EKSTRA
MENÜ

Komedi

Komedi ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Komedi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 13.391 Komedi haberi bulunmuştur.

Komedi Haberleri

Halil Sezai kimdir, kaç yaşında Darptan tutuklanan Halil Sezainin hayatı ve biyografisi

Halil Sezai kimdir, kaç yaşında? Darptan tutuklanan Halil Sezai'nin hayatı ve biyografisi

Halil Sezai kimdir? Ünlü şarkıcı Halil Sezai çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklandı. İstanbul Tuzla'da geçtiğimiz günlerde yaşlı komşusunu darp eden Halil Sezai, silahla kasten yaralama" suçundan tutuklandı. Oyunculuk ve şarkıcılık yapan Halil Sezai'ye sanat camiasından da çok sayıda tepki geldi. Halil Sezai'nin hayatı son dakika gelişmenin ardından yeniden gündeme geldi. Halil Sezai 2011 yılında vizyona giren İncir Reçeli filmi ile popülerliğine kavuşmuştu. İşte, Halil Sezai'nin biyografisi ve hayatıyla ilgili ayrıntılı bilgiler.

17.09.2020Televizyon
Nobel Ödülü kazanan ilk kadın Marie Curienin hikayesi beyazperdede

Nobel Ödülü kazanan ilk kadın Marie Curie'nin hikayesi beyazperdede

Türkiye'deki sinema salonlarında bu hafta 1'i yerli 6 film vizyona girecek.

17.09.2020Keyif
Halil Sezai kimdir, kaç yaşında ve nereli Gündemde yer alan Halil Sezainin oynadığı filmler ve şarkıları

Halil Sezai kimdir, kaç yaşında ve nereli? Gündemde yer alan Halil Sezai'nin oynadığı filmler ve şarkıları

Halil Sezai'nin hayatı gündeme gelen haberlerin ardından merak konusu oldu. Halil Sezai, bir filmi esnasında söylediği şarkı ile kariyerinde çıkış yakalayan Halil Sezai yaşlı bir adamı darp etmesi ile basında yer almaya başladı. Tuzla'da film çekimi esnasında yan villadan ses yapıldığı gerekçesiyle kendisini uyarmaya gelen 67 yaşındaki adamı darp ettiği anlara ilişkin görüntülerin de ortaya çıktığı olayın ardından Halil Sezai açıklama yaptı. Peki, Halil Sezai kimdir? İşte, Gündemde yer alan Halil Sezai'nin hayatı, şarkıları ve oynadığı filmler.

17.09.2020Televizyon
İyi Günde Kötü Günde oyuncuları kimler İyi Günde Kötü Günde konusu ve oyuncu kadrosuyla ilgili bilgiler

İyi Günde Kötü Günde oyuncuları kimler? İyi Günde Kötü Günde konusu ve oyuncu kadrosuyla ilgili bilgiler

İyi Günde Kötü Günde dizisinin başlaması ardından oyuncu kadrosu ve karakterlerine yönelik araştırmalar başladı. Romantik komedi türündeki yeni dizi İyi Günde Kötü Günde dizisi cumartesi günleri izleyicilerle buluşuyor. Ekranların deneyimli isimlerinin başrollerini paylaştığı İyi Günde Kötü Günde konusuyla da dikkatleri üzerine çekti. Peki, İyi Günde Kötü Günde dizisinin oyuncuları kimler? İyi Günde Kötü Günde konusu ve oyuncu kadrosuyla ilgili bilgiler

16.09.2020Televizyon
Menajerimi Ara dizisinin Nejat’ı Erol Ozan Ayhan kimdir

Menajerimi Ara dizisinin Nejat’ı Erol Ozan Ayhan kimdir?

21. Afife Tiyatro Ödülleri'nde 'Yılın En Başarılı Yardımcı Erkek Oyuncusu' ödülünü alan Erol Ozan Ayhan, Menajerimi Ara dizisine katıldı. Erol Ozan Ayhan, 4. bölümden itibaren Menajerimi Ara dizisinde 'Nejat' karakterine hayat verecek. Peki, Menajerimi Ara dizisinin Nejat’ı Erol Ozan Ayhan kimdir?

