EKSTRA
MENÜ

Klozet

Klozet haberleri sayfasında güncel ve son dakika Klozet hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 692 Klozet haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Klozet Haberleri

Evin bilmediğiniz en kirli yerleri

Evin bilmediğiniz en kirli yerleri

Sizin ve aileniz için en hijyenik ortam olarak düşündüğünüz eviniz, tahmin ettiğinizden çok daha fazla mikrop ve bakteri bulunduruyor olabilir. İşte, en çok bakteri bulunduran yerler hakkında merak ettiğiniz her şey bu yazıda!

15.10.2021Temiz Sözlük
Hijyenik ve lekesiz bir banyo için ipuçları

Hijyenik ve lekesiz bir banyo için ipuçları

Banyo nasıl temizlenir, fayanslardaki kireç lekeleri nasıl çıkar, duş kabini temizliği nasıl yapılır gibi soruların cevaplarını ve banyo temizliği püf noktalarını sizin için derledik.

15.10.2021Temiz Sözlük
DHAnın haberi ses getirdi; Akın akülü sandalyesine kavuştu

DHA'nın haberi ses getirdi; Akın akülü sandalyesine kavuştu

Diyarbakır'da, Demirören Haber Ajansı'nın (DHA) 'Yürüme engelli Akın'ın 3 tekerlekli bisikletle zorlu eğitim yolculuğu' haberi, ses getirdi. İl Emniyet Müdürü Hüseyin Aşkın tarafından ziyaret edilen Akın Aydar (10), akülü sandalyesine kavuştu. Aşkın, kendisinin de 28 yıl boyunca engelli babasına baktığını belirterek, oğlu için çırpınan anne Vasfiye Aydar'ı (31) çok iyi anladığını söyledi.

21.09.2021Gündem
Koronavirüse dair en ilginç 10 iddia 10 yanıt | Gaz çıkarma ile bulaşır mı

Koronavirüse dair en ilginç 10 iddia 10 yanıt | Gaz çıkarma ile bulaşır mı?

Covid-19 pandemisinin tekrar hız kazandığı ve dördüncü dalga alarmlarının çalındığı son günlerde, kiminin doğruluk payı olan kimi ise tamamen yanlış pek çok iddia ortalıkta dolaşıyor. Özellikle sosyal medyada hızla yayılan bu iddiaları uzmanlara sorduk, onlar da hurriyet.com.tr okurları için doğru ve yanlışlarıyla tek tek değerlendirdi.

5.09.2021Gündem
Hırsızların zula tuvaletinden 50 bin liralık altın çıktı

Hırsızların 'zula' tuvaletinden 50 bin liralık altın çıktı

İstanbul'da hırsızlık çetesi 2 ay süren teknik ve fiziki takibin ardından yakalandı. Operasyon sırasında şüphelilerin klozete atarak saklamaya çalıştıkları yaklaşık 50 bin lira değerinde ziynet eşyası polis ekipleri tarafından bulundu.

9.07.2021Haber
‘Ülke ekonomisine katkımız 60 milyon TL’

‘Ülke ekonomisine katkımız 60 milyon TL’

Turan Seramik A.Ş Yönetim Kurulu Başkan Vekili Olgun Çakmak, "Firma olarak ülke ekonomisine yıllık katkımız ise 60 milyon TL’yi geçiyor” dedi.

23.06.2021Ekonomi
“Pandemi korkusu diş fırçalamayı artırdı”

“Pandemi korkusu diş fırçalamayı artırdı”

Uluslararası bir pazarlama araştırmaları şirketinin verilerine göre; pandeminin ilk 10 haftasında en çok büyüme kaydeden ürünlerden birinin yüzde 274 büyüme oranıyla diş macunu olduğunu belirten İstanbul Ayvansaray Üniversitesi Dişçilik Hizmetleri Bölüm Başkanı Uzm. Dr. Fatma Çiçekdağı Set, “Pandemi ile birlikte diş fırçalama alışkanlığında Türkiye’ de yıllardır olmayan bir artış yaşandı. Yine Covid-19 sürecinde görüntülü platformda gerçekleşen ‘tüketicinin nabzını tutma’ buluşmalarındaki verilerde, Türkiye’ de diş fırçalamanın pandemi ile birlikte arttığı ve ‘Her gün dişlerimi fırçalarım’ diyenlerin oranının pandemi öncesinde yüzde 30 iken, pandemi döneminde yüzde 50’ lere kadar çıktığı sonucuna varılmıştır” dedi.

