EKSTRA
MENÜ

Kontrol

Kontrol ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Kontrol haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 160.330 Kontrol haberi bulunmuştur.

Kontrol Haberleri

Adanada korkutan yangın

Adana'da korkutan yangın

Adana'da 2 katlı metruk evde çıkan yangın itfaiye ekiplerince güçlükle söndürüldü.

14.05.2021Gündem
Ticari E-Fatura Nedir Ticari E-Fatura İptali Nasıl Yapılır

Ticari E-Fatura Nedir? Ticari E-Fatura İptali Nasıl Yapılır

E-fatura, veri standardı ve formatı Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından belirlenen ve elektronik belge şeklinde düzenlenen elektronik bir faturadır. Bu belgede, VUK gereğince bir fatura içinde yer alması gereken tüm bilgiler yer alıyor. Ticari, E- fatura, satıcı ve alıcı arasında dolaşımını sağlıklı ve güvenli bir şekilde sağlamak amacı ile Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından oluşturulan bir uygulamadır. Ticari E-Fatura nedir? Ticari E-Fatura iptali nasıl yapılır? İşte, merak edilen tüm detaylar.

13.05.2021Kobi
Ticari Alacak Sigortası Nedir Ve Ne İşe Yarar Ticari Alacak Sigortası Şartları Hakkında Bilgi

Ticari Alacak Sigortası Nedir Ve Ne İşe Yarar? Ticari Alacak Sigortası Şartları Hakkında Bilgi

Ticari yaşamda her işlem büyük bir önem taşımaktadır. Özellikle de kazançları arttırmak ve zararı da en aza indirmek için bazı finansal detaylara dikkat edilmesi gerekir. Ticari alacak sigortası da ön planda tutulmaktadır. Ticari alacak sigortası nedir ve ne işe yarar? Tüm ayrıntıları ile sizler için derledik.

13.05.2021Kobi
Temel E-Fatura Nedir Temel E-Fatura İptali Nasıl Yapılır

Temel E-Fatura Nedir? Temel E-Fatura İptali Nasıl Yapılır

"Temel Fatura" senaryosundaki e-Faturanın iptal işlemi için e-Fatura İptal Portalı üzerinden öncelikle faturayı düzenleyen kişinin yani satıcının iptal talebinde bulunması gerekir. İptal talebi yaptıktan sonra fatura numarası ve fatura bilgilerinizi eksiksiz bir şekilde yazarak kendinize ait mali mühürle imzalamanız gerekir. Temel E-Fatura nedir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

13.05.2021Kobi
Puantaj Ne Demek Puantaj Cetveli Nedir Ve Nasıl Doldurulur

Puantaj Ne Demek? Puantaj Cetveli Nedir Ve Nasıl Doldurulur

Günümüzde çok sayıda iş alanı vardır. Bu iş alanlarında çalışan personellerin sayısı ise iş yerine göre değişiklik gösterebilir. Tabi, işverenler çalıştırdığı personelleri düzenli olarak takip etmek ister. Sizler için Puantaj ne demek? Puantaj cetveli nedir ve nasıl doldurulur? İşte, merak edilen tüm detaylar.

13.05.2021Kobi
Ön Muhasebe Nedir Ve Nasıl Yapılır Ön Muhasebe Nasıl Tutulur

Ön Muhasebe Nedir Ve Nasıl Yapılır? Ön Muhasebe Nasıl Tutulur

Ön muhasebe, işletmenin firmanın ticari ilişkilerinden ve günlük ticari hareketlerinden haberdar olmak ister. Ön muhasebe, firma ortakları ve yöneticilerine yönelik yapılan muhasebe işlemleridir. İşletmenizin yönetimi sürdürülebilir bir hale getirmek için gelir gider takibinin yapılması çok önemlidir. Gelir gider takibinin en önemli detaylarında ise, tahsilatlar ve ödemeler gelir. Ön muhasebe nedir ve nasıl yapılır? İşte, merak edilen tüm detaylar.

