EKSTRA
MENÜ

Kolera

Kolera ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Kolera haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 990 Kolera haberi bulunmuştur.

Kolera Haberleri

Pandemiden sonra sosyal hayat... Bugünlerin ‘intikam’ını alacak mıyız

Pandemiden sonra sosyal hayat... Bugünlerin ‘intikam’ını alacak mıyız?

Yale Üniversitesi’nden Prof. Nicholas Christakis ‘Apollo’nun Oku’ adlı kitabında pandemi sonrası hedonizm patlaması yaşanacağına dair bir öngörüde bulundu. Christakis’e göre salgın sona erdiğinde insanlar yarın yokmuşçasına ‘partilemek’ isteyecek. Virüs tamamen ortadan kalktığında ne gibi sosyal değişikliklerin bizi beklediğini, ülkemizden alanında uzman isimlere sorduk. “Şu an birçok dürtümüze ket vuruyorsak bu, sonrası için bir süreliğine patlama yaratabilir” diyen de var, “Hedonizm sadece fiziksel hazlarla ilişkili değil. Aşırıya kaçmadan, dengeli bir yaşam sürmek de haz verebilir” diyen de...

21.02.2021Hürriyet Pazar
Hayata geçecek mi Aşı pasaportu ile ilgili merak edilenler...

Hayata geçecek mi? 'Aşı pasaportu' ile ilgili merak edilenler...

Dünya koronavirüs aşısı olmuş kişilere özgürlükler tanınıp tanınmayacağını tartışıyor. Salgının varyantlarla birlikle bir bilinmezliğe doğru gittiği bu süreçte ‘aşı pasaportu uygulamaya konulacak mı? Avantajları ve dezavantajları ne olur? Detaylar haberimizde...

19.02.2021Seyahat
Dünyada bir ilk Gönüllülere koronavirüs bulaştıracaklar

Dünyada bir ilk! Gönüllülere koronavirüs bulaştıracaklar

İngiltere'de dünyada ilk defa uygulanacak bir bilimsel çalışmaya imza atacak. Klinik denemelerde genç gönüllülere koronavirüs bulaştırılacak. Bu çarpıcı araştırma Kovid-19 aşı ve ilaçlarıyla ilgili çalışmalarda daha verimli veri toplamak amacıyla gerçekleştirilecek.

18.02.2021Dünya
5 adımda nasıl aşısız kalmayız

5 adımda nasıl aşısız kalmayız?

Tüm dünyada yaşanan aşı tedarik sorunu, pandemi sürecinin daha da uzaması tehlikesini doğuruyor. Türkiye’nin de yaşadığı sorunun çözümü için Prof. Dr. Zafer Kurugöl kısa vadeli, orta-uzun vadeli çözüm önerileri sundu.

6.02.2021Gündem
Gözde bir şiir

Gözde bir şiir

Gülce Başer’in şiirindeki hayat da hakikat de ‘çiftekavrulmuş!’ İki kere yanmış şimdilik, daha da yanacağından başka! Gülce’nin 'Gözde Bir Kordon' kitabındaki şiirleri, şiir âleminin moda kavramıyla ‘ışımıyorsa’, ışıyacak bir şey olmadığındandır. Şiirin dilini koyultan nedenlerin apaçık ve apacı oluşundandır. Ve şiirin de kararanla kararması gerektiğindendir.

5.02.2021Kitap Sanat
Toplum Bilimleri Kurulu Üyesi İlhandan uyarı: Etkisi yok, su israfı

Toplum Bilimleri Kurulu Üyesi İlhan'dan uyarı: Etkisi yok, su israfı

Sağlık Bakanlığı Toplum Bilimleri Kurulu Üyesi Prof. Dr. Mustafa Necmi İlhan, son dönemde artan kuraklık ile birlikte ortaya çıkan su kıtlığı tehlikesine dikkat çekerek, pandemi döneminde gereksiz su kullanımına karşı uyardı. Prof. Dr. İlhan, "Koronavirüs döneminde özellikle bazı belediyelerde görüyoruz, sabunlu su ile her yerin yıkanması, bol su kullanılması; bunun pandemi ile mücadelede çok yeri yok, etkisi de yok. Sokakları, kamusal alanları fazla miktarda su ve sabunla yıkamak su israfı" dedi.