15.09.2020Televizyon
Truman Show filminin konusu nedir Imdb puanı kaçtır Truman Show oyuncuları (Oyuncu kadrosu) listesi

Truman Show filminin konusu nedir? Imdb puanı kaçtır? Truman Show oyuncuları (Oyuncu kadrosu) listesi

Komedi ve dram türüne ait olan Truman Show sinema filmi pek çok kişi tarafında beğenilerek izlenmektedir. İzlenilen kişiler bakımından çok beğeni gören bu film sinema sektörü için önemlidir. İşte, Truman Show için bilinmesi gerekenler.

10.09.2020Televizyon
Touch Your Heart dizisinin konusu nedir Kaç bölüm ve sezon Touch Your Heart oyuncuları (Oyuncu kadrosu) listesi

Touch Your Heart dizisinin konusu nedir? Kaç bölüm ve sezon? Touch Your Heart oyuncuları (Oyuncu kadrosu) listesi

Güney Kore dizisi olan Touch Your Heart, kısa süre içerisinde izleyicilerin beğendiği dizilerin arasına girmiştir. Genel olarak romantik ve komedi türlerinin yoğun olduğu dizinin konusu, oyuncu kadrosu ve kaç bölüm olduğu sorularına detaylıca aktaralım.

10.09.2020Televizyon
Stresle başa çıkabilirsiniz İşte öneriler...

Stresle başa çıkabilirsiniz! İşte öneriler...

Stres, hayatımızın kaçınılmaz bir parçası. Peki biraz da olsa azaltmak için neler yapılabilir? İşte stresle başa çıkmanın birkaç yolu...

10.09.2020Yaşam
Romance İs A Bonus Book dizisinin konusu nedir Kaç bölüm ve sezon Romance İs A Bonus Book oyuncuları (Oyuncu kadrosu) listesi

Romance İs A Bonus Book dizisinin konusu nedir? Kaç bölüm ve sezon? Romance İs A Bonus Book oyuncuları (Oyuncu kadrosu) listesi

Dünya'da popüler olmuş her kıtada izlenen pek çok dizi bulunmaktadır. Bu dizilerden birisi de Romance Is A Bonus Book dizisidir. Bu dizi konusu ve oyuncuları itibari ile en sevilen diziler arasında yer almaktadır. Romance Is a Bonus dizisi ile ilgili internette de yoğun bir araştırma yapılmaktadır. Peki, Romance Is A Bonus Book dizisinin konusu nedir? Bu dizi kaç bölüm ve kaç sezondur? Romance Is A Bonus Book dizisi oyuncu kadrosunda kimler yer almaktadır? İşte Romance Is A Bonus Book dizisine dair tüm detaylar.

10.09.2020Televizyon
Pulp Fiction filminin konusu nedir Imdb Puanı kaçtır Pulp Fiction oyuncuları (Oyuncu kadrosu) listesi

Pulp Fiction filminin konusu nedir? Imdb Puanı kaçtır? Pulp Fiction oyuncuları (Oyuncu kadrosu) listesi

Dünya sinema tarihinde çekilmiş olan başyapıt filmler bulunmaktadır. Özellikle komedi ve suç alanında çekilmiş olan filmler sinema tarihinde hala akıllarda yer alan filmler arasındadır. Pulp Fiction ya da ucuz roman filmi de o çekilmiş olan filmlerden birisidir. Pulp Fiction filmi ülkemizde Ucuz Roman adı ile gösterime girmiştir. Filmin yönetmeni ve senaristleri de merak edilmektedir. Peki, Pulp Fiction filminin konusu nedir? Pulp Fiction filminin yönetmeni ve senaristi kimdir? Pulp Fiction filminin uluslararası IMDb puanı kaçtır? Bu filmin oyuncu kadrosunda kimler yer almaktadır? İşte Pulp Fiction filmine dair bütün her şey.

10.09.2020Televizyon
Lucifer dizisinin konusu nedir Kaç bölüm ve sezon Lucifer oyuncuları (Oyuncu kadrosu) listesi

Lucifer dizisinin konusu nedir? Kaç bölüm ve sezon? Lucifer oyuncuları (Oyuncu kadrosu) listesi

Dünya'da başyapıt olarak çekilmiş olan pek çok dizi bulunmaktadır. Özellikle bu diziler gerek senaryosu ile gerekse de oyuncu kadrosu nedeni ile izlenmektedir. En çok izlenen ve tavsiye edilen filmlerden birisi de Lucifer dizisidir. Lucifer dizisi ülkemizde de izlenen yabancı diziler arasında yer almaktadır. Peki, Lucifer dizisinin konusu nedir? Lucifer dizisi kaç bölüm ve kaç sezondur? Lucifer izisi oyuncu kadrosuna kimler yer almaktadır? İşte Lucifer dizisine dair tüm detaylar.

