EKSTRA
MENÜ

Kolin İnsaat

Kolin İnsaat haberleri sayfasında güncel ve son dakika Kolin İnsaat hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 335 Kolin İnsaat haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Kolin İnsaat Haberleri

Dünyayı inşa edenler ödüllendirildi

Dünyayı inşa edenler ödüllendirildi

Uluslararası inşaat sektörü dergisi ENR’nin, her yıl firmaların ülkeleri dışında gerçekleştirdikleri projelerden elde ettikleri ciroyu esas alarak “Dünyanın En Büyük 250 Uluslararası Müteahhidi Listesi”ni açıklaması üzerine Türkiye Müteahhitler Birliği (TMB) tarafından, listeye giren firmaların başarılarını ödüllendirmek amacıyla, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay ve Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan’ın katılımıyla Yurtdışı Müteahhitlik Hizmetleri Ödül Töreni düzenlendi.

27.12.2019Ekonomi
Bakan Pekcan açıkladı: 400 milyar dolar görülebilir

Bakan Pekcan açıkladı: 400 milyar dolar görülebilir

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan "Kasım ayı sonu itibarıyla, müteahhitlik firmalarımızın yurt dışında üstlendiği projelerin toplam tutarı 395 milyar dolara ulaşmıştır. İnşallah yıl sonuna kadar 400 milyar doları göreceğimizi düşünüyoruz" dedi.

26.12.2019Ekonomi
İGA sermayesini 7.4 milyar liraya çıkardı

İGA sermayesini 7.4 milyar liraya çıkardı

İstanbul üçüncü havalimanının işletmecisi İGA sermayesini 1.1 milyar lira, yani yüzde 18 oranında artırarak 7.4 milyar liraya yükseltti.

25.12.2018Ekonomi
7.5 milyar Euro’luk İGA, 29 Ekim’de ‘ISL’ koduyla açılıyor

7.5 milyar Euro’luk İGA, 29 Ekim’de ‘ISL’ koduyla açılıyor

Bugüne kadar 7.5 milyar Euro harcanan İstanbul Yeni Havalimanı’nda sona yaklaşıldı. 29 Ekim tarihi itibariyle faaliyete başlayacak olan havalimanında, 31 Aralık 2018 gecesine kadar “ISL” kodu kullanılacak. Bu tarihten sonra ise Atatürk Havalimanı’nda kullanılan “IST” kodu İstanbul Yeni Havalimanı’na geçecek.

6.10.2018Ekonomi
Akkuyu projesinde önemli gelişme Tarih endişesi...

Akkuyu projesinde önemli gelişme! Tarih endişesi...

Rosatom, Akkuyu Nükleer Santrali'ne Türk ortak almak için yaptığı görüşmelerde hızlı mesafe alamıyor. Bu nedenle projenin 2023 yılına yetişmesi konusunda endişe duyuluyor.

9.03.2018Ekonomi
Akkuyu’da olağanüstü genel kurul

Akkuyu’da olağanüstü genel kurul

AKKUYU Nükleer Santral Şirketi’nin 12 Şubat’ta olağanüstü genel kurul yapıldı. 16 Şubat’ta Ticaret Sicil Gazetesi’ndeki bilgilere göre Genel Kurul’da Fuad Akhundov yönetim kurulu üyeliği görevinden alındı. Yerine Anton Dedusenko getirildi. Dedusenko, 2020 yılına kadar görevde kalacak. Dedusenko Rosatom’un ticaret direktörüydü.

19.02.2018Ekonomi
Akkuyu’da ayrılık

Akkuyu’da ayrılık

Rosatom ile Akkuyu santralının yüzde 49’luk hissesinin devir görüşmelerine başlayan Cengiz-Kolin-Kalyon (CKK) konsorsiyumu ortaklıktan çekiliyor. Akkuyu’ya, Kolin ve Kalyon yerine Elektrik Üretim AŞ’nin (EÜAŞ) ortak olacağı iddiaları doğrulanmazken, Rus Rosatom, EÜAŞ ile görüşmelerin sürdüğünü açıkladı.