17.03.2021Sağlık
Diş fırçanız sağlığınız için bir tehdit mi

Diş fırçanız sağlığınız için bir tehdit mi?

Pek çok insan gibi siz de her sabah dişlerinizi fırçalıyor ve bütün gece ağzınızda çoğalan milyonlarca bakteriden uzaklaşmak istiyorsunuz. Bu bakteriler ağzımızdan ve diş yüzeylerinden uzaklaşıyorlar  ama maalesef büyük bir kısmı şöyle bir suyla çalkalayıp yerine yerleştirdiğimiz diş fırçamızın üzerinde kalıyor. Diş Hekimi Zafer Kazak konu hakkında bilgiler verdi.

25.01.2021Kadın
Kabak tatlısını tahinli yedi — Vallahi kuru-pilav yedim

'Kabak tatlısını tahinli yedi' — 'Vallahi kuru-pilav yedim'

TBMM’deki bütçe görüşmelerinde AK Parti ve CHP’nin atışma konusu bu kez ‘kabak tatlısı’ydı. AK Partili Cora, CHP’li Öztunç’a “Fakirlik edebiyatı yapıyor ama kendisi de kabak tatlısını tahinli yedi” dedi. Öztunç kendisini “Vallahi kabak tatlısı değil kuru-pilav yedim” diye savundu.

18.12.2020Gündem
Diş fırçaları doğru şekilde nasıl saklanır

Diş fırçaları doğru şekilde nasıl saklanır?

Dişlerimizi temizlemek için günde en az 3 kere diş fırçamızı kullanıyoruz. Herkes için özel olan diş fırçaları sık sık da değiştirilmelidir. Genelde evlerin banyolarında bulunan diş fırçalarını doğru şekilde saklamak ise çok önemlidir. Peki diş fırçası en doğu şekilde nasıl saklanır? İşte cevabı….

15 maddede seyahatin geleceği

15 maddede seyahatin geleceği

Pandeminin olumsuz etkilediği sektörlerin başında turizm geliyor. Sektördeki ekonomik veriler şu anda tepetaklak olsa da seyahat etme arzusu ortadan kalkmayacak. The New York Times, seyahat dünyasının nasıl değişebileceğini anlamak için uzmanlarla görüştü. Seyahatin geleceğiyle ilgili dikkat çekici öngörüler ve değişimler var: Temassız oteller, gezmeyen, demirlemiş cruise’lar geliyor...

6.12.2020Seyahat
32 ülkeye seramik sağlık gereçleri ihracatı

32 ülkeye seramik sağlık gereçleri ihracatı

Ordu'da 300 kişinin çalıştığı fabrikada üretilen lavabo ve klozet gibi seramik sağlık gereçleri pek çok ülkeye ihraç ediliyor.

24.11.2020Ekonomi
Diş Fırçanız Sağlığınız İçin Bir Tehdit mi

Diş Fırçanız Sağlığınız İçin Bir Tehdit mi?

Pek çok insan gibi siz de her sabah dişlerinizi fırçalıyor ve bütün gece ağzınızda çoğalan milyonlarca bakteriden uzaklaşmak istiyorsunuz. Bu bakteriler ağzımızdan ve diş yüzeylerinden uzaklaşıyorlar ama maalesef büyük bir kısmı şöyle bir suyla çalkalayıp yerine yerleştirdiğimiz diş fırçamızın üzerinde kalıyor.. Diş Hekimi Zafer Kazak konu hakkında bilgiler veriyor.

23.11.2020İyi Yaşam
Tuvalet eğitimi kabusunuz olmasın… Sadece 3 günde tuvalete alıştırın

Tuvalet eğitimi kabusunuz olmasın… Sadece 3 günde tuvalete alıştırın

Ebeveynler için çocuk yetiştirmekteki en önemli adımlardan biri de tuvalet eğitimidir. Bazı çocuklarda çok zorlu geçen bu süreç bazı çocuklar için eğlenceli bile olabilir. Bu süreçte ebeveynlere de çok büyük bir yük düşüyor. En kısa sürede halledebilmek için de farklı birçok yöntem deneniyor. Ebeveynlere bir tüyo da bizden! Çocuk bezinden tuvalete geçişi kolaylaştırmak için üç günlük lazımlık eğitimi için bazı ipuçları…

