EKSTRA
MENÜ
Arşiv

Kolin İnsaat

Kolin İnsaat haberleri sayfasında güncel ve son dakika Kolin İnsaat hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 335 Kolin İnsaat haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Kolin İnsaat Haberleri

İki portföy halinde satışa çıkarıldı, 10 şeker fabrikasına  922 milyon dolar teklif geldi

İki portföy halinde satışa çıkarıldı, 10 şeker fabrikasına 922 milyon dolar teklif geldi

Türkiye Şeker Fabrikaları’na ait iki portföy halinde satışa çıkan 10 şeker fabrikası için yapılan ihalelere toplam 922 milyon dolarlık teklif geldi. Portföy C’deki 6 fabrikaya en yüksek teklifi 656 milyon dolar ile Ak-Can Şeker verirken, Portföy B’deki 4 fabrikaya Kolin-Limak 265 milyon 500 bin dolar teklif etti.

29.11.2011Ekonomi
Şeker ihalesini 656 milyon dolarla Ak-Can Şeker kazandı

Şeker ihalesini 656 milyon dolarla Ak-Can Şeker kazandı

Eylemli başlayan Şeker fabrikalarının B ve C grubu özelleştirme ihalesinde kazanan 656 milyon dolarlık teklifiyle Ak-Can Şeker oldu. Ak-Can Şeker 2009 yılında yapılan ve iptal edilen ihalede ise 606 milyon dolarla en yüksek teklifi veren şirket olmuştu.

29.11.2011Ekonomi
Rekabet Kurulu: Elektrik dağıtımı özelleşirken hakim duruma izin yok

Rekabet Kurulu: Elektrik dağıtımı özelleşirken hakim duruma izin yok

Rekabet Kurulu, İstanbul Anadolu Yakası Elektrik Dağıtım A.Ş., Akdeniz Elektrik Dağıtım A.Ş. ve Toroslar Elektrik Dağıtım A.Ş.’nin özelleştirilmesi işlemlerini karara bağladı.

7.03.2011Ekonomi
36 milyar dolarlık iş ‘ateş hattı’nda

36 milyar dolarlık iş ‘ateş hattı’nda

Kuzey Afrika ve Ortadoğu ülkelerinde yönetimi hedef alan olaylar Türk iş hayatını da olumsuz etkiledi. Tunus, Mısır, Libya, Fas, Cezayir, Bahreyn ve Yemen ile Türkiye arasındaki 36 milyar dolarlık iş hacmi ateş hattında kaldı. Yaşanan olaylardan en çok etkilenen sektörler inşaat ve tekstil oldu. Mısır’da 2 milyar dolarlık yatırım üretime 1 hafta ara verirken, Libya’da devam eden 15 milyar dolarlık şantiyede çalışmalar durdu.

23.02.2011Ekonomi
Kaddafi’ye nota

Kaddafi’ye nota

42 yıldır Libya’yı demir yumrukla yöneten Kaddafi’ye karşı protestolar günden güne şiddetini artırıyor. Tunus ve Mısır’ın ardından Ortadoğu’nun en sıcak bölgesi haline gelen ülkede, Türk şirketleri saldırıya uğradı.

19.02.2011Dünya
İstanbul’un ‘Anadolu’sunda elektriğe 1.8 milyar dolar verdiler, 4 ihalede 7.9 milyar dolarlık ‘yük’e girdiler

İstanbul’un ‘Anadolu’sunda elektriğe 1.8 milyar dolar verdiler, 4 ihalede 7.9 milyar dolarlık ‘yük’e girdiler

Mehmet Kazancı-Mehmet Emin Karamehmet’in ortak şirketi MMEKA, dün de İstanbul Anadolu yakası elektrik dağıtım ihalesini kazandı. 1 milyar 813 milyon dolar teklif eden MMEKA, toplam 6 milyon İstanbulluya elektrik götürecek. İstanbul’un elektriği için 4.8 milyar doları gözden çıkaran MMEK, 4 ihalede 7 milyar 934 milyon dolar vermiş oldu.

