EKSTRA
MENÜ

Kongre Baskını

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 201 haberi bulunmuştur.

Kongre Baskını Haberleri

Başvuru yaptı... Trumptan geri dönüş için ilk adım

Başvuru yaptı... Trump'tan geri dönüş için ilk adım!

Joe Biden'a yenildiği başkanlık seçiminden sonra yaşanan kanlı kongre baskınını kışkırttığı gerekçesiyle soruşturma geçiren ve sosyal medya hesapları askıya alınan eski ABD Başkanı Donald Trump, sosyal medyaya geri dönebilmek için harekete geçti.

24.02.2021Dünya
Kanlı kongre baskınında flaş gelişme Aşırı sağcı 6 kişi, baskını planlamakla suçlandı

Kanlı kongre baskınında flaş gelişme! Aşırı sağcı 6 kişi, baskını planlamakla suçlandı

ABD'de başkanlık seçimlerinin ardından yaşanan Kanlı kongre baskınının yankıları hala devam ediyor. Aşırı sağcı grup üyesi 6 kişi, Kongre baskınını planlamakla suçlandı.

20.02.2021Dünya
ABDli avukat  Robert Amsterdamdan Kongre üyelerine FETÖ tepkisi: Uzaktan yakından alakası yok

ABD'li avukat Robert Amsterdam'dan Kongre üyelerine FETÖ tepkisi: Uzaktan yakından alakası yok

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) dünya genelinde ve özellikle ABD'deki faaliyetlerini araştıran avukat Robert Amsterdam, Türkiye'yi eleştiren bir mektup kaleme alan Amerikalı senatörlere, "ABD hükümetinin en üst yasa yapıcı organının, Gülen organizasyonunun gerçek doğasını yanlış anlamayı sürdürmesi, iki müttefik arasındaki ilişki üzerinde gerginlik kaynağı olmaya devam ediyor." yanıtını verdi. Amsterdam, mektubunda, senatörlerin Türkiye ile ilgili çizdikleri çerçevenin gerçeği yansıtmadığını ve 15 Temmuz FETÖ'nün darbe girişiminde rol oynamış FETÖ üyelerinin "insan hakları kurbanı" gibi sunulmasının gerçekle uzaktan yakından alakası olmadığını belirtti.

18.02.2021Dünya
Trump günler sonra sessizliğini bozdu

Trump günler sonra sessizliğini bozdu!

Eski ABD Başkanı Donald Trump, hayatını kaybeden muhafazakar radyocu Rush Limbaugh'u anmak için 20 Ocak'tan sonraki "medya sessizliğini" bozdu.

17.02.2021Dünya
ABDde Demokratlar Kongre baskını için komisyon kuracak

ABD'de Demokratlar Kongre baskını için komisyon kuracak

ABD Temsilciler Meclisi Başkanı Demokrat Nancy Pelosi, 6 Ocak'taki Kongre baskınını araştırmak amacıyla 11 Eylül terör saldırılarından sonrakine benzer bir komisyon kuracaklarını açıkladı.

15.02.2021Dünya
Trumpı şoke edecek haber: Henüz hiçbir şeyden kurtulmuş değil

Trump'ı şoke edecek haber: Henüz hiçbir şeyden kurtulmuş değil

6 Ocak'taki Kongre baskını dolayısıyla Senatoda azil istemiyle yargılanan ve yapılan oylama sonucunda aklanan eski ABD Başkanı Donald Trump'a karşı mahkemelerde dava açılabileceği belirtiliyor. Azil yargılamasına ilişkin Cumhuriyetçilerin Senato Azınlık Lideri Mitch McConnell yaptığı açıklamada, "Artık sıradan bir vatandaş olan Başkan Trump, görevdeyken yaptığı her şeyden halen sorumludur. Henüz hiçbir şeyden kurtulmuş değil"

15.02.2021Dünya
Son dakika haberi: Dünyanın gözü buradaydı Trumpın azil davasından sonuç çıktı

Son dakika haberi: Dünyanın gözü buradaydı! Trump'ın azil davasından sonuç çıktı

6 Ocak'taki Kongre baskını dolayısıyla Senato Genel Kurulunda azil istemiyle yargılanan eski ABD Başkanı Donald Trump, yapılan oylama sonucunda aklandı. Karar sonrası açıklama yapan Trump, yolculuklarının daha yeni başladığını belirterek, "Olağanüstü yolculuğumuza birlikte devam etmeyi dört gözle bekliyorum." dedi.

