EKSTRA
MENÜ

Kokina

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 37 haberi bulunmuştur.

Kokina Haberleri

Yılbaşı çiçeği kokinaya yoğun talep

Yılbaşı çiçeği kokinaya yoğun talep

YILBAŞI çiçeği kırmızı tomurcuklu kokina, bu yıl her zamankinden daha fazla talep gördü. Şans getirdiği varsayılan kokina satın alanlar, eğer çiçeğin kırmızı rengi bir yıl boyunca solmazsa ev veya araba sahibi olacağına inanıyor.

31.12.2020Ekonomi
Yeni yıla sayılı günler kaldı... Keyifli sofralar için süsleme ipuçları

Yeni yıla sayılı günler kaldı... Keyifli sofralar için süsleme ipuçları

Yılbaşına sayılı günler kala yemek menüleri hazırlandı, evler süslendi. Yılbaşı akşamı ailecek yenilecek harika akşam yemeği için sofra dekorasyonu fikirleri aklınızda belirmeye başlamıştır. Yılbaşı ruhunu tamamıyla yansıtan bir sofra hazırlamak için bizim de sizlere bazı önerilerimiz var. Bunlardan bazıları…

Yılbaşı çiçeği olarak biliniyor: Kokina suya konur mu, bakımı nasıl olmalı

Yılbaşı çiçeği olarak biliniyor: Kokina suya konur mu, bakımı nasıl olmalı?

Yılbaşının simgelerinden, sadece aralık aylarında satışa sunulan ve 'yılbaşı çiçeği' olarak da bilinen kokina, her yıl yeni yıl öncesi evleri süslemeye başlıyor. Her sene aralık ayı boyunca satılan kırmızı tomurcuklu kokina, yılbaşı yaklaşınca daha çok talep görüyor. Peki, kokina bakımı nasıl olmalı, kokina suya konur mu?

24.12.2020Hayat
Evinize şans getirecek... Kokina çiçeği nasıl yapılır

Evinize şans getirecek... Kokina çiçeği nasıl yapılır?

Yılbaşı çiçeği olarak bilinen kokina, yeni yılın da yaklaşmasıyla birlikte evlerde yerini almaya başladı. Kırmızı olması ve kış aylarında yetişmesi sebebiyle yılbaşı ile özdeşleşen bu çiçeğe bir orman yürüyüşünde bile denk gelebilirsiniz. Aynı zamanda şans getirdiğine de inanılan kokina çiçeğine bir göz atalım…

Evde yapılabilecek yılbaşı dekorasyon önerileri

Evde yapılabilecek yılbaşı dekorasyon önerileri

Yeni bir yılı karşılamaya sayılı günler kaldı. Yılbaşını evlerimizde karşılayacağımız için yeni yıl ruhunu da evlerimize taşımak çok önemli. İşte harika yılbaşı dekorasyon önerileri....

21.12.2020Dekorasyon
Kokina çiçeğine büyük talep

Kokina çiçeğine büyük talep

Yılbaşının simgelerinden, sadece aralık aylarında satışa sunulan ve "yılbaşı çiçeği" olarak da bilinen kokina, kırmızı tomurcuklu görüntüsüyle tezgahlardaki yerini aldı.

21.12.2020Ekonomi
Yılbaşı sofrası nasıl süslenir Yılbaşında hoş bir sofra kurmak isteyenler için püf noktaları

Yılbaşı sofrası nasıl süslenir? Yılbaşında hoş bir sofra kurmak isteyenler için püf noktaları

Yılbaşına az zaman kaldı. Yeni yıla evde girecek olanlar yılbaşı menüsü hazırlıklarını şimdiden tamamladı. Yılbaşı sofrasının dekorasyonu da en az yılbaşı menüsü kadar önemli. Misafirlerinizle birlikte yeni yıla çok keyifli bir ortamda girmek istiyorsanız bu dekorasyon önerilerini mutlaka bir gözden geçirin. İşte yılbaşı sofranızı süslemek için çok pratik tüyolar…

Antalyada yapılıyor 27 Avrupa ülkesine gönderiliyor

Antalya'da yapılıyor! 27 Avrupa ülkesine gönderiliyor

ANTALYA’daki kesme çiçek sektöründen, Noel ve yılbaşı için 27 Avrupa ülkesi ile Rusya’ya, bu yıl 70 milyon dal çiçek gönderildi. Bu ihracattan 7 milyon dolarlık gelir sağlandı.