13.01.2021Gündem
İrem Derici: Pandemi uzarsa hastane odamı ayırsınlar

İrem Derici: Pandemi uzarsa hastane odamı ayırsınlar

İrem Derici katıldığı bir radyo programında pandemi bu yaz bitmezse yeniden akıl hastanesine yatacağını söyledi. 2018 yılında akıl hastanesinde tedavi gören şarkıcı, “Bu yaza COVID bitmiş olmazsa, 2018 yılında birkaç haftamı geçirdiğim tımarhaneme geri dönerim, odamı ayırsınlar” dedi.

5.01.2021Magazin
COVID-19 karamsarlığı da tetikledi

COVID-19 karamsarlığı da tetikledi

İnsanlık tarihinde dünyanın çeşitli kesimlerinde zaman zaman bulaşıcı hastalık salgınları yaşandı. Milattan önce 429-426 yıllarındaki ‘Atina salgını’ yüzünden 75-100 bin kişi yaşamını yitirdi. Daha sonraki yüzyıllarda ‘Kara ölüm’ olarak bilinen veba salgınları da milyonlarca can aldı. Kolera salgınları da öyle.

30.12.2020Avrupa
Yemende okul yolundaki çocukların çöpte yiyecek aradığı görüntüler ortaya çıktı

Yemen'de okul yolundaki çocukların çöpte yiyecek aradığı görüntüler ortaya çıktı

Yemen'de sabahın erken saatlerinde okula giderken çöpten yiyecek arayan 2 çocuğun fotoğrafları, yıllardan beri devam eden iç savaşın getirdiği açlık boyutunu ortaya koyarken, fotoğraflar "Bilim talebelerinin açlığını giderin" etiketiyle sosyal medyada ilgi çekti.

23.12.2020Dünya
Mozambikte 250 bin çocuk salgın hastalık tehdidi altında

Mozambik'te 250 bin çocuk salgın hastalık tehdidi altında

Birleşmiş Milletler Çocuklara Yardım Fonu (UNICEF), çatışmalar ve terör saldırıları nedeniyle göç etmek zorunda kalan 250 bin Mozambikli çocuğun salgın hastalıkların tehdidi altında olduğunu açıkladı.

23.12.2020Dünya
O Ses Türkiye Rap jürileri kimler olacak

O Ses Türkiye Rap jürileri kimler olacak?

O Ses Türkiye Rap jürileri ile dikkat çekmeye devam ediyor. Yeni dönemde O Ses Türkiye'den vazgeçen ve O Ses Türkiye Rap versiyonu için düğmeye basan Acun Medya başvuruları almaya devam ediyor. Peki, O Ses Türkiye Rap jürileri kim olacak? İşte, yarışma hakkında bazı bilgiler

9.12.2020Televizyon
Çocukluk çağında görülen enfeksiyon hastalıklarından korunmak için ne yapmalı

Çocukluk çağında görülen enfeksiyon hastalıklarından korunmak için ne yapmalı?

Çocukluk çağında meydana gelebilecek çok sayıda enfeksiyon hastalığı olduğunu ifade eden Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Mine Ertan Okumuş, “Aşılanma dışında çocuğun bağışıklık sisteminin güçlü tutulması önemli. Sağlıklı uyku, dengeli beslenme, yeterli düzeyde sıvı tüketimi, el hijyeni hastalıklardan korunmak adına alınması gereken önlemler arasında” dedi.

Çocukluk çağı enfeksiyonlarından korunmak için bunlara dikkat

Çocukluk çağı enfeksiyonlarından korunmak için bunlara dikkat

Çocukluk çağında meydana gelebilecek çok sayıda enfeksiyon hastalığı olduğunu ifade eden Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Mine Ertan Okumuş, “Aşılanma dışında çocuğun bağışıklık sisteminin güçlü tutulması önemli. Sağlıklı uyku, dengeli beslenme, yeterli düzeyde sıvı tüketimi, el hijyeni hastalıklardan korunmak adına alınması gereken önlemler arasında” dedi.

