EKSTRA
MENÜ

Koku

Koku haberleri sayfasında güncel ve son dakika Koku hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 15.052 Koku haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Koku Haberleri

Tazı burun olarak nitelenen kişilerde, kovid sonrası tat, koku bozukluğu kalıcı olabilir

'Tazı burun' olarak nitelenen kişilerde, kovid sonrası tat, koku bozukluğu kalıcı olabilir

TÜRK doktorların yaptığı bir araştırma, burun anatomisi farklı olan ve koku alma konusunda normal bireylere göre çok daha fazla duyarlı, 'tazı burun' olarak nitelenen kişilerde, Kovid-19 sonrası tat ve koku bozukluğunun kalıcı olabileceğini ortaya koydu. Çalışmayı gerçekleştiren hekimlerden Kulak Burun Boğaz Uzmanı Prof. Dr. Aytuğ Altundağ, geçtiğimiz günlerde uluslararası bir dergide de yayınlanan çalışmanın ilginç sonuçlarını anlattı.

6.10.2021Haber
Taze fasulye buzlukta nasıl saklanır Buzlukta çiğ taze fasulye saklanır mı

Taze fasulye buzlukta nasıl saklanır? Buzlukta çiğ taze fasulye saklanır mı?

İnsanlar birçok ürünü buzlukta saklayarak ileriki zamanlarda tüketmektedirler. Bunun nedeni ise alınan ürünün bulunmadığı zamanlarda bu ürünü buzluktan çıkarıp yemektir. Bu yöntem oldukça doğru bir yöntemdir. Zaten milyonlarca kişi bu şekilde dondurma işlemi yapmaktadır. Taze fasulye buzlukta nasıl saklanır? Buzlukta çiğ taze fasulye saklanır mı? İşte, merak edilen tüm detaylar.

6.10.2021Aile
Yaş ağaç nasıl kurutulur İstenmeyen ağaç kökü kurutma yöntemleri

Yaş ağaç nasıl kurutulur? İstenmeyen ağaç kökü kurutma yöntemleri

Hem kolay hem de zor yöntemler altında ağaçları kurutmak için farklı teknikler bulunur. Aynı zamanda bu durum ağacın yapısına ve özelliklerine bağlı olarak değişkenlik gösterebilmektedir. Peki, yaş ağaç nasıl kurutulur? İstenmeyen ağaç kökü kurutma yöntemleri üzerine merak edilen tüm detaylar.

6.10.2021Lezizz
Portakal nasıl kurutulur Evde güneşte ve fırında portakal ile kabuğunu kurutma ipuçları

Portakal nasıl kurutulur? Evde güneşte ve fırında portakal ile kabuğunu kurutma ipuçları

Sonbahar ile kış ayları geldiğinde C vitamini deposu olan portakallar ortaya çıkmaktadır. Özellikle sıkmalık ya da kan portakalı gibi çeşitli portakal türleri ile faydası da saymakla bitmemektedir. Bununla birlikte portakalı lezzetini kaybetmeden diğer mevsimlere taşımak kurutma yolu ile mümkün olmaktadır. Sizin için portakalın ve kabuklarının hem fırın içerisinde hem de güneş üzerinde nasıl kurutulabildiğini detayları ile derledik.

6.10.2021Lezizz
Evde gül nasıl kurutulur ve saklanır Kışın ya da yazın kutuda tomurcuk ile buket gül yaprakları kurutma

Evde gül nasıl kurutulur ve saklanır? Kışın ya da yazın kutuda tomurcuk ile buket gül yaprakları kurutma

Gülkurusu amaca bağlı olarak birçok farklı alanda kullanılmaktadır. Güzel bir görüntü oluşturması ile beraber, aynı zamanda farklı bir koku ortaya çıkardığını söylemek mümkün. Peki, evde gül nasıl kurutulur ve saklanır? Kışın ya da yazın kutuda tomurcuk ile buket gül yaprakları kurutma üzerini merak edilen bilgiler.

5.10.2021Lezizz
Gripte tat ve koku kaybı olur mu Koronavirüs mü, Grip mi En çok karıştırılan belirtiler...

Gripte tat ve koku kaybı olur mu? Koronavirüs mü, Grip mi? En çok karıştırılan belirtiler...

Tat ve Koku alma duyusunun kaybı, sadece basit birer rahatsızlık değildir. Altta yatan sebeplere bağlı olarak ciddi hastalıkların habercisi de olabilirler. Soğuk algınlığı, alerji veya kronik rinitle ilgili olmayan aniden gelişen koku veya tat alma kaybı yaşanması durumunda, mutlaka en kısa süre içinde bir doktorla görüşülmesi gerekir. Bu semptom ayrıca çağın yeni salgını koronavirüste de sıklıkla görülünce vatandaşlar değişen mevsim ile birlikte rahatsızlığının ne olduğunu merak ediyorlar. Bilindiği üzere Koku ve tat almaya bağlı gelişen ciddi sağlık sorunlarından biri de COVID-19'dur enfeksiyonudur. İşte konu hakkında detaylı bilgiler.

