.2007Gündem
Konut faizi yüzde 1,39a indiYeni

Konut faizi yüzde 1,39'a indiYeni

Anadolubank, konut kredisi faiz oranlarında indirim yaptı. 3-60 ay vadede yüzde 1,50 oranında uygulanan konut kredisi faiz oranı, 12 ay vade için yüzde 1,39'a indirildi.

12.04.2007Kelebek
Yapı Kredi konut faizini düşürdü

Yapı Kredi konut faizini düşürdü

Yapı Kredi Bankası, konut kredisi faizlerini düşürdü.

28.03.2007Ekonomi
Yapı kredi konut kredisi faizlerini düşürdü

Yapı kredi konut kredisi faizlerini düşürdü

Yapı Kredi Bankası, YTL cinsi konut kredisi faizlerini düşürdü

15.03.2007Ekonomi
İş Bankası konut faiz oranlarını düşürdü

İş Bankası konut faiz oranlarını düşürdü

Türkiye İş Bankası, konut kredisi faiz oranlarını düşürdü.

13.02.2007Ekonomi
Yapı Kredi konut faizini indirdi

Yapı Kredi konut faizini indirdi

Yapı ve Kredi Bankası, konut kredisi faiz oranlarını düşürdü.

7.02.2007Gündem
HSBCden her yıl azalan faizli konut kredisi

HSBC'den her yıl azalan faizli konut kredisi

HSBC Bank, daha önce ihtiyaç kredilerinden başlattığı “azalan faiz” uygulamasını konut kredilerine de taşıdı. Kampanya kapsamında konut kredisi faiz oranı piyasa faiz koşulları ne olursa olsun her yıl azalacak.

10.11.2006Gündem
Yapı Kredi Bankası faiz oranlarını düşürdü

Yapı Kredi Bankası faiz oranlarını düşürdü

Yapı ve Kredi Bankası, konut ve sıfır kilometre otomobil kredisi faizlerinde indirim yaptı.

13.09.2006Gündem
HSBC taşıt ve konut kredisi faizlerini düşürdü

HSBC taşıt ve konut kredisi faizlerini düşürdü

HSBC Bank A.Ş., YTL taşıt ve konut kredisi faiz oranlarını indirdi.

31.08.2006Gündem
Konut kredisinde faiz geriliyor

Konut kredisinde faiz geriliyor

Ekonomide yaşanan dalgalı dönemde hızlı bir yükseliş kaydeden kredi faizleri, yeniden eski haline dönüyor. Bankalar birbiri ardına faiz oranlarında indirim yapıyor.

15.08.2006Ekonomi
BankEuropa faiz oranlarını düşürdü

BankEuropa faiz oranlarını düşürdü

BankEuropa, konut kredisi ve kişisel finansman kredisi faiz oranlarını düşürdü.

15.08.2006Kelebek
Denizbank kredi faizlerini indirdi

Denizbank kredi faizlerini indirdi

Denizbank, konut ve taşıt kredisi faiz oranlarını düşürdü.

14.08.2006Gündem