7.12.2020Sağlık
Fransada kriz büyüyor, gerginlik had safhada Macron bizi korumuyor

Fransa'da kriz büyüyor, gerginlik had safhada! 'Macron bizi korumuyor'

Fransa'da sarı yelekliler ve güvenlik güçlerinin görüntülerinin yayımlanmasını yasaklayan güvenlik yasa tasarısı karşıtları gösteriler düzenlerken başkent Paris ve Rennes'deki eylemlerde olay çıktı.

21.11.2020Dünya
İnsanlığın salgınlarla imtihanı

İnsanlığın salgınlarla imtihanı

Gazeteci Umur Talu, ‘Senin Adın Corona Olsun’da tarihin yumağından salgınların ipini çekerek bu uğurda mücadele etmiş, hayatını kaybetmiş tanıdık tanımadık isimlerin hikâyesini anlatıyor. Görüyoruz ki salgın bile, eşitlik görüntüsü altında eşitsizliklere bulaşıyor en çok...

20.11.2020Kitap Sanat
Nijeryada kolera çok sayıda can aldı

Nijerya'da kolera çok sayıda can aldı

Batı Afrika ülkesi Nijerya'nın Benue ve Oyo eyaletlerinde baş gösteren kolera salgını nedeniyle 25 kişi hayatını kaybetti.

10.11.2020Dünya
BAEye silah satan ABDye savaş suçlarına ortak olmayın uyarısı

BAE'ye silah satan ABD'ye "savaş suçlarına ortak olmayın" uyarısı

Uluslararası Af Örgütü, Birleşik Arap Emirlikleri'ne (BAE) 18 adet silahlı insansız hava aracı (SİHA) satmayı planlayan ABD'ye "savaş suçlarına ortak olmayın" çağrısında bulundu.

10.11.2020Dünya
İstanbul barajlarında su seviyesi azaldı Bulaşıcı hastalıklara dikkat

İstanbul barajlarında su seviyesi azaldı! Bulaşıcı hastalıklara dikkat

İstanbul'da barajların doluluk oranının yüzde 30'un altına düşmesinin ardından Enfeksiyon Hastalıkları ve Mikrobiyoloji Uzmanı Doç. Dr. Gürkan Mert'ten uyarı geldi. Dip sularına çökmüş olabilecek ağır metallerin ve bazı mikroorganizmaların sağlık sorunu oluşturabileceğine dikkat çeken Mert, "Barajların dip seviyesine yaklaşması şebeke sularının daha iyi denetlenmesini gerektirir. Eğer denetlenmez ise Hepatit A, kolera, şiddetli karın ağrısı ve ishalle karakterize bazı protozoon hastalıklarına neden olabilir" dedi.

8.11.2020Gündem
Kolera nedir, kolera hastalığı belirtileri nelerdir Nijeryada gizemli hastalık can almaya devam ediyor

Kolera nedir, kolera hastalığı belirtileri nelerdir? Nijerya'da 'gizemli hastalık' can almaya devam ediyor!

Nijerya'nın bazı eyaletlerinde 'gizemli hastalık' paniği yaşanıyor. Tüm dünya koronavirüs salgınıyla mücadele ederken, henüz teşhisi konulmayan hastalık nedeniyle bir haftada 30 kişi hayatını kaybetti. Hastalık sebebiyle yaşamını yitiren kişilerde ölmeden önce kan kusması, halsizlik, vücut ve baş ağrısı gibi belirtilerin ortaya çıktığı kaydedildi. Araştırmaların devam ettiği hastalıkta kolera ya da lassa ateşinden şüpheleniliyor. Peki, kolera nedir, belirtileri nelerdir? İşte, gizemli hastalıkla belirtileri benzer olan kolera ile ilgili ayrıntılar.

6.11.2020Gündem
Nijeryada gizemli hastalık 57 can aldı

Nijerya'da gizemli hastalık 57 can aldı!

Yerel basında çıkan haberlere göre, Enugu Eyaleti Hastalık Gözetim ve Bildirim Sorumlusu Vincent Oshomi, yaptığı açıklamada, eyaletin Ette ve Umuopu bölgelerinde henüz teşhisi konulmayan hastalık nedeniyle eylülden bu yana 57 kişinin hayatını kaybettiğini belirtti.