Klozet modelleri - En iyi, ucuz kaliteli klozet takımı fiyatları ve tavsiyeleri

Klozet modelleri - En iyi, ucuz kaliteli klozet takımı fiyatları ve tavsiyeleri

Klozet, sıklıkla kullanılan kelimeler arasındadır. Özellikle kullanım anlamı bakımından önem taşıyan kelimelerden biridir. Bu yüzden klozet kelimesinin ne anlama geldiğini öğrenebilir ve buna göre rahatlıkla kullanabilirsiniz. Sizin için klozet ne demektir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

D vitamini eksikliği osteoporoz riskini artırıyor

D vitamini eksikliği osteoporoz riskini artırıyor

İZMİR Ekonomi Üniversitesi Medical Park Hastanesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Kliniği’nden Prof. Dr. Rezzan Günaydın, Dünya Osteoporoz Günü’nü hatırlatıp, D vitamini eksikliğinin osteoporoz riskini artırdığını söyleyerek hastalıktan korunma ve tedavisi hakkında önemli bilgiler paylaştı.

20.10.2020Sağlık
Pandemi döneminde okullarda alınması gereken önlemler

Pandemi döneminde okullarda alınması gereken önlemler

Okullar bu yıl Covid-19 önlemleri doğrultusunda açılıyor. Okula gidecek çocuklara Covid-19’un, korunma yollarının ve alınması gereken önlemlerin doğru anlatılması ve çocukların doğru bir şekilde yönlendirilmesi çok önemli. Çocuklar virüs konusunda bilgilendirilmeli, hijyen kuralları ve doğru maske kullanımı çocukları korkutmadan anlatılmalı. Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Ela Tahmaz Gündoğdu okullarda alınması gereken önlemleri anlattı.

Çocuğunuz tuvalet eğitimine hazır mı

Çocuğunuz tuvalet eğitimine hazır mı?

Tuvalet eğitimine başlamanın en doğru zamanının 2 yaş olduğunu söyleyen Uzm. Dr. Ruhan Özer, “İki yaşından önce çocuk isteksiz ise bu eğitim için zorlanmamalıdır. Her şeye rağmen anne ve babanın çocuklara karşı yapıcı bir dille konuşmaları gerekir. Kıyaslama yaparak bu eğitimi vermek çocukların zihinsel ve bedensel gelişimini etkiler” dedi.

Cep telefonları sivilceye neden olur mu

Cep telefonları sivilceye neden olur mu?

Elimizden hatta kulağımızdan hiç düşürmediğimiz, ayrılmaz bir parçamız haline gelen cep telefonlarımız sivilce sorununa neden olabilir mi?

18.09.2020Kişisel Bakım
Datçada gönüllüler cadde ve sokakları temizledi

Datça'da gönüllüler cadde ve sokakları temizledi

MUĞLA'nın Datça ilçesinde bir araya gelen bir grup çevre gönüllüsü cadde ve sokakları temizledi.

14.09.2020Gündem
Plajdaki çöp kutularını denize atan zanlı kamerada

Plajdaki çöp kutularını denize atan zanlı kamerada

AYDIN'ın Kuşadası ilçesindeki Kadınlar Denizi'nde bulunan şemsiye ve şezlonglara zarar veren Murat K. (41) adlı zanlının çöp kutularını denize atması tepki çekti. Cep telefonuyla görüntülenen Murat K., gözaltına alındı. Kuşadası'ndaki Sevgi Plajı'nda bulunan lavabo, klozet ve soyunma kabinlerinin bir süre önce tahrip edilmesinin ardından bu kez de Kadınlar Denizi'ndeki şemsiye ve şezlonglara zarar verildi. Bir vatandaşın cep telefonuyla görüntülediği o anlarda, elinde sopa bulunan Murat K., plajda yer alan çöp kutularını da denize attı. Görüntüler üzerine harekete geçen polis, Murat K.'yı yakalayarak gözaltına aldı. Zanlının emniyetteki işlemleri sürüyor.

31.08.2020Haber
Japonyada şeffaf görünümlü teknolojik tuvalet kullanıma sunuldu

Japonya'da şeffaf görünümlü teknolojik tuvalet kullanıma sunuldu

Japonya’nın başkenti Tokyo’da boş durumdayken içerisinin görülebildiği, kullanım anında ise cam duvarları buzlanan umumi tuvaletler, teknoloji ile şeffaflığı buluşturdu.

24.08.2020Teknoloji
Son Dakika | Bakan Kasaoğlu müjdeyi verdi Spor merkezleri açılıyor...

Son Dakika | Bakan Kasaoğlu müjdeyi verdi! Spor merkezleri açılıyor...