5.10.2021Sağlık
Koronavirüs yoğun bakımından hayata mucize dönüş

Koronavirüs yoğun bakımından hayata 'mucize' dönüş

Ankara'da 'ben gencim, bana bir şey olmaz' diyerek aşı olmayan ve koronavirüse yakalanan elektrik teknisyeni Burak Kaan Öz (31), yoğun bakımda 38 günü yapay akciğer cihazına bağlı şekilde gördüğü 3 aylık tedaviyle mucizevi bir şekilde hayata tutundu. Cihaza bağlı entübe halde çekilen fotoğrafına bakarak, hayatta olduğuna şükreden Öz, "'Ben gencim bana bir şey olmaz' dedim. Şimdi çok pişmanım. Keşke aşı olsaydım" dedi.

5.10.2021Gündem
Evinin bahçesinde köpek ölüleri bulunmuştu... Flaş karar

Evinin bahçesinde köpek ölüleri bulunmuştu... Flaş karar!

Ankara'da evinin bahçesinde 11 köpek ölüsü bulunan ve 7 köpeği de uygunsuz koşullarda tuttuğu suçlamasıyla tutuklu yargılanan Meral T., konutu terk etmeme adli kontrol şartıyla tahliye edildi.

4.10.2021Gündem
Koronada Burun Akıntısı Olur Mu İşte En Belirgin Koronavirüs ve Grip Belirtileri

Koronada Burun Akıntısı Olur Mu? İşte En Belirgin Koronavirüs ve Grip Belirtileri

Mevsim geçişleriyle birlikte ortaya çıkan burun akıntısı belirtilerinin altında yatan nedenler sıklıkla araştırılıyor. En çok da koronavirüs belirtileri arasında burun akıntısının olup olmadığı merak edilirken, grip ve nezle ile koronavirüs arasındaki ilişki de belirtilerin hafife alınmaması gerektiği gerçeğini ortaya koyuyor. Peki, koronada burun akıntısı olur mu? İşte, en belirgin koronavirüs ve grip belirtileri…

4.10.2021İyi Yaşam
Pika sendromu (Toprak, kil, tebeşir vb. yeme alışkanlığı) nedir, ne eksikliği, kimlerde görülür Uzmanı açıkladı

Pika sendromu (Toprak, kil, tebeşir vb. yeme alışkanlığı) nedir, ne eksikliği, kimlerde görülür? Uzmanı açıkladı!

Geçtiğimiz günlerde Seda Sayan'ın programına katılan ve 23 yıl önce hamileyken canı toprak çektiğini söyleyen kadın, o günden sonra her gün 2 kiloya yakın moloz yediğini açıklayarak şaşkınlığa neden olmuştu. Hamile olduğu dönemde camdan dışarı bakarken canının toprak çektiğini ifade eden genç kadın, zorlandığı için dışarı çıkamadığını ve bu süreçte evde parke altındaki kum ve betonları sökerek yediğini aktardı. Bu durumun hangi hastalığın belirtileri olduğu merak konusu olurken, tedavisi ve ne eksikliği sonucu meydana geldiği de araştırılmaya başlandı. Tıpta pika sendromu denilen toprak, kil, tebeşir vb. yeme alışkanlığı nedir, kimlerde görülür, tedavisi var mıdır? İşte, uzmanından pika sendromu ile ilgili tüm merak edilenlerin yanıtları...

4.10.2021Sağlık
Kış çayı nasıl demlenir Kış çayları ne kadar süre demlenmeli

Kış çayı nasıl demlenir? Kış çayları ne kadar süre demlenmeli?

Birçok farklı bitki ve baharattan oluşan kış çayı, tam bir şifa deposu olarak bilinmektedir. Kış çayını diğer bitki çaylarından farklı kılan özelliği, içeriğinde birçok bitkiyi barındırmasıdır. Kış çayının nasıl demlendiğini öğrenebilir ve rahatlıkla demleyebilirsiniz. Peki, kış çayı nasıl demlenir? Kış çayları ne kadar süre demlenmeli sorusunun cevabını sizler için derledik.

4.10.2021Araştırma
Deniz kabuğu en kolay nasıl delinir Deniz kabuğu kokusu nasıl giderilir

Deniz kabuğu en kolay nasıl delinir? Deniz kabuğu kokusu nasıl giderilir?

