MENÜ

Konteyner

Konteyner ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Konteyner haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 3.411 Konteyner haberi bulunmuştur.

Konteyner, uluslarası standartlara sahip taşımacılık sistemi içinde verimli, güvenli ve hasarsız bir şekilde malzeme taşıması için üretilmiş, yeniden kullanılabilir çelik kutu şeklinde yapılardır. Konteyner, içindeki malzeme boşaltılmaksızın farklı taşımacılık şekilleriyle taşınabilir. Konteyner boyutları ISO 6346 standartıyla belirlenmiş çeşitli farklı ölçülerde olabilmektedir. Günümüzde dünya çapında farklı amaçlar için kullanılmakta olan 17 milyon konteyner olduğu düşünülmektedir. Genellikle konteyner kapasitesi TEU adı verilen 20 foot konteyner adetiyle belirtilir.

Konteyner Haberleri

Konyada panik yaratmıştı Gizemli Amerikalı hakkında yeni detaylar

Konya'da panik yaratmıştı! Gizemli Amerikalı hakkında yeni detaylar

Konya'da, izinsiz olarak Altınapa Baraj Gölü'ne balık bırakan ve gece yarısı bomba paniğine neden ABD'li Chesterr Juall’ın (60), sınır dışı edilmek üzere Ankara'ya gönderildiği ortaya çıktı. Juall hakkında İstanbul, Ankara, Adana, Antalya ve Konya'da 'cinsel saldırı', 'yaralama', 'resmi belgede sahtecilik', 'kişilerin huzur ve sükununu bozma' ile 'tehdit' ve 'hakaret' suçlarından yasal işlem yapıldığı bildirildi.

4.06.2020Gündem
Elazığda konteyner kentlerde hayat normale dönmeye başladı

Elazığ'da konteyner kentlerde hayat normale dönmeye başladı

ELAZIĞ'da, 24 Ocak'ta meydana gelen 6.8 büyüklüğündeki depremde evlerinin yıkılmasıyla yerleştirildikleri konteyner kentlerde hayata devam eden vatandaşlar, koronavirüs sonrası normalleşme sürecine girdi.

1.06.2020Gündem
120 bin Türk gemici denizde kaldı

120 bin Türk gemici denizde kaldı

Türk Armatörleri İşverenler Sendikası Başkan Yardımcısı ve Gemi Makine İşletme Mühendisleri Odası (GEMİMO) İkinci Başkanı olan İnce Denizcilik Teknik Müdürü mühendis Ahmet Yaşar Canca, pandemi nedeniyle dünya denizlerinde mahsur kalan tahmini 120 bin Türk denizcisinin ülkeye dönmek için beklediğini açıkladı.

31.05.2020Gündem
300 milyon liralık tesiste istihdam yüzde 100 arttı

300 milyon liralık tesiste istihdam yüzde 100 arttı

Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkıp tüm dünyayı etkisi altına alan Covid-19 salgınıyla birlikte hijyen ürünlerine olan talep arttı. Sektörün önde gelen üreticilerinden Aksan Kozmetik, küresel salgının Türkiye’ye ulaşmasından önce tedbirli davranıp virüsten koruyucu ürünlerin üretimine başladı.

29.05.2020Ekonomi
Warhammer 40.000, World of Warships evrenine dahil oluyor

Warhammer 40.000, World of Warships evrenine dahil oluyor

Strateji oyunu Warhammer 40.000, temalı gemiler, komutanlar, kamuflajlar ve daha fazlası ile World of Warships evrenine dahil oluyor. Games Workshop ile yapılan iş birliği kapsamında birçok detayın oyuna dahil olmasıyla birlikte, oyuncular ön sipariş verdikten sonra özel görev bonusunun sahibi olabilecek.

29.05.2020Teknoloji
Fırtınada ölümden dönen işçi o anları anlattı

Fırtınada ölümden dönen işçi o anları anlattı

AĞRI'nın Doğubayazıt ilçesinde, akaryakıt istasyonunda çalışan işçiler için konulan konteyner, fırtınayla sürüklendi. Konteynerin içindeki işçilerden Tuncay Şahin (40), kendisini son anda dışarı atarak, sürüklenmekten kurtuldu. Ölümden dönen Şahin, "Güvenlik kamerası görüntülerini izlerken kendime üzüldüm" dedi.

