EKSTRA
MENÜ

Koçsistem

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 171 haberi bulunmuştur.

Koçsistem Haberleri

Bilişim 500 ödülleri sahiplerini buldu

"Bilişim 500" ödülleri sahiplerini buldu

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) Başkanı Ömer Fatih Sayan, "Hedefimiz, mümkün olduğunca yerli ve milli imkanlarla teknolojiyle dünyada 5G'ye geçen ilk ülkelerden biri olmak, gerek siber güvenlik gerek iletişim teknolojileri, gerekse bilişim sektöründe yerlilik ve millilik oranını arttırmak." dedi.

6.07.2018Teknoloji
Dell EMC, Veri Depolama çözümlerinde büyüdü

Dell EMC, Veri Depolama çözümlerinde büyüdü

İş ortaklarının ödüllendirildiği Dell EMC iş ortakları zirvesinde, şirketin büyümesi ele alınırken, pazar trendleri ve yeni teknolojiler masaya yatırıldı

16.04.2018Teknoloji
Automic Live İstanbul, BT otomasyonunda yarının haritasını çıkardı

Automic Live İstanbul, BT otomasyonunda yarının haritasını çıkardı

Türkiye'nin en büyük BT otomasyon etkinliği Automic Live İstanbul, COMPAREX Turkey ve CA | Automic ev sahipliğinde otomasyon alanında yeni nesil yaklaşımlara sahne oldu.

16.03.2018Teknoloji
CEO ile 1 gün geçirecekler

CEO ile 1 gün geçirecekler

Üst düzey yönetici araştırma ve değerlendirme firması Odgers Berndtson’ın gençlere yönelik “Bir gün CEO programı” bu yıl Türkiye’de de başladı. Bugünün liderleri ile geleceğin liderleri arasındaki iletişimi kuvvetlendirmeyi amaçlayan projede 15 üniversite öğrencisi bir günlerini eşleştikleri 15 CEO ile beraber geçirecekler.

‘Kadının Güçlenmesi’ için Koç’tan imza

‘Kadının Güçlenmesi’ için Koç’tan imza

KOÇ Holding, toplumsal cinsiyet eşitliği çalışmalarına bir yenisini ekledi. Koç Topluluğu Şirketleri, ‘Birleşmiş Milletler Kadının Güçlenmesi Prensiplerini’ (Women’s Empowerment Principles–WEPs) imzaladı.

29.11.2017Ekonomi
Kalkınma güçlü kadınlarla olur

'Kalkınma güçlü kadınlarla olur'

KOÇ Holding, toplumsal cinsiyet eşitliği çalışmalarına bir yenisini ekledi. Koç Topluluğu Şirketleri, ‘Birleşmiş Milletler Kadının Güçlenmesi Prensiplerini’ (Women’s Empowerment Principles – WEPs) imzaladı. Böylece, Koç Topluluğu toplam 30 imza ile ‘Kadının Güçlenmesi Prensiplerinin’ Türkiye’deki en güçlü destekçilerinden biri oldu.

16.11.2017Ekonomi
CEO’larla bir gün

CEO’larla bir gün!

DÜNYADA 10 yıldır üniversite öğrencileri iş dünyasının en tepesindekilerin deneyimlerini gözlemleme ve tecrübe etme imkanı buluyor.

6.10.2017Ekonomi
“Bir gün CEO programı” ile bugünün liderlerinden geleceğin liderlerine deneyim aktarımı…

“Bir gün CEO programı” ile bugünün liderlerinden geleceğin liderlerine deneyim aktarımı…

Geleceğin lider adaylarını Türkiye’nin alanında öncü şirketlerinin üst düzey yöneticileri ile buluşturacak olan program, gençlere teorik eğitimin üzerine uygulamayı da görme şansı verecek.

27.09.2017Kampüs
Türkiye ve dünyanın dev şirketlerinin liderleri buluştu: Risk almamak en büyük risktir

Türkiye ve dünyanın dev şirketlerinin liderleri buluştu: Risk almamak en büyük risktir

Doğan Online ve Hepsiburada Yönetim Kurulu Başkanı Hanzade Doğan Boyner, girişimci şirketlerin risk almaktan korkmaması gerektiğini belirtirken, Facebook Türkiye Ülke Direktörü Derya Matraş da Türk şirketlerin daha fazla risk alması gerektiğini vurguladı.