Hem süs amaçlı hem de birçok farklı eşyada güzel bir görüntü elde etmek için deniz kabuğu kullanılır. Tabii bu konuda deniz kabuklarını delmek gerekir. Peki deniz kabuğu en kolay nasıl delinir? Deniz kabuğu kokusu nasıl giderilir? İşte, tüm detaylar.

4.10.2021Araştırma
Kolombiya Cali Kartelinden Türkiye’ye uyuşturucu rotası

Kolombiya Cali Karteli'nden Türkiye’ye uyuşturucu rotası

Ankara merkezli uyuşturucu operasyonu, Kolombiya’daki Cali Karteli’nden Türkiye’ye uzanan kokain rotasını ortaya çıkardı. Kokain, çiçek, muz ve kahve kolileri arasında uçakla Kolombiya, ABD ve Hollanda rotasını izleyerek Türkiye’ye getiriliyordu. Gemilerle sevkıyatı yapılan kokain ise İtalya üzerinden Mersin Limanı’na ulaşıyordu.

3.10.2021Gündem
Etkili ve kalıcı yumuşatıcı kokusu için tüyolar

Etkili ve kalıcı yumuşatıcı kokusu için tüyolar

İstenmeyen küçük misafirleri evinizden kolaylıkla uzaklaştırmanın yolları için yazımızı sonuna kadar okuyun. Videomuzu izlemeyi unutmayın!

Adana’nın her günü festival

Adana’nın her günü festival

İlk defa gidenin “Ben bugüne kadar kebap yememişim” demesi âdetten. Uçağa sırf ciğer ve şırdan yemek için atlayan günübirlikçiler, kendini Tarihi Kazancılar Çarşısı’nın sokak lezzetlerine kaptıranlar da cabası... Adana mutfağından vazgeçemeyenler ve 8-10 Ekim’deki Adana Lezzet Festivali’nde şehre gidecekler için yemeden dönmemeleri gereken tatları derledik.

Bol köpüklü bir Türk kahvesi gibisi var mı

Bol köpüklü bir Türk kahvesi gibisi var mı?

Kahve çok kavrulduğu zaman kendine has aromalarını ayırt etmek, tadına varmak güçleşir. Türk kahvesinin orta seviyede kavrulması, onu özel kılan unsurların başında gelir. Yanında mutlaka lokum, badem ezmesi gibi bir ağız tadıyla servis edilmesi de önemlidir...

Grip miyiz Korona mı Nasıl ayırt edilir, farkları neler, ne yapmalı

Grip miyiz Korona mı? Nasıl ayırt edilir, farkları neler, ne yapmalı?

Maske, mesafe ve hijyen kurallarının ihlal edilmesi nedeniyle grip vakaları geçen yıla oranla yüzde 40 arttı. İki hastalığın belirtileri çok benzediği için de vatandaşta “grip mi yoksa COVID-19 mu” olduğu konusunda kafa karışıklığı başladı. “COVID-19 ve grip nasıl ayırt edilir” diye uzmanlara sorduk. İşte yanıtlar:

30.09.2021Gündem
Kereviz sapı suyu faydaları nelerdir ve zayıflatır mı Kereviz sapı suyunun cilde faydaları ve neye iyi gelir

Kereviz sapı suyu faydaları nelerdir ve zayıflatır mı? Kereviz sapı suyunun cilde faydaları ve neye iyi gelir

Kereviz; birçok ülkenin mutfağında bulunan yararlı sebzeler içerisinde bulunmaktadır. Kerevizin; kökü, yaprakları ve suyundan yararlanılmaktadır. Kereviz sapı suyu yararları ile birçok kişi kilo vermektedir. Bunun dışında kereviz sapı suyu tarifi uygulayan bireyin, türlü rahatsızlıklarına iyi gelmektedir. Peki, kereviz sapı suyu faydaları nelerdir ve zayıflatır mı? Kereviz sapı suyunun cilde faydaları ve neye iyi geldiğine dair detayları derledik.

30.09.2021İyi Yaşam
Hindistan cevizi suyu faydaları nelerdir ve neye iyi gelir Hindistan cevizi suyunun saça, cilde ve yüze faydaları

Hindistan cevizi suyu faydaları nelerdir ve neye iyi gelir? Hindistan cevizi suyunun saça, cilde ve yüze faydaları

Hindistan cevizi suyu; insan vücudunun belli dönemlerde alması gereken sıvılar içerisinde bulunmaktadır. Hindistan cevizi suyu; tropikal bir meyve olup, her yaş aralığının tüketebileceği bir meyve türüdür. Peki, Hindistan cevizi suyu faydaları nelerdir ve neye iyi gelir? Hindistan cevizi suyunun saça, cilde ve yüze faydaları nedir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

30.09.2021İyi Yaşam
Elma suyunun faydaları nelerdir ve neye iyi gelir Elma suyunun cilde, yüze ve saça faydaları

Elma suyunun faydaları nelerdir ve neye iyi gelir? Elma suyunun cilde, yüze ve saça faydaları

Her bir besinin birbirinden önemli faydaları bulunmaktadır. Elma suyunun da yararları saymakla bitmez. Elma suyu güçlü antioksidandır. Elma suyunun faydaları nelerdir ve neye iyi gelir? Elma suyunun cilde, yüze ve saça faydaları nelerdir? Tüm ayrıntıları ile sizler için derledik.