27.05.2020Haber
Ağrıda fırtınada ölümden dönen işçi, o anları anlattı

Ağrı'da fırtınada ölümden dönen işçi, o anları anlattı

AĞRI'nın Doğubayazıt ilçesinde, akaryakıt istasyonunda çalışan işçiler için konulan konteyner, fırtınayla sürüklendi. Konteynerin içindeki işçilerden Tuncay Şahin (40), kendisini son anda dışarı atarak, sürüklenmekten kurtuldu. Ölümden dönen Şahin, "Güvenlik kamerası görüntülerini izlerken kendime üzüldüm" dedi.

27.05.2020Gündem
Konya gizemli Amerikalıyı konuşuyor

Konya gizemli Amerikalıyı konuşuyor

Konya'da izinsiz olarak Altınapa Baraj Gölü'ne balık bırakmasıyla gündeme gelen, bugün de bomba paniğine neden ABD'li Chesterr Juall’ın (60) kentte sık sık otel değiştirdiği ve çoğu zaman günlerce odasından çıkmadığı ifade edildi. Juall'in dışarı çıktığında ise tutarsız hareketler sergileyip kendi kendisine konuştuğu öğrenildi.

23.05.2020Gündem
Amerikalı vatandaş Konyada, bomba paniğine neden oldu

Amerikalı vatandaş Konya'da, bomba paniğine neden oldu

KONYA'da, izinsiz olarak Altınapa Baraj Gölü'ne balık bıraktıktan sonra paniğe neden olan ABD'li Chesterr Juall'ın (60), bu kez de bomba paniğine neden oldu. Yoldan geçen bir kişi, iddiaya göre Juall'ın telefonla konuştuğu kişiye konteyner, bomba ve patlatma gibi kelimeler kullandığı duyması üzerine polisi aradı. Olay yerine gelen polis, herhangi bir bulgu ve şüpheli duruma rastlamayınca Juall'ı kaldığı otele gönderdi.

23.05.2020Haber
Yer: Konya... Esrarengiz Amerikalı yine ortaya çıktı, paniğe neden oldu

Yer: Konya... Esrarengiz Amerikalı yine ortaya çıktı, paniğe neden oldu

Konya'da izinsiz olarak Altınapa Baraj Gölü'ne balık bıraktıktan sonra paniğe neden olan ABD'li Chesterr Juall (60) bu kez de bomba paniğine neden oldu. Yoldan geçen bir kişi iddiaya göre, Juall'ın telefonla konuştuğu kişiye konteyner, bomba ve patlatma gibi kelimeler kullandığını duyması üzerine polisi aradı. Olay yerine gelen polis, herhangi bir bulgu ve şüpheli duruma rastlamayınca Juall'ı kaldığı otele gönderdi.

23.05.2020Gündem
HPE Konteyner Platformu kullanıma sundu

HPE Konteyner Platformu kullanıma sundu

Hewlett Packard Enterprise (HPE), Kasım 2019'da tanıtılan HPE Konteyner Platformu’nun genel kullanıma sunulduğunu duyurdu.

22.05.2020Teknoloji
Koronavirüsle birlikte yapay zeka daha çok önem kazandı

Koronavirüsle birlikte yapay zeka daha çok önem kazandı

Yaşadığımız COVID-19 pandemisi, işletmelerin dijital dönüşüm yaklaşımları konusunda itici güç sağlarken, Yapay Zeka ve Büyük Veri gibi teknolojilerin hayati önem kazandığı görülüyor. Hitachi Vantara’nın veri yönetimi çözümleri ise bu teknolojilerden en yüksek faydayı sağlayarak işletmelerin verimliliklerini artırıyor ve onlara yenilik yapabilme yeteneği kazanıyor.

22.05.2020Teknoloji
Yat turizminde 1 Temmuz beklentisi

Yat turizminde 1 Temmuz beklentisi

İstanbul ve Marmara, Ege, Akdeniz, Karadeniz Bölgeleri (İMEAK) Deniz Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Tamer Kıran, yat turizminin 1 Temmuz itibariyle başlayacağını tahmin ettiklerini bildirdi.

17.05.2020Ekonomi
İşte Türkiye’nin ilk Konteyner Bilgisayarlı Tomografi sistemi

İşte Türkiye’nin ilk 'Konteyner Bilgisayarlı Tomografi' sistemi

COVID-19 ile mücadeleyi bir adım ileriye taşıyan Türkiye’nin ilk “Konteyner Bilgisayarlı Tomografi” sistemi, Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Hastanesi, Rotary 2420. Bölge’nin bağışları ve GE Sağlık Türkiye’nin desteğiyle hizmete girdi. Bilgisayarlı Tomografi (CT) teknolojisini kullanan bu yenilikçi çözüm, COVID-19’a atfedilebilen viral pnömoninin tanılanmasına yardımcı oluyor.