19.09.2017Ekonomi
Bilişim 500 Ödülleri sahiplerini buldu

Bilişim 500 Ödülleri sahiplerini buldu!

BThaber tarafından yapılan Türkiye’nin önde gelen 500 Bilişim Şirketi Araştırması'nın sonuçları açıklandı. Bilgi Teknolojileri ve İletişim Teknolojileri sektörlerinin zirvedeki ilk 5 şirketinin açıklandığı organizasyonda; Bilgi Teknolojileri şirketleri arasında liderliği geçen sene olduğu gibi bu sene de İndeks Bilgisayar alırken; İletişim Teknolojileri şirketleri sıralamasında da zirve yine Türk Telekom’un oldu.

13.07.2017Teknoloji
Koçtan uluslararası şenlik

Koç'tan uluslararası şenlik

Koç Topluluğu bünyesindeki 28 şirketten 5 bine yakın çalışanın katılımıyla 13 dalda gerçekleşen Koç Topluluğu Spor Şenliği’ne bu yıl ilk kez yabancı çalışanlar da katıldı. Birleşik Krallık, İtalya, Norveç, Polonya, Romanya ve Rusya’da görev yapan 50’ya yakın yabancı bireysel ve takım sporlarında şenliğe dâhil oldu. 13 bin yabancı çalışanları olduğunu söyleyen Koç Holding İK Direktörü Özgür Burak Akkol spor şenliği için “Topluluğumuzdaki çalışan mozaiğinin bir yansıması gibiydi” diyor.

21.05.2017Ekonomi
İlk 500 Bilişim Şirketi Araştırması için ilk adım

"İlk 500 Bilişim Şirketi Araştırması" için ilk adım

Türkiye bilişim sektörünün gelişimi ve geldiği nokta hakkında önemli verileri kapsayan ve şirketlerin kendi performanslarını ölçme ve rekabetteki yerlerini görme şansı yakaladıkları "Bilişim 500 Şirketi Araştırması" için geri sayım başladı. BThaber A.Ş. tarafından, M2S Araştırma ve Pazarlama A.Ş. ve Bilişim Zirvesi Etkinlik Şirketi iş birliği ile hazırlanan araştırmanın sonuçları, Temmuz ayında açıklanacak. Bu yıl 18. kez düzenlenecek tören öncesinde “İlk 500 Bilişim Şirketi Türkiye 2016 Komitesi” kuruldu. Sektör paydaşlarından ve söz sahibi firma yetkililerinden oluşan komitenin ilk toplantısına İnnova, KoçSistem, KVK, Netaş, Penta ve TÜTED yöneticileri katıldı.

1.02.2017Teknoloji
BT harcamamız 22 milyar doları geçecek

BT harcamamız 22 milyar doları geçecek!

International Data Corporation (IDC), 2017 yılı içerisinde Türkiye’de gerçekleşecek BT harcamalarını 22,3 Milyar Amerikan Doları (USD) olarak açıkladı.

27.01.2017Teknoloji
‘‘İş dünyası, yarına geç kalmamak için yeniden hayal etmeli…’

‘‘İş dünyası, yarına geç kalmamak için yeniden hayal etmeli…’

Türkiye’nin en büyük teknoloji etkinliği SAP Forum İstanbul, iş dünyasının farklı sektörlerinden 5 bine yakın profesyonelin katılımıyla 21. kez gerçekleştirildi. 27 Ekim’de İstanbul Kongre Merkezi’nde düzenlenen etkinlikte, dijital ekonominin bugünü ve yarını masaya yatırıldı. “Reimagine Business for the Digital Economy” temasıyla gerçekleştirilen Forum’da, SAP’nin sunduğu yenilikçi çözümler, canlı demo gösterimler ile de katılımcılarla paylaşıldı. Etkinlikte, SAP’nin artık gelenekselleşen ödülleri de sahiplerini buldu. Forum kapsamında SAP Türkiye Genel Müdürü Zeynep Keskin ev sahipliğinde gerçekleştirilen İnovasyon Paneli, global teknoloji liderlerinden İntel Türkiye Genel Müdürü Burak Aydın, IBM Türk Genel Müdürü Defne Kozan ve Microsoft Türkiye Genel Müdürü Murat Kansu’yu buluşturdu.

