EKSTRA
MENÜ
Arşiv

Kolin İnsaat

Kolin İnsaat haberleri sayfasında güncel ve son dakika Kolin İnsaat hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 335 Kolin İnsaat haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Kolin İnsaat Haberleri

Garanti-Akbank Konsorsiyumundan kredi

Garanti-Akbank Konsorsiyumu'ndan kredi

Garanti Bankası Lüksemburg Şubesi ile Akbank Malta Şubesi'nin oluşturduğu konsorsiyumun, Doğu Karadeniz Bölünmüş Devlet Yolu, Bursa Çevre Yolu ve Kralkızı-Dicle-Cazibe SulamaKanalı projeleri için 7 adet sözleşme kapsamında 364 miyon dolarlık finansman sağladığı bildirildi.

13.06.2002Ekonomi
Yobazlaşmadan muhafazakar yıkmadan yenilikçi olun

Yobazlaşmadan muhafazakar yıkmadan yenilikçi olun

Sürekli ‘‘her partiye eşit mesafedeyiz’’ vurgulaması yapan TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, siyasete dönük senteziyle ilgili mesajını Çanakkale'den verdi. Hisarcıklıoğlu, ‘‘Yobazlaşmadan muhfazakar, yıkmadan yenilikçi olabilen politikacılara ihtiyaç var’’ dedi.

24.08.2002Ekonomi
Bursagaza en yüksek teklif Çalıktan

Bursagaz'a en yüksek teklif Çalık'tan

Türkiye'de ilk şehir içi doğalgaz özelleştirmesi Bursagaz ile başladı. Bursagaz'a en yüksek teklifi, Türkmenistan'da da yatırımları olan 120 milyon dolar ile ''Çalık Enerji A.Ş.'' verdi.

30.12.2003Ekonomi
Meclis lojmanlarının 38i satıldı

Meclis lojmanlarının 38'i satıldı

Türkiye Ticaret ve Alışveriş Merkezi olarak düzenlenen TBMM Lojmanlarında yeni hayat yakında başlıyor. 14 işyerinin tapusu verilen, 24'ü ile de sözleşme yapılan yeni merkezde ilk olarak banka şubeleri faaliyete geçiyor.

24.02.2004Ekonomi
Afganistanda Türk mühendis öldürüldü

Afganistan'da Türk mühendis öldürüldü

Afganistan'da, Kabil-Kandahar yolunun yapımında çalışan Türk şirketin şantiyesine yönelik kimliği belirsiz kişilerin gerçekleştirdiği saldırıda Tolga Erdem adlı Türk mühendis ve iki Afgan koruma öldü. Salih Aksoy adlı Türk mühendis ve Afgan tercüman kaçırıldı.

5.03.2004Dünya
Taliban pususu

Taliban pususu

Afganistan'da Kabil-Kandahar yolunun yapımında çalışan 29 yaşındaki Türk mühendis Tolga Erdem, Taliban pususunda can verdi. Salih Aksoy ile tercüman kaçırıldı.

5.03.2004Dünya
Taliban pususu

Taliban pususu

Kabil-Kandahar yolunun yapımında çalışan 29 yaşındaki Türk mühendis Tolga Erdem, Taliban pususunda can verdi. Afgan korumaların da öldüğü saldırıda, Kolnat inşaat şirketinin yöneticisi Salih Aksoy (50) ile tercüman ise kaçırıldı.

5.03.2004Dünya
Afganistan’da 550 milyon dolarlık iş yapıyoruz

Afganistan’da 550 milyon dolarlık iş yapıyoruz

Yeniden yapılandırma çalışmaları süren Afganistan’da Türk müteahhitlerinin aldığı işlerin parasal boyutu 550 milyon doları buldu. Türk müteahhitleri, Afganistan’ın yeniden yapılandırılmasında yoldan tünele, barajdan sulama kanalı ve otellere kadar toplam 37 değişik iş üstlenmiş bulunuyor.

6.06.2004Ekonomi
Taliban’a esir düşen Türk gizli pazarlıkla kurtarıldı

Taliban’a esir düşen Türk gizli pazarlıkla kurtarıldı

Geçen 5 Mart’ta Afganistan’da kaçırılan Türk mühendis Salih Aksoy, büyük gizlilik içinde yürütülen pazarlıklar sonucu dün serbest kaldı. Pazarlık sürecinde Başbakan Erdoğan, Afgan lideri Karzai’ye mektup yazdı.