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, 17 Ağustos itibarıyla il spor merkezleri ve engelli il spor merkezlerinin açılacağını söyledi.

14.08.2020Diğer
Son Dakika | Bakan Kasapoğlu halı sahaların açılış tarihini açıkladı

Son Dakika | Bakan Kasapoğlu halı sahaların açılış tarihini açıkladı

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, yarından itibaren halı saha spor tesislerinin açılacağını bildirdi. Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından Gençlik ve Spor İl Müdürlüklerine gönderilen yazıda, yarından itibaren halı sahaların açılması tebliğ edildi. Halı saha tesislerinde hangi kurallar uygulanacak? İşte o maddeler...

11.08.2020Futbol
Koronavirüs döneminde güvenli yaz tatili için önemli ipuçları

Koronavirüs döneminde güvenli yaz tatili için önemli ipuçları

Corona virüs salgını tüm dünyada etkisini göstermeye devam ederken, güvenli tatile ilişkin sorular da akıllarda dolaşmaya başladı. Yaz tatilleri için yapılan planlamalarda tatil rehavetine kapılıp önlemlere dikkat edilmezse endişe verici tablolarla karşılaşılabileceğinin altını çizen Uzm. Dr. M. Kadir Göktürk, önlemlerin kesinlikle esnetilmemesini söyleyerek güvenli yaz tatili için önemli ipuçları paylaşıyor.

11.08.2020Sağlık
Koronavirüse karşı el tipi UV cihazı

Koronavirüse karşı el tipi UV cihazı

Dünyayı etkisi altına alan koronavirüs ile baş edebilmek için el tipi UV cihazı geliştirildi.

6.08.2020Ekonomi
Çadır tatili mi yoksa karavan mı Bu da kamp, bu da kamp

Çadır tatili mi yoksa karavan mı? Bu da kamp, bu da kamp

Salgının ardından kamp tatili yeniden gözde oldu. Biz de bunlardan ikisini kıyasladık. Cunda’da ilk günü salaş bir çadır kampında geçirdik. İkinci günüyse bir karavanda, kampın lüks hali ‘glamping’i deneyimleyerek... İkisinden de notlarımız var.

Ömrünü Kızılırmakın temizliğine adadı

Ömrünü Kızılırmak'ın temizliğine adadı

Nevşehir'de memur emeklisi Çetin Gökşen, Kızılırmak'a atılan çöpleri toplamak için yıllardır gönüllü çaba gösteriyor.

7.06.2020Gündem
4 Haziran A101 aktüel ürünler kataloğu yayımlandı A101’de bu hafta neler var

4 Haziran A101 aktüel ürünler kataloğu yayımlandı! A101’de bu hafta neler var?

A101 markete her hafta perşembe günleri yeni ürünler geliyor. A101’e bugün neler geldi sorusu yayınlanan broşür ile yanıt buldu. 4 Haziran 2020 A101 kataloğu içerisinde 64 GB smart usb bellek 44,95 TL, 32 GB smart usb bellek 29,95 TL, SNF 4500 A+ no-frost buzdolabı 1.999 TL, büro tipi buzdolabı 579 TL, banyo klozet takımı 24,95 TL, Türk kahvesi makinesi 269 TL, tost makinesi 199 TL, AR4069 dik süpürge 169 TL fiyatı ile bulunuyor.

4.06.2020Ekonomi
Bakan Kasapoğlu, spor tesislerinde uygulanacak tedbirleri duyurdu

Bakan Kasapoğlu, spor tesislerinde uygulanacak tedbirleri duyurdu

Covid-19 ile mücadelede elde edilen başarı sonucu 1 Haziran tarihi itibariyle başlayan normalleşme süreci ile beraber Gençlik ve Spor Bakanlığı da, Gençlik Merkezleri ve Gençlik Kampları ile Bakanlığa bağlı spor tesislerinde uygulanacak önlemleri belirledi.

2.06.2020Diğer
Çocuklarda tuvalet eğitimi nasıl olmalı

Çocuklarda tuvalet eğitimi nasıl olmalı?

Bez bırakma süreci bazı ailelerin kolaylıkla atlattığı bir dönemken; bazı çocukların da bu dönemi çok krizli yaşayabildiğini belirten Uzman Klinik Psikolog Fundem Ece Kaykaç, konuyla ilgili önemli bilgiler paylaştı.