13.05.2021Kobi
Nakit Akışı Nedir Ve Nakit Akışı Tablosu Nasıl Hazırlanır Nakit Akışı Tablosu Hazırlama Yöntemleri

Nakit Akışı Nedir Ve Nakit Akışı Tablosu Nasıl Hazırlanır? Nakit Akışı Tablosu Hazırlama Yöntemleri

İşletmenin nakit ve nakit benzeri için yapılan tüm değişiklikler Türkiye Muhasebe Standardı Nakit Akış Tablosu standardına göre açıklanmıştır. İşletmelerin, asıl faaliyetlerinden doğan nakit akışlarını raporlarken doğrudan yöntemi kullanmaları gerekir. Nakit akışı nedir ve nakit akışı tablosu nasıl hazırlanır? İşte, merak edilen tüm detaylar.

13.05.2021Kobi
Muhasebe Hesap Kodları Nelerdir Ve Ne İşe Yarar Muhasebe Hesap Numaraları Hakkında Bilgi

Muhasebe Hesap Kodları Nelerdir Ve Ne İşe Yarar? Muhasebe Hesap Numaraları Hakkında Bilgi

Muhasebe sisteminin temelini muhasebe hesap kodları oluşturmaktadır. Kayıtları tutarken hangi hesaba kaydedilecekleri ve akabinde takipleri için tek düzen hesap planı ve muhasebe kodlarının anlamlarının bilinmesi oldukça önemlidir. Muhasebe ve ön muhasebe denildiği zaman muhasebe kodları ön plana çıkmaktadır. Muhasebe ile çeşitli işlemlerin basit bir biçimde yapılabilmesi bu kodlar ile mümkün olabilmektedir. Peki muhasebe hesap kodları nelerdir ve ne işe yarar? İşte, merak edilen tüm detaylar.

13.05.2021Kobi
Son dakika haberi: ABDden flaş normalleşme adımı Ve beklenen oldu

Son dakika haberi: ABD'den flaş normalleşme adımı! Ve beklenen oldu

Son dakika haberine göre; ABD Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezi (CDC), ABD'de koronavirüse (Covid-19) karşı tamamen aşılanmış kişilerin iç ve dış mekanlarda, maske takmasının ve sosyal mesafe kurallarına uymasının belirli şartlar dışında gerek olmadığına karar verdi.

13.05.2021Dünya
İltizam Nedir İltizam Sistemi Zararları Ve Sonuçları Hakkında Bilgi

İltizam Nedir? İltizam Sistemi Zararları Ve Sonuçları Hakkında Bilgi

Osmanlı Devleti zamanında ekonomi, eğitim, siyasi ve daha birçok alanla ilgili çeşitli sistemler denenmiştir. Bu sistemlerin yararlı olduğu dönemler olduğu gibi zararlı olduğu dönemlerde olmuştur. Sizler için İltizam nedir? İltizam sistemi zararları ve sonuçları nelerdir? Tüm detayları ile derledik.

13.05.2021Kobi
Gelir Gider Tablosu Nedir Ve Nasıl Hazırlanır

Gelir Gider Tablosu Nedir Ve Nasıl Hazırlanır?

Muhasebe işlemlerini takip etmek ve kar, zarar durumlarını göz etmek için işletmeler tarafından düzenli bir şekilde gelir ve gider tablosunun tutulması gerekir. Gelir gider tablosu parasal işlemleri kontrol etmekte kullanılan oldukça faydalı bir çizelgedir. Peki gelir gider tablosu nedir ve nasıl hazırlanır? Gelir gider tablosu hakkında bilmeniz gerekenleri sizler için derledik.

13.05.2021Kobi
Findesk Risk Raporu Nedir Ve Nasıl Hesaplanır

Findesk Risk Raporu Nedir Ve Nasıl Hesaplanır?