15.05.2020Teknoloji
Bakan Pekcan: Dijital ticaretin önemi daha iyi anlaşıldı

Bakan Pekcan: Dijital ticaretin önemi daha iyi anlaşıldı

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan "(Kovid-19) Küresel tedarik zincirlerinin sürdürülebilirliğinin sağlanmasında hizmet ticaretinin özellikle de dijital ticaretin önemi bu dönemde daha iyi anlaşıldı" dedi.

15.05.2020Ekonomi
Bakü-Tiflis-Kars demir yolu hattının kapasitesi artırıldı

Bakü-Tiflis-Kars demir yolu hattının kapasitesi artırıldı

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu "Kovid-19 tedbirleri kapsamında dış ticarette talebin arttığı Bakü-Tiflis-Kars demir yolu hattına ilave 3 bin 500 ton kapasite artışı sağlayacak konteyner aktarma sistemi, Türkiye-Gürcistan sınırının Türkiye tarafındaki Canbaz İstasyonu'na kuruldu"

13.05.2020Ekonomi
Bakliyatın dünyadaki raf bedeli 100 milyar dolara ulaştı

Bakliyatın dünyadaki raf bedeli 100 milyar dolara ulaştı

Covid-19 virüs salgını sonrasında bakliyat sektörünün geleceğinin masaya yatırıldığı bir konferansa konuşmacı olarak katılan Hakan Agro Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Bahçeci, son beş yılda bakliyatı tanıtmak için yaptıkları çalışmaların sonuç verdiğini ve bakliyat ürünlerinin tüm dünyadaki toplam raf bedelinin 100 Milyar dolara ulaştığını belirtti.

12.05.2020Ekonomi
Marmaraydan geçen ilk yurt içi treni Tekirdağa ulaştı

Marmaray'dan geçen ilk yurt içi treni Tekirdağ'a ulaştı

Marmaray'dan geçen ilk yurt içi treni Tekirdağ'ın Çorlu ilçesine geldi.

9.05.2020Ekonomi
Son dakika haberler: Marmarayda bir ilk yaşandı

Son dakika haberler: Marmaray'da bir ilk yaşandı

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Marmaray'dan geçiş yapacak olan ilk yurtiçi yük trenini Söğütlüçeşme istasyonunda karşıladı. Karaismailoğlu ve beraberindekiler burada trene binerek yola çıktı. Tren, saat 22.40 sıralarında Marmaray'dan geçti.

8.05.2020Gündem
Son dakika haberler: İzmirde rekor makaron operasyonu

Son dakika haberler: İzmir'de rekor makaron operasyonu

İzmir Aliağa Limanlar Bölgesi'nde Ticaret Bakanlığı Gümrük Muhafaza ekiplerince gerçekleştirilen operasyonda, 4 konteyner içerisinde, piyasa değeri 6 milyon 750 lira olan 37 milyon 190 bin filtreli sigara kağıdı (makaron) ele geçirildi. Operasyon, tek seferde gerçekleştirilen en yüksek makaron yakalaması olarak tarihe geçti.

8.05.2020Gündem
Son dakika haberler: Marmarayda yarın bir ilk yaşanacak

Son dakika haberler: Marmaray'da yarın bir ilk yaşanacak

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Asya ve Avrupa’yı boğazın altından kesintisiz demiryolu ile bağlayan Marmaray’dan yarın gece ilk defa yurt içi yük treninin geçeceğini bildirerek, yılda 25 bin konteynerın Anadolu’nun sanayi merkezlerinden yüklenerek Marmaray üzerinden Avrupa yakasına geçeceğini söyledi.

7.05.2020Gündem
Bugüne kadar gelenlerin en büyüğü

Bugüne kadar gelenlerin en büyüğü!

Türkiye'ye bu güne kadar gelen en büyük konteyner gemisi olan 19 bin 224 TEU'luk gemi, Kocaeli’nin Körfez ilçesindeki limana yanaştı.

6.05.2020Gündem
Türkiye limanları tarihinin en büyük konteyner gemisini ağırlıyor

Türkiye limanları tarihinin en büyük konteyner gemisini ağırlıyor

Türkiye'ye bu güne kadar gelen en büyük konteyner gemisi olan 19 bin 224 TEU'luk gemi, Kocaeli’nin Körfez ilçesindeki limana yanaştı.

6.05.2020Haber
Konteyner hırsızları, kaçak kazı yaparken yakalandı

Konteyner hırsızları, kaçak kazı yaparken yakalandı

İZMİT’te, konteyner çalanları takibe alan jandarma, ormanda define aradıkları sırada yakaladı. Kaçak kazı yapan 4 kişi, gözaltına alındı.