Gönül rahatlığıyla tatil yapmak için bilmek isteyeceğiniz her şey

Gönül rahatlığıyla tatil yapmak için bilmek isteyeceğiniz her şey

Tüm dünyanın korona salgınıyla uğraştığı bu yıl, oteller tatilciler için ne gibi önlemler alıyor? Oda-ev kiralamak istemeyenlere tekne, karavan ya da kamp tatili iyi bir seçenek olur mu? Deniz suyundan virüs kapar mıyız? Havlumuzu şezlonga serebilir miyiz? Alanında uzman 18 isme 'gönül rahatlığıyla tatil yapma'nın şifrelerini sorduk.

17.05.2020Hürriyet Pazar
AVMlere 10 kural uyarısı

AVM'lere 10 kural uyarısı

Sağlık Bakanı, Bilim Kurulu’nun kuaförler, AVM’ler, mağazalar gibi işletmelerin uyması gereken kurallarla ilgili rehberler hazırlayacağını söyledi. Çevre Profesörü, Kimya Mühendisi Mustafa Öztürk de AVM’lerin uyması gereken 10 temel kuralı sıraladı:

7.05.2020Gündem
Koronavirüse karşı eldiven yalancı güven hissi oluşturur

'Koronavirüse karşı eldiven yalancı güven hissi oluşturur'

TÜRK Hastane İnfeksiyonları ve Kontrolü Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Burcu Çınar, sağlık çalışanları dışında toplumun eldiven kullanmasının gerekli olmadığını söyledi. Çınar, "Eldiven kullanıldığında yalancı bir güven hissi oluşmaktadır" dedi.

11.04.2020Gündem
Evde sıklıkla yaptığımız banyo ve tuvalet hataları

Evde sıklıkla yaptığımız banyo ve tuvalet hataları

Koronavirüs nedeniyle evlere kapandığımız şu günlerde yaşam alanımızı kullanırken mikrop ve bakterilerden uzak durmak için özellikle banyo ve tuvalet temizliğine önem vermemiz gerekiyor. Fakat birçoğumuzun bu alanlarda uyguladığı bazı yanlış alışkanlıklar var. İşte evde sıklıkla yaptığımız banyo ve tuvalet hataları…

25.03.2020Evdehayat
Koronavirüsle Mücadelede Mümkünse Her Gün Banyo Yapılmalı

Koronavirüsle Mücadelede Mümkünse Her Gün Banyo Yapılmalı

Prof. Dr. Faruk Yorulmaz, koronavirüsle mücadelede mümkünse her gün, hiç olmazsa iki günde bir banyo yapılması gerektiğini söyledi, önemli bilgiler verdi.

23.03.2020İyi Yaşam
Okullarda ‘eş zamanlı hijyen’ uygulaması başlıyor

Okullarda ‘eş zamanlı hijyen’ uygulaması başlıyor

MEB, virüs tehditlerine karşı okullardaki hijyen çalışmalarının daha etkin ve kapsamlı bir program çerçevesinde eş zamanlı olarak gerçekleştirilmesini kararlaştırdı. Bu kapsamda yapılacak işlemlerde, meslek liselerinde üretilen hipoklorit esaslı yüzey dezenfektanları kullanılacak. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’ta yapılacak işlemlerle ilgili bilgileri sosyal medyadan duyurdu.

6.03.2020Eğitim
Asbest nedir ve çeşitleri nelerdir

Asbest nedir ve çeşitleri nelerdir?

Asbest, pek çok alanda kullanılan ancak doğru kullanılmadığı takdirde ise insan sağlığını olumsuz yönde etkileyebilecek maddelerden birisidir. Kolay tutuşmaması, sıcaklığa dayanıklı olması, ısı izolasyonu sağlaması nedeniyle sıklıkla kullanılan asbest, inşaat sektörünün önemli araçlarından birisidir. Peki, asbest nedir ve nasıl kullanılır? İşte, asbest kullanımı hakkında merak edilen bazı bilgiler

9.02.2020Gündem
Sürücüsünün el frenini çekmeyi unuttuğu TIR, iş yerine çarptı

Sürücüsünün el frenini çekmeyi unuttuğu TIR, iş yerine çarptı

BURSA'da, sürücüsünün el frenini çekmeyi unuttuğu TIR, hareket edip, 200 metre ilerledikten sonra bir iş yerine çarptı. Kaza anı, çevredeki bir iş yerinin güvenlik kamerasına yansıdı.

28.01.2020Gündem
Kadınlarda Tampon Kullanımı: Nasıl Takılır Sağlıklı Mıdır

Kadınlarda Tampon Kullanımı: Nasıl Takılır? Sağlıklı Mıdır?