13.02.2021Dünya
Trumpın aleyhine tanık gelecekti... Flaş gelişme yaşandı

Trump'ın aleyhine tanık gelecekti... Flaş gelişme yaşandı!

ABD'de 6 Ocak'taki Kongre baskını dolayısıyla eski Başkan Donald Trump'ın Senatoda devam eden azil yargılamasına tanık çağırmaya karar veren Demokratlar, daha sonra bu kararlarından vazgeçti.

13.02.2021Dünya
Kongre baskınındaki inanılmaz anlar kamerada: Nükleer kodlar tehlike altındaydı

Kongre baskınındaki inanılmaz anlar kamerada: Nükleer kodlar tehlike altındaydı!

ABD'de başkanlık seçimlerinin ardından yaşanan kanlı kongre baskınının yankıları sürüyor. Bir yandan eski başkan Trump'ın baskındaki payı Senatoda'ki azil davasında tartışılırken bir yandan da baskının yeni ortaya çıkan görüntüleri sadece ABD'de değil tüm dünyada gündem olmaya devam ediyor.

13.02.2021Dünya
Trump, ABD tarihinin en kötü başkanı seçildi

Trump, ABD tarihinin en kötü başkanı seçildi!

3 Kasım'da yapılan başkanlık seçiminde Joe Biden'a yenilen ve koltuğunu kaptıran Donald Trump yapılan bir oylamada ABD tarihinin en kötü başkanı seçildi. Oylamada bir numaralı isim ise Barack Obama oldu. Trump, özellikle seçimlerde usulsüzlük yapıldığı iddialarıyla eleştiri oklarının hedefi haline gelmiş; kanlı Kongre baskınını kışkırttığı suçlamasıyla hakkında azil davası açılmıştı.

13.02.2021Dünya
‘Dava değil cadı avı’

‘Dava değil cadı avı’

Eski ABD Başkanı Donald Trump’ın Senato’daki azil yargılamasının dördüncü gününde savunma yapan avukatları, davanın Demokratların Trump’ı hedef alan “cadı avının” bir parçasını oluşturduğunu söyledi.

13.02.2021Dünya
Trumpın azil davasında flaş gelişme Oylama bugün yapılabilir

Trump'ın azil davasında flaş gelişme! Oylama bugün yapılabilir

6 Ocak'taki Kongre baskını dolayısıyla Senatoda azil yargılaması süren eski ABD Başkanı Donald Trump'ın avukatları 3 saat 15 dakikada savunmalarını tamamlarken, Trump'ın suçlu olup olmadığına ilişkin nihai oylamanın bugün yapılabilme ihtimali oluştu.

13.02.2021Dünya
Trumpın azil davası sürerken eşi Melania kaplıca keyfi yaptı

Trump'ın azil davası sürerken eşi Melania kaplıca keyfi yaptı

ABD'de eski başkan Donald Trump'ın azil davası devam ederken, Melania Trump'ın Beyaz Saray'dan ayrıldıktan sonra gününün büyük çoğunluğunu lüks masaj ve spa salonlarında rahatlayarak geçirdiği ifade edildi.

12.02.2021Dünya
Pence kıl payı kurtulmuş

Pence kıl payı kurtulmuş

Taraftarlarını 6 Ocak’taki Kongre baskınına teşvik ettiği suçlamasıyla eski Başkan Donald Trump hakkında Senato’da devam eden azil yargılamasının ikinci gününde yayınlanan yeni bir videoda, isyancıların ABD eski Başkan Yardımcısı Mike Pence’e ne kadar yaklaştıkları ilk kez ortaya çıktı.