5.05.2020Gündem
Red Hat, yeni ürün ve hizmetlerini tanıttı

Red Hat, yeni ürün ve hizmetlerini tanıttı

Açık kaynak çözümlerinde bilinen isimlerden Red Hat, değişen küresel dinamikler karşısında BT operasyonlarını optimize etmek, ölçeklendirmek ya da korumak isteyen tüm kurumlara yardımcı olmasını hedeflediği yeni ürün ve hizmetlerini tanıttı.

29.04.2020Teknoloji
HP, kurumların ve uzaktan çalışanların verilerini nasıl koruyor

HP, kurumların ve uzaktan çalışanların verilerini nasıl koruyor?

HP, kurumlara ve uzaktan çalışan iş gücüne tehdit koruması sağlamak için gelişmiş güvenlik çözümlerini duyurarak dikkatleri üzerine çekti. Yeni çözümler arasında HP Pro Security Edition, HP Proactive Security ve HP Sure Click Enterprise yer alıyor.

28.04.2020Teknoloji
Dev ihracat treninin yükleri Hazara açıldı

"Dev ihracat treni"nin yükleri Hazar'a açıldı

Türkiye'den Azerbaycan, Kazakistan, Türkmenistan ve Özbekistan'a giden ihraç ürünlerinin yüklü olduğu 940 metrelik trendeki 82 konteyner Bakü'nün Alat Limanı'ndan Hazar Denizi'ne açıldı.

28.04.2020Ekonomi
Hitachi Vantara, yeni depolama platformu VSP E990ı tanıttı

Hitachi Vantara, yeni depolama platformu VSP E990'ı tanıttı

Hitachi Vantara, bugün yaptığı açıklamayla orta büyüklükteki işletme müşterileri için yeni depolama platformu Hitachi Virtual Storage Platform (VSP) E990’ı tanıttı.

27.04.2020Teknoloji
Bakan Pekcan, temassız ticaretle tır ve vagon geçişlerini açıkladı

Bakan Pekcan, temassız ticaretle tır ve vagon geçişlerini açıkladı

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınına karşı dış ticarette başlatılan "temassız ticaret" formülünü başarıyla sürdürdüklerini belirterek, bu uygulamanın devreye girdiği mart ayından bu yana gümrüklerden geçiş yapan ticari araç ve vagon sayılarının arttığını bildirdi.

26.04.2020Ekonomi
İhracatçı firmalara mağduriyet önlemi

İhracatçı firmalara mağduriyet önlemi

Ticaret Bakanlığı, koronavirüs nedeniyle geri gönderilen ihraç ürünlerinden dolayı firmaların mağduriyet yaşamaması için harekete geçti. Bakanlık, geri gelen eşyanın bekletilmeden kontroller yapılarak serbest dolaşıma sokulmasını istedi.

11.04.2020Ekonomi
Evden çalışırken siber saldırı kurbanı olmayın

Evden çalışırken siber saldırı kurbanı olmayın

Tüm dünyayı etkileyen COVID-19 salgını ile birlikte hem ülkemizde hem de dünyada birçok şirket çalışanların ve müşterilerin güvende olmaları için evden çalışma modeline geçti. Ancak evden çalışma modeli gerekli önlemler alınmadığı takdirde şirketler ve çalışanlar açısından büyük bir risk oluşturuyor.

8.04.2020Teknoloji
TSK da sıkı önlemler aldı

TSK da sıkı önlemler aldı

Güvenlik kaynaklarından alınan bilgiye göre, Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) unsurlarının özellikle İdlib’de halkla teması en aza indirilmiş durumda.

8.04.2020Dünya
Tarhan Telli: Her gün 50 bin maske dağıtacağız

Tarhan Telli: Her gün 50 bin maske dağıtacağız

Özel tasarım motosikletleriyle adını dünyaya duyuran Tarhan Telli, korona salgınının Türkiye’ye ulaşmasının hemen ardından tıbbi maske üretimine başladı. Ünlü iş insanı, ayrıca hastaneye gitmeden korona testi yapmaya imkan tanıyacak “mobil test” projesinin hazırlıklarını tamamlayıp patent başvurusunda da bulundu. Hollywood yıldızlarından dünyanın en zengin işadamlarına sayısız ünlüye yüzbinlerce euro’luk motorlar tasarlayan Telli ile yeni projelerini, karantina günlerini ve geçmişten bugüne uzanan macerasını konuştum. Tabii ki karantina koşullarında, dijital dünyanın nimetleri aracılığıyla...