26.06.2004Dünya
Sıfıra en çok Kolin yaklaştı İzmiri Gazproma kaptırmadı

Sıfıra en çok Kolin yaklaştı İzmir'i Gazprom'a kaptırmadı

İzmir Şehiriçi Doğalgaz Dağıtımı ihalesinde en düşük teklifi Kolin İnşaat verdi. Rus doğalgaz şirketi Gazprom'dan Çalık ve Polat Enerji'ye kadar 11 şirketin yarıştığı ihaleden kilovatsaat başına 0,012 sent şirket hizmet-amortisman bedeli ile rekor fiyat ortaya çıktı.

27.01.2005Ekonomi
Sanko, Bartın’ı 48 milyon dolara ‘zarftan’ kapattı

Sanko, Bartın’ı 48 milyon dolara ‘zarftan’ kapattı

TMSF’nin 22 milyon dolar muhammen bedelle satışa çıkardığı Bartın Çimento’ya Sanko Grubu daha kapalı zarf aşamasında 48 milyon dolar teklif edince, açık artırım yapılamadı. Muhammen bedelin 2.2 katı üzerine çıkan bu fiyata en yakın teklifi 35 milyon dolarla Aziz Yıldırım’ın şirketi Maktaş verdi. 13 milyon dolarlık fark yüzünden finalde artırım yapan olmadı.

12.10.2005Ekonomi
Türk mühendise pusu

Türk mühendise pusu

Afganistan'da arabasına düzenlenen bombalı saldırıda Ufuk Aydın isimli Türk mühendis öldü.

7.02.2006Dünya
Türk mühendis öldürüldü

Türk mühendis öldürüldü

Afganistan’da Ufuk Aydın isimli Türk mühendis, aracına düzenlenen bombalı saldırıda öldürüldü. Dışişleri Bakanlığı’ndan edinilen bilgiye göre, Afganistan’da Herat-Kandahar karayolunun yenilenmesi çalışmalarını yürüten Kolin İnşaat firmasında çalışan Aydın, dün öğle saatlerinde aracına düzenlenen saldırıda hayatını kaybetti.

7.02.2006Dünya
ODTÜ’lü mühendise Taliban bombası

ODTÜ’lü mühendise Taliban bombası

Afganistan’da Herat-Kandahar karayolunun yenilenmesi çalışmalarını yürüten Kolin inşaat firmasının Türk mühendisi Ufuk Aydın, uğradığı bombalı saldırı sonucu hayatını kaybetti.

7.02.2006Dünya
Çeşme Yat Limanı ihalesine 8 teklif

Çeşme Yat Limanı ihalesine 8 teklif

İzmir'in Çeşme ilçesinde son 4 yılda 3 kez ihale edilmek istenen, ancak gerçekleştirilemeyen 340 yat kapasiteli liman ihalesi için 8 firmanın teklif verdiği öğrenildi.

9.05.2006Ekonomi
Afganistanda iki Türk öldürüldü

Afganistan'da iki Türk öldürüldü

Afganistan'da bir Türk vatandaşı bu sabah uğradığı silahlı saldırıda hayatını kaybetti. Bir başkasının cesedi ise Kabil ile Pul-i Charkhi yolu üzerinde bulundu.

28.08.2006Dünya
Afganistanda bir Türk daha öldürüldü

Afganistan'da bir Türk daha öldürüldü

Jeo-Son adlı inşaat firmasında çalışan Rıza Özşimşek adlı Türk vatandaşının cesedi, firmanın Kabil ile Pul-i Charkhi yolu üzerindeki şantiyesinde bulundu.

28.08.2006Gündem
Afganistanda Türklere saldırıyı Taliban üstlendi

Afganistan'da Türklere saldırıyı Taliban üstlendi

Afganistan'da bir Türk vatandaşının öldürülmesiyle, birinin kaçırılmasının sorumluluğunu Taliban üstlendi.

29.08.2006Gündem
Afganistan’da iki Türk vatandaşı daha öldürüldü

Afganistan’da iki Türk vatandaşı daha öldürüldü

Afganistan’da bir Türk vatandaşı dün sabah uğradığı silahlı saldırıda, diğeri de metal sopayla dövülerek öldürüldü.