5.11.2020Dünya
Doluluğu yüzde 29a düşen İstanbul barajlarında dip suyu tehlikesi

Doluluğu yüzde 29'a düşen İstanbul barajlarında 'dip suyu' tehlikesi

İstanbul'da barajların doluluk oranı yüzde 30’un altına düşerek 29.43 oldu. Bilim Kurulu üyesi ve Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Halk Sağlığı Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Mustafa Necmi İlhan, suların şebekeye verilmeden önce fizikseli kimyasal ve biyolojik olarak ciddi testlerden geçirilmesi gerektiğine dikkat çekerek, bu seviyedeki sularda dip seviyesine yaklaşıldığı için ağır metaller bulunabileceği konusunda uyarılarda bulundu.

4.11.2020Haber
Son dakika… İstanbul için korkutan açıklama Dip suyu tehlikesi...

Son dakika… İstanbul için korkutan açıklama! 'Dip suyu' tehlikesi...

İstanbul'da  barajların doluluk oranı yüzde 30’un altına düşerek 29.43 oldu. Bilim Kurulu üyesi ve Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Halk Sağlığı Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Mustafa Necmi İlhan, suların şebekeye verilmeden önce fizikseli kimyasal ve biyolojik olarak ciddi testlerden geçirilmesi gerektiğine dikkat çekerek, bu seviyedeki sularda dip seviyesine yaklaşıldığı için ağır metaller bulunabileceği konusunda uyarılarda bulundu.

4.11.2020Gündem
Son dakika haberler: Aman dikkat Ucuz kıymalı pidedeki tehlike

Son dakika haberler: Aman dikkat! Ucuz kıymalı pidedeki tehlike

Herkes İçin Acil Sağlık Derneği Başkanı Uzman Dr. Ülkümen Rodoplu, dışarıda uygun fiyata satılan kıymalı kır pidelerinin sağlıksız olduğunu dile getirerek, "Dışarıda satıldığı için içerisinde bakteri ve virüs barındırabilir. Et yerine bakteri yemeyin" uyarısında bulundu.

1.10.2020Gündem
Etiyopyada seller yaklaşık 300 bin kişiyi yerinden etti

Etiyopya'da seller yaklaşık 300 bin kişiyi yerinden etti

Etiyopya'daki sellerden 1 milyon kişinin etkilendiği açıklandı.

30.09.2020Dünya
Coğrafya nedir Coğrafya Bilimi neleri inceler Coğrafya Bilimi hakkında bilgi

Coğrafya nedir? Coğrafya Bilimi neleri inceler? Coğrafya Bilimi hakkında bilgi

Coğrafya yeryüzü ile insanları araştıran bir bilim dalıdır. Bu sebeple insanlığın ilerlemesi için oldukça önemlidir. Coğrafya nedir, coğrafya bilimi neleri inceler, coğrafya bilimi hakkında bilgileri sizler için derledik.

27.09.2020Araştırma
Edirnede 1911 yılındaki salgında şehit olan askerler ve doktorlar anısına yaptırılan çeşme onarıldı

Edirne'de 1911 yılındaki salgında şehit olan askerler ve doktorlar anısına yaptırılan çeşme onarıldı

EDİRNE'de 1911 yılında yaşanan kolera, tifo ve humma salgında şehit olan askerler ve 3 doktor anısına Dr. Rıfat Osman tarafından yaptırılan 'Asker Çeşmesi', valilik ve belediye tarafından onarılarak, koronavirüs salgını döneminde akar hale getirildi.

22.09.2020Gündem
5. Sınıf Fen Bilimleri Canlıları Tanıyalım konu anlatımı

5. Sınıf Fen Bilimleri Canlıları Tanıyalım konu anlatımı

Canlılar ortak özelliklerine göre gruplara ayrılmaktadır. Canlıların taşıdığı ortak özelliklere göre gruplara ayrılmasına ise sınıflandırma denmektedir. Canlı varlıklar; yapısına, hareket özelliklerine, üreme ve beslenme şekline göre sınıflandırılmaktadır. Canlılar dört sınıfa ayrılmaktadır; hayvanlar, bitkiler, mikroskobik canlılar ve mantarlar. İşte, canlıları tanıyalım konu anlatımı.