30.09.2021İyi Yaşam
Doğal gül suyu nasıl yapılır, saklanır ve anlaşılır Doğal gül suyu yapımı ve tarifi

Doğal gül suyu nasıl yapılır, saklanır ve anlaşılır? Doğal gül suyu yapımı ve tarifi

Günümüzde kadınlar cilt bakımına büyük bir önem vermekteler. Özellikle de doğal ürünler cildi yenileyebilir. Gül suyu ise cilt bakımından çok etkilidir. Doğal gül suyu nasıl yapılır, saklanır ve anlaşılır? Doğal gül suyu yapımı ve tarifi nedir? Tüm ayrıntıları ile sizler için derledik.

30.09.2021İyi Yaşam
Çakşır kökü suyu faydaları nelerdir ve ne işe yarar Çakşır kökü suyu nasıl kullanılır ve neye iyi gelir

Çakşır kökü suyu faydaları nelerdir ve ne işe yarar? Çakşır kökü suyu nasıl kullanılır ve neye iyi gelir

Çakşır otu diğer bir ismi ile ferula communis, maydanozgiller familyasına ait olan, havuç köklü bir bitkidir. Boyu zaman zaman 3 metreyi aşar ve sarı çiçeklidir. Ana vatanı ise, Akdeniz ve Doğu Afrika ormanlarıdır. Çakışır otunun içerdiği bileşenler sayesinde insan sağlığının korunmasına yardımcı olur. Çakşır kökü suyu faydaları nelerdir ve ne işe yarar? İşte, merak edilen tüm detaylar.

30.09.2021İyi Yaşam
Ağız bakım suyu ne işe yarar ve nasıl kullanılır Ağız bakım suyu zararlı mı ve faydaları nelerdir

Ağız bakım suyu ne işe yarar ve nasıl kullanılır? Ağız bakım suyu zararlı mı ve faydaları nelerdir

Ağız bakım suyu; dişler üzerinde bakteri plağına sebep olan zararlı asit maddelerine karşı koruyarak, diş sorunlarının önüne geçmektedir. Fakat gün içerisinde ağız bakımı adına diş ipi temizliği ve diş fırçasının da kullanılması gereklidir. Peki ağız bakım suyu ne işe yarar ve nasıl kullanılır? Ağız bakım suyu zararlı mı ve faydaları nelerdir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

29.09.2021İyi Yaşam
Bilim insanlarından çığır açacak buluş: Koronavirüsün yol açtığı koku kaybına vitaminli çözüm

Bilim insanlarından çığır açacak buluş: Koronavirüsün yol açtığı koku kaybına vitaminli çözüm!

Koronavirüsün gerek hastalık süresince gerekse iyileştikten sonra vücudumuzda hasarlar bırakabildiği hem bilim insanları tarafından açıklandı ve yaşanan vakalarla kanıtlandı. Bu hasarların kalıcı olmaması için harıl harıl çalışan tıp dünyası en sık rastlananlardan biri olan 'koku kaybı' durumunu ortadan kaldırabilecek bir tedaviyi dünyaya müjdeledi.

29.09.2021Dünya
ABDde beyin yiyen amip paniği Şehirdeki tüm parklar kapatıldı

ABD'de 'beyin yiyen amip' paniği! Şehirdeki tüm parklar kapatıldı

ABD'nin Texas eyaletindeki Arlington kentindeki su temalı bir çocuk parkında, nadir görülen beyin yiyen amip ile enfekte olan çocuk baygın bulundu. Hastaneye kaldırılan ve kimliği açıklanmayan çocuk 6 gün sonra hayatını kaybetti. Talihsiz çocuğun ölümü sonrası inceleme başlatıldı ve şehirdeki tüm su temalı parklar kapatıldı.