7.12.2010Ekonomi
Yıldızlar SSS, 2 milyon aboneli Toroslar Elektrik’e 2 milyar dolar verdi

Yıldızlar SSS, 2 milyon aboneli Toroslar Elektrik’e 2 milyar dolar verdi

Dün yapılan 3 ihale arasından Toroslar Elektrik Dağıtım’da merkezi Ankara’da bulunan Yıldızlar SSS Holding öne çıktı. Yıldızlar, Adana, Gaziantep, Hatay, Kilis, Mersin ve Osmaniye’de bulunan 2 milyon elektrik abonesi için 2 milyar 75 milyon dolar teklif etti.

7.12.2010Ekonomi
Torosların elektriğini Yıldızlar SSS dağıtacak

Toroslar'ın elektriğini Yıldızlar SSS dağıtacak

Türkiye Elektrik Dağıtım A.Ş'ye (TEDAŞ) bağlı Toroslar Elektrik Dağıtım A.Ş'nin özelleştirme ihalesini, 2 milyar 75 milyon dolar ile Yıldızlar SSS kazandı. Adana, Gaziantep, Hatay, Mersin, Osmaniye ve Kilis illerini kapsayan ihaleye 13 firma katıldı.

7.12.2010Ekonomi
İstanbulun Anadolu Yakası da MMEKAnın

İstanbul'un Anadolu Yakası da MMEKA'nın

Özelleştirme İdaresi Başkanlığı'nın düzenlediği İstanbul Anadolu Yakası Elektrik Dağıtım A.Ş'nin (AYEDAŞ) özelleştirme ihalesini, 1 milyar 813 milyon dolara MMEKA Makine İthalat Pazarlama ve Ticaret A.Ş kazandı. Mehmet Emin Karamehmet ve Mehmet Kazancı ortaklığı olan şirket daha önce de İstanbul Avrupa Yakası için düzenlenen elektirik dağıtım ihalesini kazanmıştı. MMEKA geçtiğmiz aylarda düzenlenen ihalelerde Başkent Doğalgaz ve Gediz Elektrik ihalelerini de almıştı. MMEKA böylece gerekli onayların ardından İstanbul'un tamamı ve İzmir'in elektriğinin yanında Ankara'nın da doğalgazını dağıtmış olacak.

7.12.2010Ekonomi
İskenderun’a 372 milyon dolar verdi, ‘Ortak düşünmem’ dedi

İskenderun’a 372 milyon dolar verdi, ‘Ortak düşünmem’ dedi

Özelleştirme çalışmalarına 2005 yılında başlanan ve ilk ihalesi 2007 yılında yargı kararı nedeniyle iptal edilen İskenderun Limanı dün yeniden ihaleye çıktı.

28.09.2010Ekonomi
İşte İskenderun Limanının yeni sahibi

İşte İskenderun Limanı'nın yeni sahibi

Devlet Demir Yolları İşletmesi Genel Müdürlüğüne ait İskenderun Limanı'nın 36 yıl süre ile işletme hakkı devri yöntemiyle özelleştirilmesi ihalesinin nihai pazarlık görüşmesinde en yüksek teklifi, 372 milyon dolarla Limak Yatırım Enerji Üretim İşletme Hizmetleri ve İnşaat A.Ş verdi.

28.09.2010Ekonomi
Marmariste duble yol şoku sürecek

Marmaris'te duble yol şoku sürecek

Marmaris'te sıkıntı yaratan duble yol çalışmaları devam ediyor. Marmaris Gökova karayolunun Gökçe bölümü duble yol çalışması nedeniyle 3 kez ikişer saat kapatılınca çok sayıda yerli ve yabancı turist uçaklarını kaçırmıştı. Yol çalışmasından haberi olmayan vatanşlar kalabalığı görünce şoke oluyor Marmaris Karayolları yetkililerinin açıklamasına göre, her çarşamba ve cumartesi Gökçe bölgesinde patlama çalışması yapılacak. Bu çalışma, yolu yine kilit haline getirecek, uzun kuyruklar oluşacak, vatandaşlar saatlerce yollarda bekleyecek.

11.08.2010Gündem
Liman tamam bekle bizi Samos

Liman tamam bekle bizi Samos

Türkiye’nin Yavaş Şehir unvanlı ilk ilçesi Seferihisar, yaz sezonuna hazırlanıyor. Yapımı tamamlanma noktasına gelen Sığacık Yat Limanı’nın, Mayıs ayı içinde açılacak olması yüzleri güldürdü.