13.09.20205. SINIF
Katliam karnavalı

Katliam karnavalı

Jean Teulé, yokluğun hüküm sürdüğü 1518’in Strasbourg’unda, kendisini sokağa atıp dans etmeye başlayan kadına katılanların yarattığı ‘Dans Vebası’nı romanlaştırmış. Varlıklılar ile yoksulların, zengin din adamlarıyla fakirlerin farklı dünyalarının toplu bir histeriyle ortalığa saçılmasının hikâyesi ‘Dansa Davet’.

11.09.2020Kitap Sanat
Küresel ısınma dünyayı kavuruyor, milyonlarca insan su kıtlığı yaşıyor

Küresel ısınma dünyayı kavuruyor, milyonlarca insan su kıtlığı yaşıyor

Yeryüzünde canlı yaşam döngüsünün vazgeçilmez unsuru su kaynakları, iklim değişikliği, aşırı su tüketimi, sulama, enerji ve üretim faaliyetlerindeki yanlış uygulamaların baskısı altında azalırken, dünya genelinde her geçen gün su kıtlığı çeken 700 milyon insana yenileri ekleniyor.

5.08.2020Teknoloji
Aynı pet şişeyi tekrar kullanmayın

Aynı pet şişeyi tekrar kullanmayın

Pet veya cam şişelerde beklemiş sularda kolera, salmonella gibi bakteriler, amip gibi parazitler, rotavirüs, Hepatit A ve E gibi virüsler bulaşabileceğini belirten Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Bölümünden Uzm. Dr. Bengisu Ay, "Hepsinin ortak bulgusu bulantı kusma ve ishaldir. Arabada uzun süre beklemiş su tekrar kullanılmamalı." dedi.

22.07.2020Sağlık
Boğaz’ın en güzel kızı

Boğaz’ın en güzel kızı

İstanbul’un tarihine 2 bin 500 yıldır görgü tanıklığı eden İstanbul Boğazı’ndaki tek orijinal ada ve sadece İstanbul’un değil, tüm Türkiye’nin simge yapılarından Kız Kulesi’ni anlatayım size…

19.07.2020Seyahat
‘Çayda çıra’dan virüs avcılığına

‘Çayda çıra’dan virüs avcılığına

TV kanallarında sanatçı ve siyasetçilerden daha sık gördüğümüz, son dört ayımızda neredeyse ailemizden biri gibi olan enfeksiyon uzmanı Prof. Dr. Mehmet Ceyhan’ın bir zamanlar halk dansları festivallerinin aranılan ismi olduğunu biliyor muydunuz? Peki 1960’lı yıllarda Elazığ’ın köylerini kiminle ve ne için arşın arşın geziyordu? Mehmet Hoca’yla geçmişe ufak bir yolculuk yaptık, sanat ve dans dolu bir gençlikten virüslerin cirit attığı tıp dünyasına nasıl geçiş yaptığını dinledik...

19.07.2020Gündem
Türkiye gelecek yıllarda hortum ve aşırı sıcaklıklardan etkilenecek

'Türkiye gelecek yıllarda hortum ve aşırı sıcaklıklardan etkilenecek'

Boğaziçi Üniversitesi İklim Değişikliği ve Politikaları Uygulama ve Araştırma Merkezi Yönetim Kurulu Üyesi Klimatolog ve Meteorolog Prof. Dr. Murat Türkeş, "Türkiye gelecekte, hem sıcak hava dalgaları ve kuraklıklardan hem de şiddetli ve aşırı yağış olayları ile gök gürültülü fırtınalar, hortum gibi olaylarından günümüze oranla daha fazla etkilenebilecektir." dedi.

29.06.2020Teknoloji
Uyarılar yüzyıllardır aynı: Maske ve mesafe

Uyarılar yüzyıllardır aynı: Maske ve mesafe

İngiltere’de ilan edilip daha sonra vazgeçilen, İsveç’te kısmen uygulanan ‘sürü bağışıklığı’ nedir ve bugüne kadar hiç işe yaradı mı? Eski zamanlarda salgınlarla nasıl mücadele edilirdi? Evde geçirdiğimiz üç ay alkol tüketim alışkanlıklarını artırdı mı? Virüs ter, gözyaşı, kan ve idrar gibi vücut salgılarında yaşayabiliyor mu? İşte yanıtlar...