29.08.2006Dünya
Deveci Demir maden sahasına rekor teklif

Deveci Demir maden sahasına rekor teklif

Özelleştirme İdaresi başkanlığında bugün gerçekleştirilen Malatya Hekimhan'daki Deveci Demir madeni sahası ihalesinde en yüksek teklif, 21,5 milyon dolar ile Kolin İnşaat A.Ş'den geldi.

12.09.2006Ekonomi
Taliban: Türk vatandaşını öldürdük

Taliban: Türk vatandaşını öldürdük

Afganistan’da son haftalarda eylemlerini tırmandıran Taliban, geçen ay kaçırdığı Türk vatandaşı Mustafa Semih Tufal’ı öldürdüğünü iddia etti. Ancak bu iddia Dışişleri Bakanlığı tarafından henüz doğrulanmadı.

20.09.2006Dünya
Talibanın öldürdüğü Türkün cesedi bulundu

Taliban'ın öldürdüğü Türk'ün cesedi bulundu

Afganistan'da geçen ay kaçırılan Türk vatandaşı Mustafa Semih Tufal'ın cesedinin bulunduğu bildirildi.

21.09.2006Gündem
Kaçırılan Türk’ün cesedi bulundu

Kaçırılan Türk’ün cesedi bulundu

Afganistan’da geçen ay kaçırılan Türk vatandaşı Mustafa Semih Tufal’ın cesedinin bulunduğu bildirildi.

21.09.2006Dünya
Taliban vahşetine lanet

Taliban vahşetine lanet

Afganistan'da 28 Ağustos'ta Taliban tarafından kaçırıldıktan bir süre sonra Hilmand yakınlarında cesedi bulunan Balıkesirli emekli astsubay 44 yaşındaki Mustafa Semih Turfal'ın cenazesi, bugün memleketi Balıkesir'de toprağa verildi.

27.09.2006Gündem

Yazar Sonuçları

Örnek bir yargı kararı

MUHARREM Sarıkaya'nın dünkü ‘‘Bir İhale Hikáyesi’’ yazısında, özelleştirme kapsamındaki Sıvas Divriği Hekimhan Madenleri Sanayi ve Ticaret AŞ'deki fuel-oil alım ihalesindeki yolsuzluğu açıklıyordu.

9.05.2002

KKTC'deki yol ihalesine açıklama

KARAYOLLARI Genel Müdürü Dinçer Yiğit, ‘‘KKTC'deki (Dörtyol-Geçitkale-Girne karayolu ihalesine fesat karıştırılmıştır -Örnek bir yargı kararı’’ (10.5.2002) başlıklı belgelere dayalı yazımız üzerine uzun bir açıklama gönderdi.

13.05.2002

Karayolu kavgası büyüyor

KKTC'de bugünkü değeriyle 23 trilyonluk Dörtyol-Geçitkkale-Girne karayolu ihalesinin iptal kararının uygulanmaması üzerine Üstyapı İnşaat firması sahibi Hüseyin Gündoğdu ile Karayolları Genel Müdürü Dinçer Yiğit arasındaki kavga sürüyor.

15.05.2002

Devletin 13 trilyon lirasını kurtarmışız

ESKİ Bayındırlık Bakanı Koray Aydın’ın özel davet usulüyle ihalesini önceden ayarlayarak Kolin İnşaat’a verdiği KKTC’deki Dörtyol-Geçitkale-Büyükkonut yolu ihalesi, firmamızın idari yargıya başvurması sonucu iptal ettirilmişti.

24.02.2005

İlaçta karanlık tablo büyüyor

‘TÜRKİYE’de ilaç harcamaları baş döndürücü biçimde artıyor. Türk ilaç pazarı dünyanın en hızlı büyüyen (2002’de üretici fiyatlarıyla 3 milyar dolar iken 2003’te üretici fiyatlarıyla 4.2 milyar dolar yani %40 büyüme) pazarı...

8.03.2005

Her iddiamız kanıtlıdır

KOLİN İnşaat ile Üstyapı İnşaat firmaları arasında KKTC’deki karayolu ihalesiyle ilgili tartışma sürüyor.

18.03.2005

Çanlar kimin için çalıyor

ANNAN Planı, liman-ambargo, AB, ABD, Yunanistan... Ne derseniz deyin KKTC dünyanın en güvenli bölgesi sayılabilir.

16.09.2006