10.09.2020Televizyon
Forrest Gump filminin konusu nedir Imdb Puanı kaçtır Forrest Gump oyuncuları (Oyuncu kadrosu) listesi

Forrest Gump filminin konusu nedir? Imdb Puanı kaçtır? Forrest Gump oyuncuları (Oyuncu kadrosu) listesi

Dünyada pek çok sanat ve sinemasever kişiler tarafında beğenilen Forrest Gump filmi oldukça iyi bir filmdir. İzleyen kişilere önemli dersler veren bu filmin sinema sektörü için önemi büyüktür. İşte, Forrest Gump filmine ait tüm merak edilenler.

9.09.2020Televizyon
Amelie filminin konusu nedir Imdb puanı kaçtır Amelie oyuncuları (Oyuncu kadrosu) listesi

Amelie filminin konusu nedir? Imdb puanı kaçtır? Amelie oyuncuları (Oyuncu kadrosu) listesi

Günümüzde birçok kişi tarafında beğenilerek izlenen Amelie filmi oldukça güzel bir filmdir. İzlenilen kişiler tarafından beğeni gören film sinema sektörü için önemlidir.

9.09.2020Televizyon
Suits dizisinin konusu nedir Kaç bölüm ve sezon Suits oyuncuları (Oyuncu kadrosu) listesi

Suits dizisinin konusu nedir? Kaç bölüm ve sezon? Suits oyuncuları (Oyuncu kadrosu) listesi

Suits dizi 2011 yılında Haziran ayında yayınlanmaya başlamıştır. Dizi başladığında Amerika'da USA Network kanalında yayınlanıyorken şu anda Netflix'de de yayınlanmaktadır. Dizinin başlangıç müziği Greenback Boogie'dir. Başarılı sezonların ardından dizi final sezonunu yayınlamıştır.

9.09.2020Televizyon
Sex Education dizisinin konusu nedir Kaç bölüm ve sezon Sex Education oyuncuları (Oyuncu kadrosu) listesi

Sex Education dizisinin konusu nedir? Kaç bölüm ve sezon? Sex Education oyuncuları (Oyuncu kadrosu) listesi

İngiliz yapımı diziler arasında yerini almış olan Sex Education dizisi, Netflix yapımı dizilerinden birisi olma özelliğini taşıyor. Sex Education dizisinin ana konusunu, ünlü oyuncu kadrosu ve yönetmeni gibi temel bilgileri sizler için derledik.

9.09.2020Televizyon
Orange İs The New Black dizisinin konusu nedir Kaç bölüm ve sezon Orange İs The New Black oyuncuları (Oyuncu kadrosu) listesi

Orange İs The New Black dizisinin konusu nedir? Kaç bölüm ve sezon? Orange İs The New Black oyuncuları (Oyuncu kadrosu) listesi

Sıklıkla tercih edilen bir dizi olan Orange Is the New Black pek çok kişi tarafından takip edilmektedir. Ayrıca dizi OITNB şeklinde kısaltılabilir. Tercih eden izleyiciler tarafından beğenilen bu dizi, dizi sektörü için oldukça değerlidir.

9.09.2020Televizyon
Oh My Venus dizisinin konusu nedir Kaç bölüm ve sezon Oh My Venus oyuncuları (Oyuncu kadrosu) listesi

Oh My Venus dizisinin konusu nedir? Kaç bölüm ve sezon? Oh My Venus oyuncuları (Oyuncu kadrosu) listesi

2015 yılından 2016 yılına kadar yayınlanmış olan Oh My Venus dizisi Güney Kore dizisi olmasına rağmen ülkemizde de sıklıkla izlenilmekte olan dizi türleri arasında yer almaktadır. Oh my venus dizisi romantik ve komedi türüne ait olan diziler arasında yer almaktadır.