29.09.2021Dünya
Kendall Jenner ve Devin Booker cephesinden haber var: Sevgilim Covid 19 oldu

Kendall Jenner ve Devin Booker cephesinden haber var: Sevgilim Covid 19 oldu

Bir süredir aşklarıyla gündemde olan Kendall Jenner ile Devin Booker cephesinde yeni gelişmeler yaşanıyor. Jenner ile birlikte çıktığı tatilden kısa bir süre önce dönen Booker, Covid 19'a yakalandığını açıkladı. Booker ile Jenner, son olarak Jamaika'daydı.

28.09.2021Magazin
Seyyar satıcının işi zorlaşıyor

'Seyyar satıcının işi zorlaşıyor'

Bu hafta İşin Peşinde köşesi için 1980 yılından bu yana İstanbul’da seyyar çiğ köfte satan Hüseyin Kurne ile beraber mesai yaptık. Karaköy’de açtığımız tezgâhın müşterisi hiç eksik olmasa da Kurne’ye göre İstanbul’da seyyar satıcıların müşterileri giderek azalıyor. İşler zorlaşıyor. Tezgâhta günlük 5 kilogram çiğ köfte satılıyor. Maliyeti ise 360 lira. Mesainin büyük bölümünde maliyeti çıkarmak için uğraş verilirken son 2 saat satılanlar kâra yazıyor. Günlük kazanç 150 lirayı buluyor. Çalışırken 10-15 saniyede dürümü hazırlamak zorundasınız.

27.09.2021Ekonomi
Okyanus Sabunu ne işe yarar, neye iyi gelir ve nasıl kullanılır Okyanus Suyu Sabununun cilde ve saça faydaları

Okyanus Sabunu ne işe yarar, neye iyi gelir ve nasıl kullanılır? Okyanus Suyu Sabununun cilde ve saça faydaları

Okyanus suyu sabunu; kişisel bakım ve cilt temizliği adına kullanılan sabun çeşitleri içerisinde bulunmaktadır. Çok kuru ya da çok yağlı ciltli, akneli, sivilceli, siyah noktalı ciltlere sahip olan bireylerin, sıklıkla tercih etmiş oldukları doğal sabunlardan birisidir. Okyanus suyu sabunu; içermiş olduğu mineral, yağ, vitamin gibi bileşenlerden ötürü cilde güzel görünüm kazandırmakta ve cildi yumuşatarak pürüzsüz bir hale getirmektedir. Peki okyanus suyu sabunu ne işe yarar, neye iyi gelir ve nasıl kullanılır? Okyanus suyu sabununun cilde ve saça faydaları nedir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

Lavanta Sabunu ne işe yarar ve nasıl kullanılır Lavanta Sabununun saça, cilde ve vücuda faydaları

Lavanta Sabunu ne işe yarar ve nasıl kullanılır? Lavanta Sabununun saça, cilde ve vücuda faydaları

Lavanta; rengi ile beraber yer aldığı ortama güzellik katmakla birlikte günümüzde cilt bakım ürünleri içerisinde de çok sık kullanılan ürünlerin içerisinde bulunmaktadır. İçerisinde yer alan antiseptik özelliği sayesinde cildin ölü deriden arınmasına destek olan lavanta; akne, sivilce gibi cilt sorunlarının da yok olmasına imkan tanımaktadır. Peki, lavanta sabunu ne işe yarar ve nasıl kullanılır? Lavanta sabununun saça, cilde ve vücuda faydaları nedir? İşte merak edilen tüm detaylar.

Kaş Sabunu nedir, nasıl yapılır ve kullanılır Kaş Sabununun faydaları

Kaş Sabunu nedir, nasıl yapılır ve kullanılır? Kaş Sabununun faydaları

Doğal ve kalıcı bir cilde sahip olmak için çeşitli içeriklerde bulunan sabunlar sürekli kullanılmaktadır. Elbette ki cilt dış görüntüdeki en önemli kaplayıcı sayılmaktadır. Fakat yüzümüzde yer alan gözler, dudaklar, kirpikler ve kaşlar da en az cilt derisi kadar bakım istemektedir. İşte sabun çeşitleri burada da devreye girmektedir. Vücudumuzun her bölümü ayrı ayrı özel niteliklere sahiptir. Doğal olarak sabunlar da bu niteliklere göre ayrı şekilde üretilebilmektedir. Kaş sabunu da bu sabunlardan bir tanesidir. Kaş sabunu nedir, nasıl yapılır ve kullanılır, kaş sabununun faydaları nelerdir detayları ile derledik.