21.06.2020Gündem
Karamanlı kültürünün mirası: Beyoğlu Sırları

Karamanlı kültürünün mirası: 'Beyoğlu Sırları'

Epameinondas Kyriakidis’in 1888-89’da İstanbul’da çıkan Anatoli gazetesinde Karamanlıca olarak tefrika edilen romanı ‘Beyoğlu Sırları’, yıllar sonra günümüz Türkçesiyle yayımlandı. Aksiyon sahneleriyle dolu bu gizemli roman, ‘1870 Büyük Beyoğlu Yangını’ ve dönemin İstanbul tasviriyle dikkat çekiyor.

28.05.2020Kitap Sanat
Ziya Gökalp Kimdir Ziya Gökalpin Kısaca Hayatı, Eserleri (Kitapları), Sözleri Ve Şiirleri

Ziya Gökalp Kimdir? Ziya Gökalp'in Kısaca Hayatı, Eserleri (Kitapları), Sözleri Ve Şiirleri

Türkçü yazar Ziya Gökalp Türk edebiyatında en önemli yazar ve şairlerden biridir. Gerek eserleri ile gerekse de yaşantısı ile herkese örnek olmuştur. Mustafa Kemal Atatürk'ün "Fikir babam" dediği Ziya Gökalp internette en çok araştırılan yazarlar arasındadır. Peki, Ziya Gökalp kimdir? Ziya Gökalp'in kısaca hayatı, eserleri (kitapları), sözleri ve şiirleri nedir? İşte Ziya Gökalp'e dair bütün bilgiler.

18.05.2020Gündem
Karantina Adasında restorasyon başlıyor

Karantina Adası'nda restorasyon başlıyor

Türkiye Hudut ve Sahiller Sağlık Genel Müdürlüğü, 155 yıl önce salgın hastalıklarla mücadele merkezine dönüştürülen, Urla'ya bağlı Karantina Adası'ndaki 16 yapının restorasyonu için ihale açtı. Restorasyon ihalesi 16 Haziran 2020 tarihinde yapılacak olan Karantina Adası, 323 bin metrekarelik bir alana sahip.

16.05.2020Ekonomi

Yazar Sonuçları

Bize ‘üçüncü bir yer’ lazım

Ünlü İngiliz mimar Norman Foster, Designboom’a verdiği röportajda şöyle diyor:

5.02.2021

Pandemi bilimi öne çıkardı

SABAH gazeteleri okuyordum. Televizyonda Fox TV’de İsmail Küçükkaya’nın ABD’den bir konuğu vardı.

7.01.2021

Aşısız olmaz arkadaş

Her zaman olduğu gibi aşı karşıtları şimdi de devreye anında girdiler.

7.12.2020

‘Hüzünlü’ hayatlar

Yazar ve felsefeci Dücane Cündioğlu diyor ki:

28.11.2020

Dünyayı değiştiren 11 salgın

 İZMİR’de korona vaka sayısı yüzde 26 azalmış.

5.10.2020

Bilime duacıyız

“İnşallah bulurlar” dedi bankta oturan genç, yanındaki arkadaşına: “Bir an önce bulsalar da biz de normale dönsek.”

4.09.2020

Sürpriz yok COVID bildiğini okuyor

Bulaşıcı hastalıklarla mücadelede yol bellidir. Bilimsel, sadece bilimsel yöntemlerle netice alınır. 

4.09.2020

Müzisyenlere can suyu

“Müzik sektörü için neler yapılabilir?” diye düşüne düşüne saçlar ağardı ama bir ivme sonunda kazanıldı.

20.08.2020

Urla Gezi Rehberi - Urla'da Gezilecek Yerler

İzmir’in şirin mi şirin ama pek de minik olmayan bir ilçesidir Urla. 727 kilometrekarelik yüz ölçümüyle de İzmir’in en büyük ilçelerindendir hatta. Son yıllarda gastronomik açıdan harikalar yaratan restoranlarıyla sözünü ettiriyor. Aynı zamanda üzüm bağlarıyla da meşhur.

17.07.2020

Virüslü kafalar

Dünya koronavirüse çare aramaya devam ediyor...

15.07.2020

Virüs dergisinde Özdemir Asaf şiirleri

Virüs dergisinin yeni sayısında Özdemir Asaf’ın yayımlanmamış dokuz şiirini kendi elyazısından okuyacaksınız.

26.06.2020