9.09.2020Televizyon
My Strange Hero dizisinin konusu nedir Kaç bölüm ve sezon My Strange Hero oyuncuları (Oyuncu kadrosu) listesi

My Strange Hero dizisinin konusu nedir? Kaç bölüm ve sezon? My Strange Hero oyuncuları (Oyuncu kadrosu) listesi

Kore dizileri özellikle son zamanlarda adından sıkça söz ettirmektedir. My Strange Hero dizisi de konusu bakımından ilgi çekici olan dizilerden biridir. Dizi dram, komedi ve romantik türdedir. Imdb puanı 6.0'dır. İşte, My Strange Hero dizisine ait tüm detaylar.

9.09.2020Televizyon
My Secret Romance dizisinin konusu nedir Kaç bölüm ve sezon My Secret Romance oyuncuları (Oyuncu kadrosu) listesi

My Secret Romance dizisinin konusu nedir? Kaç bölüm ve sezon? My Secret Romance oyuncuları (Oyuncu kadrosu) listesi

Bir beslenme uzmanı ile patronu arasında geçen dizi romantik komedi türünde bir kore dizisi olarak karşımıza çıkmaktadır. My Secret Romance dizisinin konusu nedir? My Secret Romance kaç bölüm ve sezon? My Secret Romance oyuncuları (oyuncu kadrosu) kimler? My Secret Romance yönetmeni kimdir? My Secret Romance yapımcısı kimdir? My Secret Romance senaristi kimdir? Sorularının yanıtını dizi severler için detaylarıyla inceledik.

9.09.2020Televizyon
My First First Love dizisinin konusu nedir Kaç bölüm ve sezon My First First Love oyuncuları (Oyuncu kadrosu) listesi

My First First Love dizisinin konusu nedir? Kaç bölüm ve sezon? My First First Love oyuncuları (Oyuncu kadrosu) listesi

Gençlik ve romantik ağırlıklı diziler arasında yer alan My First First Love dizisi, genel olarak genç ve ünlü oyuncu kadrosu ile ön plana çıkmıştır. My First First Love dizisinin başrol ve diğer oyuncu isimleri ve konusunu sizler için derledik.

9.09.2020Televizyon
How I Meet Your Mother dizisinin konusu nedir Kaç bölüm ve sezon How I Meet Your Mothe oyuncuları (Oyuncu kadrosu) listesi

How I Meet Your Mother dizisinin konusu nedir? Kaç bölüm ve sezon? How I Meet Your Mothe oyuncuları (Oyuncu kadrosu) listesi

Ülkemizde mutlaka izlenmesi gereken diziler arasına girmiş How I Met Your Mother, ABD'de yayın yapmakta olan CBS kanalında 19 Eylül 2005 tarihinden 31 Mart 2014 tarihine kadar yayınlamıştır. İşte, How I Meet Your Mother dizisine ait tüm detaylar.

8.09.2020Televizyon
Hayat Güzeldir (La Vita E Bella) filminin konusu nedir Imdb Puanı kaçtır Hayat Güzeldir oyuncuları (Oyuncu kadrosu) listesi

Hayat Güzeldir (La Vita E Bella) filminin konusu nedir? Imdb Puanı kaçtır? Hayat Güzeldir oyuncuları (Oyuncu kadrosu) listesi

1997 yılında gösterime giren Hayat Güzeldir filmi, 2. Dünya savaşından bir kesit sunuyor. Gösterime girdiği yıl gişe rekorları kıran İtalyan filmi, bir babanın oğlu için verdiği mücadeleyi özgün bir sinemaya diliyle aktarmaktadır. Hayat güzeldir filminin Imdb puanı kaçtır, oyuncu kadrosunda kimler yer alıyor? Sizin için derledik.

8.09.2020Televizyon
Good Omens dizisinin konusu nedir Kaç bölüm ve sezon Good Omens oyuncuları (Oyuncu kadrosu) listesi

Good Omens dizisinin konusu nedir? Kaç bölüm ve sezon? Good Omens oyuncuları (Oyuncu kadrosu) listesi

31 Mayıs 2019 tarihinde Amazon Prime Video aracılığı ile izleyiciyle buluşan good omens dizisi ülkemizde de izlenilen dizi türleri içinde bulunmaktadır. Good Omens dizisi korku, fantastik ve komedi türüne ait diziler içinde yer alır.