6.02.2018Ekonomi
Enerjide 2017 böyle geçti

Enerjide 2017 böyle geçti

OPEC'in petrol üretim kısıntısı anlaşmasını 2018'in sonuna kadar uzatacağını açıklaması küresel enerji piyasaları açısından yılın önemli gelişmeleri arasında yer aldı.

19.12.2017Ekonomi
Es Medyanın satışı ile ilgili flaş karar

Es Medya'nın satışı ile ilgili flaş karar

Rekabet Kurulu, Mersin Uluslararası Liman İşletmeciliği AŞ'nin belli oranda hissesinin Global InfraCo SP NEUM SLU tarafından Akfen Holding AŞ'den devralınması işlemine izin verdi. Kurul ayrıca, Sancak Grubuna dahil ES Yayıncılık ve Medya Yatırım Hizmetleri AŞ ve iştiraklerinin Zeki Yeşildağ tarafından devralınması işleminin izne tabi olmadığı yönünde karar verdi. Böylece, hisse devri önünde engel kalmamış oldu.

12.09.2017Ekonomi
Ankara-Niğde Otoyolu ihalesinin süreci tamamlandı

Ankara-Niğde Otoyolu ihalesinin süreci tamamlandı

275 kilometre otoyol artı 55 kilometre bağlantı yolunu oluşturan Ankara-Niğde otoyolunu ERG ve Seza inşaat yapacak.

24.04.2017Ekonomi
11 milyar metreküplük gaz deposu geliyor

11 milyar metreküplük gaz deposu geliyor

Türkiye’de 3.8 milyar metreküp doğalgaz depo kapasitesi var. EPDK lisanslarına göre 10.1 milyar metreküp ilave kapasite de projelendirdi. Bu projelerin tahmini yatırım ihtiyacı 20-25 milyar lira.

20.04.2017Ekonomi
Türkiyenin en önemlilerinden... 5 teklif geldi

Türkiye'nin en önemlilerinden... 5 teklif geldi

Türkiye’nin önemli otoyol projeleri arasında yer alan Ankara-Niğde Otoyolu Projesi'nin ihalesinde 5 teklif verildi.

14.04.2017Ekonomi
Nineler isyanda

Nineler isyanda!

MANİSA'nın Soma İlçesi Yırca Köyü'nde termik santral yapamayan Kolin Grubu, Türkpiyale ve Kayrakaltı köyleri arasında belirlenen yeni yerde inşaat çalışlarına başladı.

29.04.2016Ege
Üçüncü Havalimanında 15 milletten 12,6 bin kişi çalışıyor

Üçüncü Havalimanı'nda 15 milletten 12,6 bin kişi çalışıyor

Çalışmaların tüm hızıyla devam ettiği İstanbul Üçüncü Havalimanı'nın inşaatında 15 farklı milletten 13 bine yakın personel çalışıyor.  2 bin 500'den fazla ağır araç filosunun bulunduğu havalimanı inşaatında altyapı ve üstyapı işleri, sahanın farklı bölgelerinde eş zamanlı yürütülüyor   

29.02.2016Ekonomi
3. Havalimanının ilk etap finansmanında kefil DHMİ

3. Havalimanının ilk etap finansmanında kefil DHMİ!

3. havalimanının ilk etabının 4.5 milyar Euro’luk finansman paketi tamamlandı. Bugün Cumhurbaşkanı ve Başbakan’ın da katılımı ile imzalanan anlaşmanın dikkat çeken özellikleri şöyle: Aslan payını 3 kamu bankası üstlendi, Hazine değil, Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) gelir garantisi verdi, İstanbul ilk kez böylesine büyük bir pakette tahkim merkezi oldu.  

18.10.2015Ekonomi
İnşaat bizim işimiz

İnşaat bizim işimiz!