İnci Tozu Sabunu ne işe yarar ve nasıl kullanılır Doğal İnci Tozu Sabununun cilde faydaları

İnci Tozu Sabunu ne işe yarar ve nasıl kullanılır? Doğal İnci Tozu Sabununun cilde faydaları

Günümüz modern yaşam insanları oldukça yormakta ve yıpratmaktadır. Hızlı bir iş hayatı, yoğun ve stresli trafik, kapalı ve klimalı ortamlarda çalışmak zorunluluğu insanın doğal saatini ve haliyle doğal dengesini de sarsmaktadır. Bilinçlenen kişiler daha çok doğal ürünlere yönelmektedir. Gıdadan, temizlik ve kozmetik ürünlerine kadar kimyasal içermeyen, doğal ve katkısız ürünlere talep her geçen gün artmaktadır. Bilhassa kişisel bakım ürünlerinde doğal ve kimyasal içermeyenlere olan ilgi her geçen gün artmaktadır. İnci tozu sabunu da böyle bir üründür. İşte ilgiyle okuyacağınız inci tozu sabunu nedir, ne işe yarar, inci tozu sabununun faydaları ve konu hakkında çok daha fazlasını sizler için derledik.

Ardıç Sabunu nedir ve nasıl yapılır Ardıç Sabunu yapımı hakkında bilgi

Ardıç Sabunu nedir ve nasıl yapılır? Ardıç Sabunu yapımı hakkında bilgi

Bitkisel kaynaklı ve doğal içerikli ürünler, son yıllarda oldukça popülarite kazanmış durumdadır. Bu noktada besin kaynakları kadar temizlik ve bakım malzemelerin içeriğine de oldukça dikkat edildiği görülmektedir. Ardıç sabunu da bu noktada araştırılan ürünlerin başında yer almaktadır. Peki, ardıç sabunu nedir ve nasıl yapılır? Sizler için ardıç sabunuyla ilgili merak edilen tüm soruların yanıtlarını derledik.

Balkan kızı Suzan Kardeş baştan sona bir hikaye: Kumpanyalar, fotoromanlar, makyaj odasında şarkılar...

Balkan kızı Suzan Kardeş baştan sona bir hikaye: Kumpanyalar, fotoromanlar, makyaj odasında şarkılar...

Sezen Aksu, ona ilk albümünü çıkarırken boşuna, “Sen bir hikayesin!” dememiş; Yugoslavya döneminde Kosova’da dünyaya geliyor, altı yaşındayken İstanbul’a taşınıyorlar. İş hayatına 13 yaşında babasının köftecisinde başlıyor, oradan güzellik sektörüne, setlere, sonra kamera arkasından bizzat sahnelere geçiyor… Bir dönem evini meyhaneye dönüştürüyor… Hayatının her dönemi gerçekten bir ‘hikaye’ olan, Balkan ezgilerinin en sevilen seslerinden Suzan Kardeş ile geçmişe gittik...

26.09.2021Gündem
Kovid-19un kökenine yönelik tartışmalar büyüyor... Avustralya, BMden bağımsız soruşturma talep etti

Kovid-19'un kökenine yönelik tartışmalar büyüyor... Avustralya, BM'den bağımsız soruşturma talep etti

İki yıla yakın bir süredir dünyanın üzerine kâbus gibi çöken koronavirüs salgınının kökenini bulmak, sonraki salgınların önüne geçmek için gerekli bir bilimsel araştırma olsa da bir yönüyle de ülkeler arasındaki siyasi ilişkilere etki ediyor. DSÖ, bu amaçla Çin'e bir ekip göndermiş ancak sonuçta daha çok tartışma yaşanmasına sebep olmuştu. Son olarak Avustralya'dan BM'ye bu konuda flaş bir çağırı geldi.

25.09.2021Dünya
Kolonya nasıl yazılır TDKya göre Kolonya kelimesinin doğru yazımı

Kolonya nasıl yazılır? TDK'ya göre Kolonya kelimesinin doğru yazımı

Hem okunuşu hem de yazılışı üzerinden sık hata yapılan kelimeler içerisinde kolonya sözcüğü geliyor. O sözcük adına genelde sesli harfler üzerinden yazım hatası öne çıkar. Peki, kolonya nasıl yazılır? TDK'ya göre Kolonya kelimesinin doğru yazımı hakkında detayları derledik.

24.09.2021Sözlük
Balık Türleri Ve Özellikleri Nelerdir, İsimleri Nelerdir Karadeniz, Akdeniz Ve Ege Denizinde Hangi Balıklar Bulunur

Balık Türleri Ve Özellikleri Nelerdir, İsimleri Nelerdir? Karadeniz, Akdeniz Ve Ege Denizinde Hangi Balıklar Bulunur?

Balıkların yaklaşık olarak %98 gibi büyük bir kısmı suda yaşar. Buna karşılık %2'lik kısmını ise, amfibi olan ve hem suda hem de karada yaşayan balık türlerinden meydana geliyor. Balıklar kendi içinde de beş farklı türe ayrılır. Bunların başında ise, ''Kıkırdaklı'' ve ''kemikli balıklar'' yer alıyor. Balık türleri ve özellikleri nelerdir, isimleri nelerdir sizler için derledik.