19.12.2019Ekonomi
Yılbaşı Çiçeği: Kokina Çiçeğinin Uğuru

Yılbaşı Çiçeği: Kokina Çiçeğinin Uğuru

Yılbaşı ruhunun yansıtan en önemli simgelerden biri de kokina, diğer adı ile yılbaşı çiçeğidir. Şans getirdiğine inanılan bu çiçeği daha yakından tanıyalım...

17.12.2019Ev Dekorasyon
Yılbaşı çiçeği kokina nasıl yapılır

Yılbaşı çiçeği kokina nasıl yapılır?

Kokina; kırmızı ve yeşil rengiyle yeni yıl ruhunu en iyi yansıtan çiçeklerden birisidir. Yılbaşına sayılı günler kala hem sosyal medyada hem de tezgahlarda bolca kokina çiçeği görmeye başladık. Peki kokina nedir, kokina çiçeği nasıl yapılır? Detaylar Mahmure'de.

31.12.2018Life Style
Yılbaşı sofrası nasıl süslenir Şık bir yılbaşı sofrası kurmanın ipuçları

Yılbaşı sofrası nasıl süslenir? Şık bir yılbaşı sofrası kurmanın ipuçları

Yılbaşına 1 haftadan az zaman kaldı. Yılbaşını evde geçirecek olanlar yılbaşı menüsü hazırlıklarını tamamladı bile. Ancak yılbaşı menüsü kadar yılbaşı sofrası dekorasyonu da misafirlerinize unutulmaz bir gece yaşatmanız için önem taşıyor. Çok fazla uğraşmadan hoş bir yılbaşı sofrası kurmak istiyorsanız sizin için birkaç ufak önerimiz var. İşte büyüleyici bir yılbaşı sofrası kurmanın ipuçları…

Kokina Nedir Yılbaşı Çiçeği Kokina Nasıl Yapılır

Kokina Nedir? Yılbaşı Çiçeği Kokina Nasıl Yapılır?

Kokina; kırmızı ve yeşil rengiyle yeni yıl ruhunu en iyi yansıtan çiçeklerden birisidir. Yılbaşına sayılı günler kala hem sosyal medyada hem de tezgahlarda bolca kokina çiçeği görmeye başladık. Peki kokina nedir, kokina çiçeği nasıl yapılır?

24.12.2018İyi Yaşam
Yılbaşı çiçeği Kokina nedir

Yılbaşı çiçeği Kokina nedir?

Kokina bitkisi, yılbaşı gecesine günler kala tezgâhlarda ve Instagram profillerinde yerini almaya başladı. Yılbaşı çiçeği olarak bilinen Kokinalar’ın kırmızı meyveleri insan eliyle minik toplar haline getiriliyor. Peki dikenlerine rağmen görüldüğü yerde yüzümüzde güller açtıran Kokina nedir?

22.12.2017Gündem
Porlandın yılbaşına özel koleksiyonu

Porland'ın yılbaşına özel koleksiyonu

Nordica Koleksiyonu'ndaki kırmızı renk, sofranıza uğur getirecek.

11.12.2012Alışveriş
Kenanı çok özledim

Kenan'ı çok özledim

Jessica Campbell, adını Kenan Doğulu’nun 1996’da çektiği “Hiç Bana Sordun mu” klibiyle duyurmuş, ardından pek çok dizide rol alarak Türkiye’de hatrı sayılır bir şöhret kazanmıştı. Bu şöhrette Doğulu ile yaşadığı aşkın da büyük payı vardı. 2001’de Amerika’ya dönen eski manken, oradaki yaşamını, geçmişte kalan ilişkisini anlattı.