ULUSLARARASI inşaat sektörü dergisi ENR’ın (Engineering News Record) müteahhitlerin bir önceki yılda ülkeleri dışındaki faaliyetlerinden elde ettikleri gelirleri esas alarak yayınladığı ‘Dünyanın En Büyük 250 Uluslararası Müteahhidi’ listesinde 2013 verilerine göre 42 olan Türk müteahhitlik firması sayısı 2014 yılı verilerine göre 2015 yılında 43’e yükseldi.

21.08.2015Ekonomi
‘Biz Çılgın 5’li, Cumhurbaşkanımızın şerefine verdik’

‘Biz Çılgın 5’li, Cumhurbaşkanımızın şerefine verdik’

Üçüncü havalimanının yapımında çalışan işçilere verilecek 2 bin 500 liralık bayram ikramiyesine ilişkin Kalyon İnşaat’ın sahibi Cemal Kalyoncu “Biz ‘Çılgın Beşli’yiz. Cumhurbaşkanımız, iftarda şantiyemize gelerek bizi şereflendirdi. Biz de onun şerefine işçilerimize bayram harçlığı, bayram ikramiyesi verdik” diye konuştu.

16.07.2015Ekonomi
3. havalimanının ‘kamyon ordusu’

3. havalimanının ‘kamyon ordusu’

YAPIMI devam eden ve ilk etabı 29 Ekim 2017’de açılacak olan 3. havalimanında yüzlerce kamyon, iş makinesi son sürat çalışıyor. Neredeyse başka bir aracın geçmediği yollarda hafriyat taşıyan kamyonlardan dolayı trafik bile oluşmuş durumda. Alandaki göletler doldurulurken, bir yanda da yüksek tepecikler tıraşlanıyor.

18.04.2015Ekonomi
Türk firmalarının milyarlarca dolarlık zararı var

Türk firmalarının milyarlarca dolarlık zararı var

Libya’daki Tobruk Hükümetinin, ‘terk etsinler’ kararı verdiği Türkiye şirketleri bu ülkede büyük bir zarara uğradı. 180 kadar şirketin faaliyet gösterdiği Libya’da 1 milyar doları aşkın makine parkı talan edildi. Toplam 4,5 milyar doları bulan alacağın ne zaman tahsil edileceği ise belirsiz. Firmalar, tüm bu sıkıntılara karşın aldıkları teminat mektupları için de komisyon ödemesi yapıyor.

24.02.2015Ekonomi
Zeytini korumayana suç duyurusu

Zeytini korumayana suç duyurusu

Yırca köylüleri, ’zeytini korumayan’ Vali ve Kaymakam için yeniden suç duyurusu yaptı

18.01.2015Ege
Yırcada zeytin ağaçları kesen firmadan 60 bin zeytin fidanı

Yırca'da zeytin ağaçları kesen firmadan 60 bin zeytin fidanı

MANİSA'nın Soma İlçesi ve çevresinde 60 bin zeytin ağacının dikilmesini öngören, Kolin Şirketler Grubu'na bağlı Hidro-Gen A.Ş. ile Soma Belediyesi ve Ziraat Odası arasında imzalanan protokoller uyarınca ilk zeytin fidanları, Avdan Mahallesi Kurtyeri mevkisindeki tahsisli arazide törenle toprakla buluşturuldu. 7 Kasım'da santral yapacağı alanda 6 bin 666 zeytin ağacını kesen Kolin'e destek veren Ak Parti Manisa Milletvekili Recai Berber, "Bu santral Soma'ya ve aynı yere yapılacak" dedi.

27.12.2014Ege
Danıştaydan flaş Yırca kararı

Danıştay'dan flaş Yırca kararı

Manisa'nın Soma İlçesi'ne bağlı Yırca Mahallesi'nde, 6 bin 666 zeytin ağacının söküldüğü alanda termik santral yapılması için bakanlar kurulunun aldığı acele kamulaştırma kararı hakkında yürütmeyi durdurma kararı veren Danıştay, bakanlar kurulunun kararını esastan iptal etti. Karar Yırca Köylüleri sevince boğdu. Köylülerin avukatı Deniz Bayram, "Artık bu kararla ortak oraya termik santral yapılamaz" dedi.