Günümüzde birçok ihtiyacı karşılamak için kredi çekilmektedir. Kredinin yetmediği durumlarda ise kredi kartları devreye girer. Tabi bu kadar borcu hesaplamak zordur ve aynı çatı altında tüm borçların görülmesi beklenir. Sizler için Findeks risk raporu nedir ve nasıl hesaplanır? Tüm detayları ile derledik.

13.05.2021Kobi
E-Vergi Levhası Nedir Ve Nasıl Sorgulanır

E-Vergi Levhası Nedir Ve Nasıl Sorgulanır?

İşletmeler için vergi levhası olmazsa olmazlar arasında yer alır. İşletmelerin vergiye tabi olan kazanç miktarını ve buna karşılık gelen vergi tutarını belirleyen belgeye işletmelerin de sahip olması gerekir. Önceden vergi levhasının işletmenin duvarında rahatça okunabilir bir şekilde asılı olması zorunluluğu bulunuyordu. Fakat 2011 yılında yapılan yasa değişikliği sonrasında bu kural kaldırıldı. E-Vergi levhası nedir ve nasıl sorgulanır? İşte, merak edilen tüm detaylar.

13.05.2021Kobi
E-Defter Nedir E-Defter Başvurusu Nasıl Yapılır

E-Defter Nedir? E-Defter Başvurusu Nasıl Yapılır

Teknolojinin gelişmesi önceden fiziksel olarak yapılan pek çok eylemin ve hazırlanan belgelerin internet ortamı üzerinde düzenlenmesini mümkün kılmıştır. Teknolojinin ve internetin günlük hayatın ve iş hayatının büyük bir parçası haline gelmesi e-defter gibi uygulamaların dijital platformlar üzerinde gerçekleştirilmesini sağlamıştır. O halde e-defter nedir ve e-defter başvurusu nasıl yapılır detayları ile derledik.

13.05.2021Kobi
E-Beyanname Nedir Ve Nasıl Yapılır

E-Beyanname Nedir Ve Nasıl Yapılır?

Günümüzde teknolojinin gelişmesi ve internet kullanımının artması her türlü işlemin elektronik ortamda yapılmasına zemin hazırlamıştır. Gelişen teknolojiyle birlikte günlük işlerin yanı sıra resmi işlemler de elektronik ortamda yapılabilmektedir. Bu işlemlerden birisi de e-beyannamedir. E-beyanname nedir ve nasıl yapılır birlikte inceleyelim.

13.05.2021Kobi
Bilanço Nedir Ve Ne İşe Yarar Bilanço Nasıl Hazırlanır

Bilanço Nedir Ve Ne İşe Yarar? Bilanço Nasıl Hazırlanır

Bilançolar, envanterlerde yer alan iktisadi kıymetlerin tasnifli olacak şekilde ve karşılıklı olarak değerleri ile düzenlenen bir özettir. Bilançoda iki farklı tablo bulunur. Bunlar ise, aktifler ve pasifler tablosudur. Aktif tablosunda elde bulunan mevcutlar ve alacaklar yer alır. Pasif tablosunda ise, borçların yer alması gerekir. Bilanço nedir ve ne işe yarar? İşte, tüm detaylar.

13.05.2021Kobi
4A, 4B, 4C Nedir 4A, 4B, 4C Kimleri Kapsar

4A, 4B, 4C Nedir? 4A, 4B, 4C Kimleri Kapsar?

4A, 4B, 4C çalışma hayatı içinde yer alan pek çok insanın duyduğu kavramlar arasında yer alır. Bu bakımdan önemli bir konu olarak karşımıza çıkmaktadır. Sizin için 4A, 4B, 4C nedir? 4A, 4B, 4C kimleri kapsar şeklindeki soruların yanıtlarını detaylarıyla derledik.