11.05.2010Kelebek
Yeşil, altın, kırmızı yılbaşı sofrası

Yeşil, altın, kırmızı yılbaşı sofrası

Bu gece yeni yıla evde girecek olanlar için birazdan yemek ve sofra hazırlama telaşı başlayacak. Ailesi ve dostlarıyla geceyi evde geçireceklere, son dakika dekorasyon ve sofra düzeni önerilerinde bulunuyoruz. Bugün renklerimiz kırmızı, yeşil ve altın.

30.12.2005Kelebek

Yazar Sonuçları

Yılbaşı temalı kapı süsü yapımı

Oğlumla beraber çıktığımız doğa yürüyüşlerinde oyunlarımızda kullanmak için kozalak toplarız. Baktım epey birikmiş, hemen değerlendirmeye karar verdim.

29.12.2020

Bugün ne yapsak

Bugün hava spora teşvik ediyor. Kısa bir yürüyüş ya da evde egzersiz yaparsak, hafta sonu biraz kaçamak şansımız olur.

26.11.2020

Gökçeada’da çocukla yavaş tatil

‘Yavaş Şehir’ (cittaslow) ağındaki Gökçeada’da küçük, şirin ve pandemi açısından güvenli çok sayıda pansiyon var. Kimseciklerin olmadığı, sanki size özel sakin bir kumsal ya da koyda denize girip ailece huzurlu bir tatil geçirmeniz mümkün.

30.08.2020

Niyet ‘eller havaya’ netice ‘eller yukarı’

İSTANBUL’da yasaklara rağmen topluca yılbaşı kutlamak azmindeki vatandaşlara sıkı denetim uygulandı.

1.01.2018

Tüm ev kuşatma altında

Aralık ayı başladığında sadece bir kapı çelengiyle harekete geçen süsleme güdümüz, ayın sonu yaklaştığında evde el atmadık köşe bırakmaz.

27.12.2014

Hızlı hamleler

Evinizi bugüne kadar süslemediyseniz, yeni yıla üç gün kala kolay bir şekilde kutlama havasına sokun. İşte size basit ama etkili fikirler.

27.12.2013
Anneler ölünce...

Anneler ölünce...

Canım annem, sana bu mektubu sadece seni hiç unutmadığımı ve hala çok sevdiğimi söylemek için yazmak istedim. Annesizliğe alıştım, artık benim için çok bildik bir duygu, yaşaması ve katlanılması kolay ama alışması zor bir duygu.

24.12.2012

Bize de bu masal gecesini böyle kutlamak yakışır

Anlaşılan o ki bu yılbaşı İstanbul eğlenceye doyacak.

Nereden biliyorsun derseniz hemen hergün, hepsi de yılbaşı için yapılan hazırlıklardan söz eden yüzlerce mail geliyor.

25.12.2009

Eviniz yeni yıla nasıl girmeli

Önümüzdeki bir hafta için global ekonomik depremlerin yarattığı ve yaratacağı sarsıntıları unutuyor; kendimizi ve yaşadığımız mekanları 2009’a gülümseyerek hazır etmek için beynimizi ve ruhumuzu çalıştırmaya başlıyoruz.

26.12.2008

Yılbaşı sahnesi için renkli fikirler

2008’i beklemek demek biraz heyecan, biraz merak, biraz kıpırdamak demek.

28.12.2007

Sizin de bir seranız olabilir

Evinizin bahçesi küçük, balkonunuz dar diye üzülmeyin.

11.05.2006

Yaşasın Türk adaleti (!)

Ulusalcılar, hepimize ofsayt’tan olsa dahi bir gol attılar. Beni en çok üzen “o kafaya” , yargıdaki “diğer kafaları” da destek vermeleri. Mahkeme dünyanın en komik ve çağdışı kararını almakla belki de iyi etti. Neyin olmaması gerektiğini, AB’den hangi “kafaların korktuğunu” gösterdi.

23.09.2005