12.02.2021Dünya
Trumpın azil davasında flaş gelişme Sunumlar tamamlandı

Trump'ın azil davasında flaş gelişme! Sunumlar tamamlandı

6 Ocak'taki Kongre baskını nedeniyle eski ABD Başkanı Donald Trump'ın yargılandığı Senatodaki azil duruşmalarında Trump'ı suçlayan Demokrat savcı vekiller sunumlarını bitirdi.

12.02.2021Dünya
Trumpın Senatodaki azil yargılamasına yeni ortaya çıkan videolar damga vurdu

Trump'ın Senatodaki azil yargılamasına yeni ortaya çıkan videolar damga vurdu!

Sadece ABD'yi değil tüm dünyayı sarsan Kongre baskını sonrasında yargılanan Trump zor günler geçiriyor. Demokratlar tarafından suçlanan ve ikinci kez azil istemiyle yargılanan ilk başkan olan Trump'ın Senatodaki azil yargılamasında 2. gün sona erdi. Yargılamanın bu oturumuna baskınla ilgili yeni ortaya çıkan videolar damga vurdu.

11.02.2021Dünya
Trumpa azil davasında şok Kendi partisi yargılansın dedi

Trump'a azil davasında şok! Kendi partisi 'yargılansın' dedi

ABD'de yapılan başkanlık seçimlerinin ardından yaşanan kanlı Kongre baskını sonrasında azil davasıyla karşı karşıya kalan eski başkan Donald Trump'a bir şok da kendi partisinden geldi. Cumhuriyetçi senatörlerden 6'sı fire vererek Trump'ın yargılanması yönünde oy kullandı. Öte yandan ABD Başkanı Biden yönetiminin eski Başkan Donald Trump tarafından atanan 56 savcının istifasını istemeye hazırlandığı belirtildi.

10.02.2021Dünya
Kongre baskınıyla ilgili suçlu bulunanlardan bazıları savunmalarında Trumpı kısmen sorumlu tutuyor

Kongre baskınıyla ilgili suçlu bulunanlardan bazıları savunmalarında Trump'ı kısmen sorumlu tutuyor

ABD'de 6 Ocak'taki Kongre baskınıyla ilgili suçlu bulunanlardan bazılarının, olayla ilgili eski Başkan Donald Trump'ı kısmen sorumlu tuttukları bildirildi.

9.02.2021Dünya
Trumpın Senatodaki azil yargılaması bugün başlıyor

Trump'ın Senatodaki azil yargılaması bugün başlıyor

ABD'de 6 Ocak'taki Kongre baskınında halkı "isyana teşvik" etmekle suçlanan ve ülke tarihinde 2. kez azil istemiyle yargılanan ilk başkan olan Trump'ın Senatodaki azil yargılaması bugün başlıyor.

9.02.2021Dünya
Trumpın avukatları, azil yargılamasını politik tiyatro olarak nitelendirdi

Trump'ın avukatları, azil yargılamasını "politik tiyatro" olarak nitelendirdi

Eski ABD Başkanı Donald Trump'ın avukatları, Senatoya sundukları savunma dosyasında, azil yargılamasını "politik tiyatro" olarak nitelendirdi.

8.02.2021Dünya
Trumpın yargılama süreci yarın başlıyor Sonuç kesin gibi

Trump'ın yargılama süreci yarın başlıyor! Sonuç kesin gibi

6 Ocak'taki Kongre baskının sorumlusu olmakla suçlanan eski ABD Başkanı Donald Trump'ın "azil istemiyle" Senato'daki yargılaması yarın başlıyor. Demokratların ve Cumhuriyetçilerin 50'şer sandalyeye sahip olduğu mevcut Senato aritmetiğinde Trump'ın aklanmasına neredeyse kesin gözüyle bakılıyor.

8.02.2021Dünya
Trump, Hollywoodun en büyük sendikasından istifa etti

Trump, Hollywood'un en büyük sendikasından istifa etti

Siyasete atılmadan önce kendi sunduğu ünlü bir televizyon programı olan ve birçok Hollywood filminde de rol alan Donald Trump, ABD seçimlerinden sonra yaşanan Kongre baskını sonrasında büyüyen tepkilerden sonra üyesi olduğu oyunculuk sendikasından da ayrılmak zorunda kaldı.