24.09.2021Araştırma
Çay Türleri Ve Faydaları Nelerdir Siyah Çay Ve Bitki Çaylarının İsimleri, Tarifleri..

Çay Türleri Ve Faydaları Nelerdir? Siyah Çay Ve Bitki Çaylarının İsimleri, Tarifleri..

Günümüzde birbirinden farklı içecek çeşitleri bulunmaktadır. Özellikle de çay dünyada sudan sonra en fazla tüketilen içecek çeşitlerinden biridir. Çay türleri ise çeşitlilik gösterir. Çay türleri ve faydaları nelerdir? Siyah çay ve bitki çaylarının isimlerini ve tariflerini sizler için derledik.

24.09.2021Araştırma
Eskişehirde dehşete düşüren olay Irak uyruklu Sally her yerde aranıyor

Eskişehir'de dehşete düşüren olay! Irak uyruklu Sally her yerde aranıyor

Eskişehir'de bir dönem Saddam Hüseyin'in ordusunda binbaşı olarak görev yapan Ali Challab Al-Abbood'un 22 gündür kayıp kızı Irak uyruklu Sally'in (20) arkadaşı Amjed Mohsin Mohammed (28) tarafından parçalara bölünerek bulunduğu evden çıkarıldığı ihtimali üzerine şehir çöplüğünde de arama başlatıldı.

24.09.2021Gündem
Hamster Türleri Ve Özellikleri Nelerdir Hamster Hangi Cinstir Hamster Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Hamster Türleri Ve Özellikleri Nelerdir? Hamster Hangi Cinstir? Hamster Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Hamster insanların evde beslemek için tercih ettiği evcil hayvan türlerinden bir tanesidir. Bununla birlikte bakımının da yapılması gerekmektedir. Sizin için hamster türlerini, bu türlerin özelliklerini, hamsterin hangi cins olduğunu ve hamster alırken dikkat edilmesi gereken noktaları derledik.

24.09.2021Araştırma
Karınca Türleri Ve Özellikleri Nelerdir En Büyük Ve Tehlikeli Karıncalar Hangileridir

Karınca Türleri Ve Özellikleri Nelerdir? En Büyük Ve Tehlikeli Karıncalar Hangileridir?

Her geçen gün yeni canlı türleri keşfedilmekte ve bu sayede bilim daha da ilerlemektedir. Son zamanlarda keşfedilen yeni canlı türlerinden bir tanesi de karıncadır. Bazı karıncalar zehirli bazıları ise insanlar için oldukça zararsızdır. Peki, Karınca türleri ve özellikleri nelerdir? En büyük ve tehlikeli karıncalar hangileridir detayları ile derledik.

24.09.2021Araştırma
Kimyasal Tepkime Türleri Nelerdir Kimyasal Reaksiyon Tipleri Nelerdir

Kimyasal Tepkime Türleri Nelerdir? Kimyasal Reaksiyon Tipleri Nelerdir? 

Kimyasal tepkimeler atomların arasında mevcut olan kimyasal bağların kopması ile oluşmaktadır. Kimyasal tepkime konusunu merak edenler için kimyasal tepkimenin ne demek olduğunu, kimyasal tepkime türlerini ve özelliklerini derledik.

24.09.2021Araştırma
Kurt Türleri Nelerdir Kaç Çeşit Kurt Türü Vardır Türkiyede Yaşayan Kurt Türleri..

Kurt Türleri Nelerdir? Kaç Çeşit Kurt Türü Vardır? Türkiye'de Yaşayan Kurt Türleri..

Kurtlar hem seri ve çevik yapılı olan hayvanlardır. Geceleri ulumaktadırlar ve çevrede bir kurt olup olmadığını anlamanın en kolay yollarından bir tanesi budur. Türkiye’de rastlanan kurt türleri arasından olan bozkurtlar ortalama 80 santimetre, kuyruk uzunluğu 30 santimetre, ağırlıklarıysa 20 ile 30 kilogram aralığında olmaktadır. Genellikle sürü şeklinde avlanmaktadırlar. Sizin için kurtların ne demek olduğunu, türlerinin neler olduğunu, özelliklerini ve Türkiye’de bulunan kurt türlerini sizin için derledik.

24.09.2021Araştırma
Maskeye rağmen satın aldılar... Talep artışı inanılmaz boyutlara ulaştı

Maskeye rağmen satın aldılar... 'Talep artışı inanılmaz boyutlara ulaştı'

Pandemiyle değişen dünyada hijyen ürünlerine olan talebin artış göstermesi kozmetik sektörünü de hareketlendirdi. 'Kişisel hijyen, dezenfektan ürünlerinde talep artışının inanılmaz boyutlara ulaştığını' belirten uzmanlar Türkiye'den yapılan ihracatın da hız kesmediğini vurguladı. Ayrıca maske de makyaj ürünleri satışlarını özellikle göz alanında tercih edilmesini sağladı.