13.05.2021Kobi
Atatürk Havalimanında panik anları Acil iniş yaptı

Atatürk Havalimanı'nda panik anları! Acil iniş yaptı

Antalya - İstanbul seferini yapan TC-KLC kuyruk tescilli Learjet 60 tipi iş jeti, "motor yangını ikazı" nedeniyle, Atatürk Havalimanı'na acil iniş yaptı. İtfaiye ekipleri acil iniş yapan uçak için hazır bekletilirken, pist ortasında duran uçağın yolcuları tahliye edildi. Yapılan incelemede motorda bir yangın izine rastlanmazken uçak hangara çekildi. Olay nedeniyle Atatürk Havalimanı'nın pisti kısa bir süreliğine kapalı kalırken, aynı dakikalarda iniş hazırlığındaki bir başka uçak ise İstanbul Havalimanı'na yönlendirildi.

13.05.2021Gündem
Şirket Nedir Ve Nasıl Kurulur Şirket Kurmak İçin Gerekli Olan Evraklar / Belgeler

Şirket Nedir Ve Nasıl Kurulur? Şirket Kurmak İçin Gerekli Olan Evraklar / Belgeler

Ticaret, kazancı büyük olan ve ekonomik düzenin devamlılığı için gerekli olan hizmet ve mal alıp satma işlemidir. Ticari kurumlardan bir tanesi de şirketlerdir. Şirketler, ticari yapı içerisinde büyük bir yer kapladığı için her zaman ilgi görmüş ve yeni girişimlere açıktır. Bizde sizlere şirket hakkında gerekli bilgileri detaylı olarak derledik.

13.05.2021Kobi
Sendika Nedir Ve Ne İşe Yarar Sendika Görevleri Hakkında Bilgi

Sendika Nedir Ve Ne İşe Yarar? Sendika Görevleri Hakkında Bilgi

Günümüzde insanların geçimini sağlamak için birçok iş alanı vardır. Bu iş alanlarında hem işçinin hem de işverenin haklarını korumak gereklidir. Sizler için Sendika nedir ve ne işe yarar? Sendika görevleri nelerdir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

13.05.2021Araştırma
Normalin içindeki dehşet

Normalin içindeki dehşet

Samantha Schweblin ‘Kurtarma Mesafesi’nde ustaca bir kurguyla, inanılmaz gibi gelen olayları son derece normalmiş gibi anlatıp okuru anlatıya çekiyor. Karakterlerin yaşadıkları hepimizin başına kolayca gelebilecek, sonu ölüme varan şeyler...

13.05.2021Kitap Sanat

Saltanat Nedir Ve Ne Zaman Kaldırılmıştır? Saltanatın Kaldırılması Tarihi, Nedenleri Ve Sonuçları

Osmanlı Devleti, yıllar boyunca saltanat ile yönetilmiştir. Devletin saltanat ile yönetilmesi zamanın ilerlemesi ve değişen dünya düzeni içerisinde sorun olmaya başlamıştır. Sizler için Saltanat nedir ve ne zaman kaldırılmıştır? Saltanatın kaldırılması tarihi, nedenleri ve sonuçları nelerdir? Tüm detayları ile derledik.

13.05.2021Araştırma
Özne Nedir Ve Nasıl Bulunur Özne Çeşitleri, Örnekleri Ve Yüklem İlişkisi Konu Anlatımı

Özne Nedir Ve Nasıl Bulunur? Özne Çeşitleri, Örnekleri Ve Yüklem İlişkisi Konu Anlatımı

Türkçe dersinin en önemli konuları arasında cümlenin öğeleri konusu ilk sıralarda gelmektedir. Cümlenin en temel öğesi ise öznedir. Sizler için Özne nedir ve nasıl bulunur? Özne çeşitleri, örnekleri ve yüklem ilişkisi nelerdir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

13.05.2021Araştırma
Otomasyon Nedir Ve Ne İşe Yarar Otomasyon Nasıl Yapılır Ve Nerelerde Kullanılır