5.02.2021Dünya
‘Boynuzlu şaman’ hapishanede organik beslenecek

‘Boynuzlu şaman’ hapishanede organik beslenecek

Kongre baskınının öne çıkan yüzlerinden Jacob Chansley’ye ‘dini inançları nedeniyle’ hapishanede organik yemek sağlanmasına hükmedildi.

5.02.2021Dünya
ABDde Demokratlardan Trump için yemin altında ifade versin çağrısı

ABD'de Demokratlar'dan Trump için 'yemin altında ifade versin' çağrısı

ABD'de Demokratlar, 6 Ocak'taki Kongre baskını nedeniyle azil istemiyle Senatoda yargılanacak önceki Başkan Donald Trump'ın yemin altında ifade vermesi için resmi çağrı yaptı. Trump'ın avukatı çağrıya kesin bir ret cevabı vererek Trump'ın Senatoda ifade vermeyeceğini açıkladı.

4.02.2021Dünya
ABDli Kongre üyesi Alexandria Ocasio-Cortez cinsel saldırıya uğradığını açıkladı

ABD'li Kongre üyesi Alexandria Ocasio-Cortez cinsel saldırıya uğradığını açıkladı

ABD'li Kongre üyesi Alexandria Ocasio-Cortez, geçmişte cinsel saldırıya uğradığını açıkladı. 2018'den beri demokratların popüler isimlerinden biri haline gelen Cortez'in yaşadığı travmayı anlattığı yayını 150 bin kişi takip etti.

2.02.2021Dünya
Trumpa kötü haber Yüzde 50 yargılanmasını istiyor

Trump'a kötü haber! Yüzde 50 yargılanmasını istiyor

ABD'de ulusal çapta yapılan bir ankete göre halkın yüzde 50'si eski ABD Başkanı Donald Trump'ın 6 Ocak'taki kongre olaylarından sorumlu tutulup yargılanmasını istiyor.

1.02.2021Dünya
ABD kongresini basan isyancılara yüklü bağış yapmıştı... Ölü bulundu

ABD kongresini basan isyancılara yüklü bağış yapmıştı... Ölü bulundu!

ABD’nin başkenti Washington’da 6 Ocak kanlı kongre baskınında isyancılara 520 bin dolarlık bitcoin bağışı yapan gizemli Fransız blog yazarı Laurent Bachelier’ın Paris’te lüks bir otel odasında aşırı doz uyuşturucu aldıktan sonra intihar ettiği öğrenildi

30.01.2021Dünya
Rüzgar terse döndü... Kongre baskının sembol ismi Trumpı yakacak

Rüzgar terse döndü... Kongre baskının sembol ismi Trump'ı yakacak!

ABD'de başkanlık seçimlerinin ardından yalanan 6 Ocak'taki kanlı Kongre baskınının sembol ismi haline gelen ve boyalı yüzü, mızraklı ilginç kostümüyle dünyada gündem olan Jacob Chansley, Trump aleyhine ifade vermek istediğini belirterek herkesi şoke etti.

29.01.2021Dünya
Trump için azil tasarısı Senato’da

Trump için azil tasarısı Senato’da

ABD Temsilciler Meclisi, eski başkan Donald Trump hakkında azil talebini içeren tasarıyı Senato’ya resmen sundu.

27.01.2021Dünya
Trumpa yönelik azil maddesi Senatoya resmen iletildi

Trump'a yönelik azil maddesi Senatoya resmen iletildi

Eski ABD Başkanı Donald Trump'ın 6 Ocak'taki Kongre baskınıyla ilgili olarak "isyana teşvik" ile suçlandığı azil maddesi Senatoya resmen iletildi. Öte yandan ABD Başkanı Joe Biden, eski Başkan Donald Trump'ın, hakkındaki azil davasında suçlu bulunması için Senatoda yeterli oya ulaşılacağına inanmadığını belirtti.