24.09.2021Ekonomi
Tilki Türleri Ve Özellikleri Nelerdir Tilkiler Nerede Yaşar, Türkiyede Tilki Var Mı

Tilki Türleri Ve Özellikleri Nelerdir? Tilkiler Nerede Yaşar, Türkiye'de Tilki Var Mı?

Doğada bulunan çok sayıda hayvan türü bulunmaktadır. Bu hayvanların sahip oldukları özellikler ve yaşam koşulları ise birbirinden farklıdır. İlgi çeken hayvanlardan biriside tilkilerdir. Tilkiler zaman zaman insanların yaşam alanlarına gelmektedirler. Tilki türleri ve özellikleri nelerdir? Tilkiler nerede yaşar, Türkiye'de tilki var mı detayları ile derledik.

24.09.2021Araştırma
Yılan Türleri, İsimleri Ve Özellikleri Nelerdir Zehirli Ve Zehirsiz Yılanlar Nasıl Ayırt Edilir Türkiyede Bulunan Yılan Çeşitleri..

Yılan Türleri, İsimleri Ve Özellikleri Nelerdir? Zehirli Ve Zehirsiz Yılanlar Nasıl Ayırt Edilir? Türkiye'de Bulunan Yılan Çeşitleri..

Yılanlar, orman veya dere kenarlarında yaşayan sürüngen canlılardır. Yüzeyleri pulla kaplıdır ve zaman zaman kabuk değiştirirler. Zehirli ve zehirsiz olmak üzere pek çok türü bulunan yılanlar Türkiye'de de yaşamaktadır. Sizler için yılan türleri, isimleri ve özellikleri nelerdir, zehirli ve zehirsiz yılanlar nasıl ayırt edilir, Türkiye'de bulunan yılan çeşitleri nelerdir, yılanlar ne ile beslenir detayları ile derledik.

24.09.2021Araştırma
Dodo Kuşu Nedir, Neden Tesli Tükendi Ve Nerede Yaşadı Dodo Kuşlarının Özellikleri Hakkında Bilgi

Dodo Kuşu Nedir, Neden Tesli Tükendi Ve Nerede Yaşadı? Dodo Kuşlarının Özellikleri Hakkında Bilgi

Dodo kelimesinin anlamı nesli tükenmiş kuş demektir. Buradan da anlayacağımız gibi ismini de buradan alan dodo kuşunun nesli tükenmiştir. Dodo bir kuş çeşididir. Belirli özellikleri bulunmaktadır. Nesli tükenmeden önce yaşadığı bölgeler söz konusudur. Aynı zamanda neslinin de tükenmesinin belirli sebepleri bulunmaktadır. Dodo kuşu nedir, neden nesli tükendi ve nerede yaşadı, dodo kuşlarının özellikleri hakkında detayları derledik.

24.09.2021Araştırma

Yazar Sonuçları

Duygu dönüşmeden beden iyileşmez

Kişisel Gelişim Uzmanı, eğitmen Bahar Su Dinçeller, kendi kişisel gelişim yolculuğunu anlattığı “Bahar’ın Kitabı” ile kariyerine yazar kimliğini de ekledi. Sohbetimizde her insanın mutlaka bilinçaltı temizliği yapması gerektiğine dikkat çeken Dinçeller, bedensel hastalıkların altında duygu hasarlarının yattığını anlatarak, “Fiziki bedende kan akarken, enerji bedende duygu akar. Hiçbir hastalık yoktur ki duygular hastalanmadan sadece bedende olsun! Bu nedenle önce negatif duygu, düşünce, dil ve davranış dörtlüsünü denetlemeyi öğrenmek ve dönüştürmek gerekiyor” dedi.

7.10.2021

İnsan gibi yaşamaktır Laiklik

Anti-laik düşünce binlerce yıl boyunca test edilmiş ama onaylanmamıştır. Çünkü insan, özgürdür. Havadan gelen otoriteyi reddeder. Laiklik, insanlığımızın garantisidir.

1.10.2021

Sanal iş arkadaşınızla el sıkışmaya hazır mısınız?

Yakın gelecekte sanal toplantılar ve hologramlar için ekipmanlara duyulan ihtiyaç ortadan kalkacak. Glasgow Üniversitesi araştırmacıları, kullanıcıların birbirlerini hissetmesi için daha gelişmiş teknolojiden yararlanabilir.

27.09.2021