Tampon, kadınların regl döneminde ped yerine kullanılan bir üründür. Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Burcu Saygan Karamürsel, tampon kullanımı hakkında merak edilen tüm soruları yanıtladı.

35 uygulama denedi, bir araba parasını şifacılara harcadı...Bir şifa  bağımlısının  itirafları

35 uygulama denedi, bir araba parasını şifacılara harcadı...Bir şifa bağımlısının itirafları

Biyoenerji, refleksoloji, astroloji, hipnoz, detoks, vücut okuma, frekans, akupunktur, ayurveda, reiki, nefes, masaj ve dans terapisi, geçmiş hayat, şaman, aile dizimi... Sayması bile zor ama o bunların hepsini denedi. 10 yılda 35 şifa uygulamasını tecrübe etti. Sonra da oturdu, bu yolculuğun hikâyesini eğlenceli bir üslupla kaleme aldı. Uzun yıllar klip yönetmenliği ve senaristlik yapan, bugünlerdeyse üniversitede sinema dersleri veren Ela Başak Atakan’la kitabını konuştuk, uzmanlara da son yıllarda yükselen ‘şifa/kişisel gelişim’ fenomenini sorduk.

15.12.2019Hürriyet Pazar
‘Aç sanatçı’ ‘Komedyen’i yedi

‘Aç sanatçı’ ‘Komedyen’i yedi

ABD’nin Miami kentindeki Perrotin Art Basel Miami’de sergilenen ve sanatçı Maurizio Cattelan’ın ‘Komedyen’ adını taşıyan ‘duvara bantlanmış muz’ eseri, performans sanatçısı David Datuna tarafından yendi. Datuna eylemine ‘Aç Sanatçı’ adını koydu.

9.12.2019Dünya
120 bin dolara satılmıştı Akılalmaz bir şey yaşandı

120 bin dolara satılmıştı! Akılalmaz bir şey yaşandı

ABD'nin Miami kentinde sanatçı Maurizio Cattelan'ın, ’duvara bantlanmış muz’ eseri, 120 bin dolara satıldı. Başka bir sanatçı David Datuna, duvara bantlanmış olarak sergilenen muzu alarak yedi ve yaptığı eylemin adına da Aç Sanatçı olarak isimlendirdi.

8.12.2019Ekonomi

Yazar Sonuçları

Çocukların uykuda altını ıslatması (Enürezis nokturna) neden olur?

Uykuda altını ıslatma milyonlarca çocuğun yaşadığı bir sağlık sorunudur. Bir çocuğun 5 yaşına kadar gece altını ıslatması normal kabul edilir. Bunun sebebi çocuklarda sinirsel (nörolojik) olgunluğun bu yaşta tamamlanmasıdır. Bu yaştan sonra uykuda idrar kaçırmaya enürezis nokturna denir.

20.01.2021

Feng shui'yi yaşadığımız mekanlara nasıl uygulayabiliriz?

Bu hafta hem bilincimizde hem de evimizde bir değişiklik yapalım ister misiniz? Uzakdoğu’nun gözde felsefesi olan Feng Shui’den bahsediyorum.

5.09.2020

Hadi kızım/oğlum! Yap tuvaletini!

‘Hazır mevsim yaz, havalar sıcak, yaşı da geldi, onunla aynı yaşta kuzeni tuvaletini söyleyebiliyor, biz de artık tuvalet eğitimine başlayalım.’ dedik ama acaba çocuğumuz ve gelişimi bizimle aynı fikirde mi?

6.08.2020

Yazın tadını çıkarmak yine de mümkün

Kısıtlamalar hafifletilip yaz etkisini gösterince insanlar bir şeyler yapmak için heveslendi. Üstüne bir de Kurban Bayramı tatili geldi. Salgının devam ettiğini unutmayın ama yine de yapılabilecek bazı yaz aktiviteleri var...

2.08.2020

Duşakabinli spor salonu

Güney Kaliforniya’da mart ayından beri kapalı olan spor salonları birkaç gün önce yeniden açıldı ve bir spor salonundan bu fotoğraflar geldi.

18.06.2020

Evcil hayvanlarda sindirim sorunları

Evcil hayvanlarda sindirim problemleri sıklıkla görülür. İshal, kusma, kabızlık, ağız köpürmesi, idrarda değişiklikler, gaz salınımı ile kendini gösteren sindirim problemlerinin çoğunluğu beslenme kaynaklıdır.

7.01.2020