26.01.2021Dünya
Yeni First Lady o askerlere kurabiye dağıttı

Yeni First Lady o askerlere kurabiye dağıttı

ABD’nin yeni Başkanı Joe Biden, Kongre binasını (Capitol) korumakla görevli yüzlerce Ulusal Muhafız birliğinin kapalı bir otoparka istif edilmesine ilişkin özür diledi.

24.01.2021Dünya
Ulusal muhafızları otoparka yolladılar

Ulusal muhafızları otoparka yolladılar

Kongre baskını sonrasında güvenliği sağlamak için başkent Washington’a çağrılan binlerce Amerikan Ulusal Muhafızı’nın, Joe Biden’ın yemin töreninin ardından, Kongre binasından (Capitol) çıkarılarak, kapalı bir otoparka gönderildiği ortaya çıktı.

23.01.2021Dünya
Trumpın azil yargılaması 8 Şubat haftasında başlayacak

Trump'ın azil yargılaması 8 Şubat haftasında başlayacak

ABD Senatosu Çoğunluk Lideri Demokrat Chuck Schumer, önceki Başkan Donald Trump'ın, Kongre baskını nedeniyle Senatodaki azil yargılamasının 8 Şubat haftasında başlayacağını açıkladı.

23.01.2021Dünya
Tüm Amerika’nın başkanı olacağım

Tüm Amerika’nın başkanı olacağım

ABD, en sıradışı başkanlık yemin törenine sahne oldu. Seçim sonuçlarını tanımayan Donald Trump, devir teslime katılmadı. Salgın nedeniyle törene gidemeyen vatandaşı 200 bin bayrak sembolize etti. Yemin edip göreve başlayan Joe Biden, birlik mesajı verdi, ‘Demokrasi üstün geldi. Tüm Amerika’nın başkanı olacağım’ dedi.

21.01.2021Dünya
Joe Biden ve Kamala Harris yeminlerini etti

Joe Biden ve Kamala Harris yeminlerini etti

ABD'den son dakika haberleri peş peşe geliyor... Geçen yıl 3 Kasım'da gerçekleştirilen seçimleri kazanarak görevdeki Donald Trump'ı mağlup edip 46'ncı ABD Başkanı seçilen Joe Biden ile Başkan Yardımcısı Kamala Harris, az önce yeminlerini etti. Biden yemin töreni sonrası dünyaya ilk mesajını verdi: "Bir kez daha demokrasinin kıymetini, demokrasinin kırılganlığını öğrendik. Dostlarım, demokrasi galip geldi." Bu yılki tören corona virüsü (koronavirüs) ve 6 Ocak'taki kanlı Kongre baskını nedeniyle yoğun güvenlik önlemleri altında düzenliyor. Biden, Beyaz Saray'a çıkarak görevine başlayacak.

20.01.2021Haber
ABDde Biden dönemi başlıyor

ABD'de Biden dönemi başlıyor

ABD'den son dakika haberleri peş peşe geliyor... Geçen yıl 3 Kasım'da gerçekleştirilen seçimleri kazanarak görevdeki Donald Trump'ı mağlup edip 46'ncı ABD Başkanı seçilen Joe Biden, bugün Türkiye saati ile 20.00'da yemin ederek Beyaz Saray'a çıkıyor. Bu yılki tören corona virüsü (koronavirüs) ve 6 Ocak'taki kanlı Kongre baskını nedeniyle yoğun güvenlik önlemleri altında düzenliyor. ABD'nin yeni lideri Biden, yemin töreni öncesi Twitter hesabından "Amerika'da yeni bir gün" mesajı paylaştı. Öte yandan yemin töreni öncesi Yüksek Mahkeme bomba ihbarı üzerine boşaltıldı.

20.01.2021Haber
Joe Biden ABDnin 46ncı Başkanı olarak göreve başladı İşte dünyaya ilk mesajı...

Joe Biden ABD'nin 46'ncı Başkanı olarak göreve başladı! İşte dünyaya ilk mesajı...