8.09.2020Televizyon
Fleabag dizisinin konusu nedir Kaç bölüm ve sezon Fleabag oyuncuları (Oyuncu kadrosu) listesi

Fleabag dizisinin konusu nedir? Kaç bölüm ve sezon? Fleabag oyuncuları (Oyuncu kadrosu) listesi

İngiltere yapımı olan Fleabag dizisi seyircisiyle ilk kez 2016 yılında buluştu. İngiltere’de BBC Three kanalında, BBC Two kanalında ve Amazon’da yayımlandı. Komedi ve drama türlerinde olan dizi kısa bölümleriyle ön plana çıktı. Dizinin temelinde genç bir kadın tarafından insan ilişkileri anlatılmaktadır.

8.09.2020Televizyon
Cheese İn The Trap dizisinin konusu nedir Kaç bölüm ve sezon Cheese İn The Trap oyuncuları (Oyuncu kadrosu) listesi

Cheese İn The Trap dizisinin konusu nedir? Kaç bölüm ve sezon? Cheese İn The Trap oyuncuları (Oyuncu kadrosu) listesi

Kore dizisi severler Cheese İn The Trap dizisini de çok seveceklerdir. Dizi yayınlandığı ilk zamandan bu yana oldukça beğenilmiştir. Yazımızda Cheese İn The Trap dizisinin konusunu, oyuncu kadrosunu, bölümlerini ve kaç sezon olduğunu bulabilirsiniz.

8.09.2020Televizyon
Büyük bir aile kurmak için telaşlanıyorum

Büyük bir aile kurmak için telaşlanıyorum

Oktay Kaynarca zorunlu pandemi molasını noktaladı, son sürat sahalara döndü. Yeni reklam filminin çekimlerinde yakaladığım ünlü oyuncu, plan üstüne plan kuruyor, ajandası hızla doluyor. Dizi çekimleri için gün sayan Kaynarca, önümüzdeki yıl da tekstil sektörüne giriş yapma hazırlığında... Ünlü oyuncunun bu koşturmacası özel hayatını nasıl etkileyecek? Ben sordum, ekranların fenomen “ağır abi”si yanıtladı.

8.09.2020Magazin
Çukur dizisinin Seren Erdeneti İrem Sak kimdir Çukur Seren hangi dizilerde oynadı

Çukur dizisinin Seren Erdenet'i İrem Sak kimdir? Çukur Seren hangi dizilerde oynadı?

Çukur dizisine Seren Erdenet karakteri ile katılan İrem Sak, dizinin ekranlara gelmesiyle birlikte araştırılan isim olmaya başladı. Geçtiğimiz yıllarda Güldür Güldür Show isimli programda yer alan İrem Sak, Çukur dizisinin yeni sezonunda kötülükleri ile nam salacak Seren Erdenet karakterine hayat verecek. Peki, Çukur'un Seren Erdenet'i İrem Sak kimdir nereli kaç yaşında? İşte, oynadığı diziler ve filmler

7.09.2020Hayat
Babaannesinin tiyatrocu olmak isteyen küçük Nilgüne nasihati: ‘Tak koluna zengin koca,  onlar seni güldürsün’

Babaannesinin tiyatrocu olmak isteyen küçük Nilgün'e nasihati: ‘Tak koluna zengin koca, onlar seni güldürsün’

Altı yaşındaki küçük kız, yakası kürklü beyaz paltosu ve uyumlu şık çantasıyla Beyoğlu’na inmeye hazırdı! En sevdiği şey anne ve babasıyla tiyatro izlemeye gitmekti... Ancak Rum babaannesine oyuncu olmak istediğini söylediğinde aldığı yanıt, ‘Hayde vre! Tak koluna zengin bir koca, onlar seni güldürsün” oldu! Ama o, zengin koca değil hayalinin peşinden koştu. Bugün, sahnede keyifle izlediğimiz Nilgün Belgün ile eski fotoğraflarını karıştırdık. Karşımıza Büyükada’nın rafine ortamından Cağaloğlu sokaklarına, Beyoğlu’nun gece kulüplerinden Devekuşu Kabare’ye çok renkli bir yolculuk çıktı.

6.09.2020Gündem
Ayhan Taş kimdir nereli kaç yaşında Ayhan Taş hangi dizilerde ve filmlerde oynadı

Ayhan Taş kimdir nereli kaç yaşında? Ayhan Taş hangi dizilerde ve filmlerde oynadı?