27.10.2016Teknoloji
Kalemle başladı buluta yükseldi

Kalemle başladı buluta yükseldi

İş dünyasına büro malzemeleri tedarik ederek işe başlayan Koç Grubu’nun teknoloji şirketi KoçSistem, 70 yılı geride bıraktı. KoçSistem, artık bulut bilişimden nesnelerin internetine kadar birçok çözüm sunuyor.

24.05.2015Ekonomi
Koçsistem iç sponsorlukla çalışanları destekliyor

Koçsistem iç sponsorlukla çalışanları destekliyor

KoçSistem, spor, sanat gibi alanlarda yetenekli olan çalışanlarına iç sponsorluk uygulaması ile destek veriyor.

Almanlar oynayacak, Koç izletecek

Almanlar oynayacak, Koç izletecek

KOÇ Holding çatısı altında yer alan bilgi teknolojileri şirketi KoçSistem, 2014 Dünya Kupası’na özel olarak Frankfurt Commerzbank Arena’da, Avrupa’nın en büyük mobil LED ekranlarının teknolojisini sağlıyor.

11.07.2014Avrupa
Almanlar oynayacak Koç izletecek

Almanlar oynayacak Koç izletecek

KOÇ Holding çatısı altında yer alan bilgi teknolojileri şirketi KoçSistem, 2014 Dünya Kupası’na özel olarak Frankfurt Commerzbank Arena’da, Avrupa’nın en büyük mobil LED ekranlarının teknolojisini sağlıyor.

10.07.2014Ekonomi
Altyapısını Office 365 üzerine kurdu

Altyapısını Office 365 üzerine kurdu!

Sigorta Cini, teknolojik altyapının kurgulanmasında Microsoft Office 365’i ve Microsoft çözümlerini tercih etti.

19.06.2014Teknoloji
Caddebostan Plajında denizin dibi temizlendi

Caddebostan Plajı'nda denizin dibi temizlendi

Yeşil Bilgi Platformu elçileri, Deniz Temizleme Projesi kapsamında, Caddebostan Plajı'nda deniz dibi temizliği yaptı. 20 gönüllü dalgıcın katıldığı çalışmada, denizin altından 35 kilogram atık çıkarıldı.

13.11.2013Gündem
Türkiye Bulut Ödülleri sahiplerini buldu

Türkiye Bulut Ödülleri sahiplerini buldu

Türkiye’de ilk defa düzenlenen Türkiye Bulut Ödülleri'nde En İyi Bulut Hizmeti Ürünü ödülünü Netsis alırken, En İyi Teknoloji Şirketi Cloud Arena seçildi. Kazanan firmalar, Lüksemburg’daki Euro Cloud 2013’te yarışacak.

11.10.2013Ekonomi
Yaşarın üç altın kızı

Yaşar'ın üç altın kızı

İZMİRLİ üç genç kız, Yaşar Üniversitesi’nde tamamladıkları lisans eğitimlerinin ardından, dünya çapındaki şirketlerde aldıkları görevlerle gurur kaynağı oldu.

26.06.2013Ege
Koçsisteme uluslararası ödül

Koçsistem'e uluslararası ödül

KoçSistem’in, Türkiye’nin ilk yüzde yüz yerli katkı ile geliştirilen kurumsal sayısal yayıncılık yazılımı Pixage, İngiltere Premiere Ligi projesi ile uluslararası çapta düzenlenen The European IT Excellence Awards’da “Avrupa’da Yılın Teknoloji Çözümü” ödülünü almaya hak kazandı.

5.06.2012Teknoloji
Dijital ekonominin üst ligini ‘bulut’ teknolojisi belirler

Dijital ekonominin üst ligini ‘bulut’ teknolojisi belirler

Koçsistem Genel Müdürü Mehmet Nalbantoğlu, dijital ekonominin üst ligini bulut deviriminin belirleyeceğini söyleyerek, “Bulut hizmetleri ile başlayan bu dönüşüm dalgasına geçiş yapmak, hepinizin bir numaralı önceliği olmalı” dedi.

17.04.2012Ekonomi
Pixage, Arçelik’ten destek aldı Premier Lig’de 20 stadyuma girdi

Pixage, Arçelik’ten destek aldı Premier Lig’de 20 stadyuma girdi

KoçSistem, sayısal yayıncılıkta önemli yenilikleri içinde barındıran ve 2008’de piyasaya sunulan Pixage ile İngiltere Premier Ligi’de 20 stadyuma girdi.