ABD'den son dakika haberleri peş peşe geliyor... Geçen yıl 3 Kasım'da gerçekleştirilen seçimleri kazanarak görevdeki Donald Trump'ı mağlup edip 46'ncı ABD Başkanı seçilen Joe Biden ile Başkan Yardımcısı Kamala Harris, yeminlerini ettiler. Biden yemin töreni sonrası dünyaya ilk mesajını verdi: "Bir kez daha demokrasinin kıymetini, demokrasinin kırılganlığını öğrendik. Dostlarım, demokrasi galip geldi." Bu yılki tören corona virüsü (koronavirüs) ve 6 Ocak'taki kanlı Kongre baskını nedeniyle yoğun güvenlik önlemleri altında düzenlendi. Biden, yemin töreninin ardından görevini yürüteceği Beyaz Saray'a çıktı. Oval Ofis'te 15 tane başkanlık kararnamesi imzalayan Biden, böylelikle verdiği sözü yerine getirmiş oldu.

20.01.2021Dünya
Trump giderken ‘kırmızı halılı’ tören istedi

Trump giderken ‘kırmızı halılı’ tören istedi

ABD, Joe Biden’ın başkanlık yemini edeceği tören için teyakkuzda. Seçim sonucunu tanımayan ve törene katılmama kararı alan Başkan Trump’ın askeri üste kırmızı halılı, uçakların geçiş yapacağı bir veda töreni istediği öne sürüldü.

20.01.2021Dünya
Trumpa darbe üstüne darbe

Trump'a darbe üstüne darbe!

Cumhuriyetçilerin Senato Çoğunluk Lideri Mitch McConnell, 6 Ocak'taki Kongre baskını dolayısıyla Başkan Donald Trump'ı suçladı. McConnell, "Senato en son toplandığında, Kongrenin işini yapmasına engel olmak isteyen suçlulardan meclisimizi koruduk. Baskını yapan grup yalanlarla beslenmişti. Başkan ve diğer bazı önemli insanlar tarafından provoke edilmişlerdi" ifadesini kullandı. McConnell ayrıca Biden'ın yemin töreninin güvenli geçeceğini ifade etti.

19.01.2021Dünya
Kanlı Kongre baskınına özel jetiyle gitmişti... Skandal açıklama: Pişman değilim

Kanlı Kongre baskınına özel jetiyle gitmişti... Skandal açıklama: Pişman değilim!

ABD'de yaşanan Kongre baskınının yankıları sürerken tüm dünyada manşet olan olaylarda, işgalcilerin kimlikleri de bir bir açıklanmıştı. Özel jetine binerek Teksas'tan Wasginton'a gelen ve baskında ön saflarda yer alan emlakçı Jenna Ryan, bir kez daha yaptığı açıklamalarla gündeme oturdu. Yaptıklarından pişman olmadığını söyleyen kadının açıklamaları büyük tepki topladı.

19.01.2021Dünya
ABDdeki kanlı kongre baskınının yeni görüntüleri şoke etti

ABD'deki kanlı kongre baskınının yeni görüntüleri şoke etti!

ABD Joe Biden'ın yemin töreni öncesi teyakkuza geçti, başkente 25.000 asker konuşlandırıldı. Yetkililer Yemin Töreni'nin Ulusal Muhafızlar içindeki bazı Trump yanlıları tarafından sabote edilebileceğini değerlendiriyor. Öte yandan kongre baskınına ait yeni görüntüler ortaya çıktı, yetkililer gizli belgelerin çalınmış olabileceğinden şüphe ediyor. "Kongreyi basanlar içerisinden Virginia eyaletinin Ulusal Muhafız güçlerine bağlı bir askerin kimliği tespit edildi. O nedenle bu 25.000 kişi içinde kimler tehdit oluşturabilir diye araştırmalar yürütülüyor." Kongre binasına giren kişilerin Temsilciler Meclisi Başkanı Nancy Pelosi’nin ofisine saldırdığı ve son derece hassas bilgiler içeren belgeleri inceledikleri görüntüler ülkede gündem oldu.