Ayhan Taş, sinema ve televizyon filmlerindeki kariyerinin haricinde tiyatro oyunları ile de ön plana çıkan oyuncular arasında yer alıyor. Bir dönem ekranların dikkat çeken programı Mahşer-i Cümbüş isimli tiyatro programında ön plana çıkan Ayhan Taş, sonrasında bazı film ve dizilerde boy göstermiş, oyunculuğu ile beğeni toplamıştır. Peki, Ayhan Taş kimdir? Ayhan Taş hangi dizilerde ve filmlerde oynadı? İşte, o isim hakkında detaylı bilgiler

5.09.2020Hayat
Danilo Zanna kimdir, kaç yaşında Danilo Şef ve eşi ile ilgili merak edilenler

Danilo Zanna kimdir, kaç yaşında? Danilo Şef ve eşi ile ilgili merak edilenler

Danilo Zanna merak edilen isimler arasında bulunuyor. MasterChef 2020’de bu akşamki eğitimi Danilo Zanna verecek. Eğitimde risotto, makarna gibi yiyecekler yapılacak. İşte Danilo Şef ve 2012 yılında evlendiği Tuğçe Demirbilek ile tanışma hikayesi ile ilgili bilgiler..

3.09.2020Televizyon
İki Bekar KüçükÇiftlik Bahçe Tiyatrosunda

"İki Bekar" KüçükÇiftlik Bahçe Tiyatrosu'nda

Duru Tiyatro tarafından sahnelenen "İki Bekar" adlı oyun, 10 Eylül'de KüçükÇiftlik Bahçe Tiyatrosu'nda izleyiciyle buluşacak.

2.09.2020Keyif
Son Şaka filminin afişi hazır

Son Şaka filminin afişi hazır!

Ege Kökenli ve Serdar Gökalp’in başrollerini üstlendiği “Son Şaka”nın afişi yayınlandı. Çekimleri İstanbul ve Sakarya’da gerçekleştirilen film, 16 Eylül’de izleyiciyle buluşacak.

2.09.2020Keyif
Cici Babam filmi nerede çekildi İşte Cici Babam filmi oyuncuları ve konusu

Cici Babam filmi nerede çekildi? İşte Cici Babam filmi oyuncuları ve konusu

2018 yılında vizyona giren Cici Babam filmi beyaz perde ardından televizyon izleyicileriyle buluşuyor. Televizyonların sinema kuşağında yer alan Cici Babam filminin oyuncu kadrosunda tanıdık simalar var. Peki, Cici Babam filmi nerede çekildi? Cici Babam filminin oyuncuları kimler? İşte Cici Babam filmi oyuncuları ve konusu..

1.09.2020Televizyon
Organize İşler ne zaman çekildi Organize İşler filmi oyuncu kadrosu ve konusu

Organize İşler ne zaman çekildi? Organize İşler filmi oyuncu kadrosu ve konusu

Organize İşler'in çekildiği tarih, beyaz perdenin ardından filmin bir kez daha ekranlara gelmesiyle merak konusu oldu. Yılmaz Erdoğan'ın hem yönetip hem de baş rolünü oynadığı İstanbul'da çekilen dolandırıcılık hikâyesinin anlatıldığı Organize İşler filmi oyuncu kadrosuyla da dikkatleri üzerine topluyor. Aksiyon ve komedi kategorisinde yer alan Organize İşler filmi, vizyona girdiği dönem büyük beğeni toplamıştı. Peki, Organize İşler ne zaman çekildi? İşte, Organize İşler filmi oyuncu kadrosu ve konusu.

31.08.2020Televizyon
Matrak ve üretken yönetmen: Aram Gülyüz

Matrak ve üretken yönetmen: Aram Gülyüz

Sinema kariyeri boyunca 140'tan fazla yapımın yönetmenliğini üstlenen Aram Gülyüz'ün ölümünün üzerinden 2 yıl geçti.

31.08.2020Keyif
Elon Musk’ın Neuralink girişimi ‘İnsanlık 2.0’ın başlangıcı olabilir mi

Elon Musk’ın Neuralink girişimi ‘İnsanlık 2.0’ın başlangıcı olabilir mi?