27.03.2012Ekonomi
İPZ’11 için geri sayım başladı

İPZ’11 için geri sayım başladı

Pazarlama dünyasını bir araya getiren İnteraktif Pazarlama Zirvesi sektörün ezberini bozacağı etkinliğe gün sayıyor. Zirvede Hürriyet Internet Grubu Başkan Yardımcısı Erhan Acar da “Dijital iyi de kafalar iyi mi?” başlıklı bir sunum gerçekleştirecek.

20.09.2011Ekonomi
‘Bulut’ta 90 milyar dolar gördü, bilgi teknolojisinde rotasını dışarı doğru çizdi

‘Bulut’ta 90 milyar dolar gördü, bilgi teknolojisinde rotasını dışarı doğru çizdi

‘Bulut bilişim’in Türk bilgi teknolojisi şirketlerine yurtdışına açılma fırsatı sunacağını söyleyen Koç Bilgi Grubu Genel Müdürü Mehmet Nalbantoğlu, “Bulut bilişim’le Türkiye BT’de sadece pazar olmaktan çıkıp, üretici konuma geçebilir” dedi. Nalbantoğlu, KoçSistem’i yurtdışında farklı isimle markalaştı-rarak uluslar-arası açılım yapacaklarını da söyledi.

10.09.2011Ekonomi
Koçsistemden iki önemli başarı

Koçsistem'den iki önemli başarı

KoçSistem, Oracle 2011 Partner Specialization Türkiye ödüllerinde Veritabanı alanında “Yılın İş Ortağı” seçilirken edindiği yetkinlikler ile Oracle Platinum iş ortağı olmayı da başardı.

10.05.2011Teknoloji
Günde 1 milyar veriyi tek adreste topladı verimlilik artacak

Günde 1 milyar veriyi tek adreste topladı verimlilik artacak

Yapı Kredi Bankası, bankada bir günde oluşan 1 milyar adetlik veriyi KoçSistem’le hayata geçirdiği veri yönetişimi (data governance) programıyla yönetecek.

22.04.2011Ekonomi
İzin alınırsa Merkel’i öpen Cello reklam olacak

İzin alınırsa Merkel’i öpen Cello reklam olacak

Turkcell, nisan ayında başlayacak Europe operasyonunun reklam kampanyasında, CeBIT 2011’de Almanya Başbakanı Angela Merkel’e sarılan maskot Cello’nun fotoğrafını kullanmak için harekete geçti. İzin çıkarsa, billboard’larda ve gazetelerde Cello ve Merkel’in fotoğrafı kullanılacak.

3.03.2011Ekonomi
Koçun 6 şirketine “Ar-Ge Merkezi” belgesi verildi

Koç'un 6 şirketine “Ar-Ge Merkezi” belgesi verildi

Türkiye'de özel sektör Ar-Ge harcamalarının yüzde 12'sini gerçekleştirdiği belirtilen Koç Topluluğu'na ait Tüpraş, Otokar, Ford Otosan, KoçSistem, Arçelik ve Tofaş'a, “Ar-Ge Merkezi” belgesi verildi.

26.02.2011Ekonomi
Koç, gençleri ‘öpecek’ yeni liderler çıkaracak

Koç, gençleri ‘öpecek’ yeni liderler çıkaracak

Koç Holding CEO’su Turgay Durak, grupta geleceğin liderlerine yönelik çalışmayı anlatırken, “Bu yıl ilk kez gençleri öpeceğiz” dedi. Borusan Holding CEO’su Agah Uğur da, 5 bin 500 çalışan arasındaki iletişimi ve şirketteki işleyişi artırmak için Facebook benzeri bir sistem kuracaklarını açıkladı.

4.11.2010Ekonomi
Türkiye önemli bir oyuncu

Türkiye önemli bir oyuncu

Coca-Cola Üst Yöneticisi (CEO) Muhtar Kent, ekonomilerin büyümesinde ve ekonomilerin dünyadan aldıkları rolde ağırlık haritasının değiştiğini belirterek, “Ağırlık, gelişmiş ülkelerden gelişmekte olan ülkelere kayıyor. Türkiye de bu oynanan oyunda önemli bir oyuncu” dedi.

2.11.2009Ekonomi
İPZ 2009a büyük ilgi

İPZ 2009'a büyük ilgi

İnteraktif pazarlama kavramlarının A'dan Z'ye irdelendiği Türkiye'nin tek organizasyonu olan İnteraktif Pazarlama Zirvesi (İPZ), AFM İstinyePark Sinemaları'nda dördüncü kez düzenlendi. Yoğun ilgi gören zirveye 500'ün üzerinde sektör profesyoneli katıldı.