18.01.2021Dünya
ABD Joe Bidenın yemin töreni öncesi teyakkuzda, FBI içeriden saldırı ihtimalini değerlendiriyor

ABD Joe Biden'ın yemin töreni öncesi teyakkuzda, FBI 'içeriden saldırı' ihtimalini değerlendiriyor

ABD'li yetkililer 20 Ocak'ta yapılacak olan Joe Biden'ın başkanlık yemin öncesinde teyakkuza geçti. Törende görev alacak yaklaşık 25 bin Ulusal Muhafızın, "içeriden saldırı" ihtimali de dahil potansiyel tehditlere karşı FBI tarafından yeniden güvenlik taramasından geçirildiği bildirildi. Öte yandan ABD kongre binasına gönderilen çok sayıda sedye dikkatlerden kaçmadı.

18.01.2021Dünya
ABDde bomba iddia Kanlı baskından 3 gün önce...

ABD'de bomba iddia! Kanlı baskından 3 gün önce...

ABD Kongre baskınından 3 gün önce Kongre polisi istihbarat biriminin, "6 Ocak'ta Kongre hedef olabilir" uyarısında bulunduğu ortaya çıktı.

17.01.2021Dünya
ABD’li yetkililer, kongre baskınının yabancı hükümetler ve gruplarla bağlantısını araştırıyor

ABD’li yetkililer, kongre baskınının yabancı hükümetler ve gruplarla bağlantısını araştırıyor

ABD’li yetkililer 6 Ocak'ta meydana gelen kongre baskınının planlamasına ve gerçekleştirmesine yardımcı olan kişilere yabancı hükümetlerin, kuruluşların veya bireylerin mali destek sağlayıp sağlamadığını araştırıyor. FBI yetkilileri ellerinde Rusya ve Çin ile ilgili 'bulgular' olduğunu açıkladı.

17.01.2021Dünya
ABDde meydana gelen kongre baskını ile ilgili flaş gelişme

ABD'de meydana gelen kongre baskını ile ilgili flaş gelişme

ABD'de 6 Ocak kongre baskınına karışan emekli hava kuvvetleri subayı Yarbay Larry Rendall Brock Jrun Teksas eyaletinde mahkemede yargılanması devam ederken, Başsavcı Yardımcısı Jay Weimer, Brock Jrun olaylar sırasında rehine almak niyetinde olduğunu söyledi.

17.01.2021Dünya
Kongre baskınını kimler, nasıl planladı

Kongre baskınını kimler, nasıl planladı?

ABD Kongresi baskınını planlayan aşırı sağcı QAnon ve Proud Boys gibi grupların farklı etnik kökenlerden yüzbinlerce destekçisi var. Üstelik eylemlerinin bu baskınla sınırlı kalmayacağından endişe ediliyor. Peki Trump’ı kahraman gibi gösteren bu gruplar kimlerden oluşuyor, nasıl ortaya çıktılar?

17.01.2021Hürriyet Pazar
Kendisi için af çıkarır ya da istifa eder mi

Kendisi için af çıkarır ya da istifa eder mi?

Kongre baskını nedeniyle hakkında azil süreci başlatılan ABD Başkanı Donald Trump’ın yetkilerini kullanarak, kendisi için af çıkarabileceği tartışılıyor.

16.01.2021Dünya
ABDde kanlı baskının ardından halktan çok çarpıcı yanıtlar

ABD'de kanlı baskının ardından halktan çok çarpıcı yanıtlar

ABD'de yapılan bir kamuoyu araştırmasına göre toplumun yaklaşık yüzde 80'i ülkenin dağılmaya başladığını düşünüyor.

14.01.2021Dünya
Bidendan Trumpın azil sürecine ilişkin ilk açıklama geldi

Biden'dan Trump'ın azil sürecine ilişkin ilk açıklama geldi!

ABD'de kanlı Kongre baskınıyla başlayan olaylar bir türlü durulmak bilmiyor. Donald Trump'ın azledilmesi yönündeki tasarının kabul edilmesi aşamasına kadar gelinen noktada, görevini 20 Ocak'ta devralacak olan seçilmiş başkan Joe Biden'dan ilk açıklama geldi.

14.01.2021Dünya

Yazar Sonuçları

‘Başka şekilde’

“Bunlar seçimle gitmezler.”

7.02.2021