Otomasyon Nedir Ve Ne İşe Yarar? Otomasyon Nasıl Yapılır Ve Nerelerde Kullanılır

Sanayileşme konusunda çok güçlü bir gelişim imkanı veren otomasyon sistemleri, ticari faaliyetlerin çok daha ileri ve önemli bir noktaya ulaşması için fırsat veriyor. İnsan gücü ve makinenin gerçekleştirdiği tüm işleri tek bir çatı altında toplayan ve kontrol etmeyi sağlayan sistemlere otomasyon ismi verilir. Daha tasarruflu ve verimli çalışma imkanı sunan bu sistem, üretim konusunda globalleşme imkanı sunar. Otomasyon nedir ve ne işe yarar? İşte merak edilen tüm detaylar.

13.05.2021Araştırma
ABDde Kovid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 583 bin 690a yükseldi

ABD'de Kovid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 583 bin 690'a yükseldi

ABD'de yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı son 24 saatte 823 artarak 583 bin 690'a çıktı.

13.05.2021Dünya
Pendikte 5 katlı binanın çatısında yangın

Pendik'te 5 katlı binanın çatısında yangın!

Pendik'te 5 katlı binanın çatısında henüz bilinmeyen bir nedenle yangın çıktı. Mahalle sakinlerinin sokağa döküldüğü yangın itfaiye ekiplerince söndürüldü.

13.05.2021Gündem
Çarpıcı araştırma sonucu: İkinci doz Kovid-19 aşısının ertelenmesi daha fazla hayat kurtarıyor

Çarpıcı araştırma sonucu: İkinci doz Kovid-19 aşısının ertelenmesi daha fazla hayat kurtarıyor!

Koronavirüs aşılarıyla ilgili bilimsel araştırmalar yapan uzmanlar çarpıcı bir sonuç elde ettiler. Buna göre iki doz aşının arasını açmak daha fazla hayat kurtarabilmeyi sağlıyor.

13.05.2021Dünya
Koronavirüs salgını sebep oldu... 1 milyon kanser vakası gözden kaçırıldı

Koronavirüs salgını sebep oldu... 1 milyon kanser vakası gözden kaçırıldı!

Kanser hastalığı hali hazırda dünya çapındaki ölümlerin sebebi olarak ilk sırada yer alıyor. sürekli takip ve tedavi gerektiren bu hastalığın pençesine düşen kişileri ise Kovid-19 salgını yüzünden birçok zorluk beklemeye devam ediyor...

13.05.2021Dünya
Klipsch T5 II True Wireless Sport McLaren Edition incelemesi

Klipsch T5 II True Wireless Sport McLaren Edition incelemesi

Kablosuz kulaklık alanında özel tasarımlı ürünleriyle dikkat çeken Klipsch, yeni ürünü Klipsch T5 II True Wireless Sport McLaren Edition ile dikkatleri üzerine çekti. Tasarımıyla dikkat çeken ve su geçirmeyen yapısıyla öne çıkan ürünü yakından inceledik.

13.05.2021Teknoloji
7 VARYANT 21 SORU | Covid-19 varyantları arasındaki farklar, haklarında merak edilenler…

7 VARYANT 21 SORU | Covid-19 varyantları arasındaki farklar, haklarında merak edilenler…

İngiltere, Brezilya, Güney Afrika, Kaliforniya ve daha fazlası… Covid-19 virüsünün keşfedilen farkı türleri hakkında merak edilen her şey haberimizde.