23.10.2009Ekonomi
İngilizler statta golleri Arçelik’ten izleyebilecek

İngilizler statta golleri Arçelik’ten izleyebilecek

Arçelik ve KoçSistem’in birlikte geliştirdiği yeni nesil sayısal yayıncılık çözümü, İngiltere Premier Lig stadlarına giriyor.

14.10.2009Ekonomi
BT şirketleri çevreye uçaklar kadar zarar veriyor

BT şirketleri çevreye uçaklar kadar zarar veriyor

Bilgi ve İletişim Teknolojileri (BT) sektörü dünyadaki karbon emisyonlarının yüzde 2’sine neden oluyor.

21.02.2009Ekonomi
Koç, ’Bilgi’de 500 milyon TL’ye çıkacak 400 kişiye kapı açacak

Koç, ’Bilgi’de 500 milyon TL’ye çıkacak 400 kişiye kapı açacak

Krize karşın 2009 yılı yatırım stratejisini değiştirmeyen Koç Bilgi Grubu, herkesin eleman çıkardığı bir dönemde 2009 bütçesine 400 kişilik istihdamı koydu.

1.02.2009Ekonomi
Yeşil Bilgi Platformu

Yeşil Bilgi Platformu

Koç Bilgi Grubu, çevre bilincinin toplum geneline yayılması ve bu amaçla çevre bilgisinin paylaşılması vizyonu çerçevesinde Yeşil Bilgi Platformu oluşturdu.

20.10.2008Ekonomi
Telefonda dört tuşa indirim devri

Telefonda dört tuşa indirim devri

Alternatif operatör devrimi başladı, fazladan dört tuşa basanları yüzde 50’ye varan indirimler bekliyor.

10.04.2008Gündem
Devlerin şovu ile zaman kaybettik AB’nin ’bilişim emekçisi’ olalım

Devlerin şovu ile zaman kaybettik AB’nin ’bilişim emekçisi’ olalım

Bilgi teknolojileri konusunda Türkiye’nin uluslararası şirketlerin şovları ile zaman kaybettiğini savunan Koç Bilgi Grubu Genel Müdürü Mehmet Nalbantoğlu, "Biz AB’nin bilişim teknolojileri tarafında hizmet sunan ülkesi olmalıyız" dedi.

13.11.2007Gündem
Kara kalemden klavyeye geçtik 4 saatte seçim sonucu aldık

Kara kalemden klavyeye geçtik 4 saatte seçim sonucu aldık

Yüksek Seçim Kurulu, gelecekte yapılacak elektronik seçimin altyapısı olan Seç-Sis sistemini ilk kez önceki gün yapılan seçimlerde kullandı.

23.07.2007Gündem
CEOlar geleceği anlattı

CEO'lar geleceği anlattı

Bilişim sektöründeki firmaların CEO'ları, Türkiye'de bilişim sektörünün durumunu ve gelecekte yapılması gerekenleri tartıştı.

9.11.2006Ekonomi
Trend Micro, kendi ofisiyle Türkiye’de

Trend Micro, kendi ofisiyle Türkiye’de

Başta antivirüs çözümleri olmak üzere bireysel ve kurumsal kullanıcılara yönelik bilgi güvenliği ürünleriyle tanınan Trend Micro, kendi ofisiyle Türkiye’de faaliyet gösteren bilişim firmaları arasına katıldı. Trend Micro’nun Türkiye ofisi İstanbul’da faaliyete geçti. Firmanın Türkiye’deki operasyonlarını Luc-Erol Alptuna yönetecek.

9.11.2006Gündem

Yazar Sonuçları

Yataktan bala Çin’i fethediyoruz

DAVOS’ta “küreselleşme ve serbest ticaret” diyen Çinli lider Şi Cinping’i dinlemeden bir hafta önce yatak sektörünün en büyük üçüncü şirketi durumundaki Yatsan CEO’su Gökalp Bahçeli ile buluşmuştum.

30.01.2017

Ya sürücüsüz otoları korsanlar kaçırırsa!

BİLGİSAYAR korsanları geçtiğimiz cuma günü evimizde internete bağlı ne cihaz varsa ona ulaşmayı başarmış.

23.10.2016