Elon Musk, teknoloji dünyasının heyecanla beklediği Neuralink projesini tanıttı. Düzenlediği tanıtım konferansına Neuralink cihazını insan vücuduna yerleştirecek robotla birlikte katılan Musk’ın açıklamaları kısa sürede gündeme oturdu. Peki bu proje ‘İnsanlık 2.0’ın başlangıcı olabilir mi?

31.08.2020Teknoloji
‘Cadı Üçlemesi’yle ortak karabasanları yıkmayı ve renkli düşler örmeyi diliyoruz

‘Cadı Üçlemesi’yle ortak karabasanları yıkmayı ve renkli düşler örmeyi diliyoruz

52’ncisi düzenlenen Sinema Yazarları Derneği (SİYAD) Ödülleri’nde ‘En İyi Fantastik Film’ ödülünü, Ceylan Özgün Özçelik imzalı ‘13+’ kazandı. ‘13+’, kadınlara ve kız çocuklarına şiddeti ve iyileşme öyküleri anlatan ‘Cadı Üçlemesi’nin ilk halkası... Özçelik, “Çocukken ben de tacize uğradım. Bu karabasan hep içimdeydi, bu kısa filmle kusabildim” diyor.

Şevket Çoruh kimdir İşte kavuğun son sahibi Şevket Çoruhun biyografisi

Şevket Çoruh kimdir? İşte kavuğun son sahibi Şevket Çoruh'un biyografisi

Geleneksel Türk Tiyatrosu’nun ve tuluat sanatının ustalarının taşıdığı kavuğun son sahibi Rasim Öztekin, kavuğu Şevket Çoruh’a devredeceğini açıkladı. Bu gelişmenin ardından Şevket Çoruh'un kim olduğu, tiyatroculuk kariyeri ve özel yaşamı merak konusu oldu. Peki, Şevket Çoruh kimdir?

27.08.2020Hayat
Tiyatro türleri nelerdir Tiyatro çeşitleri ve isimleri hakkında bilgiler

Tiyatro türleri nelerdir? Tiyatro çeşitleri ve isimleri hakkında bilgiler

Tiyatro kelimesi dilimize eski Yunan'dan geçmiştir. Tiyatro kelimesini eski Yunanlılar oyunun oynandığı yer olarak tanımlamışlardır. Tiyatro türleri nelerdir? Tiyatro çeşitleri ve isimleri nelerdir? Bu soruların cezalarına yer verilmiştir.

26.08.2020Sözlük
Şapka türleri nelerdir Şapka çeşitleri ve isimleri hakkında bilgiler

Şapka türleri nelerdir? Şapka çeşitleri ve isimleri hakkında bilgiler

Kişilerin soğuk ve yağışlı havalarda korunmasını sağlayan şapkalar aynı zamanda aksesuar amaçlı olarak da kullanılıyor. Günümüzde, üretiminde kullanılan kumaşlara ve şekillerine göre farklı birçok şapka türü bulunmaktadır. Şapka türleri ve özelliklerini sizin için derledik.

26.08.2020Sözlük
Hikaye türleri nelerdir Hikaye çeşitleri ve isimleri hakkında bilgiler

Hikaye türleri nelerdir? Hikaye çeşitleri ve isimleri hakkında bilgiler

Hikaye anlatım teknikleri bakımından iki ana gruba ayrılır. Bunlara kısaca Durum Öyküsü ve Olay Örgüsü denir. Ancak modern edebiyatın gelişmesi ile birlikte yeni birçok türü ortaya çıkmıştır. Hikaye türleri ve özellikleri nelerdir? Sizin için derledik.

26.08.2020Sözlük
Film türleri nelerdir Film çeşitleri ve isimleri hakkında bilgiler

Film türleri nelerdir? Film çeşitleri ve isimleri hakkında bilgiler

Beyazperde sanat dalının en önemli bölümlerinden biridir. Özellikle o kadar çok fazla alt türü bulunur ki, bu türler her geçen zaman daha da artmaya devam ediyor. Teknolojinin de gelişmesi ile beraber sinema dünyası her geçen zaman biraz daha güçlenirken, türlerde keskin hatlarla ayrılmaya devam etmektedir. İşte, film türleri ve anlamları.