13.05.2021Gündem
Günlük Burç Yorumları: 13 Mayıs Perşembe Koç, Boğa, İkizler ve Diğer Burç Yorumları

Günlük Burç Yorumları: 13 Mayıs Perşembe Koç, Boğa, İkizler ve Diğer Burç Yorumları

Günlük burç yorumlarınızı okudunuz mu? 13 Mayıs'ta aşk, aile, sağlık, kariyer ve para konularında burcunuzu neler bekliyor? Uzman Astrolog Aygül Aydın, 13 Mayıs'ta günlük burç yorumlarını açıkladı! Aygül Aydın, 13 Mayıs Perşembe günü Koç, Boğa, İkizler, Yengeç, Aslan, Başak, Terazi, Akrep, Yay, Oğlak, Kova ve Balık burçlarını neler bekliyor detaylı olarak anlattı. 13 Mayıs Perşembe günü burç yorumlarınız...

13.05.2021Astro Gündem
Hulusi Akar ve TSK komuta kademesi son iftarı hudut kartallarıyla yaptı,  geceyi harekat merkezinde geçirdi

Hulusi Akar ve TSK komuta kademesi son iftarı hudut kartallarıyla yaptı, geceyi harekat merkezinde geçirdi

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ve Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) komuta kademesi gece boyunca Şırnak'taki harekat merkezinden Pençe-Şimşek ve Pençe-Yıldırım operasyonlarını sevk ve idare etti.

13.05.2021Gündem
Sağlık Bakanlığı uyardı: Bayram sofrasına dikkat

Sağlık Bakanlığı uyardı: Bayram sofrasına dikkat

Sağlık Bakanlığı, Ramazan Bayramı’nda sağlıklı beslenmeye yönelik yazılı bir açıklama yaptı. Açıklamada, ramazan nedeniyle beslenme düzenindeki değişikliklerin, bayram ve sonrasında dikkat edilmezse bazı sindirim sistemi rahatsızlıklarına neden olabileceği belirtildi. İşte açıklamada yer alan tavsiyeler:

13.05.2021Gündem
Bayram sonrası ‘kontrollü normalleşme’

Bayram sonrası ‘kontrollü normalleşme’

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan bayram mesajında, salgında artan vaka, yoğun bakım ve vefat sayıları nedeniyle sınırlamaya mecbur kalındığını belirterek, “İnşallah salgını kontrol altına almış olarak bayram sonrasında kontrollü bir şekilde normalleşme adımlarını atıyoruz” dedi.

13.05.2021Gündem
4 yıldır aranıyordu O katil yakalandı

4 yıldır aranıyordu! O katil yakalandı

4 yıl önce ormanlık alanda cinsel saldırıda bulunulup, göğsüne bıçak saplanan ve başı taşla ezilen Pınar Kaynak’ın katil zanlısı yakalandı. Pınar’ın üzerindeki sperm örnekleri ile Mustafa Gülyüz’den alınan örnekler eşleşti. Mustafa Gülyüz ve cinayete yardım ettiği öne sürülen Necati Parmak tutuklandı.

13.05.2021Gündem
2 milyon seyahat belgesi başvurusunun yarısına izin

2 milyon seyahat belgesi başvurusunun yarısına izin

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, tam kapanma döneminde 2 milyon 33 bin 736 seyahat belgesi başvurusu yapıldığını, bunların 945 bin 834’üne izin verildiğini açıkladı.

13.05.2021Gündem
Kendi canını tehlikeye attı Dere suyu çare oldu

Kendi canını tehlikeye attı! Dere suyu çare oldu

Antalya'da, bir oto tamirhanesinde çıkan yangında iş yerinde bulunan 2 minibüsü kurtarmaya çalışan Yusuf Ünal'ın vücudunda yanıklar oluştu. İş yerinin yanından geçen dereye giren Ünal, acısını azaltmak için vücuduna su döktü. Yangında, yaklaşık 2 milyon TL'lik hasar meydana geldi.

12.05.2021Gündem
Bakan Akardan İsrailin Gazze saldırılarına tepki: İnsanlık için tarihin yazacağı bir ayıptır

Bakan Akar'dan İsrail'in Gazze saldırılarına tepki: 'İnsanlık için tarihin yazacağı bir ayıptır'

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, İsrail'in Filistin'in Gazze kentine yönelik saldırıları hakkında "Bu saldırılar, insanlık suçudur. Bunlar, huzuru, barışı tahrip etmek demektir. İnsanlık için tarihin yazacağı bir ayıptır." değerlendirmesinde bulundu.