26.12.2014Gündem
Bakan Elvandan 3. Havalimanı açıklaması

Bakan Elvan'dan 3. Havalimanı açıklaması

Ulaştırma ve Habercilik Bakanı Lütfü Elvan, 3.’üncü havalimanı inşaatı sahasında açıklamalarda bulunuyor. Bakan Elvan sahanın gerçekten bataklık olduğunu ancak dünyada havalimanı inşaatlarının bataklık zemine yapılabildiğini kaydetti. Bataklık zemini kurutma konusunda detay veren Elvan "Havalimanı sahasının dörtte üçlük bölümü bataklık konumunda, taban zemini çok sağlam olan bir yapıda değil. Zemini sağlamlaştırmak için dünyada da kullanılan Wick Drain tekniği kullanıyoruz" dedi.

26.12.2014Ekonomi
Hamdi Akından havalimanı açıklaması

Hamdi Akın'dan havalimanı açıklaması

Bursa’da konuşan Akfen Holding ve TAV Havalimanları Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Akın, İstanbul’a 3’üncü havalimanı ile ilgili görüşlerini açıkladı. THY ile birlikte Londra’da yaşanan örnek gibi buraya da bir pist daha yapılmasını istediklerini söyleyen Akın, "Atatürk Havalimanı’nın kapasitesini 100 - 120 milyon yolcuya kavuşturmak için çok uğraştık. Tabii ki o da bir gün dolacaktı. İstanbul’a 3’üncü bir havalimanı elbette lazım. Ben olsaydım, yapılacak havalimanı bu kadar büyük tutmazdım, daha yapılabilir tutardım" dedi. Akın ayrıca İstanbul Yeşilköy'de bulunan Atatürk Havalimanı'nın yapımı üzerinden 80 yıl geçmesine rağmen halen inşaat olduğunu belirtti. Hamdi Akın'ın Yönetim Kurulu Başkanı olduğu TAV Havalimanları 3. havalimanı ihalesine girmişti.

17.12.2014Ekonomi
Dalga geçiyorlar

Dalga geçiyorlar

MANİSA’nın Soma İlçesi’ne bağlı Yırca Mahallesi’nde, termik santral yapılmak üzere sökülen zeytin ağaçlarıyla ilgili, İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından yapılan sayımda resmi rakam belirlendi. 6 bin 666 zeytinin kökünden söküldüğü saptandı. Cansız gövdeleri artık kurumaya yüz tutan zeytin ağaçlarının saklanması için verilen ilginç karara göre ise, onları yediemin olarak teslim alan başta muhtar Mustafa Akın ile köylüler, zarar görmemeleri için korumak zorunda kaldı. Karara tepki gösteren Muhtar Akın, "Evladımızı öldürdüler, ardından alın cenazesini saklayın diyorlar. Resmen dalga geçiliyor" dedi.

9.12.2014Ege
Yırcada katledilen 6 bin 666 ağacı koruma görevi köylüye

Yırca'da katledilen 6 bin 666 ağacı koruma görevi köylüye

Yırca Köyü'nde yaşanan zeytin ağacı katliamı Türkiye'yi ayağa kaldırmıştı. Zeytinliklerini korumak isteyen köylüler jandarma tarafından engellenmiş, Kolin Grubu'nun güvenlik görevlilerince de tekme tokat dövülerek ağaçları kesilmişti. Zeytin ağaçlarını korumak isteyen köylülere engel olan devlet, aynı köylülere bu kez kesilen ağaçları koruma görevi verdi.

9.12.2014Gündem

Kasamıza para girmez çıkar

Üçüncü havalimanını yapacak ortak girişim grubundan Limak Yatırım’ın Yönetim Kurulu Üyesi Ebru Özdemir, “Sorunlu zeminde hâlâ sondaj yapıyoruz. Kot düşürüldü iddiası asılsız. Hafriyat bayağı artacak. Bu artış maliyetimizi de arttıracak. Kasamıza, 2 milyar Euro girmeyeceği gibi artan maliyeti de biz karşılayacağız” yorumunu yaptı.