18.04.2010Ege
Bakan, 6 milyar dolarlık İstanbul-İzmir’i onayladı ‘Bizde otoyol bedava’ dedi

Bakan, 6 milyar dolarlık İstanbul-İzmir’i onayladı ‘Bizde otoyol bedava’ dedi

İstanbul-İzmir arasını 3.5 saate çekecek İzmit Körfez Geçişi ve Bursa-Balıkesir-İzmir otoyol projesi ihalesi onaylandı. Otoyolu Nurol-Astaldi grubu yapacak. Türkiye’nin en büyük YİD projesi olan ve 6 milyar dolar değer biçilen proje 7 yılda tamamlanacak.

2.07.2009Ekonomi
Consortium wins huge highway tender

Consortium wins huge highway tender

ANKARA - The first phase of the most expensive highway tender in Turkish history has resulted in victory for a consortium led by Nurol Construction Group during Friday’s bidding in the capital.

19.06.2009Gündem
İpek Demiryolunun Türkiye ihalesi sonuçlandı

İpek Demiryolu'nun Türkiye ihalesi sonuçlandı

Bakü-Tiflis-Kars Demiryolu Projesi'nin Türkiye sınırları içindeki 76 kilometrelik bölümünün yapım ihalesi sonuçlandı. İhaleyi, en düşük teklifi veren Özgün Yapı-Çelikler Ortak Girişimi kazandı.

6.12.2007Gündem
Haber hattı

Haber hattı

27.01.2007Ege
Arınç’ın övdüğü ihaleyi tutuklu patron kazandı

Arınç’ın övdüğü ihaleyi tutuklu patron kazandı

Enerji operasyonu kapsamında tutuklanan Cemil Kazancı’nın Aksa şirketi Manisa şehiriçi doğalgaz dağıtım ihalesinde en düşük teklifi verdi. Manisalı TBMM Başkanı Bülend Arınç da ihalenin şeffaflığını överek hayırlı kazançlar diledi.

25.02.2005Ekonomi
Vitamin eksikliği vücutta alarm verir

Vitamin eksikliği vücutta alarm verir

"Bir vitamindeki yetersizlik bile tüm vücutta tehlikeye neden olabilir"

Yazar Sonuçları

Sincan ve Çayyolu 2014’e yetişiyor

ANKARA’NIN yarım kalan metroları yılların tartışma konusu. Yapıldı, yapılacak yapılamayacak derken neredeyse 10 yılı devirmiş üç hat Ankaralının bir numaralı gündem konusu.

15.12.2011

‘Körfez’ geçişi ihalesinin geçmişteki ilginç öyküsü

GEBZE-Orhangazi-İzmir (İzmit Körfez geçişi ve bağlantı yolları dahil) Otoyolu Projesi’nin temel atma töreninde o kalabalık arasında dalıp gidiyoruz; tam 12 yıl öncesine...

29.10.2010

'Vurun kahpeye'

HÜRRİYET'ten meslektaşımız Gülden Aydın'la karşılaştığımızda tepkiliydi; "Kızının, İzmir Karaburun'da, bikini giydiği için 4 haşemalı erkek, 10 tesettürlü mayolu kadının saldırısına uğradığını" söyledi.

16.08.2006

400 trilyonluk okul ihalelerini kimler kazandı

MİLLİ Eğitim Bakanlığı’nın okul ihalelerinin sonuçlarına ilişkin müteahhitlerin tepkileri dinmiyor. Bazıları, ‘Türkiye’de daha böyle bir ihale olmadı; size teşekkür ederiz; lütfen bu işin peşini bırakmayın’ diyorlar.

14.09.2004

Raylara kalker taşı döşenmiş

İTÜ’den Prof. Haluk Gerçek Demiryolları’nın hızlandırılmış treni sefere koyduktan sonra yoldaki aşınma ve bozulmayı belirleyecek doğru dürüst malzemeden de yoksun olunduğu için gerekli önlemin alınmadığına işareti ediyor.

27.07.2004

Seçime girilirken kime ne veriliyor

Bayındırlık Bakanlığı'nda ‘Vurgun Operasyonu’nda bakanlar, bürokratlar gitti, Karayolları Genel Müdürü görevden alındı, hálá dersler çıkartılmıyor

29.07.2002