7.04.2020Magazin
Bakan Varank açıkladı Günlük 25 milyon maske üretilebilir

Bakan Varank açıkladı! Günlük 25 milyon maske üretilebilir

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Türkiye'nin maske üretmede büyük potansiyelinin olduğunu ve günlük 25 milyon maske üretilebilecek kumaş imalatının bulunduğunu söyledi.

3.04.2020Ekonomi
Maskeli fırsatçılar ifşa edilecek

Maskeli fırsatçılar ifşa edilecek

Koronavirüs salgını sırasında talebi artan ürünlerde haksız fiyat artışı uygulayanlarla ilgili Reklam Kurulu’nun gerekçeli kararının 2 Nisan’da Bakanlığın internet sitesinde firma isimleriyle beraber yayımlanacağını açıklayan Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, son dönemde fahiş fiyatlara konu olan ürünler ve firmalarla ilgili denetimlerinin sürdüğünü, daha önce tespit ettikleri şirketlere Reklam Kurulu’nca idari para cezası kestiklerini anımsatarak, şunları kaydetti:

2.04.2020Ekonomi
Son dakika... Bakan Pekcandan önemli açıklamalar

Son dakika... Bakan Pekcan'dan önemli açıklamalar

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, koronavirüs önlemlerine ilişkin önemli açıklamada bulundu.

1.04.2020Ekonomi
PAÜ Hastanesinde koronavirüs önlemleri artırıldı

PAÜ Hastanesi'nde koronavirüs önlemleri artırıldı

DENİZLİ'de, Pamukkale Üniversitesi Hastanesi'nde koronavirüs önlemleri arttırıldı. Hastane önünde bulunan alana 2 çadır, 1 de konteyner kuruldu. Şüpheli hastaların tedavilerine, burada yapılan tetkiklerin ardından başlanıyor.

1.04.2020Gündem
Geri gönderme ve geçici barınma merkezlerinde koronavirüs tedbirleri artırıldı

Geri gönderme ve geçici barınma merkezlerinde koronavirüs tedbirleri artırıldı

İçişleri Bakanlığı Göç İdaresi Genel Müdürlüğünce, geri gönderme ve geçici barınma merkezlerinde Kovid-19 tedbirleri kapsamında önlemler alındı.

31.03.2020Gündem
Her şeye rağmen ihracata devam

Her şeye rağmen ihracata devam

Dış ticaretin devamlılığı için çalışmaları sürdürdüklerini ifade eden Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, “1 Mart itibarıyla Irak ile olan yolcu giriş-çıkışını kapattık. Ben o gün ‘Ticaret kapanmayacak’ dedim. ‘Nasıl yaparız’ dediler, ‘Bir çaresini buluruz’ dedik. İş dünyası ticarete devam etmeli. Alınan önlemler kapsamında temassız dış ticarete başladık. Bütün dünyaya örnek olacak başarılar elde ettik” dedi.

28.03.2020Ekonomi

Yazar Sonuçları

Adnan Süvari sezonu olsun

UZUN süredir İzmir’in sesi futbolda çıkmıyor. Herkes gibi ben de buna üzülüyorum.

12.05.2020

Her gün 50 bin maske dağıtacağız

Özel tasarım motosikletleriyle adını dünyaya duyuran Tarhan Telli, korona salgınının Türkiye’ye ulaşmasının hemen ardından tıbbi maske üretimine başladı. Ünlü iş insanı, ayrıca hastaneye gitmeden korona testi yapmaya imkan tanıyacak “mobil test” projesinin hazırlıklarını tamamlayıp patent başvurusunda da bulundu. Hollywood yıldızlarından dünyanın en zengin işadamlarına sayısız ünlüye yüzbinlerce euro’luk motorlar tasarlayan Telli ile yeni projelerini, karantina günlerini ve geçmişten bugüne uzanan macerasını konuştum. Tabii ki karantina koşullarında, dijital dünyanın nimetleri aracılığıyla...

7.04.2020

Kışlalarda son durum

Binlerce anne ve baba askeri okullarda okuyan ve askerlik görevini yapan çocuklarının durumunu merak ediyor... İşte Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’ın verdiği bilgilere göre yurtiçindeki kışlalarda ve sınırötesi harekât bölgelerinde koronavirüsle mücadele için alınan tedbirler...

1.04.2020

Bir kargo gemisinden dünyaya bakabilmek

KORONALI günler geçip gider ve biz yakında yeniden hayata dönmüş oluruz. “Evde kal” tavsiyeleri daha başlamamışken, Arkas Holding’in merkez binasında çok özel bir sergiyi gezme imkanım oldu.

29.03.2020