26.08.2020Sözlük
İnsan tanıma konusunda biraz geç kaldım

İnsan tanıma konusunda biraz geç kaldım

O, sadece Türkiye’de ve Ortadoğu’da değil Güney Amerika’dan Afrika ülkelerine dünyanın pek çok yerinde ünlü. Murat Yıldırım’la “Tahmin edemeyeceğin kadar zor bir dünya” diye anlattığı oyunculuk yolculuğunda verdiği savaşları, projelerini ve büyük aşkını konuştuk.

23.08.2020Hürriyet Pazar
Usta sanatçı Ayla Algan: Hep komedi oynamak istedim hayatım boyunca, oynayamadım ya

Usta sanatçı Ayla Algan: Hep komedi oynamak istedim hayatım boyunca, oynayamadım ya!

Usta tiyatro sanatçısı, yönetmen, şarkıcı ve eğitmen Ayla Algan, "Hep komedi oynamak istedim hayatım boyunca, oynayamadım ya!" dedi.

19.08.2020Keyif
Zaman Makinesi 1973 filminin konusu nedir Zaman Makinesi 1973 oyuncuları ve konusu hakkında bilgiler

Zaman Makinesi 1973 filminin konusu nedir? Zaman Makinesi 1973 oyuncuları ve konusu hakkında bilgiler

Mart 2014 tarihinde vizyona giren Türk yapımı komedi filmi Zaman Makinesi 1973, beyaz perde ardından televizyon izleyicileriyle buluşmaya devam ediyor. Peki, Zaman Makinesi 1973 filminin konusu nedir, filmin oyuncu kadrosunda kimler var? İşte Zaman Makinesi 1973 oyuncuları ve konusu hakkında bilgiler…

19.08.2020Televizyon
3. Sınıf Türkçe Hikâye Unsurları konu anlatımı

3. Sınıf Türkçe Hikâye Unsurları konu anlatımı

Olay yazısı türündeki hikaye birçok unsurdan oluşur. Olay, karakterler, mekan ve zaman temel hikaye ögeleridir. Hikayenin ne anlattığı, nerede ve ne zaman geçtiği bu ögelerle öğrenilir. 3.sınıflar için Hikaye unsuru konusunu derledik.

16.08.20203. SINIF

Yazar Sonuçları

Bir zamanlar Amerika

Netflix’in heyecanla beklenen orijinal yapımlarından “The Devil All the Time”, gerek konusu gerek Tom Holland, Mia Wasikowska ve Robert Pattinson’lı kadrosuyla bu haftanın en dikkat çekici filmi olmayı da başarıyor. Yılın en iyi yerli yapımlarından “Uzun Zaman Önce”, Marie Curie’nin hayatını perdeye taşıyan “Radyoaktif” ve meşhur çizgi dizi Scooby Doo’nun beyazperdedeki üçüncü serüveni “Scoob!”, sinema salonlarında sizi bekliyor.

18.09.2020

Gençlik başımda ‘mutant’

Normale dönüşü bekleyen büyük bütçeli yapımlar sinemalardaki yerini almaya devam ediyor. X-Men evreninde geçen ve mutant olduklarını keşfeden bir grup gencin hikâyesini anlatan “Yeni Mutantlar” ve her yaştan izleyiciye seslenen animasyon “Hadi Gidelim”, perdede film izlemeyi özleyenlere haftanın öne çıkanları. İkinci sezonuyla “Atiye”, fantastik anime serisi “Memorias de Idhún” ve devam filmiyle korku komedisi “Bebek Bakıcısı: Katil Kraliçe” ise ekranların yeni seçenekleri...

11.09.2020

Büyük bir aile kurmak için telaşlanıyorum

Oktay Kaynarca zorunlu pandemi molasını noktaladı, son sürat sahalara döndü. Yeni reklam filminin çekimlerinde yakaladığım ünlü oyuncu, plan üstüne plan kuruyor, ajandası hızla doluyor. Dizi çekimleri için gün sayan Kaynarca, önümüzdeki yıl da tekstil sektörüne giriş yapma hazırlığında... Ünlü oyuncunun bu koşturmacası özel hayatını nasıl etkileyecek? Ben sordum, ekranların fenomen “ağır abi”si yanıtladı.

8.09.2020

‘Tenet’ efsanesi sinemalarda

Salon sahipleri başta olmak üzere film sektörünün yolunu gözlediği “Tenet”, üç ertelemenin ardından nihayet 26 Ağustos’ta gösterime girdi.

28.08.2020