20.11.2014Ekonomi
‘Güvenlikçileri dövdünüz’ ifadesi

‘Güvenlikçileri dövdünüz’ ifadesi

MANİSA'nın Soma ilçesine bağlı Yırca'da, 6 bin zeytin ağacının kesilmesinin ardından Danıştay'ın verdiği yürütmeyi durdurma kararıyla sevinç yaşayan köylüler hakkında şirket yetkilileri ve özel güvenlik görevlileri, kendilerini dövdükleri iddiasıyla şikâyetçi oldu.

11.11.2014Gündem
Köylülere dayak şikayeti

Köylülere dayak şikayeti

MANİSA’nın Soma İlçesi’ne bağlı termik santralin yapılmak istendiği Yırca’da, 6 bin zeytin ağacını kesilmesinin ardından Danıştay’ın verdiği ’yürütmeyi durdurma’ kararıyla sevinç yaşayan köylüleri şoke eden bir gelişme oldu.

11.11.2014Gündem
Kolinin Yırcadaki şantiyesinde güvenlik görevlileri ve işçilerin işine son verildi

Kolin'in Yırca'daki şantiyesinde güvenlik görevlileri ve işçilerin işine son verildi

MANİSA’nın Soma İlçesi Yırca Mahallesi’nde, 6 bin zeytin ağacının iş makineleriyle kesilmesinin ardından Danıştay’ın yürütmeyi durdurma kararı vermesi, termik santrali yapacak olan Kolin firmasının şantiyesini de karıştırdı. 50’si özel güvenlik görevlisi yaklaşık 100 kişinin işten çıkarılmasının ardından, çalışanlar duruma tepki gösterdi. Şantiye ve güvenlik amirlerinin şantiye binasından ayrılmasına çalışanlar izin vermedi. Bir güvenlik görevlisi, "Bizi kandırdılar. Bize iş garantisi, emeklilik garantisi verdiler. Bizler de buraya gelip köylülerle kavga ettik. Kullanıldık. Şimdi hakkımızı alıncaya kadar buradayız" dedi.

10.11.2014Ekonomi
Böyle kurtarabilirdi

Böyle kurtarabilirdi

6 yıl önce Muğla Yatağan, Yeşilbağcılar beldesinde kömür havzası içinde kalan 1500 zeytin ağacını taşıyarak kurtaran Datçalı işadamı ve İnşaat Mühendisi Timur Kabaklarlı, zeytinin son derece dayanıklı olduğunu belirtti.

8.11.2014Gündem
6 bin zeytin ağacını kestiler, Danıştay durdurdu

6 bin zeytin ağacını kestiler, Danıştay durdurdu

Kolin Grubu tarafından Manisa’nın Soma İlçesi Yırca Mahallesi’nde yapılacak termik santral nedeniyle zeytin ağaçlarının kesilmemesi için nöbet tutan köylülerin karşı çıkmasına rağmen bir gecede 6 bin ağaç yok edildi. Şirketin özel güvenlik görevlilerinin tartakladığı hatta kelepçelediği köylüler perişan oldu. 80 yaşındaki bir nine “O ağaç benim evladımdı” diye feryat etti. Köylüler, kendilerini ikna etmek için gelen Kaymakam Bahattin Atçı’ya, “Bir zeytin ağacı 20 yılda yetişiyor. Biz şimdi ne yapacağız?” diye tepki gösterdiler. Ağaçlar gitti, dün akşam saatlerinde Danıştay’ın yürütmeyi durdurma kararı çıktı.