12.05.2021Gündem
Yeni normalleşme ne zaman açıklanacak Tam kapanma sokağa çıkma yasağı uzayacak mı İşte normalleşme takviminde son gelişmeler

Yeni normalleşme ne zaman açıklanacak? Tam kapanma sokağa çıkma yasağı uzayacak mı? İşte normalleşme takviminde son gelişmeler

17 günlük tam kapanma sürecinin son demleri yaşanırken, bayram mesajı yayımlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "İnşallah salgını kontrol altına almış olarak bayram sonrasında kontrollü bir şekilde normalleşme adımlarını atıyoruz" dedi. Bu gelişmenin ardından bayram sonrası başlayacak normalleşme süreci merak konusu oldu. Peki, yeni normalleşme ne zaman açıklanacak?

12.05.2021Gündem
Bağımsız panel DSÖyü suçladı: Salgın engellenebilirdi

Bağımsız panel DSÖ'yü suçladı: Salgın engellenebilirdi!

DSÖ'nün Kovid-19 salgınındaki rolünü incelemek üzere kurulan bağımsız panel "Kovid-19 salgını engellenebilirdi" açıklamasını yaptı. Panel, DSÖ'nün, Kovid-19'a ilişkin "uluslararası kamu sağlığı acil durumu" ve "küresel salgın ilanı" kararlarını çok geç aldığını duyurdu.

12.05.2021Dünya
Son dakika... Çinden Türkiyeye gelen aşı sayısı belli oldu

Son dakika... Çin'den Türkiye'ye gelen aşı sayısı belli oldu

Çin Ankara Büyükelçiliği Elçi Müsteşarı Cheng, "Çin'den Türkiye'ye toplamda 27 milyon doz aşı geldi" açıklamasını yaptı. Cheng, "Sinovac'ın geliştirdiği aşının Faz-3 denemeleri Türkiye'de yapıldı. Çok iyi bir sonuç çıktı. Koruma oranı yüzde 81 oldu. Çin aşısının güvenirliliğini de gösteriyor" dedi.

12.05.2021Gündem
ABDde Kovid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 582 bin 867ye yükseldi

ABD'de Kovid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 582 bin 867'ye yükseldi

ABD'de yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı son 24 saatte 697 artarak 582 bin 867'ye çıktı.

12.05.2021Dünya
Yürüyüşten en etkili fayda sağlamanın 9 kuralı

Yürüyüşten en etkili fayda sağlamanın 9 kuralı

Özellikle son bir yıldır günlük yaşantımızı derinden etkileyen ve fiziksel aktivitelerimizi büyük ölçüde kesintiye uğratan koronavirüs pandemisi, hareketsizliğe bağlı kilo alımı ve genel sağlık sorunları için yüksek risk oluşturuyor.

12.05.2021Sağlık
Son dakika: Çanakkalede panik anları Dumanlar yükseliyor...

Son dakika: Çanakkale'de panik anları! Dumanlar yükseliyor...

Çanakkale'de atıkların bulunduğu tesiste çıkan yangının söndürülmesi için başlattığı çalışmalar sürüyor.

12.05.2021Gündem
Altın neden bu kadar hızlı yükseliyor | 2 SORU 5 UZMAN

Altın neden bu kadar hızlı yükseliyor? | 2 SORU 5 UZMAN

Geçtiğimiz üç aydır yükselişini istikrarlı bir şekilde sürdüren altın son günlerde adeta fırladı. Altının bu kadar hızlı yükselmesinin nedenleri ne? Uzmanlar hurriyet.com.tr için yanıtladı.

12.05.2021Ekonomi