7.11.2014Gündem
Somada köylüler kelepçelenip karga tulumba götürüldü

Soma'da köylüler kelepçelenip karga tulumba götürüldü

Manisa'nın Soma ilçesi, Yırca Mahallesi'nde, Kolin Grubu tarafından termik santral yapılacak bölgedeki zeytin ağaçlarının kesilmemesi için nöbet tutan köylülere şirketin güvenlik görevlileri saldırdı, arbedede, bir köylü başından yaralandı. Şirketin dozerleri alana girdi, 6 bin zeytin ağacı kesildi. Yaşanan arbede mahalle sakinlerinden Mehmet Öksüz, Kamile Çiftçi, Kerem Özkılınç ile Yırca'da zeytinliği bulunan avukat Hasan Namak, özel güvenlik görevlileri tarafından kelepçeledi. Karga tulumba bir kamyonete bindirilen dört kişi, iddiaya göra, inşaat sahasına yaklaşık dört kilometre mesafedeki Kül Barajı olarak kullanılan mevkideki bir barakaya kapatıldı. Özel güvenlik görevlilerinin arbede sırasında kullandığı ileri sürülen gaz fişeğinin kapsülünün isabet etmesi sonucu mahallelilerden Emin Özkılınç, başından yaralandı.Taylan YILDIRIM -Mücahit BEKTAŞ - DHA

7.11.2014Haber
Yola düşen şehir Yusufeli

Yola düşen şehir Yusufeli

100 yılda 6 kez taşınan Artvin’in ilçesi Yusufeli’ne yine yol göründü. Gövde inşaatının yüzde 30’u tamamlanan baraj nedeniyle su altında kalacak ilçe başka bir yere taşınacak. İşin mühendislik kısmı tamam ancak söz insana, doğaya, gelir kapısına gelince, işte orası muamma.

26.10.2014Gündem
Bu olanlara nasıl göz yumdular

Bu olanlara nasıl göz yumdular?

CHP'li Özel: Soma'da Kolin Şirketler Grubu güvenlikçileri köylüleri darp etti

21.10.2014Ege
Vali: Bilen de konuşuyor bilmeyen de

Vali: Bilen de konuşuyor bilmeyen de

MANİSA Valisi Erdoğan Bektaş, Soma İlçesi Yırca Mahallesi’nde kurulması planlanan kömürlü termik santral için yapılan ağaç kesimleri ve tepkileri twitter üzerinden değerlendirdi. Bektaş’ın attığı tweetlere başta Greenpeace olmak üzere çevreciler anında karşılık verdi. Vali Bektaş, kesim sonrası yapılan suç duyurularını değerlendiren savcılığın, ’kovuşturmaya yer yoktur’ kararını da sayfasından paylaştı. Ayrıca Valilik yazılı açıklama yaparak, yaşanan süreçle ilgili her şeyin hukuki süreç içinde yapıldığını vurguladı.

19.10.2014Ekonomi

Yazar Sonuçları

Kuveyt, sağlık ve ilaçta kapıyı artık daha fazla açar mı

Arslan Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Arslan’dan davet geldi:

7.07.2019

Uçuş kodu 'ISL'

Bugüne kadar 7.5 milyar Euro harcanan İstanbul Yeni Havalimanı’nda sona yaklaşıldı

6.10.2018

80 yaşındayım, yine sandık görevlisiyim

DÜN sandıkların kapanmasına 15 dakika kala CNN Türk’te sandık başı röportajına bakarken, ekrana yansıyan bir kişi dikkatimi çekti.

24.06.2018

Devlet bir çukurdan 35.2 milyar Euro alacak dünya ‘Vay be’ diyecek

7-8 ay önce Akfen Holding’te Genel Müdür Yardımcısı iken İstanbul’un 3’üncü havalimanını işletecek İGA Havalimanı İşletmesi A.Ş.’nin İcra Kurulu Başkanı ve Genel Müdürlüğü teklifi alan Kadri Samsunlu, bu göreve başlamadan önce projeyi bir kez daha inceledi.

11.03.2018

‘Tarafsızlık Bayramı’ var o oteli şimdilik siz açın

CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan’ın Türkmenistan’ın “Tarafsızlık Bayramı” için gerçekleştirdiği resmi ziyareti izlemek üzere Aşkabat’tayız.

12.12.2015

Türkiye’yi takip etmedikleri belli

HER zaman söylemişimdir, bir politikacının kendi ülkesinde olup bitenleri izlemesi yeterli değildir.

11.11.2014